Стельовий плінтус, як вирізати кути. Різання стуслом: зовнішній кут

75

Стельовий плінтус, як вирізати кути. Різка стуслом: зовнішній кут

Найчастіше при монтажі стельових плінтусів домашніх майстрів цікавить, як правильно оформити внутрішні кути в приміщенні. Різання зовнішніх кутів проводиться рідше, але при певному плануванні стін і вона є необхідною. Розглянемо, як правильно зробити внутрішній галтелі, використовуючи спеціальний інструмент (стусло).

Спочатку потрібно придбати стусло. Цей інструмент являє собою лоток, в якому фіксується деталь, і проводиться її обрізка. Для того щоб відміряти довжину необхідного вироби, потрібно прикласти його до стелі. Далі, потрібно встановити плінтус в стусло. Його розташування повинно відповідати позиції, яку він буде займати на стелі.

Стусло

Важливо! під час різання необхідно лівою рукою притримувати галтель. Вона повинна щільно прилягати до стінки інструменту. Та частина виробу, яка буде фіксуватися до стелі, повинна знаходиться зверху. Інша частина щільно притискається до дна робочого інструменту.

Як правильно вирізати внутрішній кут стельового плінтуса-непросте питання, відповісти на який допомагають відповідні фото. Фахівці рекомендують вивчити їх, і тільки після цього приступати до роботи.

Після того як ви переконаєтеся в тому, що виріб розташований в інструменті правильно, можна приступити до самої різанні. Ножівка повинна мати певний кут, а саме: 45 градусів. Під час роботи не рекомендується сильно тиснути на ріжучий інструмент, так як можна пошкодити поверхню стусла. Потім виконується обрізка суміжної галтелі, яка проводиться «дзеркальним» способом.

Як вирізати зовнішній кут стельового плінтуса з стуслом. Обрізка з використанням стусла

Як рівно обрізати кут стельового плінтуса з його допомогою?

стуслом називають нескладний інструмент, яким користуються теслі. З його допомогою можна обрізати будь-яку заготовку під потрібним кутом.

Являє він собою зазвичай дерев’яний, металевий або пластиковий лоток, на якому зроблені для різання під кутом 45 ° і 90 ° спеціальні вертикальні прорізи.

Бувають ускладнені конструкції, на яких плюс до названих кутах є також отвір для здійснення 60-градусного зрізу.

Для професійних робіт випускається спеціальне стусло. Його поворотний механізм дозволяє зафіксувати ріжуче полотно по відношенню до заготівлі під будь-яким заданим кутом.

приготований плінтус прикладається до стелі, відкладається потрібна довжина.

Потім ця сама планка вставляється в стусло точно так, як воно буде розташоване на стелі. Її необхідно притиснути до дальньої стінки пристосування. У такому положенні плінтус утримується лівою рукою.

Полотно ножівки повинно знаходитися в такому положенні, щоб її кут становив 45 градусів, а ручка максимально зближувалася б з рукою. Намагаючись уникати натиску на пилу, акуратно ріжемо заготовку.

Далі у плінтуса необхідно відрізати відповідну планку. Вона також розміщується у дальньої стінки інструменту, утримуючись і притискаючись, на цей раз, правою рукою.

Аналогічне попередній процедурі положення ножівки – її ручка зближується з рукою при куті в 45 градусів. Плінтус обрізається.

Потім готові, вже обрізані планки зістиковуються – перевіряється точність підгонки. Вважається, що для кращої орієнтування, при виготовленні внутрішнього кута, різати краще починати з лицьової частини виробу. Місця зрізів зазвичай доводиться ще підганяти напилком.

Зовнішній кут

правильніше за все, щоб дотримати більш точно розміри, спочатку починати розмічати внутрішній кут, і тільки після цього переходити до зовнішнього.

В іншому випадку може трапитися так, що по всій довжині планки виявиться недостатньо.

Планка прикладається до стелі, за розміром робляться намітки. Утримуючись лівою рукою, стельовий плінтус притискається до самої ближньої стінки, ручка ножівки зближується з рукою. Заготівля відрізається.

Відповідна планка притискається до найближчої стіни, при цьому вона тримається правою рукою. Полотно ножівки має бути під кутом 45°, ручка інструменту зближується з рукою майстра. Шматок заготовки відрізається, кут акуратно зістикується.

Така обробка краєм деталей за допомогою сусла хороша в тих випадках, якщо кут між стінами рівний і прямий (90°).

Якщо ж його показники залишають бажати кращого, то варто скористатися іншим методом.

Як стикувати стельовий плінтус. Інструкція, як стикувати стельовий плінтус в кутах і на прямих ділянках

У сучасних інтер’єрах часто використовуються плінтуси для стель. Для того щоб вони стали повноцінним декоративним елементом в приміщенні, потрібно відповідально підійти до монтажу даної деталі. Пропонуємо розібратися в тому, як стикувати стельовий плінтус самостійно.

Ідеально зістиковані галтелі – важлива частина інтер’єру приміщення

Навіщо стикувати плінтус

При установці стельових галтелей особливі складності викликає питання: як правильно зістикувати стельовий плінтус. Процес стикування передбачає з’єднання смуг по кутах кімнати і при їх нарощуванні по периметру стін.

Стандартні стельові галтелі виготовляються у вигляді окремих смужок, які мають різні параметри довжини і ширини. Ширина вибирається, виходячи з розмірів кімнати, а довжина виробів коливається від одного до декількох метрів.

Найчастіше монтаж галтелей виконується саме за допомогою стандартних смуг. З цієї причини їх стикування буде просто необхідна. Причому вона актуальна для будь-якого виду матеріалу, з якого зроблений плінтус, будь то гіпс, дерево або пінопласт.

В асортименті сучасних магазинів є і нестандартні вироби з більш високою вартістю. Вони вже готові для стикування в кутах. У роботі з такими планками зрізи для фронтального з’єднання деталей робити доведеться, але вони повинні бути не косими, а прямими.

Інструменти для роботи

У процесі виконання робіт вам можуть знадобитися такі інструменти:

  • ножівка по металу;
  • канцелярський і будівельний ніж;
  • кутомір;
  • стусло;
  • олівець;
  • лінійка.

Стусло-основний інструмент, який знадобиться для стикування плінтуса в кутах

Як стикувати стельовий плінтус

Підготовка

Перш ніж робити стик стельового плінтуса, слід ретельно підготувати поверхню. Її потрібно повністю очистити, вирівняти, зашпаклювати і покрити ґрунтовкою. Якщо плінтус буде кріпитися на штукатурку, її бажано попередньо покрити водоемульсійною фарбою.

Кутова стикування

Стикувати внутрішні кути стельового плінтуса потрібно наступним чином.

  1. поставте планку в стусло, притиснувши її краю трохи далі прорізи (права відмітка повинна знаходитися на значенні 45 градусів).
  2. акуратно відріжте смужку в заздалегідь зазначеному місці.

Сторона плінтуса, притискається до нижньої частини стусла, кріпиться на стелю, а та, яка розташовувалася на бічній, – на поверхню стіни.

Рекомендується одночасно відрізати правий і лівий кути. Після цього відрізані смужки необхідно прикласти до стелі, щоб перевірити точність їх збігу. Якщо все-таки виникають якісь похибки, вони виправляються за допомогою будівельного ножа.

Процес підрізання планок за допомогою стусла

Стикувати стельовий плінтус в зовнішніх кутах потрібно трохи по-іншому.

  1. підготуйте галтелі до поклейки, підрізавши внутрішній кут.
  2. зробіть позначки, які будуть показувати розташування початку кута.
  3. помістіть виріб в стусло, розташувавши його довгу частину з лівого боку.
  4. відріжте 45 градусів по лівій мітці.
  5. перевірте, щоб при поклейці нижня частина виробу ідеально підходила до зовнішнього кута.

Стикування на прямих ділянках

Тепер визначимося з тим, як стикувати плінтуси на стелі на прямих ділянках.

  1. приклейте кути стельового плінтуса.
  2. приставте смужки з прямими торцями встик кутовій планці, зафіксуйте їх.
  3. зістикуйте наступну смугу з попередньою планкою таким же способом.
  4. коли пряма смуга досягне кутовий на даній стіні, приміряйте її по довжині за місцем монтажу.
  5. нанесіть мітку, по якій буде виконуватися відріз.
  6. обережно відріжте галтель під прямим кутом.

Для того щоб правильно стикувати плінтуси на стелі, буде потрібно мінімальний набір інструментів і будівельних навичок. Самостійне виконання робіт дозволить заощадити сімейний бюджет і подарує безцінний досвід, який допоможе легко справлятися з подібнимиЗавданнями в майбутньому.