Краща приманка для слимаків своїми руками

80

Як зробити приманку для слимаків – дешево, швидко і ефективно

Майже в кожній статті про боротьбу з шкідниками і рецептами приманок для них згадуються слимаки. Одні скаржаться, що ці тварі погризли капусту і полуницю, інші – що об’їли сім’ядольні листочки на огірках, і всі дружно обговорюють способи боротьби з ними. А їх чомусь менше не стає

Ось і тетяна федорівна дьякова з сибіру давно вже розповіла, як посипає сіллю землю навколо капусти, щоб врятувати свій урожай, причому прекрасно розуміючи, що сіль шкідлива і рослинам, і грунті. Але їй пощастило: її город рятує протікає поруч струмок – розливаючись навесні, він вимиває сіль. І просила тетяна федорівна підказати » більш дієвий і гуманний спосіб боротьби зі слимаками». Схоже, цей заклик залишився без відповіді. Сама я воюю зі слимаками давно і хочу поділитися досвідом з товаришами по нещастю.

Слимака треба знати в обличчя!

Слимаки відносяться до типу молюсків, класу черевоногих, загону стебельчатооких. Існує кілька пологів: аріони, лімакси, дероцероси та ін. Приблизно 20 видів, що відрізняються розмірами тіла від 20 до 180 мм.відрізняються і кольором – світлі, жовті, сірі і чорні. На відміну від своїх родичів равликів, слимаки не мають раковини. На спині у них є невелике потовщення-мантія шкіри з дихальним отвором.

Дихають вони повітрям. Стиснувшись, цей молюск виглядає грудочкою слизу, але при русі тіло його витягується, а на голові з’являються щупальця з органами почуттів – нюху і зору. У роті є рогова терка радула, за допомогою якої слимаки висвердлюють округлі отвори в листі, плодах і бульбах.

1. Слизняк сетчатый2. Слизняк полевой3. Слимак гладкий4. Слизняк черный5. Слимак великий

Розмножуються статевим шляхом. Слимаки-гермафродити, і запліднення у них взаємне. Яйця відкладають купками по 20-30 шт. В землю або під мох в лісі. За один теплий сезон одна особина може відкласти до 500 яєць. З них через два-три тижні виводяться молоді слимаки, і через півтора місяці вони вже здатні розмножуватися. Поширені по всій території європи та азії, від берегів атлантики до далекого сходу, будучи найпоширенішими шкідниками сільгоспкультур. Живуть в полях, на луках, в листяних і хвойних лісах, але особливо інтенсивно розмножуються в садах, городах і теплицях, заповзають в льохи, де продовжують харчуватися і розмножуватися навіть взимку.

Днем слимаки ховаються в укриття, тому природними їх ворогами є нічні тварини – їжаки, землерийки, кроти і жаби, які охоче їх поїдають. Днем на них можуть полювати домашні кури, які розгрібають землю на грядках і листя і легко їх вибирають.

Як знищити слимаків і залишитися в живих?

watch this video on youtube

Розсольне частування для слимаків

Найбільш ефективні заходи боротьби, пропоновані фахівцями, – це безпосередній вплив на слимаків різними речовинами. Для цього їх треба виявити і посипати, наприклад, негашеним вапном (пушонкой). Слимаки гинуть відразу, так як з звістка обпалює їх тільця. Наші руки теж можуть постраждати, тому працювати треба в рукавичках.

Зола і яєчна шкаралупа? не діє. Я сама перевіряла. У мене розкладені досочки на грядках – по ним зручно ходити, але під ними ховаються слимаки. Регулярно, приблизно раз на тиждень, я піднімала ці досочки і сипала на слимаків негашене вапно. Та тільки вапна на них не напасешся, та й грошей вона коштує чималих, а сіль сипати – шкідливо для грунту. І ось що я придумала.

Беру літрову банку і готую міцний розчин кухонної солі-так, щоб на дні залишалася нерозчинена сіль. Ставлю цю банку в пластикове відерце, щоб випадково не перекинулася на грядці, і йду збирати слимаків за допомогою ложки і виделки – як олів’є, руками їх не візьмеш. Збираю і занурюю в банку з розсолом. Вони гинуть відразу. Розсіл використовую багаторазово. Так мені вдається рятувати свій урожай.

А недавно у мене з’явився ще один спосіб, якому обов’язково треба розповісти. Такого я не зустрічала ніде, ні в яких журналах. А допомогли мені обидві мої кішки!

Влітку, в кінці липня, стояла сильна спека, і кішки в будинок не заходили, рятуючись вдень і вночі від спеки в саду. Тільки ввечері приходили до будинку поїсти. Я виносила їм дві емальовані мисочки і наливала суп з курячих голів. І ось якось увечері вже в темряві я вийшла забрати порожні мисочки, нагнулася, щоб взяти їх, і обмерла

Так, видовище було не для людей зі слабкими нервами. Білих мисочок взагалі не було видно, вони були повні сірої ворушиться масою. Слимаки! їх було так багато, що вони звисали через краї миски і випадали. Я схопила одну і відчула, як вони повзуть по моїй руці. Кинулася на кухню, поставила миску на газ і хлюпнула в неї з киплячого чайника, потім і з другою мискою виконала те ж саме. І після цього зрозуміла, що відкрила ще один спосіб боротьби. Дивіться: слимаки відчули запах м’ясного бульйону і приповзли з грядок, подолавши кілька метрів. Ось і все! і не треба ходити і шукати їх по городу, вони самі приповзуть туди, де я поставлю приманку. До того ж такий спосіб не шкодить ні рослинам, ні грунті і майже нічого не коштує. —

Того ж вечора(а чого відкладати ?) я взяла котячий суп, злегка розбавила водою, щоб було більше (кішкам залишила голови), знайшла кілька старих тарілок, блюдець, пластикових квіткових піддонів і швиденько розставила їх на грядках полуниці і огірків, де найбільше зустрічалося слимаків. Хлюпнула в посудини трохи бульйону-так, щоб тільки змастити краю і трошки на дно.

Через дві години (було вже 11 вечора) я вийшла в сад, озброївшись чайником окропу і порожнім відром.

У кожній мисці було повнісінько слимаків. Я опускала мисочку в відро і поливала її окропом, потім йшла до іншої грядці і так далі, поки не зібрала всіх. Скільки я знищила слимаків в той вечір, не знаю – не рахувала, а на наступний день підготувалася вже грунтовно.

Наварила ще бульйону з. Курячих голів, додала кільки для аромату, зібрала в сараї всю підходящу посуд-неглибоку (кришки від каструль в перевернутому вигляді дуже добре підходять). Заздалегідь розставила їх в різних місцях саду — в малині, біля хрону (у нього листя були в дірочках), по кущах хости (слимаки і її теж люблять), серед кабачків. Увечері, поки не стемніло, по-наливала слимаків частування і пішла дивитися телевізор. А після 10 годин вирушила з гарячим чайником і відром в обхід по саду. Одного чайника не вистачило.

C тих пір щовечора, за рідкісним винятком, протягом двох тижнів я виходила на полювання. Улови стали поменше, але я змінювала місця, шукала нові угіддя і вже вела підрахунки. Так ось: за цей час я знищила приблизно 5000 слимаків. Траплялися дуже великі екземпляри і багато дрібниці. Робила фото, на якому їх можна навіть порахувати. Звичайно, всіх я не знищила, але чисельність популяції значно зменшила. Слимаків стало менше потрапляти в мисочки, зате помідори тепер дозрівали неушкоджені, на хріні росли молоді листочки без дірочок, і хости теж були непокусанние. Більше стало огірків на стеблах, так як слимаки з’їдали жіночі квіточки з зав’яззю і молоді огірочки.

Я поділилася інформацією зі своїми сусідами і вмовила їх випробувати новий спосіб. Спочатку вони відмахувалася, кажучи, що у них мало слимаків, але під тиском незаперечних фактів (у сусіда його улюблені помідори були всі пошкоджені, а у сусідки на ягодах ремонтантної малини були сліди білого слизу) теж поставили мисочки з приманкою. Побачивши, скільки слимаків приповзло на частування, вони стали регулярно виходити на вечірнє полювання, і мені вже було не нудно одній.

Сусід виходив з електричним ліхтариком – це дуже зручно, а то я в темряві, бувало, деякі мисочки не знаходила, а вранці вони були вже порожні: слимаки наїдалися і поповзали в свої укриття. З часом наші трофеї різко зменшилися, хоча було ще тепло в кінці серпня, і нам стало нецікаво, коли в блюдце знаходили пару слимаків, а то і взагалі жодного.

Приманка для слимаків-швидко, дешево, зручно

Підводячи підсумок, можу впевнено сказати, що спосіб не дуже трудомісткий – не треба збирати слимаків ложкою з-під досочек. Поставити ввечері мисочки за 15-20 хвилин, а через дві-три години пройтися по прохолоді і зібрати у відро – це теж хвилин 20. А кількість слимаків складе кілька сотень. Шкоди для рослин і грунту ніякого. Вранці остиглі змиви разом із загиблими слимаками я виливала під дерева, кущі як добриво.

Бульйон для приманки я незабаром замінила кухонними залишками: змиви з борщової каструлі, залишки скислого супу, компоту, очищення від фруктів – слимаки все їдять.

Дуже раджу тим, у кого в погребі є слимаки, віднести туди мисочку з частуванням, а через дві-три години піти і перевірити. І знищити — не лінуйтеся.

Увага!

Не можна залишати приманки на грядці до ранку: слимаки поїдять і змиються в свої укриття і навіть спасибі не скажуть, а ви будете вважати, що їх у вас немає.

Навесні я першим діломПочинаю боротися з ними, так як вони не вимерзають, і яйця, відкладені восени, теж не пропадають. З першими теплими променями сонця слимаки починають активно поїдати молоді сходи і розмножуватися. Ось і залишається боротися і не здаватися.

Трохи про себе: пенсіонерка, 1941 року народження. Біолог, викладала 40 років, зараз живемо з чоловіком в приватному будинку. Наш сад-город всього 2, 5 сотки в межах міста, але овочів і фруктів вистачає, ще й дорослих дітей пригощаємо. За грядками доглядаємо самі, правда, іноді діти допомагають збирати урожай.

Пастка для слимаків своїми руками-відео

Краща пастка для слимаків! 🐌 як боротися зі слимаками в городі, якщо вони не дають спокою…

watch this video on youtube

інструмент для майстрів і майстринь, і товари для дому дуже дешево. Безкоштовна доставка. Є відгуки.

Нижче інші записи по темі » як зробити своїми руками — домогосподарину!»

Будемо друзями!