Магнітна напрямна для пили» вічне стусло » своїми руками

65

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

При роботі з різноманітними дерев’яними заготовками досить часто доводиться виконувати рез під строго заданими кутами — 45, 90 градусів. Причому площина зрізу повинна вийти перпендикулярній поверхні заготовки. Якщо ця робота робиться вручну, то застосовують так зване стусло.недоліком такого пристосування є швидкий знос наполегливих поверхонь зубами пилки, і, як наслідок, сильне зниження точності.

У даній статті автор youtube каналу «gonzalo ré «розповість вам, як можна зробити» вічне» стусло на неодимових магнітах. Опорні майданчики практично не будуть зношуватися, адже вони не контактують з зубами пилки.

Така саморобка досить проста у виготовленні, і повторима в умовах невеликої столярної майстерні.

Матеріали, необхідні для саморобки.- круглі неодимові магніти-листова фанера, столярний клей, секундний клей (titebond), наждачний папір— двосторонній скотч.

Інструменти, використані автором.- японська пила-стамески-циркулярна пила, каретка, штовхачі-свердлильний верстат-свердла форстнера-металеві f-струбцини, ніж-регульована комбінована лінійка 3 в 1, олівець.

Процес виготовлення.отже, основним матеріалом для корпусу стусла послужить товста листова фанера (близько 22 мм).з неї, використовуючи циркулярну пилу з кареткою, вирізаються дві квадратні заготовки зі сторонами 120 мм.

Обидві деталі склеюються між собою. Для хорошого проклеювання майстер затискає їх в столярних лещатах, а виступаючу над губками частина стягує пароюструбцин.

Після застигання клею, застосовуючи каретку, вирівнюються дві суміжні сторони (досить позбутися від виступили надлишків клею).

Встановивши паралельний упор, вирівнюються другі дві сторони, при цьому майстер виводить деталь в розмір.

Наступне завдання — створити кут в 45 градусів, розпилявши деталь на дві частини по діагоналі. На цьому етапі можна задавати будь-який інший часто використовуваний вами кут (30, 60 градусів).

Тут буде потрібно додатковий упор. Автор вирізав його з ламінованого мдф, і сформував на заготівлі кут в 45 градусів.ця пластина приклеюється до поверхні каретки за допомогою двостороннього скотча.

Точно також, на скотч, фіксується і заготівля, після чого виконується розпил. Далі будуть потрібні обидві отримані половинки.

Тепер, з 18-мм листової фанери вирізається прямокутна пластина для упору.її довжина збігається зі стінкою-катетом корпусу, а ширина робиться на 20-30 мм більше товщини корпусу.

З обох сторін від країв пластини робиться однаковий відступ. Для цього автор використовує комбіновану кутову лінійку.

Перед складанням краще перевірити геометрію корпусу.

Корпус приклеюється до наполегливої пластині, і надлишки виступив клею відразу прибираються з угловстамеской.

Щоб пластина добре приклеїлася до корпусу, майстер фіксує на двосторонньому скотчі другу половинку.у такому вигляді пластину легко можна придавити струбциною.

Далі розмічаються центри посадочних отворів длякруглих неодимових магнітів.

Посадочні отвори свердляться на верстаті, за допомогою свердла форстнера.їх глибина робиться такою, щоб магніт виявився заглиблений на 1-2 мм щодо поверхні.це потрібно, щоб трохи зменшити його вплив на пилу, і послабити силу притиску. Заглиблення підбирається в залежності від сили використовуваних магнітів.

Використовуючи ціаноакрилатний секундний клей, автор вклеіваетнеодімовие магніти на свої місця.

Магнітне стусло майже готове, тепер потрібно відшліфувати дрібнозернистим наждачним папером робочі поверхні, і просочити виріб лляною олією.

Заготівля фіксується в лещатах, або на верстаті так, щоб місце зрізу виступало за край стільниці.залишається притиснути упор стусла до кромки деталі, і поєднати місце різу з краєм робочої поверхні.

Майстер торцює заготовку за допомогою пили під кутом 45 градусів.

Розгорнувши стусло іншою стороною, можна виконати рез під кутом 90 градусів.

Дякую автора за просту конструкцію «вічного» магнітного стусла.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.

джерело (source)