Створення саду

56

Про проект саду варто задуматися ще на етапі будівництва будинку. За тиждень до початку робіт в саду виконується обприскування, яке знищить зростаючі бур’яни. Після закінчення п’яти днів можна приступати до земляних робіт. Планувати і вирівнювати територію, порівнюючи в процесі роботи пагорби і підсипаючи наявні ями.

Відзначаємо в проекті саду ті місця, в яких ми плануємо влаштувати сад каменів і викопати садовий ставок. Землю, обрану з котловану, використовують для вирівнювання ділянки, пристрої насипів альпійських гірок або підсипаючи підняті клумби і грядки. Всі масштабні роботи на місці треба намагатися виконати на самому початку роботи в саду. Інший порядок роботи може потім привести до знищення газонів і посадок.

Виконання земельних робіт

Після виконання земельних робіт, можна приступати до укладання каменів альпійської гірки, укладання плівки по дну котловану майбутнього ставка, формування русла струмка. При нестачі власного досвіду ці роботи можна доручити компаніям, що займаються ландшафтними роботами та благоустроєм ділянок. Помилки, здійснені на цьому етапі, дуже важко виправити потім, вже в процесі використання саду.

Створення саду

Наступним етапом є звірена з проектом саду посадка рослин і чагарників. По черзі висаджуємо рослини в запланованих для них місцях, і дивимося, чи все так виходить, як ми хотіли. Це останній момент, коли ми ще можемо щось змінити в розташуванні дерев і чагарників. Може трапитися так, що місцем для посадки будь-якої рослини за планом стане люк каналізації, якої не було, коли виконувався проект саду. Тоді для рослини доведеться шукати нове місце, враховуючи його особливості і розмір.

Посадка рослин і чагарників

Висаджуючи рослини у відведених їм місцях, додаємо під певні їх види необхідний грунт і добрива. Якщо частина ділянки, ви не плануєте використовувати під вирощування багаторічників і однорічних рослин, ця земля накривається чорним агроволокном і присипається корою або гравієм. У місцях, призначених для посадок, грунт мульчується. Якщо в планах є створення, це теж робиться на цьому етапі робіт.

Створення саду

Кінцевим пунктом є розбивка газону. На вирівняний ділянку землі додають добрива, родючу землю або пісок, в залежності від типу грунту в саду. Змішуємо все і перекопуємо на глибину 15-20 см. Якщо грунт на ділянці проблемна, для її зміцнення можна використовувати геотекстиль який укладається і під газон. Тоді частина землі-приблизно шар в 10 см, повинен бути покладений поверх геотекстилю.

Рулонні та посівні газони

Якщо стоїть мета отримати швидкий результат – укладається рулонний газон. Отримуємо зелену галявину відразу після укладання. Рулонний газон укладається смугами щільно одна до іншої. Надлишок трави на стиках зрізається гострим ножем. Покладений килим рулонного газону злегка накочують, щоб він добре прилягав до основи.

Створення саду

Газон з насіння чекати доведеться трохи довше. Його розбивка вимагатиме більшої обережності з вашого боку, регулярного поливу, стрижки та видалення бур’янів, які можуть прорости з решти в землі насіння або навколишній газон пустки. По газону, за яким правильно доглядають можна пройти, не залишаючи слідів.
Таким чином, після розбивки газону, ми маємо вже сформований сад. Тепер нам залишається тільки поливати його, косити газонну траву і спостерігати, як ростуть ваші рослини.