Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

97

Обробка післяопераційних швів в домашніх умовах-дуже важлива процедура, яка забезпечує швидке відновлення дерми.

Щоб прискорити процес загоєння ран, потрібно чітко виконувати рекомендації лікаря.

Фахівець призначить ефективні лікарські препарати для обробки уражених ділянок.

Отже, чим мазати шкіру в районі швів?

Процес загоєння залежить від людського організму. У одних людей регенерація шкіри відбувається досить швидко, у інших – займає тривалий період часу.

Щоб отримати хороший результат, потрібно забезпечити післяопераційним ранам адекватний догляд . Для цього лікар підбирає препарати для загоєння пошкоджених ділянок.

На швидкість і особливості відновлення впливають такі фактори:

  • стерильність;
  • регулярність процедур;
  • матеріали, які застосовуються для обробки швів.

Одним з ключових правил догляду за пошкодженими ділянками дерми є дотримання правил стерильності. Обробку ран здійснюють виключно добре вимитими руками. Для цієї мети потрібно застосовувати ретельно продезінфіковані інструменти.

залежно від особливостей пошкодження шви обробляють такими антисептиками:

  1. розчин перманганату калію-важливо чітко дотримуватися дозування. Це допоможе уникнути отримання опіків.
  2. медичний спирт.
  3. зеленка.
  4. фукарцин-препарат відтирається з поверхні з великими труднощами. Це може стати причиною дискомфорту.
  5. перекис водню-може привести до невеликого печіння.
  6. протизапальні мазі або гелі.

Крім цього, можна обробляти рану ефективним антисептиком – хлоргексидином. У будь-якому випадку перед початком терапії неодмінно слід отримати консультацію лікаря.

Щоб прискорити процес загоєння, необхідно дотримуватися алгоритм обробки ран:

  • продезінфікувати руки і пристосування, які будуть застосовуватися;
  • акуратно зняти пов’язку з рани;
  • за допомогою марлевого тампона або ватної палички нанести на шов антисептик;
  • накласти пов’язку.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєннядогляд за післяопераційним швом вимагає дотримання певних умов:

  • обробку потрібно виконувати 2 рази на добу, але при необхідності цю кількість можна збільшити;
  • важливо систематично перевіряти рану на предмет появи запалень;
  • щоб уникнути утворення шрамів, не варто знімати сухі скоринки;
  • під час водних процедур варто уникати застосування жорстких губок
  • при появі ускладнень у вигляді почервоніння, набряку або гнійного секрету слід негайно звернутися до лікаря.

Багато людей цікавляться, чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння. Для цієї мети можна застосовувати найрізноманітніші засоби.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєннясьогодні можна знайти безліч ефективних місцевих препаратів, які дозволяють впоратися з проблемою. Їх використання має цілу низку переваг:

  • доступність;
  • великий спектр дії;
  • створення плівки на поверхні рани-це дозволяє уникнути надмірної сухості тканин;
  • живлення дерми;
  • зручність застосування;
  • пом’якшення і освітлення рубцевих дефектів.

Важливо враховувати, що вологі рани заборонено обробляти мазями. Їх призначають після початку процесу загоєння.

Залежно від характеру і ступеня пошкодження дерми застосовують такі різновиди препаратів:

  • прості антисептичні засоби-підходять для обробки неглибоких ран;
  • ліки з гормональними інгредієнтами-застосовуються для великих пошкоджень, які супроводжуються ускладненнями.

Правильно підібрана мазь для загоєння післяопераційних швів дозволяє домогтися відмінних результатів. До найбільш дієвих засобів відносять наступне:

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Крім цього, можна підібрати ефективну мазь або крем для розсмоктування післяопераційних швів. До найбільш дієвих засобів з цієї категорії відносять наступне:

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Пластир для загоєння післяопераційних швів теж допомагає домогтися хороших результатів . Даний засіб являє собою пластину, яка скріплює зону розрізу і постачає рану необхідними речовинами.

Завдяки застосуванню спеціального пластиру вдається домогтися таких результатів:

  • запобігти проникненню в рану бактеріальних мікроорганізмів;
  • увібрати виділення з пошкодженої ділянки;
  • забезпечити приплив повітря до області шва;
  • зробити шов більш м’яким і гладким;
  • утримати в області рубця необхідну вологу;
  • запобігти розростання шва;
  • уникнути подальшого пошкодження травмованої зони.

Всі лікарські препарати повинен підбирати лікар . Спеціаліст обов’язково розповідає, як доглядати за ураженою областю.

Будь-які варіанти самолікування суворо заборонені, оскільки є ризик нагноєння рани і прогресування запалення.

Щоб прискорити процес загоєння уражених ділянок, потрібно використовувати народні рецепти. Сьогодні існує досить багато ефективних засобів:

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Щоб прискорити процес загоєння післяопераційних швів, дуже важливо забезпечити хороший догляд за пошкодженими ділянками дерми. Для цієї мети активно застосовують лікарські препарати і народні засоби.

Перед використанням будь-якого продукту обов’язково слід отримати консультацію лікаря. Самолікування може привести до небезпечних наслідків у вигляді серйозного запалення.

Найчастіше шви після операції обробляють йодом і марганцівкою. Крім йоду і марганцево-кислого калію, в сучасних умовах можна користуватися для загоєння швів різними мазями.

На який день після операції знімають шви, догляд за післяопераційним швом

На який день після операції знімають шви і чи потрібен догляд за рубцем? більшість операцій вимагає здійснити розріз тканин пацієнта. Для людей похилого віку потрібно набагато більше часу для загоєння розрізу (близько 2 тижнів). Рішення про те, коли знімати післяопераційний шов повинен приймати лікуючий лікар. Для цього до уваги беруться показники віку, здоров’я, і особливості конкретної операції. Шви вимагають обробки протягом двох тижнів після операції. При їх пошкодженні відбувається повторне травмування шкіри і косметичний шов може стати більш помітним. Час зняття швів може дещо відрізнятися в залежності від різних факторів – характер операції, глибина розрізу, здоров’я пацієнта.

Сам процес, властивий загоєнню швів після операції, досить тривалий і не завжди безболісний. Дефект на тканині зводиться до мінімуму, за рахунок колагенів рубець стає міцним. Завдяки епітелізації, збільшується здатність організму протистояти мікробам, яких чимало близько рани. Зазвичай шви заживають приблизно на п’ятий день, якщо не було ускладнень.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Вирішити проблему можна за допомогою звичайної перекису водню, якої наскрізь просочують пов’язку, даючи їй і засохлої крові гарненько розмокнути. Багатьох людей часто цікавить, чи можна обробляти шви після операції засобами народної медицини.

Але я не буду писати як і чим вдома обробляти шов після операції. Одне можу сказати, при виписці з лікарні як правило є шви які повинні зняти через тиждень приблизно. Тільки додам, пару раз мазав-зеленкою, це при тому що шов не був запаленим. Я обробляла шов після операції звичайної зеленкою. У моєї мами недавно була операція з видалення пухлини на шиї. Шви ще не зняли, нитки стирчать. На наступний день відпустили додому і сказали прийти через три дні, щоб подивитися знімати шви чи ні. У лікарні обробляли тільки спиртом і вдома сказали обробляти спиртом або горілкою.

Перші кілька діб догляд за швами після операції здійснюється в стаціонарі, де вона проводилася. Це не складно, головне дотримуватися правил асептики, тобто мити руки перед обробкою рани, не чіпати рану руками. Намагайтеся не наклеювати пластир на одні і ті ж місця, щоб там не виникало пролежнів. У випадках з рясною кровотечею або випаданням внутрішніх органів в рану потрібно викликати «швидку», яка в лежачому положенні доставить хворого у відділення, де його раніше оперували. Якщо його імунна система та інші системи міцні, то організм справляється з таким стресом, як операція і післяопераційний період протікає гладко.

Нитки, як правило, видаляються на 6 день перед випискою. Під час прийняття душу ні в якому разі не можна сильно тиснути на область шва і використовувати для миття жорсткі губки. Це може стати причиноюА за перший рік життя вони можуть вирости до 80 см.

Практикується і інший спосіб вирощування клена з насіння, при якому їх висаджують у відкритий грунт восени. В цьому випадку посадковий матеріал всю зиму знаходиться в природному середовищі існування і навесні починає проростати. При посадці цим способом схожість насіння буде трохи нижче через сильні морози або безсніжною зими. Проте, цей спосіб найприродніший і часто використовується при вирощуванні даної рослини.

Через 1-3 роки, в залежності від розміру саджанців, їх можна висаджувати на постійне місце. Посадка проводиться в заздалегідь викопані ями глибиною 70 см і шириною сторони 50 см.склад грунту повинен бути приблизно таким, як і для пророщування насіння. Рекомендується додати в грунт перед посадкою органічного добрива, наприклад, компосту або перегною. Надалі щоліта бажано вносити комплексне добриво для багаторічних рослин.

Якщо грунтові води на ділянці знаходяться досить близько до поверхні, то на дно посадкової ями слід укласти шар піску або керамзиту товщиною близько 15 см – це помітно поліпшить відтік зайвої вологи. На дно ями насипають грунт у формі гірки, на яку «саджають» саджанець і розправляють його коріння. Потім засипають землею так, щоб коренева шийка перебувала не глибше 5 см під землею.

Клен – красиве і просте в догляді дерево, яке володіє позитивною енергетикою. Влітку в тіні його густої крони можна чудово відпочити, а з приходом осінньої пори – насолодитися красою жовтіючої листя. Без сумніву, посадка клена є довгостроковим внеском в майбутнє свого саду, яким буде насолоджуватися не одне покоління нащадків.

Багато садівників вважають за краще вирощувати на своїй ділянці не тільки корисні овочі і смачні фрукти, але ще і декоративні рослини, що прикрашають садовий ландшафт. До таких рослини відноситься екзотичний японський клен-чудовий представник ботанічного світу, що володіє яскравою розлогою кроною.

Дерево приваблює своїм оригінальним зовнішнім виглядом, однак, виникає питання — чи не буде цей екзотичний красень складний у догляді. Щоб розвіяти сумніви, в статті ми розповімо про особливості вирощування японського клена в умовах нашого клімату: з’ясуємо, як садити рослину, і як доглядати.

Опис і особливості

Японський клен — декоративне деревце родом, як зрозуміло, з японії. На сьогодні відомо близько 100 його різних видів і сортів: подібне рідкісне розмаїття дозволяє підібрати найбільш підходящий сорт і забарвлення листя для будь-якого ландшафтного дизайну.

Японський клен

Висотою японський клен може бути від двох до десяти метрів, і має характерне яскраве забарвлення листя. Кольори листя можуть бути наступними:

  • зелений;
  • червоний;
  • жовтий;
  • рожевий

Можливі й інші, більш рідкісні, відтінки забарвлення: це залежить від сорту рослини.

Цікава і незвичайна форма рослини: японський клен має пишну розкидисту широку крону, чимось нагадує пальмову. Це ідеальне рослина для осені: своїм чудовим розмаїттям яскравого листя він здатний розвіяти будь-яку нудьгу, підняти настрій, надихнути на творчість.

У північних регіонах, на жаль, вуличне вирощування японського клена досить важко: тільки якщо поміщати рослину у велику діжку, яку на зиму можна прибрати в будинок або сарай.

Сорти

На сьогодні найбільшою декоративністю і популярністю відрізняються наступні сорти японського клена.

Шірасава

Це невисокий сорт деревця: досягає у висоту лише півтора метрів. Має декоративне широке листя, красивого і яскравого оранжево-жовтого відтінку.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Шірасава

Bloodgood

Це по-справжньому унікальний сорт, оскільки у дерева в даному випадку листя чорнильно-чорні.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Бені кава

Цей сорт японського клена має оригінальну яскраво-червоне листя, а також кору рубінового відтінку. Можете уявити, наскільки декоративний вигляд має рослина.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Бені кава

Кацура

Цікавий сорт, що має подвійне забарвлення листя: влітку вони зелені, а до осені змінюють колір на золотистий.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Як посадити

Хоч процедура посадки саджанця японського клена і нескладна, однак, вимагає знання деяких нюансів. Розповімо про ці нюанси більш детально.

Щоб грамотно посадити рослину, необхідно заздалегідь приготувати:

  • сам саджанець: здоровий і міцний;
  • компост і торф для добрива.

Спочатку слід викопати яму: її параметри повинні приблизно в два рази перевищувати розмах коренів рослини. Якщо саджанець куплений в горщику, то необхідно його з цієї ємності акуратно витягти. Розплутайте коріння рослини: теж дуже акуратно, не смикаючи.

У приготовлену ямку додайте торф і компост. Помістіть саджанець в лунку, присипте зверху грунтом, утрамбуйте.

На відео-посадка японського клена:

Навколо саджанця сформуйте невеликі бортики з землі по діаметру кореневого кола. Це полегшить полив рослини, так як вода не зможе стекти.

Відразу ж після посадки саджанець полийте, щоб коріння швидше прижилися. Якщо літо видасться дуже спекотним, поливати саджанець потрібно буде частіше і рясніше.

Наступної весни необхідно укласти поверх кореневого кола рослини мульчирующий шар із землі, перемішаної з прілимі опалим листям. Цей шар допоможе волозі довше затримуватися в кореневому колі, а також захистить землю навколо саджанця від бур’янів.

Які бувають рослини для живоплоту, і як вони виглядають, допоможе зрозуміти дана інформація:

Як зробити живопліт з верби своїми руками, допоможе зрозуміти фото

Вибір місця і умов

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Якщо ви вибрали для посадки рослина пальчастого сорту, то йому необхідно приготувати тінисте місце. Всі інші види японського клена воліють сонце. Але, хоч багато хто з сортів і переносять прямі сонячні промені, однак це не відноситься до тих з них, що мають подвійне забарвлення листя: в цьому випадку рослині потрібно тільки тінь або півтінь. До речі, вітрів і протягів японський клен не боїться, тому даний параметр тут не важливий.

Що стосується грунту, то він повинен бути добре дренованим і легким. Рослина віддає перевагу родючу, насичену гумусом грунт, що має слабокислу реакцію . Важливо, щоб коренева система рослини отримувала вологу без перешкод і в достатній кількості. В іншому випадку листя у японського клена можуть стати коричневими від нестачі води.

Рослина не терпить вапна, тому ділянка не повинна бути оброблена цією речовиною. Якщо ж коренева система рослини буде контактувати з вапном, це може привести до того, що у клена почнуть опадати листя.

Важливо знати, що рослини ці досить теплолюбні, і суворий клімат російської півночі їх навряд чи влаштує. Однак, досвідчені садівники ретельно вкривають деревце на зиму, завдяки чому мають можливість вирощувати японський клен і в умовах холодних зим.

Мульчування

Для деревця величезне значення має мульчування: цю процедуру необхідно проводити і навесні, і восени. В якості мульчі використовуйте перегній, деревну кору, тріски, компост. Процедура допомагає коріння дерева мати постійний доступ до вологи, захищає взимку корінці від промерзання, а також це додаткова підгодівля і захист від бур’янів.

Обрізка

Рослина в перші роки його життя необхідно обрізати регулярно, формуючи крону. А потім можна вже не обрізати, а тільки видаляти хворі і зламані гілки.Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Підживлення

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Навесні під деревце необхідно внести гранульовані мінеральні добрива, а тільки потім перекривати цю підгодівлю мульчирующим шаром. Майте на увазі, що в мінеральному комплексі повинні бути відсутні азотисті компоненти, так як вони японському клену не підходять.

Якщо грунт досить родючий, то підгодівлі вистачить і однієї на рік. Якщо ж мізерна, то необхідно ще раз підгодувати деревце влітку. Але підгодовувати рослину можна тільки до серпня. Потім внесення будь-яких добрив необхідно припинити, так як клену необхідно починати готуватися до зимівлі.

Зимовий догляд

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Якщо клімат у вашій місцевості м’якістю не відрізняється, обов’язково вкривайте японський клен на зиму. В якості укривного матеріалу рекомендується вибрати садовий фліс, як найбільш теплий і м’який матеріал. Якщо взимку випало багато снігу, то регулярно звільняйте гілочки клена від цих важких опадів.

В іншому випадку гілки можуть не витримати, і зламатися. Однак, не варто чіпати дерево, коли гілки покриті крижаною кіркою після відлиги: в цьому випадку їх особливо легко зламати.

Японський клен будинку

Можливе вирощування цього чудесного рослини і в домашніхВ даному випадку вибирається карликовий сорт клена. Японці вірять, що присутність цієї рослини робить позитивний вплив на енергетику квартири: приносить умиротворення, щастя, спокій і достаток.

Крім цього науково непідтвердженого вірування вченими вже доведено, що японський клен здатний очищати повітря в квартирі, і це сприятливо відбивається на мікрокліматі житла. Крім того, чудове цвітіння рослини буде радувати вас з весни і до глибокої осені.

На відео-японський клен в будинку:

При домашньому вирощуванні японського клена особливо важливою стає захист рослини від шкідників, так як в даному випадку деревце виростає більш ніжним.

Розмноження

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Розмножують японський клен зазвичай насінням. Збирати насіння потрібно восени, ідеально — в жовтні. Щоб як слід підготувати насіння до подальшої посадки, їх необхідно стратифікувати. Для цього зібраний посадковий матеріал закладають в суху піщану суміш, і зберігають всю зиму в прохолодному місці. навесні ж висівають в контейнер, перед цим обробивши стимулятором росту.

За перше літо саджанці не надто сильно витягуються, але вже і на цьому етапі можна провести сортування, залишивши для подальшого вирощування тільки найбільш міцні і високі екземпляри.

Першу зиму саджанцям, вирощеним з насіння, найкраще провести в приміщенні, перебуваючи як і раніше в своєму контейнері. Наступної ж весни (другий за життя рослини) саджанці необхідно пересадити в відповідні за розміром горщики (для кожного екземпляра — окремий), а потім вже, підростивши ще трохи, пересадити у відкритий грунт.

Якщо пересадку в грунт здійснити не дозволяє клімат або інші причини, подбайте, щоб земля в діжці була багата органікою.

Застосування в садовому дизайні

Декоративність японського клена дозволяє використовувати його як прикраса будь-якого ландшафтного дизайну. Найбільш виграшним чином буде виглядати деревце в одиночній посадці. У групах японський клен перетягне все «ковдру уваги» на себе, тому даний вид садового дизайну для нього не дуже підходить.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Японський клен в садовому дизайні

Якщо дерево буде розміщено на невеликому підвищенні, це дозволить найкращим чином його виділити, і підкреслити красу. Японський клен також чудово виглядає на тлі практично будь-яких інших квітів, чагарників і дерев. Він може прикрасити своєю присутністю і розарій, і водну зону, і японський сад з каменів. А ось які хвойні в ландшафтному дизайні дачної ділянки можна використовувати, зазначено

  1. вид клена для бонсай
  2. варіанти виконання
  3. на пошук насіння
  4. готуємо грунт і ємність
  5. посадка насіння
  6. робота з держаком
  7. висадка втечі
  8. догляд за посадками
  9. формування крони

Бонсай (в перекладі з японської – «вирощене в підносі») – зменшена копія дерева, вирощена в домашніх або дачних умовах. Ефект досягається за рахунок регулювання розмірів і форми кореневої системи рослини. Бонсай клен своїми руками виростити непросто, процес вимагає терпіння і часу. Але кінцевий результат сповна виправдовує очікування: листопадне дерево поводиться як повноцінний побратим, в процесі розпускання і в’янення лист змінює колір, потім опадає. Компактний розмір карликового рослини дозволяє тримати його навіть в квартирі, більш рослі особини прикрашають веранди і присадибні ділянки.

Вид клена для бонсай

Виростити маленьке деревце можна з сосни, сакури, бамбука, верби, в’яза, бузку, лимона, ялини, фікуса. Рослинники експериментують з різними видами рослин, принцип створення будь-якого екземпляра полягає в роботі з кореневою системою відводки і особливому догляді за кроною.

Бонсай клена може бути вирощений в домашніх умовах з різних видів дерева:

  • скельний;
  • польовий;
  • дланевидный;
  • платанолистный.

Карлики наведених видів мають дрібні листя, що найбільш органічно виглядає на деревах бонсай.

Для вирощування цих дерев в домашніх умовах виведені кольорові екземпляри. До них відносяться:

  • клен блакитний або синій;

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

  • японський червоний;

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

  • фіолетовий.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Мистецтво бонсай користується високим попитом у квітникарів і дачників, тому галузь постійно розвивається, селекціонери виводять нові види кленів з різною формою листа і його відтінками. На фото представлені найпопулярніші види кленових композицій.

Варіанти виконання

Виростити мініатюрне дерево з представника кленового сімейства можна в декількох формах:

  • прямостоячий вид;
  • похилий;
  • метлоподібний;
  • гайок.

Виростити композицію з насіння або живця в домашніх умовах можна в будь-якій формі, досить дотримуватися чіткої послідовності дій і не упускати важливих моментів.

На пошук насіння

Найчастіше садівники використовують зріле насіння дерева – надалі такому исходнику можна надати будь-яку форму без потреби змінити вже сформувалася систему.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Збір виробляють після дозрівання і опадання «вертольотів» з гілок в осінній період. Правда, до посадки такий матеріал не готовий: для насіння необхідно влаштувати імітацію зимового відпочинку в штучних умовах. Для цього беруть ємність з щільно прилеглою кришкою, поміщають в неї вологий пісок, в який заглиблюють насіння, закривають ємність і поміщають в холодильник. Період стратифікації становить 100-120 днів, навесні збір готовий до висадки.

Якщо виростити природний предмет декору в домашніх умовах хочеться, але часу на збір насіння немає, слід звернутися в спеціалізовані магазини, що пропонують готовий посадковий матеріал японського та інших видів клена. Синій, блакитний, червоний бонсай отримують тільки із спеціально виведених рослин.

Швидший спосіб отримати декоративне дерево – висадка живця.

Підготовка посадкового матеріалу

Щоб зростання насіння відбувався швидше, у них надрізають щільну оболонку і поміщають в теплу воду або перекис водню 9% на 2-3 доби. В умовах високої вологості відбувається інтенсивне вбирання рідини і насіння оживає.

Щоб запобігти розвитку хвороб зародка дерева, проводять первинну обробку насіння сухим або рідким фунгіцидом.

Готуємо грунт і ємність

Для вирощування клена бонсай в домашніх умовах важливо правильно підготувати грунт. Для клена беруть рівне співвідношення глинозему, перегною і піску.

Важливий етап-знезараження грунту. Оптимальні способи:

  1. термічна обробка високими температурами. Для цього грунт нагрівають в духовці, мікрохвильовці або на водяній бані, потім остуджують, сушать і просівають через сито.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

  1. інший метод-заморожування з подальшим відтаванням грунту.
  2. використання біологічно активних добавок типу «фітоспорін», «бар’єр» та ін.

При обробці гинуть патологічні грибки, цвіль, яйця комах та інша зараза, здатна завдати шкоди рослині. Після процедури в грунт вводять добриво для відновлення корисної мікрофлори.

Бонсайніцу для першого часу можна взяти невелику-вирощування дерева відбувається не швидше, ніж в природних умовах, тому в міру зростання її змінюють на більший обсяг.

Обробити операційний шов в домашніх умовах. Чим обробляти післяопераційний шов для кращого загоєння

Ємність ретельно очищають неагресивними речовинами, промивають і висушують. У дні горщика обов’язково повинні бути дренажні отвори. Щоб уникнути вимивання грунту, рекомендується вистелити низ сіткою.

Посадка насіння

У підготовлену ємність насипають грунт, залишаючи 3 см до країв бонсайніци. Якщо насіння кілька, їх укладають один від одного на відстань не менше 1 см.отриманий пласт притискають дошкою, потім зверху засипають грунт товщиною не більше 3 діаметрів насіння. Посадку злегка поливають і прикривають ємність склом або поліетиленом для вільного проходження світла і збереження вологи.

Після того, як з’являться перші сходи, скло піднімають, а в плівці роблять кілька отворів для подачі свіжого повітря.

Після утворення листя молоді пагони розсаджують в свіжий грунт на відстані 2-3 см.

Робота з держаком

Більш швидкий спосіб своїми руками створити бонсай з клена – взяти готовий держак дерева і перетворити його.

  1. гілочку-заготовку готують раннім літом: вибирають вподобану, вона не повинна мати сформовану кору.
  2. біля основи держака роблять кільцевої розріз шкірки і грубої деревної частини. Тут будуть розвиватися коріння. Другий такий же надріз роблять вище першого на 2-3 см.
  3. видаляютьКору і тверду частину між надрізами.
  1. на зрізане місце наносять корнеобразующій гормон у вигляді пудри або гелю.
  2. щоб активізувати роботу речовини, на оброблений зріз кріплять сфагновий зволожений мох, запечатують його поліетиленом і залишають в затемненому нежаркому місці.
  3. через кілька тижнів коріння самі проявляться крізь накладену захист, тоді пов’язку можна зняти.

Для пророщування можна скористатися сумішшю хорошого компосту і піску: в зволожену субстанцію поміщають зрізану частину живця до появи коренів.

Після утворення впевнених коренів держак відокремлюють від материнської гілки.

Висадка втечі

Беруть горщик з дренажними отворами, засипають в нього круглі камінчики, грунт (80% кори подрібненої і 20% торфу) в кількості, достатній для надійної фіксації дерева. У втечі знімають тонку кору, не порушуючи цілісність корінців, оголену частину поміщають в грунт.

&1&

У грунт можна внести трохи моху-сфагнуму. Він служить добривом і пом’якшує жорстку воду, що забезпечує дбайливий догляд за кореневою системою.

Для посилення фіксації в горщик встромляють кілочок, до якого прив’язують молоде деревце.

Вирощування бонсай своїми руками методом живцювання доступно тільки в тих випадках, коли дерево планується розміщувати на вулиці . Навіть повноцінний догляд не здатний замінити дикорослому дереву рідну стихію. У період зміни кольору листя композицію можна заносити в будинок, але не більше, ніж на 1-2 години.

Догляд за посадками

Сіянці, отримані з насіння, піддають підрізання коренів у віці 3 місяців – основний стрижень вкорочують на 2/3.

Синій, блакитний червоний клени розвиваються так само, як зелені: пересадка кожного виду повинна проводитися навесні з інтервалом не більше 2-х років. Кожен раз грунт повністю змінюють, центральний і бічні корені підрізають на 20%.

&1&

Пагони прищипують після утворення 2-4 листочків.

При досягненні висоти рослини 10 см, його пересаджують в звичайний горщик, бажано керамічний.

Пізньою весною і раннім літом бонсай удобрюють спеціальними підгодівлями.

Клени люблять тінь, тому не слід залишати їх на відкритому сонці. Так само не можна піддавати композицію великим перепадам температур.

Формування крони

Різні форми кленам надають за допомогою підрізання гілок і напрямку їх зростання.

&1&

Синій клен на фото отриманий з насіння. Коли з’являється нова гілка у підрослого рослини, її обмотують тонким дротом біля основи і фіксують до горщика в потрібному напрямку. Таким чином отримують найхимерніші і екзотичні форми карликових дерев.

Виростити домашній бонсай своїми руками можна за 5-7 років при правильному своєчасному догляді.