Показання та інструкція із застосування бурштинової кислоти для рослин

37

Бурштинова кислота вважається універсальним засобом, оскільки використовується не тільки для догляду за рослинними культурами, але і в народній медицині. Завдяки застосуванню бурштинової кислоти для рослин вдається прискорити їх зростання і цвітіння, підвищити врожайність. Засіб не проявляє токсичності, а тривалість дії зберігається протягом усього вегетаційного періоду.

Що собою являє бурштинова кислота

речовина має вигляд безбарвних кристалів, розчинних в спирті і воді, міститься в рослинах, бурштині. У садівництві та городництві препарат застосовують для стимуляції росту і підвищення врожайності, прискорення розвитку розсади, саджанців.

В аптечному виробництві бурштинову кислоту випускають в таблетках по 0,25 г.при вирощуванні рослин рекомендується використовувати спеціальні добавки, що містять кислоту.

Засобами удобрюють грунт, завдяки чому підвищується засвоєння поживних речовин. Регулярне використання препаратів дає кілька переваг: підвищується стійкість рослинних культур до несприятливих погодних умов, поліпшується діяльність грунтових мікроорганізмів.

Кислота сприяє формуванню хлорофілу в клітинах рослин, перешкоджає накопиченню в тканинах нітратів і токсинів. Можна виділити кілька показань до застосування кислоти. Використовують препарат на різних етапах розвитку рослин:

При використанні рідини при догляді за кімнатними і дачними рослинами потрібно дотримуватися норм витрати. Оскільки передозування негативно впливає на їх ріст і розвиток.

Дозування і як зробити робочу суміш

Водним розчином препарату обприскують зелену масу рослин, в рідині замочують посівний матеріал. Засобом можна підгодувати будь-які рослини. При розведенні кислоти важливо дотримуватися дозування:

  • 0,004 % розчин — для замочування насіння, обробки бульб і кореневищ;
  • 0,01 % розчин — для обробки перед цвітінням фруктових дерев (яблуні, груші – сливи, вишні);
  • 0,02 % розчин — для обробки овочевих культур з метою підвищення лежкості врожаю.

Щоб спростити приготування робочого розчину потрібної концентрації, спочатку роблять 1% розчин (в літрі води розводять 1 г речовини). Щоб отримати 0,01 % розчин, до 100 мл однопроцентного розчину доливають води до отримання обсягу 1 л.за таким же принципом готують 0,02% розчин.

Якщо виникає необхідність приготувати розчин іншої концентрації, дотримуються рекомендацій конкретного виробника або стандартної схеми розведення кошти.

Правила використання

Розчин можна вважати універсальним засобом при вирощуванні рослин, так як рідиною обприскують листя, поливають грунт. Робочий склад рекомендується відразу використовувати, не допускається зберігання рідини більше 3-5 днів.

Завдяки поливу грунту спостерігається стимуляція розвитку і росту кореневої системи висаджених рослин. З метою забезпечення ефективності речовини грунт поливають 0,2 % розчином. Рекомендується забезпечити просочення землі на глибину 15-30 см. При цьому враховуються вік рослинної культури, особливості будови і розвитку кореневої системи. Процедуру проводять 2-3 рази на початку сезону, дотримуючись інтервал 10-14 днів.

Практикується також замочування кореневої системи саджанців в розчині. При цьому коріння дерев перед посадкою занурюють в розчин на 30-60 хвилин, а потім на кілька хвилин залишають обсохнути.

Обприскування

В саду і городі при догляді за культурами часто роблять обприскування кислотою надземних частин рослинних культур. Завдяки цій процедурі стимулюються цвітіння і ріст пагонів. Для обробки використовують рідину концентрацією 0,1 %.

З метою посилення росту нових пагонів в період вегетації рідиною обприскують стебла і листя нецветущего рослини один раз в 2-3 тижні.

Робочою рідиною, приготовленої за тими ж пропорціями, обробляють квітучу культуру. Для стимуляції цвітіння перше обприскування роблять до початку фази (процедуру проводять двічі на день). Потім обробку кілька разів повторюють.

Живлення грунту

Для удобрення грунту можна користуватися універсальним засобом, до складу якого входять бурштинова кислота і елементи, необхідні для живлення рослин і структуризації грунту. Виробники випускають препарати, призначені для підгодівлі різних рослинних культур (декоративно-листяні, хвойні, орхідеї, декоративно-квітучі).

Використання рідкого добрива проводиться за стандартною схемою: в 1,5 літрі води розводять 10 мл препарату. Пересаджені рослини поливають через один-два тижні після пересадки. Тип рослин потрібно враховувати при дотриманні періодичності внесення підгодівлі.

Обробка посадкового матеріалу

Рекомендується використовувати рідину при підготовці бульб картоплі до посадки. Посадковий матеріал розкладають в один шар і обприскують 0,004% розчином. Бульби накривають плівкою на 1,5-2 години. Потім картоплю можна відразу висаджувати або залишити на пророщування.

Підготовку розсади роблять декількома способами. Для поліпшення приживлюваності паростки перед пересадкою поливають розчином кислоти (концентрація 0,025 %). Пересадку роблять через 0,5-1 годину. Або ж паростки за 1-2 дні до пересадки обприскують розчином (1-2 рази на день).

Техніка безпеки

При роботі з препаратом дотримуються стандартних правил: використовують засоби індивідуального захисту (респіратор, захисні окуляри, гумові рукавички, спецодяг), в процесі обприскування не можна пити, їсти, знімати засоби захисту.

Бурштинова кислота не відноситься до токсичних речовин, проте заходи безпеки дотримуються. У разі потрапляння рідини на шкіру, розчин видаляють серветкою, і ділянку обмивають чистою водою. При випадковому проковтуванні рекомендується зробити промивання шлунка.

У яких випадках не використовують бурштинову кислоту для підживлення

Необдумане використання препарату може призвести до негативних результатів. Не рекомендується застосовувати розчин в наступних випадках:

  • на грунтах з підвищеною кислотністю;
  • в лікувальних цілях і для боротьби зі шкідниками;
  • в осінньо-зимовий період, коли більшість рослин знаходяться в стадії спокою.

частий полив грунту кислотою може привести до порушення його мікрофлори. Особливо цей нюанс стосується догляду за кімнатними рослинами, так як обсяг грунту обмежений і не часто змінюється.

Грамотне і своєчасне використання бурштинової кислоти сприяє підвищенню врожайності культур, сприяє рясному цвітінню рослин і росту пагонів. Завдяки комплексному застосуванню добрив і кислоти нормалізується структура грунту, підвищується здатність кореневої системи поглинати поживні речовини.

Підпишіться на наші соціальні мережі