Ідеальний фундамент під цегляний паркан. Фундамент під цегляний паркан

52

Ідеальний фундамент під цегляний паркан. Фундамент під цегляний паркан

: 0

Якщо ви вирішили побудувати цегляний паркан, то необхідно подумати який фундамент для цього підійде. Фундамент під цегляний паркан залежить від товщини, висоти, довжини вашого паркану, а також від грунту, рельєфу місцевості . Почніть з розмітки ділянки, розчистіть грунт, вбийте в землю кілочки, натягніть мотузку, під цією мотузкою посипте крейдою або сухим піском, тим самим ви будите рівно копати траншею під майбутній фундамент, зручно копати і міні екскаватором.

Фундамент під цегляний паркан своїми руками

Краще, звичайно, якщо ви скористаєтеся теодолітом, щоб проконтролювати всі позначки внизу і по кутах. Якщо ваш паркан планується шириною в одну цеглу, то фундамент плануйте шириною 52 см.а ось глибина залежить від висоти вашого паркану. Якщо паркан близько метра-глибина траншеї 10 см., а якщо два метри і вище — то не менше 70 см. Для будь-якого за розмірами паркану, будь то маленький в півцеглини або високий до 3-х метрів, в цеглу, від фундаменту залежить міцність всього паркану, тому його потрібно будувати, дотримуючись норм і правил.

Існує два види фундаментів під цегляний паркан

1. Стрічковий. У вириту траншею на дно посипають невеликий шар піску 1-2 см., якщо пісок сухий, його необхідно полити водою, зволожити. Якщо паркан важкий, то краще пісок з галькою або щебенем. Бажано, після зволоження, пісок утрамбувати по всій довжині. Пісок необхідний для відводу вологи від фундаменту. Наступна дія: необхідно спорудити дерев’яну опалубку (можна використовувати бляшані листи), можна обійтися і без опалубки, якщо фундамент заливати в рівень з землею, потім для міцності в траншею укладають арматуру в два шари, тобто дві арматури зверху, дві знизу діаметром 12-14.

Тепер можна приступати до заливки бетоном. Заздалегідь вирахуйте необхідний обсяг плюс ще 10%. Як самим приготувати бетон. Потрібен щебінь, грубозернистий пісок, і цемент. 4 частини піску, 4 –щебеню, 1-цементу марки м200. Для міцності можна додати цементу або зменшити піску і щебеню. Бетон можна готувати в спеціальній ємності, а так само в будь-якій зручній для розмішування залізної ємності. Спочатку насипаємо пісок, потім цемент, ретельно перемішуємо (в сухому вигляді), в центрі цієї суміші зробимо поглиблення і наливаємо туди воду, заважаємо все це від країв до центру, тільки після цього засипаємо щебінь, знову ретельно перемішуємо.

Необхідно дотримуватися деяких правил: бетон потрібно заливати в раз, тобто. В один день, земля в траншеї повинна бути злегка вологою, інакше бетон може засохнути, замість того, щоб застигнути. Щоб уникнути пустот, після заливки, штиковою лопатою протикайте бетон по всій довжині. Бетон можна заливати до рівня з землею, або на 10 см.вище. Бетон обов’язково посилювати арматурою від різких температурних перепадів. Для повного застигання бетону необхідно п’ять днів, після чого зняти опалубку. Без опалубки можна почекати добу і перейти до наступного етапу. Гідроізоляція фундаменту під цегляний паркан. Вона необхідна щоб волога не потрапляла в кладку паркану. По фундаменту в два шари покладіть руберойд, а на нього вже буде зводитися кладка.

2. Ростверк. Якщо ви збираєтеся будувати довгий паркан, то через 2-3 метри потрібно викладати цегляні стовпи. Під ці стовпи копається яма глибиною 120-150 см., також робиться піщана подушка, потім вставляються труби (їх треба захистити від корозії) або палі, стовпчики, в проміжках між стовпами робиться як в стрічковому фундаменті. Цей спосіб будівництва більш надійний, але необхідно врахувати, що бетону знадобиться в два рази більше, ніж при стрічковому фундаменті. Фундаменти-ростверк застосовуються в горбистій місцевості і з неоднорідним рельєфом.

Глибина фундаменту під цегляний паркан. Зведення фундаменту для цегляного паркану

Щоб цегляний паркан не нахилився, не потріскався, спорудження фундаменту – необхідно. Фундамент-конструкція для розподілу навантаження від несучої кладки на грунт. Чим масивніше цегляна кладка, тим міцніше повинна бути основа.

В залежності від висоти, товщини паркану, якості грунту, глибини промерзання грунту, рельєфу огороджуваної території, фундамент вибирають з наступних видів:

    стрічковий;стовпчастий;кам’яний;стрічково-стовпчастий.

Призначений для парканів висотою 1-2 метри, товщиною в півцеглини, цегла, на стійких грунтах з глибоким заляганням грунтових вод. У зимовий період такі землі промерзають неглибоко. Рельєф з перепадами не більше півметра.

Для комбінованих парканів з цегляних стовпів, проміжки між якими заповнені дерев’яним, кованим парканом, металевою сіткою, листовими щитами.

Чим глибше промерзає грунт, більш рухлива через піску, грунтових вод, чим більше, масивніше цегляний стовп, тим більше заглиблюють палю.

Зовнішній вигляд

Схема споруди

Вибирають для парканів з висотою 1,5–2,5 метра, що встановлюються на хитких, рухливих землях, з близьким заляганням грунтової води, в районах з суворими зимами, глибоким промерзанням грунту. У разі перепаду висот рельєфу, стрічку фундаменту споруджують сходинками.

Зовнішній вигляд

Схема споруди

Попередньо вибирається тип фундаменту за принципами, описаними в раніше, розчищається територія, виконується розмітка.

Найпростіший в будівництві тип фундаменту це стовпчастий. Для його установки стовпи встановлюють через кожні 2-3 метри де планується зводити стовпи самого паркану.

Далі, розберемо більш складні в реалізації інші типи фундаменту, зведення яких, доцільно виконувати з використанням будівельної техніки.

Для розпланування використовується мотузка і кілочки.

По зовнішньому і внутрішньому периметру майбутньої траншеї забиваються кілочки, між ними натягують мотузку. Так забезпечується ідеальна рівність. Ширина не менше 50 см.

Для стрічково-стовпчастого додатково відзначають місця під стовпи на відстані 2-3 метри один від одного.

По розмітці викопують траншею і виїмки під стовпчики на глибину не менше 80 см нижче дна траншеї.

По розмітці викопують траншею глибина якої повинна на 20-30 см перевищувати глибину промерзання поверхневого шару грунту. Якщо не дотримати це правило навіть армований фундамент при промерзанні грунту може деформуватися що призведе до руйнування паркану. Для середніх широт достатня глибина становить близько 40 см.

Стовпчики заривають на глибину не менше 80 см нижче дна траншеї.

Розчин замішують з піску, щебеню, цементу марки м300-m400, води в співвідношенні 3: 5: 1: 0,7 відповідно. Він повинен вийти в’язким.

На дно засипається шар піску. Товщина подушки 10-15 см.пісок змочується водою, утрамбовується.

Укладається арматура, металеві прути діаметром 0,7–1,5 см. Два на дно, два – ближче догори. Присипається великим щебенем.

Вся конструкція заливається цементним розчином.

Щоб не утворювалися порожнечі, під час заливки суміш необхідно протикати лопатою, утрамбовуючи, щільно саджаючи. Верхній шар поверхні вирівнюється кельмою.якщо база для забору стрічково-столбчатая, спочатку роблять стовпчики в поглибленнях, потім стрічку основи.для кам’яної бази порожнину заповнюється каменем і заливається бетонним розчином.перед тим як покласти перший ряд цегли, поверхня фундаменту, звільненого від опалубки, обробляють бітумною мастикою (гідроізоляція). Поверхня вкривають 1-2 шарами рулонної гідроізоляції (руберойд або подібні матеріали).

Паркан з цегли збереже первісний привабливий вигляд не один десяток років, якщо основа для нього зведена якісно. Виконуючи фундаментні роботи, слід ретельно стежити за всіма етапами і обов’язково використовувати якісні матеріали.

Бетонний фундамент для забору. Типи фундаментів для огорож з бетону

Довговічність огороджувальної конструкції безпосередньо залежить від якості закладеного підстави. При виборі важливо врахувати рельєф ділянки, клімат, майбутню навантаження на споруду.

Фундамент для бетонного паркану можна зробити декількома способами в залежності від перерахованих факторів.

Розберемо, як звести кожен тип своїми руками.

Застосування бетонних конструкцій

Високі монолітні огорожі ставлять там, де необхідно приховати те, що відбувається на ділянці від сторонніх очей, захистити від несанкціонованого проникнення.

До таких споруд відносять:

  • виправні колонії;
  • психіатричні лікарні;
  • промислові підприємства;
  • будівельні майданчики.

Фото: навіть бетонний паркан в якості огорожі може гармонійно виглядати наСадовій ділянці.

Для огорожі приватного сектора, дачних ділянок часто застосовуються складальні паркани з бетону. Складаються такі огорожі з готових стовпів, декількох секцій. Їх популярність пояснюється легкою вагою, простотою установки, доступною ціною і зовнішньою привабливістю.

Використовуються в приватному строітельствелібо комбіновані варіанти з іншими матеріалами (металом, каменем, деревом).

Правильно визначаємо глибину закладення підстави

Залізобетонні паркани – великовагові конструкції, тому вимагають ретельних розрахунків при облаштуванні фундаменту.

Важливо точно розрахувати глибину закладення. Величиною вважається відстань від поверхні до підошви підстави.

Рекомендоване значення глибини підстави для бетонного паркану — на 40 см нижче рівня промерзання грунту.

Підходить для більшості регіонів країни зі стабільними скелястими ґрунтами.

На пучинистих грунтах рекомендується брати в розрахунок площа фундаменту. Це потрібно для забезпечення найбільшої стійкості готової конструкції.

Фото. Варіанти глибини закладення фундамент: а) заглиблений б) мелкозаглубленний в) незаглиблений

Для обчислень площі фундаменту застосовується формула k(n)*f/к(с)*r , яка розшифровується так:

K(с) – коефіцієнт умов роботи;

F – сумарне навантаження на основу грунту;

K(n) – коефіцієнт надійності;

R – опір грунту.

Всі необхідні параметри нескладно знайти в спеціалізованій літературі.

Користувачі часто шукають

Види фундаментів для парканів з бетону

Порядок облаштування залежить від складності, розмірів конструкції.