Як правильно покласти тепла підлога водяний.. Переваги теплої підлоги

78

Як правильно покласти тепла підлога водяний.. Переваги теплої підлоги

Класичні батареї опалення встановлюють в різних об’єктах. Але тепла підлога водяний не можна монтувати в міських багатоповерхових будівлях. Він придатний для створення автономних систем, не підключених до центральних теплових мереж.

Складна технологія укладання водяної теплої підлоги змушує задуматися про доцільність відповідної конструкції. Чому використовують підключення водяної теплої підлоги до системи опалення , можна з’ясувати тільки при порівнянні з іншими варіантами.

Типовий нагрів приміщень із застосуванням конвекційних радіаторів створює потоки повітря. Такий опалювальний прилад піднімає їх уздовж стін. Охолоджене повітря опускається в центральні частини кімнати. При високих стелях така система не буде працювати ефективно. Щоб забезпечити комфортну температуру на висоті росту людини від рівня підлоги доведеться витрачати багато енергетичних ресурсів. Схема підключення теплої підлоги більш продуктивна.

Приміщення з високою стелею простіше обігріти, якщо обрана схема підключення водяної теплої підлоги

Другим недоліком є постійне перемішування повітря, що супроводжується поширенням пилу, шерсті домашніх тварин та інших забруднень. Це ускладнює прибирання, погіршує санітарно-гігієнічний стан в приміщенні.

Стандартна система водяної теплої підлоги функціонує із застосуванням нагріву циркулюючої рідини від + 35°c до +40°c. У радіаторах навіть при невеликій висоті стін підтримують температуру теплоносія до +70°c і вище. Це збільшує навантаження на техніку, прискорює її знос.

Укладання водяної теплої підлоги допоможе вирішити цю проблему. Бетонна плита довго зберігає тепло. Якщо параметри об’єкта нерухомості відповідають сучасним нормам, нескладно забезпечити економну експлуатацію. При виникненні аварійних ситуацій буде більше часу на усунення несправностей без утворення льоду, здатного зруйнувати труби.

Як зробити тепла підлога від опалення. Тепла підлога від батареї центрального опалення в квартирі-схеми, монтаж і перший запуск

Сьогодні, вирішуючи проблему обігріву свого житла, більшість власників звертають увагу на наступний вид опалення — нагрівальні підлоги.

При цьому, найбільш популярним видом, як в приватному будинку, так і в квартирі є водяні теплі підлоги, живлені від батареї, а у ванній кімнаті не рідко.

Перевага теплої підлоги перед батареями

На відміну від радіаторів, опалення теплими водяними підлогами призводить до рівномірного прогрівання приміщення. Крім того, даний пристрій забезпечує більш комфортні умови для людини, так як, при статевому опаленні, внизу температура вище, ніж вгорі.

Тому, ноги будуть перебувати в теплі, а голова в більш прохолодному просторі, що корисно для здоров’я.

Ще один позитивний момент такого опалення — економія, тепловтрати зменшуються до 20%. Без сумніву, великий плюс-естетичність конструкції. «начинка» теплої підлоги захована під покриттям підлоги, тим самим не псуючи інтер’єр в квартирі, в порівнянні з радіаторами, які розміщуються на стіні.

Важливе значення відіграє і той факт, що не відбувається пересушування повітря і гарячі потоки не ганяють частинки пилу по приміщенню, як при радіаторному обігріві.

До недоліків такої споруди відноситься досить трудомісткий і тривалий процес, що вимагає значні фінансові витрати. Крім того, при підключенні теплої підлоги до радіатора, він буде функціонувати тільки при наявності опалення в батареях.

Чи можна зробити тепла підлога від батареї-законно підключення чи ні?

У квартирі багатоповерхового будинку облаштувати теплий водяна підлога від батареї можливо, але буде потрібно вирішити ряд питань. Основний-отримати дозвіл на врізку в центральне опалення будинку від тепломереж, так як це може позначитися на роботі радіаторів у сусідів. Крім того, неправильно зроблені монтажні роботи можуть привести до аварійної ситуації, і затоплення квартири знизу.

До відома! без наявності даного дозволу, установка теплої підлоги буде незаконною, і при виявленні такої врізки на вас будуть накладені штрафні санкції.

Щоб зберегти тепловий баланс в будинку існує три законних варіанти монтажу теплої підлоги до радіатора:

  1. якщо в квартирі двотрубна схема підключення батарей;
  2. при знаходженні магістралі опалення в підвалі будинку, для жителів першого поверху, отримати згоду на під’єднання окремого введення для подає і зворотного контуру простіше;
  3. при наявності верхньої розводці на горищі, легко отримати такий дозвіл для жителів останнього поверху.

Тільки в таких випадках, установка підлоги з обігрівом в одній квартирі не впливає на режим опалення у всьому будинку. Врізка в однотрубну конструкцію однозначно призведе до порушення гідравлічного балансу, що позначиться на працездатності всієї системи.

До відома! при неможливості врізати підлогу з обігрівом в магістраль безпосередньо, законно отримати дозвіл на установку водяного статі не можна.

Схеми підключення

Для підключення теплих підлог існує кілька схем, які рекомендують використовувати фахівці.

Водяна тепла підлога, як працює. Як працює водяна тепла підлога: принцип дії, пристрій різних видів підключень

Сьогодні нагрівальні підлоги зустрічаються в приміщеннях досить часто. Вони можуть виступати в якості основного або додаткового обігріву.

Однак, щоб дана система функціонувала ефективно, важливо розбиратися в принципі роботи водяних теплих підлог, і правильно провести їх монтаж.

Як працює водяна тепла підлога, його пристрій

Тепла водяна підлога-надійна і економічна система, що створює комфортні умови людині. Завдяки особливостям конструкції, температура в нижній частині приміщення завжди буде на кілька градусів вище, ніж в районі голови.

Сама система являє собою пристрій з труб, розміщених між чорновою підлогою і фінішним покриттям. Контур включає в себе подачу і обратку. Конструкція може, або бути покладена настильним методом.

Крім того, споруда облаштовується колекторним вузлом, який оснащений приладами для регулювання. Нагрівання здійснюється за рахунок гарячого теплоносія циркулюючого всередині контуру, а рух самого теплоносія забезпечується за.

Для монтажу водяних гріючих конструкцій потрібно отримати дозвіл, так як здійснюється врізка в загальну опалювальну систему. В основному, теплі підлоги встановлюються в приватних будинках, в квартирах вони кладуться рідше — є ризик підтоплення сусідів знизу. Крім цього, в своєму будинку можливе підключення до автономного котла.

«пиріг» водяної теплої підлоги виглядає наступним чином:

  • основа;
  • гідроізоляція;
  • теплоізоляційний шар;
  • труби;
  • бетонна стяжка;
  • фінішне покриття.

До відома! стандартний розмір труб становить 16 мм, при цьому допустима довжина контуру 80 см, при діаметрі 20 — 120 см.

Середня товщина «пирога» водяного статі коливається від 18 до 23 см.

Водяна тепла підлога є низькотемпературним пристроєм, ступінь нагріву циркулюючої рідини становить від 35 до 45 градусів. Потужність його залежить від температури теплоносія. При нагріванні води до 45 градусів, потужність становитиме 140 вт. Тому, при опалюванні будинку тільки водяним теплою підлогою, площа покриття повинна бути не менше 70%.

Крім економічності, водяний контур залитий бетонною стяжкою довго тримає тепло. До мінусів можна віднести тривалий час, який потрібен на прогрів шару бетону, і тяжкість конструкції. Її можуть витримати не всі перекриття.

Існує ряд схем підключення теплої підлоги, принцип роботи деяких з них ми розглянемо докладніше в даній статті.

Водяна тепла підлога у ванній. Підлоги електричні та водяні: який краще вибрати

як зробити тепла підлога у ванній в приватному будинку? тут прийнятні всі види підлог і всі способи підключення. Водяна підлога можна вбудувати в опалювальний контур від газового котла – це найдешевший і економічний варіант, особливо якщо контур і котел вже є.

Увага! для монтажу теплої підлоги в системі повинен бути циркуляційний насос.

Трохи складніше з електричними: за містом перебої в електромережі — часте явище. Електрична підлога в експлуатації обійдеться дорожче водяного, електроенергія коштує дорого ( витрата електроенергії теплих електричних підлог ).

На цьому варіанті можна зупинитися, якщо водяне опалення в будинку не передбачається взагалі(наприклад, основне джерело тепла-російська піч).

Як зробити тепла підлога у ванній від опалення в міських умовах? неможливо. Адміністрація не дасть дозвіл на врізку в опалювальний стояк, оскільки це призведе до порушення функціональності всієї системи багатоквартирного будинку. Без дозволу врізку виконувати не можна, підсудна справа.

Але у городян теж є можливість монтажу водяного статі для ванної, не заборонена законом: пряме підключення до гарячого стояка.

Як зробити тепла підлога у ванній від гарячої води, розглянемо нижче. Мінуси у цього варіанту є: підлога буде нагріватися тільки тоді, коли тече гаряча вода. А вода в крані буде холодніше: встигне частково охолонути, пройшовши по контуру.

Оптимальним варіантом для міста залишається електрична підлога. Площа обігріву, як правило, невелика. Необов’язково тримати систему включеною постійно. При правильному розрахунку енергоспоживання буде цілком економічним.

Дешевий варіант-нагрівальний кабель. Його мінуси-електромагнітне випромінювання, складність укладання, необхідність монтажу стяжки (існуючі види теплих електричних підлог ).

Плівковий підлогу обійдеться дорожче, але інших мінусів у нього немає. Укладання кабельних матів у ванній проблематична: приміщення маленьке, геометрія складна. Підібрати необхідну кількість матів важко, а різати їх не можна.

Як зробити тепла підлога у ванній від електрики, описано нижче. Загальна вимога для плівки і кабелю: відповідно до норм електробезпеки підлогу слід підключати до окремого автомата з узо 25 ампер. І в іншому теж потрібно слідувати пуе.

Незалежно від виду статі насамперед складається схема. На схемі відбивається розташування труб/кабелю / секцій плівки, місцезнаходження термостата, водяного колектора. На підставі готового креслення можна підрахувати необхідну довжину кабелю або труби, потрібне число секцій плівки.

Ділянки під ванною, раковиною, унітазом, пральною машиною (якщо вона теж тут) слід виключити: їх гріти недоцільно, а для електричних підлог ще й загрожує перегрівом.