Різдвяна зірка або пуансеттия-яскрава зірочка в похмурої осені

47

Ну ось і дійшла черга до одного з найулюбленіших квіток моєї дружини. Мабуть, одне з декількох її улюблених рослин-різдвяна зірка, воно ж-молочай красивий.

Опис рослини

Багато хто вважає, що пуансеттия дуже вибаглива і в домашніх умовах не живе. Але у моєї дружини ця квітка росте постійно і цвіте щороку. Ось і зараз він потихеньку готується до цвітіння. Вже з’явилися його знамениті яскраво-червоне листя. Це ще не самі квітки. Квітки, до речі кажучи, у пуансеттии дуже непоказні.

Звідки у цієї рослини таке цікаве народна назва? по всій видимості, пов’язано це з тим, що червоніти воно починає в кінці осені або початку зими. І до улюбленого багатьма свята-різдва-сяє у всій красі своїми яскраво-червоним листям.

Молочай красивий можна віднести як до квітучих, так і до декоративно-листяним рослинам. Хоча цвіте він так собі. Квітки непоказні і дрібні. На тлі яскравих листя особливо і не помітні. За розміром кущик зазвичай невеликий. Рідко досягає півметра. Пагони прямостоячі, помірно гіллясті.

Так як пуансеттия відноситься до молочаям, в її «жилах» тече молочний сік. На відміну від деяких побратимів, різдвяна зірка не отруйна. Хоча молочко може викликати роздратування шкіри у схильних до цього людей.

Умови вирощування

Як і будь-яка тропічна рослина, молочай красивий вимагає певних умов.

рослина любить:

  • гарне розсіяне освітлення;
  • вологе повітря;
  • помірний полив;
  • температуру повітря близько +18…+ 20°с.

пуансеттія не любить:

  • яскраве сонце;
  • дуже високу або низьку температуру;
  • сухе повітря;
  • протяги.

Щоб рослина себе добре почувало і було дуже декоративним, ми утримуємо його на північно-східному підвіконні. Приміщення опалюється трохи менше, ніж основний будинок (це передпокій), тому температурний режим квітка цілком влаштовує. Як і вологість. А в цю пору року його вже можна виставляти на західні вікна, тому що зимове сонце не таке небезпечне.

Щоб молочай цвів щороку, його потрібно обрізати щороку. Найкраще це робити після цвітіння. Інакше квітка витягнеться і втратить свою привабливість. А якщо його навесні обрізати на 5-6 нирок від землі, то до наступної осені він знову відросте і буде знову цвісти. Головне-влітку його не тримати на сонячному вікні.

Посадка, пересадка і розмноження

Пуансеттию ми зазвичай не пересаджуємо. А просто раз в кілька років оновлюємо кущ. Для цього молоді гілочки навесні зрізаємо і поміщаємо на укорінення в стакан з водою. Після появи корінців різдвяну зірку садимо на постійне місце. Вкорінюється вона довго і складно, тому відразу в землю садити не варто.

Полив і підгодівля

Квіточка, як і всі рослини в будинку, періодично підгодовуємо комплексними добривами. Зазвичай один раз в 2 тижні. Рослині необхідний помірний полив.