З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням

101

Ладан-це ароматична деревна смола, яка застосовується для кадіння на церковних службах. Пахощами, в тому числі і ладаном, користувалися ще в старому завіті. Кадіння символізує благодать божу, яка подається людині під час молитви. На православному богослужінні кадіння здійснюється за допомогою спеціального посудини, який носить назву — кадило. У кадило кладеться деревне вугілля, потім вугілля розпалюється, після чого на нього поміщається частка ароматичної смоли і відбувається воскурение ладану. Ладан має заспокійливу дію, він допомагає налаштуватися на молитву. Під час церковних служб зазвичай кадить диякон.

Широке застосування має ладан церковний, як використовувати його зрозуміло далеко не всім. Ладан можна використовувати не тільки при здійсненні церковних обрядів, а й вдома. Для цього необхідно мати вдома: кадильницю, (кадильниця-невелика посудина, яким відбувається обкурювання ладаном) сірники, вугілля, ладан. У церковних крамницях можна придбати кадильниці, в які поміщають вугілля перед тим як його розпалити. Замість кадильниці можна використовувати тарілку або металевий піднос. Розпалювання ладану в домашніх умовах можливо з використанням вугілля двох видів: простий вугілля і самозаймистий. Будинки краще використовувати самозаймистий вугілля, його швидше і простіше розпалити. Існують різні види ладану, які відрізняються своїм запахом.

На звичайному повсякденному богослужінні прийнято використовувати ладан, який називається кедр ліванський. На свята розпалюють ладан-троянда. Насправді ароматичних варіацій ладану дуже багато. Для домашнього використання можна вибрати будь-який, вподобаний запах. Ладан можна купити в будь-якій церковній крамниці, як правило він продається в маленькій пластмасовій коробочці або ж в невеликому поліетиленовому пакетику. Щоб запалити ладан будинку, необхідно помістити деревне вугілля в кадильницю, потім за допомогою сірників або запальнички розпалити його, далі на поверхню вугілля потрібно покласти частинку ладану. Не можна класти ладан на розпечене червоне вугілля, інакше він просто згорить.

Про те, як використовувати церковний ладан, можна сказати, що розпалювати його краще безпосередньо перед домашнім молитовним правилом. Як правило, за допомогою ладна обкурюють ікони, що знаходяться в квартирі, робити це потрібно, читаючи молитву (можна читати будь-яку молитву з православного молитвослова) . Кадіння в кімнаті здійснюється за напрямком годинникової стрілки. Деякі розпалюють ладан на ніч, перед сном, так як він заспокоює нервову систему. Але потрібно враховувати, що високі концентрації ладану іноді здатні викликати погане самопочуття. Церковний ладан, також застосовують при освітленні житла священиком, при відспівуванні.

Таким чином можна зробити висновок, що застосування ладану при здійсненні молитов, як церковних, так і домашніх має чисто символічне значення і не є обов’язковою умовою молитви вдома. Для домашнього молитовного правила, перш за все важливо серце віруючої людини, його щирість і покаяння. Розпалювати деревне вугілля можна також над газовою плитою, вугілля можна тримати пінцетом, щоб не обпекти руки. Доречно використання спеціальної рідини для вогню. При бажанні, з благословення священика, можна придбати додому богослужбове кадило.

boswellia sacra), boswellia carterii та ін з сімейства бурзерових (лат. Burseraceae), що ростуть на аравійському півострові (в ємені і омані) і в східній африці (в сомалі). Одне з найдавніших пахощів , використовується також в парфумерії .

Іноді в церковному побуті ладаном також узагальнено називають і інші ароматичні смоли, використовувані при богослужінні .

У пісні піснею 4:14 згадується, як левона לְבו .נהה . Ладан-складова частина фіміаму з 11 пахощів, воскурявшегося в храмі. В євангелії ладан згадується як один з дарів, принесених волхвами ісусу христу, поряд із золотом і смирною (мф. ).

Збір і сорти

В лютому або березні роблять на дереві надрізи, з яких смола безперервно витікає досить тривалий час, покриваючи собою весь стовбур дерева, поки нарешті рана не затягнеться висихає соком. Після цього засохлу смолу збирають з дерева і з землі і поділяють на два сорти:

  • добірний ладан (лат. Olibanum electum) це круглі або довгасті шматки, подібні краплям, світло-жовті або рожеві, з восковим блиском; зверху вони звичайно покриті пилом від тертя один об одного, мають приємний бальзамним запахом і бальзамним ж гірким, гострим смаком. При розтиранні звертається в порошок білого кольору.
  • звичайний ладан (лат. Olibanum in sortis) це менш чисті, більші і темні шматки.

Властивості

Ладан частково розчинний у воді і органічних розчинниках . При розтиранні з водою утворює емульсію, при нагріванні розм’якшується, не плавлячись і поширюючи при цьому сильний, приємний, солодкий бальзамічний запах, при подальшому нагріванні загоряється і горить сильно коптить полум’ям. До складу ладану входять камедь (близько 30 %), смоли (56 % — суміш вільної босвелліевой кислоти з 32 н 52 о 4 і пов’язаної з олібанорезеном (з 15 н 22 o)n), ефірні масла (близько 8 % — суміш декількох терпенів , дітерпенов і сесквітерпенов , кипляча при 160-170 °c), гіркі речовини, мінеральні та інші (кількість непостійно).

Історія

Англійська назва frankincense походить від слів » англ. incense of franks » — франкське (якісне) пахощі, так як в європі він з’явився через посередників — франків . Латинська назва-olibanum (зустрічається і російська транслітерація-олібан), походить з арабського al-lubán («молоко»), так як з ран на стовбурі рослини виділяється сік молочного кольору. З давнини світовим центром збору ладану було плато дофар в омані , проте зараз основна кількість ладану видобувається в сомалі .

застосування і дія

Головним чином ладан застосовується при кадінні в богослужбових обрядах . Використовується також в парфумерії та ароматерапії (в основному у вигляді ефірного масла). Раніше ладан застосовувався в гомеопатії , медицині , при виготовленні деяких пластирів , зубних паст , еліксирів , курильних свічок — монашеня, і так далі. В даний час в медичних цілях ладан не використовується, хоча і ведуться деякі дослідження в даній області . Ладан входить до складу деяких рецептів мазей від різного роду нагноєнь, використовуваних в народній медицині при маститі, фурункулах і навіть деяких пухлинах. Виявлено, що в димі ладану міститься ацетат инценсола, що володіє антидепресивну дію.

У культурі

Вирази: «дихати на ладан» (розг.)- перен. Вмирати, бути ледве живим. «боятися, як чорт ладану або бігти, як чорт від ладану» (розг. Застар.)- про сильний переляк, паніку.

У поезії олександра вертинського: «ваші пальці пахнуть ладаном. І в віях спить печаль…»(романс «ваші пальці пахнуть ладаном»)

У поезії бориса гребенщикова:»може бог, може просто ця ніч пахне ладаном». (пісня «вовки і ворони»)

У пісні володимира висоцького: «дяки курять ладан.»(пісня «моя циганська»)

У пісні дельфіна (андрій лисіков)»…запасайся ладаном, я-твоя печаль…»(пісня «волошки»)

У творі михайла юрійовича лермонтова «вадим»: «під димною пеленою ладану тремтячий вогонь свічок здавався тьмяним і червоним; богомольці тіснилися навколо сирих стовпів, і глухий, урочистий шурхіт натовпу, повторюваний склепіннями, показував, що служба ще не почалася. … Прямий, високий, визолочений іконостас був заставлений образами в п’ять рядів, а величезні панікадила, що висять серед церкви, кидали крізь дим ладану таємничі промені на блискучу різьбу і посипані перлами оклади».

Іван олексійович бунін, » тінь птиці»

«…боже, невже це правда, що ось саме тут був розп’ятий ісус? і невже це над його труною блищить тепер в напівтемряві візантійських склепінь і підземель моторошне пишність незліченних лампад, величезних похоронних свічок, золота і дорогоцінних каменів, варто бальзамічний дим ладану, запах воску, кипариса, рожевої води»!

Література

  • курбатов а. А. Про ладані . («журнал російського фізико-хімічного товариства», 1871)
  • москальов с. Е. Ладан. Москва, журнал » наука і релігія» 1995 № 8

Примітки

Див. Також

Посилання

  • frankincense bible references (англ.)- згадки ладану в біблії

Wikimedia foundation . 2010 .

синоніми:

Дивитися що таке «ладан» в інших словниках:

    Ладан, ладон чоловік. Пахуча смола, смолка; церковний ладан збирається з дерева juniperus turifera; ладан росний, з дерева styrax benzoin; ладан верховий, рослина лайка; ладан морський архан., сіб. Бурштин, що викидається морем. Ладан земляний, корінь … … тлумачний словник даля

    — (грец. Ladanon).Смолиста ароматична речовина, що вживається для кадіння в церкві, виходить з ладанника, чагарнику сем. Ладанникових, на криті і в сирії. Словник іноземних слів, що увійшли до складу російської мови. Чудінов а. Н., 1910…. … словник іноземних слів російської мови

    Дихати на ладан. Словник російських синонімів і подібних за змістом виразів. Під. Ред. Н. Абрамова, м.: російські словники, 1999. Ладан фіміам, смола, лавдан, ліван словник російських синонімів … словник синонімів

    Ладан, ладану, мн. Ні, чоловік. (персы. Lādän). Жовтувата або червонувата ароматична смола, якою курять, гл. Обр. При релігійних служіннях. Дим ладану. Пахне ладаном. ❖ дихати на ладан (розг.) перен. Вмирати, бути ледве живим. Боятися, як чорт … тлумачний словник ушакова

    — (від грец. Ladanon) ароматична смола, що виділяється деякими рослинами сімейства ладанникових (ладанник) і бурзерових. Отримують ладан підсічкою кори головним чином ладанного дерева і деяких інших видів роду босвелія сімейства бурзерових…. … великий енциклопедичний словник

    Сучасна енциклопедія

    Ладан, а (у), чоловік. Ароматична смола, употр. Для куріння при богослужінні. На л. Дихає хто що н. (при смерті хто н.; застар.; також про що н. Старому, зношеному до крайності; розг. Шутл.). Як чорт ладану боїться хто н., як чорт від ладану біжить … тлумачний словник ожегова

    — (від грец. Ladanon), ароматич. Смола, що виділяється деякими рослинами сем. Ладанникових (ладанник) і бурзерових. Отримують л. Підсічкою рослин роду босвеллія сем. Бурзеровых, преим. Ладанного дерева (boswellia carteri) і босвелії священної (в…. … біологічний енциклопедичний словник

    Ладан-димний( сологуб); летючий (лєсков); синій (блок, сологуб) епітети літературної російської мови. М: постачальник двору його величності товариство скород а. А. Левенсон. А. Л. Зеленецький. 1913 … словник епітетів

    Ладан- (від грецького ladanon), ароматична смола, що виділяється деякими рослинами. Отримують підсочуванням кори головним чином ладанного дерева (босвелії священної) і деяких інших видів роду босвелія, що ростуть в східній африці. Застосовують для … … ілюстрований енциклопедичний словник

Про те, що ладан церковний знаходить застосування в християнських храмах, знають абсолютно всі наші співвітчизники. Однак не всім відомо, що він собою являє, для чого використовується, і якими властивостями володіє. Але ж дана речовина недарма застосовують при проведенні богослужінь – його характеристики є воістину унікальними. Зупинимося ж на них більш детально.

у нас в магазині в продажу є ладан фасуванням по 1 кг в коробці-520грн (акційна ціна!) з греції. Якісний.

З чого виробляють ладан. Боротьба з куріннямщо таке «ладан»

Спочатку під словом «ладан» розумілася запашна смола чагарників і дерев, яку збирали жителі країн сходу. Причому в першу чергу мова йде про смолу ліванського кедра, назва якої «ліван» з часом перетворилося в «ладан». Поговоримо ж про те, як використовувалося дана речовина в давнину, і як його застосовують в наш час.

Кілька слів про сферу застосування

З чого виробляють ладан. Боротьба з куріннямвоскуріння ладану з давніх пір вважається одним з найпростіших способів принести жертву богу. Причому, бажаючи ладан церковний купити, сучасні споживачі часто не замислюються, як розглядається речовина застосовувалося в давнину. Але ж воно стало використовуватися ще в до старозавітні часи всіма культурами давнини-таким чином, наші предки приносили богу мирні жертви.

1 ароматний дим ладану, що спалюється на вугіллі, підносився до неба, несучи з собою молитви людини, його надії і сподівання. Крім того, розглядається речовина в давнину нерідко використовувалося в медичних цілях, а також його могли розпалювати на честь прийому гостей.

Якщо ж говорити про те, як використовувати ладан церковний сьогодні, то слід зазначити, що принцип його застосування змінився незначно. Адже розглядається речовина в даний час широко використовують при проведенні . Його поміщають всередину кадила (спеціальної металевої чаші, закріпленої ланцюгами) безпосередньо на палаючі вугілля, і аромат смол м’яко обволікає все приміщення храму.

Звичайно, церковний ладан, застосування якого є своєрідною жертвою богу, обов’язково повинен бути якісним. Адже тільки в такому випадку він зможе перетворюватися в благородний дим під назвою фіміам, який і є, по суті, вашої мирної жертвою всевишньому.

Тому до такого питання, як церковного ладану, слід ставитися максимально серйозно. І якщо ви хочете бути впевнені в зробленому виборі, рекомендуємо скористатися послугами нашого спеціалізованого магазину, що реалізує різноманітну церковну атрибутику, – включаючи, зрозуміло, і кращі сорти ладану.

У біблії розповідається, що після появи на світ ісуса христа, до нього прийшли волхви зі своїми дарами. Вони принесли золото і найцінніші пахощі — ладан і смирну .

Послідовники християнства активно використовують ладан під час богослужінь. Він є невід’ємною складовою частиною фіміаму, який воскурюється в храмах, як безкровне жертвопринесення богу. З ароматним димом до неба спрямовуються молитви і сподівання віруючих.

Що таке ладан

З чого виробляють ладан. Боротьба з куріннямараби порівнювали його зі сльозами богів. Китайці іменували жиром священного квітки. Європейці в середні століття називали «пахощами франків». Загальновідоме слово «ладан «походить від грецького слова» ладанон» (ставати богоподібним). Багато хто чув про нього, але точно не знають, ладан що це таке і з чого роблять ладан.

З точки зору ботаніки, ладан — це застигла смола деяких видів дерев. Найчастіше її витягують з ліванського кедра босвеллія. Головні регіони зростання дерев східна африка, півострів сомалі, аравійський півострів.

Для отримання ароматичної речовини на стовбурі дерева в кінці зими роблять глибокі надрізи. Через них починає сочитися молочний сік. Він затягує зарубку і застигає на повітрі. Висохлу субстанцію називають камедь. З одного дерева збирають близько 400 грам камеді. За видами вона може бути:

  • добірної;
  • звичайної.

Добірний або» росний ладан » за формою нагадує краплі матового рожевого або блідо-жовтого відтінку. Має бальзамний аромат і смак. При перетиранні з добірного олібану отримують білий порошок.

Звичайний олібан має темний непрозорий колір. Його шматки відрізняються неправильною формою і великим розміром.

З чого роблять церковний ладан, його види

Церковний ладан, який використовується під час проведення релігійних обрядів, роблять за спеціальними рецептами з натурального олібану. Шматки камеді розтирають в порошок, змішують з водою і ефірними маслами. З отриманої тістоподібної маси ліплять довгасті»ковбаски». Потім їх дроблять і сушать.

Особливо цінується олібан, зроблений ченцями афонського монастиря в греції. Залежно від зовнішнього вигляду, ароматичності, застосування, є кілька видів церковного ладану:

  1. архієрейський або царський.
  2. вівтарний.
  3. келійний.

Кожен з видів має власне призначення. Найцінніший і найбільш ароматний-царський олібан. Його запалюють по великих церковних святах або під час архієрейської служби. Вівтарний воскурюють у вівтарній частині храму в будні дні, а у свята у всьому церковному приміщенні. Келійний олібан призначений для розпалювання в чернечих келіях, а також в церкві в період .

Церковний ладан застосування

З чого виробляють ладан. Боротьба з куріннямдля застосування в домашніх умовах краще використовувати вівтарний або архієрейський сорт або їх суміші. У росії з ароматичних смол і олібана роблять особливі свічки»черниці». Вони призначені для домашнього або келійного користування.

Ладан запалюють в спеціальних кадильницях, які навряд чи знайдуться в повсякденному побуті. Будинки їх можна замінити металевою або вогнетривкої посудом. Спочатку ємність наповнюють деревним вугіллям і запалюють. Після прогорання на гарячу поверхню кладуть шматочки олібану. Від нагрівання він починає плавитися і виділяти дим з приємним бальзамічним ароматом. Якщо олібан загориться, то починає валити густий сильний чад. Його вдихання здатне викликати неприємні відчуття, аж до задухи.

Запалювання ладану проводиться:

  • під час;
  • для очищення повітря від згубної енергії;
  • для посилення урочистості під час служби в храмі;
  • при поминальних обрядах.

Кадіння передують слова» господи, благослови кадило це».

Згідно з релігійними правилами, олібан повинен сам прогоріти до кінця. При необхідності його можна згасити святою водою. Частину, що залишилася золу слід віднести до церкви або висипати вПротічна вода.

З чого виробляють ладан. Боротьба з куріннямпро цілющі властивості ладану знали ще в давнину. У стародавньому єгипті використовували його для позбавлення від болю в суглобах, робили косметичні маски для омолодження шкіри обличчя. У китаї олібан входив до складу ліків від золотухи і прокази. Давньоіндійське медичне вчення аюрведа рекомендує застосування ладану при бронхітах і артритах.

Сучасні дослідження підтвердили, що олібан володіє комплексом корисних властивостей. Він має протизапальну, дезінфікуючу, регенеруючу, заспокійливу дію. Активно використовується в медицині, фармакології, парфумерії, ароматерапії. Олібан входить до складу пластирів, зубних паст, мазей, кремів, еліксирів і т.п. Вдихання ароматного диму сприяє розслабленню організму, заспокоює нервову систему. Тому запалювання олібана практикують при медитації. Ароматична речовина допомагає бути у формі, зберігати високий життєвий тонус.

Ладан здатний надавати потужний вплив практично на всі внутрішні органи і системи людського організму. Його використовують:

З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням

Олібан в якості лікарського засобу застосовують зовнішньо і внутрішньо. Для внутрішнього прийому досить невеликої крупинки сухого ладану. Він допомагає при дизентерії, головного болю. Його можна втирати в ясна для зняття зубний біль. Мазь на основі олібану і жиру (1-2 ст.ложки на склянку) виліковує від лишаю, накладається як пластир на грижу. Суміш з ладану з червоним вином (1 ст.ложка на 0,5 л) покращує ріст волосся на голові.

Шкода і протипоказання

Надмірне вдихання пахучого фіміаму може бути шкідливим для організму в ряді випадків. Ацетат инценсола, що міститься в ньому, надає психотропну дію на мозок людини, з’являється почуття блаженства, глибокої ейфорії . Деякі люди можуть мати галюциногенні бачення. Зловживання олібаном здатне привести до звикання, схожому з наркотичною залежністю.

З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням

магічні властивості ладану

ладан (грец. Λάδανον) — висушений сік, смола, (камедь) багатьох рослин роду boswellia — boswellia sacra, boswellia carterii та ін., сімейство бурзеровие (burseraceae), що ростуть у східній африці, в ємені, в сомалі. Ладан не розчинний повністю ні в воді, ні в спирті, ні в ефірі та ін.; при розтиранні з водою утворює емульсію, при нагріванні розм’якшується, не плавлячись і поширюючи при цьому сильний приємний, солодкий бальзамічний запах, при подальшому нагріванні загоряється і горить сильно коптить полум’ям.

Єгиптяни часто змішували ладан з маслом коричника і втирали цю суміш, щоб полегшити болі в кінцівках, а також включали ладан до складу омолоджуючих масок, а китайці вважали його ефективним засобом від золотухи і лепри. Зараз ладан використовується при виробництві духів як фіксує речовина.

у біблії речовина, іменоване «чистий ліван», і є» ладан » в сучасному розумінні. Інші три речовини теж відомі, але про них в іншому місці. З витоків християнства курильний склад був чотирикомпонентний, де ладан був однією з рівних складових частин. Згодом те, чим кадили в християнській церкві, стало називатися одним словом-ладан. Так ця назва стала об’єднуючим для великої групи різних речовин і складних складів.

Ладан-речовина для обкурювання при культових обрядах. З давніх часів його використовували проти запалень, для зниження небезпеки передачі інфекцій і т. Д.
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
На початку xx століття ладан добували так: в лютому або березні роблять на стовбурі і гілках дерева надрізи, з яких випливає сік схожий на молоко смола витікає досить тривалий час покриваючи собою весь стовбур дерева, поки нарешті рана не затягнеться висихає соком. Тоді збирають засохлу смолу з дерева і землі. Потім потрапляє в європу товар ретельно відбирають, розділяючи на два сорти: добірний ладан — olibanum electum і звичайний — olibanum in sortis. Добірний ладан являє круглі або довгасті шматки, подібні краплях, світло-жовті або рожеві, з восковим блиском, зверху вони звичайно покриті пилом від тертя, один об одного, мають приємний бальзамічним, терпким запахом і смаком: при розтиранні перетворюються в порошок білого кольору.

Другий сорт являє собою менш чисті, більші і темні шматки. Він надалі часто використовується для приготування «складеного ладану». В даний час в дофарі південно-західному районі держави оман ладан добувають таким чином: на дереві роблять зарубки в кінці березня (місяць «канд») в наступний за цим дощовий сезон, сік піднімається по стовбуру і випливає з зарубок. З одного дерева збирають до 400 грам ладану. Місцеві жителі вважають, що куріння їм виганяє диявола.
У лютому або березні роблять на дереві надрізи, з яких смола безперервно випливає досить тривалий час, покриваючи собою весь стовбур дерева, поки нарешті рана не затягнеться висихає соком. Тоді збирають засохлу смолу з дерева і з землі, потім сировину поділяють на два сорти: добірний ладан — olibanum electum і звичайний — оlibanum in sortis.

Добірний ладан представляє круглі або довгасті шматки, подібні краплям (т. Зв.» росний ладан»), світло-жовті або рожеві, з восковим блиском; зверху вони звичайно покриті пилом від тертя один об одного, мають приємний бальзамним запахом і бальзамним ж гірким, гострим смаком; при розтиранні звертається в порошок білого кольору.

Звичайний ладан представляє менш чисті, більші і темні шматки.
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
Ладан-одне з найбільш древніх пахощів. У біблії, золото, ладан і мирра описані, як дари волхвів ісусу. Вживається ладан, головним чином, при релігійних обрядах. Християнство сильно збільшило ринок ладану, хоча в сучасних ритуалах переважно використовують найрізноманітніші штучні замінники. Зауважимо, що в країнах снд ладан використовується не надто активно, а ось в європейських країнах вже піднімалося питання про можливість накладення обмежень на відвідування дітьми релігійних церемоній з активним воскурінням пахощів через підозри на проканцерогенний ефект. Також використовується в парфумерії та ароматерапії (в основному у вигляді ефірного масла). Раніше ладан застосовувався в гомеопатії, медицині, при виготовленні деяких пластирів, зубних паст, еліксирів, курильних свічок і папірців, і так далі.

Ладан (olibanum) складається з смоли дерев багатьох видів. При високих температурах відбувається розкладання смоли, і вивільняються біокаталізатори, які викликають сенсибілізацію обох нервових систем і полегшують розширення свідомості. Цей факт був уже відомий стародавнім грекам і римлянам, які застосовували ладан для жертовних обкурювання в своїх храмах. Православна і католицька церкви, так само як маги і чаклуни всіх культів, використовували і використовують ладан для обрядів і освячень.
З чого виробляють ладан. Боротьба з курінням
Обкурюють засобами, що сприяють ясновидіння, є алое, арніка, плющ, мускатний горіх, тополя і ладан. Вони викликають, перш за все, активізацію серцевої і лобової чакр (обидві чакри важливі для здатності ясновидіння), а також сенсибілізацію зорового центру, в неокортексі. Обкурюють засоби, що сприяють ясновидіння, ми можемо, отже, використовувати тоді в невеликих кількостях, якщо хочемо реалізувати вправи з ясновидіння і уяві.

Обкурювання великою кількістю ладану може діяти подібно галюциногенів. Ладан в малій кількості містить той же біокаталізатор, що і гашиш, — ткг (тетрагідроканнабіол — активна речовина марихуани). Тетрагідроканнабіол впливає на скроневі частки головного мозку, які відповідають за свідомість, і сприяє активному виробленню серотоніну — «гормону радості» біокаталізатора головного мозку, — в поєднанні з седативним ефектом — уповільнює нервові процеси, що викликає почуття задоволення і заспокоєння. Одночасне вживання алкоголю в малих кількостях може значно посилити біокаталітичний ефект ладану.

Від скандалів і сварок в сім’ї

Візьміть стару сковороду, розжарити її і киньте трохи церковного ладану. Окуріть цим ладаном всі кути в кімнаті, обходячи житло за годинниковою стрілкою. І начитуйте наступний змову:

«як ніч з місяцем, як зірка із зіркою, так і я зі своєю сім’єю. Як любить христос свою матір, так і ми б один одного любили, не гризлися, і один одного не били. Ладан, лад дай, мир і скарб. Амінь! амінь! амінь!»

Властивості ладану

Різноманітні властивості ладану є одним з найпотужніших засобів у боротьбі проти нечистої сили. Не дарма в народі кажуть, що боїться, як чорт ладану. Добре допомагає обкурювання біснуватих ладаном. Треба покласти ладан на палаючий вугілля і тричі благословити його хресним знаменням, читаючи при цьому молитву: «кадило тобі приносимо христі боже наш, в сморід пахощів духовного возніспослі нам благодатьПресвятого твого духа»»

Якщо у вас в будинку живе нечиста сила, то протягом трьох днів вранці і ввечері необхідно обкурювати будинок ладаном для її вигнання.

Зіпсованим хворим вранці натщесерце слід приймати шматочок ладану, запиваючи його водою, освяченою в церкві.
.при псуванні у дітей візьміть шматочок ладану і змішайте з трьома частинами меду. Вранці і ввечері тонким шаром наносите суміш на хворі місця.

Одну частину подрібненого ладану змішайте з трьома частинами густого жиру. Цю мазь застосовуйте проти опіків.

Під час кровохаркання потрібно взяти 0,5 л червоного кріпленого вина, 50мл оцту і чайну ложку подрібненого ладану. Ретельно струсити. Приймати три рази на день по 50мл за 30хвилин до їди.

1столовая ложка ладану на 0,5 л червоного сухого вина сприяє росту волосся, якщо втирати в волосяну частину голови.

Виразки на тілі слід присипати тонким шаром подрібненого ладану.

Ладан добре допомагає при головному пульсуючому болю, якщо застосовувати його всередину розміром з пшеничне зерно.

Якщо в емальовану каструлю покласти 5частин жовтого воску, розтопити з однією частиною ладану, то ця мазь добре допомагає при маткових пухлинах.

Ладан, випитий зі старим витриманим вином, жене сечу і допомагає при розладі кишечника.

Властивості ладану очищають шкіру від лишаю і зупиняє виділення поту. Для цього стакан несолоного свинячого або гусячого жиру покласти в емальовану каструлю і додати 1/2 ст.ложки ладану. Поставити на повільний вогонь і кип’ятити до тих пір, поки ладан не розчиниться. Зняти з вогню, гарячим процідити через два шари марлі. Ця мазь у вигляді пластиру допоможе також при пухлинах живота і грижі.

Ладан в суміші з кріпленим вином допомагає при пухлини молочної залози. Якщо його випити, то розсмокче щільну пухлину шлунка і печінки, допоможе при закінченні сечі по краплях.

При хворобах ясен втирати в хворі місця взяті в рівних частинах порошок ладану і порошок з трави чебрецю.

Ладан виліковує провали в пам’яті і зміцнює розумову діяльність. Він зупиняє носову кровотечу.

Обкурюванням ладаном можна вилікувати виразки на рогівці ока.
.прийом ладану вранці натщесерце допомагає при онкологічних захворюваннях.

Обкурювання ладаном усуває свербіж шкіри.

Вдихання ладану зміцнює серце і душу.

Ладан з медом усуває ногтоеду.

Ладан з вином і оцтом добре допомагає від кровохаркання.

Ладан з гусячим жиром лікує опіки.

Прийом ладану всередину допомагає при дизентерії.

Ладаном обкурювали будинок під час чуми.

Пам’ятайте, що тільки афонський ладан приймають всередину, з його допомогою роблять мазі, так як він зроблений зі смоли ладанного дерева.