Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

1044

Таїнство сповіді-випробування для душі. Вона складається з бажання покаятися, словесного сповідання, каяття в гріхах. Коли людина йде проти законів божих, він поступово руйнує свою духовну і фізичну оболонку. Каяття допомагає очиститися. Воно примиряє людину з богом. Душа зцілюється і отримує сили для боротьби з гріхом.

Сповідь дозволяє розповісти про свої проступки і отримати прощення. У хвилюванні і страху можна забути те, в чому хотілося покаятися. Список гріхів для сповідіслужить нагадуванням, підказкою. Його можна зачитати повністю або використовувати як план. Головне, щоб сповідь була щирою і правдивою.

Таїнство

Сповідь — головна складова покаяння. Це можливість попросити вибачення за свої гріхи, очиститися від них. Сповідь надає духовні сили для протистояння злу. Гріх — це розбіжність в думках, словах, вчинках з божим зволенням.

Сповідь — щире усвідомлення нечестивих вчинків, бажання позбутися від них. Як би не було важко і неприємно про них згадувати, слід детально розповісти про свої гріхи священнослужителю.

Для цього таїнства необхідна повна взаємозв’язок почуттів і слів, тому що буденне перерахування своїх гріхів не принесе істинного очищення. Почуття без слів так само безрезультатні, як і слова без почуттів.

Існує список гріхів для сповіді. Це великий перелік всіх непотрібних дій або слів. В його основі лежать 7 смертних гріхів і 10 заповідей. Життя людини занадто різноманітна, щоб бути абсолютно праведною. Тому сповідь-можливість покаятися в гріхах і постаратися не допустити їх в майбутньому.

Як підготуватися до сповіді?

За кілька днів повинна проходити підготовка до сповіді. Список гріховможно написати на листку паперу. Слід почитати спеціальну літературу про таїнства сповіді і причастя.

Не слід шукати виправдання гріхам, потрібно усвідомлювати їх нечестивість. Найкраще аналізувати кожен свій день, розбираючи, що було добре, а що погано. Така щоденна звичка допоможе уважніше ставитися до думок, дій.

До сповіді слід помиритися з усіма, хто був ображений. Пробачити тих, хто образив. До сповіді необхідно посилити молитовне правило. Додати до щовечірного прочитання покаянний канон, канони богородиці.

Слід розділяти особисте покаяння (коли людина подумки кається в своїх вчинках) і таїнство сповіді (коли людина розповідає про свої гріхи в бажанні очиститися від них).

Присутність сторонньої особи вимагає морального зусилля для усвідомлення глибини проступку, змусить через подолання сорому більш глибоко поглянути на неправі дії. Тому так необхідний список гріхів для сповіді в православ’ї.він допоможе виявити те, що було забуте або хотілося приховати.

Якщо виникли труднощі в складанні переліку гріховних дій, можна придбати книгу»повна сповідь». Вона є в кожній церковній крамниці. Там детально розписаний повний список гріхів для сповіді,особливості таїнства. Опубліковано зразки сповіді та матеріали для підготовки до неї.

Правила

Є тяжкість на душі, хочеться виговоритися, попросити вибачення? після сповіді стає набагато легше. Це відкрите, щире визнання і каяття в скоєних проступках. До 3-х разів на тиждень можна ходити на сповідь. Бажання очиститися від гріхів допоможе подолати почуття скутості і незручності.

Чим рідше сповідь, тим складніше згадати всі події, думки. Оптимальний варіант для проведення таїнства — один раз на місяць. Допомога в сповіді-список гріхів-підкаже необхідні слова. Головне, щоб священику стала зрозуміла суть проступку. Тоді покарання за гріх буде виправданим.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Після сповіді священик накладає в складних випадках покуту. Це покарання, відлучення від святих таїнств і божої благодаті. Його тривалість визначає священик. У більшості випадків кається чекають морально-виправні роботи. Наприклад, піст, читання молитов, канонів, акафістів.

Іноді список гріхів для сповіді зачитує батюшка. Можна самостійно написати перелік того, що було скоєно. Краще приходити на сповідь після вечірньої служби або вранці, перед літургією.

Як проходить таїнство

У деяких ситуаціях слід запросити батюшку для сповіді додому. Це робиться в тому випадку, якщо людина серйозно хворий або знаходиться при смерті.

Увійшовши в храм, необхідно зайняти чергу для сповіді. У весь час таїнства на аналої лежать хрест і євангеліє. Це символізує незриму присутність спасителя.

До початку сповіді батюшка може почати задавати питання. Наприклад, про те, як часто вимовляються молитви, чи дотримуються церковні правила.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Потім починається таїнство. Найкраще заготовити свій список гріхів на сповідь. Зразок його завжди можна придбати в церкві. Якщо гріхи, прощені на попередній сповіді, були повторені, то слід знову їх згадати — це вважається більш тяжкою провиною. Не слід що-небудь приховувати від батюшки або говорити натяками. Слід простими словами виразно пояснити ті гріхи, в яких каєтеся.

Якщо батюшка розірвав список гріхів для сповіді, значить, таїнство закінчено і дано відпущення. Священик накладає на голову кається єпитрахиль. Це означає повернення божої милості. Після цього цілують хрест, євангеліє, що символізує готовність жити за заповідями.

Готуємося до сповіді: список гріхів

Сповідь призначена для осмислення свого гріха, бажання виправитися. Людині, далекій від церкви, складно зрозуміти, які дії слід вважати нечестивими. Для того й існують 10 заповідей. У них чітко прописано, чого робити не можна. Список гріхів для сповіді за заповідями краще підготувати заздалегідь. У день здійснення таїнства можна розхвилюватися і все забути. Тому слід спокійно за кілька днів до сповіді ще раз перечитати заповіді і записати свої гріхи.

Якщо сповідь перша, то самостійно розібратися в семи смертних гріхах і десяти заповідях непросто. Тому слід заздалегідь підійти до батюшки, в особистій бесіді розповісти про свої труднощі.

Список гріхів для сповіді з поясненням гріхів можна придбати в церкві або знайти на сайті свого храму. У розшифровці детально розписані всі можливі гріхи. З цього загального списку слід виокремити те, що було скоєно особисто. Потім записати свій перелік проступків.

Гріхи, вчинені проти бога

  • невіра в бога, сумніви, невдячність.
  • відсутність натільного хрестика, небажання захищати віру перед людьми.
  • клятви іменем бога, проголошення імені господа всує (не під час молитви або бесід про бога).
  • відвідування сект, ворожба, лікування всілякими магіями, читання і поширення лжевчень.
  • азартні ігри, думки про самогубство, лихослів’я.
  • невідвідування храму, відсутність щоденного молитовного правила.
  • недотримання постів, небажання читати православну літературу.
  • засудження священнослужителів, думки про мирське під час богослужіння.
  • марна трата часу на розваги, перегляд телевізора, бездіяльність біля комп’ютера.
  • відчай у важких ситуаціях, зайва надія на себе або чиюсь допомогу без віри в промисел божий.
  • приховування гріхів на сповіді.

Гріхи, вчинені проти ближніх людей

  • запальність, гнів, зарозумілість, гордість, марнославство.
  • брехня, невтручання, глузування, скупість, марнотратство.
  • виховання дітей поза вірою.
  • неповернення боргів, несплата за працю, відмова від допомоги тим, хто просить і нужденним.
  • небажання допомагати батькам, неповага до них.
  • злодійство, осуд, заздрість.
  • сварки, вживання спиртного на поминках.
  • вбивство словом (наклеп, доведення до самогубства або хвороби).
  • вбивство дитини в утробі, схиляння інших до аборту.

Гріхи, вчинені проти себе

  • лихослів’я, самолюбство, пустослів’я, плітки.
  • бажання наживи, збагачення.
  • виставлення напоказ добрих вчинків.
  • заздрість, брехня, пияцтво, обжерливість, вживання наркотиків.
  • блуд, перелюб, кровозмішення, рукоблуддя.

Список гріхів для сповіді жінки

Це дуже делікатний список, і багато жінок відмовляються від сповіді, ознайомившись з ним. Не слід довіряти будь-якій прочитаної інформації. Навіть якщо брошура зі списком гріхів для жінки купувалася в церковній крамниці, обов’язково зверніть увагу на гриф. Повинна стояти напис «рекомендовано видавничою радою російськоїПравославної церкви»»

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Священнослужителі не розголошують таємницю сповіді. Тому найкраще проходити таїнство з постійним духівником. Церква не вторгається в сферу інтимних подружніх відносин. Питання контрацепції, яка іноді прирівнюється до аборту, оптимально обговорити зі священиком. Існують засоби, які не володіють абортуючим дією, а лише запобігають зародженню життя. У будь-якому випадку всі спірні питання слід обговорити з чоловіком, лікарем, духівником.

Ось список гріхів для сповіді (короткий):

  1. рідко молилася, не відвідувала церкву.
  2. більше думала про мирське під час молитви.
  3. допускала статеве життя до шлюбу.
  4. аборти, схиляння до них інших.
  5. мала нечисті думки, бажання.
  6. дивилася фільми, читала книги порнографічного змісту.
  7. плітки, брехня, заздрість, лінь, образи.
  8. зайве оголення тіла для залучення уваги.
  9. боязнь старості, зморшок, думки про самогубство.
  10. пристрасть до солодощів, алкоголю, наркотиків.
  11. уникнення допомоги іншим людям.
  12. звернення за допомогою до ворожок, ворожок.
  13. забобон.

Список гріхів для чоловіка

Точаться суперечки про те, чи слід готувати список гріхів для сповіді. Хтось вважає, що такий перелік шкодить таїнству і сприяє формальному зачитуванню провин. Головне в сповіді-усвідомити свої гріхи, покаятися і не допустити їх повторення. Тому список гріхів може бути короткою пам’яткою або бути відсутнім зовсім.

Формальна сповідь не вважається дійсною, так як в ній немає каяття. Повернення після таїнства до колишнього життя додасть лицемірства. Рівновага духовного життя полягає в розумінні суті покаяння, де сповідь — тільки початок усвідомлення своєї гріховності. Це тривалий процес, що складається з декількох етапів внутрішньої роботи. Творення духовних ресурсів-це систематична настройка совісті, відповідальність за свої відносини з богом.

Наведемо список гріхів для сповіді (короткий) для чоловіка:

  1. святотатство, розмови в храмі.
  2. сумнів у вірі, загробного життя.
  3. блюзнірство, глузування над убогими.
  4. жорстокість, лінь, гординя, марнославство, жадібність.
  5. ухилення від служби в армії.
  6. уникнення небажаної роботи, ухилення від обов’язків.
  7. образи, ненависть, бійки.
  8. наклеп, розголошення чужих слабкостей.
  9. спокушання на гріх (блуд, пияцтво, наркотики, азартні ігри).
  10. відмова в допомозі батькам, іншим людям.
  11. злодійство, безцільне колекціонування.
  12. схильність до хвастощів, суперечок, приниження ближнього.
  13. нахабство, хамство, презирство, фамільярність, малодушність.

Сповідь для дитини

Для дитини таїнство сповіді можна почати з семи років. До цього віку до причастя діти допускаються без цього. Батьки повинні підготувати дитину до сповіді: пояснити суть таїнства, розповісти, для чого воно проводиться, згадати разом з ним можливі гріхи.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Чаду треба дати зрозуміти, що щире каяття і є підготовка до сповіді. Список гріховребенку краще написати самому. Він повинен усвідомити, які дії були неправильними, постаратися не повторювати їх надалі.

Старші діти самі приймають рішення про те, сповідатися чи ні. Не варто обмежувати свободу волі дитини, підлітка. Особистий приклад батьків набагато важливіше всіх бесід.

Малюк повинен згадати свої гріхи перед сповіддю. Список їх можна скласти після того, як дитина відповість на питання:

  • як часто читає молитву (вранці, ввечері, перед їжею), які знає напам’ять?
  • чи ходить до церкви, як поводиться на службі?
  • чи носить натільний хрестик, відволікається чи ні під час молитов і богослужінь?
  • обманював коли-небудь батьків або батюшку під час сповіді?
  • чи не пишався своїми успіхами, перемогами, чи не зазнавався?
  • б’ється чи ні з іншими дітьми, чи не ображає малюків або тварин?
  • ябедничает чи на інших дітей, щоб вигородити себе?
  • вчинив злодійство, заздрив чи кому-небудь?
  • чи сміявся над фізичними вадами інших людей?
  • чи не грав в карти (курив, випивав спиртне, пробував наркотики, лихословив)?
  • лінується або допомагає батькам по дому?
  • чи не прикидався хворим, щоб уникнути своїх обов’язків?
  1. людина сама визначає-сповідатися йому чи ні, скільки разів відвідувати таїнство.
  2. слід підготуватисписок гріхів на сповідь. Зразок краще взяти в тому храмі, де буде відбуватися таїнство, або самостійно його знайти в церковній літературі.
  3. оптимально ходити на сповідь до одного і того ж священнослужителя, який стане наставником, сприятиме духовному зростанню.
  4. сповідь здійснюється безкоштовно.

Попередньо потрібно поцікавитися, по яких днях проходять сповіді в храмі. Одягнутися слід належним чином. Для чоловіків-сорочка або футболка з рукавами, штани або джинси (не шорти). Для жінок-хустку на голові, відсутність косметики (хоча б помади), спідниця не вище колін.

Щирість сповіді

Священик як психолог може розпізнати, наскільки щира людина в своєму каяття. Буває сповідь, що ображає таїнство і господа. Якщо людина механічно розповідає про гріхи, має кілька духівників, приховує правду — такі дії не ведуть до покаяння.

Поведінка, тон мови, слова, якими вимовляється сповідь, — це все має значення. Тільки так священик розуміє, наскільки щирий кається. Муки совісті, збентеження, переживання, сором сприяють духовному очищенню.

Іноді особистість батюшки важлива для прихожанина. Це не привід засуджувати і коментувати дії священнослужителів. Можна піти в інший храм або звернутися до іншого святого отця для сповіді.

Буває, що складно озвучити свої гріхи. Душевні переживання настільки сильні, що зручніше скласти список неправедних дій. Батюшка уважний до кожного парафіянина. Якщо через сором неможливо розповісти про все і каяття глибоко, то гріхи, перед сповіддю список яких складений, священнослужитель має право відпустити, навіть не прочитавши їх.

Значення сповіді

Необхідність говорити про свої гріхи перед сторонньою людиною бентежить. Тому люди відмовляються ходити на сповідь, вважаючи, що бог і так їх пробачить. Це невірний підхід. Священнослужитель виступає лише як посередник між людиною і богом. Його завдання-визначити міру каяття. Батюшка не має права засуджувати кого-небудь, він не вижене з храму кається. На сповіді люди дуже ранимі, і священнослужителі намагаються не завдавати зайвих страждань.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Важливо побачити свій гріх, усвідомити і засудити його в своїй душі, озвучити перед священиком. Мати бажання не повторювати більше свої проступки, постаратися спокутувати справами милосердя завдану шкоду. Сповідь приносить відродження душі, перевиховання і вихід на новий духовний рівень.

Гріхи (список), православ’я, сповідь мають на увазі пізнання себе і пошук благодаті. Всі добрі справи творяться через силу. Тільки подолавши себе, займаючись справами милосердя, зростивши в собі чесноти, можна отримати божу благодать.

Значення сповіді полягає в розумінні типології грішників, типології гріха. При цьому індивідуальний підхід до кожного кається те саме пастирському психоаналізу. Таїнство сповіді — це біль від усвідомлення гріха, визнання його, рішучість озвучити і попросити вибачення за нього, очищення душі, радість і умиротворення.

Людина повинна відчути потребу в покаянні. Любов до бога, любов до себе, любов до ближнього не можуть існувати окремо. Символізм християнського хреста-горизонталь (любов до бога) і вертикаль (любов до себе і ближнього) — полягає в усвідомленні цілісності духовного життя, її суті.

Ті, кому вперше в житті належить взяти участь в одному з найважливіших християнських таїнств, задаються питанням, з яких слів почати сповідь перед батюшкою. Людина, яка хоче покаятися і, може не знати, як розповідати про свої гріхи.

Відомий церковний діяч сучасності архімандрит іоанн (крестьянкин) виділив два варіанти побудови сповіді:

  • за десятьма заповідями;
  • за заповідями блаженства.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

У своїй книзі, присвяченій сповіді, ієрарх наводить приклад того, як можна вимовляти сповідь і каятися в своїх гріхах. Архімандрит аналізує кожну із заповідей і описує, які обов’язки повинні мати християни перед богом згідно з цими заповідями. Іоанн вказує читачам на помилки в повсякденному житті, які ведуть до забуття віри.

Він аналізує заповіді блаженства і вказує на те, що людиЗраджують небрежению. Розглядаючи другу заповідь блаженства («блаженні плачучі»), він запитує читача, оплакував він осквернення божого образу в собі, своє нехристиянське життя, припливи гордині і гніву. Він показує читачам, як далеко вони стоять від ступенів моральної досконалості.

Цю книгу визнають хорошим посібником, що пояснює, що слід вважати гріхом в людському житті. Але вона не може бути інструкцією про те, що потрібно говорити. Кається повинен сам вибирати слова, які будуть йти з його серця, і щиро бажати покаятися.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Підготовка до сповіді і її проведення

Людина, яка хоче сповідатися вперше, повинен ретельно згадати всі здійснені гріхи. Для зручності він може скласти конспект, який дозволить йому нічого не забути під час таїнства. Він може заздалегідь поговорити зі священнослужителем, який призначить для нього час під час загальної сповіді або особливо.

Люди сповідуються у священнослужителів в порядку черги. Прийшов повинен почекати своєї черги. Після цього він, повернувшись до присутніх, просить у них вибачення за скоєні гріхи. Вони кажуть, що бог простить, і прощають його. Після цього сповідується йде до священнослужителя.

Людина підходить до аналою, хреститься, робить уклін, а після починає сповідатися. Підійшовши до священика, він повинен звернутися до бога і сказати, що перед ним він згрішив. На початку він може представитися сповідує його священику, але це можна зробити і в кінці, коли священнослужитель повинен буде називати його ім’я в молитві. Далі настає час перерахування гріхів, розповідь про кожного з яких повинен починатися зі слова: «згрішив/згрішила».

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Також, підійшовши до аналою, віруючий може сказати» сповідується раб божий (раба божого) » і назвати ім’я. Потім сказати» каюсь в гріхах » і почати їх перерахування.

Коли той, хто кається закінчує перераховувати свої гріхи, він повинен вислухати слово ієрея, який може відпустити йому гріхи або призначити покарання для мирянина (покуту). Після цього людина ще раз хреститься, здійснює поклони, прикладається до євангелія і хреста.

Сповідь – одне з найважливіших таїнств в житті християнина. У новонавернених і пізно прийшли до віри часто виникає питання, з яких слів почати сповідь перед батюшкою. . Людина повинна показати, що він усвідомив своє гріховне життя і хоче змінитися.

У сучасному світі євангельський заклик завжди не спати і невпинно творити молитву дуже важко втілити в життя. Постійні турботи, дуже високий темп перебігу життя, особливо у великих містах, практично позбавляють християн можливості усамітнитися і постати перед богом в молитві. Але поняття молитви досі надзвичайно актуально, і звернення до неї, безумовно, необхідно. Регулярна молитва завжди призводить до думки про покаяння, яке відбувається на сповіді. Молитва-приклад того, як можна точно і об’єктивно оцінити свій душевний стан.

Поняття гріха

Гріх не слід розглядати як якесь юридичне порушення даного богом закону. Це не прийнятий у свідомості «вихід за рамки», а порушення законів, природних для людської природи. Кожна особистість наділена богом абсолютною свободою, відповідно, будь-які падіння відбуваються свідомо. По суті, творячи гріх, людина нехтує заповідями і цінностями, дарованими згори. Відбувається вільний вибір на користь негативних вчинків, думок та інших дій. Такий духовний злочин завдає шкоди самій особистості, пошкоджуючи дуже вразливі внутрішні струни єства людини. В основу гріха лягають пристрасті, успадковані або придбані, а також первородна схильність, яка зробила людину смертною і слабшою до різних хвороб і пороків.

Це сильно сприяє тому, щоб душа ухилялася в бік зла і аморальності. Гріх буває різним, його ступінь тяжкості, звичайно, залежить від багатьох факторів, в яких він відбувається. Існує умовний поділ гріхів: проти бога, проти ближнього і проти самого себе. Розглядаючи власні діяння через таку градацію, можна зрозуміти, як написати сповідь. Приклад буде розглянуто нижче.

Усвідомлення гріха і сповідь

Вкрай важливо розуміти, що для усунення темних душевних плям слід постійно звертати внутрішній погляд на самого себе, аналізувати саме свої вчинки, думки і слова, об’єктивно оцінювати моральну шкалу власних цінностей. Знайшовши тривожать і не дають спокою риси, потрібно ретельно розбиратися з ними, тому що якщо закривати очі на гріх, дуже скоро прийде звикання до нього, що спотворить душу і призведе до духовної хвороби. Головним засобом для виходу з такої ситуації є каяття і покаяння.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Саме покаяння, що виростають з глибин серця і розуму, здатне змінити особистість в кращу сторону, привнести світло доброти і милосердя. Але шлях покаяння-це шлях довжиною в життя. За своєю схильний до гріха і буде здійснювати його кожен день. Навіть великі подвижники, які усамітнювалися в безлюдних місцях, грішили помислами і могли щодня приносити покаяння. Тому пильна увага до своєї душі не повинна слабшати, і з віком критерії особистісної оцінки слід піддавати більш жорстким вимогам. Наступним кроком після каяття є сповідь.

Приклад правильної сповіді-істинне покаяння

У православ’ї рекомендується сповідь для всіх людей старше семи років. Дитина, що виховується в християнській родині, до семи-восьми років вже знаходить уявлення про таїнство. Часто його готують заздалегідь, детально пояснюючи всі аспекти цього непростого питання. Деякі батьки показують приклад сповіді, записаної на папері, яка була придумана заздалегідь. Дитина, що залишився наодинці з такою інформацією, має можливість поміркувати і побачити щось в собі. Але у випадку з дітьми священики і батьки спираються, перш за все, на психологічний стан дитини і його світосприйняття, здатність аналізувати і усвідомлювати критерії добра і зла. При надмірній поспішності насильницького залучення дітей іноді можна спостерігати плачевні результати і приклади.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Сповіді в церкві часто перетворюються на формальну «перекличку» гріхів, тоді як виконання лише «зовнішньої» частини таїнства неприпустимо. Не можна намагатися виправдовувати себе, приховувати щось бентежить і викликає сором. Потрібно прислухатися до самого себе і зрозуміти, чи дійсно присутній покаяння, або попереду просто буденний ритуал, який не принесе ніякої користі душі, але може завдати істотної шкоди.

Сповідь є добровільним і покаянним перерахуванням гріхів. Дане таїнство включає в себе дві основні частини:

1) сповідання перед священиком гріхів людиною, яка прийшла до таїнства.

2) молитовне прощення і вирішення гріхів, яке вимовляє пастир.

Підготовка до сповіді

Питання, яке мучить не тільки новоначальних християн, але іноді і давно воцерковлених-що говорити на сповіді? приклад того, як потрібно каятися, можна знайти в різних джерелах. Це може бути молитвослов або окрема книга, присвячена саме даному таїнству.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Готуючись до сповідання, можна спиратися на заповіді, митарства, брати приклад сповіді святих подвижників, які залишили записи і вислови на цю тему.

Якщо побудувати покаянний монолог на підставі поділу гріхів на три види, наведених вище, то можна визначити неповний, приблизний список відступів.

Гріхи, спрямовані проти бога

До цієї категорії відноситься маловір’я, марновірство, відсутність надії на боже милосердя, формальність і відсутність віри в догмати християнства, нарікання і невдячення бога, клятви. У цю групу потрапляє неблагоговійне ставлення до предметів шанування — ікон, євангелію, хреста і так далі. Слід згадати пропуск служб з неповажної причини і залишення обов’язкових правил, молитов, а також, якщо молитви читалися поспішно, без уваги і потрібного зосередження.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Примикання до різних сектантських навчань, думки про самогубство, звернення до чаклунів і ворожок, носіння містичних талісманів вважається боговідступництвом, подібне обов’язково виноситься на сповідь. Приклад даної категорії гріхів, безумовно, приблизний, і кожна людина може доповнити або скоротити цей перелік.

Гріхи, спрямовані проти ближнього

У цій групі розглядається ставлення до людей: рідних, друзів, колег і просто випадковим знайомим і незнайомим. Перше, що найчастіше чітко відкривається в серці — це брак любові. Нерідко замість любові є споживче ставлення. Невміння і небажання прощати, ненависть, зловтіха, зложелательство і помста, скупість, осуд, плітки,Зраджують небрежению. Розглядаючи другу заповідь блаженства («блаженні плачучі»), він запитує читача, оплакував він осквернення божого образу в собі, своє нехристиянське життя, припливи гордині і гніву. Він показує читачам, як далеко вони стоять від ступенів моральної досконалості.

Цю книгу визнають хорошим посібником, що пояснює, що слід вважати гріхом в людському житті. Але вона не може бути інструкцією про те, що потрібно говорити. Кається повинен сам вибирати слова, які будуть йти з його серця, і щиро бажати покаятися.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Підготовка до сповіді і її проведення

Людина, яка хоче сповідатися вперше, повинен ретельно згадати всі здійснені гріхи. Для зручності він може скласти конспект, який дозволить йому нічого не забути під час таїнства. Він може заздалегідь поговорити зі священнослужителем, який призначить для нього час під час загальної сповіді або особливо.

Люди сповідуються у священнослужителів в порядку черги. Прийшов повинен почекати своєї черги. Після цього він, повернувшись до присутніх, просить у них вибачення за скоєні гріхи. Вони кажуть, що бог простить, і прощають його. Після цього сповідується йде до священнослужителя.

Людина підходить до аналою, хреститься, робить уклін, а після починає сповідатися. Підійшовши до священика, він повинен звернутися до бога і сказати, що перед ним він згрішив. На початку він може представитися сповідує його священику, але це можна зробити і в кінці, коли священнослужитель повинен буде називати його ім’я в молитві. Далі настає час перерахування гріхів, розповідь про кожного з яких повинен починатися зі слова: «згрішив/згрішила».

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Також, підійшовши до аналою, віруючий може сказати» сповідується раб божий (раба божого) » і назвати ім’я. Потім сказати» каюсь в гріхах » і почати їх перерахування.

Коли той, хто кається закінчує перераховувати свої гріхи, він повинен вислухати слово ієрея, який може відпустити йому гріхи або призначити покарання для мирянина (покуту). Після цього людина ще раз хреститься, здійснює поклони, прикладається до євангелія і хреста.

Сповідь – одне з найважливіших таїнств в житті християнина. У новонавернених і пізно прийшли до віри часто виникає питання, з яких слів почати сповідь перед батюшкою. . Людина повинна показати, що він усвідомив своє гріховне життя і хоче змінитися.

У сучасному світі євангельський заклик завжди не спати і невпинно творити молитву дуже важко втілити в життя. Постійні турботи, дуже високий темп перебігу життя, особливо у великих містах, практично позбавляють християн можливості усамітнитися і постати перед богом в молитві. Але поняття молитви досі надзвичайно актуально, і звернення до неї, безумовно, необхідно. Регулярна молитва завжди призводить до думки про покаяння, яке відбувається на сповіді. Молитва-приклад того, як можна точно і об’єктивно оцінити свій душевний стан.

Поняття гріха

Гріх не слід розглядати як якесь юридичне порушення даного богом закону. Це не прийнятий у свідомості «вихід за рамки», а порушення законів, природних для людської природи. Кожна особистість наділена богом абсолютною свободою, відповідно, будь-які падіння відбуваються свідомо. По суті, творячи гріх, людина нехтує заповідями і цінностями, дарованими згори. Відбувається вільний вибір на користь негативних вчинків, думок та інших дій. Такий духовний злочин завдає шкоди самій особистості, пошкоджуючи дуже вразливі внутрішні струни єства людини. В основу гріха лягають пристрасті, успадковані або придбані, а також первородна схильність, яка зробила людину смертною і слабшою до різних хвороб і пороків.

Це сильно сприяє тому, щоб душа ухилялася в бік зла і аморальності. Гріх буває різним, його ступінь тяжкості, звичайно, залежить від багатьох факторів, в яких він відбувається. Існує умовний поділ гріхів: проти бога, проти ближнього і проти самого себе. Розглядаючи власні діяння через таку градацію, можна зрозуміти, як написати сповідь. Приклад буде розглянуто нижче.

Усвідомлення гріха і сповідь

Вкрай важливо розуміти, що для усунення темних душевних плям слід постійно звертати внутрішній погляд на самого себе, аналізувати саме свої вчинки, думки і слова, об’єктивно оцінювати моральну шкалу власних цінностей. Знайшовши тривожать і не дають спокою риси, потрібно ретельно розбиратися з ними, тому що якщо закривати очі на гріх, дуже скоро прийде звикання до нього, що спотворить душу і призведе до духовної хвороби. Головним засобом для виходу з такої ситуації є каяття і покаяння.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Саме покаяння, що виростають з глибин серця і розуму, здатне змінити особистість в кращу сторону, привнести світло доброти і милосердя. Але шлях покаяння-це шлях довжиною в життя. За своєю схильний до гріха і буде здійснювати його кожен день. Навіть великі подвижники, які усамітнювалися в безлюдних місцях, грішили помислами і могли щодня приносити покаяння. Тому пильна увага до своєї душі не повинна слабшати, і з віком критерії особистісної оцінки слід піддавати більш жорстким вимогам. Наступним кроком після каяття є сповідь.

Приклад правильної сповіді-істинне покаяння

У православ’ї рекомендується сповідь для всіх людей старше семи років. Дитина, що виховується в християнській родині, до семи-восьми років вже знаходить уявлення про таїнство. Часто його готують заздалегідь, детально пояснюючи всі аспекти цього непростого питання. Деякі батьки показують приклад сповіді, записаної на папері, яка була придумана заздалегідь. Дитина, що залишився наодинці з такою інформацією, має можливість поміркувати і побачити щось в собі. Але у випадку з дітьми священики і батьки спираються, перш за все, на психологічний стан дитини і його світосприйняття, здатність аналізувати і усвідомлювати критерії добра і зла. При надмірній поспішності насильницького залучення дітей іноді можна спостерігати плачевні результати і приклади.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Сповіді в церкві часто перетворюються на формальну «перекличку» гріхів, тоді як виконання лише «зовнішньої» частини таїнства неприпустимо. Не можна намагатися виправдовувати себе, приховувати щось бентежить і викликає сором. Потрібно прислухатися до самого себе і зрозуміти, чи дійсно присутній покаяння, або попереду просто буденний ритуал, який не принесе ніякої користі душі, але може завдати істотної шкоди.

Сповідь є добровільним і покаянним перерахуванням гріхів. Дане таїнство включає в себе дві основні частини:

1) сповідання перед священиком гріхів людиною, яка прийшла до таїнства.

2) молитовне прощення і вирішення гріхів, яке вимовляє пастир.

Підготовка до сповіді

Питання, яке мучить не тільки новоначальних християн, але іноді і давно воцерковлених-що говорити на сповіді? приклад того, як потрібно каятися, можна знайти в різних джерелах. Це може бути молитвослов або окрема книга, присвячена саме даному таїнству.

Що писати на папірці для сповіді. Як скласти перелік гріхів для сповіді для жінок

Готуючись до сповідання, можна спиратися на заповіді, митарства, брати приклад сповіді святих подвижників, які залишили записи і вислови на цю тему.

Якщо побудувати покаянний монолог на підставі поділу гріхів на три види, наведених вище, то можна визначити неповний, приблизний список відступів.

Гріхи, спрямовані проти бога

До цієї категорії відноситься маловір’я, марновірство, відсутність надії на боже милосердя, формальність і відсутність віри в догмати християнства, нарікання і невдячення бога, клятви. У цю групу потрапляє неблагоговійне ставлення до предметів шанування — ікон, євангелію, хреста і так далі. Слід згадати пропуск служб з неповажної причини і залишення обов’язкових правил, молитов, а також, якщо молитви читалися поспішно, без уваги і потрібного зосередження.

&1&

Примикання до різних сектантських навчань, думки про самогубство, звернення до чаклунів і ворожок, носіння містичних талісманів вважається боговідступництвом, подібне обов’язково виноситься на сповідь. Приклад даної категорії гріхів, безумовно, приблизний, і кожна людина може доповнити або скоротити цей перелік.

Гріхи, спрямовані проти ближнього

У цій групі розглядається ставлення до людей: рідних, друзів, колег і просто випадковим знайомим і незнайомим. Перше, що найчастіше чітко відкривається в серці — це брак любові. Нерідко замість любові є споживче ставлення. Невміння і небажання прощати, ненависть, зловтіха, зложелательство і помста, скупість, осуд, плітки,Алкоголь. У теплу пору року чоловіки повинні перебувати в церкві без головних уборів.

Жінки повинні одягатися на сповідь дуже скромно. Верхній одяг повинен обов’язково прикривати плечі, зону декольте. Спідниця не повинна бути занадто короткою, максимум до колін. Також повинен бути присутнім хустку на голові. Дуже важливо не фарбуватися і, тим більше , не використовувати губну помаду, так як потрібно цілувати хрест і євангеліє. Не варто надягати взуття на довгих підборах, так як служба може йти досить довго і ноги втомляться.

підготовка до сповіді і причастя

Сповідь і причастя можуть відбуватися в один день, але це необов’язково. Сповідатися можна під час будь-якого богослужіння, а ось до другого таїнства потрібно готуватися набагато серйозніше, так як правильно прийняти причастя дуже важливо.

Перед таїнством причастя повинні йти хоча б три дні строго посту. Тиждень перед цим необхідно читати акафісти богородиці і святим. У день перед причастям варто відвідати вечірню службу. Не варто забувати і про вичитування трьох канонів:

  • спасителю;
  • матері божої;
  • ангелу хранителю.

Перед причастям не можна нічого їсти і пити. Також необхідно прочитати після сну ранкові молитви. На сповіді священик обов’язково поставить питання про те, чи дотримувався людина пост перед причастям і прочитав всі молитви.

Підготовка до причастя включає в себе і відмова від подружніх зобов’язань, куріння і вживання алкоголю. Не варто в період підготовки до цього таїнства лихословити, пліткувати про інших людей. Це дуже важливо, адже йде підготовка до того, щоб прийняти кров і тіло христа.

Перед чашею христовою потрібно стояти зі схрещеними руками на грудях і перед вживанням вина і хліба назвати своє ім’я.

як правильно сповідатися в перший раз

Якщо людина хоче сповідатися в перший раз, то йому потрібно розуміти, що його чекає не просте покаяння. Таку сповідь прийнято називати генеральною. до неї потрібно підходити усвідомлено і дуже ретельно. Людині важливо зосередитися і згадати всі свої гріхи з шестирічного віку (в наступні рази цього робити вже не доведеться).

&1&служителі церкви рекомендують в період підготовки дотримуватися посту і відмовитися від відносин з представниками протилежної статі. Скільки часу дотримуватися посту залежить від самої людини. Потрібно прислухатися до потреб своєї душі і слідувати їм.

Не варто забувати в ці дні про прочитання молитов і читання біблії. Крім цього, необхідно ознайомитися з літературою, яка існує на цю тему. Деякі книги може порадити священик. Але перед читанням неперевірених видань краще порадитися зі своїм священиком.

На сповіді не варто вживати якісь завчені слова або фрази. Після того, як людина розповість про гріхи, священик може задати ще якісь питання. На них потрібно відповідати спокійно, навіть якщо вони і бентежать людини. Хвилюючі питання може задавати і сам парафіянин, адже перша сповідь і існує для того, щоб людина встала на шлях істинний і вже з нього не сходив.

Але не варто забувати і про інших людей, які прийшли на літургію і теж хочуть сповідатися. Не потрібно займати дуже багато часу, навіть якщо залишилися ще якісь питання. Їх можна задати священику після служби.

Таїнство сповіді має своє призначення – воно очищає людські душі від гріхів. Але не варто забувати про те, що сповідатися потрібно постійно. Адже в наш смутний час неможливо прожити без того, щоб не грішити. А всі гріхи лягають тяжким тягарем на нашу душу, і нашу совість.

що говорити на сповіді-перелік жіночих гріхів

1. Порушувала правила благоповедення моляться у святому храмі.
2. Мала невдоволення на своє життя і на людей.
3. Здійснювала молитви без старанності і низького поклону іконам, молилася лежачи, сидячи (без потреби, по лінощів).
4. Шукала слави і похвали в чеснотах і працях.
5. Не завжди задовольнялася тим, що є: хотілося мати гарний, різноманітний одяг, меблі, смачну їжу.
6. Досадувала і ображалася, коли отримувала відмову в своїх бажаннях.
7. Не утримувалася з чоловіком при вагітності, на середу, п’ятницю та неділю, в пости, в нечистоті за згодою була з чоловіком.
8. Согрешала гидливістю.
9. Після здійснення гріха каялася не відразу, а довго тримала в собі.
10. Грішила пустословием, непрямодушием. Згадувала слова, сказані іншими проти мене, співала безсоромні мирські пісні.
11. Нарікала на погану дорогу, на тривалість і стомлюваність служби.
12. Раніше збирала гроші на чорний день, а також на похорон.
13. Була гнівлива на своїх близьких, лаяла дітей. Не терпіла від людей зауважень, справедливих докорів, відразу давала відсіч.
14. Грішила марнославством, напрошувалася на похвалу, кажучи «сам себе не похвалиш, ніхто не похвалить».
15. Покійного поминала зі спиртним, в пісний день поминальний стіл був скоромним.
16. Не мала твердої рішучості кинути гріх.
17. Сумнівалася в чесності ближніх.
18. Упускала випадки робити добро.
19. Страждала гординею, не засуджувала себе, не завжди перша просила вибачення.
20. Допускала псування продуктів.
21. Не завжди благоговійно зберігала святиню (псувалися артос, вода, просфори).
22. Грішила з метою»покаюся».
23. Заперечувала, виправдовуючи себе, дратувалася на нетямущість, безглуздість і невігластво інших, робила догани і зауваження, суперечила, розголошувала гріхи і слабкості.
24. Приписувала іншим гріхи і слабкості.
25. Піддавалася люті: лаяла близьких, ображала чоловіка і дітей.
26. Приводила інших в гнів, дратівливість, обурення.
27. Грішила осудом ближнього, чорнило його добре ім’я.
28. Іноді сумувала, несла свій хрест з наріканням.
29. Втручалася в чужі розмови, переривала промову мовця.
30. Згрішувала сварливістю, порівнювала себе з іншими, скаржилася і озлоблювалася на кривдників.
31. Дякувала людей, не простягала погляди подяки до бога.
32. Засипала з гріховними думками і мріями.
33. Помічала худі слова і вчинки людей.
34. Пила і їла їжу, що шкодить здоров’ю.
35. Ніяковіла духом від наклепу, вважала себе краще за інших.
36. Згрішувала потуранням і поблажкою гріхам, самочинністю, самозагождением, неповагою до старості, передчасним отрутою, непоступливістю, неувагою до прохань.
37. Втрачала можливість посіяти слово боже, принести користь.
38. Грішила обжерливістю, гортанобесием: любила надмірно поїсти, посмакувати ласі шматочки, тішилася пияцтвом.
39. Відволікалася від молитви, відволікала інших, випускала погане повітря в храмі, виходила по потребі, не сказавши про це на сповіді, спішно приуготовлялась на сповідь.
40. Згрішувала лінощами, неробством, експлуатувала чужу працю, спекулювала речами, продавала ікони, не ходила в храм в недільні та святкові дні, лінувалася молитися.
41. Запекла до убогих, не приймала мандрівників, не подавала жебракам, не одягала голих.
42. Сподівалася на людину, більш ніж на бога.
43. Була в гостях п’яною.
44. Не посилала подарунки образив мене.
45. Засмучувалася при збитку.
46. Засипала днем без потреби.
47. Обтяжувалася прискорбностями.
48. Не оберігала себе від застуди, не лікувалася у лікарів.
49. Обманювала в слові.
50. Експлуатувала чужу працю.
51. Сумувала в скорботах.
52. Лицемірила, человекоугодничала.
53. Бажала зла, малодушничала.
54. Була винахідлива на зло.
55. Була груба, не поблажлива до інших.
56. Не примушувала себе на добрі справи, на молитву.
57. Гнівно засуджувала владу на мітингах.
58. Скорочувала молитви, пропускала, переставляла слова.
59. Заздрила іншим, бажала собі честі.
60. Согрешала гордістю, марнославством, самолюбством.
61. Дивилася на танці, танці, на різні ігри і видовища.
62. Згрішила пустим просторікуванням, тайноядением, скам’янінням, нечуттям, недбалістю, непослухом, нестриманням, скупістю, осудом, сріблолюбством, докорінням.
63. Проводила свята в п’янках і земних розвагах.
64. Згрішувала зором, слухом, смаком, нюхом, дотиком, неточним дотриманням постів, негідним причащанням тіла і крові господнього.
65. Опивалася, сміялася над чужим гріхом.
66. Грішила маловірою, невірністю, зрадою, підступністю, беззаконням, стогоном за гріхом, сумнівом, вільнодумством.
67. Була непостійна в добрих справах, не раділа до читання святого євангелія.
68. Придумувала виправдання своїм гріхам.
69. Згрішувала непокірністю, самочинством, недружелюбністю, єхидством, непокорою, зухвалістю, презирством, невдячністю, суворістю, ябедництвом, утиском.
70. Не завжди сумлінно виконувала свої службові обов’язки, була недбала в справах і кваплива.
71. Вірила прикметам і різним забобонам.
72. Була підбурювачем на зло.
73. Ходила на весілля без церковного вінчання.
74. Згрішувала нечуттям духовним: надією на себе, на диво, на ворожіння.
75. Не дотримувалася дані обіти.
76.Приховувала гріхи на сповіді.
77. Прагнула дізнатися чужі таємниці, читала чужі листи, підслуховувала телефонні розмови.
78. У сильній прикрості бажала собі смерті.
79. Носила нескромний одяг.
80. Розмовляла під час трапези.
81. Пила і їла наговорене,» заряджену » чумаком воду.
82. Працювала через силу.
83. Забувала про свого ангела-хранителя.
84. Згрішувала лінощами молитися за ближніх, не завжди молилася, коли просили про це.
85. Соромилася перехреститися серед невіруючих людей, знімала хрест, йдучи в лазню і на прийом до лікаря.
86. Не дотримувалася обітниць, дані при святому хрещенні, не зберігала чистоту душі.
87. Помічала гріхи і слабкості інших, розголошувала і перетлумачувала їх в гіршу сторону. Божилася, клялася головою, життям. Називала людей» диявол»,» сатана»,»біс».
88. Називала безсловесну худобу іменами святих угодників: васька, машка.
89. Не завжди молилася перед куштуванням їжі, іноді снідала вранці до здійснення богослужіння.
90. Будучи раніше невіруючою, спокушала в невіру ближніх.
91. Подавала худий приклад своїм життям.
92. Лінувалася працювати, перекладаючи свою працю на плечі інших.
93. Не завжди дбайливо зверталася зі словом божим: пила чай і читала св. Євангеліє (що є неблагоговіння).
94. Приймала богоявленську воду після прийняття їжі (без потреби).
95. Рвала на кладовищі бузок і приносила додому.
96. Не завжди зберігала дні причетні, забувала вичитувати подячні молитви. Об’їдалася в ці дні, багато спала.
97. Згрішувала неробством, пізнім приходом в храм і раннім відходом з нього, рідкісним ходінням в храм.
98. Нехтувала чорною роботою при крайній потребі в ній.
99. Згрішувала байдужістю, мовчала при чиємусь богохуленні.
100. Не точно дотримувалася пісні дні, в пости пересичувалася пісною їжею, спокушала інших смакотою смачного і неточного за статутом: гарячим батоном, пісним маслом, приправою.
101. Захоплювалася негою, розслабленістю, безпечністю, приміркою нарядів і коштовностей.
102. Докоряла священиків, службовців, говорила про їхні недоліки.
103. Давала поради на аборт.
104. Порушувала чужий сон з необережності і по зухвалості.
105. Читала любовне листування, списувала, заучувала пристрасні вірші, слухала музику, пісні, дивилася безсоромне кіно.
106. Згрішувала нескромними поглядами, дивилася на чужу оголеність, носила нескромний одяг.
107. Спокушалася уві сні і пристрасно згадувала про це.
108. Підозрювала марно (обмовляла в серці).
109. Переказувала порожні, забобонні казки і байки, хвалила себе, не завжди терпіла викриває правду і кривдників.
110. Виявляла цікавість до чужих листів і паперів.
111. Дозвільно дізнавалася про слабкі сторони ближнього.
112. Не звільнилася від пристрасті розповідати або розпитувати про новини.
113. Читала переписані з помилками молитви і акафісти.
114. Вважала себе краще і гідніше інших.
115. Не завжди запалюю лампади і свічки перед іконами.
116. Порушувала таємницю своєї і чужої сповіді.
117. Брала участь у недобрих справах, вмовляла на худу справу.
118. Упиралася проти добра, не слухала добрих порад. Хвалилася красивим одягом.
119. Бажала, щоб все було по-моєму, шукала винуватців своїх скорбот.
120. Після здійснення молитви мала злі думки.
121. Витрачала гроші на музику, кіно, цирк, гріховні книги та інші забави, давала в борг на свідомо худу справу.
122. Замишляла в думках, від ворога навіваються, проти святої віри і святої церкви.
123. Порушувала душевний спокій хворих, дивилася на них як на грішників, а не як у випробуванні їх віри і чесноти.
124. Поступалася неправді.
125. Їла і лягала спати не помолившись.
126. Їла до обідні в недільні та святкові дні.
127. Псувала воду, коли купалася в річці, з якої п’ють.
128. Розповідала про свої подвиги, праці, хвалилася чеснотами.
129. Із задоволенням користувалася запашним милом, кремом, пудрою, фарбувала брови, нігті і вії.
130. Згрішувала з надією»бог простить».
131. Сподівалася на свої сили, здібності, а не на допомогу і милість божу.
132. Працювала в свята і вихідні дні, від роботи в ці дні не давала грошей жебракам і бідним.
133. Відвідувала знахаря, їздила до ворожки, лікувалася «біотоками», сиділа на сеансах екстрасенсів.
134. Сіяла ворожнечу і чвари між людьми, сама ображала інших.
135. Продавала горілку і самогон, спекулювала, гнала самогонку (була присутня при цьому) і брала участь.
136. Страждала обжерливістю, навіть вставала їсти і пити вночі.
137. Креслила хрест на землі.
138. Читала атеїстичні книги, журнали, «трактати про кохання», розглядала порнографічні картини, карти, напівоголені зображення.
139. Спотворювала святе письмо (помилки при читанні, співі).
140. Возвеличувалася гординею, шукала першості і верховенства.
141. У гніві згадувала нечисту силу, закликала біса.
142. Займалася танцем і грою в святкові та недільні дні.
143. У нечистоті входила в храм, їла просфори, антидор.
144. У гніві лаяла і проклинала образили мене: щоб ні дна, ні покришки і т. Д.
145. Витрачала гроші на розваги (атракціони, каруселі, всякі видовища).
146. Ображалася на духовного батька, нарікала на нього.
147. Гидувала цілувати ікони, доглядати за хворими, старими людьми.
148. Дражнила глухонімих, недоумкуватих, малолітніх, злила тварин, платила злом на зло.
149. Спокушала людей, носила просвічує одяг, міні-спідниці.
150. Божилася, хрестилася, кажучи:» провалитися мені на цьому місці » та ін.
151. Переказувала непривабливі історії (гріховні за своєю суттю) з життя своїх батьків і ближніх.
152. Мала дух ревнощів до подруги, сестри, брата, друга.
153. Згрішувала сварливістю, свавіллям, наріканням, що немає здоров’я, сили, фортеці в тілі.
154. Заздрила багатим людям, красі людей, їх розуму, освіченості, забезпеченості, доброзичливості.
155. Не містила в таємниці свої молитви і добрі справи, не зберігала церковні таємниці.
156. Виправдовувала гріхи свої хворобою, неміччю, тілесною слабкістю.
157. Засуджувала чужі гріхи і недоліки, порівнювала людей, давала їм характеристики, судила їх.
158. Відкривала чужі гріхи, насміхалася над ними, висміювала людей.
159. Навмисно обманювала, говорила неправду.
160. Поспішно читала святі книги, коли розум і серце не засвоювали прочитаного.
161. Залишала молитву через втому, виправдовуючись неміччю.
162. Рідко плакала про те, що неправедно живу, забувала про смирення, самоукорении, про порятунок і про страшний суд.
163. У житті не зраджувала себе волі божій.
164. Розоряла свій душевний будинок, глумилася над людьми, обговорювала падіння інших.
165. Сама була знаряддям диявола.
166. Не завжди відсікала свою волю перед старцем.
167. Багато часу витрачала на порожні листи, а не на духовні.
168. Не мала почуття страху божого.
169. Була гнівлива, загрожувала кулаком, лаялася.
170. Читала більше, ніж молилася.
171. Піддавалася умовлянню, спокусі згрішити.
172. Владно наказувала.
173. Обмовляла інших, змушувала інших божитися.
174. Відвертала обличчя від прохачів.
175. Порушувала душевний спокій ближнього, мала гріховний настрій духу.
176. Робила добро без думки про бога.
177. Тщеславилась місцем, званням, посадою.
178. В автобусі не поступалася місцем старцям, пасажирам з дітьми.
179. При покупці торгувалася, впадала в цікавість.
180. Не завжди з вірою приймала слова старців і духівників.
181. Дивилася з цікавістю, питала про мирське.
182. Нежила плоть душем, ванною, лазнею.
183. Подорожувала безцільно, нудьги заради.
184. При догляді відвідувачів не намагалася молитвою звільнитися від гріховності, а перебувала в ній.
185. Дозволяла собі пільги в молитовному справі, тішення в мирських утіхах.
186. Догоджала іншим в угодність плоті і ворогові, а не на користь духу і спасіння.
187. Грішила недушеполезной прихильністю до друзів.
188. Пишалася собою при здійсненні доброї справи. Не принижувала, не докоряла себе.
189. Не завжди шкодувала грішних людей, а сварила і докоряла їх.
190. Була незадоволена своїм життям, лаяла її і говорила: «коли тільки смерть візьме мене».
191. Бували випадки, що настирливо дзвонила, голосно стукала, щоб відкрили.
192. При читанні не вдумувалася в святе письмо.
193. Не завжди мала привітність до відвідувачів і пам’ять божу.
194. Робила справи по пристрасті і працювала без потреби.
195. Часто розпалювалася порожніми мріями.
196. Грішила злістю, в гніві не мовчала, не віддалялася від збудливого гніву.
197. У хворобі часто користувалася їжею не для задоволення, а для задоволення і насолоди.
198. Холодно приймала душевно корисних відвідувачів.
199. Сумувала на того, хто мене ображав. І сумували на мене, коли я ображала.
200. На молитві не завжди мала покаянні почуття, гамівні думки.
201. Ображала чоловіка, який ухилився від близькості в недозволений день.
202. У гніві зазіхала на життя ближнього.
203. Грішила і грішу блудом: була з чоловіком не для зачаття дітей, а з похоті. За відсутності чоловіка оскверняла себе онанізмом.
204. На роботі відчувала гоніння за правду і сумувала про це.
205. Сміялася над помилками іншихІ робила вголос зауваження.
206. Носила примхи жіночі: красиві парасольки, пишний одяг, чужі волосся (перуки, шиньйони, коси).
207. Боялася страждань, неохоче переносила їх.
208. Часто відкривала рот, щоб похвалитися золотими зубами, носила окуляри в золотій оправі, велика кількість перснів і золотих прикрас.
209. Питала поради у людей, які не мають духовного розуму.
210. Перед читанням слова божого не завжди закликала благодать святого духа, дбала про те, щоб тільки побільше прочитати.
211. Передавала дар божий череву, хтивості, неробства і сну. Не працювала, маючи талант.
212. Лінувалася написати і переписати духовні настанови.
213. Фарбувала волосся і підмолаживалась, відвідувала салони краси.
214. Подаючи милостиню, не з’єднувала її з виправленням серця свого.
215. Не ухилялася льстеців, і не зупиняла їх.
216. Мала пристрасть до одягу: турботу як би не забруднити, не запилити, не замочити.
217. Не завжди бажала своїм ворогам порятунку і не дбала про це.
218. На молитві була «рабом необхідності і обов’язку».
219. Після посту налягала на скоромну їжу, їла до тяжкості в шлунку і часто без часу.
220. Рідко молилася нічною молитвою. Нюхала тютюн і балувалася куревом.
221. Не уникала душевних спокус. Мала душевні побачення. Падати духом.
222. В дорозі забувала про молитву.
223. Втручалася з настановами.
224. Не співчувала хворим і скорботним.
225. Не завжди давала в борг.
226. Боялася чаклунів більше ніж бога.
227. Жаліла себе для блага інших.
228. Бруднила і псувала священні книги.
229. Розмовляла до ранкової і після вечірньої молитви.
230. Підносила гостям чарки проти їх волі, пригощала понад міру.
231. Робила діла божі без любові і старанності.
232. Часто не бачила своїх гріхів, рідко засуджувала себе.
233. Бавилася обличчям своїм, дивлячись в дзеркало, робила гримаси.
234. Про бога говорила без смирення і обережності.
235. Обтяжувалася службою, чекала кінця, поспішаючи швидше до виходу, щоб заспокоїтися і зайнятися справами життєвими.
236. Рідко робила самовипробування, ввечері не читала молитву » сповідую тобі…”
237. Рідко розмірковувала про те, що чула в храмі і читала в писанні.
238. У злій людині не відшукувала риси доброти і не говорила про його добрі справи.
239. Часто не бачила своїх гріхів і рідко засуджувала себе.
240. Приймала протизаплідні засоби. Вимагала від чоловіка запобігання, переривання акту.
241. Молячись за здоров’я і упокій, часто перебирала імена без участі і любові серця.
242. Вимовляла все, коли краще було б промовчати.
243. У бесіді користувалася артистичними прийомами. Говорила неприродним голосом.
244. Ображалася неувагою і зневагою до себе, була неуважна до інших.
245. Не утримувалася від надмірностей і задоволень.
246. Без дозволу носила чужий одяг, псувала чужі речі. У приміщенні сякалася на підлогу.
247. Шукала користі і вигоди собі, а не ближньому своєму.
248. Примушувала людину згрішити: збрехати, вкрасти, підгледіти.
249. Доносити і переказувати.
250. Знаходила задоволення в гріховних побаченнях.
251. Відвідувала місця нечестя, розпусти і безбожництва.
252. Підставляла вухо своє, щоб почути худе.
253. Приписувала успіхи собі, а не допомоги божої.
254. Вивчаючи духовне життя, не виконувала її в справі.
255. Даремно турбувала людей, не заспокоювала гнівливих і засмучених.
256. Часто прала білизну, витрачала час без потреби.
257. Іноді впадала в небезпеку: перебігала дорогу перед транспортом, переходила річку по тонкому льоду та ін.
258. Височіла над іншими, показуючи свою перевагу і мудрість розуму. Дозволяла собі зневажати іншого, насміхаючись над недоліками душі і тіла.
259. Відкладала справи божі, милосердя і молитву на потім.
260. Не оплакувала себе, коли робила худу справу. Із задоволенням слухала лихослівні промови, хулила життя і поводження інших.
261. Не вживала надлишки доходів на душеполезное.
262. Не зберігала від днів посту, щоб подати хворим, нужденним і дітям.
263. Працювала неохоче, з наріком і досадою через малу плату.
264. Була причиною гріха в сімейному розбраті.
265. Без подяки і самоукорения переносила скорботи.
266. Не завжди усамітнювалася, щоб залишитися наодинці з богом.
267. Довго лежала і ніжилася в ліжку, не відразу вставала на молитву.
268. Втрачала самовладання при захисті скривджених, тримала в серці неприязнь і зло.
269. Не зупиняла мовця плітки. Сама нерідко передавала іншим і з надбавкою від себе.
270. До ранкової молитви і під час молитовного правила робила домашні справи.
271. Свої думки самовладно видавала за справжнє правило життя.
272. Їла крадене.
273. Не сповідувала господа розумом, серцем, словом, ділом. Мала союз з нечестивими.
274. За трапезою лінувалася пригощати і послужити ближньому.
275. Сумувала про померлого, про те, що сама хвора.
276. Раділа, що настав свято і не треба працювати.
277. У свята пила вино. Любила ходити на звані обіди. Пресыщалась там.
278. Слухала вчителів, коли вони говорили душевно, проти бога.
279. Користувалася духами, воскурівала індійські пахощі.
280. Займалася лесбіянством, з хтивістю торкалася до чужого тіла. З похоттю і хтивістю спостерігала за злучками тварин.
281. Дбала понад міру про харчування тіла. Приймала подарунки або милостиню в той час, коли не потрібно її було приймати.
282. Не намагалася бути подалі від людини, яка любить базікати.
283. Чи не хрестилася, не читала молитви при дзвоні церковного дзвону.
284. Перебуваючи під керівництвом духовного батька, робила все по своїй волі.
285. Оголювалася при купанні, загорянні, заняттях фізкультурою, при хворобі показувалася чоловікові-лікарю.
286. Не завжди з покаянням згадувала і обчислювала свої порушення закону божого.
287. Під час читання молитов і канонів лінувалася робити поклони.
288. Почувши, що людина хвора, не поспішала на допомогу.
289. Думкою і словом звеличувала себе в зробленому добрі.
290. Вірила наговорам. Не карала себе за гріхи.
291. Під час служби в церкві читала своє домашнє правило або писала пом’янник.
292. Не утримувалася від улюблених страв (хоча і пісних).
293. Не справедливо карала і давала нотації дітям.
294. Не мала щоденної пам’яті про божий суд, смерть, царство боже.
295. Під час печалі не займала розум і серце молитвою христовою.
296. Чи не примушувала себе на молитву, на читання слова божого, на плач про гріхи своїх.
297. Рідко здійснювала поминання померлих, не молилася за покійних.
298. З несповіданим гріхом приступала до чаші.
299. Вранці займалася гімнастикою, а не присвячувала своє першомислення богу.
300. При молитві лінувалася перехреститися, розбирала свої худі думки, не думала про те, що чекає мене за труною.
301. Поспішала на молитві, по лінощів скорочувала її і читала без належної уваги.
302. Розповідала про свої образи ближнім, знайомим. Відвідувала місця, де подавалися худі приклади.
303. Напоумляла людини без лагідності і любові. Дратувалася при виправленні ближнього.
304. Не завжди запалювала лампадку в свята і недільні дні.
305. У недільні дні ходила не в храм, а за грибами, ягодами…
306. Мала заощаджень більше, ніж необхідно.
307. Шкодувала сили, здоров’я, щоб послужити ближньому.
308. Дорікала ближнього в тому, що сталося.
309. Йдучи по дорозі в храм, не завжди читала молитви.
310. Піддакувала при засудженні людини.
311. Ревнувала чоловіка, зі злістю згадувала про суперницю, бажала її смерті, користувалася знахарським наклепом, щоб вапна її.
312. Бувала вимоглива і нешаноблива до людей. Брала гору в розмовах з ближніми. По дорозі в храм переганяла старша за мене, не чекала відсталих від мене.
313. Свої здібності звертала на земні блага.
314. Мала ревнощі до духовного отця.
315. Намагалася бути завжди правою.
316. Питала непотрібне.
317. Плакала про тимчасове.
318. Тлумачила сни і приймала їх всерйоз.
319. Хвалилася гріхом, скоєним злом.
320. Після причастя не береглася від гріха.
321. Тримала в будинку атеїстичні книги та гральні карти.
322. Давала поради, не знаючи-чи потрібні вони богові, була недбала в справах божих.
323. Приймала без благоговіння просфору, святу воду (святу воду проливала, просипала крихти просфори).
324. Лягала спати і вставала без молитви.
325. Балувала дітей своїх, не звертаючи уваги на їх погані вчинки.
326. В пост займалася гортанобесием, любила пити міцний чай, каву, інші напої.
327. Брала квитки, продукти з чорного ходу, їздила в автобусі без квитка.
328. Ставила молитву і храм вище служіння ближньому.
329. Переносила скорботи з смутком і наріканням.
330. Дратувалася в втоми і хвороби.
331. Мала вільні поводження з особами іншої статі.
332. При спогаді про мирські справи кидала молитву.
333. Приневолювала їсти і пити хворих і дітей.
334. Презирливо ставилася до порочним людям, не прагнула до їх звернення.
335. Знала і давала гроші на недобру справу.
336. Входила без запрошення в будинок, підглядала крізь щілину, через вікно, в замкову щілину, підслуховувала біля дверей.
337. Довіряла таємниці незнайомимЛюдина.
338. Вживала їжу без потреби і голоду.
339. Читала молитви з помилками, збивалася, пропускала, неправильно ставила наголос.
340. Жила хтиво з чоловіком. Допускала збочення і плотські задоволення.
341. Давала в борг і питала борги назад.
342. Про божественних предметах намагалася дізнатися більше того, ніж відкрито богом.
343. Згрішувала тілом, ходою, жестом.
344. Ставила себе в приклад, хвалилася, хвалилася.
345. Пристрасно говорила про земне, тішилася спогадом про гріх.
346. Йшла в храм і назад з порожніми розмовами.
347. Страхувала своє життя і майно, хотіла нажитися на страховці.
348. Була ласа на задоволення, нецеломудренна.
349. Передавала свої розмови зі старцем і свої спокуси іншим.
350. Була донором не з любові до ближнього, а заради випивки, вільних днів, за гроші.
351. Зухвало і свавільно ввергала себе в скорботи і спокуси.
352. Нудьгувала, мріяла про подорожі та розваги.
353. Приймала неправильні рішення в гніві.
354. Відволікалася думкою на молитві.
355. Їздила на південь для плотських розваг.
356. Вживала час молитви на життєві справи.
357. Пересмикувала слова, перекручувала думки інших, вголос виявляла своє незадоволення.
358. Соромилася зізнатися перед ближніми в тому, що віруюча, і відвідую храм божий.
359. Кляузничала, вимагала справедливості у вищих інстанціях, писала скарги.
360. Викривала тих, хто не відвідує храм і не кається.
361. Купувала лотерейні квитки з надією на збагачення.
362. Подавала милостиню і грубо обмовляла прохача.
363. Слухала поради егоїстів, які самі були рабами утроби і плотських пристрастей своїх.
364. Займалася самозвеличуванням, гордо очікувала вітання з боку ближнього.
365. Обтяжувалася постом і з нетерпінням чекала кінця його.
366. Без відрази не зносила смороду від людей.
367. У гніві викривала людей, забуваючи про те, що всі ми грішні.
368. Лягала спати, не згадувала про справи дня і не проливала сліз про гріхи своїх.
369. Не зберігала статуту церкви і перекази святих отців.
370. За допомогу в домашньому господарстві платила горілкою, спокушала людей пияцтвом.
371. У пості здійснювала хитрощі в їжі.
372. Відволікалася від молитви при укусі комара, мухи та інших комах.
373. Побачивши людської невдячності утримувалася від здійснення добрих справ.
374. Чужилася брудної роботи: вичистити туалет, підняти сміття.
375. У період годування груддю не утримувалася від подружнього життя.
376. У храмі стояла спиною до вівтаря і святих ікон.
377. Готувала витончені страви, спокушала гортанобесієм.
378. Із задоволенням читала розважальні книги, а не писання святих отців.
379. Дивилася телевізор, цілими днями проводила час біля «ящика», а не в молитвах перед іконами.
380. Слухала пристрасну мирську музику.
381. Шукала розради в дружбі, сумувала за плотськими втіхами, любила цілуватися в уста з чоловіками і жінками.
382. Займалася вимаганням і обманом, судила і обговорювала людей.
383. У пості відчувала огиду від одноманітної, пісної їжі.
384. Слово боже говорила людям негідним (не «перед свинями бісер метати»).
385. Містила в недбалості святі ікони, вчасно не протирала їх від пилу.
386. Лінувалася писати привітання з церковними святами.
387. Проводила час в мирських іграх і розвагах: шашки, нарди, лото, карти, шахи, качалки, рюхи, кубик рубіка та інші.
388. Заговорювала хвороби, давала поради ходити до ворожок, давала адреси чаклунів.
389. Вірила прикметам і наговорам: плювала через ліве плече, пробігла чорна кішка, впала ложка, виделка і т. Д.
390. Різко відповідала розгніваному на гнів його.
391. Намагалася довести виправданість і справедливість гніву свого.
392. Була докучлива, переривала сон людей, відволікала їх від трапези.
393. Розслаблялася світськими розмовами з молодими людьми іншої статі.
394. Займалася марнослів’ям, цікавістю, стирчала на пожежах і була присутня на аваріях.
395. Вважала непотрібним лікуватися при хворобах і відвідувати лікаря.
396. Намагалася себе заспокоїти поспішним виконанням правила.
397. Надмірно обтяжувала себе роботою.
398. Багато куштувала в мясопустную тиждень.
399. Давала невірні поради ближнім.
400. Розповідала сором’язливі анекдоти.
401. На догоду владі закривала святі ікони.
402. Нехтувала людиною в старості і убогості розуму його.
403. Простягала руки до свого голого тіла, дивилася і чіпала руками таємні уди.
404. Карала дітей з гнівом, в пориві пристрасті, з лайкою і прокляттям.
405. Навчала дітей підглядати, підслуховувати, звідничати.
406. Балувала дітей своїх, не звертала уваги на їх погані вчинки.
407. Мала страх сатанинський за тіло, боялася зморшок, сивини.
408. Обтяжувала інших проханнями.
409. Робила висновки про гріховність людей по їх нещастям.
410. Писала образливі і анонімні листи, говорила грубості, заважала людям по телефону, допускаючи жарти під вигаданим ім’ям.
411. Сідала на ліжко без дозволу господаря.
412. На молитві уявляла господа.
413. Нападав сатанинський сміх при читанні і слуханні божественного.
414. Питала поради у необізнаних в тій справі людей, вірила лукавим людям.
415. Прагнула до першості, суперництва, перемагала в співбесідах, брала участь в конкурсах.
416. Зверталася з євангелієм як з гадательной книгою.
417. Зривала ягоди, квіти, гілки в чужих садах без дозволу.
418. У піст не мала доброго ставлення до людей, допускала порушення посту.
419. Не завжди усвідомлювала і шкодувала про гріхи.
420. Прослуховувала мирські платівки, згрішувала спогляданням відео — і порнокіно, розслаблялася в інших мирських задоволеннях.
421. Читала молитву, маючи ворожнечу на ближнього.
422. Молилася в шапці, з непокритою головою.
423. Вірила прикметам.
424. Вживала без розбору паперу, на яких було написано ім’я боже.
425. Пишалася своєю грамотністю і начитаністю, уявляла, виділяла людей з вищою освітою.
426. Привласнювала знайдені гроші.
427. У церкві ставила сумки і речі на вікна.
428. Каталася для задоволення на машині, моторному човні, велосипеді.
429. Повторювала чужі кепські слова, слухала людей, лаються матом.
430. Із захопленням читала газети, книги, мирські журнали.
431. Гребувала жебраків, убогих, хворих, від яких погано пахло.
432. Пишалася, що не зробила сором’язливих гріхів, тяжкого вбивства, абортів і т. Д.
433. Об’їдалася і опивалася перед настанням постів.
434. Набувала непотрібні речі, не маючи на те необхідності.
435. Після блудного сну не завжди читала молитви від осквернення.
436. Святкувала новий рік, одягала маски і непристойний одяг, впивалася, лихословила, об’їдалася і грішила.
437. Завдавала шкоди ближньому, псувала і ламала чужі речі.
438. Вірила безіменним «пророкам», в» святі листи»,» сон богородиці», сама переписувала їх і передавала іншим.
439. Проповіді в храмі слухала з духом критики і осуду.
440. Вживала свої заробітки на грішні похоті і розваги.
441. Поширювала худі чутки про священиків і ченців.
442. Штовхалася в храмі, поспішаючи поцілувати ікону, євангеліє, хрест.
443. Була гордовита, в нестачі і бідності обурювалася і нарікала на господа.
444. Мочилася на людях і навіть жартувала з цього приводу.
445. Взяте в борг не завжди віддавала в строк.
446. Применшувала свої гріхи на сповіді.
447. Зловтішалася при нещасті ближнього.
448. Повчала інших в повчальному, наказовому тоні.
449. Розділяла з людьми їх пороки і стверджувала їх в цих вадах.
450. Сварилася з людьми за місце в храмі, біля ікон, біля передодня столу.
451. По неуважності завдавала тваринам біль.
452. Залишала чарку з горілкою на могилі родичів.
453. Недостатньо готувала себе до таїнства сповіді.
454. Святість недільних і святкових днів порушувала іграми, відвідуваннями видовищ і т. Д.
455. При потраві посівів лаялася на худобу брудними словами.
456. Влаштовувала побачення на кладовищах, в дитинстві бігали і грали там в хованки.
457. Допускала статеві зв’язки до шлюбу.
458. Спеціально напивалася, щоб зважитися на гріх, разом з вином вживала ліки, щоб сильніше зап’яніти.
459. Випрошувала спиртне, закладала для цього речі, документи.
460. Щоб привернути до себе увагу, змусити турбуватися, намагалася накласти на себе руки.
461. У дитинстві не слухала вчителів, погано готувала уроки, лінувалася, зривала заняття.
462. Відвідувала кафе, ресторани влаштовані в храмах.
463. Співала в ресторані, на естраді, танцювала в вар’єте.
464. У транспорті при тісноті відчувала задоволення від дотиків, не намагалася їх уникнути.
465. Ображалася на батьків за покарання, довго пам’ятала ці образи і розповідала про них іншим.
466. Заспокоювала себе тим, що життєві турботи заважають займатися справами віри, порятунку і благочестя, виправдовувала себе тим, що в молодості ніхто не навчив християнській вірі.
467. Витрачала час на даремні клопоти, суєту, розмови.
468. Займалася тлумаченням снів.
469. З запальністю заперечувала, билася, сварилася.
470. ГрішитиКрадіжками, в дитинстві крала яйця, здавала їх в магазин і т. Д.
471. Була марнославна, гордовита, не шанувала батьків, не корилася владі.
472. Займалася єрессю, мала неправильну думку про предмет віри, сумнів і навіть відступництво від православної віри.
473. Мала содомський гріх (злягання з тваринами, з нечестивим, вступала в кровозмішувальний зв’язок).

Даний перелік-список розрахований на початківців церковне життя людей і бажаючих покаятися перед богом.

Готуючись до сповіді, випишіть зі списку викривають вашу совість гріхи. Якщо їх багато, потрібно почати з найважчих смертних.
Причащатися можна тільки з благословення священика. Покаяння перед богом передбачає не байдуже перерахування своїх поганих вчинків, а щире засудження своєї гріховності і рішучість виправлятися!

Перелік гріхів для сповіді

Я(ім’я) згрішив (а) перед богом:

  • слабкою вірою (сумнівом в його бутті).
  • не маю до бога ні любові, ні належного страху, тому рідко сповідуюся і причащаюся, (чим доводив (а) душу до скам’янілого нечутливості по відношенню до бога).
  • рідко відвідую церкву в неділі і свята (роботою, торгівлею, розвагою в ці дні).
  • каятися не вмію, гріхів не бачу.
  • не згадую про смерть і не готуюся постати на суд божий (пам’ять про смерть і майбутній суд допомагає уникати гріха).

Згрішив(а) :

  • не дякую богові за його милості.
  • не покірністю волі божій (бажаю, щоб все було помоєму). По гордості сподіваюся на себе і людей, а не на бога. Приписуванням успіхів собі, а не богу.
  • боязню страждань, нетерпінням скорбот і хвороб (вони попущені богом для очищення душі від гріха).
  • нарікаючи на життєвий хрест( долю), на людей.
  • малодушністю, зневірою, сумом, звинуваченням бога в жорстокості, відчаєм в порятунку, бажанням (спробою) самогубства.

Згрішив(а) :

  • запізненням і раннім відходом з церкви.
  • неувагою під час служби (до читання і співу, розмовами, сміхом, дріманням…). Ходінням по храму без потреби, штовхаючись і грублячи.
  • по гордості йшов (а) з проповіді критикуючи і засуджуючи священика.
  • в жіночій нечистоті дерзала торкатися до святині.

Згрішив(а) :

  • за лінощами не читаю ранкові та вечірні молитви (повністю з молитвослова), скорочую їх. Молюся неуважно.
  • молилася з непокритою головою, маючи неприязнь на ближнього. Недбалим зображенням на собі хресного знамення. Не носінням натільного хреста.
  • неблагоговійним шануванням св. Ікон і святинь церковних.
  • на шкоду молитві, читання євангелія, псалтиря і духовної літератури дивився(а) телевізор (богоборці через фільми вчать людей порушувати заповідь бога про цнотливість до шлюбу, подружньої зради, жорстокості, садизму, пошкоджують психічне здоров’я молоді. Прищеплюють їм через «гаррі потер»» нездоровий інтерес до магії, чарівництва і непомітно втягують в згубне спілкування з дияволом. У змі, це беззаконня перед богом, підноситься як щось позитивне, в кольорі і романтичному вигляді. Християнин! ухиль від гріха і збережи себе і своїх дітей для вічності!!!).
  • малодушним мовчанням, коли при мені богохульствували, соромом хреститися і сповідувати господа при людях (це один з видів зречення від христа). Хулою на бога і на всяку святиню.
  • носінням взуття з хрестами на підошві. Вживанням для побутових потреб газет…, де написано про бога…
  • називав(ла) тварин іменами людей «васька», «машка». Про бога говорив (а) не благоговійно і без смирення.

Згрішив(а) :

  • до причастя дерзав (а) приступати без належної підготовки(не читаючи канони і молитви, приховуючи і применшуючи гріхи на сповіді, у ворожнечі, без посту і подячних молитов…).
  • дні причастя не проводив (а) свято (в молитві, читанні євангелія…, а віддавався (лась) розвагам, смакоти, многоспанию, пустословию…).

Згрішив(а) :

  • порушенням постів, а також середи і п’ятниці (постячи в ці дні, ми шануємо страждання христові).
  • не (завжди) молюся перед їжею, роботою і після (після їжі і роботи читається подячна молитва).
  • пересиченням в їжі і питті, упиванням допьяна.
  • таємно, ласощами (пристрасть до солодкого).
  • їв (а) кров тварин (кров’янку…). (заборонено богом левит 7,2627; 17, 1314, деян. 15, 2021,29). У пісний день святковий (поминальний) стіл був скоромним.
  • покійних поминав (а) з горілкою (це язичництво і з християнством не узгоджується).

Згрішив(а) :

  • празнословием (порожні розмови про життєву суєту…).
  • розповіддю і слуханням вульгарних анекдотів.
  • засудженням людей, священиків і ченців (а своїх гріхів не бачу).
  • слуханням і переказом пліток і блюзнірських анекдотів (про бога, церкви і священнослужителів). (цим через мене сіявся спокуса, і хулилося ім’я боже серед людей).
  • поминанням імені божого всує (без потреби, в порожніх розмовах, жартах).
  • брехнею, обманом, невиконанням даних богу (людям) обіцянок.
  • лихослів’ям, матірною (це хула на божу матір) лайкою зі згадкою нечистої сили (закликаються в розмовах злісні демони нам же і нашкодять).
  • наклепом, поширенням худих чуток і пліток, розголошенням чужих гріхів і слабкостей.
  • слухав(а) лихослів’я із задоволенням і згодою.
  • по гордості принижував (а) ближніх насмішками (підколки), дурними жартами… Непомірним сміхом, реготом. Сміявся над жебраками, каліками, чужим горем… Божою, брехливою клятвою, лжесвідченням на суді, виправданням злочинців і засудженням невинних.

Згрішив(а) :

  • лінощами, не бажанням працювати (життя за рахунок батьків), шуканням тілесного спокою, негою в ліжку, бажанням насолоджуватися гріховної і розкішним життям.
  • курінням (у американських індіанців, воскуріння тютюну мало ритуальне значення поклоніння духамдемонам. Курить християнин зрадник бога, демонопоклонник і самогубець шкодить здоров’ю). Вживанням наркотиків.
  • слуханням естрадної та рокмузики (оспівуючи людські пристрасті, збуджує ниці почуття).
  • пристрастю до азартних ігор і видовищ (карти, доміно, комп’ютерні ігри, телевізор, кінотеатри, дискотеки, кафе, бари, ресторани, казино…). (богоборча символіка карт, при грі або ворожінні, покликана блюзнірсько знущатися над стражданнями христа спасителя. А ігри руйнують психіку дітей. Вони, стріляючи і вбиваючи, стають агресивними, схильними до жорстокості і садизму, з усіма витікаючими для батьків наслідками).

Згрішив(а) :

  • розтлівав(а) свою душу читанням і розгляданням (у книгах, журналах, фільмах…) еротичного безсоромності, садизму, нескромних ігор, (растленный вадами людина відображає в собі якості демона, а не бога), танців, сам(а) танцював(а), (вони призвели до мученицької кончини іоанна хрестителя, після якої танці для християн знущання над пам’яттю пророка).
  • насолодою блудними мріями і спогадом колишніх гріхів. Чи не віддаленням від гріховних побачень і спокуси.
  • хтивим поглядом і вільністю (нескромність, обійми, поцілунки, нечисті дотику тіла) з особами іншої статі.
  • блудом (статевий зв’язок до вінчання). Блудними збоченнями (рукоблуддя, пози).
  • содомськими гріхами (гомосексуалізм, лесбіянство, скотоложство, кровозмішення (блуд з родичами).

Вводячи в спокусу чоловіків безсоромно одягалася в короткі і з розрізами спідниці, штани, шорти, облягаючий і просвічується одяг, (цим зневажалася заповідь божа про зовнішній вигляд жінки. Вона повинна одягатися красиво, але в рамках християнського сорому і совісті.

Християнка повинна являти собою образ божий, а не богоборчий, обстрижено оголено перефарбований, з пазуристою лапою замість людської руки, образ сатани) стриглася, фарбувалася… В такому вигляді, не поважаючи святиню, дерзала входити в храм божий.

Участю в конкурсах «краси», фотомоделей, маскарадах (маланка, водіння кози, свято хелловін…), а також в танцях з блудними діями.

Був(а) нескромний(на) в жестах, рухах тіла, ході.

Купанням, загорянням і оголенням у присутності осіб іншої статі (суперечить християнській цнотливості).

Спокушанням на гріх. Торгівлею своїм тілом, сутенерством, здачею приміщення для блуду.

Ви можете допомогти стати сайту краще

Згрішив (а) :

  • перелюбством (зрада в шлюбі).
  • не вінчаним шлюбом. Хтивої нестримністю в подружніх відносинах, (в пости, неділі, свята, прибеременности, в дні жіночої нечистоти).
  • збоченнями в подружньому житті (пози, оральний, анальний блуд).
  • бажаючи жити в своє задоволення і уникаючи життєвих труднощів,Оберігався (лась) від зачаття дітей.
  • вживанням «протизаплідних» засобів (спіраль, таблетки не перешкоджають зачаттю, а вбивають дитину на ранній стадії). Вбивав (ла) своїх дітей (аборти).
  • радою (примусом) інших на аборт (чоловіки, з мовчазної згоди, або примушували дружин… До аборту також дітовбивці. Лікарі роблять аборти, вбивці, а асистенти співучасники).

Згрішив(а) :

  • губив (а) душі дітей, готуючи їх тільки для земного життя(не вчив(а) про бога і віру, не прищеплював (а) їм любові до церковної і домашньої молитви, посту, смирення, послуху.
  • не розвивав(а) почуття обов’язку, честі, відповідальності…
  • не дивився(а) чим займаються, що читають, з ким дружать, як поводяться).
  • карав (а) їх занадто жорстоко(зганяючи злобу, а не для виправлення, обзивав(а), проклинав (а).
  • своїми гріхами спокушав (а) дітей (інтимними стосунками при них, лайкою, лихослів’ям, переглядом аморальних телепередач).

Згрішив(а) :

  • спільною молитвою або переходом у розкол (київський патріархат, уапц, старообрядництво…), унію, секту. (молитва з розкольниками і єретиками веде до відлучення від церкви: 10, 65, апостольські правила).
  • забобоном (віра снам, прикметами…).
  • зверненням до екстрасенсів,» бабок » (виливання воску, хитання яєць, зливання страху…).
  • оскверняв (а) себе уринотерапией (в ритуалах сатаністів вживання сечі і калу має блюзнірське значення. Таке «лікування» є мерзенним оскверненням і диявольською насмішкою над християнами), вживанням «наговореного» ворожіннями… Ворожінням на картах, ворожінням (для чого?). Боявся (а) чаклунів більше ніж бога. Кодуванням(від чого ?).

Ви можете допомогти стати сайту краще

Захопленням східними релігіями, окультизмом, сатанізмом (вказати чим). Відвідуванням сектантських, окультних … Зборів.

Заняттям йогою, медитацією, обливанням по іванову (засуджується не саме обливання, а вчення іванова, що приводить до поклоніння йому і природі, а не богу). Східними єдиноборствами (поклоніння духу зла, вчителі, і окультне вчення про розкриття «внутрішніх можливостей» призводить до спілкування з демонами, одержимості…).

Читанням і зберіганням забороненої церквою окультної літератури: магії, хіромантії, гороскопів, сонників, пророцтв нострадамуса, літератури релігій сходу, вчення блаватської і реріхів, лазарєва «діагностика карми», андрєєва «роза миру», аксьонова, клізовського, володимира мегре, таранова, свіяж, верещагіна, гарафіни маковій, асауляк…

(православна церква попереджає, що твори цих та інших окультних авторів з вченням христа спасителя нічого спільного не має. Людина через окультизм, вступаючи в поглиблене спілкування з демонами, відпадає від бога і губить свою душу, а психічні розлади будуть належним відплатою за гордість і самовпевнене загравання з бісами).

Спонуканням (порадою) та інших до них звертатися і цим займатися.

Згрішив(а) :

  • злодійством, святотатством (злодійство церковного).
  • сріблолюбством (пристрасть до грошей і багатства).
  • несплатою боргів (заробітної плати).
  • жадібністю, скупістю на милостиню і покупку духовних книг… (а на примхи і розваги витрачаю не скупившись).
  • користолюбством(користування чужим, життя за чужий рахунок…). Бажаючи збагачуватися давав (ла) гроші під відсотки.
  • торгівлею горілкою, сигаретами, наркотиками, протизаплідними засобами, нескромним одягом, порно… (цим допомагав(а) демонові губити себе і людей співучасник їхніх гріхів). Общитывал (а), обважував (а), видавав (а) поганий товар за хороший…

Згрішив(а) :

  • самолюбством, заздрістю, лестощами, лукавством, нещирістю, лицемірством, людиноугодністю, підозрілістю, зловтіхою.
  • примусом інших до гріха (збрехати, вкрасти, підгледіти, підслухати, доносити, випити спиртне…).

Бажанням слави, поваги, подяки, похвал, першості… Робленням добра напоказ. Хвастощами і милуванням собою. Красуванням перед людьми (дотепністю,зовнішністю, здібностями, одягом…).

Ви можете допомогти стати сайту краще

Згрішив (а) :

  • непокірністю батькам, старшим і начальникам, образою їх.
  • примхами, впертістю, прекослів’ям, свавіллям, самовиправданням.
  • лінощами до навчання.
  • недбалим доглядом за старими батьками, родичами… (залишав(а) їх без нагляду, їжі, грошей, ліки…, здавав (а) в будинок престарілих…).

Згрішив(а) :

  • гордістю, образливістю, злопам’ятством, запальністю, гнівом, мстивістю, ненавистю, непримиренною ворожнечею.
  • нахабством і зухвалістю (ліз(ла) без черги, штовхався(ласъ).
  • жорстокістю до тварин,
  • ображав(а) домашніх, був(а) причиною сімейних скандалів.
  • не несенням спільних праць з виховання дітей і утримання господарства, дармоїдством, пропиванням грошей, здаванням дітей в дитбудинок…
  • заняттям бойовим мистецтвом і спортом (професійний спорт пошкоджує здоров’я і розвиває в душі гординю, марнославство, почуття переваги, презирство, спрагу збагачення…), заради слави, грошей, розбою (рекетирства).
  • грубим поводженням з ближніми, заподіянням їм шкоди(якого ?).
  • рукоприкладством, побиттям, вбивством.
  • не захистом слабких, побитих, жінки від насильства…
  • порушенням правил дорожнього руху, їздою в нетверезому вигляді… (чим наражав на небезпеку життя людей).

Згрішив(а) :

  • недбалим ставленням до роботи (громадської посади).
  • суспільне становище (таланти…) використовував (а) не до слави божої і користь людей, а для особистих вигод.
  • утиском підлеглих. Даванням і прийняттям (вимаганням) хабарів (що могло призвести до шкоди державному і приватним трагедіям).
  • розкрадав (а) державну та колективну власність.
  • маючи керівне положення, не дбав (лась) про припинення навчання в школах аморальним предметам, не християнських звичаїв (розкладають моральність народу).
  • не надавав(а) допомогу в поширенні православ’я і припиненню впливу сект, чародіїв, екстрасенсів…
  • спокусився(лась) їх грошима і здавав(а) їм приміщення в оренду (чим сприяв(а) погибелі душ людей).
  • не захищав (а) церковні святині, не надавав (а) допомоги в будівництві та ремонті храмів і монастирів…

Лінощами до всякої доброї справи(не відвідував (а) самотніх, хворих, ув’язнених…).

У життєвих питаннях не радився(лась) зі священиком і старшими (що призводило до непоправних помилок).

Давав(а) поради, не знаючи, чи бажані вони богові. Пристрастною любов’ю до людей, речей, занять … Своїми гріхами спокушав (а) оточуючих.

Виправдовую свої гріхи життєвими потребами, хворобою, слабкістю, і що нас ніхто не навчив вірі в бога (але ми і самі не цікавилися цим).

Спокушав(а) в невіру людей. Відвідував (а) мавзолей, атеїстичні заходи…

Холодною і бездушною сповіддю. Згрішаю свідомо, зневажаючи викриває совість. Немає твердої рішучості виправити своє гріховне життя. Каюсь, що своїми гріхами ображав (а) господа, щиро про це шкодую і буду намагатися виправитися.

Вказати й інші гріхи, якими згрішив (а).

Ви можете допомогти стати сайту краще

Примітка! що стосується можливої спокуси від наведених тут гріхів, то дійсно, що блуд мерзенний, і про нього треба говорити акуратно.

Апостол павло каже: «блуд і всяка нечистота і любостяжание не повинні навіть іменуватися у вас» » еф. 5,3). Однак, через телебачення, журнали, рекламу … Він настільки увійшов в життя навіть наймолодших так, що блудні гріхи багатьма не вважаються гріхом. Тому про це треба говорити на сповіді і закликати всіх до покаяння і виправлення.