Як зробити пристосування для вигину сталевої смуги плазом і » на ребро»

54

Зазвичай для вигину сталевої смуги «на ребро» користуються простим пристосуванням, яке не забезпечує точності з одного разу і необхідна доведення. Також при цьому потрібна хороша фізична підготовка. Але можна зробити пристосування, в якому точність вигину задається його конструкцією, без роботи «на око» і великих фізичних зусиль.

Матеріали:

  • сталева смуга 5х25 мм;
  • металевий прут діаметром 6 мм;
  • кругла втулка;
  • важіль з віссю обертання і стрижнем для впливу на заготовку.

Зварювальні електроди широкого призначення на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 606j2h

Інструменти: просте пристосування для плоского вигину смуги і «на ребро», молоток, зварювання, шаблон для вимірювання вигину та ін.

Процес виготовлення пристосування для вигину сталевої смуги плазом і «на ребро»

На шматку залізничної рейки з поперечно привареним до його голівці з краю стрижнем вигинаємо сталеву смугу плазом, завдаючи ударів молотком по смузі на ділянці її контакту з головкою рейки і стрижнем. Точність вигину перевіряємо кругом потрібного діаметру. У нас-це наждачний круг.

На цьому ж шматку рейки, покладеному на бік, з двома сталевими жорсткими і міцними «вушками», привареними з зазором до внутрішньої сторони підошви рейки, вигинаємо на ребро другу сталеву смугу.

Як зробити дане пристосування детально читайте тут — https://sdelaysam-svoimirukami.ru/7659-kak-sognut-stalnuju-polosu-na-rebro-i-sdelat-kolco.html

Для цього поміщаємо смугу між «вушками» так, щоб її край спирався на боковину головки рейки. Потім вдаряємо молотком по ділянці верхнього ребра між «вушками» і головкою рейки, постійно змінюючи положення смуги.

Спершу вигинаємо ділянку, що примикає до одного кінця, потім – до іншого і закінчуємо серединою.

Смугу, вигнуту на ребро, укладаємо на вигнуту плазом так, щоб їх зовнішні сторони збіглися, як і краю. У такому положенні зсередини приварюємо їх один до одного.

Третю смугу, зігнуту на ребро, укладаємо на її аналог, розмістивши між ними два електроди для забезпечення зазору 6 мм, і заварюємо їх по торцях.

Видаливши електроди, вставляємо в зазор зсередини зігнуті по дузі відрізки металевого прута діаметром 6 мм в центрі і по краях, і заварюємо їх там.

На верхню дугу укладаємо сталеву смугу так, щоб її низ збігався з ніжками дуги. Зверху впритул до першої укладаємо другу таку ж смугу. Приварюємо смуги до дуги і між собою.

Перевертаємо конструкцію так, щоб смуги виявилися внизу. Відзначаємо на нижній центр і приварюємо там круглу втулку, в яку зверху вставляємо двоступеневий циліндр, що входить в отвір втулки.

Конструкцію з дуг встановлюємо зовнішньої пластиною на стійку і заварюємо. Двоступеневий циліндр більшою стороною приварюємо знизу до краю важеля. На довжині, рівній від осі обертання важеля до зовнішньої сторони дуг, приварюємо стрижень також знизу для впливу на заготовку при її вигині.

Із зовнішнього боку дуг біля основи до поперечної пластини вертикально приварюємо упор-прямокутну пластину висотою 40 мм.

Згинається пластину вставляємо в зазор між дугами і упором. Вставляємо вісь важеля в отвір втулки і тягнемо його за кінець на себе. При цьому стрижень, огинаючи дуги, поступово згинає смугу на ребро. Зусиль і часу при цьому потрібно небагато.

А з вигином плазом впорається навіть дитина.

На цьому пристосуванні можна виготовити без особливих зусиль і витрат часу не тільки дуги кола, але і повне коло.

Дивіться відео