Чи можна обробляти теплицю восени мідним купоросом. Обробка мідним купоросом

41

Чи можна обробляти теплицю восени мідним купоросом. Обробка мідним купоросом

Різновидів розчинів мідного купоросу багато, залежить це від цілей, яких потрібно досягти. Існує 3 типи:

  • підгодівельний. Він використовується для удобрення і підгодівлі грунту. Його можна застосовувати для профілактики деяких захворювань і з метою відновити баланс міді в рослині. Для цього вода в обсязі 10 л змішується з 20-30 г речовини.
  • лікувальний. Застосовується для лікування грибкових захворювань і в боротьбі з комахами. Рослина обробляється їм для загоєння пошкоджених пагонів. Концентрація розчину 0,5% — 1%.
  • выжигающий. Використовується у виняткових випадках для знезараження грунту і випалювання цвілі. Зазвичай оброблена 3-5% розчином земля не використовується протягом року.

Готувати препарат краще відразу перед застосуванням, а приготований препарат зберігати не більше 10 годин.

Грунт

Сульфат міді як мікродобриво для грунту застосовується на тих ділянках, де в грунті не вистачає міді. Робити це потрібно восени або ранньою весною не частіше одного разу на 5 років. Застосування речовини влітку може привести до загибелі мінералів, що знаходяться в землі. Часте використання купоросу може не тільки перенаситити землю міддю, а й отруїти її.

Дезінфекція грунту робиться препаратом з розрахунку на 10 л води 3 г сульфату міді. Добриво земельної ділянки здійснюють сумішшю в пропорції 1 г речовини на 1 м2. Після збору врожаю, з метою запобігти захворюванням в наступному році, грунт обробляють сумішшю з 10 л рідини і однієї столової ложки речовини. Концентрація препарату перед кипировкой повинна бути в обсязі 1 г сульфату міді на 1 л рідини.

Сад

Сад з метою профілактики захворювань потрібно обробляти пізньої осені і ранньою весною. За допомогою препарату можна обробити дерева не тільки від шкідників, але і від чорного раку, бурої плямистості листя, парші, цитоспорозу, плодової гнилі.

Перед обробкою рослини готують до обприскування. Проводять обрізку, очищають відсталу кору від стовбура дерев, садовим варом замазують тріщини і зрізи, прибирають торішню листя навколо дерев.

Осіння обробка найбільш ефективна. На одне дерево припадає від 2 л до 5 л розчину сульфату міді, а на один кущ до 1,5 л.щоб не обпекти рослини, потрібно строго дотримуватися норм витрати сульфату міді.

Овочі

Часто культури піддаються грибкових захворювань, тому потребують обробки мідним купоросом. Якщо овочі отримають речовина в достатній кількості, то їх стійкість до захворювань буде вище.

Посадка томатів, кабачків, патисонів починається з передпосівної підготовки насіння. Для знезараження їх на 15 хвилин замочують в дезинфікуючому розчині, до складу якого на 10 л рідини входить 1 г сульфату міді, 2 г борної кислоти і 10 г перманганату калію. Перед посадкою насіння слід промити чистою водою.

Щоб огірки, морква, буряк, селера, цибуля швидко зійшли, їх насіння вимочують в суміші розчину складається з 3 г сульфату міді і 10 л води.

Бульби картоплі перед посадкою доцільно обприскати 2% розчином речовини для запобігання фітофторозу.

Захистити часникові сходи від хвороб і допомогти зубчикам перезимувати можна, якщо перед посадкою замочити часник в 1% розчині сульфату міді на 12 годин.

Весняна обробка грунту мідним купоросом. Як обробити землю мідним купоросом

Мідь має властивість накопичуватися в грунті, воді і рослинах. При її надлишку рослини недоотримують залізо, у них сповільнюється зростання, опадає листя і зав’язі. При неправильному застосуванні цього фунгіциду вашій ділянці можна завдати великої шкоди . Тому використовувати препарат слід строго по інструкції і нечасто.

Важливо! обробку грунту проводять не частіше одного разу на 5 років однопроцентним розчином.

Готують розчин наступним чином:

  1. 100 грам мідного купоросу розчиняють в 3-5 літрах теплої води (до 50 0 с);
  2. у розчин додається вода до обсягу 10 л.

При цьому можна використовувати тільки скляний або пластмасовий посуд, так як препарат вступає в реакцію з металом і руйнує емаль. Розчин готується перед застосуванням.

Розчин мідного купоросу найкраще готувати в пластмасовому відрі

Далі необхідно підготувати і обробити ділянку:

  1. видалити залишки рослин.
  2. перекопати, видаляючи коріння бур’янів і максимально розбиваючи грудки землі.
  3. пролити з лійки землю розчином з розрахунку 2 л на метр квадратний .

Тільки у виняткових випадках використовується 3-5-процентний розчин препарату, тоді необхідно взяти 300-500 грамів мідного купоросу. Землі, оброблені таким чином, рік не використовуються для посадок.

Для збагачення грунту міддю використовують 0,1% розчин сульфату міді (100 г купоросу на 100 л води).

Мідний купорос — старе перевірений засіб для підтримки здоров’я саду та городу. У розумних кількостях він буде хорошим помічником у боротьбі за урожай і красивий сад.

Почати обробку теплиці слід з миття стінок і каркаса. Якщо каркас накритий плівкою, то її потрібно зняти і помити, розстеливши на вільному місці. Потім просушити і прибрати на зберігання в сухе темне місце. Полікарбонат і скло, природно, доведеться мити прямо на каркасі, причому і всередині, і зовні.

Для очищення покриття можна взяти велику губку або м’яку щітку. В якості миючого і дезинфікуючого засобу найзручніше використовувати розчин кисневого відбілювача (персоль, бос і т.п.), до складу якого входить перкарбонат натрію (з’єднання кальцинованої соди і перекису водню). Розведіть відбілювач по інструкції на упаковці (для замочування), нанесіть на стіни і каркас з внутрішньої сторони. Потім протріть чистою губкою або ганчіркою. Не турбуйтеся, якщо залишки миючого засобу залишаться на стінках – це не зашкодить теплицю.

Крім цього, для знезараження теплиці можна використовувати перекис водню (3%-ний розчин), перманганат калію (1%-ний розчин), а також промислові дезінфектанти: саносил (6%-ний розчин), оксидез (1%-ний розчин) і інші засоби на основі перекису водню або оцтової кислоти.

Для обробки металевої теплиці вибирайте дезінфектант, який не робить негативного впливу на метал. Бажано, щоб до складу засобу входив інгібітор корозії.

Велику і високу теплицю зручно мити щіткою з подачею води, а після обробити покриття і каркас теплиці з розпилювача 6%-ним розчином саносила або 1%-ним розчином перманганату калію. А можна вчинити навпаки: спочатку нанести миючий і дезінфікуючий засіб (оксидез або розчин кисневого відбілювача), а після змити за допомогою мийки високого тиску або щітки з подачею води.

Обробка грунту мідним купоросом. Осіння обробка землі мідним купоросом: у шкідників і хвороб немає шансів

Мідний купорос — один з найбільш часто застосовуваних в городі хімічних препаратів. В основному він відомий як дезінфікуючий засіб, причому його розчинами обробляють як рослини, так і землю навколо них.

Навіщо потрібна обробка землі мідним купоросом восени

Популярність мідного купоросу у городників обумовлена його дешевизною, але при цьому високою ефективністю. Його робота заснована на наступних якостях:

  • купорос володіє фунгіцидними (проти грибків, цвілі) і біоцидними властивостями (що дозволяють застосовувати його проти шкідників);
  • організми, проти яких використовують мідний купорос, нездатні звикати до його дії;
  • одночасно з дезінфікуючими властивостями купорос є постачальником корисного мікроелемента-міді.

Препарат дуже ефективний в боротьбі зі збудниками фітофторозу, вертицильозу, фузаріозу, парші та інших захворювань, зимуючих, в тому числі і в грунті. Він вбиває або завдає шкоди гризунам і різним гусеницях, тому обробка грунту в кінці городнього сезону значно оздоровлює її. У вегетаційний період використання препарату утруднено, оскільки він є і потужним фітонцидом, що пригнічує життєдіяльність корисних бактерій.

Мідний купорос — недорогий, але ефективний препарат

Як обробити землю мідним купоросом

Профілактичну обробку грунту в осінній період проводять після закінчення листопаду і збирання рослинних залишків. Втім, якщо листя залишилася під деревами, то її обприскування розчином мідного купоросу знищить і грибні суперечки, що залишилися на поверхні листя.

Всередину тканин препарат практично не проникає, будучи речовиною контактної дії.

Одночасно з грунтом можна обприскуватиТакож кору плодових дерев і чагарників: якщо на зелені частини рослин купорос діє згубно через кислої реакції водного розчину (сіль сильно гідролізується), то на здерев’янілі частини він не робить негативного впливу.

Передозування мідного купоросу неприпустима: накопичення міді в грунті призводить до підвищення її вмісту і в споживаної людиною продукції, а у великих дозах сполуки цього металу токсичні. Передозування шкідлива і гумусного шару грунту. При надлишку міді корисні рослини недоотримують інший важливий елемент-залізо. У зв’язку з цим обробку грунту мідним купоросом доцільно проводити не частіше, ніж раз в 4-5 років.

Для обприскування грунту зазвичай застосовують 1%-й розчин. Для його приготування можна використовувати тільки скляні або пластмасові судини: залізо, цинк і більшість інших металів швидко розчиняються в готується розчині, з якого при цьому виділяється металева мідь. Таким чином, на 10 л води потрібно близько 100 г хімікату.

Купорос прекрасно розчиняється у воді, утворюючи красивий синьо-блакитний розчин

Купорос у воді розчиняється швидко і легко, особливо в злегка підігрітій. Тому отмеренную наважку мідного купоросу просто висипають поступово в посудину з водою, безперервно помішуючи. Перемішавши вміст до повного розчинення, переливають розчин в будь-який обприскувач. Якщо препарат був не дуже чистий і залишився невеликий осад, треба розчин профільтрувати або дати відстоятися.

Змішувати розчин з іншими протигрибковими препаратами неприпустимо: результат цього непередбачуваний.

Землю обприскують після видалення сміття і перекопування (грудки розбивають). На 1 м2затрачівают близько двох літрів приготованого 1%-го розчину. Якщо вирували грибкові хвороби, можна приготувати розчин, в 3-5 разів більш концентрований, але після цієї обробки в наступному році на ділянці нічого садити не варто.

Обприскуючи грунт, варто захоплювати і стовбури і гілки дерев

Мідний купорос-порівняно токсичний препарат (2-го класу небезпеки), тому при роботі з ним треба вжити всіх заходів для запобігання проникнення його всередину. Зовнішнього контакту з розчином боятися не варто: при попаданні на шкіру його просто змивають водою. Попадання в очі неприпустимо, тому крім звичайного спецодягу, необхідно надіти окуляри. Бажані також респіратор і гумові рукавички.

Обприскування грунту розчином мідного купоросу восени значно знижує кількість шкідливих мікроорганізмів в ньому. Важливо не перевищити дозу препарату і вжити заходів обережності при поводженні з ним.

Чи можна обробляти теплицю залізним купоросом. Обробка хімічними препаратами

Хімічні препарати для обробки від хвороб відрізняються дуже хорошою ефективністю. Навіть в невеликій концентрації (1-2%) вони тотально знищують бактерії і спори грибків. Однак разом зі шкідниками гинуть і корисні бактерії, які розкладають органіку і підтримують родючість. Тому такі препарати допускається використовувати тільки раз на рік. Після обробки необхідно скористатися і біологічними засобами. Це наситить грунт новими корисними мікроорганізмами.

Обробка теплиці залізним купоросом восени

Для обробки восени добре підійде залізний купорос – водний розчин сульфату заліза feso4. Твердий порошок розчиняють у воді виходячи зі співвідношення 250 г на 10 л.ретельно розмішують, попередньо надівши рукавички, потім обробляють кожен квадратний метр грунту.

Залізний купорос-ефективний засіб для дезінфекції грунту в теплиці восени. Важливо розуміти, що він тотально знищує і корисні бактерії, тому застосовують його тільки в крайніх випадках. Через кілька тижнів після його використання рекомендується провести обробку землі біологічним препаратом, наприклад, «байкал ем-1». Він насичує грунт корисними бактеріями, які забезпечують природну родючість.

Обробка теплиці восени мідним купоросом

Також як засіб обробки від шкідників і хвороб використовують препарати, що містять мідь: бордоська рідина (розчин 1-2%) і мідний купорос (розчин 1,5–3%). Вони також тотально знищують спори грибків, личинки комах та інших шкідників. Тому через кілька тижнів грунт потрібно обробити біологічним препаратом «гумат калію» або іншими засобами.

Мідний купорос допомагає від багатьох шкідників і захворювань, але знищує і корисні мікроорганізми

Обробка теплиці марганцівкою

Марганцівка залишається універсальним антисептиком, який добре знезаражує грунт, насіння, цибулини і інший посадковий матеріал. Тому порошок перманганату калію kmno4 застосовують і для обробки теплиці восени від хвороб і шкідників.

Для цього необхідно розчинити 10 г речовини в 10 л води, тобто. Отримати розчин концентрацією максимум 1%. Він повинен мати слабо-рожеве забарвлення. Засіб відрізняється високою ефективністю, проте воно також знищує і корисні бактерії. Тому після обробки знадобиться полити грунт біологічними препаратами.