Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

86

Опалубні системи, що застосовуються в монолітному будівництві, випускаються різними виробниками. Одним з найбільш відомих виробників є австрійська компанія » doka»(«дока»).

Компанія випускає комплекти для створення вертикальних і горизонтальних конструкцій. Застосовується опалубка дока для зведення монолітних споруд різного рівня складності. За допомогою цього обладнання можна побудувати і невеликий приватний будинок, і величезне виробниче приміщення.

Переваги продукції

Фірмова опалубка doka має безліч переваг, серед них можна виділити найбільш важливі:

  • висока якість елементів, що забезпечує точну геометрію зібраних форм;
  • максимальна простота і зручність монтажу;
  • легка розбирання після застигання бетонної суміші;
  • продумана конструкція забезпечує безпечне виконання робіт;
  • форми припускають багаторазове використання;
  • виробник випускає широкий асортимент комплектів, що дозволяють збирати найрізноманітніші форми як вертикального, так і горизонтального типу.

Порада! при необхідності зведення будівлі за складним проектом є можливість замовити виготовлення опалубки за індивідуальним замовленням. Але, зрозуміло, такий комплект буде коштувати дорожче.

Асортимент продукції

Асортимент опалубки типу дока досить широкий. Найбільш поширені види:

  • рамні стінові комплекти, в тому числі системи фрамакс, алю-фрамакс, фрами, фрамеко;
  • блокові стінові комплекти;
  • системи для створення перекриттів;
  • підйомно-переставні комплекти;
  • спеціально створені комплекти для створення певних елементів будівлі, наприклад, шахти ліфта.

Опалубка перекриттів

Комплекти елементів для створення опалубних форм перекриттів дозволяють ефективно реалізувати найсміливіші проекти. Найбільш затребувані варіанти:

  • докаматік-стіл. Цей варіант ідеально підійде для створення перекриттів великої площі. Комплект легко монтується і навіть допускає внесення змін в проект в процесі монтажу. При зміні вимог по геометрії або статики можна легко перемонтувати комплект. Монтаж проводиться швидко і просто, для переміщення по горизонталі досить зусиль всього одного робочого.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

  • докадек 30. Це безбалочная опалубка, яка легко поєднується зі стіновими опалубними системами тієї ж фірми. Цей комплект дозволяє створювати перекриття площею до 3 квадратних метрів.
  • дакафлекс-стіл. Цей варіант опалубної системи необхідний при спорудженні перекриттів великої площі.
  • докафлекс 30 тес. Це система, спеціально розроблена для застосування в приватному будівництві, так як монтується опалубка вручну без застосування будівельної техніки.

Опалубка стінова

Компанія дока пропонує не менш широкий асортимент опалубних систем для зведення стін. Всі вони відповідають високим вимогам якості і відрізняються простотою і зручністю монтажу:

  • фрамакс xlife. Рамна система, що має невелику кількість елементів. Основа системи-модульна сітка з кроком в 15 см.на неї монтуються інші елементи, така система дозволяє прискорити монтаж і скоротити витрати.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

  • фрами xlife. Основа системи-міцна сталева рама, на яку закріплюють інші елементи. Збірка може проводитися за допомогою техніки або вручну.
  • дакасет. Система створена для зведення висотних об’єктів. Є швидкомонтованою, при цьому, основні роботи виконують із землі.
  • кругова опалубка н20. Це практична опалубка для створення гладких круглих стін з радіусом від 3,5 метрів.

Для побудови високих елементів використовується підйомно-переставна система з гідравлічним приводом. Зокрема, балковий комплект тор 50. Складається комплект з великоформатних елементів, які збираються в заводських умовах для втілення конкретного проекту.

Опалубка відрізняється високим ступенем стійкості за рахунок використання спеціальних накладок.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Купити або взяти напрокат

Опалубні системи дока можна придбати в більшості міст. Однак при здійсненні індивідуального будівництва обсяг робіт не настільки великий, щоб покупка опалубки була фінансово доцільною.

Для виконання обмеженого обсягу робіт вигідніше брати комплекти опалубки в оренду. В цьому випадку вартість буде визначатися терміном, протягом якого комплект буде перебувати в експлуатації.

Опалубні системи дока-це вигідно, зручно і надійно. Використовувати їх можна для створення самих різних монолітних конструкцій, тому обладнання затребуване в приватному і професійному будівництві. Комплекси елементів відрізняються універсальністю, вони легко збираються і демонтуються після застигання бетонної суміші.

Опалубка системи doka-framax є надійною, каркасною, розбірно-переставною щитовою опалубкою, що застосовується в промисловому і цивільному будівництві. Застосування даного типу опалубки вимагає наявності кранового обладнання. Каркаси щитів виконані із закритого сталевого профілю висотою 123 мм. Покриття сталевого каркаса-гальванічне цинкове плюс полімерне порошкове. Палуба щитів виконана з високоякісної багатошарової фанери, товщиною 21 мм.кріплення фанери до рами щита проводиться гвинтами-саморізами з внутрішньої сторони щита. Місця стику фанери і профілю щита захищені силіконовим герметиком. Конструкція щитів допускає тиск свіжоукладеного бетону до 80 кн на кожен квадратний метр поверхні щита, за умови використання стяжок c несучою здатністю 150 кн, діаметром 20 мм.

Продаж високоякісної опалубки

В даний час часто використовується опалубка для монолітного будівництва. Будівельні компанії віддають перевагу на передові технології з монолітного будівництва, а так само використовують тільки якісні матеріали. Одним з основних матеріалів при монолітному будівництві є опалубка. Існує величезна кількість видів опалубки, відповідно і вартість опалубки коливається в дуже великій межі від низької до найвищої.
У росії є велика кількість підприємств займаються виробництвом і продажем опалубки. Тільки вони всі відрізняються один від одного за якими або критеріями.Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Компанія «промтехсервіс +» спеціалізується за наступними напрямками з продажу:
Продаж опалубки будь-якого виду;
Продаж опалубки зі складу та під замовлення;
Продаж опалубки по всій росії;
Продаж опалубки з найвищою якістю;
Продаж багаторазової опалубки і т. Д..
Виробництво і продаж опалубки є основним напрямком компанії «промтехсервіс+».

Технічна частина

1. Загальні вказівкиОпалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування
1.1. Справжні територіальні одиничні розцінки на будівельні роботи для застосування в санкт-петербурзі в базисних цінах на 1 січня 2000 року призначені для визначення прямих витрат у кошторисній вартості виконання робіт зі зведення монолітних бетонних і залізобетонних конструкцій в промисловому і житлово-цивільному будівництві та складання кошторисних розрахунків (кошторисів), а також для розрахунків за виконані будівельні роботи.

1.2. Тер відображають середньогалузевий рівень витрат по прийнятій техніці, технології та організації робіт на кожен вид будівельних робіт і в зв’язку з цим можуть застосовуватися для визначення кошторисної вартості будівництва всіма замовниками і підрядниками незалежно від їх відомчої підпорядкованості та організаційно-правової форми.

1.3. Розцінки враховують витрати на виконання повного комплексу робіт, що включає:

Розвантаження;

Доставку матеріалів і виробів від приоб’єктного складу до місця укладання або монтажу;

Установку і розбирання лісів;

Установку, мастило і розбирання опалубки з урахуванням її оборотності;

Контрольну збірку, установку і розбирання ковзної опалубки з підмостками і робочими майданчиками, монтаж і демонтаж обладнання, приладів, допоміжних конструкцій, електропроводок, домкратних рам і домкратів, установку і нарощування домкратних стрижнів, установку і розбирання шахтних сходів або підйомників для підйому людей;

Установку арматури для залізобетонних конструкцій;

Укладання бетонної суміші з ущільненням, догляд за бетоном і часткову затірку відкритих поверхонь після зняття опалубки (при необхідності);

Пристрій тимчасових усадочних робочих і деформаційних швів (приЦе цементно-піщана суміш, в яку додавалися пластифікатори, навряд чи у вас вийде зберегти цілісність кахлю. Цемент не боїться впливу вологи і з часом не втрачає своїх експлуатаційних властивостей, тому найкраще пройтися по поверхні перфоратором і потім зібрати осколки.

Якщо плитка сидить на цементно-піщаної суміші, то зняти не пошкодивши її у вас не вийде

Якщо облицювання була покладена за допомогою плиткового клею, можна спробувати зняти її з мінімальним збитком. Але при цьому будьте готові до пошкодження окремих елементів. Щоб визначити доцільність видалення старого кахлю, проведіть простий експеримент. Вам знадобиться шпатель і молоток з гумовою насадкою. Простукайте кожен елемент облицювального покриття. При виявленні великої кількості пустот, починайте роботу. Але якщо укладання зроблена якісно, всі зусилля будуть марними.

Якщо ви твердо вирішили замінити старий кахель на новий, підготуйте відповідне обладнання та засоби індивідуального захисту. Найкраще надіти щільний одяг, респіратор, рукавички і будівельні окуляри. Серед інших інструментів можна виділити:

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

За допомогою шпателя можна акуратно зняти плитку зі стіни

Також для роботи знадобиться будівельний ніж, болгарка, розжарений дріт, обидва кінці якої загнуті в гачки. Для розмочування швів підготуйте теплу воду, миючі засоби, губки і ганчірки.

Якщо кахель потрібно зняти цілим, для початку слід провести підготовчі роботи. Від їх якості залежить швидкість вирішення завдання і відсоток збереженої плитки. Всі маніпуляції зводяться до наступного:

  1. все рясно змочіть водою. З цим відмінно впорається губка, змочена в теплому мильному розчині.
  2. очистіть стару затірку за допомогою гострого шпателя, стамески або тригранної викрутки.
  3. краї швів зачистіть побутової дрилем, встановивши спеціальну насадку у вигляді йоржика. При відсутності подібних інструментів змочіть їх вологою ганчіркою.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Рясно змочіть шви водою за допомогою губки

Після завершення всіх робіт залиште кахель на деякий час. Після намокання клей і розчин можуть набрякнути, в цьому випадку працювати буде легше.

основні методи видалення плитки

Перш ніж починати демонтаж старого кахлю, визначитеся, чи будете ви застосовувати матеріал повторно чи ні.

В останньому випадку робота пройде швидко і не викличе особливих труднощів. Перший варіант передбачає акуратний демонтаж плитки зі збереженням її цілісності для подальшого використання.

Для початку обладнайте робоче місце: на підлогу покладіть картон або поліетилен, щоб випадково не зіпсувати покриття і полегшити подальше прибирання сміття. Сантехніку накрийте м’яким матеріалом. Не забудьте про прості запобіжні заходи: осколки можуть випадково потрапити в очі або поранити руки. Щоб не задихнутися від пилу, надіньте респіратор.

Найпростіший спосіб зняти облицювання – за допомогою перфоратора, на який встановлена спеціальна насадка. Це варіант підходить для тих випадків, коли немає необхідності зберегти матеріал. Якщо для укладання використовувався цемент, не варто навіть витрачати свій час.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Кахель починають прибирати з верхнього ряду. Якщо почати роботу знизу, він може цілком обрушитися вниз. Іноді покриття тримається занадто добре, внаслідок чого необхідно почистити шви. Для цього змочіть затірку і приберіть скребком. Якщо плитка укладалася на цемент, розбийте її молотком, щоб з’явилися тріщини. Після цього робота піде швидше.

Якщо ви хочете зняти плитку і при цьому не зіпсувати матеріал, наберіться терпіння і будьте готові до неминучих втрат. Щоб максимально вберегти кахель, доведеться повільно знімати фрагмент за фрагментом за допомогою зубила і молотка. Альтернативний варіант-стамеска або викрутка. Чим ширше робоча поверхня інструмент, тим менше ризик розколоти плитку.

Перш за все, позбавтеся від затірки і старого розчину. Після цього підчіплювати плитку буде значно легше. Потім простукайте стіни, щоб знайти порожнечі. Це потрібно для того, щоб відразу позначити ділянки, де плитка вже відійшла від стіни, і запобігти її обвалення.

Кахель рекомендується знімати зверху. Знайдіть фрагмент, який легко підчепити і зняти. При відсутності такого розбийте кутовий елемент і приберіть всі його шматочки. В результаті ви зможете зняти сусідні елементи. Постукуючи молотком по долоту, заженете його під кахель. Коли частина інструменту виявиться всередині, обережними рухами відокремте плитку, підтримуючи її другою рукою. Якщо вона не відходить, спробуйте підчепити її з іншого боку. Спробуйте розхитати плитку, піддягаючи її в різних місцях. Якщо кахель сидить занадто міцно, доведеться розбити його молотком і прибрати осколки.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Після зняття всього матеріалу, зачистите стіни від клею перфоратором. , що залишився на поверхні плитки, рясно змочіть водою, а потім стамескою і молотком зчистити клей. Приберіть всі пошкоджені елементи.

У ряді випадків виникає необхідність, зняти не всі покриття, а тільки одну або кілька пошкоджених плиток, щоб замінити їх на нові. Для цього пройдіться оп швах навколо потрібної ділянки вологою губкою. Потім за допомогою скребка або шпателя очистіть їх від затірки і цементного розчину. Простукайте фрагмент, щоб визначити наявність пустот. При наявності таких приставте туди зубило і акуратними рухами відбийте плитку. Якщо кахель не піддається впливу, доведеться його розбити.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Щоб зняти тільки частину плитки, скористайтеся скребком або шпателем

По діагоналях фрагмента намалюйте склорізом хрест, в центрі просвердлите отвір і спробуйте відколоти шматочки. У складних випадках зробіть багато отворів і повторіть всі маніпуляції. Якщо результату немає, пройдіться дрилем по всій площі і потім відколіть плитку невеликими шматочками.

знімаємо плитку з гіпсокартону

Якщо кахель покладений на неоштукатурену гіпсокартонну стінку, діяти доведеться дуже обережно. Для роботи вам знадобляться:

  • свердла діаметром шість міліметрів;
  • будівельний ніж;
  • дриль;
  • гіпсокартон;
  • саморізи;
  • лінійка і олівець;
  • шпаклівка.

Перш за все, очистіть міжплиточні шви стамескою. Підведіть інструмент під плитку і підбийте молотком. Кахель зніметься легше і залишиться неушкодженим, але на стіні залишаться пошкодження. Щоб відновити її, виріжте фрагмент гіпсокартону, накладіть його на потрібну ділянку і зафіксуйте дрилем і саморізами. Для закладення щілин стане в нагоді шпаклівка.

Клиновидні, завдяки чому змонтувати опалубку можна за допомогою одного тільки молотка.

Опалубку зі сталі дуже часто застосовують при будівництві масштабних об’єктів, таких, як багатоповерхові будинки. Вся справа в тому, що сталева опалубка дозволяє споруджувати бетонні стіни будь-якої товщини. З цієї ж причини опалубку зі сталі застосовують при зведенні шляхопроводів, мостів і гребель. Ще один плюс сталевої опалубки є той факт, що заливати бетон можна безперебійно. Тоді як застосування алюмінієвої опалубки сильно уповільнює роботу, оскільки необхідно бетон лити пошарово, чекаючи кожен раз, коли застигне попередній шар.

У число найпопулярніших входять опалубки технології peri, noe, doka, meva, hennebeck-thyssen krupp і інші моделі, такі як мелкощитовая опалубка, нтц опалубка.

Peri trio являє собою щитову опалубку висотою, рівною одному поверху. Щити опалубки шириною до 2 м 40 см є головною деталлю опалубної системи. Якщо необхідно зістикувати і залити проміжні складові — дверні або віконні прорізи, проходи — , застосовують більш маленькі щити. Цей принцип використовувався при будівництві такої конструкції, як опалубка пері. Її можна застосовувати для будівництва різних об’єктів, як для фундаменту, так і для зведення об’ємних стін. Оборотність опалубки досить висока, завдяки малій кількості комплектуючих опалубки. Існує алюмінієвий аналог цієї опалубки-peri trio-l, яку найчастіше застосовую на об’єктах, де немає підйомного крана.

Ця опалубна система використовують зараз при будівництві комплексу «олімпія», житлового комплексу «палас».

Російські будівельники зуміли оцінити і таку опалубку імпортного виробництва, як meva. Ця компанія займається виробництвом опалубки різного типу. Найбільше популярна в нашій країні система mammut, що перекладається, як мамонт, а також її більш легкий аналог star tec. Ця опалубна система відрізняється високою міцністю. Опалубка витримує навантаження до 10 тонн на метр, що дає можливість застосовувати її в опалубці фундаментів житлових будинків, а також в гідротехнічних об’єктах. З її допомогою проводиться також опалубка колон мостів.

Рами опалубки виконані їх дванадцятиміліметрової сталі, покритої якісним антикорозійним складом. Фанера, що використовується в опалубці, захищена силіконовими закраїнами. Монтується опалубка за допомогою фірмових замків. Єдиний інструмент, який буде потрібно для монтажу — молоток. Додаткова перевага-невелика вага замку, завдяки чому, особливих зусиль при монтажі застосовувати не треба. Монтаж спрощує ще й той факт, що більшість деталей з’єднані з розпірками рами фланцевими гвинтами.

Опалубні системи meva застосовувалися при зведенні безлічі об’єктів, в тому числі і дуже знаменитих, таких, як готелі «марріот-тверська», «марріот-аврора», «холідай-ін», міст «москва-сіті», храм христа спасителя. Використовувалася опалубка meva і при реконструкції стадіону в житловому районі «лужники», а також при зведенні комплексу «москва-сіті».

Ще один різновид імпортних опалубних систем, що користуються популярністю в росії — італійська опалубка pilosio. Ця конструкція представлена трьома типами-важкої, середньої і легкої опалубками. Найчастіше в будівництві використовують опалубку»р-300″. Вона складається з головного щита метрової ширини. Щити кріпляться замками клиноподібної форми, а також гвинтовими затискачами. Зручність системи полягає в тому, що додаткові елементи дозволяють позбутися від труднощів на будівельному майданчику. Крім того, італійська техніка легко переносить всі примхи російської погоди, що вже зуміли оцінити багато російських компаній. Однією з найбільш універсальних, а відповідно і найпопулярніших, є опалубка hennebeck-thyssen krupp під маркою rasto. Піднімати і переміщати щити цієї опалубної системи можна вручну, так як вони дуже легкі. При виробництві опалубної конструкції використовують антикорозійну сталь високої якості. Щити виготовлені з чотирнадцятисантиметрової фанери. Подібні опалубні конструкції застосовують в житловому будівництві. При цьому вона застосовується, як опалубка перекриттів.

Така опалубка популярна і у тих, хто бере конструкції в оренду, оскільки їх легко можна відремонтувати.

Основою конструкції є щит, розміри якого становлять 2, 70 на 0, 75 м.існують і додаткові щити меншого розміру. Щоб підігнати стіни з більшою точністю, використовують компенсуючі бруски. Щити з’єднуються за допомогою струбцини, яка пересувається по верхньому краю ребер жорсткості. Вона одночасно затискає і вирівнює складові частини опалубки. Так само діє і кутовий затиск з парою замків.

Ретельно розроблено розташування таких деталей, як анкер і отвори, що дозволяють пересувати анкер. Завдяки цьому, уступи легко співвіднести один з одним, а конусні стіни опалубити, зберігши ухил в 5 градусів.

Багатьом будівельникам відома така фірма, як doka. Вона виробляє опалубку, яку раніше використовували на будівельних об’єктах-монолітах. Користується заслуженою повагою вона і зараз. Найчастіше застосовують опалубну систему doka framax. Її можна використовувати на будівництві будь-яких об’єктів, як великих і складних, так і зовсім простих. Застосовується вона в основному, як стінова опалубка.

Опалубка framax також відрізняється хорошими технічними характеристиками. Вона витримує до 90 кн / м2, завдяки ребрам жорсткості гарячої оцинковки. Квадратний щит зі сторонами 0,9 м є універсальним. Всі інші деталі є додатковими. Наприклад, листи дугоподібної форми дозволяють зробити опалубку стін полігональним методом. Додаткове оснащення круглої форми вже не буде потрібно. Анкери кріпляться за допомогою рамного профілю.

Компанія doka-пропонує не тільки рамні, але і опалубки балок. Це конструкція являє собою ригелі зі сталі, розташовані горизонтально, до них кріпляться дерев’яні балки, а на самому верху розташовується сама палуба. Цю конструкцію зручно застосовувати при будівництві високих стін.

На фірмі вам можуть порадити придбати опалубку вітчизняного виробника, наприклад, московської компанії «нтц опалубка». На російському ринку ця фірма користується підвищеним попитом. Будівництво опалубок різних моделей-головна діяльність компанії.

Вважається, що дерев’яна опалубка може витримати близько сотні циклів. Як показує практика, швидше за все виходять з ладу опалубні щити. Мастильні речовини діють лише на розпалубку. Висока якість лицьової частини бетону досягається за рахунок застосування водостійкої ламінованої фанери. Незважаючи на велику товщину — до 21 мм — фанера також служить не дуже довго. Вона легко вбирає вологу і потім набухає, що позначається на якості поверхні бетону. В процесі експлуатації прогин стає все більше і більше. Необхідно пам’ятати, що фанеру найкраще використовувати для таких споруд, як мелкощитовая опалубка.

Вибираючи будівельну опалубку, необхідно враховувати безліч факторів. Серед них і такі незвичні, як наявність на об’єкті техконтролю і рівень кваліфікації будівельників. Якщо на будівництві є все необхідне, то можна купувати легкі і міцні конструкції з алюмінію. При цьому треба пам’ятати, що така опалубка не підлягає ремонту. Сталь ж, навпаки, легко відремонтувати. Це якість цінують не тільки споживачі, а й самі фірми, основною діяльністю яких є виготовлення опалубки і оренда опалубки.

Остаточний вибір — за вами, якщо обсяги будівництва невеликі, а робочі відрізняються акуратністю, можна купити алюмінієву опалубку. Якщо немає-віддайте перевагу сталевим конструкціям. Тільки цей метал дозволить створити монолітну опалубку.

Критерії вибору опалубки для будівництва

Від вибору опалубки багато в чому залежить швидкість і якість зведення будівель і споруд, оскільки це основна конструкційна система, яка використовується в будівельних і реконструкційних роботах. Наші фахівці розробили кілька варіантів опалубки для будівництва монолітних споруд. При зведенні стандартних перекриттів, що застосовуються в житлових і громадських будівлях, використовуються конструкції, головними елементами яких є телескопічні стійки, вежі, балки, опалубні столи.

Безумовно, коли організацією купується (орендується) опалубка перекриттів ціна відіграє вирішальну роль у виборі системи. Однак всі будівельники, купуючи конструкцію тієї чи іншої торгової марки, обов’язково враховують кілька критеріїв:Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування
— співвідношення ціни і якості при виборі монолітно-каркасної конструкції повинні бути оптимальними (тобто, опалубка підходить для ваших цілей, і при цьому виправдовує витрати на придбання);

Клиновидні, завдяки чому змонтувати опалубку можна за допомогою одного тільки молотка.

Опалубку зі сталі дуже часто застосовують при будівництві масштабних об’єктів, таких, як багатоповерхові будинки. Вся справа в тому, що сталева опалубка дозволяє споруджувати бетонні стіни будь-якої товщини. З цієї ж причини опалубку зі сталі застосовують при зведенні шляхопроводів, мостів і гребель. Ще один плюс сталевої опалубки є той факт, що заливати бетон можна безперебійно. Тоді як застосування алюмінієвої опалубки сильно уповільнює роботу, оскільки необхідно бетон лити пошарово, чекаючи кожен раз, коли застигне попередній шар.

У число найпопулярніших входять опалубки технології peri, noe, doka, meva, hennebeck-thyssen krupp і інші моделі, такі як мелкощитовая опалубка, нтц опалубка.

Peri trio являє собою щитову опалубку висотою, рівною одному поверху. Щити опалубки шириною до 2 м 40 см є головною деталлю опалубної системи. Якщо необхідно зістикувати і залити проміжні складові — дверні або віконні прорізи, проходи — , застосовують більш маленькі щити. Цей принцип використовувався при будівництві такої конструкції, як опалубка пері. Її можна застосовувати для будівництва різних об’єктів, як для фундаменту, так і для зведення об’ємних стін. Оборотність опалубки досить висока, завдяки малій кількості комплектуючих опалубки. Існує алюмінієвий аналог цієї опалубки-peri trio-l, яку найчастіше застосовую на об’єктах, де немає підйомного крана.

Ця опалубна система використовують зараз при будівництві комплексу «олімпія», житлового комплексу «палас».

Російські будівельники зуміли оцінити і таку опалубку імпортного виробництва, як meva. Ця компанія займається виробництвом опалубки різного типу. Найбільше популярна в нашій країні система mammut, що перекладається, як мамонт, а також її більш легкий аналог star tec. Ця опалубна система відрізняється високою міцністю. Опалубка витримує навантаження до 10 тонн на метр, що дає можливість застосовувати її в опалубці фундаментів житлових будинків, а також в гідротехнічних об’єктах. З її допомогою проводиться також опалубка колон мостів.

Рами опалубки виконані їх дванадцятиміліметрової сталі, покритої якісним антикорозійним складом. Фанера, що використовується в опалубці, захищена силіконовими закраїнами. Монтується опалубка за допомогою фірмових замків. Єдиний інструмент, який буде потрібно для монтажу — молоток. Додаткова перевага-невелика вага замку, завдяки чому, особливих зусиль при монтажі застосовувати не треба. Монтаж спрощує ще й той факт, що більшість деталей з’єднані з розпірками рами фланцевими гвинтами.

Опалубні системи meva застосовувалися при зведенні безлічі об’єктів, в тому числі і дуже знаменитих, таких, як готелі «марріот-тверська», «марріот-аврора», «холідай-ін», міст «москва-сіті», храм христа спасителя. Використовувалася опалубка meva і при реконструкції стадіону в житловому районі «лужники», а також при зведенні комплексу «москва-сіті».

Ще один різновид імпортних опалубних систем, що користуються популярністю в росії — італійська опалубка pilosio. Ця конструкція представлена трьома типами-важкої, середньої і легкої опалубками. Найчастіше в будівництві використовують опалубку»р-300″. Вона складається з головного щита метрової ширини. Щити кріпляться замками клиноподібної форми, а також гвинтовими затискачами. Зручність системи полягає в тому, що додаткові елементи дозволяють позбутися від труднощів на будівельному майданчику. Крім того, італійська техніка легко переносить всі примхи російської погоди, що вже зуміли оцінити багато російських компаній. Однією з найбільш універсальних, а відповідно і найпопулярніших, є опалубка hennebeck-thyssen krupp під маркою rasto. Піднімати і переміщати щити цієї опалубної системи можна вручну, так як вони дуже легкі. При виробництві опалубної конструкції використовують антикорозійну сталь високої якості. Щити виготовлені з чотирнадцятисантиметрової фанери. Подібні опалубні конструкції застосовують в житловому будівництві. При цьому вона застосовується, як опалубка перекриттів.

Така опалубка популярна і у тих, хто бере конструкції в оренду, оскільки їх легко можна відремонтувати.

Основою конструкції є щит, розміри якого становлять 2, 70 на 0, 75 м.існують і додаткові щити меншого розміру. Щоб підігнати стіни з більшою точністю, використовують компенсуючі бруски. Щити з’єднуються за допомогою струбцини, яка пересувається по верхньому краю ребер жорсткості. Вона одночасно затискає і вирівнює складові частини опалубки. Так само діє і кутовий затиск з парою замків.

Ретельно розроблено розташування таких деталей, як анкер і отвори, що дозволяють пересувати анкер. Завдяки цьому, уступи легко співвіднести один з одним, а конусні стіни опалубити, зберігши ухил в 5 градусів.

Багатьом будівельникам відома така фірма, як doka. Вона виробляє опалубку, яку раніше використовували на будівельних об’єктах-монолітах. Користується заслуженою повагою вона і зараз. Найчастіше застосовують опалубну систему doka framax. Її можна використовувати на будівництві будь-яких об’єктів, як великих і складних, так і зовсім простих. Застосовується вона в основному, як стінова опалубка.

Опалубка framax також відрізняється хорошими технічними характеристиками. Вона витримує до 90 кн / м2, завдяки ребрам жорсткості гарячої оцинковки. Квадратний щит зі сторонами 0,9 м є універсальним. Всі інші деталі є додатковими. Наприклад, листи дугоподібної форми дозволяють зробити опалубку стін полігональним методом. Додаткове оснащення круглої форми вже не буде потрібно. Анкери кріпляться за допомогою рамного профілю.

Компанія doka-пропонує не тільки рамні, але і опалубки балок. Це конструкція являє собою ригелі зі сталі, розташовані горизонтально, до них кріпляться дерев’яні балки, а на самому верху розташовується сама палуба. Цю конструкцію зручно застосовувати при будівництві високих стін.

На фірмі вам можуть порадити придбати опалубку вітчизняного виробника, наприклад, московської компанії «нтц опалубка». На російському ринку ця фірма користується підвищеним попитом. Будівництво опалубок різних моделей-головна діяльність компанії.

Вважається, що дерев’яна опалубка може витримати близько сотні циклів. Як показує практика, швидше за все виходять з ладу опалубні щити. Мастильні речовини діють лише на розпалубку. Висока якість лицьової частини бетону досягається за рахунок застосування водостійкої ламінованої фанери. Незважаючи на велику товщину — до 21 мм — фанера також служить не дуже довго. Вона легко вбирає вологу і потім набухає, що позначається на якості поверхні бетону. В процесі експлуатації прогин стає все більше і більше. Необхідно пам’ятати, що фанеру найкраще використовувати для таких споруд, як мелкощитовая опалубка.

Вибираючи будівельну опалубку, необхідно враховувати безліч факторів. Серед них і такі незвичні, як наявність на об’єкті техконтролю і рівень кваліфікації будівельників. Якщо на будівництві є все необхідне, то можна купувати легкі і міцні конструкції з алюмінію. При цьому треба пам’ятати, що така опалубка не підлягає ремонту. Сталь ж, навпаки, легко відремонтувати. Це якість цінують не тільки споживачі, а й самі фірми, основною діяльністю яких є виготовлення опалубки і оренда опалубки.

Остаточний вибір — за вами, якщо обсяги будівництва невеликі, а робочі відрізняються акуратністю, можна купити алюмінієву опалубку. Якщо немає-віддайте перевагу сталевим конструкціям. Тільки цей метал дозволить створити монолітну опалубку.

Критерії вибору опалубки для будівництва

Від вибору опалубки багато в чому залежить швидкість і якість зведення будівель і споруд, оскільки це основна конструкційна система, яка використовується в будівельних і реконструкційних роботах. Наші фахівці розробили кілька варіантів опалубки для будівництва монолітних споруд. При зведенні стандартних перекриттів, що застосовуються в житлових і громадських будівлях, використовуються конструкції, головними елементами яких є телескопічні стійки, вежі, балки, опалубні столи.

Безумовно, коли організацією купується (орендується) опалубка перекриттів ціна відіграє вирішальну роль у виборі системи. Однак всі будівельники, купуючи конструкцію тієї чи іншої торгової марки, обов’язково враховують кілька критеріїв:Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування
— співвідношення ціни і якості при виборі монолітно-каркасної конструкції повинні бути оптимальними (тобто, опалубка підходить для ваших цілей, і при цьому виправдовує витрати на придбання);

Час зберігати в мірних колбах. Нагрівати розчини в мірних колбах можна тільки на водяній бані.

Піпетки

Піпетки призначаються для відмірювання невеликих обсягів розчинів, для перенесення певного об’єму рідини з однієї посудини в інший. На піпетці вказується її місткість в мілілітрах і температура (зазвичай 20 °с), при якій ця місткість виміряна. Випускаються піпетки різної місткості від 1 до 200 мл

Бувають вимірювальні градуйовані циліндричні піпетки (рис. 88, а) місткістю від 1 до 25 мл з градуюванням шкали 0,1 або 0,01 мл і прості. Проста піпетка являє собою довгу вузьку скляну трубку з розширенням в середній частині (мал. 88, б). Нижній кінець трубки відтягнутий, на верхній частині трубки є кільцева мітка. Вузька трубка забезпечує точне вимірювання об’єму рідини. Випускаються також піпетки спеціального призначення, наприклад для відбору сірчаної кислоти з запобіжним кулькою над міткою на верхній частині піпетки.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Піпетка повинна бути абсолютно чистою. При виливанні рідини з неї на внутрішніх стінках не повинно залишатися крапель, так як це веде до великого спотворення вимірювань обсягу. Рідина повинна рівномірно змочувати стінки піпетки. Миють піпетки, занурюючи їх у високий посудину з хромової сумішшю на деякий час спочатку одним кінцем, потім іншим. Після цього змивають водопровідною водою і обполіскують піпетку струменем дистильованої води з промивалки. Зовні піпетку витирають насухо рушником. Чисті піпетки зберігають в спеціальному штативі або у високому циліндрі, на дно якого кладуть листок фільтрувального паперу. Верхній кінець піпетки закривають скляним або паперовим ковпачком.

Перед вживанням піпетки обполіскують тим розчином, яким передбачається їх наповнювати. Для цього частина розчину наливають в стакан і з нього відбирають в піпетку трохи розчину, обполіскують їм внутрішні стінки піпетки, обертаючи її в горизонтальному положенні.

Для відбору рідини піпетку правою рукою беруть за верхню частину (уникаючи дотику до середньої розширеної частини її) і глибоко занурюють нижній кінець піпетки в розчин. Лівою рукою притримують посудину, з якого відбирають рідину і ротом всмоктують рідину в піпетку так, щоб рівень в ній виявився на 2-3 см вище мітки. Припинивши засмоктування рідини, швидко закривають верхній отвір піпетки вказівним пальцем, щоб рідина не виливалася з піпетки. Палець попередньо злегка зволожують водою. Закриту пальцем піпетку тримають так, щоб мітка перебувала на рівні очей. Злегка послаблюючи натиск пальця на отвір піпетки, спускають надлишок рідини до тих пір, поки меніск не досягне мітки. Коли меніск торкнеться мітки, отвір піпетки щільно закривають, посилюючи натиск пальця, потім переносять вміст піпетки в колбу або в стакан.

Для виливання розчину з піпетки кінчик її притуляють до стінки склянки (або колби), а піпетку тримають вертикально. Коли витікання розчину закінчиться, не відривають кінчика піпетки від стінки судини протягом 5 с, відраховуючи про себе «двадцять один, двадцять два» і т.д. До двадцяти п’яти. Потім виймають піпетку, при цьому не струшують і не видувають з піпетки останньої краплі розчину, утримуваної капілярними силами. При всіх роботах з піпеткою користуються одним і тим же прийомом наповнення піпетки і виливання розчину з неї.

Для засмоктування в піпетку легколетучих або отруйних рідин користуються гумовою грушею або водоструминним насосом. До водоструминного насоса (через запобіжну склянку вульфа) приєднують піпетку гумовою трубкою довжиною близько 10 см.після засмоктування рідини вище мітки гумову трубку над кінцем піпетки згинають під прямим кутом, герметично закриваючи піпетку, і від’єднують водоструминний насос. Змінюючи натиск на згин трубки, обережно спускають рідину до мітки. Після роботи піпетку негайно миють водою, обполіскують дистильованою водою і сушать в штативі (рис. 88, в).

При місткості піпетки 20 мл обсяг однієї краплі (приблизно 0,05 мл) становить близько (0,05-100)/20 = 0,25%. Тому необхідно найретельнішим чином стежити, щоб на внутрішніх стінках піпетки не залишалося жодної краплі розчину. Якщо такі краплі виявлені, піпетку знову ретельно миють.

Бюретки

Бюретка служить для титрування; являє собою довгу циліндричну скляну трубку, градуйовану по довжині на мілілітри і їх десяті частки. Нижній кінець трубки звужений і забезпечений прямим або бічним краном (рис. 89). Звичайні бюретки бувають місткістю 25-50 мл.відлік по бюретці ведуть до сотих часток мілілітра, виробляючи поділ десятої частки мілілітра на око. Результати титрувань в лабораторному журналі записують з двома знаками після коми (наприклад, 24,98 мл, а не 25,0 або 25 мл). Відлік обсягу безбарвного розчину проводять по нижній частині меніска, пофарбованого по верхньому краю його.

Для вимірювання малих обсягів в мікрометоді застосовують мікробюретки банга з прямим або бічним краном (рис. 90). Бюретки з боковим краном зміцнюються в дерев’яному штативі. Місткість їх буває від 1 до 10 мл з градуюванням до 0,01 або 0,001 мл; відлік по ним проводиться до 0,001 мл.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Перед застосуванням бюретку ретельно миють. Можна швидко вимити бюретку, застосовуючи суміш концентрованої сірчаної кислоти з пероксидом водню. В бюретку наливають 5-10 мл концентрованої h2so4 і 1-2 мл 30%-ной h2o2. Перемішавши суміш збовтуванням, змочують нею стінки бюретки, нахиляючи і повертаючи бюретку над раковиною. Суміш в бюретці розігрівається і добре відмиває стінки. Обробивши бюретку, суміш виливають, а бюретку миють водою. Бюретку миють також водою з милом або з содою, використовуючи йорж на довгому стрижні. Дротяну ручку йоржа потрібно обернути папером або надіти на неї тонку гумову трубку, щоб вона не дряпала краю і стінки бюретки.

Кран бюретки виймають з обойми і ретельно протирають фільтрувальним папером від вологи і від старого мастила. Обойму крана протирають згорнутою в трубку фільтрувальним папером. Кран рівномірно змащують тонким шаром вазеліну або спеціального мастила. Місця навколо отвору залишають несмазанными. Кран вставляють в обойму і, повертаючи його, «притирають», поки шар мастила не стане абсолютно прозорим. У бюретках виробництва ндр і чсср кран закріплений в обоймі пластмасовою шайбою, такі крани не розбирають і не змащують.

Не можна з брудного посуду переливати розчини в бюретку, не можна рясно змащувати кран бюретки вазеліном. Не можна закривати отвір бюретки пальцем під час миття. Все це веде до забруднення стінок бюретки жиром. Якщо під час роботи помічено, що на стінках бюретки залишаються краплі розчину, то необхідно знову ретельно вимити бюретку.

Для роботи бюретку зміцнюють в лапці штатива в строго вертикальному положенні. Якщо після миття бюретки потрібно відразу ж приступити до титрування, бюретку двічі споліскують невеликими порціями того розчину, яким мають намір титрувати.

Наповнюють бюретку розчином через невелику чисту і суху воронку; після наповнення бюретки воронку відразу ж прибирають; залишати її в бюретці не можна. Бюретку щоразу наповнюють вище нуля. Нижній відтягнутий кінець бюретки повинен бути заповнений розчином. Для видалення з нього бульбашок повітря після наповнення бюретки відкривають кран і зливають сильним струменем частина розчину. Якщо таким чином не вдається видалити повітря з кінця бюретки, кінець її опускають в стакан з розчином, відкривають кран і засмоктують трохи розчину. При цьому бульбашка повітря спливає, кран закривають і наповнюють бюретку як зазвичай. Бюретку встановлюють на нуль, після того як переконаються, що в ній не залишилося бульбашок повітря.

Після роботи розчин виливають з бюретки. Для промивання бюретку двічі наповнюють доверху дистильованою водою і зливають її. При зберіганні бюретку наповнюють водою і накривають скляним ковпачком або пробіркою. Можна також зберігати бюретку порожній і сухий, закривши її зверху від пилу.

При відліку очей спостерігача повинен знаходитися точно на рівні нижнього краю меніска. Щоб при відліку меніск був чітко видно і мав завжди один і той же вигляд, спостереження ведуть на тлі чорного екрану. Як екран можна використовувати розрізаний уздовж шматочок гумової трубки довжиною близько 2 см, який надягають на бюретку (рис. 91). Для цієї ж мети іноді на сторону, протилежну шкалі бюретки, наносять білу або кольорову смужку уздовж бюретки.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Помилки в відліках по бюретці є головним джерелом помилок в титриметричному аналізі. Особливо часто подібні помилки допускають початківці хіміки, займаючи неправильне положення при відліку (рис. 92). Відносна помилка відліку, замість допустимого значення 0,1%, може досягти 0,3% або навіть 0,5%.

При кожному титруванні обов’язково потрібно встановлювати рівень рідини в бюретці на нуль. Для отримання більш точних результатів необхідно, щоб обсяг витраченого наТитрування розчину не перевищував місткості бюретки і разом з тим не був занадто малий (не менше 10 мл). Якщо відраховується обсяг перевищує місткість бюретки, то виникає необхідність провести два відліки і відповідно отримати дві помилки. Якщо обсяг занадто малий, то відносна помилка вимірювання становить занадто велику частину від вимірюваної величини. Якщо помилка відліку становить 0,02 мл, то при обсязі в 20 мл відносна помилка становить 0,02 — 100: 20 = 0,1%, а при обсязі в 2 мл вона вже становить 0,02 — 100: 2 = 11%.

Автоматичні бюретки (мал. 93). Випускаються разом з пляшкою для зберігання титрованого розчину. До бутлі бюретка приєднується на шліфі або за допомогою гумової пробки з отвором. Місткість бутля 2-3 л, місткість бюреток від 1 до 25 мл або від 10 до 100 мл.розчин з бутлі нагнітається повітрям за допомогою гумової груші. Нуль на бюретці, показаної на рис. 93, а і в, встановлюється автоматично.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Мікробюретка гібшера місткістю 2 мл зі склянкою і гумовою грушею показана на рис. 94.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Дуже зручні бюретки місткістю 5-10 мл з верхнім закритим резервуаром (рис. 95). Розчин заливається в резервуар не вище кінця внутрішньої трубки 3. Відкривши кран 8, спускають розчин з резервуара 2 в бюретку; нуль встановлюють тим же краном. Положення крана див. На рис. 95, а, б, в. Бюретка зміцнюється в звичайному штативі.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Титрувальні установки

У великих лабораторіях, де витрачаються великі кількості титрованих розчинів одних і тих же речовин, застосовують бутлі великою місткістю (5-10 л) для зберігання розчинів. Ці бутлі з розчинами розташовують на полиці над титрувальним столом. До кожної бутлі приєднують окрему бюретку за допомогою скляної трубки з краном. Трубку до бюретки підводять від бутлі через нижній тубус або через горло бутлі сифоном. Бутель закривають пробкою з хлоркальціевой трубкою, заповненої натронной вапном, для захисту від co2 з повітря. Для цієї мети дуже зручні бюретки з нижнім боковим відростком, що має кран.

Установка для титрування ут (мал. 96) являє собою стіл 1, в шафі якого розташовані склянки з титрованими розчинами 15, встановленими на піддонах 16. Для очищення повітря, що надходить в склянки з титрантами, є блоки 13 і 14.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Точна установка столу досягається за допомогою регулювальних гвинтів 2. На кришці столу розміщені тримачі 10 для бюреток і кронштейни 4 для закріплення магнітних мішалок 3. Магнітні мішалки розміщуються на кулькових опорах 11 і можуть переміщатися по радіусу навколо осей кронштейнів. На передній панелі столу закріплені гумові ємності 12, призначені для створення надлишкового тиску в склянках з титрованими розчинами.

Бюретки 8 місткістю 10, 25 і 50 мл забезпечені кранами з фторопластовими пробками і хлоркальціевимі трубками 7. Освітлювач 5 складається з чотирьох ламп денного світла, які створюють фон і служать для освітлення. На кронштейні 6 дві лампи висвітлюють шкалу бюреток. Скляна полиця 9 служить для зберігання допоміжних засобів (крапельниць з розчинами індикаторів, піпеток, колб і т.п.).

Для проведення титрування за допомогою гумових ємностей створюють надлишковий тиск в склянках з розчинами і заповнюють бюретку титрантом. Колбу з титруемим розчином ставлять на магнітну мішалку і опускають в неї постійний магніт, запаяний в скляну ампулу. Включають магнітну мішалку і освітлення і проводять титрування.

На установці ут можна працювати з агресивними рідинами, оскільки відкритих поверхонь розчинів в цій установці немає, тобто весь робочий шлях розчину обмежений скляними ємностями. Ціна поділок бюреток: 10 мл — 0,02 мл; 25 мл — 0,05 мл; 50 мл — 0,1 мл. Підвищенню точності аналізу на цій установці сприяє збереженню хімічної чистоти титруемих речовин, можливість осушення повітря перед надходженням його в систему. Весь процес титрування піддається візуальному контролю.

Для зберігання розчинів сильних відновників збирають спеціальну установку, де бюретка з’єднана з пляшкою сифоном і розчин знаходиться в атмосфері хімічно інертного газу (рис. 97). Установка повинна бути зібрана герметично. Після наповнення склянки 1 розчином відновника відкривають кран бюретки і пропускають повільний струм co2 (або h2) з апарату кіппа протягом 1 год для витіснення повітря з усієї установки. Кран бюретки закривають і дають розчину стояти 2-3 дні. Перед титруванням знову пропускають струм co2 через бюретку протягом 15 хв. Простір над розчином в склянці і бюретці заповнюють co2 або h2, що надходять з апарату кіппа 3. Кран апарату кіппа завжди відкритий.

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Іноді для відновлення і титрування розчинами тривалентного титану (а також для зберігання) використовують установку, створену н. X. Пінчуком. Установка включає тригорлу склянку темного скла 1 (рис . 98) місткістю 500-800 мл. Можна використовувати склянку зі звичайного скла, покриту чорним лаком або обклеєну чорним папером. Зі склянкою з’єднані: ділильна воронка 5 місткістю 300-500 мл; звичайна склянка 7 для титранта місткістю 2-3 л; бюретка 2 з боковим краном і припаяним вгорі відростком для виходу газів при наповненні бюретки; сифон 4 діаметром не більше 2-3 мм; клапан бунзена 8, укладений в скляну трубку, яка закривається гумовою пробкою. При відновленні розчину титану і при наповненні бюретки трубку відкривають. Окремі частини установки з’єднані між собою за допомогою добре пригнаних гумових пробок і гумових трубок, скляні трубки з’єднуються встик. Пробки в місцях з’єднань зі склом покриваються сплавом воску і каніфолі (1:1). Крани чистяться бензином і змащуються вазеліном.

Перед заповненням воронки відновником (цинком або кадмієм) на дно її опускають кілька скляних намистин, а потім кладуть трохи скляної вати; після цього заповнюють воронку гранулами цинку або кристалами електролітичного кадмію майже до горлечка. Коли установка зібрана, з неї видаляють повітря тривалим пропусканням (30-40 хв) діоксиду вуглецю або водню через кран 12, а випускають газ періодично або через клапан бунзена 8, або через кран бюретки 13. При пропущенні газу через бюретку трубку клапана 8 на цей час щільно закривають гумовою пробкою.

Трубку, через яку подається в воронку розчин титану, спочатку заповнюють цим розчином, створюючи деякий тиск в бутлі 7. Розчин надходить у воронку самопливом при ослабленні затиску 6. Якщо розчин не надходить у воронку, то до короткої скляній трубці в пробці склянки 7 приєднують гумову грушу і з її допомогою заповнюють воронку на 3/4 місткості. Не слід заливати воронку повністю, так як обсяг розчину в воронці дещо збільшується в результаті виділення водню при відновленні, і тоді розчином заповнюється трійник 9, чого не слід допускати. Для зливання відновленого розчину титану в склянку 1 відкривають крани 3 і 10. Після цього стандартизують розчин титану як зазвичай.

Для заповнення бюретки розчином титану закривають крани 3 і 10 і відкривають кран 11, склянку 16 піднімають вище рівня сифона і послаблюють затиск 15. Вода з склянки надходить в склянку 14 і витісняє знаходиться там газ, який переходить в склянку 1, створюючи там деякий тиск, в результаті чого заповнюється сифон, а потім і бюретка. Після наповнення бюретки швидко закривають кран 11 і відкривають кран 10, а потім закривають затиск 15. Для видалення надлишку води з склянки 14 воду переводять в поставлену нижче склянку 16, пропускаючи діоксид вуглецю через кран 12. Під час титрування кран 10 повинен бути відкритий. Вся установка за допомогою металевих лапок монтується на залізному лабораторному штативі.

Вимірювання об’єму-бюретки-титрування.

Титрування-проведення хімічної реакції з точним вимірюванням обсягів взаємодіючих розчинів. Проба одного з розчинів за допомогою мірної піпетки відміряється в колбу, інший розчин (титрант) поступово додається з бюретки.

Бюретка-скляна трубка зі шкалою, відкалібрована в одиницях об’єму. Трубка забезпечується краном або гумовою трубкою з вставленою в неї скляною бусинкою. Здавлюючи трубку збоку намистинки, можна з різною швидкістю виливати з бюретки розчин. Робочий обсяг бюретки різний (10-100 мл). Використовуються також мікробюретки (1-5 мл), що мають більш складну конструкцію.

Після закінчення реакції, що зазвичай визначають по зміні забарвлення індикатора, обсяг використаного титранту визначають за шкалою бюретки.

Підготовка бюретки до роботи:

Опалубка для сходів з бетону. Технологічна карта на влаштування опалубки сходових маршів при монолітному будівництві матеріали для бетонування

Титрування:

  • відміряти в колбу титруемий розчин і додати індикатор. Іноді в колбу додають допоміжні розчини або дистильовану воду.
  • постійно перемішуючи вміст колби, додавати титрант спочатку швидко, потім по краплях, до потрібної зміни