Що варто знати про монтаж при виборі натяжної стелі?

49

Сьогодні все більше людей вибирають в якості декоративного оздоблення стелі натяжні полотна. Їх використовують в ремонті офісів, студій, котеджів, квартир. Широка колірна гамма використовуваних матеріалів дає можливість втілити найсміливіші дизайнерські рішення. Чим відрізняються види натяжних стель?

Зовні натяжна стеля виглядає як рівна гладка поверхня. Її отримують шляхом натягу матеріалу, закріплюючи його по периметру приміщення в спеціальний кріпильний профіль-багет. Процес монтажу в приміщенні середнього розміру займає кілька годин.

Натяжні стелі розрізняються за кількома критеріями:

  • за типом використовуваного полотна;
  • за фактурою матеріалу;
  • за формою і кількістю рівнів.

Матеріали, використовувані для натяжних стель

Для виготовлення натяжних стель використовують плівку пвх і тканину.

Плівка з полівінілхлориду вважається більш практичним варіантом. Вона дає глянсову поверхню, має великий термін служби, не боїться затоплень, її можна очищати неагресивними миючими засобами.

Тканинні полотна-екологічно чистий матеріал з матовою фактурою. Просочення спеціальним поліуретановим складом подовжує служби і покращує експлуатаційні характеристики. Такі стелі не бояться впливу негативних температур.

Залежно від використовуваного матеріалу, фактура поверхні натяжної стелі може бути сатиновою, матовою або глянсовою.

Форма стелі може бути будь-який, і визначається виключно смаковими уподобаннями. Класичний варіант-однорівнева стеля по всій площі кімнати. Для зонування приміщення великої площі, внесення акцентів в його оформлення, використовують два і більше рівня.

Технології дозволяє створювати ексклюзивні варіанти стель: конічної форми, арочні, у вигляді хвилі, куполоподібні. Саме дизайн приміщення визначає кількість рівнів конструкції.

Доступні способи монтажу

Принцип установки єдиний, незалежно від виду кріплення – натяг полотна і його фіксація по краях. Монтаж здійснюється одночасно по всьому периметру приміщення. Багет-спеціальний кріпильний профіль, за допомогою якого плівка або тканина кріпиться до стін. Самі кріпильні елементи, за допомогою яких здійснюється фіксація, і дають визначення способу монтажу.

Способи установки полотен:

  • гарпунний — з окантовкою гачками або гарпунами;
  • штапиковий — з використанням в якості кріпильних елементів штапиків;
  • клиновий-монтаж проводиться з використанням клинів.

Гарпунний метод-простий, надійний метод установки натяжного полотна. На змонтований таким способом натяжна стеля не доведеться додатково встановлювати плінтуса-його площина буде знаходитися на одному рівні з кріпильним профілем. Матеріал розкроюється по площі кімнати, підгонка на місці не проводиться.

Робота по монтажу гарпунним методом включається в себе кілька етапів: 1. Установка багета по периметру стін; 2. Розпрямлення полотна з уже виконаної окантовкою гарпунами; 3. Кріплення матеріалу в багеті; 4. Нагрівання плівки до потрібної температури; 5. Фіксація полотна. У разі плівки-самостійне її натяг при охолодженні.

Монтаж натяжної стелі з використанням гарпунної системи проводиться швидко. При необхідності, його легко зняти і замінити. Єдиний недолік цього методу — його висока вартість.

Штапіковий метод вважається найпростішим і доступним за ціною способом монтажу. Розмір використовуваного матеріалу завжди більше площі чорнового перекриття. Профіль кріплять до стіни на відстані не нижче 15 мм від основи. За допомогою штапиків тканину або плівку монтують до багета. Натягнуту плівку скріплюють з профілем пінопластовим або пластиковим плінтусом.

Клиновий метод монтажу-поєднання якості і доступної ціни. На стіни, на відстані не менше 30 мм від чорнового перекриття, встановлюють багет. Потім полотно нагрівають, і, використовуючи клини, затискають його в установленому профілі. В процесі природного охолодження матеріал натягується, всі нерівності розгладжуються. В результаті виходить ідеально рівна поверхня. Надлишки полотна по краях підрізають.

Як проходить процес монтажу

Процес починається на виробництві з розкрою матеріалу відповідно до необхідних розмірів приміщення.

Далі монтується профіль (багет). Для цього необхідно визначити нижній кут кімнати, і, відштовхуючись від цієї точки, зробити розмітку по всьому периметру стін. Спочатку багет по розміченій лінії приклеюють, а потім, для надійності, фіксують дюбелями.

Після того, як закріплений багет, готують до установки саме приміщення. Меблі бажано винести або накрити. Кімнату за допомогою теплової гармати нагрівають до температури 40 °c, пвх плівку до 60 °c.

Встановлювати полотно починають з кута кімнати. Закріпивши плівку в кутку одного боку, переходять по діагоналі на іншу сторону. Аналогічним способом фіксують всі кути. Після цього, вже натягнуте полотно закріплюють в проміжках між зафіксованими ділянками. Потім його надлишки підрізають або заправляють в профіль, в залежності від способу установки. Утворилися хвилі нагрівають будівельним феном. Остигаючи, вони розгладжуються і поверхня стає рівною.

Аналогічним чином проводиться монтаж натяжної стелі з тканини. Єдина різниця в тому, що немає необхідності попередньо прогрівати приміщення.

Отримати ідеально рівну натяжну стелю дуже просто. Установка не займе багато часу, підготовка приміщення практично не буде потрібно, а поверхня перевершує по естетичним якостям і терміну служби інші варіанти обробки. Поєднання цих плюсів робить натяжні стелі все більш затребуваним варіантом обробки.

Спонсор матеріалу компанія по установці натяжних стель » гріндом — » https://greendom.by/.

Що б ще почитати?