Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

92

З кожним днем на вулиці стає все тепліше. Всього за кілька днів голі гілки дерев покриваються зеленню, розпускаються перші квіти. Все тягнеться до цілющого сонячного світла. Люди прагнуть більше часу проводити на природі, насолоджуючись дорогоцінними моментами швидкоплинного літа. Однак поїздку на дачу або прогулянку в парку біля будинку може неабияк затьмарити укус кліща. У середній смузі росії ці маленькі кровоссальні павукоподібні активні весь теплий сезон, аж до перших стійких заморозків.

Згідно з даними росспоживнагляду, до травня 2017 року після укусу кліща в медичні установи москви вже звернулися близько 700 осіб. Частина постраждалих-діти. Що ж робити, якщо дитину вкусив кліщ? яким чином надається перша допомога, куди і до кого звертатися потім?

Кліщ вкусив дитину в голову

всупереч поширеній теорії, кліщі не пікірують на людей з гілок дерев. Вони живуть в траві, чіпляючись до одягу проходять повз людей, а потім піднімаються вище в пошуках відповідного місця для укусу. Найчастіше ці членистоногі вибирають найтепліші і затишні місця на тілі: живіт, згини ліктів, пахову область, пахви, потилицю. Дорослій людині досить оглядати одяг раз в 15-20 хвилин. Приблизно стільки потрібно кліща, щоб дістатися від рівня колін до голови. У випадку з дітьми все йде трохи інакше. Ведений цікавістю дитина може лазити по кущах і валятися в траві, абсолютно не замислюючись про наслідки, при цьому невелике зростання малюка робить його ідеальною жертвою для шкідника.

Якщо кліщ вкусив дитину в голову, витягнути його можна таким же способом, як і з будь-якої іншої частини тіла. Ні в якому разі не можна капати на присмоктався шкідника бензином або соняшниковою олією за старим дідівським рецептом. Це може тільки погіршити ситуацію. Після вилучення кліща, переконавшись, що рана чиста, її дезінфікують, заклеюють пластиром, через кілька годин змащують бактерицидною маззю. Навіть якщо у дитини немає ніяких насторожують симптомів відразу після укусу необхідно звернутися до педіатра і дуже бажано протягом двох днів здати на аналіз в лабораторію живого кліща.

Дитину вкусив кліщ, куди звертатися

будь-яка інформація щодо укусів кліщів цілодобово надається за номерами швидкої допомоги: 103 для стаціонарних і мобільних телефонів і 030 для стільникових мереж провідних московських операторів. При негативному балансі, не активній або відсутньої sim-карті, можна зателефонувати на єдиний європейський номер екстреної допомоги 112. Так можна дізнатися адресу найближчого медичного пункту, проконсультувати по першій допомозі потерпілому і дізнатися де розташована найближча лабораторія з прийому кліщів на аналіз. Якщо дитину вкусив кліщ, куди звертатися багато в чому залежить від вашого місця розташування на даний момент. Однак інфекціоністи рекомендують не відкладати похід до лікаря і йти на прийом не пізніше 2-3 днів після укусу. За телефонами вас зможуть скоординувати для подальших самостійних дій. Ту ж інформацію можна знайти в інтернеті за запитами» куди звернутися дитину вкусив кліщ «або»пункти профілактики кліщових інфекцій».
Далеко не всі кліщі є носіями небезпечних захворювань. Якщо інфекція не була виявлена, то дитині призначається профілактичне лікування за допомогою зміцнюють імунітет препаратів. Дітям з 3 років можна робити профілактичні щеплення від кліщового енцефаліту. Після укусу ін’єкцію роблять приблизно через 14 днів, проте точні терміни потрібно узгоджувати з лікарем. Список медичних установ, де щеплення від кліщового енцефаліту робляться безкоштовно, розміщений на сайті росспоживнагляду.

Навіть при сприятливому результаті на процедуру вилучення кліща, походи до лікаря і очікування результатів аналізів доведеться витратити багато сил, часу і нервів. Зараз існують безліч способів, які успішно запобігають появі кліщів і зводять ризик укусу до мінімуму. Найбільшою популярність користуються акарицидні, інсектицидні та репелентні засоби, що наносяться на одяг, і дезінсекція дачних ділянок і будинків. Подбавши про проблему заздалегідь, ви зможете уникнути її в майбутньому.

Визначити, що шкідник атакував малюка нескладно, якщо знати симптоми укусу кліща у дитини:

З часом ранка покривається кіркою. Через 10-15 днів запалення спадає, проте потерпілий малюк потребує надання своєчасної допомоги. Адже наслідки укусу кліща у дитини можуть бути досить серйозними.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Хвороби, причиною яких може стати укус кліща

Укус кровососа небезпечний тим, що навіть недовгий контакт з твариною здатний стати причиною інфікування вельми небезпечними захворюваннями.

Менінгоенцефаліт

Менінгоенцефаліт або являє собою вірусне захворювання, що викликає сильну інтоксикацію організму, в результаті якої уражається головний і спинний мозок. Нерідко вірус супроводжується неврологічними ускладненнями, можливий навіть летальний результат.

Розвитку захворювання у маленьких дітей зазвичай набагато коротше, ніж у дорослих. При дуже ослабленому імунітеті ознаки енцефаліту можуть з’явитися вже через 2 дні після укусу. Симптоми кліщового енцефаліту у дітей проявляються у вигляді спека, головного і м’язового болю, втрати апетиту. Такий стан малюк може відчувати протягом двох місяців з моменту інфікування.

Хвороба лайма

Або кліщовий бореліоз – ще одне захворювання, яким може нагородити кровосос свого донора. Збудників цієї інфекції кліщі знаходять у собак, овець, корів і птахів, після чого «діляться» ними з людиною.

Якщо раптом в шкіру дитини вп’явся заражений кліщовим бореліозом кліщ, то крім спека, слабкості і сильного головного болю у малюка на тілі може спостерігатися висип, яку в медицині називають, як мігруюча кільцеподібна ерітерма.

Захворювання успішно лікується, якщо своєчасно пройти курс антибіотиків. До того ж після лікування імунітет стає стійкий до даних бактерій. Якщо ж лікування було проігноровано, захворювання набуває хронічної форми, в результаті чого уражається серцева і нервова система, суглоби.

Виявивши ознаки кліщового енцефаліту у дітей або ж, необхідно в терміновому порядку звернутися за медичною допомогою.

Що робити, якщо дитину вкусив кліщ

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Якщо у малюка присутні симптоми після укусу кліща, описані вище, необхідно надати йому екстрену допомогу.

У ситуації, коли від укусу кліща постраждала немовля, правила надання екстреної допомоги ідентичні. Однак краще, якщо вона буде надана медпрацівником. Клінічні рекомендації ефективні протягом трьох діб з моменту укусу.

Профілактичні заходи

Плануючи прогулянки або відпочинок в лісопаркових зонах, необхідно підбирати для дитини правильну максимально закритий одяг, запобігши можливість кліщам кусати дитячу шкіру. Хороший ефект дає і використання, що відлякують кліщів, комарів та інших кровосисних шкідників. Досить обробити одяг малюка таким, і шкідники не будуть чіплятися.

Ходити в лісі краще по стежках. Чи не кращий варіант-робити привал у високій траві, не слід в таких місцях також дозволяти грати дітям. Становити небезпеку навіть в домашніх умовах можуть і зірвані на галявині і принесені в будинок квіти або трава, на яких також нерідко виявляються кліщі. По приходу додому проводити ретельний огляд речей і тіла. Помітивши, що по тілу дитини проповз кліщ, його слід негайно зловити: кинути в окріп або спалити. Потім необхідно уважно оглянути шкіру на наявність проколу або чорної точки, а при наявності такої надати малюкові екстрену допомогу.

Протипоказані дітям до 1 року. Небажані для немовлят і препарати імуноглобуліну, засновані на білку, які можуть стати причиною серйозної алергії. Тому краще дотримуватися обережності і не брати беззахисну крихітку в ліс, адже це дуже навіть небезпечно.

Пару днів тому ми ходили з дітками погуляти і пофоткаться в ліс. Погода була просто шикарна. Справжня весна. Після прогулянки переодяглися, помили руки і пішли їсти. Не дійшовши до залу чоловік побачив, що по ламінату (він у нас світлий) щось повзає. Придивилися, кліщ! поприбирати. Наступного дня знайшли ще одного. Добре, що не на дітях. Будьте уважні і обережні, кліщі!

Про кліщів не варто забувати ніколи. Адже з першими промінчиками сонечка активізують свою діяльність і кліщі. Пік їх активності-рання весна і осінь.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Чи небезпечний укус кліща у дитини? заразний чи кліщ? як вийняти кліща і що з ним робити далі? кліщовий енцефаліт? бореліоз? про це докладніше нижче.

При укусі кліщВпорскує речовини з знеболюючою дією, які можуть також містити віруси і мікроби. Кліщі переносять різні інфекції, основними з яких є кліщовий енцефаліт і бореліоз. У різний регіонах кліщі є переносниками різних інфекцій.

як дізнатися, заразний чи кліщ?

Щоб дізнатися, чи був кліщ переносником захворювання, його потрібно здати в лабораторію. Зазвичай приймають цілих і живих кліщів. Не намастіть кліща маслом, по-перше, зробите тільки гірше, по-друге, таких не приймають на аналізи.

Після видалення кліща можна залишити для перевірки в лабораторії, помістивши в банку. У банку разом з кліщем покладіть шматочок змоченою у воді вати, кришку щільно закрийте, помістіть банку в холодильник.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

чим і як видалити кліща самостійно?

Існує кілька способів видалення кліщів, які відрізняються лише інструментом видалення.

  • вигнутий пінцет або затиск.
  1. захопити кліща якомога ближче до хоботка
  2. трохи потягнути
  3. акуратно обертати навколо осі в зручну вам сторону
  4. через кілька оборотів (зазвичай 1-3) кліщ витягується цілком
  5. ранку обробити йодом
  6. вимити руки з милом
  • спеціальний гачок для видалення кліщів. Нагадує двозубу вилку.
  1. вставити кліща між зубами
  2. обережно викрутити
  3. обробити ранку йодом
  4. кліща посадити в банку для перевірки в лабораторії
  5. ретельно вимити руки
  • груба нитка
  1. зробити петлю з нитки
  2. захопити кліща якомога ближче до хоботка
  3. акуратно витягати, похитуючись його з боку в бік
  4. обробити ранку йодом
  5. кліща посадити в банку для перевірки в лабораторії
  6. вимити руки

Якщо кліщ розірвався, постарайтеся (при можливості) також викрутити голову з хоботком. Так як залишилися в шкірі частини кліща можуть викликати запалення або нагноєння. Якщо хоботок залишився в ранці, не переживайте. Обробіть місце укусу антисептиком.

при видаленні кліща не можна

  • не можна змащувати кліща маслом або кремом. Це не змусить кліща вийняти хоботок. Масло не дасть кліщу дихати, він задихнеться. Дістати мертвого кліща проблематично. Також перед тим як задихнутися, кліщ виплюне вам в рану додаткову порцію слини.
  • не можна висмикувати кліща. Так ви його розірвете. Голова з хоботком залишаться в ранці.
  • не можна тягнути і тиснути кліща пальцями, так як збудники інфекцій можуть потрапити через мікротріщини шкіри в ваш організм. Якщо немає варіантів, використовуйте шматочок тканини або серветки.

хочете точно дізнатися наявність / відсутність інфекції у вашому організмі, здайте кров:

  1. методом плр (полімерна ланцюгова реакція) на кліщовий енцефаліт і бореліоз (дозволяє визначити тільки наявність інфекції, концентрацію немає) — через 10 днів
  2. на антитіла igm до вірусу енцефаліту — через 14 днів –
  3. на антитіла igm до борелій — через 21 день

Кров беруть з вени вранці натщесерце.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

чим небезпечний кліщовий енцефаліт або наслідки укусу

Кліщовий енцефаліт-вірус, переносником якої є кліщ. Потрапляє в кров відразу, якщо кліщ заразний. Даний вірус вражає центральну і периферичну нервову систему людини.

Ознаки (симптоми) кліщового енцефаліту з’являються приблизно через 8-23 дні після укусу кліща:

  • запаморочення, різкий головний біль
  • втома, нездужання і дратівливість
  • слабкість в м’язах і м’язові болі
  • порушення сну
  • оніміння шиї
  • підвищення температури
  • іноді нудота і блювота

Профілактика проводиться якомога швидше. Краще в першу-третю добу з моменту укусу (а не виявлення!). В якості профілактики призначають противірусні препарати. Йодантипірин або імуноглобулін дозволені в якості екстреної профілактики у дорослих. У дітей-дитячий анаферон (1 таблетка 3 рази на день, 21 день), контроль за температурою дитини.

Якщо аналіз на кліщовий енцефаліт позитивний, потрібно негайно починати лікування. Лікування: обов’язково постільний режим, мінімум рухів, дієтичне харчування, що містить вітаміни групи в і аскорбінову кислоту. Плюс лікар призначить необхідну терапію, лікарські засоби і вітаміни.

Якщо людина заразилася кліщовим енцефалітом і пройшов курс лікування, у нього формується стійкий імунітет до даного захворювання на все життя.

кліщовий бореліоз або хвороба лайма

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Кліщовий бореліоз– хвороба лайма) — найпоширеніше захворювання, що передається кліщами. Захворювання, яке може протікати приховано, а потім непомітно перейти в хронічну форму і привести до інвалідності.

Ознака на початковому етапі захворювання-мігруюча кільцева ерітерма на місці укусу кліща. Червона пляма поступово збільшується. Форма-овальне або округле (іноді неправильна). На місці укусу червона пляма, далі шкіра блідне або синіє. Зовнішній край більш червоний. Можна спостерігати форму кільця. Таке пляма без лікування тримається 2-3 тижні, потім пропадає.

екстрена профілактика

Якщо є можливість через 3 тижні після укусу кліща здати кров на антитіла до кліщового бореліозу, екстрену профілактику можна не проводити. При позитивному результаті-зверніться до інфекціоніста.

профілактика у дітей

Антибіотик (часто амоксиклав) застосовується для лікування і профілактики борелліозу у дітей (5 днів приймати в залежності від маси тіла дозування визначає лікар)

Заразиться бореліозом можна кілька разів, так як до цього захворювання імунітет не виробляється.

Важливо знати, що:

  • у спекотну погоду кліщі найбільш агресивні з 8 до 11 годин вранці, з 17 до 20 годин ввечері;
  • у похмурі дні активність протягом дня залишається незмінною;
  • під час дощу активність знижується;
  • кліщі сидять в траві і кущах і після потрапляння на людину повзуть вгору.
  • намагайтеся, щоб відкритих ділянок шкіри було якомога менше, на голову косинка, кепка;
  • після укусу кліща спостерігайте за дитиною 3 тижні, вимірюйте температуру, перевіряйте місце укусу;
  • намагайтеся проводити огляди на відсутність кліщів себе і дітей раз в 20-30 хвилин;
  • на світлій і однотонної одязі кліщі більш помітні;
  • після прогулянки огляньте дитину, приділяючи особливу увагу шиї, пахової області, за вухами, у всіх складках (особливо відкритих).

А вас або вашої дитини кусав кліщ? самі діставали? возили на аналіз? як довго робився аналіз? поділіться, будь ласка, в коментарях вашою думкою, порадою або зауваженням/доповненням. Дякую.

Не кожна особина кліща є носієм кліщового енцефаліту або бореліозу, і не кожен носій нагородить свою жертву збудниками інфекцій, однак, знаючи наслідки цих захворювань, кому захочеться ризикувати?

Оскільки заходи профілактики у випадку з кліщовим енцефалітом і бореліозом – найефективніші методи боротьби, про кліщів слід знати наступне:

  • кліщі є переносниками .
  • 25% всіх укушених-це саме;
  • кліщі активні протягом всього ;
  • знімати кліща необхідно якомога швидше;
  • кліщі не стрибають з дерев.

Укуси кліща у дитини можуть викликати також:

  • эрлихиоз;
  • зараження деякими гельмінтами;
  • дерматобиаз;
  • дерматити;
  • алергію.

Один кліщ буває носієм декількох захворювань.

Найбільша частина укусів у дітей реєструється в:

  • сибіру;
  • на уралі;
  • на далекому сході;
  • приволжя.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Але немає ніяких гарантій, що кліща вдасться уникнути в підмосков’ї.

Кліщів можна зустріти навіть ранньою осінню, хоча це рідкість. Пік найбільшої активності припадає на пізню весну і раннє літо. Більшість самок (саме вони представляють) до кінця червня вдало завершують «полювання», дають потомство і до середини літа гинуть.

Знімати кліща необхідно якомога швидше – це не суттєво для , оскільки він потрапляє в рану відразу ж, але важливо для попередження іншого небезпечного захворювання – бореліозу (хвороба лайма).

Кліщі не здатні забиратися вище 1 метра, здійснювати стрибки. Чекають жертву у високій траві, в кущах, а потім чіпляються за неї.

як оглядати дитину і де найімовірніше знайти кліща

Після прогулянок в місцях і в період можливого скупчення кліщів, повний огляд обов’язковий.

Кліщі забираються знизу вгору, тому огляд починають з нижніх кінцівок, поступово піднімаючись до голови.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Місце укусуЧервоніти. Якщо кліщ є носієм боррелліозу, на шкірі з’являється характерна пляма – кільцева еритема, почервоніння у вигляді кільця.

наслідки дій при виявленні кліща

Грамотна послідовність дій:

  • як тільки кліща зняли, заховати його в підходящу закритий посуд (наприклад, скляну баночку від дитячого харчування).
  • звернутися в травматологічне відділення поліклініки за місцем проживання або будь-який інший.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Якщо кліщ був розчавлений, слід обкласти його льодом — так зберігати в холодильнику кілька днів, однак, чим швидше він потрапить в лабораторію, тим краще.

Після огляду дитини батькам дають направлення в лабораторію, куди потрібно буде відвезти кліща. Аналіз на кліщовий енцефаліт буде готовий на наступний день або ввечері того ж дня.

Якщо дитину вкусив кліщ, а курс щеплень до цього не був пройдений, і аналіз на кліщовий енцефаліт позитивний, дитині поставлять ін’єкцію імуноглобулінів (готові донорські антитіла). Ставиться внутрішньом’язово. Антибіотиками дане захворювання не лікується, препаратів для позбавлення від хвороби не існує.

Увага: імуноглобулін платний, безкоштовно ставлять тільки тим, хто вчасно звернувся (з моменту укусу кліща не пройшло більше 4 днів).

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

  • слабкість;
  • озноб;
  • підвищення температури;
  • сонливість;
  • нудота;
  • блювота;
  • головні болі.

При зараженні енцефалітом температура дитини підвищиться на 2-4 день, протримається від 2 до 4 днів, через тиждень повернеться знову. При алергічної реакції можливе більш тривале підвищення температури. Можна дати укушеній дитині антигістамінний препарат для полегшення симптомів:

  • супрастин;
  • телфаст;
  • зіртек.

Однак нерідко симптоми укусу відсутні-дитина себе відмінно почуває.

що робити, якщо дитину вкусив кліщ

Інші дії

Надійний спосіб дізнатися – зробити аналізи крові (метод плр, що дозволяє виявити конкретного збудника інфекції), однак, є мінус – аналіз буде показовий, тільки через деякий час після укусу. Антитіла до кліщового енцефаліту в крові укушеного з’являться тільки через 2 тижні, к – через 3 тижні.

Негативні , на зразок підвищення температури тіла, головного болю, почервоніння навколо рани необов’язково свідчать про зараження бореліозом. Ці ознаки можуть бути проявом алергічної реакції, яка пройде через кілька днів.

У будь-якому випадку після укусу слід звернутися до лікаря-інфекціоніста і чітко слідувати його рекомендаціям.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

чого не потрібно робити

  • , його хоботок, а це підвищує ризик зараження бореліозом. Кліща потрібно видалити повністю.
  • різко смикати з тієї ж причини. Він обірветься, головка залишиться на тілі жертви.
  • і кліща різними рідинами (спирт), прикладати компреси – це не допоможе його зняти.
  • припікати кліща запальничкою або сигаретою (бували випадки, коли знімали і таким способом).
  • чіпати рану після різними гострими, необеззараженнимі інструментами (голки, пінцети) – залишився хоботок так не витягнути.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

як правильно витягувати

Сам процес присмоктування, як і пошуку відповідного місця, займає у кліщів певний час. Кліщ може протягом декількох годин і тільки потім смоктати кров. Напився кліщ буде близько 1,3 см., з округлим, сріблястим тільцем, що нагадує за формою краплю. Чим він менший, тим краще.

Якщо дитину вкусив кліщ, панікувати не слід, краще зосередитися на вірних діях:

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

профілактичні щеплення

У регіонах з високою концентрацією кліщів, в тому числі заражених, при поїздках в ліс, табір, в походи, немає жодної причини не робити щеплення. Правильна вакцинація-єдина ефективна міра боротьби з найнебезпечнішими захворюваннями. Щеплення проти кліщового енцефаліту ставиться всім бажаючим, її можна ставити дитині з 1-го року життя.

Є дві схеми щеплень:

  • профілактична.
  • екстрена.

Профілактична забезпечить імунітет на рік, після повтору – на три роки. Далі, ставиться через кожні три роки. Якщо дитину вкусив кліщ під час дії щеплення, ймовірність зараження майже нульова.

Екстрене кліщове щеплення. Ставиться безпосередньо перед терміновою поїздкою в зону ризику, забезпечить захист на короткий термін.

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

В якості захисту також слід уважно поставитися до екіпіровки. При поїздці на природу слід підібрати з щільними манжетами, відкриті ділянки обробляють спреєм («бриз-антиклещ», «раптор», «ultrathon»), лосьйоном («дефі-тайга») проти кліщів, у продажу є спеціальні, просочені інсектицидами сітки, спецвзуття.

На дачі слід вжити ряд загальних заходів, які дозволять скоротити ймовірність потрапляння кліща на дитину: вчасно скошувати високу траву, видаляти торішнє листя (кліщі не люблять відкритих сонячних просторів, вони ховаються у вологих, прохолодних місцях). Основним харчуванням для виступають дрібні ссавці-слід вчасно знищувати мишей і щурів.

відео: укус кліща і послідовність дій

Маленьке кровожерливе чудовисько, яке і помітиш-то не відразу, здатне принести дитині безліч неприємностей — від алергічної реакції на укус до зараження небезпечною вірусною інфекцією.

Тому, збираючись на літню прогулянку, слід бути готовими до небажаної зустрічі. У цій статті мова піде про те що робити якщо вашу дитину вкусив кліщ і як захистити дитину від кліщових інфекцій.

знайомтеся-кліщ

Якщо дитину вкусив кліщ: що робити і чого не робити, щоб уникнути важких наслідків. Ознаки укусу кліща у дитини симптоми і лікування що буде якщо дитину вкусив кліщ

Кліщ — не комаха, як вважають багато, а членистоноге павукоподібна тварина, що викликає у більшості населення планети огиду і цілком обгрунтовану боязнь. Харчується кров’ю, він може годинами терпляче підстерігати свою жертву в місцях, де абсолютно не помітний — на травинках, стеблинках рослин, невисоких чагарниках. Потрапивши на людину, кліщ а за допомогою кігтиків підіймається вище і, уподобавши привабливе містечко, впивається хоботком в бажану здобич. Анестезуючи свого донора спеціальним складом слини, тварина здатна протягом довгого часу залишатися непоміченим.

Апетит членистоногого безмежний — він в прямому сенсі з головою занурюється в тіло людини, і ніяка сила не здатна відірвати його від смачного обіду. Якщо на голодний шлунок його розмір приблизно можна порівняти з сірниковою головкою, то після ситного бенкету кліщ роздувається до 10 міліметрів. Самець, наситившись, може відпасти сам, а ось самка не бажає залишати хлібосольного господаря, витягувати її доводиться примусово. Перші «активісти» відкривають сезон полювання вже в квітні і завдають неприємності безтурботним перехожим до самих заморозків. Найбільш небезпечний час для зустрічі з ними — з початку весни до кінця липня.

чим небезпечний укус кліща для дитини

Дрібне неприємне тварина здатна переносити безліч інфекцій. Навіть якщо його бенкет тривало недовго, ризик зараження абсолютно не виключається. Основні захворювання, що передаються кліщем:

1. Кліщовий енцефаліт-одна з найнебезпечніших і важких хвороб, що вражає центральну нервову систему. Інкубаційний період триває від 5 до 25 днів. Захворювання протікає дуже важко, характеризується найсильнішою інтоксикацією, ураженням головного і спинного мозку. Недуга загрожує неабиякими ускладненнями, іноді можливий летальний результат. Симптоми:

— сильний жар і висока температура, лихоманка;

— м’язова слабкість і біль;

— сонливість або, навпаки, підвищене збудження;

— світлобоязнь;

— головний біль, можлива втрата свідомості.

2. Кліщовий бореліоз-важке бактеріальне захворювання, збудників якого кліщ переносить з тварин на людину. До симптомів інтоксикації, схожим на прояви енцефаліту, додається характерна висип — на місці впровадження кліща з’являється почервоніння, яке протягом декількох днів розширюється до кільцеподібного малюнка діаметром 10 і більше сантиметрів. Доктора називають цю висип «мігруюча кільцеподібна еритема». У початковій стадії захворювання добре піддається лікуванню, в іншому випадку може перейти в хронічну форму. Тоді недуга вражає суглоби, серце, нервову систему і не радує втішним прогнозом.

3. Кліщові плямисті лихоманки-всі їх види супроводжуються загальними клінічними проявами:

— інкубаційний період становить один-два тижні;

— гострий початок захворювання і циклічний перебіг;

— папула або інфільтрат з темною скоринкою на місці укусу кліща;

— лімфаденіт;

  1. підготувати соковижималку до роботи, вилучивши її з упаковки, очистивши від можливих забруднень і встановивши на рівній стійкій поверхні в безпосередній близькості від розетки.
  2. підготувати високі ємності для збору соку і макухи.
  3. всі плоди вимити, очистити від псування і насіння, розрізати на невеликі шматочки.
  4. прилад включається за допомогою спеціальної кнопки.
  5. плоди подаються в соковижималку порційно, після декількох завантажень сито потрібно очистити важелем, розташованим на кришці пристрою, для цього його слід провернути за годинниковою стрілкою. Рекомендується після 5-6 подібних маніпуляцій розбирати соковижималку і очищати її сито і ножі від макухи, що істотно збільшує подальшу продуктивність техніки.

&1&

Коли робота завершена, соковижималку необхідно розібрати, промити знімні деталі під проточною водою, корпус протерти чистою вологою ганчіркою. Після просушування техніка знову буде готова до роботи.

Як вам пристрій?

У даній статті ми розібралися в тому, що являє собою радянська соковижималка «росинка». Відгуки про неї дуже хороші. Якщо порівнювати даний прилад з недорогими сучасними аналогами, то останні значно програють «росинці» і в продуктивності, і в тривалості роботи, і в потужності. Хоча в її використанні є один істотний недолік-вона досить галаслива.

&1&

Сильний гул не дозволяє використовувати таку соковижималку в будь-який час доби, тому багато переробляють за допомогою неї плоди на дачі. Цьому є ще одне пояснення — » росинка » без проблем справляється з утилізацією величезної кількості фруктів і овочів. За відгуками користувачів, з одного кілограма яблук соковижималка продукує приблизно 500-600 г соку, при цьому вміст в напої м’якоті і піни мінімальне. У той час як в інструкції чітко зазначено, що прилад можна використовувати тільки для вичавки соку з твердих овочів і фруктів, дачники примудряються заготовлювати з її допомогою навіть напій з ягід обліпихи, помідорів та інших м’яких плодів.

Незважаючи на те що вітчизняні та зарубіжні виробники щорічно випускають все більш сучасні моделі соковижималок, радянська «росинка» анітрохи не поступається їм в якості одержуваного соку і навіть має ряд переваг перед ними.

Соковижималка «росинка»: опис

Пік виробництва соковижималок цього модельного ряду припав на 80-і роки минулого століття. У радянські роки, точно так само як і зараз, «росинка» випускалася харківським заводом «електромяжмаш». Апарат по-справжньому надійний, зроблений на століття. Багато хто відзначає, що він продовжує відмінно виконувати свої функції навіть через 30 років після покупки.

Потужність приладу становить 120 вт. Двигун, розташований в нижній частині корпусу, працює досить шумно, проте радянська соковижималка «росинка» має високу продуктивність і здатна переробляти овочі і фрукти без зупинки тривалий час. Механізм для віджиму соку знаходиться у верхній частині приладу.

Соковижималка має пластмасовий корпус білого кольору, який у багатьох користувачів з часом пожовтів. Дизайн простий, як і у більшості виробів радянської епохи. Основне призначення соковижималки-це отримання в домашніх умовах соків з твердих сортів овочів і фруктів.

«росинка» свсп-202

У комплектацію соковижималки входить електропривод з вмонтованим в нього електродвигуном, вимикач, з’єднувальний шнур і затискні пристрої, корпус, сито, диск, затиск, кришка з механізмом викидача, лоток і штовхач. З таких деталей складається модель свсп-202. У ній сік виходить шляхом подрібнення овочів і фруктів диском і за рахунок центрифугування ситом.

Модель соковижималки свсп-106

Харківським виробником була випущена ще одна модель соковижималки «росинка». У комплектацію входить не один, а цілих два мелкотерочних диска і ще два диска, щоб шинкувати овочі.

&1&таким чином, соковижималка «росинка» свсп-106 являє собою апарат, призначений і для отримання соку, і для нарізки овочів, тобто виконує роль кухонного комбайна. За допомогою неї можна дрібно порубати буряк, капусту, моркву та інші тверді овочі. Крім того, всередині корпусу соковижималки знаходиться ємність для збору соку, завдяки чому весь процес отримання соку відбувається всередині пристрою.

По темі: як в «інстаграме» в історії відзначити людини: різні способи

Надійна соковижималка «росинка»: інструкція з експлуатації

У радянські роки найбільшу популярність отримала модель свсп-202, оскільки дозволяла вичавлювати необмежену кількість соку без відриву від виробництва. Як працює соковижималка»росинка»? інструкція по експлуатації пропонується нижче.

  1. встановити соковижималку на рівну поверхню.
  2. підготувати ємності для макухи і соку висотою не менше 13 сантиметрів кожен. Підставити їх під відповідні отвори на корпусі приладу.
  3. підготувати овочі та фрукти. Їх потрібно нарізати таким чином, щоб шматочки за розміром були менше завантажувального отвору. Для отримання соку можна брати тверді сорти яблук і груш, а також морква, буряк, капусту, корінь селери, картопля.
  4. включити соковижималку натисканням на спеціальну кнопку на корпусі. Нарізані овочі та фрукти завантажувати невеликими порціями, просовуючи їх штовхачем до диска.
  5. через 2-3 хвилини після роботи потрібно буде очистити сито від макухи. Для цього кілька разів повернути за годинниковою стрілкою спеціальну ручку, розташовану на корпусі приладу. Чим частіше очищати сито від макухи, тим вище буде продуктивність соковижималки.
  6. з метою економії електроенергії прилад не повинен працювати вхолосту. Всі необхідні продукти потрібно підготувати заздалегідь.
  7. після завершення роботи слід зняти і вимити корпус, кришку, сито і диск соковижималки, просушити, а потім знову підготувати прилад для подальшої роботи.

&1&особливістю моделі є необмежений час безперервного її використання. Але виробник рекомендує після 6-7 видалень макухи вимкнути прилад і додатково очистити кришку і сито. Це дозволить полегшити роботу двигуна і підвищити продуктивність соковижималки.

Відгуки покупців

У радянські роки модель «росинка» особливо користувалася популярністю у дачників. Двигун соковижималки працює шумно, потужність невисока і, незважаючи на те що виробником не обмежено час безперервного використання, щоб отримати достатній обсяг соку, потрібно витратити не одну годину. Але кращої альтернативи для приладу не було, тому і відгуки оцінювати не доводилося.

По темі: світлана боброва: зйомка в москві

В даний час можна знайти різні моделі на будь-який смак, які дозволяють отримати сік з усіх овочів і фруктів, на відміну від радянського пристрою соковижималка «росинка». Відгуки покупців підтверджують, що сік з м’яких продуктів вичавлювати в ній не можна. Це досить незручно, оскільки для абрикосів, винограду або томатів доведеться придбати ще одну соковижималку.

&1&таким чином, серед позитивних відгуків можна відзначити невисоку ціну на прилад, а з негативних — гучну роботу і обмежену функціональність.

Переваги «росинки»

На основі відгуків користувачів можна відзначити наступні переваги соковижималки » росинка»:

  • низька ціна-соковижималки дешевше цієї моделі знайти не вдасться;
  • надійність — прилад прослужить без ремонту не один десяток років;
  • простота в дизайні і використанні — завдяки докладній інструкції російською мовою у користувачів не виникає питань експлуатації;
  • якісний продукт — сік з «росинки» виходить прозорим, з невеликим об’ємом осаду, набагато менше, ніж у сучасних соковижималок;
  • оскільки ще не зупинено випуск приладу соковитискач «росинка», ремонт його не стане проблемою, знайти запасні частини не складе ніякої праці.

Недоліки

Випущена майже 30 років тому, «росинка» багато в чому поступається сучасним соковижималкам. Серед найбільш вагомих недоліків можна відзначити наступні:

  • маленька потужність, наслідком якої є низька продуктивність. За один і той же відрізок часу сучасна соковижималка дасть можливість отримати більший обсяг соку;
  • голосно працює-через галасливого двигуна і високого рівня вібрації;
  • вичавлює на 10 відсотків соку менше, ніж сучасні апарати;
  • соковижималка «росинка» складніше збирається і миється, на відміну від нових моделей;
  • дозволяє отримувати сік тільки з твердих овочів і фруктів (в той же час популярні моделі соковижималок є