Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

64

Домашня наливка володіє божественним ароматом, смаком і кольором. У домашніх умовах можна зробити наливку з будь-яких ягід і фруктів. При цьому не обов’язково вміти готувати щось ще. Дотримуючись простих правил і всіх рекомендацій, будь-яка господиня або господар можуть створити смачний напій. Давайте докладніше розберемося, як готується наливка з черноплодки.

Чорноплідна горобина є дуже корисною ягодою. Її збирати потрібно після перших заморозків. Для наливки можна взяти заздалегідь висушені плоди. Перед приготуванням важливо з кожної ягідки видалити ніжки. Також потрібно окремо відібрати маленькі, гіркі ягідки і зіпсовані.

Алкогольної основою для напою може послужити горілка, розбавлений сорокаградусний спирт, очищений самогон або коньяк. Загалом, те, що є у вашому домі.

Важливо приготувати глиняний або керамічний горщик або ж чавунний казан з кришкою об’ємом більше двох літрів.

Щоб наливка вийшла більш насиченого смаку, в кожній великій ягідці можна зробити дірочки за допомогою зубочисток.

Наливка з чорноплідної горобини володіє кольором деревних меблів і характерним запахом лісової горобини. П’ється алкоголь легко і приємно.

Ягоди можна використовувати вдруге. Їх просто потрібно залити алкогольної основою і приготувати за описаним вище рецептом. Другий варіант напою виходить трохи м’якше, ніж перший.

Наливку можна приготувати без цукру і розлити її в дві пляшки. В одній пляшці буде напій для чоловіків, а в другій для жінок, куди можна додати за смаком потрібну кількість цукру.

готуємо алкогольний напій з горобини

Існує багато різних варіантів приготування наливки з черноплодки. Ось деякі з них:

  1. перший рецепт приготування алкогольного напою:
  2. другий рецепт приготування наливки з горілкою. Переберіть півтора кілограма ягід горобини. Промийте і добре просушіть. Помістіть ягоди в банку і засипте двома склянками цукрового піску. Зверху вилийте півтора літра горілки, обов’язково залишивши до верху пару сантиметрів вільного місця. Банку накрийте пергаментом, складеним в три шари і перев’яжіть ниткою або накрийте кришкою. Поставте заготовку в темне холодне місце на два місяці. Через деякий час процідіть, і щільно закрийте пляшки. Зберігати таку наливку в домашніх умовах потрібно в холодному місці;
  3. третій рецепт напої з гвоздикою, яка додасть напою ароматичну нотку. У банку висипте півтора кілограма ягід. За допомогою дерев’яної качалки перетворите їх в кашку. Додайте пів кілограма цукру і три бутони гвоздики. Добре перемішавши масу, перев’яжіть шийку банки марлею і поставте її на пару днів в темному місці на кухні. Через деякий час залийте суміш літром горілки. Накрийте банку кришкою і залиште в спокої на 60 днів в темряві при температурі 20 градусів. Готовий напій процідіть, і розлийте по пляшках. Зберігати наливку можна не більше трьох років;
  4. ще один рецепт наливки з додаванням меду. У банку помістіть півкілограма ягід чорної горобини. Додайте 30 грам рідкого меду і добре перемішайте. Потім отриману суміш додайте до спирту або воді (півлітра). Знову добре перемішайте. Накрийте банку кришкою і поставте в темному теплому містечку на 80 днів. Один раз в сім днів банку потрібно добре струшувати. Готову настоянку на спирту або горілці процідіть, і розлийте по пляшечках. Зберігати можна скільки завгодно в темному місці;
  5. рецепт приготування наливки з вишневим компонентом. Стакан чорноплідної горобини змішайте з 150 вишневими листочками. Залийте літром води і прокип’ятіть близько півгодини на повільному вогнику. Дайте настоятися відвару протягом доби. Через деякий час процідіть, і додайте цукор (300 грам). Підігрійте до кипіння і зніміть з плити. Остудивши, додайте півлітра горілки і поставте напій в темному місці на сім днів. Щоб напій вийшов красивого кольору, додайте в неї столову ложку лимонної кислоти. Завдяки листю вишні, він стає схожий за смаком на вишнівку;
  6. змішайте 33 листочка вишні, стільки ж листочків смородини та малини, стакан чорноплідної горобини, 800 мілілітрів води. Проваріть масу півгодини. Остудіть, процідіть і додайте склянку цукру і лимонну кислоту (5 грам). У остигнула наливку додайте півлітра горілки і добре перемішайте. Дайте настоятися не менше двох місяців.

корисність наливок

Якщо такий напій пити по сорок грам на добу, він має лікувальні властивості, так як в них зберігаються всі корисні компоненти свіжих ягідок. З метою профілактики будь-яку наливку в помірній кількості можна приймати:

  1. щоб підвищити імунітет;
  2. щоб знизити рівень холестерину в крові;
  3. щоб поліпшити апетит і нормалізувати травлення;
  4. щоб знизити артеріальний тиск;
  5. щоб зміцнити стінки судин і поліпшити їх еластичність.

Запам’ятайте! навіть з профілактичною метою наливки найкраще пити тільки після консультації з лікарем.

хитрощі, пов’язані з наливкою

Якщо покласти в наливку трохи листочків вишні, у вас вийде справжня вишнева наливка з чорноплідної горобиною.

Щоб отримати ароматний, смачний і прозорий напій, ягоди потрібно пров’ялити в духовці при температурі не вище ста градусів. В’ялити потрібно протягом двох-шести годин, час від часу перемішуючи ягідки. Потім горобину остудіть, і залийте алкогольної основою.

Щоб наливка в домашніх умовах вийшла з родзинкою, звичайний рецепт приготування можна трохи змінити. Тобто на один кілограм ягід можна додатково взяти:

  • три зірочки бадьяна, який додасть наливке легку анісову нотку;
  • вишню, кілька бутонів гвоздики, один листочок лавра;
  • абрикоси, кардамон (вісім штучок) або корицю (пару паличок);
  • сливи, червоний перець чилі (дуже маленький шматочок), корінь імбиру;
  • груші, ваніль (четверту частину);
  • яблука, корицю і мускатний горіх;
  • брусницю, апельсинову цедру і запашний перець;
  • журавлину, трохи імбиру або мускатного горіха;
  • обліпиху, м’яту і корицю.

Якщо ви хочете приготувати наливку з горобини без спецій, а просто з іншими ягодами, найкраще підійдуть яблука і брусниця.

коли не можна пити наливку?

Наливку протипоказано пити при алергічної реакції або індивідуальної непереносимості компонентів алкоголю. Також краще її не пити при виразці шлунка, гастриті і підвищеному згортанні крові. Протипоказана вона при стенокардії і гіпертонії, так як в ній міститься багато вітаміну с, який може спровокувати появу тромбів. Наливку також не рекомендується пити майбутнім матерям і маленьким діточкам.

Тепер ви знаєте, як можна приготувати наливку з горобини в домашніх умовах. Вибравши один рецепт з перерахованих, приготуйте цей ароматний напій і почастуєте їм своїх рідних і друзів. Щоб урізноманітнити алкогольні напої в своєму барі, можете приготувати наливки за різними рецептами і порівняти їх смакові якості.

Чорноплідна горобина (аронія чорноплідна) має дивовижний насичений аромат, тому вона часто входить до складу різних рецептів при виготовленні домашніх заготовок – соків, компотів і смачних алкогольних напоїв – настоянок, наливок. Чорноплідна горобина містить велику кількість корисних речовин, які зберігаються в ягодах навіть після теплового впливу. Наливка з чорноплідної горобини зроблена в домашніх умовах виходить з ніжним ароматом і приємним рубіновим кольором. Серед домашніх винокурів рецепти напоїв з черноплодки дуже популярні.

відбір і підготовка плодів. перш ніж приступити до процесу приготування наливки необхідно знати деякі моменти. У плодах горобини чорноплідної міститься багато дубильних речовин, тому смак у неї терпкий. Що б заощадити на кількості цукру і пом’якшити терпкість ягоди потрібно збирати після невеликих осінніх заморозків. Якщо плоди були зібрані до заморозків, то їх можна потримати в холодильнику 2-3 дні. Таким чином вдасться зменшити терпкість горобини. Ягоди для наливки повинні бути дозрілі без цвілі, очищені від плодоніжок, необхідно видалити недозрілі і зіпсовані плоди.

класичний рецепт наливки з чорноплідної горобини

Досить міцний варіант алкогольного напою, по градусності нагадує настоянку, але готується з додаванням цукру. У рецепті можна використовувати замість горілки, очищений самогон або сортування зі спирту. На виході вийде приблизно літр наливки міцністю-16-20°.
Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

Інгредієнти:

  • горобина чорноплідна-1 кг;
  • Малюнок а12-комірник в’язолистий. Багаторічна рослина з сімейства розанних з повзучими кореневищами і міцними ребристими стеблами до 1-2 м заввишки. Листя переривчасто-перисті, щільні, зверху голі, темно-зелені, знизу біловійлочні. Квітки дрібні з жовтувато-білим віночком, зібрані у великі густі волотисте верхівкові суцвіття. Росте на сирих і заболочених луках, трав’яних болотах, на вирубках сирих лісів, в заростях чагарників, вільшаниках, по берегах річок, струмків і озер. Місцями утворює зарості в кілька сот гектарів. Цвіте в червні-липні. Розмножується переважно вегетативно. На заплавних луках починає вегетувати після спаду порожнистих вод і продовжує до пізньої осені. Наявність комірника вказує на те, що грунти бідні доступними формами калію і фосфорної кислоти. Чутливий до витоптування. Поживна цінність невисока: містить протеїну 8,7%, клітковини 26,1%. Задовільно поїдається кіньми разом з іншими рослинами, велика рогата худоба на пасовищах поїдає цю рослину погано, влітку олені посередньо їдять листя і суцвіття. Гарне кормова рослина для бобрів, промислової птиці, маралів. На сінокосах вважається бур’яном. Тверді стебла роблять сіно грубим. Кореневище і верхня частина стебел містять багато дубильних речовин.

    Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

    Малюнок а13-лисохвіст тростинний і луговий-багаторічний кореневищно-рихлокустовой верховий злак озимо — ярого типу розвитку висотою 70-120 см.коріння проникають на невелику глибину. Стебла прямостоячі або піднімаються, м’які, рясно облистнені, з великою кількістю довгих прикореневих листя, по масі листя кілька переважають над стеблами. Суцвіття-султан, відцвілі колоски бліді, білуваті або попелясто-чорні.

    Широко поширений в лісовій зоні і гірських районах, почасти в лісостепу на вологих і болотистих луках, нерідко утворює чисті зарості на помірно вологих заливних луках з рясним наілком. Віддає перевагу багатим пухким грунтам, забезпеченим вологою, не виносить засолення. Добре витримує тривале (до 30-45 днів) затоплення, але не переносить застійних вод.

    Страждає від посухи, морозостійкий, устій — чин до весняних заморозків і крижаній кірці, тіньовитривалий. Цінна кормова рослина. У 100 кг сіна міститься в середньому 47,7 корм. Од., 5,1 кг перетравного протеїну і 10 г каротину, в траві пасовища-відповідно 23,2; 2,7 і 40. Дає урожай сіна від 2,5-3 т/га на суходолах до б т/га на заплаві. Як сіно, так і пасовищну траву добре поїдають майже всі види худоби, вівці їдять цю траву дещо гірше.

    Ранній злак, з весни швидко росте, дає ранній зелений корм на пасовище. Повного розвитку досягає на третій рік після посіву, тримається в травостоях до десяти років. Добре, але повільно відростає після скошуванні стравлювання, при інтенсивній пастьбі худоби і низькому стравлюванні випадає з травостою. При несприятливих умовах нерідко на початку літа покривається іржею. Висівається при створенні культурних пасовищ і сіножатей на осушених болотах, низинних, заплавних луках, а також на забезпечених вологою суходільних і гірських луках. Норма посіву насіння в чистому вигляді розкидним способом 20 кг/га, рядовим — 16, в травосуміші 4-6 кг/га.

    Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

    Малюнок а14-лядвенец рогатий-стержнекорневой багаторічник з дуже потужною розгалуженою кореневою системою, що заглиблюється до 1,5 м. Стебла численні, піднімаються або лежачі, сильно гіллясті, висотою 10-40 см, в культурі б0-80 см.листя п’ятірні: три верхніх листочка розташовані на верхівці черешка, два нижніх — біля основи. Квітки зібрані по п’ять-шість в парасольки, що сидять в пазухах листків. Віночок жовтий, іноді з помаранчевим прапором. Боби лінійно здавлені, прямі або слабоізогнутие, голі. Поширений на луках, схилах, по берегах річок, часто як бур’ян. Навесні відростає дуже рано, зацвітає раніше інших бобових і вегетує до пізньої осені. Фази цвітіння, плодоношення і дозрівання насіння розтягнуті.

    Повного розвитку досягає на другий рік життя, в сіяних травостоях тримається до десяти років. Урожай сіна 3-4 т / га, в сприятливих умовах до б т / га. Сіно ніжне, охоче поїдається всіма видами худоби. У фазі вегетації ця рослина добре їдять на пасовище всі сільськогосподарські тварини. У квітучому стані худоба не їсть цю рослину через вміст в квітках гіркого речовини. Силос тварини їдять добре. Виключно высокоотавное рослина. Лядвенец рогатий відноситься до кращих кормових трав. У 100 кг зеленого корму міститься 25,7 корм. Од. І 4,5 кг перетравного протеїну. Містить каротин і вітамін с. Рекомендується в травосумішах для створення сіяних сіножатей і пасовищ, особливо на вологих солончакових луках.

    Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

    Малюнок а15-ситник-багаторічна сіро-зелена рослина з сімейства ситникових висотою до 50 см з повзучим кореневищем. Стебла біля основи одягнені довгими і широкими світло-іржавими піхвами. Листя гладкі, жолобчасті. Суцвіття довгасто-волотисте. Приквітковий лист коротше суцвіття або дорівнює йому. У лісостепових, степових і напівпустельних районах на солончакових грунтах, біля боліт і лиманів нерідко утворює самостійний пояс рослинності. На заливаються приморських луках є цінною сінокісною травою.

    Відомості про кормову цінність суперечливі. У західному сибіру і казахстані на пасовищах велика рогата худоба поїдає цю траву задовільно. Квіти добре їдять кролики. У сіні добре і задовільно поїдається всіма видами сільськогосподарських тварин. Сіно містить 9,7% протеїну, 30,9 клітковини, 50,4% безазотистих екстрактивних речовин.

    Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

    Малюнок а16-щавель кінський-багаторічна рослина сімейства гречаних висотою 90-150 см.кореневище потужне, стрижневидне, розгалужене. Глибина проникнення коренів 2,1-4 м, бічні корені розростаються в сторони до 2 м.стебло прямостояче, борознисте, у верхній частині гіллясте. Листки великі, довжиною до 25-30 см, шириною 15 см, довгасто-трикутні або яйцеподібні, біля основи серцеподібні, знизу бархатисто-опушені; черешки довгі, жолобоподібні, з плівчастим по краю війчастим розтрубом. Верхні листки дрібніші. Суцвіття довге, мутовчато-гіллясте, довгасто-пірамідальне. Плід-тригранний горішок. Розмножується насінням і вегетативно.

    Особливо рясний в центральній частині річкових заплав. У заплавах річок переносить замулення до 20 см.росте на досить багатих вологих грунтах з реакцією, близькою до нейтральної. Іноді зустрічається на слабозасолених грунтах. Щавель кінський стійкий до весняних заморозків. На луках шкідливий бур’ян, так як пригнічує розвиток цінних кормових трав і знижує їх врожаї. Стебла сохнуть повільно, через що сіно в стогах часто загниває. Погано переносить систематичне скошування, нестійкий до випасу. Тварини поїдають тільки молоде листя. Поживна цінність невисока. Плоди є хорошим кормом для домашньої птиці.

    Заходи боротьби: скошування до дозрівання насіння, використання луки під пасовище з підкошуванням нез’їдених залишків трави, підрізування кореневищ протягом ряду років на глибині 10-20 см.

    Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

    Рід верба включає 3 підроди: верба, ветрікс і хаметія. Верби-великі дерева (близько 30 видів) переважно відносяться до першого підроду, верби інших життєвих форм розподіляються між підродами ветрікс і хаметія. В срср природно ростуть близько 150 видів верби, що входять до складу підродів верба і вет-рикс.
    До підроду верба (salix) відноситься верба біла або срібляста, або ветла (s. Alba) — дерево, в хороших умовах досягає 30 м у висоту і 3 м в діаметрі стовбура. Кора сіра, тріщинувата, крона широка, округла, сучки ламкі в зчленуваннях. Бруньки притиснуті, червонувато-жовті, опушені; молоді пагони і листя покриті численними шовковистими волосками сріблястого відтінку. Листя ланцетні, 5-12 см завдовжки, загострені до вершини, по краю дрібнопильчасті (рис. 40), іноді на черешках є залозки. Цвіте незабаром після розпускання листя, насіння дозріває через 3-4 тижні після зацвітання, на початку літа. Розмножується насінням. Після рубки утворює рясну поросль. Розлучається шляхом посадки кілків. Росте швидко, доживає до 100 років і більше. Дерево світлолюбна, зимостійка, є едифікатором заплавних ветлових лісів в середній і південній смугах європейської частини срср, в криму, на кавказі, південному уралі, в західному сибіру.
    ^ верба ламка, або рокита (s. Fragilis)-дерево 15-20 м ви-сотої і зі стовбуром до 0,5 м в діаметрі. Гілки тендітні в зчленуваннях, легко обламуються сильним вітром або великими пті-
    Цамі, звідки і походить назва цієї верби. Пагони голі, оливково-зеленуваті і жовтувато-бурі; нирки чорні, як і пагони, блискучі. Листя до 15 см завдовжки і 3,5 см завширшки, зазвичай ланцетні, з витягнутою в тонке косе вістря вершиною, по краю грубопильчасті (рис. 40), щільні, зверху темно-зелені, глянцеві, знизу світло-сизі. Навесні ця верба облиствяется рань-ше інших видів верби, а завершуєЩіпка.

Спосіб приготування:

  1. промити і покласти на дно банки плоди, додати розтоплений мед.
  2. промити кору дуба, покласти в банку. Наповнити банку з інгредієнтами спиртом, відправити настоюватися в прохолодне затемнене місце на 90 днів.
  3. раз за сім днів крім останнього тижня струшувати банку.
  4. відфільтрувати, розлити по бутлях, щільно закупорити.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

З вишневим листом

  • час: 40 хвилин.
  • кількість порцій: 7 персон.
  • калорійність страви: 225 ккал.
  • призначення: аперитив, вечеря, лікувальна профілактика.
  • кухня: російська.
  • складність: легка.

Наливка з черноплодки з вишневим листом виходить насиченого красивого бурштинового кольору з м’яким смаком. Приготувати напій в домашніх умовах можна у великих обсягах, наливка має властивість зберігатися тривалий час. Горілку можна замінити коньяком, а вишневе листя розбавити смородиновими і малиновими в однакових пропорціях (наприклад, по 33 листа).

Інгредієнти:

  • горілка — 1 літр;
  • аронія стигла-400 г;
  • цукор – 300 г;
  • листя вишні – 100 г;
  • кислота лимонна – 1 столова ложка.

Спосіб приготування:

  1. кип’ятити листя вишні 10 хвилин в 1,5 літрах води під закритою кришкою, витягнути їх.
  2. в ту ж воду додати плоди, варити 10 хвилин.
  3. за 5 хвилин до готовності додати цукор і лимонну кислоту.
  4. дати охолонути, процідити, просушити аронию. До настою додати горілку, розмішати, розлити по пляшках.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

З лимоном

  • час: 30 хвилин+5 тижнів на настоювання.
  • кількість порцій: 3 персони.
  • калорійність страви: 162 ккал.
  • кухня: російська.
  • складність: легка.

Один з варіантів, як урізноманітнити настоянку – додати в неї лимонного соку. Ягоди аронії варто вибрати ті, що були зібрані після перших заморозків. Якщо вони зірвані раніше, можна покласти плоди в морозилку на два-три дні. Ягоди повинні бути без цвілі і дефектів. Напій на аронії з додаванням лимона настоюється менше, ніж в інших рецептах – всього 2-3 тижні.

Інгредієнти:

  • рослини-500 г;
  • спирт 40-50% – 500 мл;
  • цукор – 200 г;
  • вода – 200 мл;
  • лимон – 3 шт.

Спосіб приготування:

  1. до промитим плодам в банку додати воду, цукор, лимонний сік і спирт. Закупорити і прибрати на три тижні в темне місце, періодично струшуючи.
  2. процідити наливку, прибрати настоюватися ще на 2 тижні.
  3. розлити по пляшках.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

З гвоздикою

  • час: 20 хвилин+60 днів на настоювання.
  • кількість порцій: 8 персон.
  • калорійність страви: 170 ккал.
  • призначення: аперитив, лікувальна профілактика.
  • кухня: російська.
  • складність: легка.

Сушена гвоздика добре поєднується з корицею і надає напою пряні ароматні нотки. Термін зберігання наливки після фільтрації — 3 роки. Ягоди можна використовувати повторно, знову заливши їх алкоголем і наполягаючи таку ж кількість часу, що і в перший раз. Рідина після другої процедури виходить м’якше, але такий же приємною. Спеції слід додати свіжі.

Інгредієнти:

  • ягоди – 1,5 кг;
  • горілка-1 літр;
  • цукор – 500 г;
  • гвоздика – 3-4 бутона.

Спосіб приготування:

  1. плоди промити, покласти в банку, потовкти, додати гвоздику, підсолодити, перемішати.
  2. шийку перев’язати марлею, відправити в темне місце на 2 дні.
  3. додати горілку, залишити настоюватися два місяці.
  4. профільтрувати, розлити по бутлях.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

З сушених ягід

  • час: 30 хвилин+4 місяці на настоювання.
  • кількість порцій: 8 персон.
  • калорійність страви: 221 ккал.
  • призначення: аперитив, вечеря.
  • кухня: російська.
  • складність: легка.

Спиртова основа і сушені ягоди скорочують термін придатності продукту до трьох місяців після настоювання. Після цього часу настоянка з чорної горобини набуває яскраво виражений запах спирту. Настоюватися продукт повинен чотири місяці в темному приміщенні. Використовується настоянка на чорноплідної горобини на спирту в лікувальних цілях, додається в чай або подається як десертний напій.

Інгредієнти:

  • сушена ягода-500 г;
  • спирт – 1 літр;
  • цукор – 400 г.

Спосіб приготування:

  1. промити плоди, пропустити через м’ясорубку, покласти в банку.
  2. підсолодити, додати спирт, перемішати.
  3. відправити настоюватися.
  4. профільтрувати, розлити по пляшках.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

Відео

Приготована в домашніх умовах настоянка з чорноплідної горобини, черноплодки або як ще її називають аронії являє собою прекрасний алкогольний напій, здатний прикрасити будь-який святковий стіл. Вона володіє характерним трохи терпким смаком, який припаде до смаку всім вашим гостям.

В якості алкогольної складової може використовуватися якісна горілка будь-якої влаштовує вас марки, розбавлений чистою водою етиловий спирт міцністю від 40 до 45 градусів, недорогий коньяк або добре очищений самогон власного приготування.

Крім вибору спиртової основи також важливо правильно відібрати ягоди чорноплідної горобини. По-перше, збір врожаю найкраще провести після першого нічного заморозка. По-друге, не слід збирати для приготування настоянки занадто маленькі ягідки, так як вони дуже гіркі. По-третє, відбраковують всю зіпсовану черноплодку. Пам’ятайте, навіть 2-3 підгнилі ягоди здатні зіпсувати смак всієї партії напою.

класичний рецепт

Пам’ятайте фразу: «все геніальне-просто!»? її ніби говорили саме про цей рецепт настоянки з чорноплідної горобини.

Отже, нам знадобляться такі інгредієнти:

  • якісна горілка — 500 мл;
  • стигла чорноплідна горобина – 500 грам.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

Для цього домашнього рецепта також підходять сушені ягоди черноплодки. Якщо ви плануєте використовувати саме їх, то беріть 250 грам.

У класичному варіанті цей напій готують без цукру. Однак ті любителі спиртного, які вважають за краще солодкі настоянки і лікери, можуть додати цей компонент в потрібній пропорції.

Процес приготування.

1. Помийте підготовлені ягоди в прохолодній воді, дайте їм висохнути і пересипте в літрову скляну банку.

2. Залийте чорну горобину горілкою, розмішайте, герметично закупорьте кришкою і додатково гарненько збовтайте.

3. Наполягайте в темній коморі протягом 2 місяців. Відповідний температурний режим становить від 18 до 25 градусів за цельсієм. Кожні три дні збовтуйте банку.

4. Відфільтруйте настій через щільну тканину або складену навпіл марлю.

На цьому настоянка з чорноплідної горобини на горілці готова. Можете пробувати.

Зверніть увагу, що залишилася після настоювання чорну горобину можна повторно використовувати. Для цього залийте її тією ж кількістю спиртного. Терміни настоювання також не змінюються. Дивно, але отриманий в результаті напій нічим не поступатиметься алкоголю з першої партії.

рецепт з гвоздикою

Розширення списку вихідних компонентів дозволить зробити краще аромат настоянки і додасть її смаку нові приємні грані.

Нам будуть потрібні такі інгредієнти:

  • розведений етиловий спирт (42-44%) – 700 мл;
  • стигла черноплодка – 1 кг;
  • цукровий пісок – 250 грам;
  • гвоздика-2 бутони.

Горілка з чорноплідної горобини. Настоянка з горобини чорноплідної: простий рецепт в домашніх умовах

Алгоритм приготування.

1. Горобину пересипаємо в трилітрову скляну банку і тиснемо будь-яким зручним вам способом. Найпростіше використовувати дерев’яну толкушку. Відправляємо до неї цукровий пісок і гвоздику.

2. Горловину банки перехоплюємо чистою марлею або будь-який інший тканиною і залишаємо на 2 дні настоятися в коморі.

3. Знімаємо тканину і заливаємо всередину спирт. Все ретельно перемішуємо, щільно закупорюють пластмасовою кришкою і додатково інтенсивно струшуємо.

4. Наполягаємо напій в коморі протягом двох місяців. Кожні кілька днів збовтуйте вміст використовуваної ємності.

5. Після закінчення цього періоду процідіть настій через ватно-марлевий фільтр. Якщо продукт вийшов каламутним повторіть дану процедуру.

Тепер настоянка з черноплодки готова. Смачної дегустації!

Медовий рецепт

Для приготування в домашніх умовах нам будуть потрібні наступні компоненти:

  • очищений самогон — 700 мл;
  • стигла черноплодка – 700 грам;
  • свіжий мед – 3 столові ложки.