Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовах

225

На який день після операції знімають шви і чи потрібен догляд за рубцем?

Особливості зняття післяопераційних швів

Більшість операцій вимагає здійснити розріз тканин пацієнта. Щоб рана зросталася, необхідно накладення шва. Хоча процес цей вельми неприємний, але дуже важливий.

Звичайно, самостійно шви ніхто не знімає. Всі маніпуляції повинен здійснювати тільки лікар. Він також оцінить стан місця розрізу, і може скорегувати час вилучення ниток. Що стосується матеріалів, якими зашиваються рани, використовуються наступні.

Незнімні

До розсмоктуються матеріалів, які не потрібно прибирати відноситься кетгут. Виробляється з кишок тварин. Застосовуються при хірургії серця і пересадки внутрішніх органів. Зручні для поверхневих неглибоких ран і розрізів (розрив промежини після пологів).

Знімні

Це шовкові нитки, капрон, нейлон і навіть скоби або дріт. Такі матеріали надійно фіксують рану, а ймовірність розбіжності швів мінімальна. Вимагають механічного видалення.

Так на який день знімають шви після операції? зазвичай це відбувається на 7-10 день потому. Цей термін також залежить від виду операції і особливостей пацієнта. При хірургії на черевній порожнині, обличчі, грудній клітці період загоєння складе приблизно 7 днів. Після розродження шляхом кесаревого розтину процес займе до 8-10 днів.

Шви знімаються тільки тоді, коли краї рани вже зрослися. Перетримувати також не варто. Це загрожує тим, що нитки починають вростати в шкіру і може залишитися досить помітний слід.

Перед тим як прибрати нитки, медик обробляє місце операції антисептиком. Для маніпуляцій необхідні такі інструменти, як пінцет і ножиці (або скальпель). При накладенні декількох швів, вони можуть зніматися не всі за один раз, а поступово.

Таку процедуру важко назвати приємною, але в той же час вона практично безболісна. Це важливий і необхідний етап на шляху до одужання.

Від чого залежить термін видалення ниток

Чим обумовлено час зняття швів? воно залежить від різних факторів, найпоширеніші наступні:

  1. частина тіла. Різні ділянки тіла по-різному забезпечуються кров’ю. Десь процес регенерації йде швидше, десь повільніше. Раніше за все видаляють з’єднують матеріали з області обличчя і шиї (іноді на 4-5 добу). Пізніше — зі стоп і гомілок (насутки).
  2. наявність інфекції. Якщо розріз інфікований, нитки можуть бути вилучені вже на наступну добу. Іноді необхідно, щоб рана була відкритою.
  3. маса тіла. Чим більше жировий прошарок, тим гірше зростаються тканини, і повільніше відбувається кровообіг.
  4. зневоднення. Недолік рідини в організмі негативно впливає на електролітний обмін і гальмує важливі процеси.
  5. вік. З віком здатність до регенерації знижується. Для людей похилого віку потрібно набагато більше часу для загоєння розрізу (близько 2 тижнів).
  6. наявність хронічних захворювань і імунний статус. Несприятливі процеси в організмі (віл-інфекція, проходження хіміотерапії) уповільнюють швидкість загоєння і збільшують ризик ускладнень після перенесеної операції.

Рішення про те, коли знімати післяопераційний шов повинен приймати лікуючий лікар. Для цього до уваги беруться показники віку, здоров’я, і особливості конкретної операції. Незважаючи на прийняті норми, терміни можуть варіюватися.

Обробка та необхідні матеріали

Шви вимагають обробки протягом двох тижнів після операції. Це потрібно для того, щоб виключити потрапляння інфекції і нагноєння місця розрізу.

Для маніпуляцій можуть знадобитися наступні матеріали:

Приблизний алгоритм обробки виглядає наступним чином:

  1. змочіть стерильний бинт перекисом водню і промокніть необхідне місце. Використовуйте пінцет. Якщо у вас шов, обробка повинна бути делікатного характеру. Не потрібно терти або сильно натискати.
  2. можна злегка припекти рану спиртом (особливо якщо в деяких місцях шов запалився).
  3. потрібно накласти стерильну пов’язку. Перед цим матеріал змочується в розчині хлориду натрію (10%) і віджимається. Зверху накладається ще одна серветка і закріплюється бинтом і лейкопластиром.
  4. при хорошому стані шва і відсутності нагноєнь досить повторювати процедуру раз в два дні.

Не потрібно самостійно прибирати скоринки, білястий наліт епітелію. При їх пошкодженні відбувається повторне травмування шкіри і косметичний шов може стати більш помітним. Позбутися від нього до кінця неможливо і шрам буде супроводжувати вас все життя.

Подальший догляд за рубцем

Якщо при огляді лікар підтвердив, що з місцем розрізу все добре, особливого догляду не потрібно. Досить раз в день обробляти рубець зеленкою. Краще не брати вату, її волокна можуть зачепитися за тканини, а прибрати їх буде досить проблематично.

Якщо рубець не сочиться, то в заклеюванні пластиром немає необхідності. Навпаки, для якнайшвидшого загоєння потрібен доступ повітря.

Вже на наступний день після зняття швів дозволяється митися під душем. Температура води повинна бути комфортною і наближатися до температури тіла. Найкраще для ділянки навколо рубця використовувати відрізок марлі і дитяче мило. Після душу цю область змащують дитячим кремом (не сам рубець).

Не забувайте стежити за станом шкіри навіть після того, як шви будуть зняті. Якщо ви помітили появу виділень або крові, потрібно повідомити про це лікаря. Іноді обробку доводиться довірити медичному персоналу.

Час зняття швів може дещо відрізнятися в залежності від різних факторів – характер операції, глибина розрізу, здоров’я пацієнта. Коли це слід робити вирішує лікар. Самостійне видалення ниток виключено. Також важливо пам’ятати про правильний догляд за рубцем в домашніх умовах. Про будь-які підозрілі зміни повідомляйте лікаря.

Про догляд за післяопераційним швом після кесаревого розтину — на відео:

  • для коментування увійдіть або зареєструйтеся

Отримуй новини на пошту

Отримуй на пошту секрети довголіття і здоров’я.

Інформація надана для ознайомлення, будь-яке лікування відвідувачі повинні проводити зі своїм лікарем!

Копіювання матеріалів заборонено. Контакти / про сайт

Через скільки днів знімають хірургічні шви?

Дивлячись яка рана. Якщо інфікована рана, то на седующій день частина швів, через один знімають, щоб рана гоїлася відкритим способом зі збереженим відтоком (вторинним натягом). Якщо рана чиста то шви знімаються, через п’ять-сім днів.

Терміни зняття хірургічних швів залежать від безлічі факторів — це і вік, індивідуальні особливості організму (в тому числі здатність до відновлення тканин), характер операції, стан хворого та інші фактори. Тому однозначну відповідь дати не можна. Але існують середні так би мовити терміни.

Якщо зроблена операція кесарів розтин, тодней. Якщо зроблена локальна операція на черевній порожнині, то шви знімають десь черездней. Якщо була зроблена операція в області грудної клітини, то шви знімають приблизно через тиждень. Шви після ампутації знімають десь через 12 днів.

А ось у літніх людей, організм яких ослаблений після тривалої хвороби шви знімають десь через 14 днів.

Шви знімають в залежності від глибини розрізу і складності проведеної операції. Ще хірурги стверджують, що рана затягується швидше при меншій кількості жирових відкладень на животі, наприклад, якщо робили апендицит.

При лапаротомії шов знімають на сьомий день.

Якщо ж операцію робили на грудній клітці, то шви знімають до кінця другого тижня.

Якщо ж була проведена склеропластика, то шви знімають також в ці терміни, десь через тиждень, хоча лікарі кажуть, що знімати їх не обов’язково, нібито вони самі розсмокчуться, але якщо бажаєте, то можна сходити до офтальмолога.після операції з видалення грижі на хребетному відділі теж знімають шви десятий день.

Через який час зняти хірургічні шви, залежить від багатьох факторів і від здатності організму до відновлення тканин, а також від загального стану хворого.

В цілому терміни зняття швів залежить, куди накладали шви:

На голові і на черевній порожнині знімають через тиждень, кесарів розтин по — різному десь від 9 до 12 днів, післяампутаціонние або на грудній клітці шви знімають через два тижні, а ось літнім людям знімають шви через тиждень, тому що у літніх людей дуже довго відновлюється організм.

Процедура зняття швів дуже складна, відповідальна і терміни зняття швів може визначити тільки професійний лікар.

Шви після операції знімають черездней і точні терміни залежать від розміру шва і

У літніх хворих, ослаблених після тривалих хвороб, онкологічних хворих шви знімають не раніше, ніж через два тижні після накладення.

Як бачите, немає однозначної відповіді на питання, через скільки знімають шви після операцій. Але в будь-якому випадку, процедура ця досить відповідальна і складна, тому довірте точне визначення термінів і саме зняття швів професійним медичним працівникам.

Таблиця. Коротка характеристика шовного матеріалу

Тонкі кишки здорових ссавців, оброблені і очищені спеціальним способом

Підтримує рану протягом 7-10 днів. Через 7-14 днів втрата міцності на розрив становить до 50%.

Розсмоктується в результаті протеолітичної активності задньої.

Тонкі кишки здорових ссавців, очищені і оброблені спеціальним способом солями хрому.

Підтримує рану протягом

Видаляється з організму ензиматичною дією протягом 90 днів.

Вікрил (з покриттям)

Сополімер лактиду і гліколіду з покриттям з полі — глактину 370 в рівних кількостях.

Приблизно 60% міцності зберігається через 2 тижні, а 30% — через 3 тижні.

Частково розсмоктується приблизно до 40 дня, повністю — через день. Абсорбція йде за допомогою гідролізу.

Полідіоксанон (пдс і пдс-і)

Полімер поліефіру (р — діоксанону)

Приблизно 70% міцності зберігається через 2 тижні, 50% — через 4 тижні, 25% — через 6 тижнів

Розсмоктування відбувається за допомогою гідролізу. Абсорбція мінімальна приблизно до 90-го дня, повна абсорбція завершується до 210 дня.

Тверда мозкова оболонка спинного мозку

Підтримує рану протягом 7 днів.

Піддається вираженій біодеструкції на 14 добу. Повне розсмоктування нитки настає насутки.

Підтримує рану протягом 3-4 тижнів

Початок розсмоктування після 30-х діб, а повне через 3 місяці.

Натуральні протеїнові волокна шовку-сирцю, прядені тутовим шовкопрядом.

Вся міцність на розрив втрачається протягом 1 року.

Матеріал не може бути виявлений в організмі через 2 роки.

Натуральні лляні волокна.

50% міцність втрачає через 6 місяців після імплантації. Через 2 роки зберігає 30-40% міцності.

Залишається інкапсульованим в тканинах організму.

На основі поліетилентереф — талатових волокон.

Лавсан з фторкаучуковим покриттям.

Висока міцність, що зберігається в тканинах невизначено довгий час.

Не розсмоктується, інкапсулюється.

Має високу міцність. Втрата міцності на розрив становить 1520% на рік.

Виводиться з організму протягом 3 років.

Етилон, нейлон, нуро-лон. Дермалон

Поліамідна нитка (полімер поліаміду).

Висока міцність, втрата міцності на розрив становить 15-20% на рік.

Виводиться з організму по 15-20% на рік.

Не розсмоктується, залишається інкапсульованим в тканинах організму

Поліестер з покриттям з по — лібутілата.

Не визначено (висока міцність).

Не визначено (висока міцність).

Не розсмоктується, залишається інкапсульованим в тканинах організму.

На основі високочистого сополімеру тетрафторетилену.

Не розсмоктується, залишається інкапсульованим в тканинах організму.

Як правильно зняти шви в домашніх умовах?

Хірургічне втручання будь – якої складності-це свого роду стрес для організму.

Навіть якщо проведення операції-питання життя або смерті, головним завданням лікаря є не тільки кваліфіковано її виконати, але і підготувати пацієнта до подальшого відновлення.

Найпоширеніший спосіб з’єднання різних біологічних тканин, наприклад, краю хірургічних розрізів, рваних ран або ж стінки внутрішніх органів, для зменшення кровотечі — це накладення хірургом швів.

Бажано, щоб шви знімав той же фахівець, який їх наклав, проте бувають ситуації, коли це неможливо.

Має пройти певний час, щоб рана зажила. Якщо ці терміни пройшли, а рана виглядає повністю тривалою, тоді можна спробувати зняти шви самостійно. Але при цьому важливо дотримуватися певних правил безпеки.

Тому давайте дізнаємося, як людині зняти шви в домашніх умовах? для початку розглянемо, якими бувають шви.

Види швів

Щоб накласти шви, застосовують різний медичний шовний матеріал: розсмоктуються або нерассасивающиеся нитки біологічного або синтетичного походження, а також металевий дріт.

Поділяють шви в залежності від часу їх накладення: первинний, відстрочений первинний, провізорний, ранній вторинний і пізній вторинний шов, а також занурені і знімні шви.

Знімний шов – це вид хірургічного шва, коли шовний матеріал витягують з тканин після заживання рани, а при накладанні зануреного шва шовний матеріал, залишаючись в тканинах, через певний час розсмоктується.

Первинним швом зашивають операційні рани після закінчення хірургічного втручання або на травматичний поріз або рвану рану відразу після хірургічної обробки.

Відстрочений первинний шов накладають мінімально на 24 години і максимально до 7 діб, повинна розвинутися грануляція у випадковій рані, а після на рану накладають ранній вторинний шов.

Провізорний шов представляє з себе одну з різновидів відстроченого первинного шва, в цьому випадку нитки накладають під час операції, а зав’язують через 2-3 дні після оперативного втручання.

А пізній вторинний шов накладають в терміни від 15 до 30 днів і більше при появі в рані рубцевої тканини.

Чому важливо зняти шви вчасно?

Важливо розуміти, що шви потрібно як правильно накласти, так і вчасно зняти.

Що буде, якщо не зняти шви? якщо цього вчасно не зробити, тоді може початися небезпечне запалення, так як організм буде намагатися самостійно позбавиться від стороннього матеріалу.

Виникає закономірне питання: чи можна зняти шви самому? у домашніх умовах намагатися зняти шви будь-якого виду не рекомендується. При самостійних діях дуже висока ймовірність занести інфекцію, а це загрожує серйозними наслідками.

Що впливає на терміни зняття швів?

На терміни зняття швів впливають такі фактори:

  • наявність ускладнень операційної рани;
  • регенеративні особливості організму;
  • загальний стан хворого;
  • вік пацієнта;
  • в якій області організму проведена операція;
  • складність оперативного втручання;
  • особливості захворювання.

Через якийсь час після проведення операції потрібно знімати шви? якщо сказати просто-це дуже індивідуально, тому терміни може визначити тільки ваш лікуючий лікар.

Однак існують середні терміни, на які орієнтуються фахівці. Вони залежать від виду хірургічного втручання (яку саме операцію провели) і стану хворого (ослаблений, наприклад, раковими хворобами, організм хворого буде гірше реабілітуватися, тому це може зажадати додаткового часу для загоєння тканин).

Зазвичай шви після операцій лікарі видаляють:

  • після проведення операції на голові — через 6 днів;
  • при невеликому розтині черевної стінки (апендектомія або грижесеченіе) — через 7 діб;
  • при операціях, що вимагають великого розтину черевної стінки (чревосеченіе чи лапаротомія) — шви знімають на 9-12 добу;
  • після хірургічних втручань на грудній клітці знімають шви одягни;
  • після проведення ампутацій шви потрібно видалити в середньому через 12 діб;
  • при хірургічних втручаннях у ослаблених хворобами та інфекціями пацієнтів, у літніх, онкологічних хворих (у слідстві зниження можливості організму до регенерації) – процедуру проводять не раніше, через через 2 тижні.

Підготовка

Перш, ніж приступити до безпосереднього зняття швів, переконайтеся, що це робити не небезпечно. У більшості випадків краще взагалі не чіпати шви руками.

Якщо шви з’явилися внаслідок хірургічної операції або якщо термін їх ще не вийшов, то проведення процедури самостійно навряд чи принесе позитивні результати, але часто це загрожує заподіянням шкоди.

  1. для підстраховки краще зателефонувати лікаря, щоб він підказав, коли вам слід знімати шви.
  2. для продовження процесу відновлення лікарі рану закривають пластирами після зняття швів. У більшості випадків вдома не знаходиться відповідного пластиру.
  3. при почервонінні або запаленні рани заборонено знімати шви. В такому випадку взагалі не варто чіпати рану руками! замість цього необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки є ризик того, що уВас розвивається інфекція.
  4. у більшості випадків можна зняти шви, не лягаючи в стаціонар. Лікар їх може зняти прямо на прийомі.

Виберіть, чим і як ви збираєтеся знімати шви. При цьому враховуйте, що працювати тупими ножицями– собі на шкоду. Також не намагайтеся знімати шви ножем, оскільки він здатний зісковзнути і вас порізати!

Які інструменти вам будуть потрібні:

  • скальпель, хірургічні ножиці, монтажний ніж або кусачки для манікюру (простерилізовані);
  • пінцет або щипчики (простерилізовані);
  • алкоголь і перекис водню;
  • лупа з вбудованим ліхтариком;
  • мазь з антибіотиком;
  • пов’язка (стерильна).

Простерилизуйте вибрані інструменти. Для цього опустіть їх на кілька хвилин в каструлю з окропом, потім потрібно дістати назад, покласти їх на чистий рушник і почекати, поки вони повністю висохнуть.

Після цього протріть інструменти спиртом. Такі заходи дозволять не занести інфекцію в рану.

Помийте область, де збираєтеся знімати шви. Все, що для цього вам потрібно, — вода, мило і чистий рушник.

Також знадобляться вата і спирт для протирання області в районі швів ваткою, змоченою в спирту. Тільки після того, як ви переконалися, що область навколо швів повністю чиста, можете приступати до роботи.

Зняття швів

Давайте докладніше розглянемо, як зняти шви після операції самостійно.

  1. перш за все знайдіть добре освітлене місце. Вам необхідно все дуже чітко бачити, а інакше без проблем зняти шви не вийде. Ні в якому разі не намагайтеся зняти шви в темряві, оскільки це надзвичайно небезпечно! проводьте процедуру в стерильних умовах для того, щоб знизити ризик потрапляння шкідливих мікроорганізмів в рану. Навіть незважаючи на те, що рана зажила, ходи, за якими такі мікроорганізми можуть проникнути в глиб тканин, ще є. Якщо таке станеться, може розвинутися запалення рани, що вимагає не тільки призначення антибактеріальних засобів у вигляді уколів або таблеток, але і у важких випадках — хірургічного лікування. Саме тому розумно звернутися до лікарів, які знімають шви тільки за допомогою стерильних інструментів.
  2. підніміть перший вузол. Акуратно підніміть його пінцетом невисоко над шкірою.
  3. спробуйте розрізати шовну нитку. Для цього однією рукою потрібно тримати вузол за допомогою пінцета над шкірою, а інший слід взяти ножиці і розрізати нитку, що веде до вузла.
  4. витягніть нитку. Продовжуйте тримати вузол пінцетом і пробуйте акуратно витягнути шов через шкіру. При цьому дана маніпуляція не повинна викликати хворобливих відчуттів, максимум-невеликий дискомфорт.
  5. продовжуйте таким чином знімати шви. Піднімайте вузли пінцетом, розріжте нитку гострими ножицями, витягайте і викидайте її. Продовжуйте такі дії аж до того, поки повністю не позбудетеся від ниток. При цьому важливо уважно стежити за тим, щоб нитка, що розташована із зовнішнього боку, ні в якому разі не потрапила всередину, оскільки це може інфікувати ранку.
  6. ретельно очистіть рану. Переконайтеся в тому, що вона не містить жодного фрагмента швів. Для запобігання появи інфекції і прискорення регенерації покриву необхідно місце післяопераційного рубця обробити слабким розчином йодонату, а потім накласти фіксуючу пов’язку.

Якщо під час зняття швів шкіра почала кровить, це означає одне –ви поспішили зі зняттям швів! в цьому випадку найкраще зупинитися і звернутися до лікаря, який зніме залишилися шви.

Ні в якому разі не витягайте сам вузол через шкіру, оскільки він неодмінно застрягне і спровокує кровотечу.

Якщо шов наклали внутрішньошкірно, він зазвичай не знімається. В цьому випадку слід лише обрізати з двох сторін нитки, трохи підтягнути і надсечь. Потім рана обробляється за вищеописаним способом і накладається пов’язка.

У деяких випадках знімають внутрішньошкірні косметичні шви. При цьому потрібно потягнути нитку за один кінець, притримуючи інший кінець рани.

Отже, зняття швів – це процедура безболісна, але все-таки неприємна. Для цього важливо трохи потерпіти. Вже через кілька днів все повинно повністю зажити, хворобливі відчуття пройти.

Однак, якщо больовий синдром з’явився після зняття швів, а рана викликає дискомфорт, можете прийняти знеболюючі засоби (кетанов, диклофенак, мелоксикам та інші).

Крім того, біль після зашивання рани може бути пов’язана і з тим, що під час зав’язування вузлів в рані може залишитися частина нервового закінчення, яке перетягується, а тому і обумовлює виникнення болю.

Якщо рану зашили шовковими нитками, а вони — нерассасивающийся шовний матеріал, їх обов’язково потрібно вчасно зняти за вищеописаною методикою.

Правильний догляд за шрамом

Як правильно доглядати за шрамом? головне — при виникненні будь-яких проблем з раною вчасно звернутися до лікаря.

Якщо рана знову відкриється, вам буде потрібно знову накласти шви на неї. На жаль, одними тільки бинтами і очікуванням загоєння в цьому випадку не вийде обійтися.

Отже, двічі на добу обробляйте шов. Як обробляти його? якщо під рукою є перекис водню, то це відмінно.

Для початку змочіть шов перекисом водню, почекавши, поки вона закінчить «шипіти». Після цього промочіть стерильний бинт в перекису. За допомогою ватної палички нанесіть прямо на шов зеленку.

Сильних больових відчуттів відчути не вийде, може лише виникнути легке печіння, яке незабаром пройде. Якщо шов запалився в деяких місцях, злегка припекіть його 40% медичним спиртом.

Весь шов протирати не можна, оскільки шкіра стане сильно сохнути, а це сповільнить процес відновлення тканин. Якщо зупинити запальний процес вам не під силу, обов’язково відвідайте хірурга, проконсультувавшись з ним з цього питання.

Заборонено обробляти шов йодом! замініть зеленку фукорцином, проте його недолік в тому, що його після заживання рани буде дуже складно відмити.

Також постарайтеся не знімати корости і не прибирати білястий наліт, так як це свідчить про те, що йде побудова нового шару епітелію. При його пошкодженні утворюються поглиблення, тому навіть косметичний шов може залишитися на все життя помітним.

  1. захистіть від можливих травм рану. Шкіра зміцнюється поступово і дуже повільно, а після зняття швів міцність шкіри на місці шва в кращому випадку становить 10% від норми. Тому постарайтеся стежити за тим, щоб випадково не травмувати ту область.
  2. захистіть рану від ультрафіолету. Уф-випромінювання шкідливо навіть для повністю здорової шкіри, а молода тоненька шкірка, якій ледь заросла рана, особливо схильна до його негативного впливу. Якщо ви знаєте, що рана потрапить під світло ламп солярію або сонячні промені, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем.
  3. застосовуйте засоби на основі вітаміну e. Ці препарати допоможуть прискорити процес відновлення, проте їх дозволяється застосовувати тільки лише після повного закриття рани.

Нагадування

Знімати шви після великого хірургічного втручання самостійно не рекомендується. Всі вищенаведені інструкції призначені лише для допомоги в знятті невеликих швів.

Якщо вам не сказав хірург нічого іншого, постарайтеся не мочити не мити милом порізи від швів.

Заборонено знімати в домашніх умовах хірургічні дужки. Для цього лікарі використовують спеціальний інструмент, а ваш маніпуляції можуть тільки погіршити травму.

Отже, якщо володіти вищенаведеними знаннями і зробити все акуратно, то можна не хвилюватися про можливе інфікування і пошкодження тканини, а рубець більше не буде турбувати своєю хворобливістю.

Однак варто визнати, що звернення до лікаря – це більш безпечний метод позбавлення від швів.

Ці матеріали будуть вам цікаві:

Додати коментар скасувати відповідь

Вся інформація, надана на даному сайті, є виключно ознайомчою і не призначена в якості керівництва до дії. Перед застосуванням будь-яких засобів обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем. Адміністрація сайту не несе відповідальності за використання на практиці рекомендацій зі статей.

Хірургічне втручання будь – якої складності-це свого роду стрес для організму .

Навіть якщо проведення операції-питання життя або смерті, головним завданням лікаря є не тільки кваліфіковано її виконати, але і підготувати пацієнта до подальшого відновлення.

Найпоширеніший спосіб з’єднання різних біологічних тканин, наприклад, краю хірургічних розрізів, рваних ран або ж стінки внутрішніх органів, для зменшення кровотечі — це накладення хірургом швів.

Бажано, щоб шви знімав той же фахівець, який їх наклав, проте буваютьСитуації, коли це неможливо .

Має пройти певний час, щоб рана зажила. Якщо ці терміни пройшли, а рана виглядає повністю тривалою, тоді можна спробувати зняти шви самостійно. Але при цьому важливо дотримуватися певних правил безпеки.

Тому давайте дізнаємося, як людині зняти шви в домашніх умовах? для початку розглянемо, якими бувають шви.

щоб накласти шви, застосовують різний медичний шовний матеріал: розсмоктуються або нерассасивающиеся нитки біологічного або синтетичного походження, а також металевий дріт.

Поділяють шви в залежності від часу їх накладення: первинний, відстрочений первинний, провізорний, ранній вторинний і пізній вторинний шов, а також занурені і знімні шви.

Знімний шов – це вид хірургічного шва, коли шовний матеріал витягують з тканин після заживання рани, а при накладанні зануреного шва шовний матеріал, залишаючись в тканинах, через певний час розсмоктується.

Первинним швом зашивають операційні рани після закінчення хірургічного втручання або на травматичний поріз або рвану рану відразу після хірургічної обробки.

Відстрочений первинний шов накладають мінімально на 24 години і максимально до 7 діб, повинна розвинутися грануляція у випадковій рані, а після на рану накладають ранній вторинний шов.

Провізорний шов представляє з себе одну з різновидів відстроченого первинного шва, в цьому випадку нитки накладають під час операції, а зав’язують через 2-3 дні після оперативного втручання.

А пізній вторинний шов накладають в терміни від 15 до 30 днів і більше при появі в рані рубцевої тканини.

Чому важливо зняти шви вчасно?

Важливо розуміти, що шви потрібно як правильно накласти, так і вчасно зняти .

Що буде, якщо не зняти шви? якщо цього вчасно не зробити, тоді може початися небезпечне запалення, так як організм буде намагатися самостійно позбавиться від стороннього матеріалу.

Виникає закономірне питання: чи можна зняти шви самому? у домашніх умовах намагатися зняти шви будь-якого виду не рекомендується. При самостійних діях дуже висока ймовірність занести інфекцію, а це загрожує серйозними наслідками.

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовахна терміни зняття швів впливають такі фактори:

  • наявність ускладнень операційної рани;
  • регенеративні особливості організму;
  • загальний стан хворого;
  • вік пацієнта;
  • в якій області організму проведена операція;
  • складність оперативного втручання;
  • особливості захворювання.

Через якийсь час після проведення операції потрібно знімати шви? якщо сказати просто-це дуже індивідуально, тому терміни може визначити тільки ваш лікуючий лікар.

Однак існують середні терміни, на які орієнтуються фахівці . Вони залежать від виду хірургічного втручання (яку саме операцію провели) і стану хворого (ослаблений, наприклад, раковими хворобами, організм хворого буде гірше реабілітуватися, тому це може зажадати додаткового часу для загоєння тканин).

Зазвичай шви після операцій лікарі видаляють:

  • після проведення операції на голові — через 6 днів;
  • при невеликому розтині черевної стінки (апендектомія або грижесеченіе) — через 7 діб;
  • при операціях, що вимагають великого розтину черевної стінки (чревосеченіе чи лапаротомія) — шви знімають на 9-12 добу;
  • після хірургічних втручань на грудній клітці знімають шви на 10-14 день;
  • після проведення ампутацій шви потрібно видалити в середньому через 12 діб;
  • при хірургічних втручаннях у ослаблених хворобами та інфекціями пацієнтів, у літніх, онкологічних хворих (у слідстві зниження можливості організму до регенерації) – процедуру проводять не раніше, через через 2 тижні.

Підготовка

Перш, ніж приступити до безпосереднього зняття швів, переконайтеся, що це робити не небезпечно. У більшості випадків краще взагалі не чіпати шви руками.

Якщо шви з’явилися внаслідок хірургічної операції або якщо термін їх ще не вийшов, то проведення процедури самостійно навряд чи принесе позитивні результати, але часто це загрожує заподіянням шкоди.

Пам’ятайте:

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовах

Виберіть, чим і як ви збираєтеся знімати шви . При цьому враховуйте, що працювати тупими ножицями– собі на шкоду. Також не намагайтеся знімати шви ножем, оскільки він здатний зісковзнути і вас порізати!

Які інструменти вам будуть потрібні:

  • скальпель, хірургічні ножиці, монтажний ніж або кусачки для манікюру (простерилізовані);
  • пінцет або щипчики (простерилізовані);
  • алкоголь і перекис водню;
  • лупа з вбудованим ліхтариком;
  • мазь з антибіотиком;
  • пов’язка (стерильна).

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовахпростерилизуйте вибрані інструменти . Для цього опустіть їх на кілька хвилин в каструлю з окропом, потім потрібно дістати назад, покласти їх на чистий рушник і почекати, поки вони повністю висохнуть.

Після цього протріть інструменти спиртом . Такі заходи дозволять не занести інфекцію в рану.

Помийте область, де збираєтеся знімати шви . Все, що для цього вам потрібно, — вода, мило і чистий рушник.

Також знадобляться вата і спирт для протирання області в районі швів ваткою, змоченою в спирту. Тільки після того, як ви переконалися, що область навколо швів повністю чиста, можете приступати до роботи.

Давайте докладніше розглянемо, як зняти шви після операції самостійно.

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовах

Якщо під час зняття швів шкіра почала кровить, це означає одне –ви поспішили зі зняттям швів! в цьому випадку найкраще зупинитися і звернутися до лікаря, який зніме залишилися шви.

Ні в якому разі не витягайте сам вузол через шкіру, оскільки він неодмінно застрягне і спровокує кровотечу.

Якщо шов наклали внутрішньошкірно, він зазвичай не знімається . В цьому випадку слід лише обрізати з двох сторін нитки, трохи підтягнути і надсечь. Потім рана обробляється за вищеописаним способом і накладається пов’язка.

У деяких випадках знімають внутрішньошкірні косметичні шви . При цьому потрібно потягнути нитку за один кінець, притримуючи інший кінець рани.

Отже, зняття швів – це процедура безболісна, але все-таки неприємна. Для цього важливо трохи потерпіти. Вже через кілька днів все повинно повністю зажити, хворобливі відчуття пройти.

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умоваходнак, якщо больовий синдром з’явився після зняття швів, а рана викликає дискомфорт, можете прийняти знеболюючі засоби (кетанов, диклофенак, мелоксикам і інші).

Крім того, біль після зашивання рани може бути пов’язана і з тим, що під час зав’язування вузлів в рані може залишитися частина нервового закінчення, яке перетягується, а тому і обумовлює виникнення болю.

Якщо рану зашили шовковими нитками, а вони — нерассасивающийся шовний матеріал, їх обов’язково потрібно вчасно зняти за вищеописаною методикою.

Як правильно доглядати за шрамом? головне — при виникненні будь-яких проблем з раною вчасно звернутися до лікаря.

Якщо рана знову відкриється, вам буде потрібно знову накласти шви на неї. На жаль, одними тільки бинтами і очікуванням загоєння в цьому випадку не вийде обійтися.

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовахотже, двічі на добу обробляйте шов. Як обробляти його? якщо під рукою є перекис водню, то це відмінно.

Для початку змочіть шов перекисом водню, почекавши, поки вона закінчить «шипіти». Після цього промочіть стерильний бинт в перекису. За допомогою ватної палички нанесіть прямо на шов зеленку.

Сильних больових відчуттів відчути не вийде, може лише виникнути легке печіння, яке незабаром пройде. Якщо шов запалився в деяких місцях, злегка припекіть його 40% медичним спиртом.

Весь шов протирати не можна, оскільки шкіра стане сильно сохнути, а це сповільнить процес відновлення тканин . Якщо зупинити запальний процес вам не під силу, обов’язково відвідайте хірурга, проконсультувавшись з ним з цього питання.

Заборонено обробляти шов йодом! замініть зеленку фукорцином, проте його недолік в тому, що його після заживання рани буде дуже складно відмити.

Також постарайтеся не знімати корости і не прибирати білястий наліт, так як це свідчить про те, що йде побудова нового шару епітелію. При його пошкодженні утворюються поглиблення, тому навіть косметичний шов може залишитися на все життя помітним.

Коли знімають шви що робити. Як знімають шви після операції? як знімати хірургічні, операційні шви в домашніх умовах

Нагадування

Знімати шви після великого хірургічного втручання самостійно не рекомендується . Всі вищенаведені інструкції призначені лише для допомоги в знятті невеликих швів.

Якщо вам не сказав хірург нічого іншого, постарайтеся не мочити не мити милом порізи від швів.

Заборонено знімати в домашніх умовах хірургічні дужки. Для цього лікарі використовують спеціальний інструмент, а ваш маніпуляції можуть тільки погіршити травму.

Отже, якщо володіти вищенаведеними знаннями і зробити все акуратно, то можна не хвилюватися про можливе інфікування і пошкодження тканини, а рубець більше не буде турбувати своєю хворобливістю.

Однак варто визнати, що звернення до лікаря – це більш безпечний метод позбавлення від швів.

Перед тим як знімати шви самостійно, слід ознайомитися з основними правилами їх видалення.

Як знімати шви самостійно

Швидкість загоєння рани і естетичний вигляд шраму багато в чому залежать від того, наскільки акуратно буде знятий шов. Тому, перед тим як знімати шви в домашніх умовах, необхідно знати як зробити це грамотно, уникнувши ризику інфікування. Отже, знімаючи шви, дотримуйтесь наступну послідовність дій:

  1. переконайтеся, що рана повністю зажила, що вона не кровоточить, не гноїться і не викликає больових відчуттів.
  2. видаліть пов’язку або пластир, що прикривають шов. Присохлий до рани бинт можна розмочити в слабкому розчині марганцівки або просочити його перекисом водню. Пластир можна отлеплять тільки уздовж шва!
  3. ретельно обробіть зону шва яким-небудь антисептичним засобом. Найкраще для цих цілей підійде медичний спирт або йод.
  4. візьміть пінцет, ножиці і чисту серветку. Перед тим як зняти шви, пінцет і ножиці слід обов’язково продезінфікувати спиртом або розчином фурациліну.
  5. пінцетом зачепіть один кінець нитки і витягайте його на кілька міліметрів. Відрізайте нитку біля самої шкіри і обережно виймайте пінцетом. У цьому процесі головне простежити за тим, щоб нитка знаходиться із зовнішнього боку, не потрапила всередину.
  6. після зняття швів слід знову обробити шрам антисептиком і накласти стерильну пов’язку.

Тепер вам відомо, як знімати шви самостійно. При грамотному підході до цієї справи інфікування рани або будь-яких больових відчуттів виникнути не повинно. Однак при сумніві або дискомфорті слід обов’язково звернутися за медичною допомогою.

Як знімати шви в домашніх умовах: коротка інструкція

При бажанні хірургічний шов можна зняти самостійно. Однак для цього слід володіти певними знаннями, а також робити все з обережністю. Тому найкраще звернутися за допомогою до фахівців, так як знімати шви в домашніх умовах небезпечно. При необережному поводженні з інструментом існує ризик пошкодження тканин, а також велика ймовірність занести інфекцію. Якщо ж немає можливості звернутися до лікаря, то варто знати, як правильно видаляти нитки і чим обробляти шов.

Через скільки знімають шви

Не варто забувати, що закріплення тканин має певний термін. Все залежить від того, де був накладений шов. Існує три терміни:

  1. середній показник — від 7 до 9 діб.
  2. якщо шов на шиї або голові – від 6 до 7 діб.
  3. якщо операція була на грудях, стопі або гомілки – від 10 до 14 діб.

Що слід врахувати

Крім цього, варто враховувати і інші фактори. Наприклад, вік, характер рани, імунітет, генеративні здібності організму, і так далі. Так як знімати шви в домашніх умовах здатний не кожен, слід знати всі тонкощі процесу. В іншому випадку можна завдати шкоди. Наприклад, літні люди повинні ходити зі швами протягом 2 тижнів. Такий же термін потрібно і у випадку з тяжкохворими пацієнтами, у яких організм ослаблений і не здатний швидко відновлюватися. Саме тому перед зняттям швів варто проконсультуватися у фахівців.

Видаляти нитки варто тільки після того, як краї рани зростуться. В іншому випадку тканини можуть знову розійтися. Якщо ж почався запальний процес, то необхідно обов’язково показати рану лікаря. Крім цього, не рекомендується знімати шви, накладені після порожнинної операції. Допускається самостійно видалення ниток тільки при невеликих ранах.

Що потрібно для зняття швів

Як знімати шви в домашніх умовах? перш ніж приступити до подібного заняття, слід підготувати всі необхідні інструменти. Для подібних маніпуляцій потрібно:

  1. пінцет.
  2. манікюрні або хірургічні гострі ножиці.
  3. бинти, серветки з марлі, пластир.
  4. мазь-антибіотик, медичний спирт, йод.
  5. окріп і тара для рідини.

Процес зняття швів

Отже, як знімати шви в домашніх умовах? для початку рекомендується простерилізувати інструмент. Для цього необхідно все прокип’ятити, а потім обробити спиртом. Якщо цього не зробити, то можна занести інфекцію. Також фахівці рекомендують весь інструмент залити спиртом і залишити на півгодини.

Чи боляче знімати шви? як правило, людина відчуває легке відчуття дискомфорту. Больові відчуття можуть виникнути тільки в тому випадку, якщо нитки почали вростати в тканини. Знімати шов в такому випадку повинен лікар.

Після ретельної підготовки можна приступити до видалення ниток. Всі маніпуляції слід проводити з особливою обережністю, щоб не нашкодити. Місце, де розташовується шов, рекомендується обробити йодом з усіх боків. Після цього необхідно підняти нитку над шкірою так, щоб було видно її чистий кінець. Зробити це можна за допомогою пінцета. Тепер потрібно перерізати світлий край. Не можна, щоб на кінці зрізу, розташованого близько до шкіри, залишалася брудна нитка. Так можна занести інфекцію в тканини.

Коли нитка буде перерізана, її слід акуратно витягнути, взявши пінцетом за інший край. При цьому діяти потрібно акуратно. Не можна, щоб через тканини пройшла брудна нитка. Тепер ви знаєте, як зняти хірургічні шви в домашніх умовах. Після подібних маніпуляцій необхідно ретельно обробити рану. Для цього рекомендується використовувати мазь, що надає антибактеріальний ефект. На завершення місце, де був накладений шов, варто закрити стерильною пов’язкою.

Як правильно самостійно зняти шви? як зрозуміти, що вже пора їх знімати?

Шви можна знімати, але потім обов’язково наклади стерильну пов’язку, зафіксуй еластичним пластиром або бинтом. І не наступай на ногу якийсь час, якщо є можливість!! ! а пов’язку міняй кожен день, поки не підсохне. Удачі!

Сходи до лікаря, нормально знімуть тобі твої шви, і все тут!

Сама почнеш знімати, потім ще розійдуться.. . Тобі це треба?!

Загоєння рани. А так, і половини того, що написано, не треба — косметичний пінцет для вищи

Пиванія брів і манікюрні ножиці. Можна поговорити в чарці горілки або флаконі йоду. Опе

Рація все одно зовнішня. Пінцетом піддягаєте вузлик, ножицями перерізаєте нитку в одному

Місці і через рану виймаєте весь вузлик. Потім обробляєте це місце йодом. Якийсь час

Бажано не бинтувати, нехай підсохне. Але до лікаря після цього краще не ходити — пошле до того,

Як знімати шви

Хоча зазвичай радиться звернутися до лікаря для зняття швів, часом це буває не зовсім практично. Якщо вже пройшло рекомендований час загоєння і рана виглядає абсолютно тривалою, ви можете спробувати зняти шви самостійно. І ось як зробити це безпечно для вашого здоров’я.

Кроки правити

Частина 1 з 3: підготовка правити

Частина 2 з 3: зняття швів редагувати

  • залиште шви на час, рекомендований лікарем.
  • рана повинна бути чистою
  • використовуйте не ножиці, а одноразовий ріжучий інструмент для швів, він тонше і гостріше, завдяки чому при перерізанні не тягне нитку.

Попередження правити

  • самостійно знімати шви після великої операції не рекомендується. Ця стаття призначена для допомоги в знятті маленьких швів.
  • якщо іншого вам не сказав лікар, не мочіть порізи від швів і не мийте їх милом..
  • не намагайтеся вдома зняти хірургічні дужки. Лікарі для цього використовують спеціальний інструмент, і кустарні способи можуть погіршити травму.

Що вам знадобиться правити

Додаткові статті

Позбутися бородавок

Робити вправи кегеля

Розслабитися і позбутися стресу

Позбутися жиру на животі

Визначити, що у вас грибок нігтів

Дізнатися, коли біль в лівій руці пов’язана з серцем

Визначити, чи страждаєте ви біполярним розладом

Як правильно зняти шви в домашніх умовах?

Хірургічне втручання будь – якої складності-це свого роду стрес для організму.

Навіть якщо проведення операції-питання життя або смерті, головним завданням лікаря є не тільки кваліфіковано її виконати, але і підготувати пацієнта до подальшого відновлення.

Найпоширеніший спосіб з’єднання різних біологічних тканин, наприклад, краю хірургічних розрізів, рваних ранВнутрішньому варіантах. Зокрема, на малюнку показаний варіант внутрішнього затінення — з використанням сонцезахисного тенту. Сонцезахисні конструкції, як правило, виконуються з композитних тканинних матеріалів, осно-ву яких складають переплетені нитки зі скловолокна, з оболонкою на основі пвх або акрилу. Як і у всіх композитів, скловолокно в даному випадку забезпечує розривну міцність, необхідну для мобільних штор, схильних до частих пере-менним навантажень, а пвх — стійкість до уф сонячного випромінювання, оберігаючи тент від вигорання. Переплетення ниток виконується таким чином, щоб 10 … 20 % естес-твенного денного світла проникало в приміщення, створюючи ефект м’якого затінення.

Компанія «сибір» може запропонувати вам:

Клімат

Оптимальний клімат для зимового саду — 20’с при 40-60% відносній вологості повітря. Ці параметри підтримуються системою автоматики фірми sigenia, ну або можна ходити і вручну натискати потрібні вимикачі…

Наша фірма пропонує всім забудовникам зимових садів встановити автоматичну систему підтримки природної вологості і температури в приміщенні. Для цього використовуються пасивні і активні повітряні клапана, примусова або самопливна витяжна система, люки в скляні дахи, датчики вологості, температури і вітру (на вулиці). Доцільно використовувати тоноване в масі дзеркальне скло в складі склопакета, ну і звичайно кондиціонер, зволожувач повітря…

При використанні кондиціонера повітря він буде тільки охолоджувати, але не буде насичувати киснем і оновлювати, і з часом в приміщенні буде стояти специфічний запах прохолодною затхлості. Тому, в парі з ним необхідно влаштовувати припливно-витяжну вентиляцію, яка буде постійно оновлювати повітря.

Якщо ж спільно з кондиціонером задіяти зволожувач повітря, припливну і витяжну вентиляцію, та ще щоб все включалося і выключалоссь автоматично, то у вас в зимовому саду і частини житлового приміщення буде справжня установка клімат-контролю, яка буде працювати навіть при відключенні електрики (від автомобільного акумулятора).

Теплоізоляція

Хороша теплоізоляція скління зменшує можливість появи конденсату. Через конструктивну особливість багатошарових теплоізоляційних стекол ізоляційна здатність зменшується в міру наближення до краю скла, тому тут конденсат утворюється частіше, ніж в середині.

Особлива увага приділяється закладенню швів примикань скління до існуючих стін і отворів — будь то вікна, двері або вітражі зимового саду. Також кутовим переходам» стіна-дах «і»дах-вітраж». Відома проблема зимових садів-скупчення обмерзання на кромці скляного даху; ми укладаємо на всю довжину краю заскленого даху нагрівальний елемент, який не дає утворитися криги, а знизу встановлюємо козирок або слив для води.

У нашої фірми існує власна технологія герметизації засклених покрівель навіть з дуже невеликим кутом ухилу до горизонту. Рішення просте, але не стандартне, яке жодного разу не дало збій; — тому ми даємо гарантію від протікання скляної покрівлі не менше, ніж на 3 роки.

Фахівці нашої фірми мають великий досвід проектування і будівництва складного скління об’єктів з «неправильними» кутами нестандартних конструкцій. Ми завжди передбачаємо всі можливі проблеми майбутніх конструкцій і попереджаємо про це замовника.

У деяких випадках знімають внутрішньошкірні косметичні шви. При цьому потрібно потягнути нитку за один кінець, притримуючи інший кінець рани.

Отже, зняття швів – це процедура безболісна, але все-таки неприємна. Для цього важливо трохи потерпіти. Вже через кілька днів все повинно повністю зажити, хворобливі відчуття пройти.

Однак, якщо больовий синдром з’явився після зняття швів, а рана викликає дискомфорт, можете прийняти знеболюючі засоби (кетанов, диклофенак, мелоксикам та інші).

Крім того, біль після зашивання рани може бути пов’язана і з тим, що під час зав’язування вузлів в рані може залишитися частина нервового закінчення, яке перетягується, а тому і обумовлює виникнення болю.

Якщо рану зашили шовковими нитками, а вони — нерассасивающийся шовний матеріал, їх обов’язково потрібно вчасно зняти за вищеописаною методикою.

Правильний догляд за шрамом

Як правильно доглядати за шрамом? головне — при виникненні будь-яких проблем з раною вчасно звернутися до лікаря.

Якщо рана знову відкриється, вам буде потрібно знову накласти шви на неї. На жаль, одними тільки бинтами і очікуванням загоєння в цьому випадку не вийде обійтися.

Отже, двічі на добу обробляйте шов. Як обробляти його? якщо під рукою є перекис водню, то це відмінно.

Для початку змочіть шов перекисом водню, почекавши, поки вона закінчить «шипіти». Після цього промочіть стерильний бинт в перекису. За допомогою ватної палички нанесіть прямо на шов зеленку.

Сильних больових відчуттів відчути не вийде, може лише виникнути легке печіння, яке незабаром пройде. Якщо шов запалився в деяких місцях, злегка припекіть його 40% медичним спиртом.

Весь шов протирати не можна, оскільки шкіра стане сильно сохнути, а це сповільнить процес відновлення тканин. Якщо зупинити запальний процес вам не під силу, обов’язково відвідайте хірурга, проконсультувавшись з ним з цього питання.

Заборонено обробляти шов йодом! замініть зеленку фукорцином, проте його недолік в тому, що його після заживання рани буде дуже складно відмити.

Також постарайтеся не знімати корости і не прибирати білястий наліт, так як це свідчить про те, що йде побудова нового шару епітелію. При його пошкодженні утворюються поглиблення, тому навіть косметичний шов може залишитися на все життя помітним.

  1. захистіть від можливих травм рану. Шкіра зміцнюється поступово і дуже повільно, а після зняття швів міцність шкіри на місці шва в кращому випадку становить 10% від норми. Тому постарайтеся стежити за тим, щоб випадково не травмувати ту область.
  2. захистіть рану від ультрафіолету. Уф-випромінювання шкідливо навіть для повністю здорової шкіри, а молода тоненька шкірка, якій ледь заросла рана, особливо схильна до його негативного впливу. Якщо ви знаєте, що рана потрапить під світло ламп солярію або сонячні промені, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем.
  3. застосовуйте засоби на основі вітаміну e. Ці препарати допоможуть прискорити процес відновлення, проте їх дозволяється застосовувати тільки лише після повного закриття рани.

Нагадування

Знімати шви після великого хірургічного втручання самостійно не рекомендується. Всі вищенаведені інструкції призначені лише для допомоги в знятті невеликих швів.

Якщо вам не сказав хірург нічого іншого, постарайтеся не мочити не мити милом порізи від швів.

Заборонено знімати в домашніх умовах хірургічні дужки. Для цього лікарі використовують спеціальний інструмент, а ваш маніпуляції можуть тільки погіршити травму.

Отже, якщо володіти вищенаведеними знаннями і зробити все акуратно, то можна не хвилюватися про можливе інфікування і пошкодження тканини, а рубець більше не буде турбувати своєю хворобливістю.

Однак варто визнати, що звернення до лікаря – це більш безпечний метод позбавлення від швів.

Ці матеріали будуть вам цікаві:

Додати коментар скасувати відповідь

Вся інформація, надана на даному сайті, є виключно ознайомчою і не призначена в якості керівництва до дії. Перед застосуванням будь-яких засобів обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем. Адміністрація сайту не несе відповідальності за використання на практиці рекомендацій зі статей.

Як знімають шви після операції — терміни і методики

Як знімають шви після операції, знають далеко не всі, але інформація це необхідна, адже вона може застрахувати від багатьох неприємних і непередбачених ситуацій. Зняття швів повинно проводиться професіоналом після закінчення необхідного часу.

Іноді шви не знімаються, так як після оперативного втручання використовуються спеціальні хірургічні нитки, які розсмоктуються і не залишають ніяких слідів.

Все ж, в більшості випадків шви необхідно знімати. Коли і як це необхідно робити повинен розповісти лікуючий лікар.

Післяопераційні шви — що це таке?

Під час будь-якої хірургічної операції відбувається пошкодження тканин. При лікуванні не завжди вдається обійтися без шва, тому краї рани стягуються і з’єднуються за допомогою скоб або ниток.

Останнім часом все частіше використовуються спеціальні хірургічні нитки, які не вимагають подальшого зняття — кетгут. У міру загоєння рани такі нитки просто розсмоктуються.

Якщо ж після операції використовують звичайні нитки, то через певний проміжок часу шов необхідно знімати. Робляться вони зазвичай шовковими або капроновими нитками.

Розрізняють кілька типів хірургічного закриття ран:

  • первинний-налагоджується відразу після поранення або операції;
  • вторинний — накладається на гранулюючу рану;
  • провізорні-накладаються на 4-5 день після операції.

Якщо шов накладений з нерассасивающегося матеріалу на глибоку рану, то при відсутності запального процесу він залишається в тканинах назавжди.

Післяопераційні шви розрізняються ще й за своїм виглядом — вузлові, кисетні, обвивні. Тип шва вибирається виходячи з рани або типу операції.

Коли потрібно знімати?

Після накладення швів повинен пройти певний проміжок часу, зазвичай це не менше тижня.

Якщо вони накладені на обличчі, шиї, то зніматися можуть і раніше, за умови відсутності запалення і при хорошому загоєнні рани. Коли і як знімають шви після операції, фото можна подивитися на спеціальних ресурсах.

Час зняття швів має оцінюватися тільки лікарем і залежить не тільки від типу операції, але і від загального стану хворого.

Про загоєння рани можуть говорити наступні факти:

  • утворення скоринки-грануляції на місці рани;
  • вирівнювання шва за кольором з основною шкірі.

Якщо є ущільнення в рані, то це повинно насторожити. Це може говорити про початок запального процесу і неправильному загоєнні.

Про всі підозри необхідно терміново розповісти до лікаря. Своєчасне втручання може запобігти розвитку патологій.

Як і чому розходяться шви?

Іноді виникають ситуації, коли шви розходяться. В цьому випадку необхідно звернутися до лікаря і зашити рану заново, якщо вона ще не зажила.

Також вони можуть розійтися на поверхні шкіри і всередині рани. Якщо це сталося, пацієнт відчуває біль і дискомфорт, можуть з’явитися опуклості або ямки.

При розбіжності може спостерігатися також підвищення температури тіла, стан поступово погіршується. Якщо операція була проведена на животі, то в цьому випадку може спостерігатися нудота і блювота.

Погане самопочуття, стан блювоти і нудоти має насторожити.

Не можна залишати такий стан на самоплив, необхідно терміново звернутися до лікаря! ні в якому разі не можна намагатися поправити шов самостійно, взагалі не варто доторкатися, обробіть септиком і вирушайте в лікарню.

Зняття швів на ногах і животі

Після операції на черевній порожнині можуть бути накладені шви на живіт. Знімають їх зазвичай на 7-10 день після проведення операції.

Знімати повинен лікар в стерильних умовах, так як існують ризики занести інфекцію, може початися запалення.

Для зняття швів використовуються такі стерильні інструменти, як анатомічний пінцет і ріжучий інструмент. Попередньо рана обробляється септиками. Якщо швів кілька, то зніматися вони повинні по черзі.

Як знімають шви після операції на животі, відео ви можете подивитися тут:

Якщо цікавить, як знімають шви після операції апендициту, то техніка зняття також, для цього можна подивитися інші відео в мережі. До речі, якщо був косметичний шов, то використовують поліпропілен, який знімають на 10 день, або вікрил / монокрил, який не вимагає зняття, так як вінРозсмоктуватися.

Як знімають шви після операції з ноги, відео можна подивитися нижче. Методика мало чим відрізняється.

Знімати шви необхідно обов’язково, особливо якщо шов болить або в цьому місці з’явилося ущільнення. При всіх тривожних симптомах потрібно звернутися до лікаря і пройти огляд.

Можливо, почалося запалення, в цьому випадку похід до лікаря затягувати не варто — знадобиться спецобробка рани і дострокове зняття шовного матеріалу.

Як знімають на обличчі?

Операції на обличчі одні з найскладніших, особливо в тих випадках, якщо потрібно накладення хірургічного матеріалу. Завжди хочеться зберегти красиву зовнішність, а шрами — це далеко не найкраща прикраса.

Якщо рана закрита правильно і своєчасно, то шрамів практично не залишається, тому в цій справі головне довіритися хорошому фахівцеві.

Як знімають шви після операції на очах? по суті технологія зняття скрізь однакова, якщо вони виконані поверхнево. Якщо вони зроблені саме на рогівці, а роблять їх після трансплантології, то знімаються вони не раніше ніж через 8 місяців.

Процедура зняття по суті безболісна, але досить неприємна. У деяких випадках може застосовуватися місцеве знеболення, якщо пацієнт відчуває сильний дискомфорт. У всіх інших випадках анестезія не застосовується.

Як знімають шви після операції лапароскопії?

На сьогоднішній день часто застосовуються лапараскопічні операції. Це втручання має свої переваги.

Лапароскопія має на увазі менші розрізи, через які доктор проникає вглиб спеціальними пристосуваннями, тому шкірні покриви не сильно травмуються. Це веде до того, що відновлювальний період коротше, ніж при звичайній операції.

Після виконаної роботи лікар зашиває невеликі розрізи. Виникає питання, як знімають шви після операції лапароскопії?

Для початку варто відзначити, що потрібно доглядати за придбаними ранами, це прискорить відновлення. Для цього лікарі радять обробляти їх антисептичними розчинами, накладати пов’язки, яка систематично потребує заміни. Про всі правила догляду обов’язково розповість хірург.

Самі шви можуть бути зробленими з розсмоктуючих ниток. Вони самі зникнуть на 6-7 день.

Якщо були застосовані нитки, які не розсмоктуються самостійно, тоді потрібно почекати, коли рана зростеться. Лікарі не можуть визначити точні терміни зняття швів. Це питання вирішується в індивідуальному порядку.

Найчастіше шви знімаються на 6-14 день після лапароскопії. Сама людина, в основному, весь цей час не знаходиться в стаціонарі, так як виписка відбувається набагато раніше.

При своєчасному знятті швів, не відбувається їх вростання. Крім цього, відновлення повинно здійснюватися без ускладнень, неприємних відчуттів. При появі болю, зверніться до лікаря!

Зняття у тварин

Часто сильні травми отримують і домашні тварини. Не варто сподіватися на те, що глибокі рани заживуть самі, необхідно звернутися до ветеринара.

Якщо пустити все на самоплив, в рану може проникнути інфекція, з якою тварина просто не зможе впоратися. Накладення і зняття швів у тварин і людини практично однакове, відмінність лише в тому, що область тіла яка травмована попередньо виголюється.

Зняття швів у кішки і у собаки проводиться також на 5-10 день після операції, все залежить від ступеня пошкодження, швидкості загоєння і загального стану здоров’я тварини.

Якщо собака або кішка отримали серйозні травми, не зволікайте, зверніться до лікаря, не ризикуйте здоров’ям і життям домашнього вихованця.

Можна провести процедуру вдома?

Допускаються випадки, коли дозволяється зняття в домашніх умовах, але до процедури необхідно ретельно підготуватися. Якщо є можливість, все ж зверніться до лікаря, щоб уникнути неприємних наслідків.

Знімайте шви будинку тільки в тому випадку, якщо впевнені в хорошому результаті, підійшли всі терміни і рана заживає нормально. Якщо рана виглядає запаленою, а ще гірше — гноїться, то в цьому випадку ні в якому разі не намагайтеся щось зробити самостійно, потрібно звернутися до лікаря.

Послідовність дій при самостійному знятті швів:

  • визначтеся з інструментами і ретельно простерилизуйте їх. Можна прокип’ятити інструмент, а після добре обробити спиртом або перекисом водню. Ні в якому разі не знімайте ножем або тупими ножицями, інструмент повинен бути безпечним і в той же час досить гострим!
  • ретельно вимийте і простерилизуйте шов і ділянку шкіри навколо нього.
  • підніміть перший вузол і акуратно потягніть, коли з’явиться світла нитка, її необхідно підрізати. Тепер акуратно за допомогою пінцета витягніть нитку.
  • продовжуйте так само виконувати дії по всіх вузлах. Чи не витягайте вузол через шкіру, тільки саму нитку. В іншому випадку ви пошкодите шкіру і може початися кровотеча.
  • тепер необхідно ретельно перевірити ділянку, щоб в ньому не залишилося ниток. Обробіть рану і накладіть стерильну пов’язку.

В принципі складного нічого немає, але найменша помилка або неправильний підхід загрожують серйозними проблемами. Тому якщо все ж є сумніви, не ризикуйте.

Бувають випадки, коли рані необхідний специфічний догляд, який здійснимо тільки в лікарні професіоналом. Тому наполегливо не рекомендується пацієнтам ризикувати своїм здоров’ям і» красою » майбутнього шраму.

Чому потрібно знімати?

Знімати шви необхідно в строго зазначені лікарем терміни. Якщо цього не зробити вчасно, обов’язково почнеться запалення. Не допускайте цього, адже тоді доведеться проходити додаткове лікування.

Взагалі, запалення в рані загрожує серйозними проблемами, в тому числі і інфікуванням, тому необхідно уважно стежити за станом і своєчасно відвідувати лікаря.

Терміни зняття і загоєння рани — процес індивідуальний. Сказати точно і виразно коли і як потрібно знімати шви просто неможливо.

Кожна ситуація розглядається виключно в індивідуальному порядку лікарем-хірургом. Після зняття необхідно чітко дотримуватися всіх вимог і рекомендації лікаря, тільки в цьому випадку повне загоєння пройде успішно.

Найпоширенішим способом з’єднання країв ран є накладення хірургічних швів .

Перш ніж розібратися, через скільки днів знімати шви, з’ясуємо, що розрізняють шви двох видів: занурені і знімні.

Занурені шви (або незнімні) — роблять з матеріалу, який з часом розсмоктується в тканинах організму.

Чому важливо вчасно зняти шви?

Автори цих роздаткових матеріалів для інформації про здоров’я споживачів доклали значних зусиль для забезпечення точної, актуальної та зручної інформації. У королівській дитячій лікарні мельбурн не несе відповідальності за будь-які неточності, інформацію, яка сприймається як оманлива, або успіх будь-якого режиму лікування, детально описаного в цих роздаткових матеріалах. Інформація, що міститься в роздаткових матеріалах, регулярно оновлюється, і тому ви завжди повинні перевірити, що ви маєте на увазі саму останню версію роздаткового матеріалу.

Для незнімних швів використовують натуральний матеріал кетгут, виготовлений з тонких овечих кишок.

Він добре тим, що не відторгається людським організмом, але при цьому матеріал не забезпечує великої міцності з’єднання тканин.

Знімні шви потрібно видаляти після зрощення країв рани.

Знімні шви набагато міцніше. Їх роблять за допомогою різних матеріалів:

На вас, користувач, лежить відповідальність за те, що ви завантажили саму останню версію інформаційного бюлетеня для інформації про споживачів. Які типи хірургії шкіри є? яку хірургію шкіри ми проводимо в дерматологічній практиці в мюнхені? від доктора мед. Харальд брессер, дерматолог, мюнхен.

Одним з напрямків нашої практики є хірургія на шкірі. До них відносяться як хірургічні процедури з скальпелем, так і лазерні пристрої, процедури обмерзання або електрохірургічні процедури. Наступні зауваження допомагають забезпечити безперебійну роботу оперативної процедури на шкірі.

  • натуральні нитки-шовк і льон;
  • синтетичні нитки — нейлон, капрон, мерсилен;
  • металеві деталі-дріт або дужки.

Правильно накладені хірургічні шви міцно з’єднують тканини, не порушують кровообіг в тканинах, прилеглих до рани, і не залишають в рані порожнин. Такий спосіб лікування забезпечує для загоєння рани оптимальні умови.

Сьогодні фахівці зі шкіри працюють з усіма проблемами, пов’язаними зі шкірою або слизовими оболонками шкіри. До них відносяться всі види хірургії раку шкіри, попередники раку шкіри, вени, варикозне розширення вен, проблеми зИзоляции с плоского кабеля. Но мы, как экспериментаторы, пытались снимать со всего. В общем, если брать «ту», то легко снимает изоляцию со всех плоских и круглых. Если «гост» то снимать изоляцию с плоского тяжело, на грани, приходится прикладывать достаточно большие усилия. Всё наглядно показано в видеороликах, ссылки на которые прикреплю вконце статьи. Ну и для тех, кто интересовался. Снимает изоляцию с utp, nym, пвс, шввп и т.п. Трудно сказать, с чего он не снимает. Но повторюсь удобней снимать с того, для чего он предназначен, а это плоский.

  • haupa, shtok, квт, licota, neo и т.п.

Haupa 20 00 07. Это была первая и неудачная серия, так как нож приехал с косой и похабно приваренной пяткой.

Нож нам поменяли. Но качество осталось тем же. И честно, если бы не ютуб канал, то я наверное забрал бы деньги.
Первое, о чём хочется сказать, в данном форм факторе выпускается огромная куча ножей. В нашем проекте будут haupa и квт. Но так же есть подобное от шток (новую версию рассмотрим ниже), neo, licota и т.п. Выглядят они одинаково, разница зачастую в названиии и цвете.

&1&
&1&
&1&

Теперь о ноже. Мне очень понравилась рукоятка. Удобная и хорошо лежит в руке. Она двух компанентная, красным паластик, черным или желтым обрезиненная часть. Лезвие в длинну около 5 см имеет серповидную форму, на конце металлический наболдажник (пятка). Что не понравилось. «пятка» очень большая и плоская, если сравнивать с knipex. И нет угла, она приваренна параллельно ручке.
Заточка оказалась неплохой. Но выше озвученные недостатки по «пятке» сделали своё. Изоляцию удобно снимать только с кабеля «ту», где она представляет собой термоусадку, и соответственно есть возможность куда засунуть эту «пятку». В «гост» же изоляция плотная, и расстояния между жилами и внешней изоляцией практически нет, соответственно сунуть эту «пятку» вариантов меньше. Плюс толщина пятки пратически равна кабелю ввгнг 2х1.5, снимать изоляцию с него очень трудно.
По поводу haupa этот нож у нас так и не дожи до конца проекта. Вначале мы его меняли из-за кривой пятки. Потом ещё хлеще. В процессе снятия изоляции сломали пятку. И ладно бы один раз. Нам взамен сломанного прислали новый, но он тоже не выдержал тестов.
По поводу квт. Он дошел до конца, но это совершенно не означает, что он лучше, чем хаупа. Тут, на мой взгляд, дело случая. Пятка могла отвалиться у всего, так как эти ножи делают на одном заводе.
Из плюсов. В одной из серий мы перетачили квт, сделали пятку намного меньше, под образец брали knipex. Забегая вперед туже самую процедуру в дальнейшем сделал завод, но об этом чуть позже.

  • nws. Weicon

Nws vde 2043k.
В чём его особенность? во первых. Это не первая вариация данного ножа, если сейчас он желто-красный в сочетании пластика и резины, то раньше был просто пластиковым.

&1&

&1&

Сейчас в такой же вариации выпускается weicon с другой рассцветкой, но всё тем же форм фактором. Ну и сами понимаете фирм, или точнее брендов, много, а нож один на всех.

&1&

Теперь по подробнее. Данный нож тактильно понравился. Лежит в руке не плохо. Выемки под пальцы уместны. Но если сравнивать с вышеперечисленными образцами, то хват не так удобен. Так как тут срез рукоятки идет перпендикулярно лезвию. А на вышеперечисленных под углом. Пятка небольшая, имеет угол относительно рукоятки.
Минус только один. Подвела заточка. Очень тяжело начать рез. Что вперед, что назад. Послеэтого ножа я понял, что knipex острый.
Из-за такой заточки снимать изоляцию неудобно.
Как практика показала, такое бывает. И это больше брак, чем закономерность. По-этому советую проверять нож при покупке, чтобы не попадать в такие ситуаии… и это касается любой марки.

Нож с aliexpress
С ним мне тоже не повезло. Да, это был самый дешевый нож, который мы купили. По форме его скопировали с knipex. До этого в таком же форм факторе его выпускал квт и шток.

&1&

Что хочется о нём сказать. Если удастся достать заточенный экземпляр, то не пожалеете, но если приедет такой же тупой, как у нас, то деньги на ветер.
По форме, из картинки видно. Передняя часть такая же, как на книпекс. Ручка другая. Полностью пластиковая. Повторюсь, изначально его скопировали с knipex.
Про данный нож мы сняли два выпуска. Ссылки на них будут внизу.

  • sata. Tdm electric ит.п.

Sata мы заказали с алиэкспресс. По началу казалось, что он похож на квт, хаупа и т.п., но на деле оказалось другое. Подобный нож в дальнейшем мы приобрели под брендом tdm.

&1&
&1&

Самое интересное. Они оказались одинаковыми. Что один ни фига не работает, что другой.
Если с сатой выбора у нас не было. Потрогать его не могли. То вот с тдм дела обстаяли лучше. На картинке видно, мы выбирали из всего, что было в магазине, толку это обилие не дало. Что в ктитае, что в магазине проблема была одна, расстояние между пяткой и лезвием. И причина одна, плохая и не качественная сварка. Нож не может резать ни вперед, ни назад. Да, идея хорошая. Он реально маленький и комактный, но исполнение подвело. Подвело настолько, что даже слов нет. Более подробно таже можете посмотреть в роликах.

  • jokari, cimco, nws и т.п.

Jokari vde cable stripper.

&1&

Приятного просмотра.

Если есть вопросы, с удовольствием отвечу на них в комментариях.

Устройства и приспособления для снятия изоляции на проводке входят в обязательный набор инструментов любого мастера, который имеет дело с электромонтажными работами. Диапазон таких средств обширен и включает кабельные щипцы, кусачки, стрипперы и т. Д. Простейшим решением данной задачи является нож с пяткой для снятия изоляции, который дешевле обходится по цене и не имеет особых требований к обслуживанию.

Особенности и назначение ножа с пятой

По общей конструкции такие ножи мало чем отличаются от обычных кухонных. Устройство формируется той же рукояткой, прорезиненной накладкой и лезвием с защитным колпачком. Особенности кроются в деталях, но с точки зрения применения они существенны. В частности, нож с пяткой для снятия изоляции имеет компактные размеры и небольшую режущую часть. При этом само лезвие отличается скромной толщиной, но обязательно выполняется из прочного сплава.

Другая особенность ножа, как видно из названия, заключается в наличии пятки. Это своего рода крюк лезвия, благодаря которому упрощается процесс работы с проводом. Обычно пятка приваривается к окончанию лезвия, но существуют и монолитные версии — они же самые надежные. Данная конфигурация позволяет справляться с плоскими кабелями формата ввгнг-п. Хотя, в руках умелого мастера он может быть универсальным средством зачистки. И еще один крайне важный момент заключается в электроизоляции. Для работы под напряжением следует использовать нож для снятия изоляции с пяткой 1000в, который как раз предназначен для большинства коммуникационных линий бытового и общественного назначения.

&1&

Основные характеристики

Кабельные ножи в основном характеризуют тремя параметрами — длина лезвия, общая длина и допустимые для работы сечения. От длины функциональной области будут зависеть размеры кабеля, который можно обрабатывать инструментом. В среднем лезвие имеет длину от 25 до 50 мм. Причем не стоит рассматривать увеличенные размеры только лишь как способ расширения рабочих действий. Маленькое лезвие эффективнее в работе с тонкой проводкой. Мастер затрачивает на такие операции меньше времени, поэтому все же есть смысл ориентироваться на конкретную группу целевых материалов.

Что касается общей длины, то нож с пяткой для снятия изоляции в среднем достигает 170-220 мм. От этого значения зависит удобство мастера, то есть рукоятка подбирается под комфортный хват руки пользователя. В некоторых случаях эргономичнее оказываются маленькие ножи, а в других — большие. Стандартный диапазон сечений, с которыми может работать данный инструмент, включает форматы 3*1,5; 2*1,5 и 2*2,5. Также не стоит забывать про изоляцию ножа — электрическая защита на 1000в является основной характеристикой таких приспособлений.

&1&

Нож knipex 985303

Модель имеет нестандартную форму лезвия даже по меркам общего сегмента ножей с пяткой. Вместо крючкообразного окончания углубление для захвата изоляции выполнено в центральной части режущего контура. Это решение снижает риск случайного проскальзывания, но может затруднять сам процесс с точки зрения комфортности захвата. К другим особенностям устройства относится применение мягких, но износостойких материалов. Практика использования показывает, что при удержании рукоятки обеспечивается высокая передача усилия на фирменное изогнутое лезвие knipex. Инструмент при этом рассчитан на работу с проводами круглых сечений, что отличает его от большинства монтерских ножей с пяткой. Но, важно учитывать, что модели этой фирмы стоят дороже аналогов — порядка 1000-1300 руб. В данной линейке редко встречаются модификации сЗахворювання. Точно сказати про те, як скоро може бути знятий шов, зможе сказати тільки сам хірург.

Важливо: будь-який рубець, вироблений в результаті хірургічного втручання, смугової або в слідстві лапороскопії, вимагає відповідного догляду: обробки антисептичними засобами, дотримання режиму спокою тіла, дотримання дієти харчування і уважного спостереження лікаря, медсестри.

Лапороскопія: операція

на який день знімають шви і чи боляче на яснах після видалення, імплантації зуба?

Видаляти зуб можуть тільки тоді, коли він зруйнований, в ньому присутні запальні і гнильні процеси, він болить через запаленого нерва, становить загрозу для сусідніх зубів. Вирвати зуб може тільки дантист з хірургічною ліцензією. Виривання зубів може відбуватися, як в державних, так і приватних клініках.

Варто зауважити, що найчастіше люди виривають «мудрі» зуби через те, що ті приносять їм дискомфорт і больові відчуття. Виривання верхніх зубів відбувається трохи легше, ніж нижніх, але, тим не менш, таке втручання вимагає ряду важливих заходів.

Виривання зуба відбувається під анестезією. У процесі виривання зуба людина може відчувати тільки тиск, тягнуть відчуття і тріск (якщо лікар ламає «складний» зуб на дві частини, щоб витягнути). Больові відчуття після виривання зуба приходять тільки тоді, коли закінчується дія знеболюючого. Але, хороший і уважний лікар, завжди призначить своєму пацієнтові прийом додаткових препаратів, що поліпшують самопочуття і притупляють біль.

У разі виривання нижніх зубів (а особливо мудрих) існує ймовірність частого попадання бактерій ранку, а тому (щоб уникнути зараження) лікар накладає шви. Так ясна швидше заживає і зростається, сильно не кровоточить і не доставляє людині дискомфорту.

Після видалення зуба лікар повинен почистити ранку від зайвих рваних шматочків ясен, перевірити на наявність залишкових осколків зуба, притупити кровотечу тампоном і акуратно зашити. Через 2-3 доби пацієнт приходить до лікаря для того, щоб виключити наявність запального процесу. Знімати шви можна вже на 6-7 день. До цього часу ясна заживає і зростається.

Видаляти такі шви практично безболісно. Пацієнт тільки відчуває момент розрізання нитки і відчуття витягнутої нитки (волосіні) з ясен. Це не боляче тому, що нитка сама по собі дуже тонка, а ясна – не саме чутлива частина тіла.

&1&зашивання ясен

на який день знімають шви і чи боляче з рани на руці, нозі, обличчі?

Зняття будь-яких хірургічних швів залежить тільки від того, наскільки складним було саме хірургічне втручання і як важко пацієнт переніс всю операцію. Хворобливість місця втручання залежить від того, наскільки глибокий був розріз, який вид операції проводився.

Навіщо ж накладати шви? це необхідність. Операція-стрес для тіла і організму. Хірург допомагає пережити цей стрес, впоратися з наслідками втручання і допомогти якомога швидше відновитися. Шви на місце розрізу накладаються для того, щоб в рану не потрапила інфекція, не привела до запалення, потрапляння бактерій, захистити від крововтрати і летального результату.

Загоєння будь-якого розрізу на руці, нозі, обличчі та інших частинах тіла, як правило, відбувається протягом перших 7-10 днів. Саме стільки часу потрібно тканинам для того, щоб виробити спеціальні клітини «колаген», які нарощують сполучну тканину. Варто зауважити, що ці тимчасові норми досить умовні адже чим молодша людина, тим процес загоєння відбувається швидше. У» старому » організмі процес регенерації (вироблення нових клітин) набагато повільніше, ніж у молодих людей і дітей.

Важливо: зняття швів відбувається досить просто. Лікар або медсестра, користуючись медичними ножицями і пінцетом, спочатку розрізають натягнуті нитки, а потім витягають їх за кінчики. Процес неприємний, але абсолютно терпимий.

&1&заживання швів на тілі

на який день знімають шви і чи боляче після ринопластики, блефаропластики?

Блефаропластика-це хірургічне втручання, яке необхідно для того, щоб прибрати нависле повіку, шляхом вирізання «зайвої» тканини. Як правило, шви при такій операції накладаються спеціальними кетгутовимі нитками, які мають властивість розсмоктуватися і прийматися організмом. Робиться це для того, щоб зайвий раз не турбувати ніжну шкіру, не провокувати її набряклість і дарувати больові відчуття (адже особа чутливо до найменших дотиків).

При проведенні блефаропластики надрізи і шви накладаються максимально близько до тієї лінії, де ростуть вії. Це дає перевагу бути швах мінімально помітними. Великі рубці прибираються рядом косметичних процедур, які призначає лікар. Чіпати шви і обробляти їх самостійно ні в якому разі не можна. Це слід робити тільки медичним працівникам. Знімаються шви завжди по-різному, в залежності від індивідуальних особливостей кожного організму і віку, як правило, мінімум – це 3 тижні і максимум – 6.

Блефаропластика

Ринопластика-оперативне втручання, призначене для корекції форми носа. Після операції лікар накладає спеціальні марлеві пов’язки, просочені антибіотиком, а так само «лангета» — жорстка гіпсова пов’язка, яку ні в якому разі ніяк не можна турбувати в період загоєння рани.

Кожна операція ринопластики відбувається по-різному і все залежить від масштабу хірургічного втручання. Як правило через 2-4 дні лікар може зняти тампони і пов’язки, просочені антисептичними засобами і через 4-5 після операції вже можна знімати шви, якщо все йде добре і загоєння не змусило себе чекати. Ранки від швів розсмоктуються самостійно приблизно через 2-3 тижні. Зняти гіпс можна через 10-14 днів після операції.

На який день після операції знімають шви і чи потрібен догляд за рубцем?

Особливості зняття післяопераційних швів

Більшість операцій вимагає здійснити розріз тканин пацієнта. Щоб рана зросталася, необхідно накладення шва. Хоча процес цей вельми неприємний, але дуже важливий.

Звичайно, самостійно шви ніхто не знімає. Всі маніпуляції повинен здійснювати тільки лікар. Він також оцінить стан місця розрізу, і може скорегувати час вилучення ниток. Що стосується матеріалів, якими зашиваються рани, використовуються наступні.

Незнімні

До розсмоктуються матеріалів, які не потрібно прибирати відноситься кетгут. Виробляється з кишок тварин. Застосовуються при хірургії серця і пересадки внутрішніх органів. Зручні для поверхневих неглибоких ран і розрізів (розрив промежини після пологів).

Знімні

Це шовкові нитки, капрон, нейлон і навіть скоби або дріт. Такі матеріали надійно фіксують рану, а ймовірність розбіжності швів мінімальна. Вимагають механічного видалення.

Так на який день знімають шви після операції? зазвичай це відбувається на 7-10 день потому. Цей термін також залежить від виду операції і особливостей пацієнта. При хірургії на черевній порожнині, обличчі, грудній клітці період загоєння складе приблизно 7 днів. Після розродження шляхом кесаревого розтину процес займе до 8-10 днів.

Шви знімаються тільки тоді, коли краї рани вже зрослися. Перетримувати також не варто. Це загрожує тим, що нитки починають вростати в шкіру і може залишитися досить помітний слід.

Перед тим як прибрати нитки, медик обробляє місце операції антисептиком. Для маніпуляцій необхідні такі інструменти, як пінцет і ножиці (або скальпель). При накладенні декількох швів, вони можуть зніматися не всі за один раз, а поступово.

Таку процедуру важко назвати приємною, але в той же час вона практично безболісна. Це важливий і необхідний етап на шляху до одужання.

Від чого залежить термін видалення ниток

Чим обумовлено час зняття швів? воно залежить від різних факторів, найпоширеніші наступні:

  1. частина тіла. Різні ділянки тіла по-різному забезпечуються кров’ю. Десь процес регенерації йде швидше, десь повільніше. Раніше за все видаляють з’єднують матеріали з області обличчя і шиї (іноді на 4-5 добу). Пізніше — зі стоп і гомілок (насутки).
  2. наявність інфекції. Якщо розріз інфікований, нитки можуть бути вилучені вже на наступну добу. Іноді необхідно, щоб рана була відкритою.
  3. маса тіла. Чим більше жировий прошарок, тим гірше зростаються тканини, і повільніше відбувається кровообіг.
  4. зневоднення. Недолік рідини в організмі негативно впливає на електролітний обмін і гальмує важливі процеси.
  5. вік. З віком здатність до регенерації знижується. Для людей похилого віку потрібно набагато більше часу для загоєння розрізу (близько 2 тижнів).
  6. наявність хронічних захворювань іІмунний статус. Несприятливі процеси в організмі (віл-інфекція, проходження хіміотерапії) уповільнюють швидкість загоєння і збільшують ризик ускладнень після перенесеної операції.

Рішення про те, коли знімати післяопераційний шов повинен приймати лікуючий лікар. Для цього до уваги беруться показники віку, здоров’я, і особливості конкретної операції. Незважаючи на прийняті норми, терміни можуть варіюватися.

Обробка та необхідні матеріали

Шви вимагають обробки протягом двох тижнів після операції. Це потрібно для того, щоб виключити потрапляння інфекції і нагноєння місця розрізу.

Для маніпуляцій можуть знадобитися наступні матеріали:

Приблизний алгоритм обробки виглядає наступним чином:

  1. змочіть стерильний бинт перекисом водню і промокніть необхідне місце. Використовуйте пінцет. Якщо у вас шов, обробка повинна бути делікатного характеру. Не потрібно терти або сильно натискати.
  2. можна злегка припекти рану спиртом (особливо якщо в деяких місцях шов запалився).
  3. потрібно накласти стерильну пов’язку. Перед цим матеріал змочується в розчині хлориду натрію (10%) і віджимається. Зверху накладається ще одна серветка і закріплюється бинтом і лейкопластиром.
  4. при хорошому стані шва і відсутності нагноєнь досить повторювати процедуру раз в два дні.

Не потрібно самостійно прибирати скоринки, білястий наліт епітелію. При їх пошкодженні відбувається повторне травмування шкіри і косметичний шов може стати більш помітним. Позбутися від нього до кінця неможливо і шрам буде супроводжувати вас все життя.

Подальший догляд за рубцем

Якщо при огляді лікар підтвердив, що з місцем розрізу все добре, особливого догляду не потрібно. Досить раз в день обробляти рубець зеленкою. Краще не брати вату, її волокна можуть зачепитися за тканини, а прибрати їх буде досить проблематично.

Якщо рубець не сочиться, то в заклеюванні пластиром немає необхідності. Навпаки, для якнайшвидшого загоєння потрібен доступ повітря.

Вже на наступний день після зняття швів дозволяється митися під душем. Температура води повинна бути комфортною і наближатися до температури тіла. Найкраще для ділянки навколо рубця використовувати відрізок марлі і дитяче мило. Після душу цю область змащують дитячим кремом (не сам рубець).

Не забувайте стежити за станом шкіри навіть після того, як шви будуть зняті. Якщо ви помітили появу виділень або крові, потрібно повідомити про це лікаря. Іноді обробку доводиться довірити медичному персоналу.

Час зняття швів може дещо відрізнятися в залежності від різних факторів – характер операції, глибина розрізу, здоров’я пацієнта. Коли це слід робити вирішує лікар. Самостійне видалення ниток виключено. Також важливо пам’ятати про правильний догляд за рубцем в домашніх умовах. Про будь-які підозрілі зміни повідомляйте лікаря.

Про догляд за післяопераційним швом після кесаревого розтину — на відео:

  • для коментування увійдіть або зареєструйтеся

Отримуй новини на пошту

Отримуй на пошту секрети довголіття і здоров’я.

Інформація надана для ознайомлення, будь-яке лікування відвідувачі повинні проводити зі своїм лікарем!

Копіювання матеріалів заборонено. Контакти / про сайт

На який день знімають шви після операції, послідовність дій

На який день знімають шви після операції, визначається їх типом. Зшивання розрізу — найбільш поширений і ефективний спосіб відновлення цілісності шкірних покривів після операції. Розрізняють занурюючий незнімний і знімний післяопераційний шов. Основними якостями, якими повинен володіти матеріал, застосовуваний для зшивання розрізів, є надійність і міцність. Чим надійніше зроблений вузол, тим нижче ризик виникнення ускладнень. Слід робити шви якомога менших розмірів. При використанні великої кількості нитки можливо її відторгнення організмом. Вузол повинен бути невеликим. Так як організм не здатний відрізнити шовний матеріал від стороннього тіла, при наявності об’ємних лігатур виникає бурхлива відповідна реакція.

Типи швів і їх властивості

Розрізняють їх за термінами накладення. Первинний шов накладається безпосередньо після операції. Відстрочений може застосовуватися як через кілька годин, так і через тиждень після виробництва розрізу. Провізорний-тип відстроченого, який необхідно накладати не пізніше, ніж через 3 доби. Ранній вторинний шов використовується при необхідності зшивання розрізу через 14 днів після операції або через тиждень після накладення первинного. Пізній вторинний застосовується на стадії формування рубця.

Незнімне занурення — метод накладення шовного матеріалу, при якому відбувається повне його розсмоктування. Матеріал, що застосовується в таких випадках називається кетгутом, проводиться він з овечих кишок. Він не міцний, проте рідко відторгається організмом. Більш надійними вважаються знімні лігатури.

Час їх видалення залежить від матеріалу, з якого були виготовлені нитки. Зазвичай шви видаляють після початку рубцювання тканин. Для накладення знімних лігатур можуть використовуватися шовкові, лляні, нейлонові або капронові нитки, металеві скоби і дріт.

Характер перебігу післяопераційного періоду визначається правильністю зшивання розрізу. Від цього залежить кровопостачання тканин і відсутність післяопераційних ускладнень. Шви рекомендується знімати не раніше, ніж через 10 діб після їх накладення. На процес загоєння може впливати велика кількість факторів, що сприяють збільшенню або зменшенню цього терміну.

На який день потрібно знімати шви?

Якщо хірургічне втручання здійснювалося в області обличчя і шиї, зняття швів може відбутися через 5-6 днів. У місцях, що відрізняються слабким кровообігом, їх залишають до 12 діб. При приєднанні інфекції уражені ділянки рани звільняють від лігатур на наступний день, процес загоєння буде відбуватися відкрито. Решта нитки видаляють приблизно через тиждень. На процес рубцювання можуть впливати індивідуальні особливості організму. У кожної людини розрізи на шкірі заживають певну кількість днів. Особливо повільно цей процес протікає в літньому віці. У людей старше 50 років післяопераційний шов буде зніматися не менше, ніж через 14 днів. Те ж стосується і пацієнтів, що мають ослаблений імунітет і хронічні захворювання. В такому випадку ресурсів організму не вистачає для швидкого загоєння рани.

На тривалість носіння лігатур впливає і складність хірургічного втручання. Розрізи після порожнинних операцій у пацієнтів, що мають нормальну товщину жирової клітковини, зростаються швидко. Як знімають шви? перед видаленням ниток рубець обробляють. Після цього хірург підтягує вузлик вгору і перерізає його біля основи. Післяопераційні шви великої довжини звільняють від лігатур в 2-4 етапи, роблячи перерви в кілька днів. Процедура завершується обробкою рубця антисептичним розчином і накладенням стерильної пов’язки.

Терміни зняття швів залежать і від типу хірургічного втручання. Після кесаревого розтину нитки видаляють через 10 днів, після ампутації кінцівки — через 12, після операції на органах черевної порожнини — через 7. Після видалення склери ока шовний матеріал знімають на 7 добу, при операціях на органах грудної клітини — на 14. При видаленні грижі і апендикса процедуру виконують через тиждень. Після складного хірургічного втручання від ниток позбавляють тільки через 12 днів. Лікар повинен вміти визначати оптимальний час носіння лігатур. Якщо краї рани зрослися, їх можна видаляти.

Якщо цей момент буде упущений, ризик розвитку ускладнень починає збільшуватися з кожним днем. Зняття швів стане проблематичним, вони міцно вростуть в тканини. Від них залишаться яскраво виражені сліди. На час загоєння впливають і анатомічні особливості організму. Шви на поверхні шкіри і слизових оболонок видаляються досить просто. Цю роботу може виконати досвідчена медсестра. При появі ускладнень процедуру повинен проводити тільки хірург. Після пологів зшиті рани заживають через 2-3 тижні. Період реабілітації в такому випадку триватиме більше місяця. Рубці повинні ретельно оброблятися, ризик інфікування досить високий. Бактерії можуть проникнути у внутрішні статеві органи, що призведе до їх інфікування.

Після кесаревого розтину нитки видаляють через 7 днів. Рану обробляють антисептичними розчинами і покривають стерильною пов’язкою. Розріз звільняють від лігатур в один етап, при застосуванні розсмоктуються матеріалів цей момент пропускають. Однак обробка антибактеріальними засобами потрібно і в такому випадку.

Повне розсмоктування шовного матеріалу спостерігається черездней. Тканини починають рубцюватися через 7 днів після кесаревого розтину,Тому стандартні гігієнічні процедури можна почати виконувати вже в цей час. Не можна терти місце розрізу мочалкою або використовувати ароматизовані засоби.

Після накладення швів в порожнині рота нитки видаляють через 7-10 діб. Стоматологи рідко зшивають розрізи, вважаючи за краще стабілізувати їх краю. Для видалення ниток використовуються спеціальні ножиці, рана після процедури обробляється перекисом. В офтальмології також застосовуються вигнуті гострі інструменти, які постійно повинні знаходитися в дезинфікуючому розчині. Перед виконанням процедури в очі закопують краплі, після операції має пройти не менше 5 днів.

Чи можна зняти шви самостійно?

Позбавлятися від знімних лігатур в домашніх умовах не рекомендується. Це збільшує ризик інфікування і появи ущільнень. При неправильному визначенні терміну видалення ниток краю розрізу можуть розійтися. Трапляється таке, що пацієнт не може відвідати лікувальний заклад. При нормальному загоєнні видалити нитки нескладно. Необхідно лише дотримуватися правил асептики і безпеки. Не варто самостійно позбавлятися від лігатур на обличчі і в важкодоступних місцях.

Порядок зняття швів буде наступним. Пов’язку необхідно зняти, а шкіру обробити антисептиком. Під рукою повинен знаходитися стерильний бинт, а в руках пінцет і ножиці, попередньо продезінфіковані. Пінцетом підтягують вузлик, його підставу перерізають, нитка обережно витягають. Ці дії потрібно виконувати до повного звільнення рани від лігатур. Завершують процедуру накладенням стерильної пов’язки, яку потім потрібно буде замінювати кожну добу.

Перед самостійним видаленням швів необхідно визначити їх характер — вони можуть бути вузловими або суцільними. При наявності довгих ран нитки знімають не за один раз. Їх видаляють через одну з перервою в кілька днів. Під час підтягування і видалення ниток можуть з’являтися незначні больові відчуття. Виконувати всі маніпуляції необхідно обережно, не можна різко смикати нитки. Подальший догляд полягає в застосуванні спеціалізованих засобів, що прискорюють загоєння рани і роблять шрам менш помітним. Їх наносять на шкіру протягом 6 місяців після появи рубця. Шов необхідно захищати від впливу прямих сонячних променів.

Як правильно зняти шви в домашніх умовах?

Хірургічне втручання будь – якої складності-це свого роду стрес для організму.

Навіть якщо проведення операції-питання життя або смерті, головним завданням лікаря є не тільки кваліфіковано її виконати, але і підготувати пацієнта до подальшого відновлення.

Найпоширеніший спосіб з’єднання різних біологічних тканин, наприклад, краю хірургічних розрізів, рваних ран або ж стінки внутрішніх органів, для зменшення кровотечі — це накладення хірургом швів.

Бажано, щоб шви знімав той же фахівець, який їх наклав, проте бувають ситуації, коли це неможливо.

Має пройти певний час, щоб рана зажила. Якщо ці терміни пройшли, а рана виглядає повністю тривалою, тоді можна спробувати зняти шви самостійно. Але при цьому важливо дотримуватися певних правил безпеки.

Тому давайте дізнаємося, як людині зняти шви в домашніх умовах? для початку розглянемо, якими бувають шви.

Види швів

Щоб накласти шви, застосовують різний медичний шовний матеріал: розсмоктуються або нерассасивающиеся нитки біологічного або синтетичного походження, а також металевий дріт.

Поділяють шви в залежності від часу їх накладення: первинний, відстрочений первинний, провізорний, ранній вторинний і пізній вторинний шов, а також занурені і знімні шви.

Знімний шов – це вид хірургічного шва, коли шовний матеріал витягують з тканин після заживання рани, а при накладанні зануреного шва шовний матеріал, залишаючись в тканинах, через певний час розсмоктується.

Первинним швом зашивають операційні рани після закінчення хірургічного втручання або на травматичний поріз або рвану рану відразу після хірургічної обробки.

Відстрочений первинний шов накладають мінімально на 24 години і максимально до 7 діб, повинна розвинутися грануляція у випадковій рані, а після на рану накладають ранній вторинний шов.

Провізорний шов представляє з себе одну з різновидів відстроченого первинного шва, в цьому випадку нитки накладають під час операції, а зав’язують через 2-3 дні після оперативного втручання.

А пізній вторинний шов накладають в терміни від 15 до 30 днів і більше при появі в рані рубцевої тканини.

Чому важливо зняти шви вчасно?

Важливо розуміти, що шви потрібно як правильно накласти, так і вчасно зняти.

Що буде, якщо не зняти шви? якщо цього вчасно не зробити, тоді може початися небезпечне запалення, так як організм буде намагатися самостійно позбавиться від стороннього матеріалу.

Виникає закономірне питання: чи можна зняти шви самому? у домашніх умовах намагатися зняти шви будь-якого виду не рекомендується. При самостійних діях дуже висока ймовірність занести інфекцію, а це загрожує серйозними наслідками.

Що впливає на терміни зняття швів?

На терміни зняття швів впливають такі фактори:

  • наявність ускладнень операційної рани;
  • регенеративні особливості організму;
  • загальний стан хворого;
  • вік пацієнта;
  • в якій області організму проведена операція;
  • складність оперативного втручання;
  • особливості захворювання.

Через якийсь час після проведення операції потрібно знімати шви? якщо сказати просто-це дуже індивідуально, тому терміни може визначити тільки ваш лікуючий лікар.

Однак існують середні терміни, на які орієнтуються фахівці. Вони залежать від виду хірургічного втручання (яку саме операцію провели) і стану хворого (ослаблений, наприклад, раковими хворобами, організм хворого буде гірше реабілітуватися, тому це може зажадати додаткового часу для загоєння тканин).

Зазвичай шви після операцій лікарі видаляють:

  • після проведення операції на голові — через 6 днів;
  • при невеликому розтині черевної стінки (апендектомія або грижесеченіе) — через 7 діб;
  • при операціях, що вимагають великого розтину черевної стінки (чревосеченіе чи лапаротомія) — шви знімають на 9-12 добу;
  • після хірургічних втручань на грудній клітці знімають шви одягни;
  • після проведення ампутацій шви потрібно видалити в середньому через 12 діб;
  • при хірургічних втручаннях у ослаблених хворобами та інфекціями пацієнтів, у літніх, онкологічних хворих (у слідстві зниження можливості організму до регенерації) – процедуру проводять не раніше, через через 2 тижні.

Підготовка

Перш, ніж приступити до безпосереднього зняття швів, переконайтеся, що це робити не небезпечно. У більшості випадків краще взагалі не чіпати шви руками.

Якщо шви з’явилися внаслідок хірургічної операції або якщо термін їх ще не вийшов, то проведення процедури самостійно навряд чи принесе позитивні результати, але часто це загрожує заподіянням шкоди.

  1. для підстраховки краще зателефонувати лікаря, щоб він підказав, коли вам слід знімати шви.
  2. для продовження процесу відновлення лікарі рану закривають пластирами після зняття швів. У більшості випадків вдома не знаходиться відповідного пластиру.
  3. при почервонінні або запаленні рани заборонено знімати шви. В такому випадку взагалі не варто чіпати рану руками! замість цього необхідно терміново звернутися до лікаря, оскільки є ризик того, що у вас розвивається інфекція.
  4. у більшості випадків можна зняти шви, не лягаючи в стаціонар. Лікар їх може зняти прямо на прийомі.

Виберіть, чим і як ви збираєтеся знімати шви. При цьому враховуйте, що працювати тупими ножицями– собі на шкоду. Також не намагайтеся знімати шви ножем, оскільки він здатний зісковзнути і вас порізати!

Які інструменти вам будуть потрібні:

  • скальпель, хірургічні ножиці, монтажний ніж або кусачки для манікюру (простерилізовані);
  • пінцет або щипчики (простерилізовані);
  • алкоголь і перекис водню;
  • лупа з вбудованим ліхтариком;
  • мазь з антибіотиком;
  • пов’язка (стерильна).

Простерилизуйте вибрані інструменти. Для цього опустіть їх на кілька хвилин в каструлю з окропом, потім потрібно дістати назад, покласти їх на чистий рушник і почекати, поки вони повністю висохнуть.

Після цього протріть інструменти спиртом. Такі заходи дозволять не занести інфекцію в рану.

Помийте область, де збираєтеся знімати шви. Все, що для цього вам потрібно, — вода, мило і чистеРушник.

Також знадобляться вата і спирт для протирання області в районі швів ваткою, змоченою в спирту. Тільки після того, як ви переконалися, що область навколо швів повністю чиста, можете приступати до роботи.

Зняття швів

Давайте докладніше розглянемо, як зняти шви після операції самостійно.

  1. перш за все знайдіть добре освітлене місце. Вам необхідно все дуже чітко бачити, а інакше без проблем зняти шви не вийде. Ні в якому разі не намагайтеся зняти шви в темряві, оскільки це надзвичайно небезпечно! проводьте процедуру в стерильних умовах для того, щоб знизити ризик потрапляння шкідливих мікроорганізмів в рану. Навіть незважаючи на те, що рана зажила, ходи, за якими такі мікроорганізми можуть проникнути в глиб тканин, ще є. Якщо таке станеться, може розвинутися запалення рани, що вимагає не тільки призначення антибактеріальних засобів у вигляді уколів або таблеток, але і у важких випадках — хірургічного лікування. Саме тому розумно звернутися до лікарів, які знімають шви тільки за допомогою стерильних інструментів.
  2. підніміть перший вузол. Акуратно підніміть його пінцетом невисоко над шкірою.
  3. спробуйте розрізати шовну нитку. Для цього однією рукою потрібно тримати вузол за допомогою пінцета над шкірою, а інший слід взяти ножиці і розрізати нитку, що веде до вузла.
  4. витягніть нитку. Продовжуйте тримати вузол пінцетом і пробуйте акуратно витягнути шов через шкіру. При цьому дана маніпуляція не повинна викликати хворобливих відчуттів, максимум-невеликий дискомфорт.
  5. продовжуйте таким чином знімати шви. Піднімайте вузли пінцетом, розріжте нитку гострими ножицями, витягайте і викидайте її. Продовжуйте такі дії аж до того, поки повністю не позбудетеся від ниток. При цьому важливо уважно стежити за тим, щоб нитка, що розташована із зовнішнього боку, ні в якому разі не потрапила всередину, оскільки це може інфікувати ранку.
  6. ретельно очистіть рану. Переконайтеся в тому, що вона не містить жодного фрагмента швів. Для запобігання появи інфекції і прискорення регенерації покриву необхідно місце післяопераційного рубця обробити слабким розчином йодонату, а потім накласти фіксуючу пов’язку.

Якщо під час зняття швів шкіра почала кровить, це означає одне –ви поспішили зі зняттям швів! в цьому випадку найкраще зупинитися і звернутися до лікаря, який зніме залишилися шви.

Ні в якому разі не витягайте сам вузол через шкіру, оскільки він неодмінно застрягне і спровокує кровотечу.

Якщо шов наклали внутрішньошкірно, він зазвичай не знімається. В цьому випадку слід лише обрізати з двох сторін нитки, трохи підтягнути і надсечь. Потім рана обробляється за вищеописаним способом і накладається пов’язка.

У деяких випадках знімають внутрішньошкірні косметичні шви. При цьому потрібно потягнути нитку за один кінець, притримуючи інший кінець рани.

Отже, зняття швів – це процедура безболісна, але все-таки неприємна. Для цього важливо трохи потерпіти. Вже через кілька днів все повинно повністю зажити, хворобливі відчуття пройти.

Однак, якщо больовий синдром з’явився після зняття швів, а рана викликає дискомфорт, можете прийняти знеболюючі засоби (кетанов, диклофенак, мелоксикам та інші).

Крім того, біль після зашивання рани може бути пов’язана і з тим, що під час зав’язування вузлів в рані може залишитися частина нервового закінчення, яке перетягується, а тому і обумовлює виникнення болю.

Якщо рану зашили шовковими нитками, а вони — нерассасивающийся шовний матеріал, їх обов’язково потрібно вчасно зняти за вищеописаною методикою.

Правильний догляд за шрамом

Як правильно доглядати за шрамом? головне — при виникненні будь-яких проблем з раною вчасно звернутися до лікаря.

Якщо рана знову відкриється, вам буде потрібно знову накласти шви на неї. На жаль, одними тільки бинтами і очікуванням загоєння в цьому випадку не вийде обійтися.

Отже, двічі на добу обробляйте шов. Як обробляти його? якщо під рукою є перекис водню, то це відмінно.

Для початку змочіть шов перекисом водню, почекавши, поки вона закінчить «шипіти». Після цього промочіть стерильний бинт в перекису. За допомогою ватної палички нанесіть прямо на шов зеленку.

Сильних больових відчуттів відчути не вийде, може лише виникнути легке печіння, яке незабаром пройде. Якщо шов запалився в деяких місцях, злегка припекіть його 40% медичним спиртом.

Весь шов протирати не можна, оскільки шкіра стане сильно сохнути, а це сповільнить процес відновлення тканин. Якщо зупинити запальний процес вам не під силу, обов’язково відвідайте хірурга, проконсультувавшись з ним з цього питання.

Заборонено обробляти шов йодом! замініть зеленку фукорцином, проте його недолік в тому, що його після заживання рани буде дуже складно відмити.

Також постарайтеся не знімати корости і не прибирати білястий наліт, так як це свідчить про те, що йде побудова нового шару епітелію. При його пошкодженні утворюються поглиблення, тому навіть косметичний шов може залишитися на все життя помітним.

  1. захистіть від можливих травм рану. Шкіра зміцнюється поступово і дуже повільно, а після зняття швів міцність шкіри на місці шва в кращому випадку становить 10% від норми. Тому постарайтеся стежити за тим, щоб випадково не травмувати ту область.
  2. захистіть рану від ультрафіолету. Уф-випромінювання шкідливо навіть для повністю здорової шкіри, а молода тоненька шкірка, якій ледь заросла рана, особливо схильна до його негативного впливу. Якщо ви знаєте, що рана потрапить під світло ламп солярію або сонячні промені, обов’язково використовуйте сонцезахисний крем.
  3. застосовуйте засоби на основі вітаміну e. Ці препарати допоможуть прискорити процес відновлення, проте їх дозволяється застосовувати тільки лише після повного закриття рани.

Нагадування

Знімати шви після великого хірургічного втручання самостійно не рекомендується. Всі вищенаведені інструкції призначені лише для допомоги в знятті невеликих швів.

Якщо вам не сказав хірург нічого іншого, постарайтеся не мочити не мити милом порізи від швів.

Заборонено знімати в домашніх умовах хірургічні дужки. Для цього лікарі використовують спеціальний інструмент, а ваш маніпуляції можуть тільки погіршити травму.

Отже, якщо володіти вищенаведеними знаннями і зробити все акуратно, то можна не хвилюватися про можливе інфікування і пошкодження тканини, а рубець більше не буде турбувати своєю хворобливістю.

Однак варто визнати, що звернення до лікаря – це більш безпечний метод позбавлення від швів.

Ці матеріали будуть вам цікаві:

Додати коментар скасувати відповідь

Вся інформація, надана на даному сайті, є виключно ознайомчою і не призначена в якості керівництва до дії. Перед застосуванням будь-яких засобів обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем. Адміністрація сайту не несе відповідальності за використання на практиці рекомендацій зі статей.

Як знімати шви в домашніх умовах – метод зняття і можливі терміни

Хірургічний шов можна зняти самостійно, якщо володіти певними знаннями і робити все акуратно. Хоча при цьому важливо пам’ятати: найкращим рішенням завжди буде звернутися до лікаря. Тому що є ризик занести інфекцію або пошкодити тканини. Але краще все-таки знати, як знімати шви в домашніх умовах. Щоб в разі чого завжди мати необхідну базу знань.

Як правило, подібне закріплення тканин людини має свій термін зняття. Він може варіюватися в залежності від частини тіла, на яку накладено шов. Як правило, виділяються три терміни:

· в середньому-7-9 діб;

· голова / шия-6-7 днів;

· гомілки, стопи і операції на грудній клітці – 10-14 днів.

Потрібно пам’ятати, що багато що залежить від характеру рани і віку, імунітету і регенеративних здібностей потерпілого. Так, літні люди повинні носити будь-який шов не менше двох тижнів. Те ж стосується і тяжкохворих людей, чий організм ослаб. У будь-якому випадку бажано перед зняттям проконсультуватися з лікарем.

І головне – шви можна знімати тільки тоді, коли краї рани вже зрослися. Інакше є ризик, що вона знову розійдеться. І то за умови, що рана не запалилася: в такому випадку потрібно бігти до лікаря.

До речі, не варто самостійно чіпати шви від серйозних порожнинних операцій – це дуже небезпечно. У домашніх умовах можна знімати тільки шовчики від невеликих ран.

Для цього знадобляться:

· гострі ножиці-хірургічні або манікюрні;

· марлева серветка, бинти, пластир;

· йод, медичний спирт, мазь-антибіотик;

· окріп і посудина під нього.

Для початку потрібно простерилізуватиІнструменти-прокип’ятити і ретельно обробити спиртом. Можна для вірності півгодини також витримати їх в спирті. Якщо мучить питання, чи боляче знімати шви, то відповідь: не дуже. Як правило, людина відчуває легкий дискомфорт. Але це якщо шви не вросли. В такому випадку допоможе тільки лікар.

Потім починається безпосередньо процес зняття швів. Тут важлива акуратність. Потрібно спочатку залити місце розташування швів йодом, ретельно їх обробляючи з усіх боків. Потім дуже акуратно пінцетом треба підняти нитку над шкірою так, щоб з каналу здався чистий шматочок нитки. Ось його і потрібно перерізати. Дуже важливо не залишити на кінчику, який ближче до шкіри, брудну нитку – це загрожує інфекцією.

Після перерізання нитки з одного краю шва потрібно взятися пінцетом за інший край і акуратно витягнути нитку. Не можна ні в якому разі робити так, щоб брудна нитка проходила через тканини. Тільки чиста! після зняття всіх швів необхідно знову обробити рану і закрити її стерильною пов’язкою. Бажано обробити маззю з антибіотиком.

Будь першою, і про твою думку дізнаються всі!

  • про проект
  • угода
  • умови проведення конкурсів
  • реклама
  • медиакит

Свідоцтво про реєстрацію змі ел №фс,

Виданий федеральною службою з нагляду у сфері зв’язку,

Інформаційних технологій і масових комунікацій (роскомнадзор)

Засновник: товариство з обмеженою відповідальністю «херст шкульов паблішинг»

Головний редактор: дудіна вікторія жоржевна

Copyright (c) тов «херст шкульов паблішинг», 2017.

Будь-яке відтворення матеріалів сайту без дозволу редакції забороняється.

Контактні дані для державних органів

(в тому числі, для роскомнадзора):

У women’s network

Будь ласка, спробуйте ще раз

На жаль, даний код не підходить для активації.