Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

76

1. Формувати неповторний вигляд саду або парку дизайнерам допомагають незамінні почвопокривні рослини. Яскравим представником цієї групи є багаторічний сланкий флокс.

Квітучий килим, який утворюють кущики, суцільно усипаний яскравими бузковими, рожевими, фіолетовими та інших відтінків суцвіттями. Ошатний покрив утворюється рано навесні, його можна побачити в альпінаріях і газонах, клумбах і підвісних кашпо.

Флокси настільки невибагливі, що їх вирощування прекрасно освоюють початківці квітникарі. Забезпечте їм світло і ділянку без застою вологи-далі вони впораються самі.

Що ще необхідно цим невисоким квітучим кущах для нев’янучого зростання. Який сорт флокса вибрати і як розмножити багаторічні почвопокривні квіти.

Безліч різновидів флоксів відомо в світі. Більше сорока видів одомашнені. А вже сортів і гібридів налічується кілька сотень. У дикій природі росте на кам’янистих схилах і в ущелинах, піщаних пагорбах. Можна зустріти його і в тіні чагарників, якщо місце добре освітлено.

Рослина являє собою розлаписті кущики, покриті вузенькими, витягнутими і загостреними листками.

Пухкі або щільні дернини, які утворює коренева система рослини, здатні швидко нарощувати обсяг. До цвітіння подушка куща (нагадує купину з моху) у висоту може досягати всього 8-10 сантиметрів. Далі з’являються невеликі квітконоси, на яких розташовується до двох віночків, зібраних в суцвіття.

Висота куща стає 15-20 сантиметрів.

Парасольки суцвіть містять до 7-8 квіток, вони можуть бути і поодинокими. Їх діаметр 2,5-3 сантиметри. Пелюстки флокса мають різні відтінки кольору, схожі на льодяники, вони бувають глибоко розсічені або нагадують форму сердечка.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Сланкі флокси, з листочками у вигляді шила, дуже полюбилися дачникам. Ці квіти відомі численними сортами, що радують чудовим розмаїттям. Довге цвітіння (з середини травня по вересень), іноді два рази за сезон, популярності тільки додає.

різновиди і сорти низькорослих флоксів

Роздвоєний

Любить кам’янисті і піщані ландшафти, кущик невисокий (15 сантиметрів). Стебла тверді, опушені, листочки 4-5 см. Квітки різного кольору, роздвоєні.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Карликовий

Має висоту 25-30 см., листя коротке, вузьке, з пушком. Дрібні квітки мають форму щитка, їх багато і розташовані вони різноспрямовано.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Дугласа флокс

Американський сорт, росте в скелястих місцевостях в природі. Компактний кущик утворює квітучі килимки білого, пурпурного або інших квітів. Листочки дрібні, не досягають і 2 см., квітки мають темну серединку.

Цей сорт цвіте двічі за сезон, хороший для кам’янистих садків. Розростається неспішно, має висоту всього 10-12 сантиметрів.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Дюймовочка

Висота 10-15 см., розростання йде швидкими темпами. Рожеві квітки холодного відтінку-особливість сорту дюймовочка.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Кенді страйпс

Популярний сорт білого кольору з рожевою поздовжньою смужкою. Довге цвітіння і рясність – основні якості.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Сибірський

Пагонів дуже багато, висота їх 15 см.листочки подовжені, 6 см., квітки дрібні, різних відтінків білого або рожевого кольору. Цей сорт холодостійкий, використовується для культивування в північних і сибірських місцевостях. Цвіте 30 днів.

Теллярія

Бузкові квітки з червоною серцевиною, дуже тривале цвітіння. Величезна кількість зірчастих віночків надають декоративність.

Maischnee

Білі круглі квітки цього сорту засліплюють, а контрастне поєднання з іншими квітами виглядає воістину шикарно.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

неттлтон варіегата

Флокс має строкатого листя і рожеві квітки.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

посадка, розмноження і догляд

вибір місця і грунт

Більшість сланких флоксів люблять освітлені ділянки з невеликою тінню. Справа в тому, що яскраве сонце негативно позначається на яркоокрашенних пелюстках, вони піддадуться вигоряння. Тіньове ж розташування може пригнічувати цвітіння.

Ґрунти гарні суглинні або супіщані, легкі, трохи лужні або нейтральні. Якщо ділянка має утрамбований шар і глинисту землю, верхню частину знімають, замінюючи перегноєм. Добре викласти дренажний шар, так як флокси не люблять застою води.

Красиво виглядають ці квіти, якщо темнофарбовані посаджені разом з білими або світлими. Поєднання виходить дуже ефектне.

Як посадити

Сіяти флокси цього виду можна насінням, їх купують в спеціальному магазині, не намагайтеся зібрати своє насіння, адже материнські сортові ознаки такі кущі втратять.

Посів у відкритий грунт виробляють дуже рано навесні, тоді окремі квіточки з’являться вже восени. Осінні сіянці, пройшовши природну стратифікацію взимку, зацвітуть на наступний рік. Влітку теж садять насіння, але цвітіння відбудеться також в наступному сезоні.

Багаторічні почвопокривні флокси можна посадити насінням на розсаду в лютому-березні.

  • у контейнери насипати спеціальний грунт;
  • в зволожений грунт (на поверхні) помістити насіння, трохи присипати;
  • накрити плівкою, поставити в тепле місце;
  • за необхідності провітрювати і зволожувати посадки;
  • сіяти відразу бажано не густо, так як втручання ці рослини не люблять, коріння можна пошкодити;
  • висаджувати на вулицю після заморозків, на відстані 30-40 сантиметрів.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Розмноження

Крім посадки насіння є інші способи розмноження, вони найбільш часто використовуються садівниками. Характеристику батьківського куща при цьому флокси не втрачають, а ви отримуєте новий посадковий матеріал.

Живцювання

Довільно або спеціально відламані гілки відкидають окремо. Попередньо з нижньої частини держака обірвати листочки. Процедура проводиться рано навесні, до утворення нирок, або в інший час.

Поділ куща

Найбільш поширений метод. Розрослися кущі викопують, поділяють кореневу систему і розсаджують на нове місце. Дуже простий спосіб, його проводять навесні або восени.

Відводками

Оскільки флокси сланкі – їх гілочки розташовуються біля самої землі. Береться будь-який втечу, пригинається і прикопується в грунт тут же.

Дуже скоро з’являться корінці, тоді відводок відрізається від вихідного куща і висаджується на інше постійне місце.

Догляд

Флокси під час вегетації поливають, прополюють і удобрюють. Маніпуляції дозволять продовжити цвітіння і підтримати декоративність.

Поливати необхідно часто, в ранкові або вечірні години. Прополка не настільки обтяжує, оскільки під щільними кущиками бур’янам не дуже комфортно.

Після того, як закінчиться цвітіння, гілки варто обрізати. Така подзимняя обрізка омолоджує і продовжує термін життя почвопокривних флоксів. Старі пагони, до того ж, затінюють молоді і їм бракує світла і простору.

Пересаджувати кущі треба не рідше одного разу на 4-5 років, щоб уникнути виродження сортових ознак і підтримки вихідної величини квіток. Після пересадки декоративність відновиться тільки до майбутнього року.

Підгодівлю можна провести найпростішу, розчином деревної золи, в ній є всі необхідні органічні елементи. Або придбати в магазині спеціальне, мінеральне комплексне добриво.

Укриття на зиму ця рослина не вимагає, крім північних районів. Товстий сніговий покрив відмінно оберігає від вимерзання кущики флоксів. Для пробудження від зимової сплячки і стимулювання зростання деякі садівники використовують полив таким препаратом, як гумат.

Увага! якщо ви помітили, що листочки стали коричневі і скрутилися, значить, їх вразили гусениці або черв’яки. Такі ділянки потрібно вирізати і знищити.

Інші захворювання-септоріоз, фомоз, борошниста роса, вимагають профілактичної обробки бордоською рідиною, колоїдною сіркою. Всі процедури проводити тільки в теплу пору при температурі не нижче 17-20 градусів.

Варто уникати щільної, загущеної посадки рослин цього виду, щоб хвороби і шкідники не переселялися з куща на кущ, а також для кращого провітрювання.

флокс в дизайні саду

Рослина улюблена за чудове поєднання з іншими багатолітниками і чагарниками, з тюльпанами та іншими цибулинними рослинами. Улюблені сусіди цих невисоких кущиків-півонії і клематиси, лилейники.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Вони створюють фон, прикривають простір, довго цвітуть. Гарні для посадки на центральномуПлані, можуть складати основу композиції, в таких посадках:

  • кам’янисті садки;
  • альпійські гірки;
  • в якості бордюру;
  • острівці на газоні;
  • вертикальне озеленення і підвісні кашпо;
  • біля декоративних хвойників;
  • близько садового ставка.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Довгоживучі флокси низеньких сортів відразу стають улюбленцями ділянок, радуючи власників своїм ніжним цвітінням з ранніх весняних днів до самої осені.

  • вид: синюховые
  • період цвітіння: травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень
  • висота: 10-150см
  • колір: білий, рожевий, червоний, блакитний, малиновий, фіолетовий
  • багаторічник
  • зимує
  • сонцелюбива
  • вологолюбний

Флокси – це рід квітів, який включає понад 70 видів, з яких близько 30 видів – дикорослі, 40 – окультурені. Сортів і гібридів налічується до 400. Окремі види флоксів в період цвітіння нагадують високі язики яскравого червоного полум’я. Саме тому карл лінней і дав роду рослин назву, яка в перекладі з грецького означає «вогонь». Батьківщина флоксів-північна америка. З усіх рослин цього роду лише один дикорослий вид виростає в росії. Флокси вологолюбні і досить вимогливі до грунтів. Їм потрібні особливі умови вирощування. Якими ж бувають флокси, посадка і догляд за ними?

Майже всі види флоксів-багаторічні. З усього видового розмаїття лише-однорічник. У рослин цього роду прямостоячі або повзучі стебла. Висота може досягати 10-150 см.

П’ятипелюсткові квітки зібрані в суцвіття на кінцях пагонів. Кількість досягає 90. Забарвлення пелюсток надзвичайно різноманітна: біла, малинова, темно-червона, фіолетова, з розлученнями і точками. Плід-коробочка з насінням, кількість яких варіюється від 70 до 550 в залежності від виду.

Крім однорічника флокса друммонда, всі рослини цього роду багаторічні

Флокси почвопокривні – прикраса квітника

Це сланкі рослини, першими розквітають в саду. Квітки на них з’являються в середині травня. Дуже популярний флокс шиловидний. Він названий так за дрібні довгасті листя, з вигляду нагадують шило. Рослина любить сонце. При його посадці важливо вибрати не надто перезволожене місце, щоб не підгнила коренева система. Коли шиловидний флокс відцвітає, його слід підрізати на третину. Це стимулює зростання і більш рясне цвітіння на наступний рік. Взимку шиловидний флокс потрібно вкривати. Добре підходить для цього сухе листя. Шиловидний флокс ідеальний для прикраси кам’янистих гірок.

Любов’ю садівників користуються і інші сорти почвопокривних флоксів – чарівний, роздвоєний, дугласа, ругеллі. Вони цвітуть в кінці травня і прекрасно підходять для оформлення квітників. Дуже цікава забарвлення квіток флокса ругеллі-пурпурно-блакитна. Особливість флокса чарівного-невимогливість до грунтів. Їм можна оформити підпірні стінки, підніжжя сходів. Кращий час для посадки грунтопокривних флоксів – весна.

Шиловидний флокс може мати будь – яке забарвлення квіток – від білої з різними відтінками до пурпурової

Рихлодерністие сорти-красиві і невибагливі

Вони зацвітають після грунтопокривних. Серед рихлодернистих сортів найпопулярніший-розчепірений (канадський). Садівники його люблять за невибагливість. Дикорослий вид пишно цвіте блакитними квітами з дурманним ароматом, схожим на фіалковий. При сприятливих погодних умовах флокс розчепірений покривається квітами в кінці травня і цвіте близько місяця. Якщо ж сезон посушливий, то рослин відцвітає набагато швидше. Забарвлення квіток окультурених сортів варіюється від білого до фіолетового і лілового. Висаджуючи флокс розчепірений, потрібно постійно стежити, щоб він не заріс бур’янами.

З рихлодернистих сортів також дуже гарний столононосний флокс. Його широко використовують в ландшафтному дизайні, оскільки цей вид швидко розростається і встеляє майданчик розкішним килимом. Цвіте білими, рожевими, блакитними квітками. Ще одне приємне для садівників властивість – невимогливість до освітленості. Столононосний флокс прекрасно себе почуває на затінених майданчиках. Його можна висаджувати під деревами. Рослина добре переносить вогкість.

Квітки столононосного флокса надзвичайно красиві. Особливо цікава малиново-рожеве забарвлення

Кущові флокси – для вологих затінених ділянок

Кущові сорти можуть бути низькорослими (до 1 м) і високорослими (більше 1 м). З низькорослих популярний флокс каролінський. Вітчизняні садівники воліють два сорти — » білл бакер «і»місіс лінгард». Перший за зовнішнім виглядом схожий на флокс канадський. Забарвлення його пелюсток-рожева. Другий-найвищий серед низькорослих сортів (до 110 см). Пелюстки білого кольору. На території росії ці сорти добре приживаються, оскільки нормально розвиваються на кислих грунтах.

З високорослих кущових сортів особливої уваги заслуговують флокси арендса. Вони рано зацвітають і довго радують око запашними квітами. Їх висаджують густо, тому що стебла рослин слабкі і можуть постраждати від негоди. Особливість сорту полягає в тому, що після обрізки вони здатні зацвісти повторно. Для цього пагони обрізають відразу ж після першого цвітіння.

Для садівників представляють інтерес ще два види кущових флоксів – плямистий і волотисте. Вони досить широко поширені. Флокс плямистий отримав свою назву за оригінальне забарвлення квіток. Вони покриті пурпуровими штрихами і цятками. Сорт можна висаджувати в напівзатінених місцях. Флоксом плямистим часто декорують простір навколо водойм, підніжжя дерев. Найпопулярніші сорти — «розалінда», «омега», «альфа», «дельта», «біла піраміда», «наташа». Перевага флокса волотистого в порівнянні з плямистим – більш міцні стебла.

Більш детально про різноманітність флоксів можна дізнатися з відеоролика:

«вогняна квітка » в ландшафтному дизайні

Флокси чудово виглядають як в одиночних посадках, так і в складі композицій. Шилоподібні флокси розкішно виглядають на альпійських гірках. Ними засаджують клумби і обрамляють газони, щоб надати більш строкатий вигляд. Волотисті флокси-ідеальний декор для неестетичних предметів. Наприклад, ними можна замаскувати старі бордюри. У пишно квітучих кущах непомітні будуть баки з водою або інші непрезентабельні, але дуже потрібні на ділянці предмети.

Композиції флоксів використовують для моделювання простору саду. Вони добре підходять для розділення його на зони. На ландшафтній терасі ці рослини розміщують на другому ярусі. Завдяки такому рішенню можна домогтися красивого виду тераси, які б рослини не розташували на сусідніх ярусах. Хороший варіант-висадка яскравого газону. Якщо замість трави майданчик засадити флоксами, вона буде нагадувати шикарний квітчастий килим. Середньорослими флоксами оформляють краю садових доріжок.

Флокси добре підходять для оформлення берегів водойм на ділянці

Шукаємо «добрих сусідів по грядці»

Флокси прекрасні і самі по собі, тому їх можна висаджувати окремо. Але багато садівників вважають ці квіти простуватими і вважають за краще об’єднувати в групи з іншими видами рослин. Можливо, ця думка не цілком справедливо, але «розбавити» флокси все ж не завадило б.

Один з найбільш виграшних варіантів – посадка флоксів на тлі сріблястих хвойніков. Також хороша ідея-висадити по сусідству з флоксами низькорослі, наприклад,. Вони прикриють нижню частину більш високих «вогненних квітів», і композиція буде виглядати завершеною.

Деякі садівники створюють композиції з флоксів і троянд. Ідея спірна, оскільки обидва види шикарно виглядають самі по собі, і в поєднанні обидва можуть програвати. Але якщо правильно підібрати колірну гамму, такий експеримент може бути дуже успішним. Добре виглядатимуть яскраві троянди насичених кольорів на тлі білих або рожевих флоксів.

Варіант оформлення: поєднання флоксів і троянд близьких відтінків, «розбавлене» цинерарією

Як поєднувати кольори при оформленні саду?

При поєднанні різних видів флоксів в одній композиції слід пам’ятати золоті правила гармонії кольорів. Не варто висаджувати разом квіти теплих і холодних відтінків. Також небажано поєднувати два і більше види флоксів з плямистими і строкатими пелюстками. Композиції з білих флоксів на тлі темних кольорів найчастіше виглядають не дуже добре, тому що темні фон «з’їдає» навіть дуже красиві білі квіти. А ось темні на тлі білих-варіант цілком прийнятний. Естетично виглядають групи одного кольору, але різних відтінків, висаджені послідовно.

Різнокольорові флокси, висаджені групами вздовж бордюру, зонируют і прикрашають простір

Вегетативне і насіннєве розмноження флоксів

Як і більшість садових рослин, флокси розмножуються насінням,Живцями і діленням кущів. Для поділу вибирають дорослий кущ — від 3, а краще 4-5 років. Якщо планується посадка флоксів навесні, то кущ можна розділити на 15-20 частин, а восени краще перестрахуватися і зменшити кількість нових рослин до 4-7. Така різниця існує тому, що навесні флокси краще приживаються і вкорінюються.

Весняна заготівля живців

Живцювати флокси потрібно з травня до середини літа. Тоді відсоток виживання кущів буде істотно вище. Заготовлювати живці можна з усього стебла рослини. Для цього його розрізають на частини по 2 вузла кожна. Найкраще це робити в похмурий день. Після заготівлі живці відразу ж висаджують в рясно политу родючий грунт, щоб вони вкоренилися.

Грунт для висаджування живців краще підготувати самостійно, змішавши в рівних пропорціях землю, пісок і перегній. Висаджені живці регулярно поливають. Ідеальний варіант-накрити їх плівкою. Коренева система починає формуватися приблизно через місяць після висаджування рослини.

Для заготівлі живців стебло розрізають на кілька частин, верхівки видаляють

Особливості осіннього живцювання

Якщо виникла необхідність в живцюванні флоксів «не в сезон», то всі маніпуляції слід проводити в прохолодних приміщеннях з постійною температурою. Для цих цілей підійдуть парники і льохи. Восени живці не можна відразу висаджувати у відкритий грунт, оскільки вони не переживуть навіть перших ознак похолодання. Для висаджування вибирають відповідний контейнер або вазон, в якому молоді рослини вкорінюються і ростуть до весни. Висаджувати на ділянці їх можна в травні, коли вже немає ризику ранкових заморозків.

Якщо живці підготовлені восени, їх потрібно висадити в контейнер

Розмноження квітів насінням

Вирощування флоксів з насіння – класика «садівничого жанру». Насіннєве розмноження рослин забирає більше часу, ніж вегетативне, але воно має незаперечну перевагу – високу адаптивність. Флокси, вирощені з насіння, краще пристосовуються до особливостей клімату і грунту. Істотний недолік цього виду розмноження-можлива втрата сортових ознак. Садити насіння має сенс тільки в тому випадку, якщо немає інших варіантів або якщо кількість посадкового матеріалу важливіше збереження особливостей сорту.

Насіння можна придбати або вигнати самостійно. Їх збирають в період в’янення листя. Тоді коробочки вже набувають бурий колір, але ще не встигають обсипатися. Висаджувати насіння можна відразу на ділянці, а краще в закритих приміщеннях. У контейнери закладають суміш з перегною, піску і грунту,садять насіння і закривають землею на 1-1, 5 см.у грудні контейнери вкривають снігом, а в середині березня переносять в теплицю. У грунт молоді рослини садять в кінці квітня. Спочатку-в парнику, через місяць-на ділянці.

Висадивши насіння, можна поставити контейнер в будинку на підвіконні

Як підготувати грунт і посадити флокси

Хоча рослини добре переносять напівзатінені ділянки, їх краще висаджувати в добре освітлених місцях: так цвітіння буде більш рясним, а рослини краще приживуться. Вода не повинна застоюватися. Грунт підійде піщаний, суглинок з торфом і перегноєм. Дуже хороший перегній з березового листа і хвої. Не можна вносити свіжий гній.

Грунт розпушують, видаляють бур’яни, удобрюють компостом, поливають. При весняній посадці можна висадити флокси відразу після розмерзання грунту. Тоді велика ймовірність, що вони зацвітуть вже в цьому сезоні. Восени садять до середини жовтня.

Рослини садять на відстані 35-50 см один від одного. Більш близьке розташування потрібно тільки в тому випадку, якщо запланована посадка у вигляді куща. Старі рослини потребують пересаджуванні. Якщо квітки стали менше, пора подумати про омолодження флокса. Його викопують, поділяють і пересаджують.

Перші ознаки старіння рослин можуть проявитися на 3-5 рік життя, тоді їх пора розділити і пересадити

Що потрібно квітам для нормального розвитку

Догляд за флоксами мало відрізняється від догляду за іншими садовими рослинами. Їх потрібно прополювати, рихлити грунт, обрізати засохлі пагони. Якщо садівник хоче виростити низькорослий і об’ємний кущ, можна періодично робити прищіпку. При цьому слід пам’ятати, що прищипка віддаляє період цвітіння рослини приблизно на два тижні, а то і на місяць. Її найкраще робити в травні. Чим пізніше проводиться маніпуляція, тим довше кущ не цвіте.

Флокси в рівній мірі погано переносять як зайве зволоження грунту, так і посуху. Влітку їх доводиться поливати. Робити це можна не тільки вранці і ввечері, але і вдень. Головне, лити воду під коріння і намагатися не бризкати на листя. У спекотні посушливі періоди флокси можна поливати двічі на день. Для утримання вологи грунт мульчують перегноєм або торфом. Досить шару в 5 см.

Мінеральні добрива вносять в грунт щотижня, починаючи з кінця червня і до кінця літа. Концентрація добавок змінюється: її поступово збільшують від 2 г на літр води до 8 г, після чого так само знижують. Флокси воліють добрива з азотом і фосфором. Можна в «раціон» додавати селітру (2 г на літр води). Після середини серпня удобрювати рослина не варто. На зиму флокси бажано вкривати, особливо якщо вони недавно висаджені.

Щоб рослини добре цвіли, їх необхідно підгодовувати і пікірувати

Обережно, небезпека: борошниста роса і плямистість

Флокси часто страждають від борошнистої роси і плямистості. Ознаки захворювань: точки і цятки на листках, їх зморщування. Хворі листя слід видаляти, а рослина обробляти бордоською рідиною або аналогами. Можна обприскувати для профілактики. В цьому випадку не слід чекати симптомів хвороби, а обробку потрібно провести навесні.

Рослини можуть піддатися атаці нитчастих черв’яків або ж нематод. Щоб уникнути напасті, не слід садити флокси на ділянках, де росла суниця. Якщо рослина вже захворіло, метод лікування один-ліквідація разом з грудкою землі і дезінфекція грунту вапном.

Для профілактичного і лікувального обприскування можна порекомендувати інсектициди «суми-альфа», «карате», «ф’юрі», «кінмікс». Більш докладно про боротьбу зі шкідниками розказано у відеоролику:

І як важко уявити собі весняний сад без запаху нарцисів або веселки примул , також важко уявити його і без різнобарв’я «подушок» і «килимів» грунтопокривних флоксів.

Флокс шиловидний – phlox subulata) — найбільш популярний представник групи сланких флоксів. Майже настільки ж часто в наших садах зустрічається флокс дугласа (phlox douglasii ), рідше –флокси роздвоєний (phlox bifida), багатоквітковий (phlox multiflora) та інші.

Група об’єднує види, батьківщина яких-високогірні і горбисті сухі райони північної америки, що обумовлює особливості їх зростання і вимоги до утримання в саду . Це низькорослі вічнозелені трав’янисті рослини або напівчагарнички, з голчастим листям, що утворюють розповзаються дернинки різного ступеня щільності.

Цвітуть ці види дуже рясно, терміни цвітіння в середній смузі – середина–кінець травня, протягом двох-трьох тижнів. Відцвіла куртина зберігає декоративність протягом усього садового сезону. У теплу довгу осінь можлива друга хвиля цвітіння, але значно більш убога.

Грунтопокривні флокси в дизайні саду

Використання сланких флоксів в саду багатопланово. Вони гарні в альпінаріях і сонячних кам’янистих садах , на пологих схилах і підпірних стінках , уздовж доріжок і на газоні . Сланкі флокси не агресивні і добре поєднуються з іншими невисокими багатолітниками і цибулинними різних термінів цвітіння, ефектно підкреслюють красу карликових хвойних .

Флокс шиловидний

Йому потрібно сонячне місце – в тіні рослина виживе, але буйного цвітіння не буде. Грунт повинна бути пухкої ,небагатої (перегодовані флокси активно нарощують зелену масу, але цвітуть бідно) і без застою води. Полив — за необхідності, підгодівля-перед цвітінням і після, коли йде бурхливе відростання нових пагонів. Хворобами і шкідниками флокс шиловидний практично не уражається. Проблемою можуть стати вологі зими, що призводять до випрівання, і весняне підгоряння , коли випаровування вологи з поверхні листя вже йде, а неоттаявшая грунт не дозволяє коріння ці втрати заповнити.

Флокс шиловидний має значну кількість садових форм і сортів, що відрізняються по висоті (від 10 до 20 см), забарвленням, формою віночка, розміром квітки, а також швидкості розростання і щільності дернинки. Є ряболисті сорти і сорти, що володіють сильним ароматом.

Atropurpurea-рожево-малиновий, яскравий, квітка зірчастий, дуже стійкий і невибагливий. Висота 15 см.це одна з найстаріших садових форм.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Purple beauty-лілово-фіолетовий, квітка зірчастий. Кущ доситьКомпактний, висотою до 12 см. Цвітіння рясне.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Candy stripes-білий з яскравою рожевою смужкою по середині пелюстки, дернинка пухка, висотою до 15 см, розростається з середньою швидкістю.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

G. F. Wilson-світло-бузково-блакитний. Висота до 20 см. Швидко розростається.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Sprite-темно-малиновий, квітка зірчастий. Дернинка середньої щільності.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Maischnee-чисто-білий, дернинка щільна, жорстка, висотою 15 см.

Флокс дугласа

Відрізняється від флокса шиловидного меншою висотою (10-12 см), меншою швидкістю розростання, більш дрібними квітками і листям. Має велику кількість сортів, в тому числі гібридних за участю флокса шиловидного:

Crackerjack – пурпурно-малиновий, квітка зірчаста, висота 10 см.

Tycoon-темно-фіолетовий, висота 10 см.

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Zigeuner blut-яскраво-малиновий, полум’яніючий, квітка зірчастий.

Умови вирощування такі ж, як у флокса шиловидного.

Флокс роздвоєний

Утворює вічнозелені дернинки висотою 15-20 см.листя вузькі, сизуваті, стебла опушені. Квітка в діаметрі до 2,5 см, дуже витончений, пелюстки віночка глибоко розсічені на дві частки. Квітучий кущик створює враження пурхають над землею метеликів .

Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

Цей вид більш вимогливий до родючості грунту, ніж флокси шиловидний і дугласа. Рекомендується регулярне-раз в три-чотири роки-омолодження живцюванням.

Флокс дугласа (лат. Phlox dooglasii) — квіткова культура; представник роду флокс родини синюхові. Виходець північної америки. У природі зустрічається на скелястих горах, схилах, а також на ділянках з сухими грунтами. За зовнішніми ознаками вид схожий з флоксом шиловидним (лат. Phlox subulata). Свою назву рослина отримала на честь девіда дугласа, який в 1927 році виявив його в горах.

Характеристика культури

флокс дугласа представлений низькорослими трав’янистими рослинами висотою до 10 см.вид відносять до почвокровним сланким культурам. У процесі росту рослина формує компактні, густо-облистнені, карликові подушечки округлої форми. Стебла щільні, розпростерті. Листя жорстка, темно-зелена, шилоподібна, довжиною не більше 1-1,5 см.

Квітки дрібні, сидячі, світло-лілові, темно-пурпурні, фіолетові, білі, фіолетові, лавандово-блакитні, темно-червоні, рожеві або карміново-червоні, зібрані в головчасте суцвіття по 1-3 штуки. Квітки можуть бути оснащені більш темним або іншого відтінку вічком. Цвіте флокс дугласа в кінці травня-початку червня, часто спостерігається повторне цвітіння в серпні. Цвітіння рясне.

Розглянутий вид є прихильником пухких, зволожених, проникних, незасолених і поживних грунтів. Хоча непогано почувається на сухих, бідних, нейтральних ґрунтах. Надлишок добрив негативно відбивається на зовнішньому вигляді рослин, оскільки замість рясного цвітіння спостерігається велика зелена маса. Флокс дугласа світлолюбний, потребує сонячного місця розташування. Сприймають ділянки з розсіяним світлом. Густа тінь згубна для представників цього роду.

Вид ідеально підходить для декорування міксбордерів, альпінаріїв, рокаріїв, терас, альтанок, уздовж садових доріжок, а також пологих схилів. Він відмінно поєднується з іншими низькорослими багаторічниками і цибулинними культурами з різними термінами цвітіння. Не забороняється комбінувати флокс дугласа з карликовими хвойними культурами.

Зростає розглянутий вид повільно, хоча сьогодні на ринку представлено кілька сортів, що відрізняються швидким зростанням. Сортів даного різновиду флокса досить багато (більше 150), вони активно використовуються садівниками і квітникарями для озеленення садових і дачних ділянок.

Поширені сорти

*crackerjack (крекерджек) – сорт представлений компактними рослинами висотою до 10 см з насиченими темно-червоними або пурпурно-малиновими квітками зіркоподібної форми. Сорт виведений шотландськими селекціонерами.

*boothman » s variety – буфманс варіет)-сорт представлений карликовими подушковидними рослинами з рожево-фіолетовими квітками, оснащеними більш темним кільцем в центрі.

*karakulka – каракулка)-сорт представлений низькорослими сланкими рослинами з глянцевими темно-червоними квітками округлої форми. Сорт виведений чеськими селекціонерами.

*lilac cloud – лілак клуд)-сорт представлений сланкими рослинами з ліловими або лілово-рожевими квітками, які з часом стають світло-бузковими. Цвіте в травні-червні, повторне цвітіння спостерігається у вересні.

*zigeuner blut (зігнер блат) – сорт представлений низькорослими подушковидними рослинами із зірчастими квітками полум’яної яскраво-малинового забарвлення.

*eva (єва) – сорт представлений рослинами з ніжно-бузковими квітками. Сот відрізняється рясним цвітінням. Придатний для міксбордерів, альпійських гірок та інших типів квітників.

*red admiral (ред адмірал) – сорт представлений рослинами, які не можуть похвалитися швидким ростом. Квітки привабливі, кольору фукція, зібрані в головчасті суцвіття. Сорт рясноквітучий. Придатний для всіх типів квітників.

*waterloo (ватерлу) – сорт представлений низькорослими почвокровними рослинами, що формують в процесі росту компактні кущики, з яскраво-малиновими квітками, що з’являються в травні.

*white admiral (вайт адмірал) – сорт представлений рослинами, що не перевищують висоти 10 см, зі сніжно-білими квітками, що розпускаються в травні – червні.

Флокс кущовий з білими плямами.

Флокси багаторічні включають в себе більше сімдесяти видів, сортів і гібридів налічується кілька сотень.

Червоні види рослини в період цвітіння нагадують язики полум’я. Саме з цієї причини карл лінней і дав роду назву, в перекладі з грецького означає «вогонь».

Прабатьківщина квітки-північна америка. Флокси вимогливі до складу грунту, вологолюбні.

Види, сорти, гібриди

Флокси почвопокривні

Сланкі рослини, що розквітають в саду першими, в середині травня. Популярністю у садівників користується шиловидний флокс з дрібними, гострими за формою, листям і різним забарвленням суцвіть – від білої до пурпурової. Рослина сонцелюбива, перезволоженість грунту може привести до його загибелі. Відцвілий кущик підрізають на третину: це підсилює зростання і цвітіння на наступне літо. На зиму флокс вкривають сухим листям. Рослина ідеально для прикраси альпійських гірок.

  • роздвоєний;
  • чарівний;
  • флокс дугласа;
  • Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

  • ругеллі.
  • Всі вони також цвітуть у травні. Чарівний флокс невимогливий до грунту, їм можна прикрасити підніжжя сходів, стінки. Пурпурно-блакитний флокс ругеллі привертає увагу незвичайним забарвленням. Рослини висаджують навесні.

    Рихлодернисті сорти

    Флокс розчепірений.

    Красивий столононосний флокс, він швидко розростається і широко використовується в ландшафтному дизайні, покриваючи поверхню землі пишним, різнобарвним килимом. Квіти-білі, блакитні, рожеві. Може рости в тіні, під деревами, добре переносить вогкість.

    Кущові флокси

    Рослина може бути низькорослим, до одного метра, і високорослим. Вітчизняні садівники воліють два сорти з сімейства каролінських:

  • «білл бакер»;
  • «місіс лінгард»»
  • Перший схожий на канадський флокс, забарвлення суцвіть-рожева; другий-високий, до 110 см, з білими квітками. Обидва сорти добре приживаються і розвиваються на кислих грунтах.

    Високорослі флокси андерса заслуговують особливої уваги. Раннє цвітіння і аромат довго радують любителів квіткових ландшафтів. Стебла рослин слабкі і можуть лягти в негоду, щоб цього не сталося, їх висаджують густо, майже впритул один до одного. Після обрізки флокс може повторно зацвісти.

    Ще два види кущових флоксів представляють інтерес для наших широт. Плямистий флокс отримав свою назву за забарвлення суцвіть: вони покриті штрихами і плямами пурпурного кольору. Рослина добре переносить півтінь, їм часто декорують підніжжя дерев і берега водойм. Найпопулярніші сорти:

  • «омега»;
  • Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

  • «розалінда»;
  • «альфа»;
  • «біла піраміда»;
  • «дельта»;
  • «наташа»»
  • Перевага волотистого флокса, в порівнянні з плямистим-міцні стебла.

    Флокс кущовий.

    Флокс в ландшафтному дизайні

    Квіти добре виглядають як в одиночних посадках, так і в складі композицій. Шиловидними флоксами засаджують краю газонів і клумби, альпійські гірки. Волотистими флоксами можна замаскувати старі бордюри, баки з водою та інші малоестетичні, але необхідні предмети.

    Композиціями з цієї рослини можна поділити сад на зони. Якщо замість трави засіяти газон флоксами-вийде яскравий кольоровий килим.Кущиками середнього зросту оформляють садові доріжки.

    Флокси в саду. Приклад ландшафтного дизайну.

    Вогненна квітка і сусіди

    Флокси прекрасні самі по собі, але деякі садівники вважають їх зовнішній вигляд простакуватим і об’єднують в групи з іншими рослинами. Одним з таких «сусідів» може бути сріблястий хвойник, кущики добре ростуть поруч з низькорослими лилейниками, трояндами. В останньому випадку важливий вибір колірної гами: королева саду насичених тонів буде добре виглядати на тлі сніжно-білих або ніжно-рожевих флоксів.

    Золоті правила ландшафтного дизайну: не змішувати рослини холодних і теплих відтінків, не поєднувати кілька видів з строкатими, плямистими пелюстками. Білі флокси на тлі темних кольорів, швидше за все «пропадуть», а ось зворотний варіант, темні на тлі білих, буде виглядати дуже цікаво.

    Добре виглядає група одного кольору, але різних відтінків, ніжні переливи рослин, посаджених послідовно, створять цікавий «килим» в єдиній гамі.

    Приклад ландшафтного дизайну з флоксами.

    Розмноження: насіння або живці?

    Більшість садових рослин розмножуються живцями, діленням, насінням, флокс — не виняток. Для поділу необхідно вибрати дорослий кущ трьох-п’ятирічного віку. Його можна розділити на 15 – 20 частин і висадити навесні, восени краще таких експериментів не проводити і розділити флокс на чотири-сім частин. Навесні рослина краще вкорінюється.

    Заготівля живців

    Проводити операцію потрібно з травня і до середини літа. У цей час відсоток виживання найбільш високий. Держак можна вичленувати з будь-якого відділу стебла, на кожному має бути по два вузла, верхівки видаляють. Найкраще це робити в похмуру погоду. Живці висаджують в грунт відразу ж, він повинен бути добре зволожений. Грунтову суміш краще приготувати самостійно: перемішати в рівних пропорціях перегній, пісок і землю. Плантацію регулярно поливають, можна накрити посадки плівкою. Коренева система флоксів почне своє формування через місяць після висаджування.

    Розмноження флокса живцями.

    Осінні клопоти

    При виникненні необхідності зайнятися розмноженням флоксів не в сезон, це можна зробити восени. Маніпуляції проводять в приміщеннях з прохолодною постійною температурою, наприклад, в парнику або погребі. У відкритий грунт такі живці висаджувати не можна, морози вони не перенесуть. Кращий спосіб-розмістити рослини у вазоні або в контейнері, в якому флокси укореняться, і будуть рости до настання теплого сезону. Висаджувати кущики на ділянку можна в травні, коли не буде ризику нічних заморозків.

    Розмноження насінням

    Флокси з насіння – класика садівництва. Такий вид забирає більше часу, ніж живцювання або поділ куща, але має серйозну перевагу. Квіти, вирощені з насіння, краще адаптуються до особливостей грунту і клімату. Недолік-можливо втрата окремих сортових ознак.

    Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

    Насіння можна придбати в спеціалізованому магазині або виростити самостійно. Збирають їх тоді, коли листя почне в’янути, а коробочки придбають бурий колір. Висаджується молоде покоління рослин відразу на ділянці або в закритому приміщенні. Якщо пророщування буде відбуватися в контейнерах, в них закладають грунтову суміш з піску, землі і перегною і прикривають шаром грунту в 1 – 1,5 см.у перший зимовий місяць контейнери ховаються снігом, а в перший весняний – переносяться в теплицю. Молоді рослини висаджують грунт в кінці квітня, спочатку-в парник, через місяць – на ділянку.

    Розмноження флокса насінням.

    Посадка флоксів

    Рослини краще висаджувати в освітленому місці з піщаним грунтом, суглинком з перегноєм і торфом. Свіжий гній вносити не можна, хороший варіант – перегній з хвої і березового листа. На ділянці не повинна застоюватися вода. Грунт потрібно розпушити, видалити бур’яни, удобрити компостом, полити. Відстані між рослинами повинні досягати 35-50 см, більш близьке розташування виправдано, якщо задумана посадка у вигляді куща. Постарілі рослини необхідно пересаджувати, якщо суцвіть стало менше – пора подумати про омолодження.

    Догляд, поливання, підживлення

    Флокси необхідно вчасно прополювати, видаляти засохлі пагони, рихлити грунт. Якщо є бажання виростити низькорослий і об’ємний кущ-його можна періодично прищипувати. Процедура виправдана навесні, в травні, пізніше формування рослини віддалить початок процесу цвітіння.

    Посуха і перезволоження грунту діють на флокси однаково погано. Влітку рослини потрібно поливати вранці і ввечері, робити це акуратно, не бризкаючи на листя. Для утримування вологи грунт мульчують торфом або перегноєм.

    Рослина чуйне на мінеральні добрива, їх вносять в грунт щотижня з кінця червня і до кінця літнього сезону. Доза добавок змінюється на підвищення, потім знижується. Флокси люблять азот і фосфор, в суміш можна додавати селітру. Після закінчення тепла удобрювати рослини не потрібно.

    Хвороби і шкідники

    Флокси насилу протистоять плямистості і борошнистої роси. Ознаками захворювання можуть бути точки на листках, скручування. Хворі рослини слід видалити, кущики обробити бордоською рідиною. Нею можна обприскувати здорові флокси в профілактичних цілях у весняний період. Також рослини можуть піддатися атаці нематод або нитчастих черв’яків. Ця напасть може жити на тих ділянках, де раніше росла суниця. Хвору рослину доведеться ліквідувати разом з грудкою землі, грунт дезінфікують вапном.

    Для лікувального та профілактичного обприскування рослин рекомендовані наступні інсектициди:

    Фото різних сортів флоксів

    Флокс сорту «ред райдінг», почвопокровний. Флокси в саду. Флокс волотисте»парадіз блю».

    Флокси багаторічні-посадка і догляд

    Ці красиві, запашні квіти прийшли в європу з північної америки більше трьох століть тому. І тоді ж видатний шведський вчений карл лінней дав їм ботанічну назву phlox. а за старих часів на русі пишні різнокольорові флокси іменували»ситчик».

    У перекладі з грецької мови phlox означає «полум’я», «вогонь». На мову квітів його переводять ще як»полум’я твоїх губ». Грецьке походження назва квітів флокса пояснюється красивою легендою. Нібито при виході одіссея і аргонавтів з підземелля бога аїда вони викинули додолу свої палаючі смолоскипи. Їх полум’я не згасло, а перетворившись на яскраві квіти, проросло, немов нагадуючи про мужніх мандрівників.

    Опис квітки

    Сьогодні налічується більше 50 видів флоксів, і крім однорічного друммонда, всі вони багаторічні. У більшості з них такими є лише підземні частини (коріння, кореневища), а надземні стебла, листя відмирають по завершенню вегетації. Однак зустрічаються і вічнозелені рослини з довго живуть обома частинами.

    Сьогодні в декоративному садівництві, квітникарстві, ландшафтному будівництві використовується лише до 20 видів цих квітів. Яскравим пишним цвітінням різних сортів можна милуватися майже півроку: з ранньої весни, все літо і до пізньої осені. Тому важко не погодитися з німецьким садівником, філософом карлом форстером, що»сад без флоксів – нонсенс».

    Залежно від місця проживання диких видів флоксів їх зовнішній вигляд, екологічні, морфологічні особливості можуть відрізнятися. Всі ці рослини з прямими жорсткими стеблами, ароматними квітами різноманітних забарвлень, форм пелюсток поділяються на 3 групи:

    Почвопокривні флокси посадка. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото

    • сутінок має стебло до 70 см заввишки і досить великі (до 4 см в діаметрі) несхожі на інші квіти флокса. Краї їх пелюсток сильно загнуті вперед. Суцвіття своїм фіолетово-пурпуровим забарвленням немов асоціюються з пишними шапочками злегка зворушеними туманом або легким серпанком.
    • Вибір посадкового матеріалу

      Під час покупки посадкового матеріалу потрібно звертати увагу на наявність до 5-ти правильно забарвлених пагонів, довжина яких досягає близько 6 см.у них повинна бути блискуча поверхня і укорочені до 15 см здорові коріння.

      Для посадки багаторічних флоксів відбираються здорові рослини з зеленуватою, загрубілою шкіркою і неушкодженими шкідниками листям. У майбутніх саджанців має бути по 2-3 потовщених стебла, що сформувалися великі нирки у їх підстав.

      Ще до викопування довжина стебел дорослих рослин наполовину обрізається. Після обережного вилучення куща, його очищення від землі коренева система розділяється на кілька частин.

      Відсікання кореневищ для майбутніх саджанців можна робити руками, гострою лопатою або ножем. При цьому важливо не пошкодити вегетативні бруньки, розташовані біля основи стебло. У кожного молодого кущика має бути мінімум 8 нирок, з яких виростуть нові пагони. Та й корінь без них може загинути.

      Слід звернути увагу на хороший розвиток кореневої системи, довжину кореня не більше 15 см.

      Настій з листя алое для поливу рослин. Як поливати алое в домашніх умовах

      Добрива для кімнатних квітів – це життєва необхідність, без них квіти повільно розвиваються, бутони і суцвіття не дозрівають, не розкриваються в повну силу.

      На сьогоднішній день спеціалізовані магазини переповнені різними органічними добривами, кожне з яких обіцяє відмінний результат. Але навіщо платити великі гроші за всі ці добрива, якщо вдома є величезна кількість підручних засобів, які допоможуть надати сил рослинам і при цьому заощадити гроші.

      Коли квіти потребують підгодівлі

      Щоб кімнатна квітка ріс сильним, був красивим і здоровим, необхідно знати деякі правила підгодівлі:

      • оптимальний варіант для внесення добрива-початок квітня і до середини жовтня. Взимку підгодівля повинна бути зведена до мінімуму. Підготовка до зменшення кількості добрива повинна відбуватися поступово;
      • вносити добриво необхідно, коли на рослині починають утворюватися тонкі стебла з тягнуться вгору листочками;
      • коли рослина тривалий час не цвіте;
      • якщо квіти тривалий час сидять на одному місці, або їх зростання різко зупинився;
      • у разі, коли рослина без видимих на те причин саме почало скидати листя;
      • у кімнатної рослини хворобливий вигляд.

      Будь-які домашні підгодівлі повинні вноситися тільки в увлаженний грунт, це гарантовано допоможе уникнути опіків на корені рослини. Листяні і квітучі рослини потребують різних добривах, тому не варто готувати для всіх квітів однакові суміші, так як вони можуть не допомогти, а нашкодити.

      Фахівці стверджують, що регулярні підгодівлі з правильних добрив дозволять уникнути подібних станів у рослини, і квіти завжди будуть радувати своїм цвітінням, силою і красивим видом. Але також слід знати! квіти вимагають підгодівлі, а не перегодовування. При надлишку добрива квітка може зупинитися в розвитку , будуть порушені рівномірні процеси росту, цвітіння, що призведе до швидкої загибелі рослини.

      Міфи про користь деяких підгодівлі

      Багато любителів рослин чули про неймовірну користь кавової і чайної гущі. Це міф, який принесе більше шкоди, ніж користі. Залишки заварки не несуть ніякої поживної користі для квітки, а тільки допоможуть трохи розпушити грунт. Кавова гуща підвищує значно кислотність грунту в горщику, що не є корисним для самої рослини, а для квітучих – згубно. Крім того, існують ще деякі міфи:

      • яєчна шкаралупа. Багато хто вважає, що кальцій, на який багата шкаралупа, допоможе швидко розвиватися і рости рослині. Кімнатним квітам кальцій практично не потрібен, тому яєчна шкаралупа буде виконувати роль дренажу і розпушувача;
      • вода з-під м’яса. Багато хто вірить, що домашній квітка від цього насититься білком. Вода насправді буде засвоєна корінням рослини, при цьому від нагрівання грунту в домашніх умовах почне виділятися неприємний запах, який швидше приверне мух, ніж надасть йому допомогу.

      Домашні рецепти для кімнатних рослин

      Якщо було прийнято рішення підгодовувати домашній квітка будь-яким з перерахованих способів, то необхідно на перших етапах поспостерігати уважно за реакцією рослини.

      Серед найпопулярніших і дієвих вважаються наступні рецепти:

      1. сухі дріжджі і сигаретний попіл.
      2. цукор і бананова шкірка.
      3. цибулиння і сік алое.

      Самі дріжджі-це натуральний органічний продукт , який багатий на масу поживних вітамінів і мікроелементів. Підгодовувати сухими дріжджами можна будь-яка рослина, в тому числі і садове.

      Приготувати добриво з сухих дріжджів потрібно наступним способом: 7-10 літрів теплої води, 1/3 чайної ложки дріжджів і 2-3 ложки цукру. Все це добре перемішується і залишається на добу. На наступний день отриманий розчин розбавляють з водою в співвідношенні 1: 5 і поливають під корінь рослини.

      Важливо знати! приготована суміш добу повинна знаходитися у відкритій ємності, так як цукор і дріжджі вступлять в реакцію, що призведе до утворення газів.

      Сигаретний попіл (зола)

      Для багатьох відомо унікальне добриво – зола. Його використовують городники для рослин на відкритому грунті. Підгодовувати кімнатна квітка можна попелом сигарет, таке добриво не тільки дасть сили і енергії для росту, але і допоможе захистити від розвитку багатьох хвороб.

      Підгодовувати за допомогою попелу легко – достатньо через певний проміжок часу висипати його в горщик, щоб він сам проникав в землю.

      Якщо є можливість використовувати золу від спалених дров як добриво, то можна зробити такий рецепт. На літр теплої води кладеться 2 ложки золи, отримана суміш настоюється протягом 2 днів. Така підгодівля використовується 2 рази на місяць в якості поливу.

      Цукор і бананова шкірка

      &1&кімнатна квітка потребує достатньої кількості глюкози. Вона необхідна для правильного формування молекул, для енергії росту і розвитку. Підживлення з цукру застосовується дуже легко: на поверхню грунту насипають невелику кількість цукру і зверху поливають квітка.

      Багато хто знає про неймовірну користь банана для людського організму. У ньому міститься досить велика кількість мікроелементів і вітамінів. Ті ж поживні елементи залишаються і в шкірці: фосфор, калій, магній. Кімнатна квітка відмінно сприйме таке добриво.

      Підгодовувати за допомогою бананової шкірки квітка можна декількома варіантами-заливати її склянкою води і наполягати до появи на поверхні піни. Готову суміш використовують в якості поливу 2 рази на місяць.

      Крім того, її висушують і подрібнюють в кавомолці. Порошкоподібна суміш-це ідеальне добриво під час пересадки або відразу після неї.

      Цитрусові і цибулиння

      У кожної господині є цибуля, вона регулярно використовує його для приготування ароматних страв. Лушпиння від цієї цибулі-відмінна підгодовування для рослин. Досить замочити її у воді на кілька днів і потім поливати рослину. Такий варіант ідеальний взимку, так як дає рослині невелику кількість поживних речовин і допомагає уникнути перегодовування.

      Часник і сік алое

      Користь часнику відома кожному городнику. Особливо цінна підгодовування в літню пору з стріл, які випускає рослина. Ці стрілки або головку часнику подрібнюють і настоюють на 1 літрі води в теплому і темному місці протягом 3-5 днів . Готовий концентрат цідять і розводять 1 столову ложку на 2 літри води. Таке добриво можна використовувати раз в тиждень. Це захист для рослини від різних грибкових захворювань.

      Сік з алое просто необхідний як добриво для рослин, які погано розвиваються, мають ослаблені листя і стебло.

      Підживлення може бути виготовлено тільки з рослини, вік якої перевищує 4 роки. Зрізані лиття поміщаються в поліетиленовий пакет і кладуться на 10 днів в холодильник. Це дає можливість зняти концентрованість соку рослини. Після цього листя перемелюється, і з них видавлюється сік. Кімнатна квітка може удобрюватися розчином, який готується з 1,5 літра води і 1 чайної ложки соку.

      Добриво використовується 1-2 рази на тиждень в якості поливу.

      Велику користь приносять рецепти з таких компонентів, як:

      1. аспірин і касторове масло.
      2. голубиний або перепелиний послід.
      3. відвари з папороті або кропиви.

      Аспірин і касторове масло

      &1&щоб підвищити імунітет рослини, рекомендується використовувати добриво з аспіринової води . На літр води розлучається одна таблетка, і отримана рідина розбризкується на кімнатну квітку зверху.

      Щоб колір у рослини був потужним, і бутони зав’язувалися у великій кількості, можна використовувати касторове масло. Така підгодівля готується з 1 літра води і чайної ложки олії. Все добре збовтується і поливається під час зав’язі бутонів.

      Голубиний або перепелиний послід

      Головна умова добрива – невелика концентрація поживних речовин, щоб рослині не нашкодити. Таку концентрацію має голубиний або перепелиний послід. Половину чайної ложки посліду насипають зверху в горщик і поливають домашні квіти . Це допоможе в зростанні, швидкому розвитку бутонів і їх цвітінні.

      Вода з акваріума

      Саме в такій воді зібрано досить велику кількість поживних речовин, які стимулюють правильний ріст і розвиток квітки. До того ж ця вода має нейтральний рівень рн, що сприятливо позначається на кімнатній рослині.

      Воду з акваріума рекомендують використовувати в якості підгодівлі, починаючи з ранньої весни і закінчуючи в середині літа. Саме в цей період у домашнього квітки відбувається активне зростання, закладаються нові листя, розвиваються бутони.

      Головна умова-полив вБордюр. Ними ж можна розділити сад на зони .

      Шиловидними флоксами прикрашають альпійські гірки, клумби, газони, садові доріжки. Яскравий кольоровий килим можна виростити з почвопокривних сортів, висадивши їх замість газонної трави.

      Добре виглядатимуть флокси і з іншими квітами. Їх сусідами можуть бути троянди . Лілейники або сріблястий хвойник. Дуже ефектно виглядатимуть яскраві троянди на тлі ніжно-білих флоксів. Цікавий «килим» можна створити з групи рослин одного кольору, але різних відтінків.