Підлога тепла дерев’яна в приватному будинку. Особливості підлоги з підігрівом в дерев’яному будинку

38

Підлога тепла дерев’яна в приватному будинку. Особливості підлоги з підігрівом в дерев’яному будинку

Пристрій системи теплої підлоги в житлових приміщеннях – це процес з рядом особливостей, які необхідно враховувати до початку робіт. Варто відзначити, що мова в статті йде про дерев’яні будинки, але багато будинків зведені до 90-х роках минулого століття мало чим відрізняються по конструкції перекриття підлог. Укладання всіх шарів в них проведена поверх спеціальних балок (ті ж лаги). Читайте також: «як зробити тепла підлога по дерев’яних лагам своїми руками».

Відповідно на опорних балках будуть укладатися всі шари «пирога»: чорнову підлогу, паро — і гідроізоляційний шари, фінішна обробка під укладання підлогового покриття і саме облицювання. Природно, серед всіх цих шарів розташуватися і система підігріву. Укладається система теплої підлоги з упором на підготовку різних захисних і утеплюючих шарів для елементів системи.

Щоб якісно монтувати тепла підлога в дерев’яному будинку своїми руками, можна використовувати один з наступних способів:

  1. комбінація з сухої і бетонної стяжки . Це універсальна технологія, що має на увазі укладання відразу двох видів стяжки, що дозволяє витримувати великі навантаження на підлогу. Використовуватися вона може для самих різних систем опалення. Суха насипна частина стяжки дозволяє домогтися підвищеної твердості і міцності, щоб захистити нагрівальні елементи системи підігріву.
  2. рідка стяжка поверх наявних перекриттів . Можливо, це найскладніший спосіб, оскільки він вимагає ретельної підготовки дерев’яних балок. Бетонна стяжка дуже цінується за рахунок своїх теплоізоляційних властивостей і підвищення ефективності обігріву всієї системи в цілому. Найвигідніше використовувати таку основу в приміщеннях з підвищеною вологістю, холодним і важким покриттям підлоги.
  3. вільний монтаж з вентиляційним зазором . Використовується виключно для обладнання підігріву в якості допоміжної системи по відношенню до основного опалення будинку. У сукупності з вентиляційними зазорами не можна використовувати потужну систему підігріву, ще й додаткові отвори в якості воздухоотводов будуть знижувати ефективність системи.
  4. застосування відбивних пластин . Даний варіант є компромісом, якщо не обійтися без заливки бетонної стяжки. Пластини використовуються для відображення потоків теплової енергії, підвищуючи ефективність обігріву.

Водяна тепла підлога на дерев’яні підлоги. Чому «сухий» тепла підлога?

У чому принадність традиційної схеми, де труби підлогового опалення замуровані в стягуванні? коротко перерахуємо:

  • невисока температура теплоносія (максимум – 55 °с), що дозволяє економити енергоносії;
  • рівномірний прогрів поверхні бетонної підлоги від вмурованих труб;
  • комфорт від тепла, що надходить з нижньої зони по всій площі приміщення.

Заковика полягає в тому, щоб водяні теплі підлоги в дерев’яному будинку зберегли всі перераховані переваги, але без важкої цементно-піщаної стяжки. Судіть самі, скільки функцій виконують дерев’яні балки перекриттів:

  1. сприймають статичні навантаження від меблів і міжкімнатних перегородок.
  2. компенсують без прогину масу фінішного покриття, чорнових підлог і утеплювача.
  3. витримують постійні динамічні впливи від переміщення мешканців.
  4. несуть власну вагу і служать елементами поперечної стійкості будівлі.

Уявіть, якщо до цих навантажень додати важкий бетонний моноліт вагою 1-3 тонни в кожній кімнаті. Щоб дерев’яна система балок витримала масу подібної конструкції, їх перетин доведеться збільшити в 1.5-2 рази, чому зросте вартість будівництва. Рішення проблеми-зробити так звану настильну систему водяної теплої підлоги, що влаштовується сухим способом без стяжки і володіє малою вагою (близько 20 кг на 1 м2 площі приміщення).

Зліва показана тепловізійна зйомка гріючого контуру в стягуванні, праворуч-настильної системи. Спосіб укладання труб-равликом.

Гріють водяні контури дерев’яних будівель допускається замонолічувати в бетон при таких умовах:

  • коли покриття першого поверху приватного житла спирається на грунт або стрічковий (плитний) фундамент;
  • в житлах з sip-панелей товщиною 200 мм, що спираються на стрічковий або пальово-гвинтовий фундамент;
  • якщо в основу перекриття рубаного або каркасного будинку закладені потужні балки, розраховані на масу стяжки.

Тепла підлога на дерев’яну підлогу під плитку. Водяна тепла підлога під плитку на першому поверсі

Водяна тепла підлога в дерев’яному будинку під плитку на першому поверсі можна робити з бетонною стяжкою. При правильній заливці вона не з’єднується з основою і не робить негативного впливу при сезонних змінах деревини. Багато фахівців не підтримують таку ідею і схиляються до того, що краще застосовувати суху стяжку, але, тим не менш, дана технологія продовжує існувати і досить часто використовується.

Навіть в дерев’яному будинку бетонна підлога має ряд переваг. Він більш довговічний, не деформується і не скрипить з часом, витримує більш значне навантаження. На нього легко можна укласти будь-яке декоративне покриття, зокрема, кахельну плитку. Бетонна стяжка набагато краще пропускає тепло, ніж суха, тому не обов’язково прогрівати воду до високої температури: вже при температурі 40 градусів ви зможете відчути приємне тепло.

Водяна тепла підлога в дерев’яному будинку під плитку з бетонною стяжкою монтується за наступною схемою:

  1. підготовчий етап. Знімаються старі підлоги, здійснюється підготовка підстави (очищення і доведення до гладкого стану).
  2. на поверхню укладається гідроізоляція. Зовнішні краї заводяться на стіни, а внутрішні розташовуються внахлест і скріплюються монтажним скотчем.
  3. по периметру на висоті двох сантиметрів від поверхні стяжки монтується демпферна стрічка, що компенсує розширення при нагріванні.
  4. на гідроізоляцію укладаються мати з пінопласту або полістиролу. На верхніх поверхах будівель, де внизу є опалювальне приміщення, буде достатнім шар утеплювача товщиною 4 мм, на першому його слід робити товщі – 8-10 см.
  5. по всій поверхні утеплювача укладають теплорозподільні пластини, що кріпляться в канали матів. В їх пазах прокладаються труби теплої підлоги.
  6. кінці труб під’єднують до системи опалення і здійснюють перевірку на працездатність і герметичність.
  7. якщо тепла підлога готова до експлуатації, здійснюють заливку бетонної стяжки, товщина якої повинна становити 3-7 см.
  8. по закінченню робіт необхідно дочекатися повного висихання, яке відбувається до 25-28 дня.
  9. коли стяжка висохла, проводиться укладання плитки.

Тепла підлога в дерев’яному будинку без стяжки. Матеріали для укладання теплої підлоги без стяжки

Система водяної теплої підлоги без стяжки має на увазі укладання труб опалення на полістирольну або дерев’яну основу зі спеціальними пазами при використанні металевих теплорозподільних пластин. Зверху труби накривають влагоизолирующей підкладкою і укладають фінішне покриття: ковролін, плитку, паркет, ламінат.

Труби для настильної підлоги можуть бути мідні, поліпропіленові або поліетиленові. Перевага часто віддається останньому варіанту через простоту укладання, невисокої ціни, стійкості до агресивних середовищ і тривалого терміну служби. В системі, зібраної з поліетиленових труб, можна використовувати не тільки воду, але і будь – які антифризи-вони не роблять на труби руйнівної дії.

Труба настильного типу для теплої підлоги

Пінополістирольна плита забезпечує теплоізоляцію чорнової підлоги і не допускає тепловтрат в нижньому напрямку. Крім того, вона забезпечує зручність укладання труб: спеціальні пази або виступи на її верхній частині дозволяють укласти труби з потрібним кроком без додаткової розмітки і зафіксувати їх. Між собою плити кріпляться за допомогою замку. Розмір плит-500х1000 мм.

Пінополістирольна плита

Дерев’яні модулі з осп або дсп з каналами для труб. У них укладають металеві пластини, поверх яких виробляють монтаж труб. Модулі являють собою пластини з шириною 13, 18 або 28 см – розмір вибирається в залежності від кроку укладання труби.

Зразок дерев’яного модуля для укладання труб

Теплорозподільні пластини виконані з алюмінію або оцинкованої сталі, мають паз для укладання труби необхідного діаметру і ребра жорсткості. Плоска сторона пластин впритул примикає до підкладки і фінішного покриття, перерозподіляє тепло по його нижній поверхні іНагріває його.

Відео тепла підлога в дерев’яному будинку. Сухий теплий пол.