Креслення теплиці з двосхилим дахом з профільної труби. Початковий етап створення парника з профільних труб-креслення і підбір матеріалу

63

Креслення теплиці з двосхилим дахом з профільної труби. Початковий етап створення парника з профільних труб – креслення і підбір матеріалу

Визначитися з точною кількістю необхідних матеріалів можна максимально точно, якщо попередньо прикинути в кресленнях розміри парника з профільної труби, а також врахувати самі параметри виробів, що випускаються.

Оптимально для створення несучої конструкції підійдуть профілі перетином 40×20 мм або 40×40 мм. Вони досить міцні і мають товщину стін в 2 мм і більше. У той же час, для стяжки по горизонталі можна застосовувати вироби з більш тонкими стінками,порядку 1-1, 5 мм – цього буде достатньо.

Проект теплиці з профільної труби може передбачати кілька різновидів конфігурацій:

  • прибудована до головного будинку теплиця, покрівля якої має асиметричну овальну або односхилий форму;
  • окрема будова з дахом двосхилим форми;
  • парник з арочної конфігурацією.

При розрахунку кількості закуповуваних труб варто взяти до уваги мірну довжину трубопрокатів, доступних у продажу – вона становить 6,05 метрів.

Враховуючи дану величину, можна виготовити креслення теплиць з профільної труби з розмірами 3, 4, 6 або 12 метрів в довжину, а також 2, 3, 4 або 6 метрів в ширину. Оптимальними габаритами теплиці, в якій розміщені дві паралельні грядки, будуть значення в межах 3×3-6 метрів, а якщо грядок три, то – 4-6×3-12 метрів. Однак найчастіше креслення парника з профільної труби складається з розрахунку розмірів 3х6 метрів – це найбільш зручне співвідношення.

А ось що стосується висоти будови, то тут необхідно враховувати індивідуальні параметри господаря. Як правило, стеля повинна бути розташований вище зростання людини на 30-40 см.тобто, висота парника може коливатися в межах 1,9-2,5 метрів.

Ще одним важливим фактором розрахунку висоти теплиці є оздоблювальний матеріал для обшивки. У випадку зі звичайною плівкою, це не має принципового значення, а ось якщо ви купуєте полікарбонат, то краще, якщо його розмірів вистачить для покриття висоти без обрізки або надставок.

Стандартна довжина листа стільникового полікарбонату становить 6 м, а якщо використовувати формулу довжини кола (l=π x d), можна вирахувати, чи вистачить його для обшивки арочної теплиці.

Отже, для прикладу, візьмемо плановану висоту споруди в 2 метри і підставимо в формулу:

L=3,14 x 4=12,56 метрів.

Тоді половина довжини складе 12,56/2=6,28 метрів – цього не вистачить, щоб повністю покрити поверхню теплиці, а буде потрібно додатковий відрізок в 28 см.отже, краще в кресленні арочної теплиці з профільної труби передбачити висоту парника в межах 1,9 метрів.

Теплиця з профільної труби 20х20. Види профілю для теплиці своїми руками з полікарбонату. Фото-приклади каркасів

Для складання каркасів теплиць і парників використовуються різні види матеріалів. Це може бути дерево, пластиковий або металевий профіль. Нерідко зустрічаються моделі, виконані з капелюшного профілю, профілю для гіпсокартону, алюмінієвого профілю. Кожен вид профільної труби володіє конкретними властивостями і застосування його обумовлюється режимом функціонування теплиці. Для більш легких варіантів сезонного використання цілком згодиться пластиковий або оцинкований профіль.

Каркас теплиці виконаний з оцинкованого профілю

У спорудах, що плануються використовуватися протягом усього року, зазвичай застосовують матеріал з високими показниками міцності, так як несуча конструкція повинна витримувати додаткові навантаження у вигляді тиску снігової шапки або сильних поривів вітру.

Популярність застосування профільної труби для зведення каркаса теплиці пояснюється такими властивостями:

  • завдяки ребрам жорсткості, труби мають хорошу опірність навантаженням і не деформуються під їх дією;
  • невисока вартість профілю;
  • мала вага;
  • правильно підібрана труба дозволяє споруджувати будь-які види конструкції каркаса;
  • простий процес монтажу;
  • висока міцність в будь-яких кліматичних умовах.

Профільна труба з металу забезпечує високу міцність і надійність конструкції

Розміри перетину профільної труби, застосовуваної в тій чи іншій конструкції, визначаються функціями, покладеними на профіль: чим міцніше повинен бути каркас, тим більший перетин використовується. У кресленнях теплиць з профільної труби з розмірами 2х6 м враховується перетин для рами обрешітки 20х40 мм, для зв’язки елементів конструкції — 20х20 мм.

Правильно підібрана труба дозволяє споруджувати будь-які види конструкції каркаса

Якщо обрана конструкція каркаса з профільної труби має напівкруглу форму, слід враховувати, що при вигині труби основне навантаження ляже на краї труби, при цьому середина профілю залишиться не схильна до деформації. У цьому сенсі, профільні труби з успіхом застосовують для арочних конструкцій. Питання лише в наявності спеціального пристрою для вигину труб (трубогибе). Слід зазначити, що при ручному вигині отримати геометрично вірну форму дуги досить складно.

Каркас теплиці з алюмінієвого профілю

Якщо ж у вас немає в наявність трубогиба, рекомендується зупинити вибір на прямокутному каркасі з двосхилим або односхилим дахом. Виконується такий каркас теплиці з профільної труби 20 * 20 своїми руками (креслення, фото готових конструкцій можна знайти на тематичних сайтах). Розрахунки, креслення і схеми каркасів допоможуть розрахувати необхідну кількість профілів і уникнути придбання зайвого матеріалу.

Профільні труби з успіхом застосовуються для арочних конструкцій

Розробляючи своїми руками креслення каркаса для теплиці з профільної труби, рекомендується брати в розрахунок стандартну довжину реалізованих профілів. Розміри теплиці підбираються так, щоб при нарізці необхідних відрізків залишалося якомога менше відходів.

Теплиці з профільної труби 40х20. Особливості виготовлення теплиці з профільної труби

Існує чимало різновидів теплиць. Одні виробляються з дерева, інші — з полікарбонату і так далі. Особливої уваги заслуговують конструкції, створювані з металевого профілю (труб). Саме такий матеріал здатний прослужити тривалий час, витримуючи сильні руйнівні дії.

Особливості та види

Більшість рекомендацій, які можна знайти в інтернеті, розраховані на застосування стандартних трубчастих конструкцій. Профільна труба може мати або прямокутну, або квадратну форму.

Саморобні парники зазвичай виконуються в одному з трьох варіантів:

  • прилаштовуються до будинків (покрівля може односхилим або овальної, без вираженої симетрії);
  • відокремлені арочні споруди;
  • теплиці «будиночком», оснащені двосхилим покрівлею.

Типова величина складових частин визначає найпоширеніші габарити будівель: 3, 4, 6 або 12 м по довжині, від 2 до 6 м по ширині. Найзручніші габарити для пари паралельних грядок-3х6 м, для трьох грядок-3-12х4-6 м.

Плюси і мінуси

Теплиця з профтруби має п’ять сильних сторін:

  • конструкція довго служить;
  • блоки закріплюються досить просто;
  • збірка відрізняється легкістю і зручністю;
  • будівництво можна виконати в будь-якій вподобаній конфігурації;
  • наносяться покриття дуже різноманітні.

Що стосується недоліків, то зігнути профіль досить складно. Рішення проблеми таке: згинають одну з труб, наповнену піском, намагаючись надати їй максимально точну форму, і застосовують її як шаблон.

Вибір профілю і форми конструкції

При виготовленні квадратної або прямокутної труби можуть використовуватися:

  • гаряча деформація;
  • холодна деформація;
  • електрозварювання;
  • електрозварювання в поєднанні з холодною деформацією.

Щоб виготовити арки, вам буде потрібно профільна труба 20х40 (по 10 штук), приблизної довжини 580 см. Є два варіанти: або відразу запросити нарізку до потрібної величини, або купити звичайні моделі розміром 6 м.для арочних споруд варто брати матеріал перетином 4х2. Перемички будуються з металу 2х2 (довжиною 67 см).

Офіційні вимоги до профільної труби встановлені гост 8639-82 і 8645-68. Існують варіанти на основі різних металів, найчастіше будівельники віддають перевагу стали з зовнішнім антикорозійним шаром. Оптимальне зміцнення досягається за рахунок чотирьох ребер жорсткості, які приймають максимальну частину навантаження.

Оцинкована профільна труба повиннаМати спеціальний шар і всередині, і зовні. Відрізнити якісний матеріал нескладно-він повинен бути досить легким. Зроблений з нього каркас не складає труднощів перемістити в інше місце або перевезти на машині. Завдяки солідному захисному покриттю ризик корозії виявляється мінімальний.

Якщо потрібна гарантія підвищеної механічної стійкості конструкції, беруть профільну оцинковану трубу з додатковим посиленням. Такий матеріал спокійно переносить тиск до 90 кг на 1 кв.м. Згідно з положеннями гост, подібні конструкції можуть служити до 20 або навіть до 30 років. Навіть якщо оцинкований шар піддасться згинанню, на ньому з’являться вм’ятини та інші дефекти, але покриття майже напевно залишиться цілісним на довгий час.

Труба для теплиці. Інструкція, як побудувати теплицю з профтруби своїми руками

Якщо ви плануєте побудувати парник з профільної труби своїми руками, то заздалегідь прорахуйте його собівартість, уточніть види робіт. Так ви будете впевнені, що у вас вистачить фінансів і умінь на завершення проекту.

Вибір місця для споруди, розмітка території

Критеріями вибору місця для теплиці з профтруби повинні стати наступні фактори:

  1. геологічний склад грунту. Від нього залежить конструкція фундаменту. Добре, якщо це буде піщаний грунт в сухому місці на височини. Глинистий склад грунту в низинах зазвичай накопичує надлишок вологи, яка значно прискорює корозійні процеси в несучих елементах каркаса з профільної труби. Надлишкова волога в грунті також негативно впливає і на коріння рослин: вони можуть згнити.
  2. особливості рельєфу. Бажано вибрати ділянку з рівною поверхнею. На рівному майданчику легше забезпечити стійкість конструкції і рівномірний розподіл світла всередині.
  3. освітленість. Одна з довгих сторін теплиці з профільної труби повинна бути повернута на південь. Таке розташування сприяє більшому проникненню сонячних променів всередину будівлі. Це може бути віддалене місце, де на парник не буде падати тінь від дерев, житлового будинку або господарських будівель протягом усього дня, а якщо буде, то тільки в першій половині дня.

Креслення, схеми з розмірами

Будівництво своїми руками навіть невеликий за розміром теплиці з профільної труби потрібно починати з проектування. Схема допоможе більш точно порахувати необхідну кількість матеріалу.