Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

62

Перший раз обприскувати дерева необхідно в березні, коли сніг майже розтанув, а вулична температура досягла позначки +5°с.

Не потрібно забувати, що разом з виходом комах із зимової сплячки, на деревах починають набухати бруньки. Це говорить про те, що використовувати сильно концентровані розчини для розпилення не можна, оскільки можна пошкодити листя, які не встигли розпуститися.

Після завершення підготовчих робіт переходять до вибору засобу для знищення гризунів, а також вирішують, якою воно буде концентрації.

Для ранньої обробки використовують більш концентровані обприскувачі, щоб убити глибоко знаходяться під корою личинок шкідників. Однак сильну концентрацію краще не використовувати, навіть якщо на деревах ще не розпустилися листя. Може статися загибель дерева, або на стовбурах з’являться опіки.

Другий раз обробляти дерева необхідно в середині або кінці квітня. Це період цвітіння груш і яблунь. Цього разу знімати кору немає необхідності. Головне-захистити суцвіття, які цвітуть в цей період. Розводити засіб в тій же пропорції, що і раніше, не потрібно. Цвітіння можуть загинути. Замість цього використовуйте концентрацію в кілька разів меншу.

Останній раз обприскувати дерева необхідно в середині травня. Для розпилення використовується той же препарат, в тій же концентрації, що і півмісяця тому. При цьому результати зростання порівнюють. Для цього беруть листя з різних дерев і дивляться, наскільки вони стали довшими. Якщо результату немає, то друге обприскування не дало результату. Можна також порівнювати довжину гілок. Відсутність змін говорить про те, що вашу улюблену яблуньку, продовжують знищувати шкідники.

Щоб уникнути проблем, обприскувати стовбури дерев потрібно вранці або ввечері, коли на вулиці не вітру. Попередньо подивіться прогноз погоди, інакше дощ може змити всі розпорошені препарати, ще до того, як вони проникнуть в кору дерева в потрібній кількості.

Шкідники, які перезимували в опалому листі, стають дуже активними з настанням перших теплих днів. В цей час розпускаються і нирки. Вони, як раз, є ласощами для них. Комахи можуть знищити не тільки нирки, але і квітки з бутонами. У найсприятливіший час для діяльності комах можна позбутися всього врожаю.

Препарати для обприскування купуються в спеціалізованих магазинах, або виготовляються самостійно. Якщо шкідників мало, то для боротьби з ними ідеально підійдуть:

  • конопля;
  • перець гострий, стручковий;
  • паслін.

Вони допоможуть усунути жуків з кори і листя дерева.

Якщо серед комах домінують глоду або яблуневі мідяниці, то обприскувати дерева необхідно пижмом, кульбабою, ріпчастою цибулею, чистотілом і навіть тютюном. Рослини можна використовувати в подрібненому вигляді. Ними можна запилювати рослини після поливу або минулого дощу, а можна готувати з них відвари і вже ними проводити обприскування.

Як приготувати засіб від шкідників?

Пижмо

Спосіб приготування:

Візьміть 700 грам порошку пижма і залийте десятьма літрами води. Дайте отриманого розчину настоятися дві доби. Потім прокип’ятіть отриману суміш протягом 25 хвилин, процідіть через ситечко, і знову додайте десять літрів води. Таким розчином обробку дерев можна робити три-чотири рази.

Стручковий перець для знищення гусениць метеликів

Візьміть один кілограм стручків, залийте десятьма літрами води, настоюйте дві доби, потім прокип’ятіть настій протягом шістдесяти хвилин, і знову настоюйте дві доби. Концентрат розливайте в пляшки і щільно їх закупорюють. Їм можна користуватися цілий сезон, додаючи при цьому в кожні десять літрів води по 80 грам господарського мила.

якщо комах занадто багато, то для обприскування дерев застосовують такі препарати, як: хлорофос, нітрафен, карбофос. Особливо ефективно їх використання для захисту бутонів.

Обприскування також застосовується для боротьби з хворобами. Одне з найнебезпечніших захворювань дерев – грибкове. Збудник хвороби зимує на опалому листі, після чого на ній утворюються суперечки. Коли спор багато, вони можуть прилипати до дерев з крапельками води і проростати. В результаті утворюється грибниця. Плоди, уражені грибковим захворюванням, можуть розтріскуватися, на них з’являються плями сіро-чорного кольору.

До того моменту, як почнуть розпускатися бруньки, грунт і дерева обприскують достатньою кількістю нітрафену.

Щоб позбутися від парші, застосовують п’ятивідсотковий розчин сечовини. Можна проводити операцію по знищенню шкідників, як навесні, так і восени.

Якщо дерево постраждало від чорного раку, в результаті чого воно може загинути, або не дати врожаю, застосовують фунгіциди, з одночасним вирізанням пошкоджених ділянок. Найнебезпечніша форма цього виду захворювання-ураження кори, яке виражається у вигляді вдавлених плям буро-фіолетового кольору.

Щоб кора, гілки і грунт максимально змочилися і просочилися розчином, необхідно використовувати дрібнодисперсні розпилювачі. Великі краплі легко скочуються з дерева. В результаті ефект розпилення знижується.

Якісні результати може дати наступний розчин:

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинствопо 300 грам вапна і мідного купоросу необхідно розбавити десятьма літрами води. Наполягати і кип’ятити описаними вище способами. Обприскування отриманим розчином робиться ранньою весною, в період першого догляду за деревами, коли нирки на них ще не розпустилися.

Під час повторної обробки – коли почнуть опадати листя, необхідно приготувати наступний розчин: сто грам мідного купоросу і таку ж кількість вапна розбавити десятьма літрами води. Повторити попередні маніпуляції.

Крім цього можна використовувати нітрафен, двісті грам якого розлучаються десятьма літрами води. Зловживати розчином не можна.

Використання препарату 30в

Перше весняне обприскування проводиться до початку розпускання бруньок, коли температура досягає позначки +4с.

Доза препарату залежно від типу чагарників:

  • 300 мілілітрів на десять літрів води при обприскуванні смородини, агрусу та малини;
  • 350 мілілітрів препарату на десять літрів води, для обприскування сливи, яблуні, груші та вишні;
  • 350 мілілітрів на десять літрів води для догляду за цитрусовими;
  • 400 мілілітрів на десять літрів води для дезінсекції чагарників і декоративних дерев;
  • 170/300 мілілітрів на десять літрів води для обприскування виноградної лози.

Препарат сумісний з багатьма хімічними речовинами, що робить його використання особливо актуальним і практично незамінним.

Щоб сад виправдовував ваші очікування, радував око і душу хорошим урожаєм, необхідно забезпечити йому правильний, професійний догляд. Ландшафтна майстерня ленотр-парк із задоволенням візьме на себе турботи по обробці і обприскування плодових дерев і чагарників. Для цього у нас є досвідчені фахівці, спеціальне обладнання. Замовити обробку саду в москві і московській області просто – всього один дзвінок за вказаною в правій колонці телефону.

Вартість робіт:

Весняна обробка плодових дерев-ряд заходів, спрямованих на профілактику і лікування захворювань дерев і чагарників, на запобігання навали комах-шкідників або на знищення оних. Від того, наскільки своєчасно, оперативно, організовано і компетентно проводяться роботи, залежать якісні та кількісні показники майбутнього врожаю.

Весняна обробка дерев проводиться в кілька етапів:

  • до початку вегетації
  • по зеленому конусу, коли бруньки проклюнулися
  • під час цвітіння
  • після цвітіння.

Обприскування проводяться також і поза цим графіком, у міру необхідності.

Але при цьому потрібно усвідомлювати, що весняне обприскування плодових дерев – не строго регламентований захід в тому сенсі, що заздалегідь точно ніхто не скаже коли і якими препаратами обробляти сад, тому як кожне дерево унікально за своїми характеристиками і станом, відповідно, вимагає індивідуального підходу. Плануючи на весну обробку плодових дерев, необхідно відштовхуватися, перш за все, від ступеня зараженості саду тими чи іншими комахами і хворобами. Принцип» про всяк випадок » по відношенню до дерев непридатний. Зайве використання хімікатів може несприятливо позначитися на самопочутті рослин, до того ж, небажано для людей і навколишнього середовища в цілому.

Ландшафтна майстерня le-park надає послуги з комплексної весняної обробки дерев і чагарників в москві і московській області. НашФахівцями проводиться грамотне планування заходів, правильний підбір препаратів, своєчасне і якісне обприскування. Ви можете замовити, як комплексний догляд за садом, так і сезонну обробку саду.

Перша обробка до пробудження нирок

На початку березня, коли тільки зійде сніг, і денна температура встановиться стабільно в межах +5°с, можна приступати до профілактичних або оздоровчих заходів.

Обрізка і чистка дерев і чагарників

Обробка саду ранньою весною починається з обрізки дерев і чагарників. Слід видалити дзиги, омертвілі і примерзлі гілки, розчистити загущену крону. Одночасно потрібно провести лікування ділянок кори, пошкоджених гризунами. Місця пошкоджень зачищають до живої деревної тканини, обов’язково обробляють спочатку мідним купоросом (1%-й розчин), потім – раннетом (таким же чином обробляються місця зрізів гілок при обрізанні, мідний купорос не обов’язковий).

Після цього необхідно акуратно, не пошкоджуючи кору, очистити стовбури і гілки від відшарувалася і потрісканої мертвої кори, від грибкових нальотів, лишайників. Зняту мертву кору під деревом залишати не можна. Бажано попередньо укласти навколо стовбура і під кроною целофанову плівку або іншу підстилку. Після закінчення робіт сміття зібрати і спалити. Якщо в саду є пні, які є постійним джерелом грибкових захворювань, їх треба викорчувати.

Обов’язково потрібно обробити дупла, якщо такі є. Вичистити їх, продезінфікувати, змастити і залишити підсихати, прикривши від попадання дощу і бруду.

Обробка стовбурів

Далі у весняній обробці дерев слід побілка стовбурів і пристовбурних гілок. Завдання даного заходу-попередити розвиток залишилися личинок, відкладених шкідниками восени, відлякати дорослих особин комах-шкідників, які незабаром прокинутися і вбити спори грибків.

Ефективними для цих цілей є сучасні засоби (вже готові до використання), які можна придбати в спеціалізованих магазинах. Вони бувають декількох видів: аерозольні, водно-дисперсійні, акрилові. У їх складі, як правило, присутні фунгіциди. Бажано, щоб суміш пропускала повітря, що особливо важливо для молодих дерев.

Можна приготувати розчин для побілки дерев самостійно. Для цього 2 кілограми гашеного вапна розвести у відрі води, додати 1 кг глини і 250 г мідного купоросу. Деякі додають господарське мило, клей. Все добре перемішати. Цією сумішшю побілити стовбури і нижні частини стовбурових гілок дерев.

Також необхідно підготувати для обробки пристовбурні майданчики. Якщо осінні роботи не проводилися, цьому необхідно приділити найпильнішу увагу. Торішнє листя, муміфіковані плоди прибрати і спалити.

Перше обприскування дерев і чагарників ранньою весною

Найперше весняне обприскування дерев проводять в обов’язковому порядку. Проводиться обприскування до пробудження нирок, і направлено воно, перш за все, проти грибкових захворювань – парші, коккомікозу, плямистості листя, проти мохів і лишайників та ін., а також проти попелиці, кліщів, гусениць яблучної молі, мідяниць та ін.

Чим обприскувати дерева ранньою весною? у продажу зараз багато препаратів. Проблема в тому, що найчастіше вони вузьконаправленої дії. Тому звертайте при покупці увагу на опис. Краще користуватися препаратами широкого спектру дії. Зрозуміло, що людині далекій від садівництва важко, а часом і неможливо швидко розібратися в тонкощах цієї справи. Правильним рішенням буде звернутися за допомогою до професіоналів, які точно знають – чим, коли, скільки і як.

Але, якщо такої можливості немає, в силу тих чи інших причин, то радимо скористатися перевіреними і надійними засобами. Це-мідний купорос, бордоська рідина, карбамід, залізний купорос. Зверніть увагу на суміші карбаміду з мідним купоросом. Вони хороші тим, що крім своєї безпосередньої функції захисту рослин, виконують роль азотного добрива і затримують вегетацію на тиждень-півтора. Обидва додаткові фактори корисні. Азотна підгодівля цілком доречна на старті, а пізнє цвітіння зменшує ризик потрапляння у весняні заморозки.

Обприскувати дерева потрібно рясно, починаючи з поверхні крони і поступово просуваючись всередину, до стовбура у напрямку зверху-вниз. Навколоствольні майданчики також необхідно ретельно обробити розчином, після чого закрити площу пристовбурних кіл чорною плівкою (плівка забирається після закінчення цвітіння). Це робиться для того, щоб зменшити ймовірність виходу личинок шкідливих комах з грунту.

Після обприскування можна надіти на дерева ловчі пояси. І хоча комахи ще не прокинулися, дуже скоро їх полчища кинуться на дерева.

Що стосується чагарників – смородини і агрусу, то вони обробляються відразу ж після того, як зійде сніг. На агрус необхідно вирізати гілки, пошкоджені американської борошнистою росою, на смородині вирізати гілки з неприродно роздутими нирками, в яких оселилися самки смородинового почкового кліща (зрізані гілки винести за межі саду і спалити). Чагарники обприскуються розчинами залізного купоросу або нитрафена.

Друга весняна обробка по зеленому конусу

До моменту проклюнулися нирок життя флори і фауни відновиться після зими повністю і стане трохи зрозуміліше, які неприємності загрожують саду. До того ж уважний садівник вже може в деякому наближенні спрогнозувати спалахи хвороб і активність певних видів шкідників (з урахуванням нинішніх і торішніх спостережень).

Підбір препаратів для обробки дерев і чагарників в цей весняний час є непростим завданням. Щороку випускаються десятки нових засобів, до яких шкідники адаптуються протягом року. Як би не був хороший той чи інший препарат, він не здатний вирішити всі проблеми комплексно, одним заходом. Тому необхідно уважно і точно діагностувати захворювання, визначати вид шкідників і підбирати відповідні засоби захисту і лікування дерев.

Якщо ви живете в москві або московській області – до ваших послуг кваліфіковані садівники ландшафтної майстерні ленотр-парк. Ви можете в будь-який час отримати професійну консультацію або скористатися послугами фахівців для весняного обприскування плодових дерев і чагарників.

Препарати, в залежності стану дерев, можуть використовуватися хімічні або біологічні.

Хімічні препарати-досить радикальні засоби з деякими побічними небажаними впливами на навколишнє середовище.

Біопрепарати-безпечні для навколишнього середовища, тварин, комах-запилювачів і людей. Їх виробництво засноване на використанні живих мікроорганізмів (бактерії, бактеріальні віруси, гриби-антагоністи). Вони не настільки агресивні по відношенню до шкідників і для досягнення результату обприскування ними проводиться частіше.

Хімічні препарати:

  • бордоська рідина-фунгіцид широкого спектру дії
  • фуфанон – інсектицид широкого спектру дії проти кліщів, довгоносиків, листовійки, щитівки, малинного жука, попелиці, трипсів, молі, вогнівки та ін.
  • децис-інсектицид контактно-кишкової дії проти рівнокрилих, лускокрилих, жорсткокрилих
  • інта-вир – інсектицид кишково-контактний для боротьби з попелиць, листогризучими гусеницями, трипсами, білокрилкою
  • акарин – інсектицид широкого спектру дії для знищення кліщів, попелиці, пильщика, плодожерки, листовійки, городніх шкідників.
  • бі-58-інсектоаккарицид ефективний проти кліщів, щитівок, листовійок, плодожерок, мідяниці, молі, кореневих шкідників.

Біопрепарати:

  • лепідоцид — для обробки від гусениць, ложногусениць, пильщиків на плодово-ягідних і лісових листяних, хвойних породах.
  • бітоксибацилін (бтб-202) повністю повторює дію попереднього препарату, а також використовується проти павутинного кліща.
  • гаупсин-використовується проти всіх грибкових захворювань, а також проти кліщів, плодожерки, листовійки, попелиці.
  • фитоверм-рекомендована для боротьби з кліщами, плодожеркою, багатьма видами попелиці, яблуневої міллю, пильщиками, трипсами, листовійками.

Обприскування дерев під час цвітіння

Під час цвітіння сад не обробляється інсектицидами та фунгіцидами. Можна використовувати біопрепарати, що стимулюють утворення зав’язі. Особливо це актуально, коли в період цвітіння дерев погода не сприяє льоту бджіл. Власне, препарат так і називається» зав’язь «або»зав’язь універсальна». Він класифікується, як стимулятор росту.

ПлодовіДерева обробляються два рази — в період активного цвітіння, і в період плодоутворення (через 7-10 днів після першого обприскування).

Ягідні чагарники також обприскуються два рази — у фазі бутонізації, і в період утворення зав’язі.

Під час цвітіння інтенсивність робіт в саду знижується. Можна приділити час пломбування дупел, які були вичищені і продезінфіковані раніше.

Обприскування дерев і чагарників після цвітіння

До моменту початку плодоутворення всі комахи вже прокинулися і націлені на створення ненажерливого потомства, якому знищити весь майбутній урожай разом з листям – пара дрібниць. Тому пильність втрачати не можна. В цей час обробляють плодові дерева від шкідників, керуючись принципом індивідуального підходу.

Для абрикоса основною загрозою є клястероспоріоз і моніліальний опік. Незважаючи на попередні обробки, абрикосові дерева потрібно обробити хлорокисью міді або 1%-м розчином мідного купоросу. При наявності попелиці і листовійки додати в розчин для обприскування інсектицид.

Слива найчастіше страждає від моніліозу, клястероспоріозу, полістигмозу та ін.для обприскування використовується хлорокис міді з додаванням інсектициду (при необхідності).

Черешня і вишня схильні до клястероспоріозу, коккомікозу, на листі з’являється попелиця, активізується листовійка, вишнева муха та ін. Від комах-обприскування золоном, сумітіоном.

На грушах і яблунях після цвітіння часто спостерігається поява борошнистої роси, парші та інших плямистостей на листі. Необхідно обприскувати фунгіцидами типу вектра, рубіган, строби, скор. Обприскування повторити через 12 днів, змінивши при цьому препарат на інший.

І таким чином треба проаналізувати і обприскати всі плодові дерева і чагарники в саду.

Після того, як дерева відцвітуть, є великий ризик появи пильщиків, кліщів, попелиці, листовійки та ін.шкідників. При перших же ознаках присутності цих «друзів» саду, необхідно обробити дерева інсектицидами широкого спектру дії-бі 58н, рогор с, мітак, данадім і пр.

ціна на обробку саду в весняний період (москва/московська область) назва пакету кол. Соток вартість послуги примітка пакет «дача» від 6 до 20 соток . 6-20 соток від 10.000 – ціна по акції від 8.000 рублів пакет «котедж» — разовий виїзд фахівця із захисту рослин для комплексного обприскування саду (обробляються всі дерева і чагарники висотою до 15 метрів ) від хвороб/шкідників. Даний варіант вважається оптимальним для власників ділянок від 21 до 50 соток . 21-50 соток від 14.000-ціна по акції від 12.000 рублів . Акція на весняні обробки до 30.05.2019 р.вартість даної послуги залежить від віддаленості об’єкта за межами мкада. Дерева висотою понад 15 метрів розраховуються індивідуально. пакет» садиба » – разовий виїзд фахівця із захисту рослин для комплексного обприскування саду (обробляються всі дерева і чагарники висотою до 15 метрів ) від хвороб/шкідників. Даний варіант вважається оптимальним для власників ділянок від 51 до 100 соток . 51-100 соток від 18.000-ціна по акції від 16.000 рублів . Акція на весняні обробки до 30.05.2019 р.вартість даної послуги залежить від віддаленості об’єкта за межами мкада. Дерева висотою понад 15 метрів розраховуються індивідуально.

Головна>> шкідники і хвороби саду

Ранньовесняні роботи по захисту плодових і ягідних рослин спрямовані на знищення шкідників і збудників хвороб рослин, що знаходяться в стадії «зимового спокою», до того як вони почнуть пошкоджувати рослини.

У плодовому саду

Якщо пізньої осені або протягом зими з дерев не були зняті гнізда глоду і златогузки, а також висять на гілках засохлі плоди, їх знімають рано навесні.

запобігання кори дерев від ранньовесняних опіків

Ранньою весною погода ще нестійка. Порівняно висока температура в денні години часто різко знижується вночі. В таких умовах кора дерев нагрівається досить нерівномірно. Якщо в теплий лютневий день виміряти температуру кори на поверхні стовбурів, то на сонці, з південно-західного боку, вона буде вище на 12-15°, ніж з затіненої, північно-східної. Тільки в тих випадках, коли ще з осені стовбури дерев обмазані вапняним розчином і мають білувате забарвлення, різниця в нагріванні кори на освіженій і затіненій сторонах стовбурів буде невеликою — в межах 3-5°.

Відтавання і перегрів кори вдень з подальшим замерзанням її при різкому зниженні температур вночі можуть викликати ранньовесняні опіки. Виявляються вони навесні під час сокоруху у вигляді плям на корі стовбурів і основних сучках, головним чином з південно-західного боку. Пошкоджена кора зазвичай стає більш світлою і при натисканні на неї рукою вдавлюється.

Ранньовесняні опіки можуть захоплювати великі ділянки кори і викликати загибель дерев, особливо молодих. Тому в перші ж дні весняних відлиг необхідно оглядати дерева і відновлювати побілку, якщо протягом зими вона виявилася порушеною.

боротьба зі шкідниками та хворобами при весняній обрізці дерев

При весняній обрізці саду треба перш за все видаляти загиблі та пошкоджені гілки, значна частина яких зазвичай буває заражена щитівками, личинками короїдів, чорним раком, цитоспорозом та іншими шкідниками і хворобами. Зрізані гілочки з кладками яєць кільчастого шовкопряда поміщають в посуд і залишають на кордоні саду, щоб зберегти корисних комах-яйцеїдів, личинки яких знаходяться всередині частини яєць. З незаражених яйцеїдом яєць під час розпускання бруньок вийдуть гусениці шовкопряда, але позбавлені їжі, вони загинуть. Яйцеїди вилетять пізніше, коли з’являться нові кладки яєць кільчастого шовкопряда.

Одночасно з обрізанням проводять лікування ран на корі стовбурів і основних сучках, що утворилися від підлог, морозобоїн, пошкоджень гризунами. Рани зачищають, вирівнюють ножем до живої тканини, дезінфікують 1% розчином мідного купоросу (10 г на 1 л води) і замазують садовим варом.

обприскування саду до розпускання бруньок

Коли середньодобова температура повітря досягне 5° тепла, настає пора першого обприскування отрутохімікатами плодових дерев і ягідних чагарників. Ефективна боротьба з шкідниками і хворобами саду залежить головним чином від своєчасного і правильного застосування хімічних засобів. Однак це не означає, що слід щорічно за раз встановленою схемою проводити обприскування садів отруйними речовинами, розраховуючи знищити всіх шкідників і хвороби.

Намічаючи заходи боротьби, треба виходити зі ступеня зараженості рослин тими чи іншими шкідниками і очікуваного появи хвороб рослин. Застосовувати отрутохімікати та інші засоби боротьби без урахування фактичної наявності шкідників і хвороб, «про всяк випадок » не рекомендується. Непомірне застосування хімікатів поряд з непродуктивними витратами сил і засобів в ряді випадків може негативно позначитися на стані рослин і становити небезпеку для людей і тварин.

Перше обприскування рослин проводять до набухання бруньок — проти зимуючих на гілках дерев яєць мідяниць, кліщів, попелиць, листокруток, гусениць яблуневої молі, різних збудників хвороб (парші, плямистостей листя, коккомікозу вишні та ін.) і проти мохів і лишайників. Для ранньовесняного обприскування присадибних і колективних садів застосовують нітрафен, препарат n 30 або препарат кзм, залізний купорос.

Нітрафен застосовують в концентрації 3% (300 г на 10 л води); препарат n 30 і його аналоги в концентрації 5% (500 г на 10 л води); концентрат зеленого масла (кзм) при обприскуванні зерняткових порід в концентрації 8%, а при обробці кісточкових порід і ягідних чагарників в концентрації 6% (відповідно 800 і 600 г ца 10 л води). Нафтові масла (препарати n 30 і кзм) не слід застосовувати щорічно, так як це може пригнічувати рослини, особливо молоді. Не можна ці два препарати застосовувати і восени після листопаду, щоб уникнути зниження морозостійкості дерев і чагарників.

Доцільно один раз в три-чотири роки проводити ранньовесняне обприскування плодових і ягідних рослин розчином залізного купоросу. Яблуні та груші обприскують 5%-ним, а сливи, вишні та інші кісточкові, а також ягідники, — 3%-ним розчином (відповідно 500 і 300 г на 10 л води). Залізний купорос сприяє запобіганню рослин від різних грибних хвороб і знищує мохи та лишайники. Крім того, неминуче потрапляючи в грунт, залізний купорос сприяє кращому розвитку дерев і чагарників.

Деякі садівники помилково вважають, що отрутохімікати, рекомендовані для обприскування саду в ранньовесняний період, однаково ефективні (дієві) проти всіх видів зимуючих в садуШкідників, щоб знати, які препарати найбільш доцільно застосовувати проти зимуючих стадій того чи іншого шкідника.

Порівняльна ефективність отрутохімікатів, що застосовуються для боротьба зі шкідниками і хворобами плодових і ягідних рослин в ранньовесняний період.

Примітка: два плюси (++) означають, що цей отрутохімікат добре знищує даного шкідника, один плюс (+) говорить про часткову дію, а знак мінус (-) означає недостатню ефективність отрутохімікату і недоцільність застосування його проти даного шкідника.

Обприскування до розпускання бруньок проводять методом промивання, так як тільки при рясному змочуванні всіх гілок можна знищити більшу частину шкідників.

Навіть при дуже акуратному обприскуванні плодових дерев і ягідних чагарників частина розчину буде ставитися в сторону, тому якщо в міжряддях саду посаджена суниця, багаторічні овочеві і квіткові рослини, то щоб уникнути опіків відростають листя потрібно прикривати посадки синтетичної плівкою або іншими щільними тканинами.

на ділянках смородини і агрусу

Рано навесні вирізують і знищують поламані, ослаблені і пошкоджені шкідниками гілки ягідних чагарників. Не менш важливо в цей же час зрізати і спалювати пагони агрусу, уражені американської борошнистою росою, — такі пагони бувають чорні, гачкоподібні. Зрізуючи кінці пагонів, треба частково, приблизно на 1-2 нирки, захоплювати і здорову частину їх. Вирізати уражені гілки і пагони треба до проведення ранньовесняного обприскування рослин отрутохімікатами.

До розпускання бруньок легко виявити кущі чорної смородини з ненормально розрослися, як би роздутими, нирками, кілька схожими на маленькі качанчики. Такі нирки, як правило, не розпускаються і до літа відмирають. Якщо розрізати неприродно розрослася нирку і уважно розглянути її в сильну лупу, то всередині буде видно дрібні (до 0,2 мм завдовжки) шкідники, що нагадують рачків. Це самки смородинового почкового кліща-одного з поширених шкідників чорної смородини.

Пошкоджені бруньки треба обірвати і знищити, а якщо кущі пошкоджені сильно, доцільно вирізати окремі гілки, не обламуючи бруньок, обережно винести їх за межі саду і спалити. Щоб не допускати поширення почкового кліща, як і інших шкідників і хвороб, живці смородини треба заготовлювати тільки від завчасно виявлених здорових рослин.

Розпускання бруньок у ягідників починається дуже рано. Щоб не пошкодити їх, перше ранньовесняне обприскування чорної смородини і агрусу розчинами нітрафена або залізного купоросу проводять відразу ж, як тільки зійде сніг. Нітрафен в концентрації 3% (300 г на 10 л води) застосовують для стримування розвитку грибних хвороб — антракноза, септоріозу і американської борошнистої роси і для знищення яєць попелиць. Залізний купорос також застосовують в 3%, але в концентрації, як профілактичний засіб проти грибних хвороб.

на ділянках малини і суниці

Після виходу з-під снігу суницю очищають від сухих і хворих листя, на яких зимують суперечки різних хвороб і спалюють їх. Відразу ж після проведення цієї роботи до початку росту суниці, доцільно провести обприскування суниці 2%-ним розчином нітрафену (200 г на 10 л води) або 3-4%-ної бордоською рідиною (300-400 г мідного купоросу і стільки ж негашеного вапна на 10 л води) — для стримування розвитку сірої гнилі та інших грибних хвороб. 3 % — ної бордоською рідиною або 1%-ної суспензією хлорокиси міді (100 г на 10 л води) слід обприскати і малину. Це обприскування, спрямоване на стримування різних грибних хвороб, проводять до розпускання бруньок.

При ймовірності масової появи малинної почкової молі, що визначається за ступенем пошкодження нирок і пагонів малини цим шкідником в минулому році, під час набухання нирок проводять обприскування розчином хлорофосу (20 г на 10 л води), допускається поєднання обприскувань хлорофосом з хлорокисью міді. Поєднувати хлорофос з бордоською рідиною не рекомендується.

весняна обробка саду

Яскраво світить сонечко, співають птахи і прокидається природа, а садівник поспішає на свою ділянку. Обробка саду навесні-важливий захід! турбот на дачі ранньою весною дуже багато. З приходом теплих днів, разом з рослинами, прокидаються комахи-шкідники і активізуються різні хвороби. Сад ще в снігу, у ягідних чагарників не прокинулися нирки, а садівник вже готується до обприскування.

Ранньовесняна обробка саду важливий захід. Якщо ви хочете насолоджуватися рясним цвітінням яблунь і груш, здоровим листям і великим урожаєм, готуйтеся захищати свій сад. Важливо не тільки знати в які терміни проводити заходи щодо захисту, а й правильно підбирати засоби для обприскування.

огляд засобів і народних методів для обробки саду ранньою весною

Поговоримо про те, коли і як правильно обприскувати навесні дерева.

коли навесні обприскувати сад

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Починати весняну захист саду потрібно ще до того, як стає сніг. По-перше твердий сніговий наст-відмінна штука. Ноги не провалюються і ви ходите по саду спокійно. По-друге коли сніг вже зграяв, земля буде в’язка, садівник буде потопати в грязі, а шкідники на той час почнуть свою активну діяльність.

Отже, якщо ви не побували в саду в січні, то лютий — саме час пройтися між плодових дерев. Подивіться чи немає кущах і деревах зимових гнізд шкідників. Якщо такі знайшлися-зніміть їх, але не кидайте на сніг, краще спаліть.

Перевірте чи немає на однорічних гілочках яблуні сріблястого кільця-це яйця шовкопряда. Такі пагони зріжте і теж спаліть. Всі зморщені плоди і всохлі листочки на кущах зніміть і спаліть — це зменшить популяцію глод і златогузок.

Як тільки стане пригрівати сонечко (почнуться проталінкі в саду) пора подумати про побілці. Білять дорослі дерева-покривають побілкою штамб і основні скелетні гілки.

Весняне обприскування саду від шкідників-запорука майбутнього врожаю. Вчасно проведені роботи дозволять значно знизити кількість хвороб і шкідників.

Коли потрібно обприскувати сад? ще до набухання бруньок, як тільки температура стане вище 5 градусів тепла потрібно приступати до викорінює обприскування саду.

чим обприскувати сад навесні

викорінююче весняне обприскування

Якщо пізньої осені викорінює обприскування не було, то навесні його потрібно обов’язково провести. Це 7% розчин карбаміду, плюс обприскування препаратами міді (наприклад, бордоською рідиною). Для весняного обприскування готують 3-4% розчин бордоською рідини.

Можна провести викорінює обприскування розчином дноку (100г на 10 л води) — цей препарат вбиває всіх зимуючих на рослині шкідників і хвороби.

обприскування від квіткоїда

Захист від квіткоїда потрібно проводити обприскуваннями в 3 терміни:

  • перед розпусканням бруньок, як тільки денні температури доходять до + 8 градусів;
  • другий раз-зелений конус, тільки починають розпускатися бруньки,
  • третій-перед самим розпусканням бутонів- «рожевий бутон»

Коштів від квіткоїда багато (актара, іскра-ц-м, фуфанол, карбофос і ін.). Краще щорічно міняти препарат, щоб жук не звикав до отрути.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

обприскування від хвороб кісточкових (моніліоз, коккомікоз)

Якщо у вашому регіоні кісточкові сильно пошкоджуються грибними хворобами можна провести додаткове обприскування дерев перед цвітінням або іншими фунгіцидами.

весняне обприскування ягідників

Крім плодових дерев не варто забувати про ягідниках в саду: малині, смородині, агрус, суниці. Ці культури також потрібно навесні обробити від хвороб і шкідників.

Навесні до розпускання бруньок (врахуйте, у смородини нирки починають розпускатися дуже рано) потрібно провести обприскування від хвороб мідним купоросом або залізним купоросом (500г).

Перед цвітінням слід провести обприскування від галиць, пильщиків, кліщів, попелиць — карбофосом або актелліком.

як вибрати обприскувач

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Проводити обробку саду слід за допомогою обприскувача. Зараз у продажу є найрізноманітніші види обприскувачів. Вони відрізняються не тільки за обсягом заправляється розчину, але і за механізмом роботи, довжині штанги і насадок.

Для обробки яблунь на дачі підійде ручний обприскувач об’ємом 5 літрів. Для садів від 20 соток зручніше використовувати ранцеві обприскувачі на 15літров, в промислових садах використовують електричні двадцятилітрові обприскувачі.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Крім вибору відповідного обприскувача, садівникові слід знати як правильноОбробляти сад. Розпил повинен бути дрібним, щоб розчин потрапляв на дерева не краплями, а дрібним пилом. Для обробки високих дерев потрібні високі драбини, щоб розчин потрапляв на всі гілочки. Обприскувати дерева потрібно від верхівки до нижніх гілок. Також слід обприскати пристовбурні кола дерева.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Обприскування краще проводити в безвітряні (ранкові або вечірні години). Обприскування буде вдалим, якщо в цей день не буде дощу.

При обробці саду пам’ятайте про засоби захисту: респіраторі, окулярах, рукавичках, плащі.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Якщо ви будете своєчасно проводити захисні весняні заходи в своєму саду, то обов’язково отримаєте великий урожай!

бішаль: інструкція, відгуки, купити, властивості

Натиснувши клавіші клавіатури (ctrl+p), буде проведена друк анотації препарату бішаль.

виробники препарату

Національний дім (росія)

група (фармакологічна)

Протизапальні засоби різних груп

з чого складається (склад)

Бішофіт = природний мінерал, що включає хлоридно-магнієвонатрієвий комплекс, йод, бром, залізо та інші елементи.

найменування в інших країнах

фарм.дія препарату

Природний мінерал.

обробка плодових дерев навесні

Має протизапальну, протимікробну і анестезуючу дію, підсилює фагоцитарну активність нейтрофілів, прискорює регенерацію тканин.

використання ліків

Запальні захворювання порожнини рота, носа, придаткових пазух і глотки (гінгівіт, пародонтит, стоматит, риніт, хронічний тонзиліт, гайморит).

Запальні та дистрофічні захворювання опорно-рухового та нервово-м’язового апарату (у т. Ч. Деформуючий артроз, ревматоїдний артрит, радикуліт, люмбаго).

протипоказання

Гіперчутливість, вагітність, порушення цілісності шкірних покривів (в місцях нанесення).

різні побічні явища

Алергічні реакції, при попаданні великих доз в шкт можлива поява проносного ефекту, проходить самостійно.

Взаємодії

Немає даних.

дози і спосіб застосування

У стоматології — у вигляді аплікацій, ванночок 1 раз на добу по 10-15 хв. Перед вживанням розводять водою в співвідношенні: 1 частина препарату і 10-15 частин води. При вираженому гінгівіті і пародонтиті — в міжзубні простору і зубодесневие кишені вводять турунди, просочені розчином, на 10-15 хв.в оториноларингології — дорослим і дітям у вигляді полоскань носа і глотки, носового «душа», промивання лакун мигдалин. Перед вживанням препарат розводять водою (або 0.9% розчином naci) у співвідношенні 1:20 (або 1:40 для дітей до 7 років). Після операцій в порожнині носа і придаткових пазухах використовують ендоназальний електрофорез з введенням турунд, просочених розчином полікатана на 20-30 хв.зовнішньо, наносять (в розведенні водою 1:1 або в нерозбавленому вигляді) на хворобливу ділянку тіла (попередньо прогрітий лампою синього світла або грілкою протягом 3-5 хв) і злегка втирають протягом 3-5 хв, потім роблять зігріваючий компрес. Після зняття компресу промивають шкіру теплою водою. Курс лікування-10-12 процедур (через день).

передозування препарату

Немає даних.

особливі вказівки для застосування

Можливе випадання кристалів, що осідають на шкірі і білизна.

зберігання ліків

Зберігати в сухому місці в герметичній упаковці.

Метод продажу

Відпускається без рецепта

Дана інструкція викладена для використання працівниками медичної сфери.

обприскування плодових дерев відео.

Чим обприскувати дерева:
Сливи, яблуні, груші, черешні, вишні, персик, абрикос, айва на яких загнивають, а потім засихають плоди?

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Якщо не завадить погода і будуть ще деньки з температурою не нижче плюс п’яти градусів, ви зможете провести обприскування дерев плодових вже нинішньої осені, а потім цю обробку повторити навесні, але, обов’язково до розпускання бруньок.

обприскування плодових дерев восени і навесні.

Обприскування дерев восени найкраще використовувати для цього розчин сечовини (500-700 г на десять літрів води).

Причому обприскати їм не тільки самі дерева, а й листя, що знаходяться під ними. Розпил розчину повинен бути дрібним. Це значно зменшить ймовірність захворювання дерев в майбутньому році.

Обприскування дерев ранньою весною при температурі близько п’яти градусів тепла треба буде цю роботу продовжити.

чим обробити сад ранньою весною-розповімо і покажемо

Але обробку дерев в цей час краще все ж зробити концентрованої бордоською рідиною (300 г мідного купоросу і вапна на відро води). Замість бордоською рідини в цей період можна буде використовувати розчин нітрафену (200-300 г на десять літрів води) або препарату № 30 в такій же концентрації.

обприскування фруктових дерев сечовиною (азотним добривом).

Коли найкраще провести обприскування фруктових дерев азотним добривом високої концентрації проти збудників хвороб?

Фахівці радять таке обприскування робити, після закінчення перших заморозків в повітрі, тобто

В середині і навіть кінці осені. Обприскувати листя яблуні, груші, вишні, черешні необхідно п’ятивідсотковим розчином сечовини, що містить 46 відсотків азоту. Така обробка відмінно справляється з грибковими та інфекційними формами хвороб і знищує у всіх їх проявах.

Правда, тут багато що залежить від якості обробки. Якщо дерево можна обробити зараз за допомогою звичайного наплічного обприскувача, намагаючись ретельно і з усіх боків зробити мокрою все листя дерев. Те обприскування фруктових дерев пройшло ідеально.

Якщо ж дерево величезне, з об’ємною кроною, то його краще обробити сечовиною ранньою весною.

Обприскування дерев з великою і високою кроною до природного опадання листя ефекту не дасть, тому що, після обробки в центрі крони на самому верху зберігаються необроблені листя, а значить і інфекція.

При осінньому обприскуванні грунту концентрованим розчином сечовини виходить хороший результат, тому що рідина застосовуваного розчину однаково і плавно розміститься на опалому листі дерева-головному джерелі інфекції і хвороб, що дозволяє сподіватися на підвищення чистоти саду в майбутньому році.

Необхідно відзначити, що сечовина являє собою відмінний засіб для знищення грибкових і вірусних інфекцій і хвороб плодових дерев, вона безпечна для навколишнього середовища. Обприскування дерев сечовиною може і замінює бордоську суміш, але не скасовує весняні та літні в профілактичних цілях обприскування дерев за допомогою фунгіцидів.

обприскування дерев навесні.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Чим обприскувати дерева в період рожевого бутона, перед цвітінням і після нього?

Навесні пробуджується не тільки сад. Готуються почати «роботу» і його шкідники, збудники хвороб. Боротися з ними слід починати ще в фазах набухання і розпускання листових бруньок: струшувати в ранкові години при температурі не вище 10 градусів на підстилку жуків-довгоносиків, жуків яблуневого квіткоїда і знищувати їх, провести блакитне обприскування бордоською рідиною проти спалаху парші.

Слід поставити ловчі пояси, повісити баночки або пластмасові пляшки, розрізавши їх навпіл, з заграв компотом, квасом, розведеним варенням.

Наступна фаза весняного розвитку саду-рожевий бутон, коли з квіткових бруньок з’являються ніжно-рожеві кінчики квіткових пелюсток, збільшуються в розмірах листя.

Це і є час перед цвітінням. Якщо в фазу розпускання бруньок, або зеленого конуса, не проводилося обприскування дерев бордоською рідиною з метою попередження іржі, парші та інших хвороб, то треба буде це зробити саме в цей час. Це ж рекомендується для обробки персика проти кучерявості листя, якщо таке обприскування не проведете до розпускання бруньок.

Абрикосам, сливам, персикам допоможе встояти проти дірчастої плямистості обприскування однопроцентною суспензією колоїдної сірки або півторапроцентною суспензією свіжогашеного вапна. У фазу висунення бутонів з’являються личинки грушевої листоблошки, шовкопряда, пильщика, листогризучі гусениці. Проти них можна буде застосувати такі дозволені інсектициди, як бі-58, децис та інші, особливо якщо дерева не обробите одним з таких препаратів у фазі набухання листових бруньок.

Під часЦвітіння дерев хімічне обприскування не рекомендується. А після нього, якщо в минулі сезони дерева сильно страждали від парші, іржі коккомікозу та інших хвороб, можна буде ще раз обприскати їх однопроцентної бордоською рідиною. Проти пильщика, плодожерки, листокруток якщо вони з’являться, допоможе обробка; золоном, дурсбаном і іншими дозволеними до застосування препаратами.

Однак слід пам’ятати, що при обприскуванні дерев важливий індивідуальний підхід не тільки до кожної культури, а й до кожного сорту. Адже є хвороби, які вражають тільки кісточкові дерева, або тільки плодові. Та й шкідники у кожної культури бувають свої. Крім того, одні сорти стійкі, скажімо, до парші, інші — не дуже, а значить, останні більше потребують захисних заходів.

Весна-початок садово-городніх робіт для дачників. Пробуджується не тільки природа, а й різні комахи — шкідники, що заважають рости і плодоносити плодовим деревам і чагарникам. Для того щоб шкідників на дачній ділянці було якомога менше, важливо не упустити час, і в строк провести обробку рослин. Чим обробити дерева і кущі навесні в саду від шкідників? відповідь на це питання допоможе вам зберегти не тільки рослина, але і його плоди.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Чим обробити дерева і кущі навесні в саду від шкідників?

обробка дерев і чагарників — що використовувати?

З настанням тепла і зі сходом снігу можна приступати до весняного огляду плодових дерев і чагарників, з метою подальшої їх обробки. В першу чергу, необхідно обрізати зайві хворі гілки і сучки, очистити стовбур від відмерлої кори і наявного на ньому лишайника. Зачищені місця слід обробити садовим варом або іншими спеціальними засобами.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

  • побілка рослин . Зазвичай, для побілки використовують розчин гашеного вапна, який для посилення ефекту наносять в два шари. В даний час, у продажу з’явилися засоби для побілки дерев і чагарників, що містять мідний купорос і клей пва. Такий склад більш стійкий, ніж вапняний розчин, і захищає від шкідників і знезаражує кору.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

  • перекопування грунту .

    Дня за 3-4 перед обприскуванням дерев, потрібно перекопати грунт навколо них, з метою виведення шкідників на поверхню, де вони будуть знищені.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

  • обприскування . Починати проводити обприскування всіх дерев і чагарників можна з кінця березня. Обробку краще проводити ввечері.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Для обробки дерев і чагарників застосовують різні препарати. З хімічних засобів найчастіше використовують такі їх види.

  • ще до набухання бруньок (краще в кінці березня) слід провести обприскування всіх наявних на ділянці дерев і кущів, розчином мідного купоросу (береться 100 грам на відро води). Це допоможе уникнути грибкових захворювань, утворення мохів і лишайників, чорного раку, парші. Також добре допомагає і бордоська рідина. Це найбільш популярні і перевірені засоби.
  • для захисту винограду від плямистого некрозу, антракнозу і бактеріального раку, його потрібно обробити водним розчином залізного купоросу (на відро води 200 грам кошти), обприскуючи лозу і грунт під рослиною. Проводити процедуру необхідно до набухання бруньок, в період до середини квітня.
  • груші та яблуні, необхідно обробляти до початку цвітіння, препаратами «іскра-м», «фуфанон», «карбофос». Вони здатні запобігти появі кліщів, довгоносиків, квіткоїдів, мідяниць. Якщо шкідники вже оселилися на рослинах, то обробку потрібно провести двічі. Другий раз-після цвітіння.
  • для знищення з усіх плодових дерев і кущів комах, що зимували в корі рослин, добре допомагає обприскування розчином сірки колоїдної або її аналогом «неороном».

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Але часто, дачники застосовують для обробки садових культур, і народні методи. Наприклад, щоб позбутися від павутинного кліща використовують настій цибулиння.

чим обробляти плодові дерева від хвороб

Проти гусениць і попелиці – настій часнику. Розведене в гарячій воді господарське мило і зола, допомагають впоратися з попелицею, мідяницею, борошнистою росою.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Для того щоб, якісно обробити дерева і чагарники, зазвичай використовують ручний насос або обприскувач, тримаючи його під час процедури на відстані 80 — 100 сантиметрів від рослин. З такої відстані, розчин буде потрапляти на листя і гілки у вигляді дрібних крапель. При проведенні обприскування, для самозахисту від отрутохімікатів слід використовувати респіратор (або марлеву пов’язку), окуляри, головний убір і рукавички. Обприскування дерев проводиться у напрямку зверху вниз, спочатку верхні гілки, а потім нижні. Після гілок обробляють стовбур і ділянку під деревом.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Отже, тепер вам відомо, чим обробити дерева і кущі навесні в саду від шкідників ? але необхідно пам’ятати, що обробку потрібно проводити тільки знову приготованим препаратом.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Дивіться також відео.

Навесні, вже в березні місяці, у турботливого дачника справ вище даху! насамперед-йдемо в сад: перевіряємо укриття (в денні години при сприятливій погоді їх можна провітрювати), приступаємо до обрізки плодових дерев, замислюємося про ранньовесняному обприскуванні саду. Що стосується обробки від шкідників і хвороб навесні у більшості садівників-любителів виникають два головних питання:

  • коли починати обприскувати дерева і чагарники?
  • чим можна обприскувати сад навесні?

На обидва цих питання максимально докладно ми спробували відповісти в цій статті.

Терміни: коли навесні обприскувати дерева і чагарники

Точної дати, коли можна починати обприскування , ніхто не скаже. Теоретично обприскувати сад можна вже в кінці березня. У цю пору вдень температура може підніматися до 10 градусів тепла, а комахи-шкідники прокидаються при температурі 5-6 градусів тепла. До того ж, рано починають поширюватися збудники грибних захворювань (гнилі, парша, моніліоз). Але обробка в кінці березня може виявитися малоефективною, тому що ще може йти мокрий сніг, мрячити дощ, і засіб швидко змиється. Найкраще дочекатися більш сухої, стабільної погоди — в квітні.

Як правило, плодові дерева в саду навесні обприскують в два терміни:

  • до набухання\розпускання бруньок (перш за все-від хвороб),
  • під час розпускання бруньок у фазі зеленого конуса (перш за все — від шкідників, а також від хвороб).

1. Перше обприскування

коли обприскувати? на стадії закритих, сплячих бруньок, як то кажуть «» по голому дереву», коли на ньому ще немає ознак пробудження. В цей час спори грибних захворювань вже можуть почати розлітатися. Вважається, що доцільно проводити обробку, коли середньодобова температура повітря досягне 5 градусів тепла.

Чим? перше обприскування проводиться від хвороб , оскільки комахи ще не встигли активізуватися — їм просто нічим харчуватися (нирки-то не розкрилися). Обприскування захистить сад від різних видів гнилей, моніліозу кісточкових культур, від парші — на яблунях і грушах. використовуються препарати: бордоська суміш 3% — я, сечовина, залізний купорос, мідний купорос, медьсодержащие препарати хом, оксихом, фунгіциди хорус, скор, фармайод, абіга-пік, нітрафен, раек і інсектициди «30 плюс», «профілактин».

До розкриття нирок актуальна обробка проти зимуючих стадій шкідників , і тут на допомогу приходять сучасні препарати «30 плюс» і «профілактин», а також перевірене комплексне засіб «нітрафен», яке працює і проти шкідників, і проти хвороб.

2. Друге обприскування

коли обприскувати? по зеленому конусу, коли нирки вже лопнули, але листочки ще не почали розвертатися. Дуже важливо не пропустити цю фазу, оскільки активізується яблуневий квіткоїд (довгоносик).

Чим? використовуються інсектициди проти шкідників: іскра, інтавір, танрек, кінмікс, фуфанон, децис профі. можна проводити обробку і фунгіцидами від хвороб: бордоська суміш 1%-я, хорус, скор, оксихом. Тільки важливо врахувати, що препарат хорус добре працює при прохолодній погоді і більше підходить для першої обробки, а скор виявляється більш ефективним при температурах вище 5 градусів тепла.

Можна обприскати плодові дерева ще 2 рази: на стадії рожевого бутона (не по квітучих рослин) і по зав’язі, розміром з горошинку — проти яблуневої плодожерки і від моніліозу (друга хвиля). Для обприскування підходять іскра і інтавір, децис, хорус, а також біопрепарати фитоверм і бітоксибациллин (працюють при температурі вище 14 градусів).

Обприскувати потрібно не тільки гілки, а й стовбур і навітьПристовбурні кола. Обробці піддаються плодові дерева, кісточкові культури і ягідні чагарники.

смородину і малину також краще обробляти в ранні терміни, не чекаючи набухання нирок. Насамперед, можна відправитися збирати кліщові бруньки (вони круглі, а здорові — витягнуті), їх можна розрізнити ще взимку. Прокидається кліщ при середньодобовій температурі 5 градусів тепла. Нирки потрібно зібрати і спалити. Викривлені пагони, які в минулому році були вражені попелиць, також зрізають і спалюють.

Обприскувати в ранні терміни, поки ще досить прохолодно, можна акарицидними препаратами проти кліща: теовіт-джет, клещевіт, акарін, актеллік. При температурі вище 12 градусів тепла застосовують біопрепарат фитоверм.

По набряклим нирках, до розпускання листя обприскують інсектицидами: іскра, децис профі, танрек. Для профілактики борошнистої роси смородину обприскують медьсодержащими препаратами (бордоська суміш, хорус, хом, оксихом, скор), коли листя вже почали розпускатися — в кінці травня.

Малину обробляють також фунгіцидними медьсодержащими препаратами до розпускання листя-проти хвороб, проти шкідників-перерахованими вище інсектицидами.

До розпускання бруньок смородину і агрус, заражені антракнозом або борошнистою росою, обприскують розчинами нітрафену, карбофосу або бордоською рідиною.

Увага! препарати розпилюють за допомогою садових обприскувачів в безвітряну погоду з ранку або під вечір.

А що скаже місячний календар 2019…

Більшість друкованих джерел вказує на те, що обприскувати дерева і чагарники можна починати в кінці березня – початку квітня. А якщо заглянути в місячний календар на 2019 рік, в ньому серед інших робіт по догляду за рослинами обприскувати дерева в саду рекомендовано вже на початку березня (зарано, звичайно, але така інформація має місце бути):

У березні:

  • 3, 4, 8, 9, 13, 14, 17, 18, 19, 25, 26, 27, 30, 31 березня-обприскування дерев і чагарників від хвороб і шкідників.
  • 17, 18, 19, 25, 26, 27, 30, 31 березня-обприскування рослин від хвороб і шкідників.
  • 14, 17, 25, березня-обробка смородини і агрусу гарячою водою.

У квітні:

  • 1, 9, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 22, 23, 26, 27, 28 квітня-обприскування саду проти хвороб і шкідників,
  • 9 квітня-обробка смородини і агрусу гарячою водою.

У травні:

  • 1, 2, 6, 7, 8, 19, 20, 25, 30 травня-обробка саду від хвороб і шкідників,

Засоби: чим обприскати сад навесні?

А тепер пробіжимося за коштами, які використовуються для обприскування дерев і чагарників навесні, їх ми поділили на дві групи: традиційні і сучасні. В описі кожного засобу виділимо також рекомендований термін обробки.

Традиційні препарати:

Сечовина

Традиційно в садівництві використовують концентрований розчин сечовини для обробки саду ранньою весною. Друковані джерела пропонують різні дозування: 500 г, 600 г або 700 г сечовини на 10 літрів води. Відповідно, на виході отримуємо 5%-й, 6%-й або 7%-й розчин. На власній дачній ділянці для ранньовесняного обприскування ми застосовуємо саме сечовину. Як результат-багатий і здоровий урожай яблук, груш, вишні (практично завжди). Кращий результат дає застосування комплексного розчину: 700 г сечовини на 10 літрів води + 50 г мідного купоросу. До розпускання бруньок.

залізний купорос

Традиційне, ефективне і універсальний засіб. У першій половині квітня розчином залізного купоросу (300 г на 10 літрів води) можна обприскати дерева по голих гілках і стовбурах — це знищить шкідників. Розчин меншої концентрації використовується восени після того, як опало листя з яблуні, груші та сливи: 100 г купоросу розчиняють в 10 л води. Також 3% — м розчином залізного купоросу (300 г на 10 літрів води) обробляють лишайники на стовбурах. До розпускання бруньок.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Мідний купорос

1%-й розчин мідного купоросу (100 г на 10 л води) ефективний проти грибкових захворювань, цвілі і деяких шкідників. Використовується часто для обприскування плодових дерев і ягідних чагарників з метою профілактики грибкових захворювань навесні до розпускання бруньок. Розчин ефективний проти збудників парші, моніліозу, клястероспоріозу, коккомікозу, антракозу, септоріозу і різного роду плямистостей.

Гірка зі снігу своїми руками для дітей. Повернемося в дитинство

Сучасні садівники вважають за краще використовувати мідний купорос навесні в складі бордоської суміші або розчину сечовини.

бордоська суміш

Старе, як світ, засіб. Для обприскування саду ранньою весною до розпускання бруньок застосовують концентрований 3%-й розчин, а у фазі зеленого конуса — тільки 1% й розчин бордоської суміші. Детально про приготування розчину йшлося в статті:

Нітрафен

Проти шкідників в зимуючій стадії, поки нирки навесні ще не набухли, плодові дерева обприскують 3% м розчином нітрафену (300 г на 10 літрів води), а чагарники — 2% м розчином (200 г на 10 літрів). Препарат працює на плодових деревах, смородині, агрус і малині. Крім стовбура і гілок препаратом обприскують грунт в пристовбурних колах. Читавши .

Сучасні препарати:

Кеміфос

Препарат «кеміфос» в дозуванні 5 мл на 10 літрів води використовують проти комплексу шкідників на кісточкових і плодових культурах, на ягідних чагарниках. Обробку краще проводити в ранкові або вечірні години.

Профілактин

Ранньою весною до розпускання бруньок при досягненні середньодобової температури +4 градуси можна провести обприскування плодових дерев і ягідних чагарників препаратом «профілактин». Розчин знищує шкідників ще до того, як вони вийдуть із зимової сплячки.

медьсодержащие препарати

Хом і оксихом застосовуються як для першого (до розпускання бруньок), так і для другого обприскування (фаза зеленого конуса). Розчин готують, згідно з інструкцією.

фунгіциди та інсектициди

Для обприскування до розпускання бруньок застосовують також: фунгіциди (від хвороб) хорус, скор, фармайод, абіга-пік, райок, інсектициди (від шкідників) «30 плюс», «профілактин».

Коли нирки вже лопнули, але листочки ще не почали розвертатися, застосовують інсектициди (проти шкідників) іскра, інтавір, танрек, кінмікс, фуфанон, децис профі, фунгіциди (від хвороб) хорус, скор, оксихом.

Народні засоби:

Кухонна сіль

Для весняного обприскування застосовують також розчин кухонної солі: 1 кг на 10 літрів води. Вважається, що даний розчин необхідний для початку сокоруху.

Гарячий душ

Відразу після танення снігу, але поки нирки ще не розпустилися, проводять термічну обробку кущів смородини і агрусу: їх поливають гарячою водою з лійки (80 градусів) з розрахунку 8-10 літрів на 1 кущ. Такий спосіб дозволяє знищити зимуючих шкідників.

Отже, засобів для обприскування дерев і чагарників існує величезна кількість. І термін обробки багато в чому буде залежати від обраного препарату. Досвідчені садівники рекомендують орієнтуватися також на стан природи: сніг майже розтанув, температури вже плюсові, але нирки ще не прокинулися — пора починати обприскувати. Всього навесні можна проводити обробку саду мінімум 4 рази (в дачних умовах), тому що в різні терміни активізуються різні шкідники і хвороби.

Джерела, які були використані при написанні статті:

  1. журнал «присадибне господарство»,
  2. газета» дача»,
  3. книга «ваш сад», в. Фатьянов,
  4. книга «готуємо ділянку до весни», м. Жмакін,
  5. відеоканал сайту» садовий світ » на youtube.
  6. відеоканал сайту «грінсад» на youtube.