Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

148

Спочатку флюгер з’явився як покажчик напрямку вітру для кораблів, а потім перемістився на дахи будинків. Ще пізніше унікальному пристосуванню знайшлася заміна-точний метеорологічний пристрій, який відсунув практичну цінність флюгера на другий план. Тепер традиційний покажчик напрямку вітру майже завжди використовується як прикраса покрівлі.

Що таке флюгер і навіщо він потрібен

Флюгер — це металевий прилад у вигляді прапорця або іншої фігурки, яка закріплена на осі і легко повертається в будь-яку сторону, сигналізуючи про напрям вітру.

Флюгер не просто інформує про напрямок вітру, він прикрашає покрівлю

До додаткової функції флюгера відносять захист димового каналу від сильних поривів вітру. а самим незвичайним призначенням пристрою вважають охорону городу. Вібруючий прилад навіває страх на будь-яких шкідників.

Сьогодні все більше людей сприймають флюгер всього лише як декоративний елемент даху. По-іншому і не подумаєш, якщо побачиш цей пристрій на шпилі адміралтейства.

Флюгер в традиційному виконанні складений з наступних частин:

  • корпус (кріплення флюгера);
  • підшипник, що відповідає за обертання приладу;
  • металевий стрижень, надійно закріплений на покрівлі (вісь);
  • пластина-покажчик напрямку вітру, яка безперешкодно крутиться на стрижні (роза вітрів);
  • прапорець (металева фігурка);
  • противага, розташований навпроти прапорця.

Основні частини флюгера-це прапорець, троянда вітрів і вісь

Різноманіття флюгерів

Флюгери поділяють на окремі групи за трьома критеріями: призначенням, формою і матеріалом виготовлення.

Типи флюгера за функцією

Залежно від призначення флюгери класифікують на наступні типи:

Види флюгерів за формою

Форма флюгера обумовлюється уподобаннями господаря споруди.

Якось давним-давно форма флюгера підказувала, хто живе в будинку: швець, пекар або кравець. У першого на спиці даху крутився чобіт, у другого — хліб, а у третього — плаття або каптан.

Прапорець флюгера може бути виконаний навіть у вигляді величезного корабля або величного оленя

Сучасний флюгер може бути виконаний у вигляді фігурки таких тварин і птахів, як:

  • кінь або корова, що символізує працьовитість;
  • лелека, що притягує щастя і оновлення життя;
  • грифон, що сприяє процвітанню;
  • собака, що підтверджує, що в будинку живуть добрі і доброзичливі люди;
  • півень, натякає на пильність і активність господарів споруди;
  • інші оригінальні форми.

Класифікація флюгерів за матеріалом

Прилади, що показують напрямок вітру, бувають зроблені з деревини. Цей матеріал надає естетичний вигляд, але не гарантує довгий термін служби виробу.

Розтягнути час експлуатації дерев’яного флюгера зможе фарбування або обробка лаком.

Дерев’яний флюгер варто розглядати як тимчасовий варіант, так як він швидко прийде в непридатність

Іншим матеріалом для виготовлення флюгера часто служить пластик, а точніше, пластикові ємності. Така сировина продовжує термін служби виробу, проте зовсім не робить його привабливим.

За зовнішнім виглядом пластиковий флюгер сильно програє дерев’яному або металевому

Металевий флюгер, найпоширеніший варіант, створюється з шматка листового металу. Виріб довго не виходить з ладу і виглядає, як справжня дивина. Особливим успіхом користуються мідні фігурні флюгера, встановлені на даху, обкладеної черепицею.

Металевий флюгер являє собою справжній витвір мистецтва

Якщо господар будинку — прихильник традицій, то він вибере для будинку флюгер стандартних розмірів: шириною 800 мм і висотою близько 1200 мм.

Стандартна ширина флюгера-80 см, а висота-120 см

Довжина фігурки флюгера обумовлюється висотою споруди. на дах лазні або альтанки, яка підноситься над рівнем землі на 3-3,5 метра, доцільніше встановити покажчик напрямку вітру з довжиною силуету від 40 до 60 см.

Флюгер довжиною 40 см буде помітний з деякої відстані і не порушить пропорції маленького будови.

Флюгер довжиною 40 см більше підходить для невеликих будівель

Покрівлю будиночка в один поверх краще обладнати флюгером з довжиною силуету від 60 до 80 см. Такий виріб виділиться на тлі і порожній вулиці, і прилеглих ділянок.

Для даху будівлі в 2 або 3 поверхи прекрасним доповненням стане флюгер, силует якого має довжину більше 80 см.

Монтаж флюгера на покрівлю

Флюгер встановлюють тільки в тому місці, де немає високих дерев і не заважають даху інших будівель.

Краща ділянка для кріплення флюгера — це та частина покрівлі, яка ніяк не впливає на її форму. Йдеться про ковпаку димового або вентиляційного каналу. Правда, він підійде на роль платформи флюгера тільки в тому випадку, якщо має стінки товщиною не менше 1,5 мм.

Флюгер на ковпаку труби не впливає на цілісність і герметичність покрівлі

Зазвичай флюгер монтують на даху наступним чином:

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

При установці флюгера на коньковую область даху в якості кронштейна застосовують інший виріб: дві міцні металеві пластини, зігнуті під кутом нахилу скатів покрівлі.

Флюгер на конику даху закріплюється за допомогою декількох металевих деталей

Монтаж флюгера на коник включає в себе 4 етапи:

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Відео: установка флюгера на ковпаку димоходу

Регулювання флюгера за вітром

Щоб флюгер не давав неправдивої інформації, його слід встановлюватися з компасом в руках. Про те, що прилад правильно вказує напрямок вітру, свідчить збіг положення букви n на пристрої зі стрілою компаса, що вказує на північ.

Правильно налаштований флюгер повідомляє звідки, а не куди дме вітер.

Даний флюгер вказує, що вітер дме з заходу

Покажчик напрямку вітру приходить в дію навіть при ледь вираженому русі повітряних мас. Це пояснюється високою парусністю прапорця або фігурки вироби. Підшипник крутить флюгер рівно стільки часу, скільки потрібно для його фіксації паралельно вітру.

У положенні паралельно вітру площа опору стає мінімальною. В результаті стрілка приладу направляється в точку відправлення вітру, а прапорець показує на область, що опинилася під прицілом рухомих повітряних мас.

Встановивши на даху флюгер, господар будинку не тільки буде знати про нюанси погоди. Він отримає особливий символ, який буде охороняти його «фортеця» і притягувати в неї всі блага.

Історія флюгера налічує сотні років. Зручність невигадливого приладу, який дозволяв швидко визначити напрямок вітру, першими оцінили моряки. Тому традиція встановлювати флюгери на дахах вперше прийшла до нас з голландії, нідерландів та інших європейських країн, що мають вихід до моря. Згодом простий механічний вітроуказатель перетворився в стильний елемент декору, здатний додати індивідуальності самої пересічної даху. Оригінальний і в той же час простий флюгер можна легко виготовити своїми руками з жерсті, фанери або пластику. Якщо ж до цього процесу підійти з вигадкою і фантазією, то обертається фігурка зможе розповісти оточуючим про характер, смаки і переваги господаря будинку.

Вітроуказатель на дах: пристрій і принцип роботи

Хоча сьогодні флюгер найчастіше використовується як елемент декору заміських будинків, списувати його зі сторінок історії поки рано. Навіть в наш цифровий вік механічні вітровказівники справно несуть свою службу на невеликих метеостанціях, в портах і на аеродромах. Залежно від призначення можна виділити кілька типів флюгерів:

  • метеорологічні вітровказівники, які виготовляються з кованого металу і відрізняються високою рухливістю, що, в свою чергу, позитивно позначається на точності показань;

    Сучасний флюгер — це не просте механічний пристрій, а складний електронний прилад

  • прилади, суміщені з пристроєм для визначення швидкості вітру, які по імені творця називаються флюгерами вільде;

    Обертається пластина флюгера вільде показує, з якою силою дме вітер

  • димохідні — з корпусом, який додатково грає роль ковпака димової труби;

    Крім свого основного призначення, встановлений на пічну трубу флюгер захистить димохід від опадів і сміття

  • декоративні — служать в основному для прикраси, тому їх прапорець і покажчик виконують у вигляді фігурок птахів, звірів, казкових персонажів і т. Д.

    Використовується як прикраса, декоративний розпис буде вказуватиНапрямок вітру нітрохи не гірше справжнього метеорологічного приладу

Який би простий не здавалася конструкція флюгера, надійний і довговічний вітроуказатель можна отримати тільки в тому випадку, якщо він буде містити наступні деталі і вузли:

  1. вертикальна вісь, на якій встановлюється прапорець і противагу. Вісь може вільно обертатися на 360°, завдяки вузлу ковзання або кочення.
  2. корпус, який кріпиться до пічної труби або монтується на даху. Будучи підставою конструкції, корпус виконує функції тримача рухомої осі.
  3. підшипник. Цей вузол фіксується в корпусі і забезпечує легкість обертання осі вітроуказателя. У конструкції може використовуватися один або кілька шарикопідшипників, а також вузли ковзання, що складаються з втулок з низьким коефіцієнтом тертя.
  4. захисний ковпак. Встановлюється на вертикальній осі і запобігає проникненню опадів в корпус вітроуказателя.
  5. орієнтирні кути або румби. Являють собою два перехрещених під кутом 90° прутка з нанесеними літерами, що позначають сторони світу (пари північ-південь і схід-захід). Румби жорстко фіксують до корпусу і під час монтажу флюгера орієнтують по компасу.
  6. стріла (покажчик) — кріпиться до осі під кутом 90° і служить покажчиком напрямку вітру.
  7. прапорець являє собою лопать, встановлену з одного боку стріли. У великій площі поверхні цього елемента, власне, і криється весь декоративний потенціал флюгера.
  8. противага. Кріпиться на іншому кінці покажчика і служить в якості балансувального пристрою, врівноважує стрілу.

Поворотна частина, яка складається з стріли і прапорця, по-іншому називається флюгеркой.

Конструкція флюгера настільки проста, що її можна з легкістю відтворити в домашніх умовах

Вже одного погляду на схему флюгера досить, щоб зрозуміти, як він працює. Завдяки високій парусності прапорця, поворот покажчика відбувається навіть від невеликого переміщення повітряних мас. Обертання лопаті буде відбуватися до тих пір, поки вона не встановиться паралельно вітру — в такому положенні площа опору буде мінімальною. при цьому стрілка буде спрямована в ту сторону, звідки дме вітер, а прапорець точно вкаже місце, куди переміщаються повітряні маси.

Відео: флюгер на дах-ідеї дизайну

З чого можна зробити флюгер

Якщо ви вирішили підійти до виготовлення флюгера грунтовно, то кращого матеріалу для прапорця, ніж лист міді, не існує. Виготовлена з цього матеріалу фігурка не тільки буде вигідно виглядати на тлі жерстяних виробів, але і зможе стати нагадуванням про ваші вміння для наступних поколінь. А все завдяки тому, що мідь чудово протистоїть корозії. Мідні дахи і куполи старовинних соборів за кілька століть не втратили своєї функціональності і так само успішно протистоять опадам. Переваги міді, як матеріалу для прапорця, полягає ще й в тому, що цей пластичний метал легко обробляється, тому фігурку можна зробити більш об’ємною, а її поверхні прикрасити карбуванням.

Завдяки пластичності міді, фігурку флюгера легко можна зробити об’ємною

Якщо ж дістати мідний лист не вдасться, то можна використовувати алюміній або нержавійку — вони вже точно не підведуть в плані довговічності. Трохи гірше йде справа з листової конструкційної сталлю, однак якщо прапорець з чорного металу пофарбувати за всіма правилами, то він також зможе пережити не одного господаря.

Якщо ж треба «швидко і недорого», то можна використовувати такі матеріали, як фанера або пластик. І хоч флюгер з цих матеріалів не буде настільки грунтовним, як металевий, він так само зможе порадувати ваших домашніх і дати безцінний досвід у виготовленні функціонального вітроуказателя.

Флюгер з дерева менш довговічний, але по красі і функціональності не поступається металевому

Саме дерево і термопласти нерідко вибирають початківці домашні майстри, вважаючи за краще швидку обробку наждачним папером і лобзиком більш трудомісткій роботі з електроінструментом і наждачним кругом.

Для виготовлення інших деталей флюгера — стріли, корпусу і осі підійдуть труби і металеві прутки різного діаметру. В якості вузла обертання можна взяти відповідні втулки, кульки, наполегливі або радіальні підшипники від автомобільної або сільськогосподарської техніки.

Робимо флюгер своїми руками

Вирішивши прикрасити свій будинок ветроуказателем, перш за все слід визначитися з тим, якою буде флюгерка і румби, продумати конструкцію поворотної частини і спосіб кріплення декоративного приладу на даху. Потім готують всі необхідні матеріали та інструмент і тільки після цього приступають безпосередньо до роботи.

Кого поселити на даху: значення символів

Будучи одночасно оригінальним декоративним елементом і справжнім метеорологічним приладом, флюгер зможе стати для вашого будинку оберегом і захисником від темних сил. Він здатний створити ауру романтичності і чарівництва, нагадати про ті часи, коли жителі середньовічних міст придивлялися до фігурок, що обертаються на гостроверхих вежах замків і шпилях міських ратуш.

Вибираючи флюгерний прапорець, не слід робити поспішних висновків. Це просте дійство дає вам унікальну можливість заявити оточуючим про власні пристрасті, показати силу свого характеру і романтичність натури.

При виготовленні флюгера можна вибрати прапорець будь — якого типу — як простий силует або знак, так і складну композицію з декількох фігур — все залежить від ваших умінь і навичок при роботі з металом

Повір’я говорить, що зустріти на вулиці сажотруса-це на щастя. Встановлюючи таку фігурку на будинок, ви даєте кожному перехожому шанс випробувати удачу і залучаєте достаток і благополуччя.

Фігурка людини в циліндрі на даху буде залучати до будинку щастя і гроші

Етнічні сюжети можуть являти собою серію фігурок в різних частинах даху. Подібні флюгери відмінно виглядають на дерев’яних будинках і характеризують господаря, як людину, небайдужого до історії рідної землі.

Серія флюгерів за народними мотивами підійде для будівель, виконаних в традиційному російському стилі

Кіт здавна вважається найлютішим ворогом злих духів, тому його силует послужить прекрасним оберегом від темних сил. А ще пухнасте створіння створить настрій доброти і умиротворення.

Кіт і півень, мабуть, найпоширеніші персонажі, яких можна побачити на флюгерах

Встановлюючи на даху фігурку орла, не забувайте про те, що цей птах є господарем в небесах. Такий символ якнайкраще підійде людині з владним характером і високим соціальним статусом.

Флюгер у вигляді орла буде доречним на даху високих будівель

Силует коня на даху свідчить про прагнення господаря до пізнання світу і любові до подорожей. Можливо, фігурка коня, що біжить стане відправною точкою, яка спонукає вас на нові звершення.

Кінь, що летить алюром, або спокійне, умиротворене тварина — в його силует ви можете вкласти будь — яку ідею

Грифон-міфічна тварина з тулубом лева і головою орла, яке є символом панування в небі і на землі. Характеризуючи силу, відплата і пильність, грифон над будинком покаже оточуючим вашу незалежність і здатність боротися за свої інтереси.

Фігурка грифона покаже, що ви будете відстоювати свої ідеї до останнього

Флюгер у вигляді вітрильника розповість про прагнення господаря до пізнання навколишнього світу, любові до подорожей і пошуках нових горизонтів у своїй кар’єрі. Такий вітроуказатель буде гармонійно виглядати на великому котеджі з многоскатной дахом, декількома входами і парадними сходами.

Флюгер у вигляді вітрильника є досить складним у виготовленні, тому його можна рекомендувати для досвідчених домашніх майстрів

Сова, як символ знань і мудрості, заявить оточуючим про незвичайні розумові здібності власника заміського будинку. Наважуючись встановити флюгер з повертається совою, подумайте, чи зможете ви відповідати цьому символу в плані самовдосконалення.

Прапорець у формі сови-відмінний спосіб заявити про наявність інтелекту у господаря

Якщо ви релігійна людина, то можете з повним правом прикрасити дах який-небудь сценою з біблії або корану. На будинку закоренілого атеїста флюгер за мотивами житія святих і пророків буде виглядати безглуздо. Якщо ж вас приваблює саме ця тема, то вибирайте якусь нейтральну сцену або героїчний сюжет-наприклад, фігуру ангела або георгія побідоносця, що вражає змія.

Якщо віра вам близькі, встановіть на даху флюгер у вигляді співаючого ангела

Відмінною знахідкою є флюгер у вигляді летить баби яги, оскільки її мітла є чудовою лопаттю. Треба зауважити, що казкові сюжетиЄ відмінною основою для розробки флюгера власної конструкції, а сам вітроуказатель буде магічним чином викликати захват у поглядах перехожих будь-якого віку.

Баба яга є не тільки улюбленим персонажем російських казок, а й однією з найпопулярніших фігурок на декоративних флюгерах

Креслення вітроуказателя

Одним з достоїнств вітроуказателя є проста і нехитра конструкція. Розробляючи власний пристрій, слід подбати про стійкість приладу і хорошою рухливості його обертової частини. для цього необхідно продумати всі шляхи для зменшення тертя між деталями флюгера і вирішити, як і до чого він буде кріпитися. Ви можете виготовити флюгер «один в один» або ж використовувати окремі ідеї — все залежить від наявності того чи іншого матеріалу, можливостей і особистих переваг. У будь-якому випадку навіть найпростіший флюгер буде функціонувати і радувати оточуючих точно так же, як і ветроуказатель, виготовлений за спеціальним замовленням.

Фотогалерея: креслення і схеми флюгерів

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.розміри флюгера повинні відповідати кресленнюЩо таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.з моделлю простого вітроуказателя впорається навіть початківець майстерЩо таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.розмірну сітку для фігурок можна збільшити або зменшитиЩо таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.флюгер у вигляді карлсона обладнаний чинним пропелеромЩо таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.фігурку можна зробити повністю рухомий

Що знадобиться в процесі роботи

Представлену вище конструкцію флюгера неважко повторити в домашніх умовах. Все, що для цього знадобиться, можна знайти по закутках будь-якого гаража або слюсарної майстерні. Повний перелік необхідних матеріалів виглядає так:

  • мідь, алюміній або листова сталь товщиною від 1,2 до 2 мм;
  • труби сталеві ø1/2, ø3/4, ø1;
  • труба мідна ø18 мм;
  • труба сталева ø2 довжиною 50 мм;
  • профільна сталева труба перетином 15х15 мм;
  • куля сталева ø80 мм;
  • пруток сталевий ø12 мм;
  • кулька ø15 мм з підшипника кочення;
  • пластина сталева товщиною від 12 до 15 мм розміром 60х60 мм.

Оскільки належить працювати зі сталлю, то знадобиться не тільки найпростіший слюсарний інструмент, але і електричне обладнання. Перед тим як приступити до роботи, підготуйте:

  • електричний лобзик і пилки по металу;
  • «болгарку » з відрізним і шліфувальним диском;
  • електродриль і набір свердел для роботи зі сталлю;
  • зварювальний апарат і електроди ø3 мм;
  • зубило;
  • напилки;
  • молоток;
  • рулетка;
  • олівець.

Щоб зменшити тертя в вузлах флюгера, їх треба буде змащувати. Можна взяти будь-яку автомобільну консистентну мастило або навіть солідол. Крім цього, обов’язково подбайте про захист деталей вітроуказателя від корозії. Для якісного фарбування прапорця, стріли та інших частин пристрою знадобиться перетворювач іржі, розчинник, грунтовка і емаль.

Флюгеру необхідний захист від корозії

Покрокова інструкція

Виготовлення флюгера складається з безлічі етапів, тому роботу краще виконувати в певній послідовності. Представлений нижче алгоритм не дасть випустити з уваги ні найменшої деталі і дозволить починаючому слюсарю уникнути переробок і доопрацювань.

  1. виготовлення прапорця починають з перенесення контуру обраної фігурки на лист металу. Щоб уникнути зміщення шаблону, його разом з металевою заготівлею прикріплюють до верстата. Для цього можна скористатися столярними струбцинами.
  2. вирізують малюнок по контуру. Найкраще в цих цілях використовувати електричний лобзик з пилкою по металу. Якщо ж такого інструменту під рукою немає, то на прямих ділянках можна використовувати кутову шліфмашину, а в місцях з вигинами і заокругленнями виконати ряд свердел і прорубати контур зубилом. 1. Для вирізання фігурки флюгера найкраще підходить електролобзик

  3. виконують обробку кромок заготовки. Якщо прапорець вирізався електролобзиком, то для цієї роботи буде досить «болгарки» з обдирним кругом. В іншому випадку знадобиться наждачний верстат з грубозернистим кругом. Гострі кути і важкодоступні місця обробляють напилками різної форми.

    Для обробки крайок у важкодоступних місцях зручно використовувати кілька напилків різної форми і розміру

  4. зафіксувавши заготовку на верстаті або затиснувши в лещата, виконують свердління, які в подальшому будуть грати роль носа і очей, а також використовуватися для фіксації вусів. Отворів для очей за допомогою напилка надають характерну витягнуту форму.

    Отвори для очей виконують свердлінням, з подальшим доопрацюванням напилком

  5. роблять заготовки вусів. Для цього зі сталевого дроту ø3 мм вирізують кусачками г-подібні фрагменти довжиною 90-100 мм з зігнутою за допомогою плоскогубців частиною 10-20 мм.

    Для виготовлення заготовок вусів кота використовують сталевий дріт

  6. виготовляють ніс кота. Для цього можна перерізати шарикопідшипник відповідного діаметру або зробити півсферу з прутка ø20–25 мм. В останньому випадку зубилом можна зробити зарубки, що нагадують характерні поглиблення на котячому носі.

    Ніс кота можна зробити з прутка або сталевого кулі

  7. скориставшись зварювальним апаратом, ніс монтують на місце. Після цього зварюванням фіксують заготовки вусів, попередньо вставивши їх в підготовлені отвори. 1. Для монтажу і монтажу використовують зварювальний апарат

  8. зачищають зварювальні шви, поки поверхня не стане ідеально рівною.
  9. аналогічним способом переносять на метал і вирізають контур стрілочного покажчика.

    Малюнок наносять на металеву пластину

  10. готують два відрізка круглого або квадратного прутка перетином не менше 15 мм в діаметрі. До одного з них приварюють вістря стріли, а до іншого — оперення. Зачищають шви.

    Стріла флюгера складається з двох частин, які з’єднують за допомогою зварювання

  11. виготовляють вузол повороту. Для цього в сталевій пластині 60х60 мм товщиною 12 мм виконують свердління ø12 мм.таке ж отвір проробляють в сталевому кулі.

    Фігурка буде кріпитися на порожнистий металевий шар, в якому просвердлюється отвір

  12. з одного боку пластини приварюють 50-міліметровий відрізок труби ø60 мм, а з іншого — шматок металопрофілю 20х20 мм завдовжки 150-200 мм
  13. на поверхні сталевої кулі роблять невеликі запили. Вони знадобляться для більш щільного примикання торців підстави стріли і поворотного вузла. Після цього через поворотний вузол і сталева куля протягують вісь з прутка ø12 мм.
  14. обидві частини підстави покажчика приварюють до сфери.

    При складанні флюгера обов’язково змащують рухливі деталі

У представленій конструкції флюгера можна обійтися без мідної трубки. Для цього використовують шарикопідшипник з внутрішнім діаметром 12 мм, який кріпиться у верхнього краю корпусу — в якості утримувача вузла кочення може використовуватися відрізок труби відповідного розміру. Опору підшипника фіксують зварюванням після складання конструкції, дотримуючись принцип співвісності.

На цьому споруду саморобного вітроуказателя можна вважати завершеною. Сталева кулька і мідна трубка дозволять усунути тертя між віссю і корпусом, завдяки чому виготовлений своїми руками флюгер буде легко обертатися від самого слабкого подиху вітру. Все, що залишається, — це правильно встановити флюгер на даху і надійно прикріпити його до димоходу або покрівлі.

Відео: флюгер з металу своїми руками

Як правильно закріпити флюгер на даху

Зібрати флюгер — це ще тільки півсправи. Щоб прилад надійно функціонував і добре проглядався з будь-якого місця навколо будинку, його треба правильно встановити.

  • необхідно кріпити пристрій таким чином, щоб його флюгерка перебувала в самій верхній точці даху, на відстані не менше 0,5 м від покрівлі;
  • для правильної орієнтації покажчиків (румбів) на місцевості використовують компас;
  • вертикальне вирівнювання корпусу виконують за допомогою схилу або будівельного рівня;
  • кріплення ветроуказателя здійснюють за допомогою міцних металевих скоб, анкерних і дюбельных сполук;
  • перед установкою вузол обертання необхідно змастити;
  • для того щоб конструкція виконувала функцію громовідводу, корпус з’єднують з контуром заземлення за допомогою сталевого дроту.

Закріпити флюгер на даху можна декількома способами:

  1. до пічної труби. Цей варіант є найбільш вдалим, оскільки димохід найчастіше виконується з цегли. Щоб забезпечити стійкість конструкції при сильному вітровому навантаженні, у верхній і нижній частині вертикального підстави пристрою приварюють міцні металеві кронштейни з отворами. Для кріплення використовують металеві анкери діаметром від 10 мм. ЯкщоБудинок обладнаний витяжною трубою або металевим димоходом, то флюгер можна прикріпити обтискними с-образними хомутами, виготовленими з металевого прутка діаметром не менше 8 мм.

    Флюгер, встановлений на пічну трубу, не тільки вказує напрямок вітру, а й додатково захищає димохід і підсилює тягу

  2. до фронтону. Якщо бічні поверхні двосхилим даху зашиті цеглою, то корпус вітроуказателя кріплять у верхній частині фронтону точно так же, як у випадку з димовою трубою. Якщо ж для обшивки торців покрівлі використовуються дошки, то в них проробляють наскрізні отвори, а для кріплення використовують накладки або шайби площею не менше 25 кв. См.

    Для кріплення флюгера фронтонна дошка повинна бути оброблена просоченням і мати товщину більше 50 мм

  3. до коника. Коник найчастіше виготовляється з дерева, тому цей варіант слід розглядати тільки при неможливості закріпити флюгер іншим способом. Щоб надійно зафіксувати конструкцію на даху, корпус слід оснастити опорними лапами, які забезпечать її стійкість.

    Кріплення флюгера повинен бути надійним, так як конструкція досить важка

  4. до елементів кроквяної системи. Такий спосіб монтажу забезпечить чудову жорсткість і стійкість вітроуказателя, але зажадає виконати отвір в покрівельному матеріалі. Закріпити пристрій можна за допомогою відповідних скоб або хомутів. Якщо конструкція флюгера дозволяє виконати наскрізні свердління в його вертикальній стійці, то можна закріпити пристрій за допомогою цвяхів або потужних саморізів. Недолік подібного способу полягає в порушенні цілісності покрівлі і, як наслідок, необхідності в додатковій гідроізоляції.

Вибираючи місце для установки флюгера, слід керуватися не тільки критеріями естетики, функціональності і надійності, але і подбати про безпеку монтажних робіт і можливості обслуговування вітроуказателя в подальшому.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Завдяки різнобічним захопленням пишу на різні теми, але найулюбленіші — техніка, технології та будівництво. Можливо тому, що знаю безліч нюансів в цих областях не тільки теоретично, внаслідок навчання в технічному університеті та аспірантурі, а й з практичного боку, так як намагаюся все робити своїми руками.

Флюгер-прилад, за допомогою якого кожен може визначити напрямок вітру в даний момент. Найчастіше його кріплять на дахах невеликих будинків, щоб при необхідності швидко визначити не тільки напрямок, але і швидкість вітру.

Найпоширенішим серед флюгерів донині залишається класичний флюгер у вигляді півника або іншого птаха, тварини. Розмір фігурки становить 40-70 см.

Принцип роботи флюгера

Основним призначенням флюгера є визначення напрямку вітру, для чого достатньо спостерігати за зміною положення флюгарки. Вона складається зі спеціального противаги і металевої пластини, оскільки саме така конструкція здатна дати можливість флюгеру рухатися у напрямку вітру.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

У більшості випадків пластина-плоска фігура, яка повинна бути точно збалансованою з встановленим противагою. При цьому навантаження з однієї зі сторін повинна знижена до мінімуму. Для кріплення приладу використовуються спеціальні гільзи з металу, які забезпечують їй можливість вільного руху в будь-якому напрямку.

В осі передбачена також кільцева вироблення, а в гільзі зроблені невеликі отвори, розміри яких точно відповідають гвинту, використовуваному для фіксації. Вісь може кріпиться до даху будинку різними способами, серед яких вам належить підібрати кращий для себе.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Раніше форма флюгерів мала певний сенс, тому перед її виготовленням і установкою кожен власник будинку ретельно продумував, що саме він хоче розповісти іншим людям. Так, півні завжди були символами нового світанку і активності.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

А обертовий від вітру пропелер літачка про високі почуття свободи і бажання подорожувати.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Фігурка кота на даху — загадковий знак, визначити значення якого в різних країнах можна по-новому. Для одних коти символізують хитрість і лінь, а для інших такий флюгер був способом викликати дощ.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

У деяких країнах досить часто можна побачити на даху будинків флюгери у вигляді ваг, які означають, що власники будинку дуже справедливі і чесні люди.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

А ось фігурка вершника відмінно підійде впевненому в собі, сильному господареві, який готовий здійснювати ризикові вчинки для досягнення поставлених цілей.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Флюгер з музикантом говорить про те, що з вікон цього будинку вечорами можна почути музику джаз-ззз…

Матеріал з вікіпедії-вільної енциклопедії

На флюгері, перпендикулярно напрямку вітру, може встановлюватися вільно хитна металева пластина (флюгер вільда), по куту відхилення якої від вертикалі визначається сила вітру. У сучасних флюгерах для визначення сили вітру використовується легкий пропелер.

Флюгер часто служить декоративним елементом — для прикраси будинку. Флюгер може використовуватися і для захисту димової труби від задування. Часто садівники застосовують флюгер з пропелером для позбавлення від кротів, землерийок та інших подібних шкідників. Вібрації, що передаються в землю від обертання пропелера, відлякують гризунів, і вони залишають ділянку.

Галерея

Напишіть відгук про статтю «флюгер»

Література

  • воейков а. І. / / енциклопедичний словник брокгауза і ефрона : в 86 т. (82 т. І 4 дод.). — спб. , 1890-1907.
  • bishop, robert; coblentz, patricia (1981), a gallery of american weather vanes and whirligigs, new york: dutton, p. 127, isbn 9780525931515
  • burnell, marcia (1991), heritage above: a tribute to maine»s tradition of weather vanes, camden, me: down east books, p. 84, isbn 9780892722785
  • crépeau, pierre; portelance, pauline (1990), pointing at the wind: the weather-vane collection of the canadian museum of civilization, hull, quebec: canadian museum of civilization, p. 84, isbn 9780660129044
  • kaye, myrna (1975), yankee weathervanes, new york: dutton, p. 236, isbn 9780525238591
  • klamkin, charles (1973), weather vanes: the history, design and manufacture of an american folk art, new york: hawthorn books, p. 209, oclc 756017
  • lane arts council (or.) (1994), whirligigs&weathervanes, eugene, or: visual arts resources, p. 54, oclc 33052846
  • lynch, kenneth; crowell, andrew durkee (1971), weathervanes, architectural handbook series, canterbury, cn: canterbury publishing company, p. 95, oclc 1945107
  • messent, claude john wilson (1937), the weather vanes of norfolk&norwich, norwich: fletcher&son limited, p. 127, oclc 5318669
  • miller, steve (1984), the art of the weathervane, exton, pa: schiffer pub., p. 160, isbn 9780887400056
  • mockridge, patricia; mockridge, philip (1990), weather vanes of great britain, london: hale, p. 256, isbn 9780709037224
  • needham, albert (1953), english weather vanes, their stories and legends from medieval to modern times, haywards heath, sussex: c. Clarke, p. 102, oclc 1472757
  • nesbitt, ilse buchert; nesbitt, alexander (1970), weathercocks and weathercreatures; some examples of early american folk art from the collection of the shelburne museum, vermont., newport, ri: third&elm press, oclc 155708
  • reaveley, mabel e.; kunhardt, priscilla (1984), weathervane secrets, dublin, nh: w. L. Bauhan, p. 71, isbn 9780872330757
  • westervelt, a. B.; westervelt, w. T. (1982), american antique weather vanes: the complete illustrated westervelt catalog of 1883, new york: dover, p. 100, isbn 9780486243962

Посилання

  • флюгер — стаття з великої радянської енциклопедії .

Уривок, що характеризує флюгер

навколо мюрата зібралася невелика купка людей з залишалися в москві жителів. Всі з боязким подивом дивилися на дивного, оздобленого пір’ям і золотом довговолосого начальника.
— що ж, це сам, чи що, цар їхній? нічо! — чулися тихі голоси.
Перекладач під’їхав до купки народу.
— шапку то зніми… Шапку то – — заговорили в натовпі, звертаючись один до одного. Перекладач звернувся до одного старого двірника і запитав, чи далеко до кремля? двірник, прислухаючись з подивом до чужого йому польського акценту і не визнаючи звуків говору перекладача за російську мову, не розумів, що йому говорили, і ховався за інших.
Мюрат посунувся до перекладача в звелів запитати, де російські війська. Один з російських людей зрозумів, чого у нього запитували, і кілька голосів раптом стали відповідати перекладачеві. Французький офіцер з передового загону під’їхав до мюрату і доповів, що ворота у фортецю закладені і що, ймовірно, там засідка.
— добре, — сказавСпочатку треба зробити це саме тісто: замішуємо його зі склянки солі, двох склянок борошна і води. Домігшись консистенції пластиліну, починайте ліпити задумані елементи декору прямо на куточку фоторамки – так тісто прийме потрібну форму біля основи, і його без проблем можна буде приклеїти на потрібне місце. На 20 хвилин поміщаємо його в духовку. Охолоджуємо, приклеюємо до рамки і починаємо розфарбовувати будь-якими фарбами. Можна навіть однією з аерозольного балончика обмежитися. Фінальний етап полягає в покритті лаком (краще зробити два шари) і сушінні.

Антураж дитинства

Якщо в сім’ї є дочки, число декоративних шпильок і гумок приростає в геометричній прогресії. Милі дрібнички, прикрашені, наприклад, квіточками, при втіленні цієї ідеї можуть отримати друге життя. Квіти від обридлих гумок відріжте. Ті, що побільше, наклеюйте на верхній кут рамки, нижче розміщуйте екземпляри подрібніше.

В результаті з’явиться справжній квітковий каскад. Можна клеїти квіточки тільки по верху, залишивши нижню частину рамки недоторканою. Завершивши цей процес, помістіть роботу на кілька годин під вантаж. Коли квіти білі, частину рамки, що залишилася вільною від декору варто покрити срібною фарбою, а можна і зеленої, якщо вони викликають асоціації з весняною галявиною.

Декупаж

До початку роботи приготуйте:

  • рамку (не обов’язково нову, можна просто набридла);
  • лист наждачного паперу;
  • клей (якщо немає декупажного, розвести клей пва рівною кількістю води);
  • пензлик;
  • декупажні серветки, карти.

Після цього приступайте до самого процесу декупажу:

  • стару рамку для фотографій попередньо зашкуріть. Нову, якщо вона не відлакована, обробляти не потрібно.
  • спочатку вам треба вирізати з серветки або карти потрібну ділянку, попередньо вимірявши саму рамку, не забувши про запас, необхідний для обробки країв.
  • пензликом (можна губкою) ретельно нанесіть клей на лицьову сторону рамки. Потім розташуйте в потрібному місці підготовлене зображення і розгладьте його, стежачи, щоб з-під наклеюється фрагмента вийшли всі повітряні бульбашки. Робіть це, починаючи від центру, поступово переміщаючись до країв.
  • потім буквально на дві хвилини потрібно покласти рамку під щось важке, наприклад, під масивну книгу.
  • щоб видалити зайві шматочки серветкового паперу, пилкою для нігтів проведіть по краю фоторамки (кут натиску повинен бути 45). Таким же способом приберіть залишки з центральної частини.
  • на завершення нанесіть ще шар клею і поставте рамку сушитися.

Багатий асортимент декупажних серветок обов’язково дозволить вам вибрати засоби втілення ідеї і створити унікальний витвір.

Ще один варіант декупажу рамки для фото

До попереднього набору матеріалів додайте фарби і лак.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

сміливо і нетривіально

  • в якості рамки для фотографій у людей, що цінують оригінальність, може стати навіть відслужило свій вік велосипедне колесо: відберіть знімки загальної тематики, продумайте сюжет, вставте фото між спицями або зафіксуйте прищіпками – оригінальний декор готовий.
  • не варто гадати, як відреагує любитель полювання на подарований йому портрет в рамці зі стріляних гільз. Звичайно ж, з щирою вдячністю.
  • варіант для рибалок: прикріпіть до вудки гачки або кронштейни, за допомогою мотузки або не товстого троса з оригінальними морськими вузлами повісьте на них рамки з фотографіями, додайте пару поплавців.
  • креативної рамкою для фотографії може стати навіть звичайна скляна банка: відповідного розміру фото помістіть в обрану ємність, порожній простір в ній задекоруйте піском, черепашками, морськими зірками, світлодіодними гірляндами або будь-яким іншим антуражем, близьким сюжету знімка.

Описати всі способи декорування своїми руками фоторамок неможливо: кожен день поповнюються ряди любителів цього демократичного виду рукоділля, народжуються нові ідеї, які, в свою чергу, стають стимулом для подальших задумів. Процес творчості ніколи не зупиняється.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Відміряти потрібну довжину, а потім акуратно відпиляти краю рейка під кутом 45°. Коли майбутні сторони рамки готові, беремо скобу для степлера і поділяємо її на дві рівні г-образні частини. За допомогою таких скоб можна з’єднати дві сторони рамки так, що стик залишиться зовсім не помітним. Але щоб закріпити і рамку більш міцною, перед з’єднанням сторін скобами, слід змастити їх клеєм.

Після того як клей висохне, рамка готова до нанесення на її поверхню фарби, а вже тут буде, де проявити фантазію!

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Кріпити фотографію до такої рамки можна степлером, попередньо фотографію заламініровав. Ламінування, по-перше, дозволить легше очищати фотографію від пилу і, по-друге, полегшить навантаження на рамку.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Ще один, більш трудомісткий, спосіб виготовлення рамки. Спочатку принцип той же. Вам знадобляться дерев’яні бруски 8х10мм для склеювання основної рамки і бруски 5х35мм для другої рамки. Їх розміри повинні бути однакові, так як відповідні сторони рамок потрібно буде перпендикулярно з’єднати між собою. В результаті повинно вийти щось схоже на коробку. З’єднувальний стик по всьому периметру заклеюємо декоративним багетом. Перед використанням багет слід двічі покрити клеєм, щоб фарба з балончика не пошкодила поверхню. Після того як рамка висохне, її сміливо можна покривати будь-якою фарбою. Пофарбований декоративний багет додасть готовому виробу просто чудовий вигляд.

Відео по темі

Зверніть увагу

При фарбуванні будьте уважніше. Чи не притуляйте раму пофарбованої стороною до поверхонь.

Корисна порада

Починайте фарбування рами не менше ніж через 2 години після склеювання. А краще залиште клей просихати на всю ніч.

Джерела:

  • як зробити рамку своїми руками з дерева

Здавалося б, чого простіше – відвідати багетну майстерню або купити готову раму в магазині. Однак куди приємніше своїми руками обрамити картину, дзеркало або фотографію. Зробити дерев’яну рамку можна з використанням деревообробного верстата, майстерно вирізати візерунки або випалити хитромудрий орнамент. Подібне творіння під силу справжньому майстру. Новачкові ж простіше виконати роботу з декількох планок або ж простий рейки.

Що таке флюгер? флюгер-прилад для вимірювання напрямку вітру регулювання флюгера за вітром.

Вам знадобиться

  • дерев’яні планки
  • рулетка або лінійка
  • олівець
  • стусло
  • клей пва
  • скоби для степлера
  • мотузка
  • лист двп або товстий картон
  • рубанок (при необхідності)
  • наждачний папір
  • фарба, морилка або перманганат калію
  • металеві затиски
  • індивідуально підібрані елементи декору

Інструкція

Підберіть поздовжні і поперечні дерев’яні планки або розпиляєте на чотири частини довгу рейку. Частини майбутньої рамки повинні бути абсолютно гладкими. Обстругайте їх і ретельно обробіть великої, потім більш дрібної наждачним папером.

Зробіть необхідні виміри і відпиляєте кінці частин дерев’яної рамки трикутником, тобто під кутом 45 градусів. Щоб це було зручніше зробити, і стики вийшли максимально акуратними і малопомітними, скористайтеся спеціальним пристосуванням – стуслом з відповідними роз’ємами.

Змастіть рамку клеєм пва і щільно притисніть всі краї» в вус » — під кутом 90 градусів. Потім міцно перев’яжіть дерев’яну рамку мотузкою, щоб зафіксувати кути. Слідкуйте, щоб вони не змістилися! деякі умільці, для кращого закріплення саморобних дерев’яних рамок, спільно з клеєм використовують половинки дужок канцелярського степлера. Скоба ріжеться » г » — образно на дві рівні половини. Куточки вставляються в середину спилов на кінцях планок, після чого різні сторони рами насаджуються один на одного.

Дайте клею схопитися протягом 15 хвилин. Після висихання ще раз відшліфуйте виріб і декорують дерев’яну рамку на свій смак. Можна просто пофарбувати її будь-якою фарбою; обробити морилкою і покрити лаком. Замість морилки використовують марганцівку-вона також надає виробу коричневий відтінок.

Виріжте задню частину дерев’яної рамки з дуже щільного картону або деревно-волокнистої плити. Для монолітної конструкції досить приклеїти задник тим же клеєм для деревини; при бажанні можна використовувати спеціальні металеві затискачі.

Відео по темі

Корисна порада

Якщо ви хочете завуалювати деякі шорсткості саморобної дерев’яної рамки, придумайте оригінальний дизайн виробу. Зараз в інтер’єрі актуальна техніка декупажу-прикраси речей за допомогою декоративних паперових