Кращі способи очищення індукційної варильної поверхні. Доглядаємо за плитою зі склокерамічною поверхнею миючі засоби для склокерамічної варильної панелі

56

Догляд за електроплитою.

Склокераміка не любить алюміній, цукор і пластмасу.
Не можна чистити склокераміку за допомогою ножа, щітки, металевих мочалок і абразивних чистячих засобів.

Для догляду за склокерамічними поверхнями існують спеціальні засоби для чищення та інструменти – скребки. Не дивлячись на вартість, потрібно відзначити і ефект від використання цих коштів. Склокерамічну поверхню буде набагато легше підтримувати в ідеально чистому стані, так як засіб не тільки видаляє вапняний наліт, залишки їжі і жирові плями, але і створює тонку захисну силіконову плівку. Плівка запобігає нарощуванню харчових залишків і жиру, полегшує процес миття і захищає поверхню від рідин з високим вмістом цукру.

Фахівці компанії aeg рекомендують: «спочатку видаліть за допомогою скребка залишки їжі. Алюмінієву фольгу, розплавлену пластмасу і пригорілий цукор краще видаляти, поки поверхня не охолола. Якщо ж це сталося, слід прогріти плиту заново, щоб забруднення розплавилися. Тоді їх легше зішкребти скребком. Потім поверхні необхідно дати охолонути і нанести на неї спеціальний засіб для миття склокераміки, акуратно розтираючи його м’якою тканиною або паперовим рушником. Після цього поверхню обережно очищають мокрим рушником і протирають насухо».

На перший погляд все просто і зрозуміло. Але існують деякі нюанси, які слід враховувати в деяких випадках.

Не слід витирати поверхню губкою для миття посуду, тому що на ній можуть залишитися сліди миючого засобу або жиру, при включенні плити вони згорають, що призводить до знебарвлення поверхні. Склокераміку навколо конфорок можна чистити мильним розчином, за допомогою шматочка м’якої чистої тканини.

Бризки жиру, вапняний наліт, сліди від води і плями, що змінюють колір поверхні, видаляються засобами для чищення сталевих виробів або спеціальними складами для догляду за склокерамікою. Миючі засоби слід наносити тільки на остаточно остигнула панель. Після закінчення чистки вони повинні бути повністю видалені з поверхні, що очищається, так як можуть надати роз’їдає дію на склокерамічне покриття.

Вапняний наліт можна видалити за допомогою слабкого розчину оцту. Якщо використовувати для догляду за склокерамічною поверхнею засоби для миття посуду, то на ній можуть залишитися плями блакитного кольору. На роботу приладу вони не впливають, але не завжди видаляються навіть спеціальними складами

Не слід застосовувати для чищення склокераміки засоби для виведення плям та спреї для духовки.

Фахівці компанії ardo вважають, що склокераміку можна чистити засобами для миття скла.

Слід уникати потрапляння на варильну панель твердих частинок — наприклад, піщинок. Вони можуть пошкодити склокерамічну поверхню.

Конфорки повинні завжди залишатися сухими, мокрі каструлі або бризки солоної води негативно впливають на склокераміку.

Що можна використовувати з підручних засобів для чищення склокераміки? господині рекомендують:

Хорошим засобом для чищення вручений панелі вважається питна сода. Вологий порошок наноситься на поверхню за допомогою вологої ганчірочки і прекрасно видаляє забруднення.

Для створення захисної плівки можна після миття склокераміки протирати панель м’якою тканиною, змоченою невеликою кількістю рослинного масла.

Коли миєте духовку, будьте обережні — не пошкодити гумове ущільнення. Його можна зняти, вийнявши скоби з отворів.

Щоб стінки духовки в газовій плиті не іржавіли, потрібно кожен раз після користування натирати її дрібною кухонною сіллю.

Чистка склокераміки.

На склокерамічній плиті не можна залишати до висихання або підгоряння «втекла» рідина. Якомога швидше витерти її губкою або ганчіркою, навіть якщо поверхня ще гаряча. Присохлі забруднення видалити спеціальним скребком, а якщо його немає — звичайною одноразовою бритвою.

Не варто мити склокерамічну панель, що містять абразиви миючими засобами. Погану службу можуть послужити сухі або брудні ганчірки. Найкраще підходять для чищення склокераміки будь-які засоби для чищення скла.

Склокерамічна плита

І особливу увагу потрібно приділити склокерамічній плиті:
По-перше, вона не переносить цукор-патьоки цукру (наприклад, при варінні варення) можуть зіпсувати плиту геть;
По-друге, ні в якому разі не можна використовувати абразивні засоби для чищення-поверхня моментально втратить гладкість і блиск;
По-третє, потрапляння бризок води на гарячу плиту може сильно зіпсувати поверхню;
По-четверте, не варто ставити мокрий посуд на розігріту плиту — залишаться сліди, що важко виводяться.

Чистка склокераміки:

Спеціальні скребки для таких плит, і ніяких дряпань ножем, щоб відскребти присохлі залишки;
— спеціальні серветки або паперові рушники, але ніяких брудних мокрих ганчірок або мокрих губок для миття посуду;
— засоби для миття посуду залишають «бензиновий» наліт, тому краще використовувати спеціалізовані засоби для склокераміки.

Догляд за електроплитою.

Всі, хто має справу з приготуванням їжі, знають, що вона неминуче потрапляє на плиту. Тому електроплиту краще чистити щодня, тоді чистка не складе великих труднощів. Якщо ж кілька днів плита не миється, харчові залишки пригорають до її поверхні і утворюють щільну, важко-змивається кірку. Очистити її звичайними засобами вже важко, а якщо використовувати для цього металеві предмети і наждачний папір, можна пошкодити емаль.
Перший раз миють плиту теплим розчином харчової соди або господарського мила відразу ж після її установки. Це необхідно для видалення мастила, що оберігає конфорки і деталі плити від корозії. Потім всі частини плити протирають насухо. Після цього плиту необхідно прогріти, для того щоб вигоріла мастило внутрішніх частин. Конфорки включають на 2-3 — й ступінь, а терморегулятор шафи встановлюють на 200 «с.плиту прогрівають протягом 30-40 хв, при цьому необхідно відкрити вікно в кухні і щільно закрити двері.
Найбільш часто включають електроконфорки потужністю 1500 вт. Через це вони виходять з ладу частіше за інших. Конфорки потужністю 1000 вт служать в 3 — 4 рази довше, так як їх включають рідше. З огляду на цю обставину, потрібно подумати, яку включати конфорку. Якщо готується вечеря, краще поставити каструлю на малу конфорку, при цьому на варінні втрачається лише кілька хвилин, так як максимальна потужність потрібна тільки при закипанні. Але електроенергії витратиться менше, і велика конфорка прослужить довше.
Корпуси конфорок виготовляють з чавуну, який досить крихкий і вимагає дбайливого поводження. При нагріванні в корпусі конфорок виникають термічні напруги, які тим більше, чим вище температура. Вони-то і призводять до розтріскування конфорок. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій.

He вмикайте конфорку на повну потужність без посуду! якщо з якої-небудь причини конфорка все ж була включена і розігрілася до червоного, її слід негайно вимкнути і дати їй охолонути. Не намагайтеся остуджувати конфорки за допомогою каструль з холодною водою.
He ставте на конфорки посуд з мокрим дном-це викликає інтенсивну корозію конфорки. У каструлі з мокрим дном пари води будуть піднімати каструлю, і вона, підстрибуючи, буде видавати звук удару. Посуд меншого діаметру і з нерівним дном викликає перегрів конфорки, що зменшує термін її служби і збільшує витрату електроенергії.
Поверхня конфорок югославських і деяких інших плит покриті антикорозійним складом, тому їх не можна чистити металевими щітками.
Категорично забороняється використовувати електроплиту як опалювальний прилад.
Органічні залишки викликають корозію і створюють зазор між конфоркою і дном посуду. Тому в міру забруднення конфорки необхідно чистити, ретельно видаляючи ці залишки.

Перед чищенням ручки перемикачів встановлюють в нульове положення і плиту відключають від мережі. Поверхня конфорок протирають губкою, змоченою в мильному розчині. Якщо потрібно видалити сильно пригорілі харчові залишки, користуються дерев’яною лопаткою або дротяної мочалкою. Вимиту конфорку протирають насухо і для остаточної просушування включають на 1-2 хв.
Поверхня конфорок рекомендується час від часу протирати ганчіркою, злегка змоченою в рослинному маслі. Це оберігає конфорки від корозії. При консервації електроплит (наприклад, на дачі на зиму) конфорки покривають більш товстим шаром мастила.
Хромоване опорне кільце, за допомогою якого кріпиться конфорка, з часом від впливу високої