Як зробити недорогий ремонт у ванній своїми руками. Підлогові покриття для ванної кімнати. Огляд характеристик і рекомендації по вибору підлогового матеріалу

71

Приміщення санвузла має велику вологість і піддається частим перепадам температури. Пол у ванній повинен бути водонепроникним, травмобезпечним, якісним і естетично красивим. Практичний варіант обробки додасть кімнаті привабливий зовнішній вигляд і забезпечить стійкість і довговічність покриття.

Обробка підлоги у ванній

Матеріали для облицювання санвузла повинні відповідати умовам вологого приміщення. Особливої уваги заслуговує підлогу у ванній, вирішуючи, чим покрити його, важливо вибрати неслизький, вологостійкий і легкий в прибиранні варіант. Додатково матеріал повинен поєднуватися з колірною обробкою приміщення, вписуватися в стиль інтер’єру. Ринок будматеріалів пропонує великий вибір сучасних виробів, що розрізняються за способом монтажу, практичності та естетичної краси.

Наливна підлога у ванній

Любителям модного дизайну підійдуть сучасні матеріали для оформлення санвузла. Наливна 3д підлога у ванній створюється на основі полімерної маси. Він являє собою прозорий матеріал, під який можна укласти фотошпалери, декоративні конструкції, надати композиції об’ємний ефект. Покриття безшовне, не ковзає, стійке до вологи і довговічне.

У ванній дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські рішення. Кімнату прикрашають пірнаючими дельфінами, плаваючими черепахами, можна створити під ногами гальковий пляж, океанське дно з коралами і яскравими рибками, морське узбережжя з черепашками і хвилями. Особливо органічно під такий дизайн підходить синій підлогу у ванній з тематичними малюнками. Покриття насичене, виглядає реалістично і фантастично красиво.

Кахель на підлогу у ванну

Плитка є лідером в обробці вологих приміщень. Кахельна підлога у ванній не боїться води, стійкий до механічних впливів. Для безпеки пересування краще вибирати плитку з шорсткою поверхнею. Існує велика можливість вибору малюнків кахлю. Самий гармонійний інтер’єр виходить з плитки однієї колекції. Вона містить темні і світлі відтінки, бордюри, декори і відповідне підлогове покриття.

Популярними є моделі плитки під мармур, дерево, мозаїку. Форма матеріалу-квадратна, прямокутна, фігурна, з кахлю різних розмірів викладаються геометричні орнаменти, робляться візерункові вкраплення. Цікаво виглядає плитка під гальку або камінь, вона створює відчуття присутності на пляжі і надає масажну дію на ступні ніг. З неї доречно викласти деякий фрагмент в приміщенні.

Вінілова підлога у ванній

Вологостійкий матеріал допомагає створити унікальний інтер’єр. Вінілове покриття підлоги у ванній не слизьке, що важливо для вологих умов. Воно виробляється з декількох шарів полівінілхлориду, не вбирає воду і добре утримує тепло. Вінілова плитка випускається квадратної або прямокутної форми, за допомогою різних габаритів матеріалу можна зробити в приміщенні імітацію бордюру. Матеріал може копіювати метал, різні породи дерева, шкіру, камінь, мармурову крихту, кераміку, тканини, гальку або траву. Поверхня краще підібрати матову, рифлену.

Коркова підлога у ванній

Існують матеріали, що надають покриттю додаткову теплоту і м’якість. Сучасні види підлог у ванній наділяються новими якостями і властивостями. Пробка — це матеріал з кори дерев, який пройшов спеціальну обробку, на верхню частину покриття наноситься лак. Це найтепліший варіант обробки. Матеріал повністю природний і екологічно чистий, створює в санвузлі приємну теплу атмосферу. За рахунок великої різноманітності колірних рішень і формі малюнка він дає широкі можливості в дизайні інтер’єру.

Дерев’яна підлога у ванній

Покриття для санвузла повинно володіти вологостійкістю. Сучасні технології дозволяють укладати на підлогу у ванній натуральні дошки. Вони тепліше синтетичного матеріалу, мають привабливу текстуру. Паркет дозволяє створювати в приміщенні красиві орнаменти та візерунки за рахунок різних варіантів укладання плашок і порід деревини.

Для вологих приміщень рекомендується використовувати масивні дошки з вологостійких порід. Тик-міцний, але дорогий матеріал, дуб, модрина, ясен володіють необхідною вологостійкістю і можуть використовуватися для санвузла. Вони повинні покриватися декількома шарами лаку, просоченням. При якісній обробці деревина прослужить дуже довго.

Підлога для ванної пвх

Покриття з полівінілхлориду набуло широкого поширення завдяки демократичній ціні і практичності. Плитка для підлоги у ванну кімнату з пвх розділена на сегменти прямокутної або квадратної форми. Вона не боїться вологи, перешкоджає появі грибка, стійка до механічних пошкоджень, багатошаровість забезпечує тривалість її експлуатації.

Плитка має величезний асортимент-будь-які кольорові гами, фактури, малюнки, форми, планки, може імітувати паркет або мармур. Її викладають хаотично, в шаховому порядку, ромбами, використовують різні кольори і створюють на площині оригінальні фігури. Відмінна еластичність дозволяє облицьовувати за допомогою такого матеріалу будь-які криволінійні ділянки.

Скло на підлозі у ванній

Для створення запам’ятовується інтер’єру можна підібрати модне рішення. Скло-прекрасний шанс втілити в життя будь-які дизайнерські фантазії. Воно має багато шарів, проходить випал і склеюється полімерною смолою, тому по міцності не поступається навіть бетону. Дизайн підлог у ванній з використанням скла вражає своїм різноманіттям. Для його оформлення застосовується додатковий декор.

У ванній може займати всю площу приміщення або його частину. За допомогою такого матеріалу викладаються ніші, доріжки, додатково вони прикрашаються підсвічуванням. У скляних блоках створюються справжні шедеври. Флористичні композиції, камені-сувеніри, сухий акваріум, фотодрук, тонування під дзеркало, нанесення зображень керамічною фарбою – невелика частина цікавих ідей.

Мозаїка на підлогу у ванну

У дизайні найменша деталь грає важливу роль. Мозаїка в санвузлі допомагає створити оригінальний інтер’єр. Вона виготовляється різнобарвною скляною, що нагадує гірський кришталь, кам’яної, що передає красу природного матеріалу. Варіанти підлог у ванній з мозаїки вражають різноманіттям. З неї викладають справжні панно, малюнки, що переходять на стіну. Можна використовувати матеріали з різним типом поверхні, створювати зображення з фотографічною точністю. Якщо» підтримати » обробку бордюрами на стіні, то приміщення заграє новими фарбами.

Колір підлоги у ванній кімнаті

При облицюванні кімната оформляється в єдиній композиції. Пол у ванній часто робиться однотонним, за кольором він повинен поєднуватися або контрастувати зі стінами, стелею. Можна ефектно виділити іншим відтінком, малюнком бордюри, зробити центральний візерунок, застосувати різні варіанти кладки плитки, обрамити зони в приміщенні (туалет, душову, умивальну). Кращі підлоги у ванній створюються на морську тему, синього, бірюзового кольору, можливе використання 3д зображень. Обраний тон підтримується в інтер’єрі різними деталями.

Темна підлога у ванній

При оформленні дизайну важливо правильно поєднувати відтінки. Якщо інтер’єр виконаний в світлому кольорі, то низ кімнати можна зробити темним. Чорна підлога у ванній красиво виглядає при використанні такого кольору частково на стінах. Можна вибрати контрастний малюнок для оформлення візерунків, шахову кладку. Темне підлогове покриття в санвузлі цікаво в синіх, коричневих, зелених мармурових тонах. Сіра підлога у ванній надає інтер’єру лаконічну строгість.

Вважається, що до темного покриття повинна примикати плитка такого ж тону в нижній частині стін. Цей варіант облицювання виглядає гармонійно і є практичним. Можна зустріти дизайн, при якому світлі стіни декоруються тільки горизонтальними смугами у вигляді бордюрів під колір підлоги у ванній. На темній плитці відмінно виглядають пухнасті білосніжні килимки.

Світла підлога у ванній

При виборі тону враховуються габарити приміщення. Світла обробка візуально збільшує площу кімнати. Вона універсальна, ідеально поєднується з усіма відтінками в дизайні. На тлі темного кольору на стінах біла підлога у ванній виглядає ефектно, освіжає інтер’єр. При виборі відтінку підлогового покриття можна використовувати блакитну, зелену палітру, вона принесе свіжість в обстановку, а кремова гамма зробить її тепліше.

Пастельну забарвлення використовують для створення основного акценту в кімнаті. На світлому тлі викладається великийОрнамент темного забарвлення, актуально розбавити його невеликими квадратами, бордюрами, декором з контрастного матеріалу. Головне поєднувати кольори з інтер’єром і облицюванням стін. Особливо світлий варіант обробки підходить для невеликого приміщення.

Червона підлога у ванній

У кімнаті для прийняття водних процедур можуть бути присутніми не тільки холодні відтінки. Вирішуючи, якого кольору зробити підлогу у ванній, можна вибрати яскравий варіант. Червоний колір зробить кімнату насиченою і розкішною. Якщо приміщення малогабаритне, краще зупинитися на кораловому, вишневому матеріалі. У просторих апартаментах червоні, бордові, малинові фарби будуть виглядати багато.

Повністю червоний низ в кімнаті поєднують зі світлим верхом стін і декоративними вставками, цей інтер’єр виглядає романтично. Популярні поєднання такого кольору з білим і чорним. Червоний можна використовувати в обробці частково як акцентний, викласти деякі елементи, застосувати флористичні мотиви в декорі, геометричні орнаменти. Такий дизайн буде виглядати оригінально і не так насичено.

Якісна підлога у ванній забезпечить безпеку і комфорт при прийнятті водних процедур, легкий у догляді і довговічний. Грамотно підібраний матеріал з точки зору дизайну зробить приміщення оригінальним і привабливим. Гарний образ санвузла сприятиме створенню бадьорого настрою з ранку, а ввечері допоможе розслабитися і відпочити після важкого дня. Стильне підлогове покриття відіграє важливу роль у створенні практичного і модного інтер’єру.

Один з найскладніших етапів ремонту квартири або будинку – виконання оздоблювальних робіт в санвузлі, де максимальна насиченість інженерних комунікацій, підвищена вологість, складність з пристроєм вентиляційних систем, і все це, помножене на невеликий обсяг самого приміщення. Пол у ванній кімнаті не є винятком і вимагає особливого підходу до виконання будівельних та оздоблювальних робіт, починаючи з підготовки підстави і закінчуючи установкою декоративних сполучних елементів.

З чого складається підлога у ванній

Для влаштування підлог у ванній кімнаті ринок пропонує велику кількість різних будівельних матеріалів, які за певних умов забезпечують безпечну і довговічну експлуатацію покриттів протягом тривалого часу. Дерево, ламіновані або рулонні покриття натурального і штучного походження, камінь і керамічна плитка, високоміцні полімери – це далеко не повний перелік матеріалів, використовуваних для виготовлення самого верхнього шару обробки. А що розташоване під ним? підлога у ванній кімнаті може приховувати вбудовані інженерні системи. Електропостачання та водопровід, опалення та каналізація — все це може приховувати товстий » пиріг», прихований під фінішним шаром обробки, де кожен шар повинен нести певну функцію і відповідати певним технічним вимогам:

  • міцна основа у вигляді бетонної плити або чорнової підлоги на лагах, що несе основне навантаження від самої підлоги і встановленого у ванній обладнання;
  • шар якісної рулонної гідроізоляції , що заходить на стіну і утворює всередині приміщення своєрідне корито, що захищає несучі конструкції і сусідів знизу від протікання;
  • вирівнююча стяжка , виконана по сухій або мокрій технології, що визначає загальний рівень підлоги, приховує труби і дроти і служить підставою для влаштування фінішного покриття. Може бути одно — або багатошарової;
  • обмазувальна або фарбувальна гідроізоляція , що захищає стяжку та інженерні системи від можливого попадання води;
  • фінішне підлогове покриття з різних матеріалів, що визначає зовнішній вигляд і експлуатаційні якості готового статі.

Види підлогових покриттів

Фінішні покриття, настилаються на підлогу у ванній, можуть бути виготовлені з самих різних матеріалів, спочатку пристосованих або адаптованих для роботи в умовах високої вологості, частого прямого контакту з водою і значних змін температури навколишнього повітря.

Підготовка основи під їх укладання практично не відрізняється в залежності від виду покриття, за винятком деяких особливостей, покликаних поліпшити адгезію основи і підлогового покриття. А ось фінішна обробка підлоги, від якої залежить в першу чергу естетичне сприйняття і гармонія стилістичних рішень приміщення в цілому, повинна забезпечувати необхідний захист основи від руйнування і володіти тривалим терміном експлуатації без втрати зовнішнього вигляду.

Існує кілька видів оздоблювальних матеріалів, придатних для того, щоб покрити підлогу у ванній, що володіють і перевагами, і деякими недоліками.

Дерев’яна дошка

Обробка підлоги деревом вимагає ретельного підходу до вибору матеріалу і точного дотримання технології його укладання. Існує кілька порід дерева, які можна використовувати для влаштування підлогових покриттів у вологому приміщенні.

Тик ідеально протистоїть волозі, його не вражають грибкові мікроорганізми і цвіль. Деревина тика здатна тривалий час служити без втрати первісного вигляду, але його ціна є вагомим аргументом проти вибору цієї породи дерева.

Модрина значно дешевше, відмінно бореться з підвищеною вологістю. Але виділяє велику кількість смоли, причому протягом багатьох років.

Спеціально оброблена високою температурою деревина, технологія обробки якої вперше з’явилася при виготовленні терасної дошки, не вбирає вологу, має високу поверхневу міцність, що обумовлює тривалий термін служби.

Чудові результати можна отримати, якщо постелити на ідеально рівну основу покриття з кори коркового дуба, що володіє унікальною водостійкістю і низьким коефіцієнтом теплопровідності, що дає можливість заощадити на системах обігріву.

Розглянувши різні варіанти пристрою дерев’яної підлоги у ванній кімнаті, можна помітити, що тільки корковий килим рівномірно приклеєний по всій площі основи, а це служить надійною перешкодою для води. В інших випадках дерев’яне підлогове покриття пропускає вологу через щілини між дошками. Щоб уникнути грибка, цвілі і гниття деревини, слід подбати про якісну вентиляцію підпілля, що не завжди можливо виконати технічними заходами.

Ламінована дошка

Обробка підлог ламінованою дошкою – саме невдале рішення для застосування у вологих приміщеннях. Єдиною перевагою ламінату можна вважати простоту укладання, яку можна виконати своїми руками з мінімальним набором інструментів. Ламінована hdf погано протистоїть прямому контакту з водою навіть у водостійкому виконанні, що призводить до неминучого розбухання покриття. Ламінат позиціонується як» плаваючий підлогу», міцно не пов’язаний з підставою. Видалити потрапила під такий «килим» воду без його розбирання просто неможливо. Згодом волога зробить свою справу і спочатку міцний і красивий підлогу у ванній прийде в непридатність.

Вінілові покриття

Вінілове підлогове покриття, представлене на ринку, поставляється у вигляді» дощок » різної ширини або окремих плиток. Різне оформлення поверхні, дозволяє підібрати вініловий матеріал для найрізноманітніших інтер’єрів. Одержуване покриття не боїться води, тепле на дотик, поєднується з низькотемпературними системами підігріву. Приклеюється на високоміцний водостійкий клей покриття надійно перешкоджає проникненню вологи, що полегшує догляд, і збільшує довговічність підлоги. Оздоблення вінілом завойовує популярність завдяки демократичній ціні матеріалу, простоті і швидкості укладання. Якісне вінілове покриття, покладене на підлогу у ванній з дотриманням технології приклеювання, забезпечує термін служби не менше 20 років при найінтенсивнішій експлуатації.

Дещо дешевше коштують рулонні пвх покриття або звичайний добре знайомий всім лінолеум. Підлогове покриття з лінолеуму завдяки різноманітності малюнків і забарвлень, простоті укладання і високої опірності волозі і доступною ціною займає одне з провідних місць при проведенні так званого бюджетного ремонту.

Лінолеум м’якше вінілу, менш екологічний і має менший термін служби, боїться розчинників і високої температури, але вартість готового покриття значно компенсує його недоліки. Постелити лінолеум просто, досить розкачати рулон на підлозі, почекати деякий час поки матеріал вляжеться і приклеїти його до основи спеціальним клеєм.

Керамічна плитка

В недалекому минулому-найпоширеніший матеріал для укладання на підлогу у ванній кімнаті завдяки практично нульовій водопроникності, високої міцності і простоті укладання на рівнеПідготовлена основа. Різноманітність кольорів і фактур лицьової частини плитки дозволяє реалізовувати найсміливіші дизайнерські завдання. На більшості фото інтер’єрів санвузлів житлових і громадських приміщень на підлозі можна побачити саме керамічну плитку. Плитка не пред’являє підвищених вимог до догляду, легко миється всім набором препаратів побутової хімії і протягом довгого часу зберігає первозданний зовнішній вигляд. Ціни на керамічну плитку найрізноманітніші: від захмарних на ексклюзивні моделі, в декорі яких використовуються натуральні камені і дорогоцінні метали, до найдемократичніших на стандартизовані масові колекції.

З недоліків можна відзначити підвищену слизькість вологого глазурованого шару і відчуття холоду, що легко компенсується монтажем додаткового обігріву, з яким плитка поєднується найкраще завдяки високій теплопровідності. Для якісної укладання потрібно запрошувати фахівця, але при наявності терпіння і акуратності обробка плиткою може бути виконана самостійно.

Натуральний камінь

Обробка підлоги натуральним каменем – дуже складний процес. Щоб постелити плитку з натурального каменю, потрібно застосування спеціального клею і технології укладання, коли не обійтися без використання спеціального обладнання. Ціна на матеріал значно вище, ніж на керамічну плитку, що дещо обмежує його застосування.

Властивості покриття змінюються при попаданні на нього води, причому в значній мірі, шорсткий сухий камінь може миттєво стати настільки слизьким, що стояти на такій підлозі стає небезпечно.

Вибравши натуральний камінь для влаштування підлоги, слід бути готовим до складнощів, що виникають при догляді за ним. Камінь притягує до себе різні забруднення, особливо це характерно для мармуру, який погано відмивається навіть при застосуванні миючих засобів. Навіть висохла вода, не прибрана вчасно, може залишати важкі сліди.

Всі ці особливості стримують застосування натурального каменю при влаштуванні підлог сантехнічних вузлів. Але унікальна палітра кольорів і природний малюнок каменю в деякій мірі переважують його недоліки.

Наливні полімерні підлоги

Наливна підлога, особливо з 3d ефектом, дозволяє створити унікальні за красою композиції з високою вологостійкістю і довговічністю, здатні витримувати високі навантаження. Перед тим як зробити підлогу у ванній з наливного полімеру, слід ознайомитися з властивостями різних матеріалів, використовуваних для виготовлення наливних підлог, і порадитися з фахівцем для правильного вибору полімеру і технології нанесення.

Наливна підлога практично позбавлена недоліків. Єдине, що може спантеличити забудовника, – складна технологія нанесення, що вимагає дотримання всіх параметрів нанесення матеріалу, аж до часу розмішування застосовуваної суміші. Прозорий фінішний шар вимагає бездоганно якісної підготовки поверхні, тому без фахівців при виготовленні наливних підлог не обійтися. Високі витрати часу і коштів на виготовлення наливних підлог окупаються чудовим і, що найголовніше, індивідуальним зовнішнім виглядом поверхні готового статі.

Крім високої міцності і довговічності, наливна підлога володіє і чудовою ремонтопридатністю. Подряпини легко прибираються поліруванням, а великі пошкодження можна закрити введенням необхідної кількості однотипного полімеру з подальшим поліруванням.

Вибираючи, чим покрити підлогу у ванній, слід обов’язково пам’ятати, що ванна кімната – особливе приміщення, де потрібно і краса готового покриття, і висока вологостійкість, і чудова опірність бруду, і обробка підлоги не є винятком з цього правила.

Не варто забувати про гармонійне поєднання підлог і загальної картини інтер’єру. Можна постелити недорогий лінолеум, а в конкретному приміщенні при певній обробці стін він буде виглядати гармонійніше самого вишуканого наливної підлоги.

Замислюючись над тим, який підлогу у ванній краще, багато людей виходять з міркувань практичності. І це цілком виправдано. Підвищена вологість, постійне зіткнення з водою, температурні перепади – все це найважливіші фактори, на які слід звертати увагу, вибираючи підлогове покриття.

Облаштування ванної — справа відповідальна. Але з особливою ретельністю слід підходити до вибору підлогового покриття, адже так легко, наприклад, посковзнутися на вологій поверхні або випробувати неприємні відчуття, вставши на нього босими ногами.

Для обробки підлоги у ванній кімнаті використовуйте тільки вологостійкі матеріали

Щоб підлога у ванній не доставляв незручностей, його потрібно вибирати, враховуючи наступні характеристики:

  • вологостійкість. Це самий основний показник, завдяки якому матеріал може прослужити довше, зберігаючи привабливий зовнішній вигляд.
  • безпека. Пол не повинен ковзати при попаданні на нього води, так як це може стати причиною травми.
  • простота догляду. Матеріал повинен легко чиститися. Ідеальний варіант-можливість проведення вологого прибирання без всіляких миючих засобів. Таким чином, не доведеться годинами орудувати щіткою і ганчіркою, щоб відмити пляму.
  • екологічність. Не останню роль відіграє відсутність шкідливих виділень, негативно позначаються на здоров’ї людини.
  • естетичність. Це те, на що ви особливо звертаєте увагу. Підлогове покриття повинно бути красивим і оригінальним. Велику роль в цьому відіграє якість матеріалу і обробки, а також відповідність загальному стилю приміщення.
  • довговічність. Якщо при виборі підлогового покриття будуть дотримані всі перераховані вище критерії, то він прослужить досить довго.

Виробники пропонують широкий спектр найрізноманітніших матеріалів для покриття підлоги у ванній. Давайте розглянемо найпопулярніші з них.

Лінолеум для ванної кімнати

Цей вид покриття є самим недорогим варіантом для обробки ванної. З його достоїнств можна виділити:

  • велика різноманітність колірних рішень;
  • відмінна вологостійкість;
  • простота в догляді;
  • легкість і зручність укладання.

Незважаючи на видимі переваги, лінолеум рідко використовується останнім часом. Це пов’язано з тим, що матеріал має і серйозні недоліки. Так, при укладанні необхідно стежити, щоб між стяжкою і лінолеумом не утворювалося зазорів, куди може проникнути вода. Згодом це може привести до утворення грибка, цвілі і неприємних запахів.

Лінолеум краще стелити одним суцільним полотном, при цьому якісно заклавши краю.

Також варто відзначити, що при попаданні на лінолеум вологи, він стає слизьким, що дуже травмонебезпечно.

Керамічна плитка для підлоги

Вже багато років керамічна плитка є традиційним і найбільш затребуваним матеріалом для покриття підлоги у ванній. Плитка міцна, тверда, не деформується при навантаженнях, не боїться негативного впливу вологи, легко укладається, піддається частковій заміні і добре чиститься. Виготовляється вона зі звичайної глини, тому абсолютно не токсична.

Деякі виробники створюють цілі колекції, куди входить настінна, плитка для підлоги і бордюри

Керамічна плитка відрізняється нескінченним різноманітністю фарб і форм: може бути рівною, фактурної, матовою, дзеркальної, імітувати будь-які натуральні і штучні матеріали. Завдяки великій різноманітності кольорів і відтінків вона прекрасно вписується в будь-який дизайн, підкреслюючи його і ставлячи ефектні акценти.

Забарвлень і фактур у керамічної плитки дуже багато

З недоліків варто відзначити занадто холодну поверхню підлоги, що в деяких випадках робить некомфортним його використання. Крім того, в неякісно закладені шви може проникати волога. В цьому випадку стяжка почне руйнуватися, шви потемніють, плиткова основа стане пухкої. Але, якщо ви стежите за розвитком технологій і використовуєте вологостійкі затірки, не варто лякатися таких моментів.

Облицювання підлоги керамогранітом

Якщо ви не знаєте, чим покрити підлогу у ванній, то зверніть увагу на керамограніт. Даний матеріал вважається найактуальнішим для ванної кімнати. Фахівці вказують на його міцність, надійність, довговічність і ідеальні зовнішні дані. За властивостями він схожий з керамічною плиткою, тільки більш міцний (на ньому не може бути відколів, як на кераміці).

Поверхня керамограніта не боїться механічних пошкоджень

Керамограніт має величезну кількість колірних рішень. Можна вибрати матеріал як гладкий, так і з певною фактурою або імітує мармур, граніт, дерево,Тканина, глину, камінь і пр.

Для підлоги у ванній краще використовувати керамограніт з рельєфною або шорсткою поверхнею, яка не ковзає навіть в мокрому стані.

Керамограніт

Керамограніт-матеріал холодний, але цю проблему можна вирішити установкою «теплої підлоги».

Підлога у ванній з натурального дерева

Деякі люди, прихильники всього натурального, віддають перевагу дереву. Це може бути масивна дошка або паркет. Однак не кожна порода однаково хороша для вологого приміщення. Ідеальні варіанти-деревина модрини і тика. Дерево обов’язково повинно бути оброблено вологостійким просоченням і декількома шарами лаку.

Тикова підлога для вашої ванної

Підлога з дерева надає приміщенню теплий і затишний вигляд. Головний мінус-недостатня стійкість до механічних пошкоджень. На ньому легко з’являються дрібні подряпини і вм’ятини від важких предметів.

Декоративне покриття з водостійкого ламінату

Вологостійкий ламінат – непогана альтернатива натуральному дереву. Він гарний, довговічний, легко укладається і в рази дешевше паркету. Проблеми можуть виникнути лише тоді, коли волога проникне через шви. В результаті панель почне деформуватися і підлога стане рельєфним. У зв’язку з цим в комплекти багатьох вологостійких ламінатів входять спеціальні прогумовані шви, які треба укладати в пази між дошками. Це запобіжить проникненню вологи на стяжку підлоги.

Непрофесійний споживач може легко відрізнити водостійкий ламінат від звичайного по зеленому забарвленню hdf-плити.

Водостійкий ламінат

Наливна підлога у ванну

Така підлога зовні нагадує лінолеум, а на дотик – глянсову плитку. Від інших підлогових покриттів він відрізняється повною відсутністю зазорів і швів. Підвищені показники адгезії дозволяють матеріалу міцно зчіплюватися з будь-якою основою. Повна вологонепроникність, повна герметизація, стійкість до хімічних впливів-це те, що важливо для будь-якої ванної.

Наливна підлога-відмінне рішення для ванної кімнати

На жаль, наливні підлогові покриття не можуть похвалитися великою кількістю колірних рішень. У продажу є в основному спокійні нейтральні тони (салатовий, бежевий, сірий і т.д.). Так, вибір не дуже широкий, але можна скористатися спеціальними декоративними ефектами, іменованими чіпсами. Кольорові частинки акрилової фарби впроваджуються в товщу покриття і надають йому дивовижну красу і глибину. Можна також комбінувати кольори і декоративні елементи, наносити логотипи, розмітки і навіть складні малюнки.

Суперсучасні коркові підлоги

Коркове покриття останнім часом завойовує все більшу популярність. Чому виникла така любов до цього матеріалу? та тому що він має масу переваг, серед яких:

  • відмінна теплоізоляція. По ньому приємно ходити босими ногами.
  • пружинистість і еластичність. Ці показники істотно продовжують термін служби підлоги. Якщо, наприклад, на нього впаде який-небудь предмет, що утворилися вм’ятини швидко випрямляються.
  • дивовижна колірна гамма. Ринок пропонує величезний вибір пробкових підлог від темно-коричневого відтінку до горіхового і золотисто-жовтого, з різною обробкою і текстурою.
  • мінімальне обслуговування. Досить просто витерти покриття вологою ганчіркою. Допускається використання м’яких миючих засобів.
  • пробка не гниє і не піддається впливу цвілі.

Коркова підлога міцна, красива, гігієнічна і приємна на дотик

Довговічність підлоги у ванній кімнаті безпосередньо залежить від правильності вибору покриття. З цим питанням краще звертатися до фахівців, які не тільки підкажуть, яку підлогу краще зробити у ванній, але і виконають монтаж з урахуванням всіх особливостей обраного матеріалу. Це дасть гарантію того, що ви не будете шкодувати про даремно витрачені гроші, і ванна кімната довго буде радувати вас якісним декором.

Підлогове покриття у ванній кімнаті має відповідати багатьом правилам, серед яких важливі — бути не ковзаючим, мати приємний зовнішній вигляд і поєднуватися з іншими елементами в приміщенні. А ось найголовнішою вимогою є стійкість до великих перепадів температур і підвищеної вологості.

Які є варіанти?

На будівельному ринку представлений широкий асортимент підлогових покриттів. Вони відрізняються між собою ціною, способом монтажу і якістю. Найоптимальнішими з них є:

  • керамічна плитка
  • ламінат (вологостійкий)
  • підлога з натурального або штучного каменю
  • вінілова підлога
  • наливна підлога
  • коркове підлогове покриття

Детальніше про кожен варіант

Керамічна плитка стійка до механічних пошкоджень, а також до підвищеної вологості. Завдяки цим двом перевагам вона є сьогодні найпоширенішим видом підлогового покриття у ванній кімнаті.

Також на її користь «грає» широкий асортимент продукції-різні розміри, форми, візерунки, матова або глянцева поверхня. Плитка не деформується і стійка до впливу хімічних речовин.

Однак вона ковзає, що небезпечно для здоров’я. Щоб виправити цей недолік, фахівці рекомендують купувати для ванної кімнати керамічну плитку з шорсткою або рельєфною поверхнею. Такий вид покриття забезпечить стійкість, якщо навіть на підлозі утворювалося скупчення вологи.

Натуральний або штучний камінь рідко використовується у ванній кімнаті. Часто його вибирають для створення особливого виду кімнати, коли хочуть підкреслити її дорогий дизайн і незвичайні рішення при ремонті.

Такий матеріал важко монтується, а вартість його висока. На мокрому камені легко посковзнутися. Безперечною перевагою цього варіанту підлогового покриття є дуже довгий термін експлуатації.

Вологостійкий ламінат набагато легше переносить часте скупчення води на поверхні, але це не означає, що він не боїться рідини. Щоб така підлога прослужив багато років, за ним доведеться ретельно доглядати, тобто часто протирати воду або утворився конденсат.

Цей матеріал приємний на дотик і, що найскладніше домогтися у ванній кімнаті, — завжди залишається теплим (кімнатної температури). Зробивши з нього підлогу у ванній, у вас вийде створити цікавий вид приміщення. Різноманітність варіантів покриття дозволить вибрати виріб з потрібним візерунком і текстурою.

Листовий вініл володіє всіма характеристиками,які повинні бути притаманні підлогового покриття у ванній. Він представлений на ринку в самій різному забарвленні і безліччю фактур. При його монтажі практично виключається утворення стиків (хіба що кімната має велику площу).

Це міцний матеріал, який не піддається деформації. Вініл не вбирає в себе воду, а також він має протиковзкі властивості.

Наливна підлога являє собою суміш на основі полімерної маси, яку виливають на певну площу і вона швидко застигає. Сучасні технології дозволяють отримати абсолютно прозору поверхню, що дає можливість створити цікавий декор. Часто під такою сумішшю розстеляють фотошпалери або викладають монетки, також можливо створити будь-яку іншу композицію. При використанні такого матеріалу можна домогтися 3d ефекту.

Таке покриття не ковзає і за ним легко доглядати. Пол може прослужити кілька десятиліть і при цьому не змінить свій зовнішній вигляд. Він стійкий до механічних пошкоджень.

Коркове підлогове покриття має багато переваг. Незважаючи на те, що воно зроблено з дерева, покриття не вбирає в себе вологу. Також по такій підлозі приємно ходити. Пробка-це екологічно чисте підлогове покриття.

Ще один плюс пробки-за нею легко доглядати. На підлозі з пробки практично нереально посковзнутися. До того, таке рішення вигідно підкреслить дизайн приміщення.

Спираючись на вищеописані відомості, можна вибрати для ванної таке покриття, яке підійде вам за вартістю і якістю. Вдалого ремонту!

Ремонт ванної кімнати вважається найвідповідальнішим і складним. Тут доводиться стикатися з цілим рядом специфічних завдань, для вирішення яких потрібні певні знання: боротьба з постійною вологістю без порушення технологічних вимог, комунікації, які повинні безперебійно працювати і естетично виглядати. Щоб зробити підлогу у ванній кімнаті самостійно, необхідно детально розглянути всі етапи монтажу підлоги, щоб він був надійним і в першу чергу безпечним.

Щоб зробити підлогу у ванній своїми руками, потрібно вивчити пристрої підлоги. Воно у всіх випадках приблизно однаково, особливо якщо мова йде про багатоквартирних будинках. У приватних будинках можуть бути своїОсобливості: незвичайне розташування ванної, своєрідна система комунікацій. У звичайній квартирі підлоги відрізняються тільки за зовнішнім виглядом завдяки широкому асортименту підлогових покриттів.

Підлога у ванній складається з великої кількості шарів:

  1. бетонна плита;
  2. гідроізоляційний шар (рулонний);
  3. цементна стяжка, товщина якої становить близько 50 мм;
  4. гідроізоляція (фарбувальна);
  5. стяжка, яка вирівнює підлогу. Підходять;
  6. підлогове покриття. Воно може бути будь-яким, крім плитки також вибирають лінолеум, ламінат, дерево і наливна підлога.

Для більшого комфорту в підлогу монтується обігрівальна система. Роль теплих підлог відчутна саме у ванній. Вони перетворюються в незамінне джерело тепла, особливо якщо в якості підлогового покриття обраний холодний матеріал, такий, як кахель. Система» тепла підлога » встановлюється в момент вирівнювання. Тому перед стяжкою і настилом підлогового покриття приймається рішення про те, яка саме буде використовуватися.

підігрів за допомогою теплих підлог буде дуже до речі, якщо ванна облицьована керамічною плиткою

Є певні вимоги до якості підлоги у ванній, якими не можна нехтувати:

  • екологічність. Безпека для здоров’я людини і тварин;
  • безпека при ходьбі. Підлога у ванній кімнаті зазвичай дуже слизька;
  • естетичний вигляд;
  • міцність і довговічність;
  • легкість у догляді;
  • . Вона захищає не тільки від зайвої вологи, але і від шуму і втрати тепла.

Виконати ці вимоги нескладно, і для досягнення цих цілей допомагають два правила: відповідне підлогове покриття, яке буде відповідати особливостям приміщення і бажанням господаря будинку, і правильне укладання підлоги.

Монтаж підлоги у ванній вимагає певних знань, акуратності виконання кожного етапу і терпіння, так як ремонт підлоги може зайняти багато часу. Матеріали повинні бути правильно підібрані і після кожного етапу настилу їм необхідно добре просохнути. В результаті повинен вийти міцний і надійний підлогу, який прослужить довгі роки.

підготовка до обробки

Щоб встановити підлогу своїми руками, буде потрібно багато часу, особливо якщо це відбувається в перший раз і немає вправності. Потрібно бути дуже уважним і ні в якому разі не поспішати.

Технологія поетапного монтажу підлоги у ванній виділяє кілька етапів.

підготовчі роботи

Вони можуть бути різними, в залежності від стану, в якому знаходиться підлога у ванній. Якщо є бажання зробити все своїми руками, спочатку необхідно видалити старе підлогове покриття і здійснити .

Якщо у ванній лежала плитка, то прибрати її можна за допомогою перфоратора. Спочатку плитка розколюється, а потім збирається і виноситься з приміщення. Майже неможливо розбити плитку і не порушити стяжку. У будь-якому випадку залишаться подряпини, западини і тріщини. Саме з цієї причини стяжку доведеться теж видалити. При новій заливці можна здійснити якісну гідроізоляцію.

Якщо в якості оздоблювального матеріалу застосовувався лінолеум, то його потрібно акуратно від’єднати за допомогою ножа і відірвати від підлоги. Можна згорнути його в рулон, щоб легше було винести з приміщення.

Видаляючи дерев’яне покриття підлоги, необхідно підпиляти деякі дошки, а потім демонтувати ті, що залишилися.

бетонна основа повинна бути рівною і не мати дефектів

Можна довірити видалення старої підлоги фахівцям. В такому випадку підготовчі роботи зводяться до мінімуму. Бетонна підлога у ванній слід добре пропилососити, прибрати сміття і пил, а потім закладаються всі щілини клеєм для плитки, щоб вони не стали більше з роками. Щілини можуть бути як в старих будинках, так і в новобудовах. Тільки після повного висихання клею можна переходити до гідроізоляції.

гідроізоляція підлоги

Щоб посилити адгезію підлоги і гідроізолюючих матеріалів, необхідно скористатися грунтувальною сумішшю. Гідроізоляція може бути:

  1. рулонної;
  2. обмазувальної;
  3. наплавлюваної;
  4. фарбувальної.

Вибір тієї чи іншої гідроізоляції залежить від того, на якому етапі знаходиться монтаж підлоги, але найнадійнішою для ванної кімнати вважається наплавляється. Вона служить для обробки плит перекриття. Напуск на стіни повинен становити 25 см і більше. Поверх цієї гідроізоляції заливається бетонна підлога, на який теж можливо покласти наплавляється гідроізоляцію або інший матеріал.

Рулонної гідроізоляцією краще скористатися в тих місцях, де буде стояти ванна або душова кабіна.

Самим швидкою і легкою гідроізоляцією є фарбувальна. Наноситься розчин валиком або пензлем, відступаючи від стіни близько 10 см.але цей спосіб самий недовговічний. Прослужить така гідроізоляція не більше п’яти років.

Оптимальний варіант гідроізоляції підлоги у ванній-обмазувальна. Готується вона наступним чином:всипається суха суміш в воду в співвідношенні 1: 1 і добре змішується до отримання однорідного складу. Далі суміш наноситься на поверхню підлоги за допомогою валика, кисті або шпателя. Стики стіни і підлоги проклеюються гідроізоляційної стрічкою. Якщо трапиться потоп, конструкція стримає воду. Обмазувальна гідроізоляція наноситься в два шари. Перший шар повинен сохнути не менше п’яти годин. До наступного етапу приступають тільки після повного висихання, тобто через добу і більше.

конструктивні зміни у ванній

При монтажі підлоги своїми руками можна кардинально змінити ванну кімнату для більшого комфорту: встановити теплі підлоги, перенести в інше місце сантехніку або обладнати стік для води. Тепла підлога може бути як електричним, так і водяним. Незважаючи на те, що приміщення досить вологе і відбувається постійний контакт з водою, абсолютно безпечний і простий в установці. Складніше монтувати, але він економічніше, так як джерелом тепла є гаряча вода, яка тече по трубах.

Щоб обладнати , підлогу потрібно зробити з невеликим ухилом. Необхідно постійно стежити за тим, щоб шийка стоку завжди було над стяжкою. Важливо пам’ятати, що краще зробити підлогу у ванній кімнаті нижче, ніж загальний підлогу у всій квартирі, щоб уникнути повного затоплення або встановити високий поріг на вході у ванну.

Стяжка підлоги

Ідеально рівна поверхня дозволить виконати якісну укладку покриття, яке додасть підлозі хорошу ступінь зносостійкості. Цементно-піщана стяжка використовується найчастіше, особливо якщо підлога має значні дефекти.

На стінах обов’язково відзначається рівень заливки, встановлюються маяки, до верхнього краю яких заливається розчин. Суміш обов’язково рівно розподіляється, розтягується по всій поверхні. Якщо мається на увазі тепла підлога, стяжка здійснюється в два етапи: стяжка – система теплих підлог – стяжка. Шари повинні добре просохнути. Включати тепла підлога можна тільки через тиждень після заливки стяжки.

укладання підлогового покриття

Існує великий вибір підлогових покриттів. І велику популярність придбав . Дуже важливо, щоб при заливці такої підлоги температура була від +15°с до + 25°с, а вологість в межах 80%. Заливка відбувається смугами від протилежного кута щодо входу, а потім суміш прокочується голчастим валиком для видалення повітря. Ходити по підлозі можна буде через 6-12 годин, а остаточне висихання відбудеться тільки через три доби.

яке покриття вибрати?

Щоб правильно вибрати підлогове покриття, потрібно врахувати бюджет, особливості приміщення і особисті переваги.

Поступово стає дуже популярним завдяки цілому ряду переваг. Він екологічний, гіпоалергенний, не гниє, не вбирає воду, не сприяє розмноженню грибка. Крім того, він дуже приємний на дотик і трохи пружинить при ходьбі. Коркова підлога абсолютно не ковзає, що дуже важливо для літніх людей.

Наливна підлога не такий простий в монтажі, проте має хороші гідроізолюючі властивості, крім того, дуже красиво виглядає, можна вибрати будь-який вподобаний малюнок. Прекрасно підходить для настилу на теплу підлогу. Мінусом є те, що приготована суміш токсична і легкозаймиста.

Залишається найпоширенішим видом підлогового покриття, незважаючи на її крихкість і складність установки. Плитка створює естетичність і якусь традиційність.

Дерев’яна підлога у ванній став великою рідкістю в наші дні, оскільки далеко не всі види деревини витримують підвищену вологість. Зазвичай використовується модрина з додатковою гідроізоляцією. Ця підлога тепла, має приємну фактуру і корисний для здоров’я.

В якості підлогового покриття можна використовуватиЛінолеум, який добре утримує вологу, простий у догляді, проте він швидко протирається і втрачає привабливість. Його краще використовувати як тимчасове покриття.

При настилі підлог своїми руками важливо пам’ятати, що можна вибрати абсолютно будь-яке покриття, але матеріали повинні бути якісними, стяжка рівною, а монтаж повинен бути зроблений за всіма правилами на кожному етапі. Тоді підлога у ванній кімнаті буде красивим, безпечним і прослужить довгі роки. А хороша гідроізоляція позбавить від зайвих неприємностей.

Дорогий читачу, залиш свою думку про статтю в коментарях, поділися своїм досвідом і секретами ремонту та обробки підлоги у ванній.