Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користь

135

Рослинна олія-продукт, добре знайомий кожному з нас. Щодня ми додаємо його в їжу в якості заправки до салатів, або з його допомогою смажимо, запікаємо, тушкуємо страви.
На прилавках магазинів цього продукту величезна кількість і різноманітність. Крім видів масла в залежності від того сировини, з якого воно виготовлено, існує ще й поділ масла за способом приготування: рафінована і нерафінована.

розглянемо, що ж це означає, в чому відмінність між ними, яке і для чого краще використовувати.

Взагалі рафінування-це процес очищення чогось від домішок. Тобто логічно припустити, що рафінована олія-олія, яка очищена від домішок. А що від чого очищають, і для чого це потрібно? давайте розбиратися.

Отже, щоб отримати масло існують 2 основних способи:
Віджимання і екстрагування . А віджимання, в свою чергу, буває холодним і гарячим.

При холодному віджиманні подрібнене насіння соняшнику (оливок і т.д.) тиснуть під пресом. Це і є масло холодного віджиму. У ньому зберігаються всі ті речовини, мікроелементи і вітаміни, що і в початковому продукті. Масло має слабовиражений запах і називається extra virgin.

При гарячому віджиманні сировину (насіння, плоди) попередньо нагрівають до температури 100-120 градусів, щоб підвищити вихід готового продукту. Отримане масло має більш сильний характерний запах.

Екстрагування-це хімічний спосіб виділення масла з насіння. Вихідна сировина заливають бензином. Масло з насіння переходить в розчин. Потім бензин випарюють, а масло, як більш важка фракція, залишається.
Таке масло проходить кілька ступенів очищення:
Відстоювання,
Фільтрація,
Лужну нейтралізацію,
Очищення різними адсорбентами, які поглинають фарбувальні речовини, (чому масло освітлюється).

Таким чином, виходить масло без смаку, без запаху, прозорого кольору. Тому таке масло відмінно підходить для приготування багатьох страв. Крім того, рафінована олія має набагато більш високу температурну «точку димлення». «диміти» воно починає тільки при температурі понад 230 градусів цельсія . А ми знаємо, що в процесі смаження, якщо масло починає пригорати — це дуже шкідливо, так як в цей момент в ньому виробляються канцерогени.

Нерафінована олія

Це масло, що пройшло тільки первинну механічну очистку шляхом фільтрації. Це масло холодного віджиму. Має насичений смак, щільну консистенцію, більш жирне. Термін придатності всього лише до 8 місяців.

Отримане будь-яким з названих способів масло піддають фільтрації від механічних домішок. На цьому процес очищення закінчується. В результаті отримують нерафіновану олію, в якому присутні (у зваженому стані) різні компоненти, в тому числі вода. Таке масло має більш темний колір, при тривалому відстої в ньому утворюється осад. Таке масло краще підходить для салатів та інших холодних страв. Але для смаження таке масло підходить погано, тому, що піниться при нагріванні і помітно швидше починає пригорати. Нерафінована олія починає «диміти» вже при нагріванні понад 105-110 градусів, тому готувати на ньому не рекомендується .

Підіб’ємо підсумок:

Рафінована олія
Масло, що пройшло кілька ступенів механічного і фізичного очищення, в результаті яких воно нейтралізується за смаком і освітлюється.
У процесі приготування масло не піниться і не димить.
Температура, яка викликає появу диму -230 градусів цельсія.
Масло відмінно підходить для смаження і випікання страв.
Масло не має запаху, відповідно не перебиває аромату страви.
До всього іншого, таке масло можна довго зберігати, воно має великий термін придатності.

Нерафінована олія
Масло, що пройшло тільки фільтрацію від механічних домішок. Звичайно, таке масло-найбільш корисно, оскільки менше піддається очищенню, завдяки чому зберігається більша кількість корисних речовин. Нерафінована олія можна використовувати для заправки салатів, своєю насиченістю масло надає страві неповторний аромат.
Але таке масло, на відміну від рафінованого має невеликий термін придатності. А так само на ньому не рекомендується готувати, оскільки точка димлення такого масла — 110 градусів цельсія.

Останні роки, все частіше з різних кулінарних та інших програм можна почути, що рекомендується до використання не соняшникова олія, а оливкова.

Років 20 тому не була оливкової олії, ми ходили на базар і купували виключно соняшникову. Причому воно було темно коричневого кольору і з сильним запахом. Сьогодні на полицях магазинів соняшникова олія кришталево чиста і світла. Та й запаху практично немає.

А ось в користь оливкової олії ніхто і не сумнівається.

Давайте розбиратися, що корисно, а що ні і що ми зазвичай купуємо.

корисні властивості соняшникової олії:

  • 99,9% у соняшниковій олії-це насичені і ненасичені жирні кислоти. Останні відіграють важливу роль у створенні гарної клітинної мембрани і оболонок нервових закінчень.
  • соняшникова олія багата вітаміном е. Його в 3 рази більше, ніж в оливковій олії.
  • пм містить вітамін а (ретинол). Цей вітамін відіграє важливу роль у розвитку і зростанні людини. Потрібен для зору, і є антиоксидантом в боротьбі з інфекціями.
  • багатий вітаміном d (кальцитріол). Також грає важливу роль в зростанні кісток дітей, розвитку м’язів, кишечника і нирок. Покращує імунітет. Відповідає за згортання крові і роботу щитовидної залози. Регулює мінеральний обмін речовин в організмі.
  • багате вітаміном е (токоферол). Він відповідає за репродуктивну функцію і за процеси старіння. Сприяє зміцненню стінок капілярів, поліпшенню циркуляції крові, зниження кров’яного тиску. Захищає від дії вільних радикалів, покращує імунітет.
  • багато вітаміном f — входять ленолієва і ліноленова ненасичені жирні кислоти, які дуже важливі для людини.

Беруть участь безпосередньо в створенні клітинних мембран. Відповідають за обмін жирів в організмі, не дають утворюватися холестерину на стінках судин. Сприяють хорошому кровообігу, покращують шкіру і волосся.

яке масло вибрати: рафінована або нерафінована?

масло, яке ми купуємо в магазині для приготування їжі, буває рафінована і нерафінована.

Будь-яке масло, будь то соняшникова або оливкова отримують або пресуванням (механічний спосіб), або шляхом екстракції (при додаванні хімічних розчинників, які потім виводяться з кінцевого продукту).

Так виходить нерафінована олія. Якщо воно не піддавалося термообробці, то воно насичене всіма корисними речовинами, про які ми говорили вище. Це масло темніше, з більш вираженим запахом і ви можете побачити осад на дні пляшки.

Таке масло прекрасно підходить для салатів і краще не використовувати для смаження, так як при нагріванні утворюються небезпечні сполуки.

Нерафіновану олію піддають подальшій рафінації. І тоді соняшникова або будь-яке інше масло стає чистим, прозорим і світлим, без яскраво вираженого запаху, але і не таким корисним. Таке масло найкращим чином підходить для смаження і довше зберігається.

а яке ж масло корисніше соняшникова або оливкова?

Яким з цих рослинних масел корисніше заправляти салат, а на якому смажити?

У цьому нам допоможе розібратися склад одне і іншого масла, причому, в нерафінованому стані (так як ми вже знаємо, що таке масло більш корисно).

Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користькількість насичених жирних кислот:

  • оливкова олія— 12%
  • соняшникова олія-13%.

Входження поліненасичених жирних кислот:

  • оливкова олія– 10%
  • соняшникова олія-72%.

Кількість мононенасичених жирних кислот в оліях:

  • оливковому– 77%
  • соняшниковій-16%.

Вітаміну е на 100г продукту:

  • оливкова олія — 12 мг
  • соняшникова олія-40-60 мг

За калорійністю:

  • оливкова олія-899 ккал.
  • соняшникова олія-900ккал.

Цей фактор точно не може бути ключовим для переваги в низькокалорійній дієті.

Ні те, ні інше масло не має однозначної переваги. В одному маслі одного більше, в іншому іншого.

Я б сказала, що вони скоріше не конфліктують, а можуть доповнювати один одного. Вирішальним моментом, що вибрати, для вас може стати ціна і смакові переваги.

Для смаження використовуйте рафіновану оливкову олію, яка при нагріванні утворює найменшу кількість шкідливих сполук.

Їжа-це найкращі ліки! будьте здорові!

Масло ши

Ремонт покрівлі гаража в зимовий час. Покрівельні роботи-м’яка, наплавляється і мембранна покрівля

Час безжально до всього, в тому числі і покрівельного покриття, яке зношується з плином часу. Навіть з очеретяної покрівлею, здатної прослужити багато років без ремонту, можливі непередбачені ситуації. Правильний і своєчасний догляд і ремонт покрівельного покриття дозволить збільшити терміни її експлуатації.

Ремонт покрівлі будинку

Ця необхідна процедура дозволить не тільки збільшити термін служби вашої покрівлі, але і дозволить зберегти тривалий час в хорошому стані сама будова. Найчастіше в горищному приміщенні, якщо це не мансардний дах, буває сконцентровано чимало комунікаційних вузлів:

  • вентиляція;
  • телефонна проводка;
  • електрична проводка;
  • вихід парового опалення;
  • димоходи і труби.

Для забезпечення правильного і безперебійного функціонування всіх цих «служб», доводиться приділяти певну увагу такому процесу, як ремонт.

Ремонт покрівлі будинку може бути, як капітальним, так і локального характеру. Думаю, буде зайвим, описувати той чи інший вид ремонту. Зі свого боку хочу дати пораду, що локальний ремонт слід проводити щорічно і тоді протягом тривалого часу вам не доведеться вдаватися до ремонту капітального. Важливим питанням я вважаю час проведення ремонтних заходів. Ні для кого не секрет, що ідеальним часом для ремонту є теплу пору року, але іноді трапляється і так, що ремонт просто необхідно провести в морозний зимовий час. Що ж робити в цьому випадку?

Ремонт покрівлі взимку

Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користьнеобхідність є вкрай рідкісною (наприклад, покрівля тегола відрізняється довговічністю і стійкістю до значних температурних перепадів) і може з’явитися тільки в екстрених випадках або при надзвичайних ситуаціях. Але, навіть в цей момент не варто панікувати, а слід поставитися до цього процесу з належною обережністю і розумінням всієї складності.

Перше, що потрібно зробити для того, щоб зробити ремонт покрівлі якісно в зимовий час, це домогтися абсолютної сухості всього покрівельного покриття. Це можна здійснити шляхом накривання ділянок покрівлі брезентовим тентом. Це дозволить забезпечити вологозахист всієї покрівлі і згодом не буде проблем з герметичністю, що також важливо. Якщо є така можливість, то слід створити певний температурний режим на певній ділянці, де потрібен ремонт покрівельного покриття. Здійснити це можна за допомогою газового пальника. Теплота необхідна в тому випадку, якщо для ремонту ви використовуєте бітумні матеріали, які вимагають певних температурних режимів.

Якщо є така можливість, то відкладіть ремонт покрівлі на теплу пору року. А взимку, в разі надзвичайної необхідності, ви можете зробити невеликий локальний ремонт, який дозволить вам перезимувати, а влітку зробити якісний ремонт.

М’яка покрівля – один з найпоширеніших видів дахів в нашій країні, незважаючи на свою відносну дешевизну і простоту укладання має ряд недоліків, один з яких – відносно недовгий термін служби. Викликано це, аж ніяк, не якістю самого покрівельного пирога, а більшою мірою, кліматичними особливостями нашої країни. Ремонт м’якої покрівлі взимку може знадобитися, якщо в теплу пору року не проводився огляд даху, і не виконувалися роботи з поточного ремонту покрівлі.

Перш ніж говорити про покрівельні роботи в зимовий період, давайте розберемося з особливостями рулонної покрівлі.

Зробити ремонт даху взимку в москві

Якщо ситуація з сильною течією даху не дозволяє чекати до весни, то ремонт м’якої покрівлі своїми руками взимку краще не робити, а довірити цю справу професіоналам. Компанія «строй 911» має багаторічний досвід проведення покрівельних робіт взимку. Власне виробництво, великий штат професійних монтажників і промислових альпіністів дозволяють нам запропонувати кращу ціну на ремонт даху взимку в москві і регіонах.

Дізнатися вартість ремонту покрівлі гаража, мембранної покрівлі, м’якої можна по телефону або через форму зворотного зв’язку, зазначеної на сайті. Виїжджаємо на об’єкт в день звернення!

Особливості м’якої покрівлі

До м’яких видів рулонної покрівлі відносять прямі та інверсійні покрівлі, в яких ізоляційний шар виконаний з бітумно-полімерних матеріалів, мембран і мастик. Укладання м’якої покрівлі відбувається із застосуванням гарячої або холодної мастики і рулонного бітумно-полімерного покриття, яке кріпиться шляхом наплавлення, полімерне шляхом часткового або повного приклеювання. Плоскі покрівлі з ухилом до 90 використовують, як правило, для промислових будівель.

Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користь

До позитивних особливостей матеріалу м’якої покрівлі можна віднести:

  • простоту укладання
  • недорогу вартість матеріалу
  • хороші ізоляційні властивості

З негативних особливостей можна виділити

  • недовговічність покриття. Термін служби бітумного покриття 5-12 років, бітумної черепиці-25-30 років.
  • схильність механічних пошкоджень і деформації в результаті кліматичних змін.

З огляду на перерахованих вище особливостей матеріалу, взимку можливий, але з чіткими дотриманнями правил і технологій монтажу і ремонту даху.

Ремонт м’якої покрівлі взимку, при мінусових температурах

Діючий снип для м’яких покрівель бал розроблений ще на зорі вісімдесятих, коли не було сучасних матеріалів, інструментів і технологій, відповідно до снип взимку робити ремонт м’якої покрівлі не можна, але враховуючи сучасні реалії – можна.

Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користь

Сучасні покрівельні матеріали дозволяють проводити ремонтні роботи на даху в температурному режимі від -15 с, якщо температура нижче, лагодити дах не рекомендується, так як низькі негативні температури негативним чином позначаться на якості та приляганні покрівельного покриття.

Потреба у ремонті даху в зимовий період може виникнути з різних причин:

  • знос матеріалу
  • механічні пошкодження в результаті неправильної очищення покрівлі від снігу та криги
  • в результаті погодних умов (ураган тощо)

Технологія ремонту покрівлі в зимовий період

При дотриманні всі технологій монтажу та ремонту м’якої покрівлі в зимовий період дах прослужить досить довго, хоча за ціною це обійдеться дорожче, ніж в теплу пору року. Дрібний аварійний ремонт даху обійдеться приблизно в 15-20 тисяч рублів.

Текти даху взимку може виникнути з різних причин, але для того щоб виявити що саме послужило причиною течі, потрібно провести ретельний огляд покрівлі. Якщо на даху лежить сніг, то попередньо його очистити.

При проведенні всіх видів покрівельних робіт в зимовий період обов’язковою умовою є забезпечення безпеки монтажників (троси, страховка та ін.)

Різниця між рафінованою і нерафінованою олією. Рафінована і нерафінована олія шкода і користь

Після того, як виявлено місце протікання на даху, можна приступати до . Якщо температура нижче + 5с, потрібна установка тепляка, так як монтаж покрівельного полотна вимагає певного температурного режиму. Як правило, при ремонті плоскої покрівлі взимку основними проблемами є: бульбашки (відходження покрівлі), тріщини в покритті.

Технологія виконання дрібних ремонтних робіт

  • очищення даху і виявлення проблем
  • бульбашки . Розтин бульбашок конвертом, просушування, очищення від сміття, заливка мастикою, приклеювання відігнутих країв.
  • тріщини . Очищення, просушування, заливка мастикою.
  • механічні пошкодження. якщо ремонтується полімерне полотно, латка повинна бути з того ж матеріалу, що і основне полотно покрівлі. Очищення і знежирення поверхні, вирізання заплатки (на 10-12 см.більше пошкодженої ділянки), припаювання заплатки, прокатка валиком.
  • розгерметизація швів. Очищення місця відшарування, спайка швів (в разі великої площі відшарування зверху ставиться мембранна латка)

У статті дані загальні рекомендації як правильно провести ремонт м’якої покрівлі взимку. Описані недоліки зимового ремонту. Наведено залежність між характером прояву дефектів покрівлі та методами їх виправлення. Прочитавши цей матеріал, ви будете орієнтуватися у виборі матеріалів і технології проведення ремонту.

&1&

Особливості зимового ремонту даху з рулонної покрівлею

Зимові місяці – це не найсприятливіший час для проведення ремонту будинку зовні. Але досить часто саме в цю пору року можна виявити, що дах втратив герметичність. А якщо врахувати, що під час циклів відтавання/замерзання мікротріщини можуть перетворитися в «повноцінні» щілини, то краще провести ремонт покрівлі взимку.

Традиційні листові покрівельні матеріали, які кріплять механічним шляхом на обрешітціСкатних дахів, не дуже «примхливі». Профлист і фальцева покрівля, металева і традиційна черепиця, шифер і ондулін – всі вони не стають на морозі крихкими, у них немає таких характеристик, як «гнучкість на брусі», які є у матеріалів на бітумній основі.

Інша справа м’яка рулонна покрівля. Якщо в характеристиці вказана гнучкість на брусі при -15°c, то під час ремонтних робіт, коли температура повітря буде -20°c, вона буде ламатися.

&1&

Наприклад, у рубемаста (одного з найбільш «простих» представників бітумної покрівлі) температура гнучкості на брусі дорівнює 0°c, а крихкість в’яжучого настає при -15°c. А це означає, що працювати з матеріалом можна лише при «плюсових» температурах, а в сильні морози по даху навіть ходити не рекомендується.

І щоб орієнтуватися в особливостях зимового ремонту м’якої покрівлі, нижче для найбільш популярних рулонних матеріалів наведені рекомендації по температурі повітря під час проведення ремонтних робіт:

    Руберойд — не нижче + 5°c;

    Рубемаст , стеклоізол, бікрост, лінокром – 0°c:

    Бікроеласт , еколфлекс – -10°c;

    Біполь – -15°c;

    Уніфлекс – -20°c;

    Техноеласт – -25°c.

Особливості зимового ремонту даху з м’якою черепицею

У м’якої черепиці немає такої характеристики, як «гнучкість на брусі». Хоча структура (основа, в’яжучі і присипка) багато в чому ідентична рулонної м’якої покрівлі.

&1&

Основна проблема заміни гонту – це не його крихкість, а кріплення до основи цвяхами, які не так просто витягнути

Відсутність такої характеристики пояснюється «дрібним» форматом і технологією монтажу-бітумну черепицю не треба розмотувати з рулону, тим самим відчуваючи на «гнучкість на брусі». Але певні особливості проведення її укладання в зимовий час є. Наприклад, виробник черепиці шинглас, компанія техноніколь, їх формулює так:

    Упаковки витримують в теплому приміщенні не менше доби при температурі + 20°c;

    Щоб плитки надмірно не охололи і не стали крихкими, їх подають на дах не більше 5-6 пачок за один раз;

    З проблемної ділянки знімають пошкоджені гонти ;

    Перед фіксацією плитки на підставі (підкладковий або ендовний килим) самоклеючу смугу з вивороту підігрівають будівельним феном або газовим пальником.

Якщо ж пошкоджена не тільки черепична плитка, але і підкладковий килим, то його цілісність також підлягає відновленню.

&1&

на нашому сайті ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують послуги . Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна відвідавши виставку будинків «малоповерхова країна».

І тут при виборі матеріалів діють ті ж правила, що і для рулонної покрівлі, так як у килима є характеристика «гнучкість на брусі». Нижче наведені вимоги по допустимій температурі повітря для укладання підкладкових килимів компанії техноніколь при проведенні ремонту м’якої покрівлі в зимовий період:

    Anderep ultra, gl і gl plus—15°c;

    Anderep prof—20°c;

    Anderep prof plus – -25°c.

примітка! самий «простий» вид підкладкового килима має температуру гнучкості на брусі -5°c.

Типові дефекти м’якої покрівлі

Весь «асортимент» дефектів поверхні м’якої покрівлі можна розділити на кілька видів:

    Відсутність на якійсь ділянці захисного шару;

    Тріщини ;

    Механічні пошкодження;

    Здуття у вигляді повітряних або водяних бульбашок;

    Відшаровування стику нахлеста смуг;

    Відшаровування латки від попереднього ремонту;

    Біологічне руйнування (грибок, мохи, рослини).

&1&

Крім порушення цілісності поверхні, можливі протікання в місцях сполучення м’якої покрівлі з димоходами, вентиляційними шахтами, трубами, стійками і розтяжками інженерного обладнання.

Загальні положення щодо проведення ремонту механічних пошкоджень

Найлегше відремонтувати механічні пошкодження м’якої покрівлі. Невеликі проколи, порізи або тріщини закладають установкою латки. Розмір латки повинен бути на 100 мм (і більше) більше, ніж довжина порізу або тріщини, або перекривати пошкоджену ділянку у всіх напрямках. А краю латки повинні бути округленими.

Проводять ремонт покрівлі в зимовий період за правилами, перерахованими нижче:

    Очищають пошкоджену ділянку від снігу, сміття і бруду.

    Вирізують латку з округленими краями.

    У м’якої покрівлі газовим пальником розігрівають ділянку, де встановлюють латку.

    Шпателем втирають захисну присипку в верхній шар розм’якшеного бітумного в’яжучого.

    Наплавляють латку.

&1&

Ремонт здуття

Самий «простий» випадок, якщо здуття утворилося через те, що при укладанні між шарами потрапила волога. Це може статися, якщо монтаж проходив вчасно, а підстава недостатньо просушили.

Такий дрібний ремонт покрівлі в зимовий період проводять так:

    Здуття розрізають навхрест (»конвертом»).

    Кути відвертають .

    За допомогою газового пальника ділянку осушують .

    Прикладають кути «конверта» назад і накочують валиком.

    Встановлюють латку, як описано вище.

&1&

Набагато складніше ремонт проходить, якщо здуття утворилося через дефекти пароізоляційного шару утепленого даху з м’якою покрівлею. І проявиться такий «міхур» може саме в опалювальний сезон. Процес ремонту проводять наступним чином:

    Міхур розкривають-надрізають кутом.

    Відвертають покрівельне покриття.

    Прибирають ділянку зволоженою теплоізоляції.

&1&

    Відновлюють герметичність пароізоляції.

    Укладають шар сухого теплоізоляційного матеріалу.

    Прогрівають і приклеюють на місце розрізи покрівельного покриття.

    Заклеюють надрізи латкою, перекриваючи з на всі боки не менше, ніж на 100 мм.

примітка! якщо в складі покрівельного пирога плоского даху є стяжка, то її необхідно розкривати, а потім відновлювати. І в цьому випадку роботи доведеться проводити за допомогою «тепляка».

Відео опис

У відео можна побачити ремонт м’якої покрівлі:

Висновок

Ремонт м’якої покрівлі взимку захід вимушений. Сам процес відновлення герметичності даху досить складний і вимагає значних витрат часу, ресурсів і зусиль. Тому краще і дешевше для власника будинку, якщо він проводить щорічний моніторинг стану покрівлі та профілактичні роботи по догляду за нею. І робити це повинні професіонали.

загальні вимоги

2.1. Ізоляційні та покрівельні роботи допускається виконувати від 60 до мінус 30 °с навколишнього середовища (виконання робіт із застосуванням гарячих мастик — при температурі навколишнього повітря не нижче мінус 20 °с, із застосуванням складів на водній основі без протиморозних добавок не нижче 5 °с).

2.2. В підставах під покрівлю та ізоляцію відповідно до проекту необхідно виконати наступні роботи:

  • закрити шви між збірними плитами;
  • влаштувати температурно-усадочні шви;
  • змонтувати заставні елементи;
  • обштукатурити ділянки вертикальних поверхонь кам’яних конструкцій на висоту примикання рулонного або емульсійно-мастичного килима покрівлі та ізоляції.

2.3. Ізоляційні склади і матеріали повинні наноситися суцільними і рівномірними шарами або одним шаром без пропусків і напливів. Кожен шар необхідно влаштовувати по отверділої поверхні попереднього з розрівнюванням нанесених складів, за винятком фарбувальних. При підготовці і приготуванні ізоляційних складів слід дотримуватися вимог табл. 1.

Таблиця 1

Технічні вимоги

Граничні відхилення

Бітум і дьоготь (пек) необхідно застосовувати очищеними від домішок і зневодненими. Нагрівання не повинен перевищувати, °с:

Вимірювальний, періодичний, але не менше 4 разів на зміну, журнал робіт

Бітуму — 180

± 5 %

Дьогтю (пека) — 140

± 7 %

Наповнювачі (заповнювачі) повинні бути просіяними через сито з розмірами осередків, мм:

Те ж

Для піску — 1,5

Для пилоподібних — 2

Для волокнистих — 4

Допустима вологість наповнювачів (заповнювачів):

Для піску

До 2 %

Для складів з ущільнюючими добавками

До 5 %

Для інших складів

До 3 %

Температура емульсій і їх складових, °с:

Те ж, не менше 5-6 разів на зміну, журнал робіт

Бітуму — 110

10 °з

Розчину емульгатора — 90

7 °з

Латексу (при введенні в емульсію) — 70

Мінус 10 °с

Рівномірність розподілу бітуму вОливкова олія, як і вино, залежить від особистих переваг. У його незвичайному смаку і корисні властивості давно переконалися жителі багатьох регіонів, а виробництво цього продукту стало вигідним і широкомасштабним процесом. Велика різноманітність товару, представленого в торгових точках по всій земній кулі, часто викликає замішання у середньостатистичного споживача. Багато покупців не знають, яке купити і яке оливкова олія корисніше, тому що смакові якості продукту можуть сильно відрізнятися, а його ціна коливатися в широкому діапазоні.

Факторами, що впливають на смак і корисні властивості масла, є:

  • стиглість і вид оливок;
  • метод і терміни збору врожаю;
  • грунтові умови і місце, де були вирощені оливки;
  • тривалість часу між збором врожаю і віджиманням;
  • техніка віджиму;
  • термін і метод зберігання;
  • упаковка.

Вибір продукту повинен визначатися в залежності від перерахованих вище факторів, а також кінцевої мети, яку переслідує людина. Наприклад, для поліпшення свого здоров’я (при застосуванні продукту в сирому вигляді) слід вибирати натуральні сорти, а використання високоякісного масла «extra-virgin» для смаження, найімовірніше, стане марною тратою грошей.

Види нерафінованої оливкової олії

Згідно стандартів міжнародної ради з оливкової олії існує три основні сорти цього товару (натуральна, рафінована та макухова), в межах кожного з яких розрізняють декілька видів.

Всі типи «extra-virgin» і «virgin» є натуральним продуктом першого віджиму, в результаті якого виділяється близько 90% соку оливок. Це нерафінована оливкова олія, у виробництві якого не використовується хімічна і термічна обробка. Сорти «virgin «вважаються максимально корисними для здоров’я, але» extra virgin» відрізняється кращим смаком і ароматом, а також містить максимальну кількість корисних речовин і вітамінів , що обумовлює його підвищену вартість.

  1. «premium extra-virgin olive oil» — у зв’язку з надзвичайно низькою кислотністю і високою якістю воно використовується в сирому вигляді в стравах, в яких можна оцінити його вишуканий смак і аромат. Це оливкова олія слід застосовувати в якості заправки до салатів, соусу до хліба або у вигляді приправи.
  2. «extra-virgin olive oil» -володіє характерним фруктовим смаком і може мати кольори від блідо-жовтого до світло-зеленого. Його кислотність становить не більше 0,8%. Таке нерафінована олія не використовується для смаження, але застосовується в якості заправки до холодних страв.
  3. «fine virgin olive oil » — володіє хорошими смаковими якостями, а рівень його кислотності становить не більше 1,5%. Воно коштує на порядок дешевше попередніх двох, але є максимально близьким за якістю і може використовуватися в сирому вигляді.
  4. «virgin olive oil» — також є натуральним нерафінованим продуктом, кислотність якого становить менше 2%. Його застосовують як для приготування їжі, так і в якості заправки або соусу.
  5. «semifine virgin olive oil » — оливкова олія з кислотністю не більше 3,3%. Найчастіше використовується для приготування харчових продуктів.

Оливкова олія, що не підходить для споживання людиною (через поганий смак або запах, рівня кислотності вище 3,3%), відправляється на подальше очищення. Воно може піддаватися термічній і хімічній обробці, а також фільтрації. Після переробки масло втрачає свій специфічний запах і смак, а рівень його кислотності становить близько 0,3%, що збільшує термін придатності продукту. Це є його єдиною основною перевагою. До складу очищеного оливкового масла входить лише невелика кількість корисних речовин, здатних принести користь людському організму.

Нерафінована оливкова олія набагато корисніше рафінованого . Воно володіє сильним ароматом і смаком, великою кількістю поживних елементів і вітамінів, а його вживання в сирому вигляді здатне поліпшити роботу багатьох фізіологічних систем організму і запобігти розвитку серйозних медичних проблем.

Основні переваги нерафінованої олії для здоров’я:

  1. поліпшення сексуального життя.
  2. профілактика серцево-судинних хвороб.
  3. втрата ваги
  4. запобігання розвитку діабету.
  5. поліпшення обміну речовин.
  6. уповільнення процесу старіння шкіри.
  7. запобігання формування каменів у жовчному міхурі.
  8. зміцнення імунної системи людини.
  9. запобігання і уповільнення розвитку когнітивних порушень, в тому числі і хвороби альцгеймера.
  10. поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту.
  11. попередження розвитку ракових пухлин.

Крім цього, натуральне оливкова олія має протизапальний ефект, покращує стан шкіри і волосся, а його вживання під час вагітності може поліпшити психомоторні рефлекси виношуваного дитини, що також свідчить про незаперечну користь даного продукту і необхідності його введення в раціон на постійній основі.

За матеріалами

  • bodyandsoul.com.au
  • recipes.howstuffworks.com