Припливна заслінка. Мінуси віконних припливних клапанів. Визначення точок установки

87

У прагненні захистити будинок від холоду, шуму, пилу та інших негативних зовнішніх впливів людина герметизує будівельні конструкції. Поряд з удосконаленням ізоляційних характеристик знижується якість вентиляції – надходження чистого повітря скорочується. Проблему можна вирішити різними способами. Один з найбільш доступних і дієвих методів-влаштувати припливний клапан в стіні, забезпечивши необхідний приплив свіжого повітря.

Основна функція припливного вентклапана – забезпечення надходження свіжого повітря в квартиру або будинок.

Стіновий провітрювач нормалізує мікроклімат приміщення, коли природна вентиляція не справляється зі своїм завданням.

необхідність установки вентиляційного клапана

З масовою заміною дерев’яних віконних блоків на пвх-вироби природна вентиляція втратила свою ефективність-приплив повітря ззовні істотно скоротився через герметичності сучасних конструкцій. Швидкість циркуляції повітряних потоків в замкнутому просторі прагне до нуля, що вкрай негативно позначається на якості мікроклімату.

Перша ознака недостатності надходження повітря – поява конденсату на вікнах. Підвищена вологість сприяє розвитку мікроорганізмів-цвілі і грибків

Якщо не вжити заходів щодо поліпшення вентиляції, то з часом незначні неприємності, можуть стати причиною більш серйозних наслідків:

  1. концентрація вуглекислого газу підвищується, що погано позначається на самопочутті людини. Швидка стомлюваність, сонливість, головний біль, зниження працездатності – результат нестачі кисню.
  2. висока вологість і відсутність циркуляції повітря-відмінне середовище для розвитку хвороботворних організмів. Спори цвілі здатні викликати алергічні реакції або провокувати появу бронхіальної астми. У зоні ризику-маленькі діти і особи зі зниженим імунітетом.
  3. витяжна вентиляція працює неефективно при низькому припливі повітря – неприємні запахи, забруднення, шкідливі речовини не виводяться природним шляхом.
  4. в умовах постійної високої вологості швидше зношуються конструктивні елементи будівлі.

Робота вікна в режимі провітрювання здатна вирішити перераховані проблеми, але разом з тим зводяться нанівець основні переваги «пластикового» скління: тепло — і шумоізоляція.

Стіновий «припливник» нормалізує рух повітряних мас в приміщенні. При нормальних умовах (перепаді тиску 10 па) більшість моделей пропускають близько 25-30 куб.м / год, що відповідає вимогам санітарних норм

конструкція і принцип роботи

Конструкція клапана припливної вентиляції досить примітивна. Прилад складається з циліндричного корпусу, діаметр якого становить 6-14 см.всередині клапана знаходиться тепло — і шумоізоляція, а також фільтр.

Моделі різних виробників зовні можуть виглядати по-різному. Деякі «припливники» оснащуються додатковими елементами і функціоналом. Наприклад: температурним датчиком, регулюванням вологості, вентилятором, системою дистанційного керування

Окремі елементи типової конструкції клапана виконують наступні функції:

  1. повітропровід. по трубі повітряні маси надходять зовні в приміщення. Діаметр воздуховода багато в чому визначає продуктивність припливного клапана. Як правило, цей елемент виготовляється з пластика.
  2. вентиляційна решітка. розміщується із зовнішнього боку стіни і призначається для захисту внутрішніх елементів приладу від дрібних тварин, попадання опадів і сміття. Оптимальний матеріал виготовлення-алюміній. У деяких моделях передбачена антимоскітна вставка з полімерних ниток.
  3. тепло-шумоізоляційна вставка. проходить через весь повітропровід і оберігає стіну від промерзання, забезпечуючи зниження вуличного шуму.
  4. фільтруючий елемент. очищає надходить повітря від пилу.
  5. декоративна кришка. встановлюється з внутрішньої сторони стіни. Пластиковий оголовок забезпечується ручкою для регулювання повітряного потоку.

Багато виробників обладнають клапан кільцем ущільнювача з заслінкою. Обидві деталі розміщуються з внутрішньої сторони стіни і стримують пориви вітру.

За допомогою провітрювача можна управляти повітрообміном, примусово нагнітаючи або пригнічуючи циркуляцію повітряних мас. При правильному розміщенні клапана протяги не виникають

Система функціонує за простим принципом. Повітря, проходячи через решітку і фільтр, очищається, переміщається по тепло-шумоізоляційному каналу і трохи прогрівається. В обмеженому просторі труби швидкість повітряного потоку знижується, він надходить в регульовану заслінку, а потім крізь технологічні отвори – всередину приміщення.

Вентиляція може здійснюватися безперервно при закритих вікнах. При цьому приміщення охолоджуватися не буде. Однак для нормальної циркуляції повітря повинні виконуватися наступні умови:

  • наявність справної витяжки;
  • рух повітряних мас навіть при закритих дверях всередині приміщення-треба передбачити зазор між підлогою і дверима в 1,5 см або облаштувати вентиляційні решітки.

Роботу витяжки можна перевірити експериментальним шляхом. Відкрити кватирку і піднести до грат тонкий папір. При хорошій тязі лист притягнеться до вентиляційного каналу.

Якщо лист не утримується на решітці, значить вентиляція потребує чищення. У теплу пору року повітря дуже «важкий «і перевірити справність природної вентиляції не вийде

аргументи» за» і » проти»

Стіновий припливний клапан, як і будь-який інший прилад, володіє безсумнівними перевагами і недоліками. Аргументи на користь провітрювача:

  1. знижується частота відкривання / закривання вікна. Це продовжує термін служби віконної фурнітури і економить час.
  2. потужність вентиляційних клапанів, встановлених в стіні, перевищує продуктивність віконних » припливників» і може досягати 60-70 куб.м/ч.
  3. пристрій частково усуває забруднення і фільтрує вуличне повітря.
  4. можливість регулювання повітряного потоку виходячи з сезону і потреби конкретного будинку.
  5. прилад має компактні розміри-внутрішня коробка практично непомітна на стіні, її можна заховати за шторою.
  6. у порівнянні зі звичайним провітрюванням через вікно, робота стінового клапана не супроводжується тепловтратами.
  7. припливне пристрій підвищує ефективність витяжки-вологе відпрацьоване повітря видаляється швидше.

Функціонування системи здійснюється автономно-клапан працює за рахунок різниць тисків на вулиці і в приміщенні.

Вентиляційний клапан коштує відносно недорого. При бажанні найпростішу модель приладу вийти виготовити з доступних матеріалів своїми руками

Негативні моменти використання припливного обладнання:

  • необхідність пророблення в стіні наскрізного отвору-цілісність конструкції деяким чином порушується;
  • недотримання технології монтажу загрожує промерзанням стіни або воздуховода;
  • при сильних морозах припливна вентиляція може привести до зниження температури всередині приміщення.

Деякі відмовляються від установки стінового клапана через необхідність свердління конструкції. Робота вимагає від виконавця певних навичок. Для забезпечення ефектного провітрювання фільтр пристрою слід регулярно очищати від скупчився сміття.

параметри вибору вбудованого провітрювача

Перш ніж купувати припливний клапан, необхідно порівняти головні параметри різних моделей:

  • продуктивність пристрою;
  • допустиму температуру експлуатації;
  • довжину і діаметр воздуховода;
  • спосіб управління;
  • рівень шумоізоляції;
  • компанію виробника.

Потужність «припливника». в середньому стінові клапани видають обсяг свіжого повітря до 40 куб.м на годину. При визначенні оптимальної продуктивності варто враховувати обсяг приміщення, його призначення і кількість проживаючих людей.

Для житлової зони норматив повітрообміну становить 3 куб.м/год з розрахунку на один квадратний метр площі будинку. Якщо в квартирі три і більше кімнати, то доведеться встановлювати кілька клапанів

Температура експлуатації. виробники вказують діапазон робочих температур. Вибір моделі залежить від кліматичних умов конкретного регіону. Якщо вентиляційний клапан для «теплої» місцевостіВикористовувати в умовах морозної зими, то на ньому може постійно утворюватися конденсат. Замерзла рідина утворює крижану пробку, і робота припливного каналу заблокується.

Габарити воздуховода. довжина труби підбирається виходячи з ширини стіни. Діаметр каналу задає пропускну здатність клапана-чим він більший, тим продуктивніше прилад. При виборі розміру і форми воздуховода треба орієнтуватися на місце установки «припливника».

Якщо клапан буде монтуватися під вікном, необхідно заміряти відстань між радіатором опалення і підвіконням. Декоративна решітка повинна без проблем уміщатися в цій зоні

Спосіб управління. на ринку представлені ручні та автоматизовані моделі. Перші доступні за ціною, інтенсивність провітрювання регулюється ручним перемикачем.

Автоматизовані прилади оснащені гігростатом-приладом, контролюючим рівень вологості в приміщенні. Користувач самостійно задає показник вологості (40-60%) і якщо ця величина підніметься вище, то заслінка клапана відкриється. Після нормалізації вологості-подача повітря з вулиці призупиниться.

Рівень шумо — і теплоізоляції. при вбудовуванні вентиляційного клапана в товсту стіну вкрай бажано наявність шумоізолюючої вставки. Базова теплоізоляція передбачена у всіх моделях, однак для північних регіонів краще вибрати пристрій з додатковим утеплювальним кожухом.

Гільзи з «посиленою» теплоізоляцією мінімізують ризик промерзання вентиляційного каналу при сильних морозах, забезпечуючи безперебійну працездатність системи круглий рік

Компанія виробник. На ринку вентиляційного обладнання представлені стінові клапани зарубіжних і вітчизняних фірм. Позитивну оцінку споживачів отримали наступні бренди і марки: flakt woods (riv, kiv125), вентс (пс100), aereco (eht, eft), helios (zle100, zla 80-160), домвент і ін.

Гігромеханічний стіновий припливний клапан aereco eht залежно від рівня вологості в приміщенні видає об’єм повітря від 5 до 40 куб.м / год

технологія монтажу припливно-стінового клапана

Процес установки приладу досить простий, але для роботи потрібно спеціалізоване обладнання. Важливо правильно вибрати місце монтажу і дотримуватися алгоритм дій.

визначення оптимального місця установки

При виборі кімнати для установки стінового «припливника» слід керуватися наступними правилами:

  1. монтаж переважно здійснювати в несучій стіні.
  2. у багатоквартирному будинку клапан краще встановлювати з виходом зовнішньої частини на балкон або лоджію.
  3. облаштовувати припливну вентиляцію небажано на стіні будівлі, що виходить в бік автомобільної дороги і промислової зони.

Визначившись зі стіною, треба вибрати оптимальне місце для врізки клапана. Найбільш вдалими вважаються ділянки:

  • між підвіконням і батарей-припливне повітря нагрівається від приладу опалення і розподіляється по будинку;
  • вгорі віконного отвору (2-2,2 м) – повітряні маси потрапляють в тепле середовище, прогріваються до комфортної температури і опускаються вниз.

В обох випадку стіновий клапан вийде приховати за шторою.

При установці провітрювача вгорі від вікна, треба витримати відстань між укосом і приладом мінімум 30 см – це знизить ймовірність промерзання вентканала

необхідні інструменти та матеріали

Для врізки припливного клапана в стіну знадобляться:

  • стаціонарний бур або перфоратор з алмазною коронкою, діаметр якої повинен бути трохи більше розміру повітроводу;
  • промисловий або побутовий пилосос – особливо актуально, якщо монтаж виконується в «чистій» зоні, де вже завершено ремонт;
  • монтажна піна;
  • штукатурна суміш;
  • будівельний ніж;
  • фігурна викрутка;
  • інструменти для розмітки: вимірювальна рулетка, будівельний рівень, олівець.

Монтаж провітрювача-курна і галаслива робота. Тому треба використовувати засоби індивідуального захисту: рукавички, окуляри, будівельні навушники і респіратор з фільтром від пилу.

послідовність виконання робіт

Весь технологічний процес можна розділити на кілька основних етапів.

Етап 1. підготовка стіни. Якщо будівля облицьовано навісними панелями, то їх необхідно тимчасово демонтувати. З внутрішньої сторони стіни нанести розмітку під буріння – докласти підставу клапана і відзначити контур олівцем. Бажано організувати видалення пилу.

Малярською стрічкою зафіксувати поліетиленовий пакет і пластикову ємність. Зверху до» пастки » під’єднати шланг пилососа – утворює при свердлінні пил буде надходити в сміттєзбірник

Етап 2. буріння отвори. Використовуючи алмазну коронку або бур виконати стартове буріння на глибину 7-10 см.відкололися фрагменти бетону прибрати, в центрі зубилом вибити насічку для більш стійкого позиціонування бура. Весь канал необхідно робити під невеликим ухилом назовні, щоб запобігти потраплянню вологи всередину приміщення.

Під час буріння робочу область періодично треба зволожувати – цей захід зменшить пилоутворення і убезпечить інструмент від перегріву

Етап 3. очищення каналу. У прорубаний паз вставити шланг пилососа і видалити з отвору весь пил.

Етап 4. монтаж теплоізоляції. Для розміщення додаткового шару тепло — і звукоізоляції може знадобитися розширення отвору. Точні розміри каналу залежать від типу утеплювача.

Оптимальний утеплювач для стінового клапана-спінений полімерний матеріал. Він не втрачає своїх якостей в умовах високої вологості

Етап 5. установка гільзи. У канал з теплоізолюючим кожухом помістити трубку воздуховода, просуваючи її угвинчують рухами назовні.

Етап 6. монтаж корпусу і кришки. Із зовнішнього боку стіни закріпити захисну решітку. Зсередини нанести розмітку під установку корпусу, просвердлити отвори, забити пластикові дюбеля і зафіксувати панель на стіні.

Після того, як корпус закріплений, монтується заслінка, що регулює повітряний потік, і протипиловий фільтр. Заключний етап-установка кришки

обслуговування вентиляційного клапана

Припливне пристрій необхідно регулярно чистити. В умовах мегаполісу виконувати чистку внутрішніх елементів необхідно двічі на рік – пил, дрібні частинки бруду і кіптява від автомобільних газів осідають на фільтрі приладу.

Очищати клапан краще в теплу безвітряну погоду, щоб через отвір в стіні не задував холодне повітря. Необхідно зняти кришку з внутрішньої сторони приладу, витягти фільтруючий елемент і шумоізоляцію.

Якщо фільтр і шумобар’єр виготовлені з синтетики, то їх досить промити в мильній воді, висушити і встановити назад

Канал воздуховода теж потребує очищення – його треба пропилососити. Якщо припливник встановлений на першому або цокольному поверсі, то можна зняти захисну решітку з боку вулиці і видути сміття назовні пилососом.

відео про організацію припливної вентиляції

Відео ролик про необхідність установки, конструктивні особливості та принцип роботи припливного стінового клапана:

Покрокова інструкція по монтажу вентканала «домвент»:

Для врізки «припливника» в стіну доведеться розпиляти зовнішню стіну будинку. При всій трудомісткості поставлена задача технічно проста. Маючи в наявності інструмент для буріння, власник квартири або будинку зможе встановити клапан самостійно.

Як уникнути конденсації води на вікнах і стінах квартир з герметичними вікнами? потрібно зменшити рівень вологості повітря. Вентиляційний клапан в стіні-один із способів домогтися цього. Надходить через нього кількість повітря, досить для регулювання вологовмісту внутрішнього повітря.

З поширенням герметичних вікон і дверей з’явилися проблеми з вентиляцією в приміщеннях. При використанні дерев’яних рам провітрювання відбувається шляхом інфільтрації через щілини і нещільності, це недостатньо для подачі розрахункової кількості припливного повітря, але дозволяє уникнути підвищення вологості і конденсації її на поверхнях.

Сучасні системи з пвх не дозволяють здійснювати мікропровітрювання таким способом. При герметично закритих вікнах в приміщенні з людьми починає підвищуватися рівень відносної вологості і вуглекислого газу. Це негативно позначається на самопочутті і призводить до осідання конденсату на вікнах і стінах в холодний період. Одне з рішень для організаціїПрипливу-вентиляційний клапан в стіні.

Повітрообмін в приміщенні

Залежно від виду приміщень і кількості людей, які постійно в них знаходяться, змінюється і потреба в припливному повітрі. Для житлових приміщень в будинках і квартирах необхідно забезпечити такий повітрообмін:

  • приватні будинки-кратність повітрообміну від 1 на годину, або від 30 м3/год на людину;
  • квартири – від 3 м3/год на 1 м2 площі;
  • громадські будівлі – кратність повітрообміну від 2 на годину, або від 20 м3/год на людину.

Кількість повітря встановлюється розрахунком для кожного приміщення.

Потрібний приплив забезпечують установками, вентиляторами, або природним способом, за рахунок різниці тисків. Для цих цілей встановлюють в стіну вентиляційні клапани, монтують провітрювачі і витяжні шахти.

Принцип дії вентиляційного клапана

Вентиляційний прилад стінового монтажу встановлюють для подачі припливу повітря при відсутності інших пристроїв. Це недорогий спосіб знизити вологість і уникнути запотівання вікон, грибка на стінах. Не завжди виходить тільки одним клапаном забезпечити вентиляцію, але він допомагає підтримувати мінімальний повітрообмін.

Клапан встановлюється в зовнішню стіну з таким розрахунком, щоб потік повітря проходив через житлові приміщення і залишав будівлю через вентиляційні канали або витяжну систему. У ньому немає електроприводу, рух відбувається через різницю атмосферного і внутрішнього тиску. Продуктивність виробу залежить від погодних умов, поверху, стану витяжної системи.кожна модель оснащується забірними і роздають пристроями, фільтрами, опору в яких зменшують продуктивність.

Перепад тиску індивідуальний для кожної будівлі і клімату, і визначити точне значення продуктивності вентиляційних пристроїв природного типу складно. При хорошій витяжній системі і нормальних атмосферних умовах пристрої підбираються з урахуванням перепаду тиску в 10 па. При тих же умовах порівнюємо роботу різних вентиляційних клапанів. Показники приладу визначаємо за графіком продуктивності.

Зверніть увагу : деякі виробники можуть вказувати витрата повітря при різниці тисків, яке рідко досяжне в житло.

Виробники і моделі пристроїв

При виборі вентиляційного клапана для стіни потрібно знати його характеристики:

  • продуктивність;
  • максимальна і мінімальна товщина стіни;
  • діаметр отвору для установки труби;
  • принцип регулювання.

Моделі вентиляційних пристроїв для стін, представлені на ринку відрізняються крім основних параметрів ще й наявністю фільтра, шумоглушника, типом регуляції.

Таблиця можливих моделей вентиляційних пристроїв

Виробник вентиляційного клапана

Продуктивність при 10 па

Діаметр отвору

Товщина стіни

Механічний

Механічний

Механічний

Гігромеханічний

5-40 (залежно від вологості)

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Механічний

Благовіст

Механічний

Пристрої компанії aereco працюють з гігромеханічної регуляцією — при підвищенні в приміщенні вологості кількість повітря, що проходить зростає до 40 м3/ч.більшість клапанів для стін розроблені з ручним регулюванням продуктивності.

Монтаж і експлуатація

Вентиляційний клапан в стіні простий в установці, але вимагає спеціалізованих пристроїв – перфораторів і установок алмазного буріння. Клапани монтують на стіну недалеко від нагріваючого пристрою, це дозволяє уникнути потоків холодного повітря взимку. Робота починається з вирізання або вибивання отвору потрібного діаметру і установки в нього труби.

Щілини між вентиляційною трубою і стіною ізолюють герметиком для теплоізоляції і захисту від вуличного шуму. З двох сторін стіни на отвір встановлюється приймальне і роздає пристрої (решітки, дифузори) і фільтр, які входять в комплект. Якщо дозволяє місце, клапан встановлюється за радіатором або відразу над ним. Це покращує вентиляцію за рахунок циркуляції теплого повітря біля нього.

Установка стінового вентиляційного клапана дозволить зменшити вміст вологи повітря в приміщенні і організувати повітрообмін. Але продуктивності може не вистачити для нормативних значень припливного повітря в приміщеннях з постійним перебуванням людей. У кожному випадку можливість установки перевіряється порівнянням необхідного повітрообміну з паспортними характеристиками агрегату. Велике значення для роботи такого клапана має витяжна система в приміщеннях.

Для таких випадку і придумали припливні клапана, кімнатні очисники повітря, бризери або клапана-рекуператори.

Призначення будь-якого припливного клапана, бризера або клапана — рекуператора-це забезпечення примусового або природного припливу свіжого повітря, що дозволить забезпечити хороше вентилювання без відкривання вікон.

чим припливний клапан корисний і чому він краще, ніж відкрите вікно?

  • вступник повітря проходить через систему фільтрів
  • шум з вулиці не потрапляє в приміщення
  • немає постійного протягу
  • припливне повітря підігрівається і поступає максимально комфортним
  • є можливість точно регулювати обсяг повітря, що поступає
  • сніг і дощ не потрапляють у приміщення

Всі побутові компактні вентиляційні установки можна умовно розділити на кілька типів :

стінові клапана без механічного спонукання (без вентилятора)

Такий елемент є мабуть самим примітивним пристосуванням. Єдиною його перевагою можна сміливо назвати його ціну, оскільки конструкція такого клапана вкрай проста.

Плюси:

Мінуси:

Низька ціна

Швидкість монтажу

Немає можливості управляти припливом — тільки відкривати або закривати отвір заслінкою

Безшумність

Відсутність фільтрації

Головне призначення стінових клапанів — ефективна вентиляція житлових і нежитлових приміщень і їх забезпечення свіжим повітрям, очищеним від вуличного пилу, бруду і шуму. Крім того, ці пристрої дозволяють уникнути витоків тепла в зимовий сезон і оптимізувати витрати на оплату опалення. За рахунок того, що в холодну пору відбувається плавне перемішування теплих і холодних повітряних мас, відбувається ефективна саморегуляція мікроклімату в приміщенні.

конструктивний пристрій

Для того, щоб зрозуміти принцип роботи, для початку розглянемо з яких компонентів складається стіновий припливний клапан.

Воздуховодная труба;

Вентиляційна решітка, що встановлюється з фасадної сторони стіни. Її завдання полягає в тому, щоб запобігти потраплянню всередину приміщення дрібного сміття, запал , бруду;

Шумоізоляційний склад, яким заповнюють основну трубу припливного клапана;

Кільце ущільнювача з функціональною заслінкою. Служить для перекриття повітряного потоку на випадок сильних поривів вітру;

Система фільтрів для виконання грубої і тонкої очистки повітря, що надходить;

Кришка з припливним клапаном і ручкою-контролером для регулювання швидкості подачі припливного потоку.

розібравши внутрішній пристрій, розглянемо принцип роботи приладу

Припливне повітря з вулиці заходить через зовнішню вентиляційну решітку і потрапляє в трубу, заповнену спеціальним шумоізоляційним складом. Після проходження крізь нього, повітряні маси автоматично очищаються від великих механічних включень. Потім повітря слід через лабіринтовий канал, який сприяє зниженню швидкості руху повітря, що надходить. Після проходження крізь систему фільтрів, добре очищене повітря слід до регульованої заслінці, після чого потрапляє в приміщення через наявні технологічні отвори (решітки).

стінові припливні клапана примусового типу (з вентилятором)

Такий спосіб є вже більш досконалим в порівнянні з попереднім, оскільки має можливість регулювати обсяг припливного повітря за рахунок декількох режимів роботи вентилятора.

Плюси:

Мінуси:

Система фільтрації

Відсутність підігріву припливного повітря

Швидкість монтажу

Відносний шум

Стінові припливні клапаниПримусового типу демонструють набагато більшу ефективність в забезпеченні оптимальних мікрокліматичних показників, завдяки роботі вентилятора.

Конструктивний пристрій. аналогічно зі стандартним пристроєм стінових припливних клапанів, за винятком додаткового комплектуючого елемента-вентилятора.

Бувають двох видів: припливно-витяжна установка і рекупераційний клапан.

припливно-витяжна установка

Цілком повноцінний варіант системи вентиляції для одного приміщення. Дана установка забезпечує як приплив, так і витяжку. Важливим моментом є те, що вона підігріває припливне повітря за рахунок повітря, що видаляється, що дозволяє економити електроенергію на нагрів припливного повітря

Плюси:

Мінуси:

Система фільтрації

Підігрів припливного повітря

Безшумність роботи

Економічність в роботі за рахунок рекуперації

Робота припливно-витяжної установки заснована на простому принципі: під час витяжки з приміщення теплого відпрацьованого повітря, його теплова енергія використовується для нагріву припливних повітряних мас. Крім того, деякі моделі можуть регулювати показники вологості до оптимального рівня: в теплий сезон повітря осушується, завдяки вологообміну з витягується повітрям, а в холодний — зволожується перед подачею в приміщення.

Конструктивний пристрій
Сама стандартна припливно-витяжна установка з рекуператором складається з решіток, воздуховода, теплообмінника, двох вентиляторів, фільтрів, системи видалення конденсату, шумоізоляції і системи автоматики. Всі елементи укладені в єдиний корпус, а робота регулюється за допомогою блоку управління.

По виду він схожий на звичайний припливний клапан, тільки відрізняється конструкцією і принципом роботи. У такому клапані варто або два вентилятора, або один, але з можливістю крутитися в обидві сторони. Таким чином такий клапан деякий час працює на приплив, а деякий на витяжку. В результаті він то нагріває, то охолоджує мідні трубки розташовані всередині каналу, таким чином підігріваючи припливне повітря.

Плюси:

Мінуси:

Система фільтрації

Досить високий рівень шуму

Баланс припливного і витяжного повітря

Низька ефективність рекуперації

Рекупераційний клапан призначений для ефективного і повного оновлення повітря в приміщенні, з певною періодичністю. Завдяки керамічному елементу теплообмінника вирішується проблема зайвої сухості повітря, за рахунок чого формуються оптимальні мікрокліматичні показники без втрати тепла або прохолоди.

конструктивний пристрій. Рекупераційний клапан складається з наступних елементів:

  • зовнішній кожух з опцією захисту від uf-випромінювання / пилу/бруду / опадів;
  • один або два вентилятори (залежить від моделі);
  • фільтри;
  • утеплений кожух;
  • керамічний елемент теплообмінника;
  • внутрішня декоративна панель;
  • блок управління + пульт ду.

Такі системи є повністю припливними. Вони більш високотехнологічні і більш продумані, що створює ряд серйозних переваг таких як: зручне управління, можливість налаштовувати будь-який режим роботи (таймер), найвищий клас очищення повітря, абсолютна безшумність, красивий ергономічний дизайн і т. Д.

Плюси:

Мінуси:

Високотехнологічна система фільтрації

Габарити (за розмірами як настінний кондиціонер)

Підігрів припливного повітря

Відсутність витяжки

Абсолютна безшумність роботи

Гарний дизайн

Зручне управління, кілька режимів роботи

Бризери або компактні припливні установки поєднують в собі відразу 2 корисні функції: виконують роль очисника повітря, підтримує ідеально свіже і чисте повітря в приміщенні і одночасно забезпечують надходження свіжого повітря ззовні.

Бризери оснащені багатоступінчастими системами фільтрації і автоподогревом повітря, автоматично контролюють рівень запиленості в повітрі приміщення і регулюють гранично допустиму концентрацію со 2 , мають uf-лампу для знезараження і навіть ароматизують повітря (в деяких моделях).

конструктивний пристрій. До складу установки входять наступні елементи і комплектуючі:

  • багатоступенева система фільтрації різної міри очищення;
  • високошвидкісний тангенціальний вентилятор;
  • керамічний нагрівач;
  • датчики рівня з 2 і рівня запиленості;
  • uf-лампа;
  • генератор плазми;
  • аромакапсулы (для деяких моделей);
  • блок управління.
  • віконний припливний клапан

Віконні припливні клапани відносять до простих пристроїв, що дозволяє організувати ефективну вентиляцію приміщення без особливих вкладень. Їх вбудовують безпосередньо в віконну раму або стулку.

Плюси:

Мінуси:

Збереження естетичного зовнішнього вигляду

Невелика пропускна здатність

Простий і швидкий монтаж

Невисока ступінь фільтрації надходить з вулиці повітря

Збереження ефективної звукоізоляції

Збільшення витрат на опалення в холодний сезон з-за відсутності можливості підігріву припливного повітря

Відсутність протягу

Автоматичне регулювання рівня вологості (для моделей з вбудованим гігрометром)

Низька вартість

Пристрій є звичайним клапаном, обладнаним фільтром і опцією регулювання.

конструктивний пристрій. Віконний припливний клапан складається з декількох елементів:

  • зовнішньої решітки з фільтром для захисту від сміття / пилу/дрібних комах;
  • внутрішньої решітки з регулюванням інтенсивності подачі і напрямку повітряного потоку;
  • козирка з зовнішньої сторони для захисту від опадів.

На сьогодні існує кілька варіацій віконних клапанів:

  • з ручним керуванням;
  • з автоматичним регулюванням повітряного потоку за показаннями датчиків.

Останні можуть працювати як гігрометр і автоматично регулювати подачу повітря: чим вище показник відносної вологості в приміщенні, тим ширше будуть розкриватися стулки, забезпечуючи подачу більшого обсягу повітря. Це дуже зручно і позбавляє від необхідності постійно відкривати або закривати клапан.

Підводячи підсумок, можна з упевненістю сказати, що якщо ви хочете організувати якісну вентиляцію, а ваш бюджет обмежений — зупиніть свій вибір на одній з модифікацій припливного клапана. Свіже повітря-запорука здоров’я, так подбайте про себе без шкоди для вашого гаманця!

Скління приміщень з використанням металопластикових вікон, а також зовнішнє утеплення стін полімерами матеріалами часто призводить до порушення природного повітрообміну. Виручити в цій ситуації може клапан припливної вентиляції: його установка забезпечує приплив повітря, необхідний для повноцінної циркуляції.

Клапани бувають самими різними, але найбільш ефективною вважається (цілком справедливо, до речі!) їх стінова різновид. Грунтуючись на своєму досвіді використання таких пристроїв, я розповім про те, що таке стіновий клапан, як його вибрати і як встановити.

опис пристроїв для станової вентиляції

область застосування стінових припливних клапанів

Для початку розберемося з самою проблемою і шляхами її вирішення.

Для забезпечення нормального мікроклімату в приміщенні потрібно повітрообмін, який можна умовно розділити на два процеси — приплив і витяжку. З витяжкою все більш-менш зрозуміло: в будь-якій квартирі є вентиляційні отвори, що з’єднують приміщення із загальною витяжною системою будинку. Стан цих комунікацій-друге питання, але принаймні вони хоча б присутні.

З припливом складніше: його можна забезпечити тільки провітрюванням. У будинках старої споруди надходження свіжого повітря було реалізовано, в тому числі, і за рахунок щілин у віконних конструкціях.

Але пластикові вікна — це не дерев’яна столярка: вони майже герметичні, і повітря не пропускають. В результаті приплив зменшується майже до нуля, і інтенсивність повітрообміну критично знижується.

Додатковим бар’єром на шляху припливу стає зовнішнє утеплення фасадів паронепроникними матеріалами -Пінопластом або полістиролом.

Для забезпечення надходження припливного повітря в приміщення сьогодні використовують різні вентиляційні пристрої:

  1. віконні клапани.
  2. припливні клапани в стіну .
  3. загальнобудинкові вентиляційні комплекси .

За пропускної здатності стінові моделі перевершують віконні, тому для кардинального вирішення проблеми варто використовувати саме їх.

Функціонує стіновий припливний елемент досить просто:

  1. клапан встановлюється в наскрізний отвір в зовнішній стіні. при цьому забірний пристрій має бути розташоване на відкритому повітрі або у вентильованому просторі за обшивкою.
  2. повітря надходить всередину через систему найпростіших фільтрів. завдяки цьому перед попаданням в приміщення повітряні маси очищаються від найбільш небезпечних забруднювачів.
  3. стабільний приплив через клапан стимулює повітрообмін. завдяки збільшенню припливу активніше працює природна витяжка, і повітря з високим вмістом вуглекислоти видаляється інтенсивніше.

Установка припливного пристрою допомагає вирішити проблему недостатнього надходження повітря, необхідного для циркуляції. І з моєї точки зору, це рішення-одне з найбільш дієвих і економних.

основні елементи конструкції

Клапан вентиляції, вбудований в стіну, влаштований досить просто. По суті, це труба, що зв’язує приміщення з вулицею і обладнана додатковими пристосуваннями для захисту від пилу, сміття, тепловтрат, а також для очищення зовнішнього повітря.

Основні елементи стінового припливного клапана:

  1. корпус пристрою-зазвичай розташовується в приміщенні на стіні. Являє собою пластикову конструкцію з кришки і регулятора повітряного потоку. Регулятори можуть працювати за різною схемою, але принцип функціонування завжди один і той же: чим ширше відкрито отвір всередині клапана, тим більше повітря надходить за одиницю часу.
  1. заслінки-внутрішні елементи системи регулювання потоку. Приєднуються до регулятора вентиляції, при повороті відкривають або закривають просвіт всередині клапана.
  2. система фільтрів-монтується всередині стіни. Як правило, припливний клапан оснащується простим губчастим фільтром, який вловлює пил. Використання більш ефективних фільтрів теж можливо, але при цьому сильно знижується пропускна здатність.

Зазвичай при установці ефективних пористих фільтрів в конструкцію додається всмоктуючий вентилятор.

  1. повітропровід клапана-порожниста труба діаметром від 100 до 200 мм у різних моделей і довжиною до 1 м.як правило, трубу набувають з запасом по довжині і при установці підрізають на місці — так можна підігнати пристрій майже під будь-яку стінового огородження.
  2. теплоізоляційні вставки і кожухи-система пористих труб і кілець, яка встановлюється в отвір для монтажу клапана. Робляться вставки з пінополіуретану або спіненого поліетилену, забезпечують захист від промерзання і сприяють зменшенню втрат тепла при провітрюванні.

Крім того, пористі вставки знижують рівень шуму: при сильному вітрі клапан може гудіти, причому досить голосно.

  1. зовнішній корпус-частина системи, яка закріплюється на стіні зовні будівлі. Зазвичай до складу входить вентиляційна решітка із захистом від дощових крапель (дощовідбійником), козирок і москітна сітка. Останній елемент утримує не тільки комах, але і тополиний пух, і велике сміття.

У різних моделей конфігурація цих елементів може відрізнятися, і досить сильно. Але в цілому схема пристрою, а значить, і принцип його роботи, не змінюються.

переваги: 5 аргументів » за»

Припливний вентиляційний клапан, що встановлюється в стіну, забезпечує нам такі переваги:

  1. ефективне надходження свіжого повітря. Продуктивність у таких моделей вище, ніж у віконних, так що досить одного-двох клапанів на квартиру, і проблема з повітрообміном буде вирішена.
  2. оптимізація мікроклімату . Повітряний клапан не тільки гарантує приплив кисню. Він ще й сприяє більш інтенсивній роботі витяжки. А це означає, що з приміщення буде видалятися відпрацьоване вологе повітря, що допоможе вирішити проблеми з цвіллю і конденсатом.
  1. очищення повітря, що надходить. наявність зовнішньої решітки і системи внутрішніх фільтрів дозволяє видалити з потоку майже всі механічні забруднення. Зі звичайним віконним провітрюванням-ніякого порівняння!
  2. автономна робота . Для функціонування системи не потрібно електрику або інші джерела енергії — пристрій працює виключно за рахунок різниці в тиску. Цим стіновий клапан вигідно відрізняється від більшості вентиляційних систем з примусовим забором повітря.
  1. можливість установки в будь-який момент. Технологія монтажу системи передбачає свердління всього одного отвору в стіні. Щоб зробити це, не обов’язково демонтувати обробку, тому встановити провітрювач можна і після ремонту.

технологія установки

Вибираємо клапан

Щоб підібрати пристрій, який буде використовуватися в квартирі, потрібно звернути увагу на його функціональні параметри. Для стінових припливних установок головними будуть:

  1. продуктивність . У різних моделей цей показник коливається від 50 до 150 м3/ч.купувати конструкцію краще з запасом за обсягом, орієнтуючись на площу приміщення.

Норматив по повітрообміну для житлової зони становить не менше 3 м 3 /год на квадратний метр площі квартири. Так що другий клапан зазвичай доводиться докуповувати, якщо в квартирі три кімнати або більше.

  1. можливість регулювання повітряного потоку. У більшості моделей ручний регулятор присутній, так що ми самі можемо управляти інтенсивністю провітрювання. Але є і повністю автоматичні пристрої, у яких заслінка відкривається приводом, що реагує на вологість в приміщенні.
  1. шумоізоляція. наявність це опції вкрай бажано, особливо при вбудовуванні в товсту стіну.
  2. теплоізоляція. базове утеплення є у всіх пристроїв, але якщо ваш будинок знаходиться в північному регіоні, то бажано придбати модель з додатковим теплоізоляційним кожухом.
  1. ціна . Чим простіше модель, тим вона дешевше. Ось чому для базового провітрювання можна знайти пристрій за 2-3,5 тис. Більш сучасні моделі коштують від 5 до 12 тисяч, але вони крім надходження повітря можуть також регулювати його потік і забезпечують ефективну очистку.

що потрібно для монтажу?

При установці припливного клапана в стіну ми будемо нести витрати не тільки на покупку самого провітрювача. Монтаж з використанням спеціалізованого обладнання обійдеться приблизно від 3 до 5 тисяч рублів в залежності від регіону і складності роботи. Якщо ж доступ до обладнання у вас є, то можна заощадити, встановивши конструкцію самостійно.

Для монтажу нам знадобляться:

  1. перфоратор з великою потужністю або стаціонарний стіновий бур.
  2. бурова штанга з коронкою, діаметр якої відповідає діаметру установочного отвору для клапана.
  1. промисловий пилосос (особливо — якщо монтаж виконується в чистій зоні, тобто там, де вже зроблений ремонт).
  1. шуруповерт.
  2. хрестова викрутка.
  3. вимірювальні інструменти-рівень, рулетка, схил.
  4. ніж для різання утеплювача.

Також потрібно врахувати, що монтаж стінового клапана своїми руками — робота галаслива і курна. Тому для захисту набуваємо:

  1. окуляри.
  2. рукавички.
  3. маску або респіратор з протипиловим фільтром.
  4. будівельні навушники.

Не зайвим буде і попередити сусідів-щоб уникнути!

підготовка отворів, монтаж і підключення клапанів

Інструкція по установці стінового клапана досить проста-переплутати що-небудь майже неможливо. Важливо правильно підібрати місце монтажу (під підвіконням над радіатором або збоку від вікна) і строго виконувати алгоритм робіт.

Монтується клапан так:

ілюстрація етап монтажу
зняття зовнішньої обшивки.

Якщо фасад будівлі оброблений навісними панелями, то елемент обробки навпроти місця установки клапана тимчасово демонтуємо. Надалі його можна буде встановити на місце — забір повітря буде здійснюватися з зазору між стіною і обшивкою.

розмітка. 1. До обраної ділянки прикладаємо підставу клапана іНаносимо на стіну розмітку, на яку ми будемо орієнтуватися при бурінні.

«пастка» для сміття. 1. Під отвір приклеюємо поліетиленовий пакет, в який будуть падати шматочки бетону. Зверху або збоку закріплюємо шланг промислового пилососа, який буде вловлювати утворюється при бурінні пил.

стартове буріння.

Використовуючи алмазну коронку, пробурюємо стартовий отвір глибиною 70-100 мм.видаляємо з отвору відкололися фрагменти бетону.

Вставляємо в отвір зубило і в центрі вибиваємо неглибоку насічку, яка полегшить позиціонування бура.

І стартовий отвір, і весь канал бажано робити з невеликим ухилом назовні — так ми убезпечимо себе від затікання вологи.

буріння отвори для установки.

Використовуючи бур по бетону, формуємо отвір для гільзи вентиляційного клапана. Для зменшення перегріву інструменту періодично зволожуємо робочу область.

При свердлінні не вимикаємо пилосос, щоб уникнути попадання в повітря великої кількості пилу.

Щоб не вибити частину зовнішньої стіни, останні кілька сантиметрів проходимо на знижених оборотах. Для цього на бурі робимо позначку по довжині.

очищення отвори.

Вставляємо пилосос в пробурений паз і видаляємо звідти весь пил і осколки бетону.

установка теплоізоляції.

Кожух з поліуретану або спіненого поліетилену вставляємо в пробурений отвір. Надлишки матеріалу обрізаємо впритул до стіни.

установка гільзи.

Трубку воздуховода вентиляційного клапана вставляємо в отвір з теплоізоляційним кожухом.

Просуваємо повітропровід угвинчують рухами до тих пір, поки він не вийде із зовнішнього боку стіни.

монтаж зовнішнього ковпака.

Зовні на гільзу встановлюємо вентиляційну решітку з ковпаком і москітною сіткою. Конструкція повинна розташовуватися впритул до стіни.

При монтажі зовнішніх частин вентиляції вище другого поверху обов’язково використовуємо страховку!

розмітка під кріплення.

Прикладаємо до встановленої гільзі корпус клапана, вирівнюємо його за рівнем і відзначаємо місця кріплення на стіні.

встановлення кріплення.

По розмітці буримо в стіні отвори діаметром мінімум 6 мм і глибиною 40 мм.

В отвори забиваємо пластикові дюбелі.

кріплення корпусу. 1. Фіксуємо корпус на стіні, закручуючи в дюбелі саморізи з широкими капелюшками. Для більшої надійності під кожну капелюшок можна підкласти широку шайбу.

встановлення основної частини пристрою.

В корпус і гільзу встановлюємо заслінку для регулювання потоку повітря і протипиловий фільтр. Закриваємо конструкцію кришкою.

На цьому монтаж стінового припливного клапана завершується. Перевірити працездатність системи дуже просто-достатньо піднести до вентиляційного отвору палаючу свічку. Потік повітря або буде відхиляти полум’я, або взагалі задує його.

Висновок

Правильно змонтувавши вентиляційний клапан в стіні, ми зможемо вирішити цілий ряд проблем з мікрокліматом приміщення і нормалізувати повітрообмін. Але завдання ця вельми трудомістка, так що перш ніж братися за її реалізацію, уважно прочитайте інструкцію і подивіться відео в цій статті. Якщо виникнуть питання, їх можна задати в коментарях.

Сучасні технології будівництва припускають використання ефективних енергозберігаючих матеріалів, що забезпечують герметичність приміщень на належному рівні. Однак нерідко це призводить до утворення такої серйозної проблеми як запотівання вікон, і, як наслідок, утворення конденсату. Як відомо, підвищена вологість сприяє розвитку пліснявого грибка і загальному погіршення мікроклімату в приміщенні. Для вирішення цієї проблеми фахівці нерідко вдаються до монтажу спеціального пристрою під назвою «клапан припливної вентиляції». Про те, для чого він потрібен, і за яким принципом він працює, ми сьогодні і поговоримо.

Принцип роботи

Основною функцією припливних клапанів є постійне забезпечення припливу свіжого повітря з вулиці. При цьому повітря, що надходить в приміщення ззовні через клапан, буде вже попередньо очищеним.

Крім того, припливний клапан оберігає приміщення від шуму, чого неможливо досягти при відкритих кватирках. Досягається такий ефект за рахунок спеціальної шумоізоляційної прокладки всередині конструкції.

Необхідно відзначити, що при особливому розташуванні клапана (над радіатором опалення) подача повітря в холодну пору року не сприяє зниженню температури повітря в приміщенні.

Грамотно встановити клапан припливної вентиляції можна, лише маючи чітке уявлення про механізм роботи пристрою.

При монтажі клапана фахівця видаляє частину підстави, на яке буде кріпитися пристрій (вікно або стіна), на це місце встановлює менш товсте спеціалізоване ущільнення і монтує основний елемент пасивної вентиляції — припливний клапан.

Після цього свіже повітря з вулиці буде засмоктуватися всередину приміщення, а тепле повітря буде виштовхуватися назовні через витяжні вентиляційні канали. Циркуляція повітря при цьому буде здійснюватися завдяки різниці тисків.

Увага: природний повітрообмін здійснюється за умови, що температура повітря на вулиці не перевищує + 5 градусів. При більш високих температурах вентиляція буде функціонувати лише при витяжці примусового типу.

види і пристрій

Основних видів припливних клапанів всього два-стінові та віконні. Розглянемо трохи докладніше кожен з них.

стіновий клапан припливної вентиляції в квартирі

Припливний клапан стінового типу являє собою звуко — і теплоізольовану трубу, розміщену в стіні. Із зовнішнього боку труби встановлена решітка з протимоскітною сіткою, а всередині розташований клапан, що регулює силу подачі повітря.

Вдосконалені моделі при цьому можуть регулюватися ручним або автоматичним способом.

Автоматизований пристрій реагує на такі фактори, як:

  • забруднене повітря;
  • перепад вологості;
  • скачки тиску.

Особливостями припливних клапанів стінового типу є наступні моменти:

  • максимальний рівень потужності-60-72 м3 / год;
  • в клапан вмонтований фільтр для глибокого очищення;
  • досить складна установка пристрою.

Необхідно відзначити, що стіновий клапан забезпечує приміщенню підвищену циркуляцію повітря, а також дозволяє регулювати ступінь подачі повітря. Безпосередньо конструкція клапана перешкоджає попаданню вологи в приміщення, а також володіє високими показниками шумоізоляції.

Принцип дії стінових припливних клапанів полягає в наступному: повітряний потік проходить через вентиляційну решітку, потрапляє в шумоізоляційний матеріал і очищається від пилу. Цей пристрій оснащений особливим лабіринтовим каналом, який забезпечує зниження швидкості припливу повітря і піддає його грубому очищенню. Після цього очищені повітряні маси направляються в заслінку з регуляцією, де через спеціальні отвори і проникають в приміщення.

Недоліками стінових моделей є:

  • необхідність в регулярному очищенні фільтрів;
  • схильність до промерзання;
  • висока вартість.

Що важливо — стінова модель підходить для будівель з низькими стелями, а тому встановлюються пристрої такого типу в квартирах, будинках, будівлях громадського характеру, на заводах і фабриках. Найбільш часто такий вид пристрою використовується в медичних установах, дитячих садах і школах.

для пластикових вікон

Найбільш поширеним і часто використовуваним видом клапанів припливної вентиляції є віконні пристрої. Їх відмінними рисами є:

  • простота конструкції;
  • автоматичне очищення повітря 24 години на добу.

Являє собою такий клапан щілину у вікні з заслінками. Рівень продуктивності пристрою коливається в районі 3-7 м3/год.

Припливні клапани віконного типу можуть монтуватися в пластикові, дерев’яні та алюмінієві вікна. Прилад при цьому розміщується у верхній частині вікна.

Для правильного функціонування пристрою віконного типу необхідно виконання ряду умов:

  • оснащення кімнати природною витяжкою;
  • температура повітря на вулиці не вище + 5 градусів;
  • наявність герметично закривається вхідних дверей, щоб уникнути витягування повітря під’їздом.

Крім того, між кімнатами повинен циркулювати повітря. Для цього двері повинні бути постійно відкритими. Або, якщо це неможливо, щілина між дверимаІ підлогою повинна бути не менше двох сантиметрів.

Багато користувачів віконних модифікацій відзначають, що пристрої такого типу схильні до замерзання. Причиною виникнення такої проблеми є неправильна регуляція пристрою. При сильних морозах фахівці рекомендують не закривати клапан, однак, якщо цієї дії не уникнути, зовнішню його частину слід заклеїти.

віконні клапани припливної вентиляції

Основними перевагами віконних моделей є:

  • непримітність;
  • простота монтажу;
  • звукоізоляція;
  • напрямок припливного повітря до стелі, що виключає утворення протягів;
  • цінова доступність.

При цьому всі автоматичні моделі клапанів оснащені гірометром, завдяки чому пристрій також регулює і вологість повітря. Максимальний показник потужності віконного клапана дорівнює 30м3/год, а мінімальний — 5 м3 / год.

Негативні сторони використання віконних клапанів полягають в:

  • попаданні потоку холодного повітря в холодну пору року, що збільшує витрати на опалення;
  • функціонування приладів тільки при наявності справної витяжки;
  • низька пропускна здатність;
  • відсутність фільтрів для очищення повітря від пилу;
  • небезпека промерзання пристрою.

Домвент

Клапан припливної вентиляції «домвент» являє собою пристрій стінового типу, встановлювати яке слід над батареєю.

Принцип роботи пристрою даної марки полягає в наступному: вуличне повітря потрапляє в шумопоглотітель клапана через зовнішню решітку. Завдяки лабіринтовій формі прилад здійснює грубу фільтрацію повітря і забезпечує повну відсутність пилу і шуму в приміщенні. Згодом повітря надходить в поздовжньому напрямку на радіатор опалення, де нагрівається до кімнатної температури. Пристрій приладу дозволяє регулювати ступінь подачі повітря, пересуваючи спеціалізовану заслінку.

Зміни фільтра така модель припливного клапана не вимагає-достатньо лише регулярного очищення пристрою. Для цього необхідно раз в шість місяців з корпусу приладу зняти кришку, вийняти шумопоглотітель і ретельно його витрусити. У разі сильного забруднення фільтр слід промити під невеликим напором води, а потім просушити. Після повного висихання фільтр можна вставити на місце, а клапан закрити кришкою.

Середня вартість такого клапана знаходиться на рівні півтори тисячі рублів.

Кпв 125

Припливний стіновий клапан моделі кпв 125 є досить затребуваним у наших співвітчизників в силу високої функціональності. Дана модель являє собою пластикову трубу довжиною від 40 сантиметрів до 1 метра, що дозволяє вибирати відповідний по товщині стіни повітропровід.

З вуличного боку повітропровід оснащений алюмінієвою круглою литою решіткою, а позаду її ламелей розміщена дрібна антимоскітна сітка.

У внутрішній частині труби, з боку кімнати, розташовується мінераловатний утеплювач, основним завданням якого є зниження рівня шуму і запобігання промерзання стіни.

З боку приміщення на повітропровід надівається розбірний пластиковий оголовок, всередині якого розташовується фільтр для затримки пилу і регулююча заслінка.

Вартість такої моделі клапана залежить від країни виробника. У той час як китайські моделі можна знайти за 1,5 тисячі рублів, прилади вітчизняного виробництва коштують в районі 3 тисяч рублів. У той же час клапани з фінляндії коштують істотно дорожче — близько 4,5 тисяч рублів.

який клапан припливної вентиляції краще вибрати: відгуки

На просторах мережі можна знайти безліч суперечок на тему «який припливний клапан краще вибрати». Як показує практика, при виборі приладу слід враховувати власні побажання і фінансові можливості. Як віконні, так і стінові моделі володіють власними перевагами і недоліками. Стінові прилади є набагато більш потужними, в порівнянні з віконними пристроями, однак і коштують вони на порядок дорожче. При цьому монтаж віконних клапанів набагато менш трудомісткий, ніж установка приладу в стіну.

Самим функціональним варіантом виконання припливних клапанів є пристрій з примусовою системою подачі повітря. Відмінною особливістю такого приладу є наявність:

  • вентилятора з електроприводом;
  • додаткових очищувальних фільтрів;
  • приладу для попереднього підігріву повітря.

У переважній більшості випадків до складу приладу включається вугільний фільтр для очищення повітря від шкідливих газів. Пристрої подібного плану мають підвищену пропускну здатність-до 120 м3/год.

Перевагами припливних клапанів з примусовою системою подачі повітря є:

  • функціонування незалежно від справності вентиляції;
  • наявність додаткової системи очищення повітря;
  • зниження вмісту частинок пилу і вуглекислого газу;
  • нормалізація показників вологості повітря в приміщенні.

Однак істотним недоліком реалізації такого рішення є висока вартість як самого приладу, так і його установки.

як встановити: правила монтажу

Алгоритм установки припливного клапана залежить від його типу.

Для стінових моделей процес буде виглядати наступним чином:

  • вибирається місце установки клапана;
  • в стіні висвердлюється наскрізний отвір з невеликим ухилом в 3-4 градуси в бік вулиці (щоб уникнути скупчування вологи);
  • висвердлюються отвори під саморізи (для кріплення внутрішньої частини корпусу);
  • » приміряється повітропровід » — труба вставляється в отвір, відзначається необхідна довжина;
  • надлишки труби обрізаються по позначці;
  • у внутрішню частину воздуховода встановлюється шумоізолятор;
  • труба вставляється в отвір;
  • зовні на трубу кріпиться вентиляційна решітка (жалюзі слід направити в бік вулиці і зафіксувати в горизонтальному положенні);
  • внутрішній корпус прикріплюється до стіни за допомогою саморізів і збирається згідно з інструкцією;
  • з боку приміщення на повітропровід надівається оголовок.

Відео те, як встановити припливне стіновий клапан:

У випадку з віконними моделями алгоритм установки клапана буде полягати в послідовному виконанні таких етапів:

  • нанесення контуру розташування клапана;
  • висвердлювання наскрізних отворів за наміченим контуру;
  • вирізання залишків матеріалу за допомогою електролобзика;
  • обробка монтажної планки клапана герметиком, її установка на поверхню наплаву стулки, закріплення саморізами;
  • виконання фрезерування паза в наплавленні рами;
  • установка зовнішньої частини кліматичного клапана з козирком на зовнішню поверхню рами, фіксація за допомогою саморізів, ущільнення за допомогою герметика;
  • збір стулки і установка її на місце;
  • перевірка положення отворів в стулці і наплаві рами;
  • фіксація внутрішньої частини клапана на монтажну планку за допомогою кліпс і засувок;
  • >

  • регулювання роботи клапана.