Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

80

Вирощуючи, можна домогтися більш раннього їх дозрівання, а також знизити ризик загибелі посадок від заморозків і грибкових захворювань. Однак, навіть вирощуючи овоч в теплиці, необхідні заходи по створенню для нього максимально сприятливих умов. Томатів в теплиці — це агротехнічний прийом, необхідний для прискорення процесу дозрівання врожаю і збільшення його кількості.

Крім того, мульчування не тільки приносить користь овочам, але і полегшує вирощування і догляд за ними. Для того щоб отримати найкращий результат за кількістю і якістю врожаю, необхідно знати деякі особливості правильного мульчування. У даній статті ми розглянемо, чим можна мульчувати помідори в теплиці, щоб домогтися гарної врожайності.

Навіщо мульчувати томати

Зрозуміло, помідори можуть вирости і без мульчування, питання лише в тому, наскільки продуктивним буде таке вирощування. Отже, мульчування — це укриття поверхні грунту з рослинами матеріалами органічного або штучного походження з метою регулювати процес насичення грунту киснем і вологою.

Таким чином, помідори під мульчею захищені від пересихання верхнього шару грунту , при якому утворюється поверхнева кірка, що заважає циркуляції повітря. Але переваги мульчування полягають не тільки в цьому. Розглянемо основні плюси цього агротехнічного заходу:

  • шар мульчі, що накриває землю під томатами, не пропускає прямі сонячні промені, перешкоджаючи проростанню, яка завдає шкоди овочам;
  • при мульчуванні посадок травою або іншими органічними матеріалами, їх нижній шар поступово пріє, його поїдають і переробляють , таким чином утворюючи і . Так, можна обійтися без додаткових або скоротити їх кількість.
  • під мульчею довше зберігається вологість грунту, не пересихає її верхній шар після поливу. Це дозволяє полегшити догляд за посадками помідорів, виключаючи часту потребу в і розпушуванні грунту;
  • мульча для помідорів в теплиці запобігає випаровуванню вологи з поверхні землі. Оскільки поливають їх рясно і часто, в закритому просторі вода при випаровуванні створює підвищену вологість, яка згубна для томатів і сприяє утворенню та інших хвороб.
  • при мульчуванні спрощується процедура поливу помідорів, так як потік води не розмиває верхній шар грунту;
  • під мульчею прискорюється дозрівання і збільшується врожайність.

Види мульчі

Матеріали під укриття грунту для будь-яких культур, в тому числі і томатів, діляться на дві групи: матеріали органічного походження і спеціальні покриття, які виробляються промисловістю. Нижче розглянемо докладніше, чим можна мульчувати томати в теплиці, плюси і мінуси використання різних матеріалів.

Органічні

Органічні матеріали більш кращі для мульчування томато в, ніж штучні, оскільки протягом усього року органічна мульча, крім свого основного завдання, виконує ще одну важливу функцію. Поступово розкладаючись, органіка перетворюється в перегній і стає додатковим добривом для томатів. Від виду матеріалів також залежить, якими саме мікроелементами в результаті підживлюється грунт, отже, можна вибирати найбільш підходящі.

Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

В якості органічної мульчі підходить сіно або солома, перегній, стружки, дрібна деревна кора, сухе листя, хвоя, лушпиння зернових і зерняткових, виполоті молоді бур’яни, які не встигли утворити насіння, а також картон і газети.

Солома в якості мульчі-відмінний матеріал для використання в теплиці. Шар соломи товщиною 10-15 см може захистити томати від таких захворювань, як, рання гниль,. Солома добре пропускає кисень до кореневої системи, будучи при цьому відмінним теплоізолятором. Однак варто періодично перевіряти солом’яний шар мульчі, так як в ньому можуть оселитися гризуни або комахи- .

В якості мульчі підходить лугова трава або виполоті молоді бур’яни, які не встигли утворити насіння. Потрібно брати досить товстий шар трави, щоб після його осідання залишилася висота не менше 5 см.таку мульчу доведеться часто оновлювати, оскільки трава швидко розкладається. Але в мульчуванні травою є свої плюси: грунт буде постійно підгодовуватися і мікроелементами.

Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Укриття для томатів з лісових матеріалів дуже корисно. Така мульча не тільки захищає від бур’янів і пересихання грунту, але і насичує посадки мікроелементами і корисними бактеріями. Тому ті, у кого є сумніви на рахунок того, чи можна хвоєю мульчувати помідори, повинні обов’язково знайти можливість, щоб з’їздити в ліс і заготовити такий вид мульчі і добрив одночасно.

Для цих цілей добре підходять матеріали зі змішаних і хвойних лісів. Деревний матеріал для мульчування (тирса, кора) міцніше, ніж рослинний, тому більш довговічний і краще утримує вологу. Подрібнену деревну кору в основному використовують як мульчу для садових дерев і плодових кущів, а також для . При мульчуванні деревним матеріалом потрібно дотримуватися простих правил:

  • використовувати тільки добре висушений деревний матеріал;
  • покладений шар тирси або подрібненої кори товщиною 8 см потрібно обов’язково полити 5 % розчином ;
  • щоб запобігти окисленню грунту, потрібно поверх шару мульчі розсипати крейду або гашене вапно;

Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Також ефективно мульчування томатів в теплиці за допомогою компосту, який можна приготувати з будь-яких відходів, здатних розкластися. За тривалий період, побутові відходи, старі папери, пріле сіно та інші органічні матеріали стають ідеальною поживною сумішшю для овочів, в тому числі для томатів. Для мульчування помідорів досить компостного шару в 3 см.

Краще змішувати компост з іншими видами мульчі, так як він швидко переробляється хробаками. Мульчування томатів в теплиці газетами також досить ефективно, адже папір – це деревина, що пройшла обробку. Для цього можна використовувати як чорно-білі, так і кольорові газети, які попередньо подрібнюють і вкривають посадки шаром товщиною близько 15 см.таке мульчування сприяє утепленню грунту і прослужить довше інших матеріалів.

Неорганічні

Для догляду за томатами в теплицях існують спеціальні штучні матеріали, наприклад, агротекс. Однак багато досвідчених дачники вважають покупку таких матеріалів марною тратою коштів, оскільки їх успішно замінюють поліетилен, мішковина і т.д. Розглянемо, як правильно мульчувати помідори за допомогою штучних матеріалів.

Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Неорганічні матеріали мають ряд переваг перед органічними, оскільки здатні прослужити набагато довше: весь сезон, а то і два, і три. Завдяки парниковому ефекту, який створюють штучні матеріали, томати активніше ростуть і розвиваються.

При мульчуванні плівкою потрібно правильно вибрати матеріал. Плівка для мульчування томатів повинна бути червоного кольору, непрозорою і міцною, для перешкоди проростанню бур’янів. Вкривати томати плівкою потрібно щільно, це дозволить підвищити температуру грунту на 1-2 градуси. Такий вид мульчування підходить для холодної пори року. Влітку плівку необхідно знімати, щоб уникнути перегріву грунту.

В останні роки одним з ефективних способів збільшення врожайності томатів стало мульчування – захист верхнього шару грунту за допомогою укривних матеріалів натурального або штучного походження, які укладають на грядки з культурами. Як показує практика, мульчування помідорів в теплиці дає можливість підвищити врожайність на 25% і зменшити терміни дозрівання овочів на 5 – 13 днів. Головне знати, як і чим слід мульчувати томати в своєму парнику.

Мульча томатів в теплиці ставить своїм основним завданням надійно захистити верхній шар землі від утворення на ньому кірки, яка буде заважати нормальному доступу повітря до культур. Також мульчування перешкоджає попаданню сонячного світла, який особливо любимо бур’янами. Шар мульчі допомагає протягом багатьох днів зберігати поверхню землі вологою, що дозволяє городнику менше поливати помідори в теплиці. Також не буде потрібно часте розпушування грунту, а часу для прополок потрібно зовсім небагато – якщо покривний шар буде дуже щільним, а мульчування було зроблено після видалення всіх небажаних бур’янів. Таким чином, покриття грунту штучними і природними матеріалами є сучасною агротехнічної процедурою, при проведенні якої завдяки дії мікроорганізмів пухкий матеріал перегниває, а замість нього з’являєтьсяГумус.

Явними перевагами мульчування томатів, вирощуваних у власній теплиці, можна сміливо назвати поліпшення структури грунту, зменшення втрати нею вологи, так як відбувається мінімальне випаровування, насичення необхідними для нормального росту і розвитку помідор корисними речовинами, збереження правильної повітряної проникності грунту.

Мульчування також дає відмінну можливість захистити нижнє листя культур від землі, тому що при її попаданні у томатів можуть спостерігатися хвороби. За результатами свого впливу мульчування може замінити собою такі роботи, як проведення профілактики проти хвороб і бактерій, захист коренів помідор від впливу низьких температур взимку, регулярну прополку землі від трави і розпушування.
Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Фахівці радять проводити процедуру мульчування в умовах теплиці матеріалами природного походження, які часто знаходяться поруч з нами. Поступово розкладаючись, мульча здатна перетворюватися в корисний для росту і розвитку томатів в теплиці перегній. Саме від вибору укривного матеріалу безпосередньо залежить, які мікроелементи зможуть збагатити грунт. Як матеріали для мульчування можна застосовувати сьогодні не тільки солому або тільки що скошену траву, а й листя, хвою, деревну кору або тирсу, компост, газети або картон.
Солома є прекрасним матеріалом для укриття томатів в теплиці.
Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Її шар товщиною приблизно 15 см зможе стати хорошим захистом від захворювань – таких небезпечних, як плямистість листя, антракноз, рання гниль та інших. Солома нормально пропускає повітря, головне стежити, щоб в ній не завелися гризуни або комахи. Трава або бур’яни, як свіжоскошені, так і злегка підсушені, можуть застосовуватися для мульчування томатів. Шар настилу радять робити досить товстим, тому що після зменшення і утрамбовування він стане не більше 5 см.так як трава має властивість швидко розкладатися, її доведеться час від часу оновлювати. При цьому грунт буде насичуватися корисним для рослин азотом та іншими речовинами.

Якщо ви вирішили мульчувати помідори, використовуючи листя або хвою дерев, то без проблем зможете знайти покривний матеріал в найближчому лісі або навіть на своїй ділянці. Добре зарекомендував себе матеріал зі змішаного або хвойного лісу. Більш довговічним в порівнянні з рослинним фахівці вважають деревину, тому радять робити настил в теплиці з тирси або кори. Це відмінний матеріал для тих парниках, землю в яких рідко перекопують, при цьому він дозволяє грунту залишатися вологим. Важливо підбирати максимально сухий матеріал, а покладений шар тирси слід пролити розчином сечовини. Щоб грунт не окислювався, на тирсу потрібно насипати гашене вапно або крейда.
Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Мульчування томатів компостом також нескладне заняття. Приготувати його можна самостійно з будь – якого виду відходів-скинутих в компостну яму старих паперів, побутового сміття, прілого сіна, які можуть розкластися. Найкраще змішувати компост з іншими матеріалами, після чого наносити його шаром близько 3 см.на горищі завжди можна знайти непотрібні газети, папір або картон, які потрібно подрібнити і зробити з них настил в теплиці приблизно 15 см. Щоб він не розлітався, зверху можна накласти солому або компост. Така мульча зможе збільшити температуру грунту і буде служити кілька років.

Також допустимо робити мульчування помідор, застосовуючи штучні матеріали. Вони створюють відмінний парниковий ефект і можуть служити довше натуральних. До них відносять кольорову і чорну поліетиленову плівку, нетканий матеріал, толь і руберойд. Плівка повинна бути міцною і непрозорою, щоб вона заважала появі бур’янів, щільно прилягати до грунту. Для томатів найкраще вибрати червону. Нетканий покривний матеріал відмінно пропускає вологу і повітря, може служити мульчею до п’яти років, не дасть з’явитися грибків і гнилі, а також шкідників. Руберойд являє собою надійний матеріал, який не пропускає світло, він не токсичний для рослин.
Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

Як правильно

Важливо проводити мульчування тоді, коли грунт вже досить нагріється. Особливо це стосується неопалюваних теплиць. для опалювальних приміщень може підійти будь-який день після того, як були посаджені помідори. Грунт спершу слід нормально розпушити, позбутися від уже з’явилися бур’янів.

Покривний матеріал необхідно розкласти на ділянці навколо рослин таким чином, щоб його настил був від 3 до 8 см.якщо матеріал має пухку структуру, його потрібно просто розсипати. Навколо стебел не забудьте залишити трохи простору для того, щоб в майбутньому було легко здійснювати полив. Матеріали природного походження, які були розкладені на початку літа, в кінці сезону переробляються хробаками. У тому випадку, якщо частина мульчі залишилася на ділянці, не потрібно прибирати її в компостну яму. Оскільки проводити очищення радять тільки на тих грядках, де ви збираєтеся в наступному році посадити насіння інших культур.

Майже на кожній дачній ділянці вирощують помідори. Заняття це неважке, при дотриманні загальних правил посадки, вирощування та догляду за ними, однак вимагає постійної уваги.

Помідор-це багаторічна рослина з сімейства пасльонових. На території росії вирощується велика кількість сортів томата з коротким періодом дозрівання, що розрізняються за смаковими якостями і специфікою вирощування. Томати вирощують у відкритому грунті в освітленій південній частині садової ділянки, захищеному від північних вітрів, і в теплиці з полікарбонату.

характеристики культури томат

Помідор — це однорічний кущ висотою до 90 см. Для гарного росту необхідний :

  1. грунт. Томат росте на пухкому, родючому грунті, насиченому азотом, фосфором і калієм. Кислотність грунту-6-6, 7 ph.
    Кращі попередники помідора: морква, цибуля, зелень, буряк, ріпа. Не можна садити помідор в грунт після: картоплі, баклажана, кабачків, перцю, гороху. Кращі сусіди: селера, базилік, редька, петрушка, часник, квіти: чорнобривці, календула.
  2. температура. Помідор добре росте при теплій погоді: близько +24 градуси на відкритому просторі і від +24 до +31 градуса в теплиці.
  3. вирощування. Помідор вирощують розсадою.
  • насіння обробляють розчином борної кислоти, висівають в поглиблення на два см в грунт, накривають склом або плівкою. Термін — за 2 місяці до посадки в грунт.
  • при посадці в грунт роблять лунки на відстані 30 см і 40 см між рядами – для ранніх сортів, 50*50 см – для пізніх.
    У відкритий грунт садять в кінці травня або початку червня, в теплицю з обігрівом – середині або кінці квітня.
  1. полив. Рясний, раз на тиждень.
  2. плоди. Збір плодів періодичний і закінчується в середині вересня, з приходом холодів.

Щоб полегшити догляд за помідорами в процесі вирощування, прискорити зростання і зібрати більше врожаю з грядок, садівники використовують відомий агротехнічний прийом – мульчування. Це покриття грунту в місці зростання томата спеціальним органічним або неорганічним шаром сировини. Історія мульчування бере своє коріння з кінця сімнадцятого століття і перекладається з англійської, як обробіток грунтового покриву.

Вирощування помідор в теплиці

мульчування

Мульчування грунту в теплиці з помідорами і на відкритому грунті сприяє:

  • захист кореневої системи помідора від холодів і першого морозу.
  • замінює розпушування грунту і періодичне проріджування від бур’янів та іншої трави.
  • служить профілактикою від різних захворювань, захистом від бактерій і гниття і дозволяє відмовитися від штучних гербіцидів, що мають хімічний склад.

Мульчування томатів в теплиці має бути економічно вигідною процедурою. Сировина для мульчі-доступним, інакше вся праця буде марним через витрачені сил і часу. Також мульчування помідорів не повинно бути шкідливим для культури: речовини, що утворюються в процесі розкладання, не повинні виділяти токсичних складових, що призводять до в’янення і загибелі рослини.

Мульчування несе наступну користь:

  • покриває грунт шар мульчі захищає грунт від прямих сонячних променів і перешкоджає її пересихання. Чи не утворюється кірка на поверхні грунту, яка заважає проникненню повітря.
  • мульча не дає проростати бур’янам, що завдають шкоди помідору і поглинає поживні речовини з землі.
  • під шаром мульчі відбувається процес дебати: мульчу з’їдають і переробляють дощові черв’яки. Виробляється природний гумус, і грунт удобрюється природним способом. Таким чином, можна скоротити внесення добрив для помідорів.
  • при поливі томатів мульча не дає сильно випаровуватися волозі з шару грунту зверху, затримує її і довше зберігає. За помідорами не потрібно багато доглядати, адже скорочуєтьсяОбразующая гидрозатвор;
  • сифон изнутри хорошо промыть водой, что позволит вымыть мусор, который успел накопиться, и удалить налет, который образовался на стенках сифона;
  • установить все обратно так, чтобы на колбу сифона не опирался патрубок стока, иначе может быть нарушен гидрозатвор;
  • включить воду и заполнить гидрозатвор, тем самым проверяя, герметичность соединений.
  • Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

    Проводить подобную чистку достаточно полезно и в качестве профилактики. С подобной целью проводить чистку рекомендовано один раз в 2 или 3 месяца, и тогда уже не будет так часто мучить вопрос: «как пробить засор в ванной?».

    использование тросика для устранения засора

    Сантехнический тросик представляет собой довольно толстую проволоку, которая к тому же витая и свернута в спираль. Для облечения вращения тросика на его конце установлена ручка с насадкой из дерева или пластика. Данное устройство прекрасно зарекомендовало себя как инструмент, действие которого направлено на устранение засоров в ванной, в частности в трубах для канализации, выполненных из металла.

    Процесс прочистки засоров при помощи тросика также состоит из определенных этапов:

    1. необходимо вставить конец тросика в сливное отверстие или же непосредственно в отвод трубы;
    2. данный вид работы выполнять будет удобнее вдвоем: так, один из работающих ручку вращает, тем самым закручивая трос вокруг продольной оси, а другой – толкает вперед трос, направляя его;

    Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

    Совет от профессионала: перед тем, как удалить засор, следует уделить внимание натяжению троса – он должен быть во время работы обязательно натянут, в противном случае он может скрутиться и получить повреждения.

    1. при закручивании троса повороты трубы становятся легко проходимыми, кроме этого происходит ввинчивание конца троса в засор, вследствие чего происходит его разрушение;
    2. после прохождения засора, что характеризуется снижением напряжения, необходимо резко сделать некоторое количество движений вперед-назад;
    3. затем нужно извлечь трос, промыть и аккуратно сложить его для последующего хранения;
    4. при отсутствии должного результата данную операцию прочистки следует повторить.

    профилактика образования засоров

    Как видно из вышеописанного прочистить засор в ванной можно самостоятельно, не задаваясь вопросом «что делать». Но будет лучше, если заранее будут приняты меры, направленные на предотвращение образования засоров.

    В качестве мер, направленных на предотвращение появления засоров, можно отметить такие, как:

    • мелкие сеточки, устанавливаемые в сливное отверстие для возможности задержания мелкого мусора;
    • средства бытовой химии, используемые для чистки труб, которые следует периодически заливать в слив;
    • вантуз, используемый в профилактических целях.

    Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

    Соблюдение данных профилактических мер не позволит того, чтобы образовывался засор – ванна всегда будет чистой и пригодной для применения.

    Ситуация, когда вода в раковине «не хочет» уходить по трубам, знакома многим, поэтому важно знать, как почистить засор в ванной. При этом есть несколько вариантов: химические средства или подручные. У них разная эффективность и безопасность применения. Ключевым в борьбе с засорами является систематичность, ведь медленный отток воды происходит не просто так, ждать пока трубы полностью забьются не нужно.

    Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

    Пластиковое приспособление для вытаскивания засора из труб под названием «змея»

    Мульчування спанбондом томатів. Як і чим проводити мульчування помідорів

    Народные способы для прочистки труб также очень действенны

    &1&

    Почему возникает засор?

    Прежде чем начать борьбу, нужно знать врага в лицо, а значит, разобраться, в чем причины возникновения засоров. Первая, и, пожалуй, главная – это жизнедеятельность людей. Не всегда удается проконтролировать, что и в каких объемах попадает в раковину, а значит, и в трубы. Самыми сложными в плане засорения являются:

    1. волосы, чем длиннее, тем надежнее закупоривается труба.
    2. шерсть животных.
    3. частички ветоши (тряпок).
    4. бумага, салфетки.
    5. предметы, которых не должно быть в трубах.

    &1&

    Засоры бывают разные, и разнятся по степени прохождения воды. Если она вообще не уходит, то это полный засор, такой возникает, если в трубах образовалась пробка из рыхлого мусора, те же волосы, шерсть, бумага. Если же вода уходит, но медленней, чем обычно, то это неполный засор. И это еще хуже, ведь со временем к сложностям с оттоком воды добавится еще и неприятный запах, ведь то, что застряло, в «благоприятной» среде с высокой влажностью начнет гнить и источать запах.

    • неправильная эксплуатация. Не стоит мыть в ванной домашних животных, ковры;
    • неправильный монтаж системы труб. Если недостаточный уклон или трубы провисают, засоры будут частым явлением.

    &1&

    Обратите внимание! бороться с засорами можно, но легче предупредить их образование.

    Профилактика образования засоров

    Профилактические меры сводятся к тому, чтобы не пустить чужеродный для труб мусор в раковину. Препятствовать появлению засоров проще, если это войдет в привычку. Ключевые меры:

    &1&

    1. установите в сливное отверстие специальную сеточку с мелкими отверстиями. Все она не удержит, но много мусора на ней остается.
    2. проводите профилактическую чистку время от времени представленными ниже способами.
    3. регулярно – 1 раз в неделю проливайте трубы кипятком. Объем воды в пределах 2-3 литров. Это смоет отложение мыльного налета на стенках.
    4. при проведении замены труб контролируйте правильный угол наклона.

    &1&

    Как прочистить засор в ванной: вантуз

    Использование вантуза самый распространенный вариант того, как почистить засор в ванной в домашних условиях.

    Обратите внимание! пользование вантузом отличная профилактика образования мыльного налета на трубах в ванной.

    &1&

    Казалось бы, самый традиционный способ, но и для его реализации нужно понимание процесса. Если засор образовался в раковине, то чистка довольно простая:

    • на сливное отверстие установить вантуз;
    • сделать 10 резких движений вниз-вверх.

    Зачастую такого вакуума достаточно для прочистки.

    &1&

    Другое дело ванная. Все из-за того, что там другая система слива воды. Когда вода переливается через край, в проем попадает воздух, а в таких условиях вакуум создать невозможно. Действовать нужно так:

    1. пробкой плотно закрыть отверстие для переливания воды.
    2. вантуз смазать вазелином и прижать к сливу.
    3. сделать 10 возвратно-поступательных движений. Чем резче, тем лучше.

    Обратите внимание! при прочистке засора в ванной нужно хорошо закрывать отверстие для переливания воды, просто затыкать его тряпкой не стоит – это не даст нужного эффекта. Лучшее решение это – использовать еще один вантуз, но для этого нужен помощник.

    &1&

    Если это не помогло «пробить» засор, стоит воспользоваться еще одним методом. Для этого набрать в ванную воду, причем она должна быть горячей. Уровень – на половину высоты резиновой чаши вантуза. Последний погружать в воду под углом. При последнем качке вниз вантуз нужно выдернуть из воды. Процедуру при необходимости повторить несколько раз.

    Сантехнический трос

    Предыдущий способ подходит только, если засор незначительный, с серьезным засорением ему не справиться. Вариант – сантехнический трос. Он подходит если:

    1. засор глубоко в трубе.
    2. «пробка», закрывающая отток воды, сильно спрессована.

    &1&

    Суть метода в том, чтобы избавиться от засора механическим способом, вытащить его или протолкнуть глубже, в более широкую трубу. Длина стандартного троса – 3 метра, и этого вполне достаточно для извлечения глубоких засоров.

    Техника использования троса несложная, но ее нужно четко выдерживать. Последовательность:

    • трос вводится в сливное отверстие;
    • один человек проталкивает, другой вращает трос. Это способствует разрушению засора и не дает тросу заламываться на сгибах трубы;
    • после того как засор был пройден, нужно сделать пару рывков вперед-назад. Открыв после этого горячую воду, вы смоете грязь, образовавшуюся на трубе;
    • теперь можно аккуратно вытаскивать трос.

    Такое приспособление для чистки можно купить в любом хозяйственном магазине.

    &1&

    Обратите внимание! его нельзя использовать для пластиковых и хромированных труб, конструкция троса может повредить их внутреннюю поверхность.

    Специальные средства

    Готовых химических средств, которыми можно избавиться от засора, выбор огромен, как и разлет цен.