Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

96

До атегорія: будівництво садового будинку

Приміщення будинку

Загальні вимоги до приміщень. Житловий будинок складається з житлових, підсобних і відкритих (літніх) приміщень.

Діючий снип 31-02-2001» будинки житлові одноквартирні » регламентує мінімальний склад приміщень односімейних будинків. Згідно з цим нормативним документом в будинках слід передбачати житлові кімнати і підсобні приміщення: кухню, передню, ванну або душову, вбиральню, комору (або вбудовані шафи), при автономному теплопостачанні — приміщення для теплового агрегату. Так що склад приміщень будинку, їх розміри і функціональний взаємозв’язок, а також склад інженерного обладнання визначаються забудовником.

Житлові кімнати — приміщення з природним освітленням, призначені для проживання, основна частина будинку. Виділяють житлові кімнати загальносімейного призначення (наприклад, загальна кімната, вітальня) і особисті (персональні) житлові кімнати для 1-2 осіб (спальні). В односімейних житлових будинках при високій нормі житлової забезпеченості можуть бути передбачені їдальня, вітальня, кабінет для роботи і занять, робоча кімната, ігрова, кімнати для відпочинку та ін.

Підсобні приміщення: кухня, передня, ванна, вбиральня, коридор, комора, господарсько-робочі приміщення, вбудовані шафи, тамбур.

Житлова площа будинку-це сума площ всіх житлових приміщень (кімнат).

Площа будинку включає в себе площу всіх приміщень-житлових і підсобних, без урахування площі балконів, терас, лоджій, веранд, холодних комор і вхідних тамбурів.

Загальна площа будинку визначається як сума площ всіх приміщень будинку — житлових і підсобних, вбудованих шаф, а також відкритих приміщень (лоджій, балконів, веранд і терас) і холодних комор з наступними знижуючими коефіцієнтами: для лоджій — 0,5; для балконів і терас — 0,3; для веранд і холодних комор — 1,0. Загальна площа будинку є наведеною величиною, служить основою для його проектування, визначення вартості проектних робіт і продажу.

Житловий будинок повинен задовольняти потребам сім’ї в цілому і кожної людини, він служить місцем самореалізації особистості і одночасно є місцем гармонійного розвитку сімейних контактів. Звідси подвійність вимог при проектуванні будь-якого будинку: необхідність забезпечити ізоляцію і об’єднання.

При розробці планувальної структури житлового будинку, як правило, приймають наступні принципи заселення – — спальні місця подружньої пари розміщуються в окремій кімнаті (спальні) з урахуванням можливості тимчасового розташування спального місця для дитини до 4 років; — спальні місця кожного дорослого розташовуються в окремій кімнаті (спальні); – два спальних місця в одній кімнаті допускаються, якщо в ній розміщуються діти або дорослі однієї статі і діти різної статі у віці до 9 років;

В загальній кімнаті може бути передбачено спальне місце для гостей.

Можливість безперешкодного здійснення кожного виду життєдіяльності в своєму житлі-основна умова його комфортабельності. Проект повинен забезпечувати певну свободу вибору для розміщення людини, меблів і різних предметів в приміщеннях, призначених для виконання того чи іншого побутового процесу.

Під рівнем житлової забезпеченості розуміють кількість кв.м загальної площі сімейного житла, що припадає на одну людину. У соціальному житлі він прийнятий рівним 18 кв. М/чол., в комфортабельному рекомендується в межах 28 — 32 кв. М/чол., в високоякісному — більше 32 кв. М / чол.
Основою побудови будь-якого приміщення квартири служить функціональна зона побутового процесу. Функціональна зона побутового процесу — це місце з умовними межами, в якому здійснюється процес життєдіяльності (або група споріднених процесів). Розміри функціональної зони встановлюють виходячи з антропометричних і ергономічних вимог. Функціональна зона побутового процесу складається з трьох частин: постановочної площі, де розміщують обладнання (меблі) процесу, робочої площі, призначеної для використання людиною необхідного обладнання, і резервної площі, яка служить для переміщення людини при виконанні побутового процесу. Розрахунковий склад функціональної зони квартири встановлюють відповідно до чисельності сім’ї і рівнем житлової забезпеченості (рис. 1).

Певна самостійність функціональних зон дозволяє їх комбінувати і розташовувати різним чином по відношенню один до одного. Мінімальні розміри між крайніми предметами сусідніх зон повинні бути рівні 30 см для приміщень, які використовують 1-3 людини, і 50 см — для приміщень, призначених для 4 і більше осіб.

Рис. 1. Функціональні основи проектування житлових будинків

Основний елемент просторової організації будинку-приміщення, що включає до свого складу функціональні зони побутових процесів і комунікаційні площі. Приміщення будинку найчастіше утворюються на основі групи зон побутових процесів. Наприклад, група зон гігієни становить основу приміщень санітарного вузла.

Завдання проектування приміщень стосуються забезпечення варіантного розміщення функціональних зон і створення вільного простору. Планувальні параметри кожного приміщення (площа, пропорції, конфігурація, габарити) встановлюють в залежності від числа функціональних зон. Число приміщень в квартирі залежить від рівня житлової забезпеченості і ступеня диференціації зон.

Загальна житлова кімната-основна і найбільша за площею кімната житлового будинку багатофункціонального і універсального призначення, служить загальносімейним видам життєдіяльності і, перш за все, призначена для активних форм відпочинку (спілкування, занять аматорською та професійною діяльністю дорослих і дітей, прийому гостей, дозвільно-ін-формаційної діяльності). В економічному житло вона виконує функції вітальні, їдальні, сімейної кімнати і кімнати для занять (кабінету). У комфортабельному житло влаштовують кілька загальних житлових кімнат-вітальню, їдальню, сімейну житлову кімнату, а також кабінет (рис. 2).

Площа загальної кімнати в будинках — не менше 12 кв.м. У комфортабельних будинках загальна кімната має площу 16-30 кв. М. Збільшення площі загальної кімнати на деякому етапі не підвищує комфортність проживання. Доцільно в такому випадку створити два загальносімейних приміщень-вітальню і їдальню або три-вітальню, їдальню і сімейну кімнату для відпочинку (кімнату для занять — кабінет), не виходячи за межі рекомендованої загальної площі. У цьому випадку передбачають можливість їх просторового об’єднання на основі анфіладної схеми композиції.
Найчастіше загальну кімнату проектують квадратної (відношення сторін 1:1) або прямокутної (1:1,5) форми. Квадратна кімната по естетичним і ергономічним вимогам краще довгастої. Прямокутна кімната має більший периметр стіни, що важливо при меблюванні приміщення і розміщенні обладнання. Наприклад, квадратна форма 6 х 6 м для загальної кімнати-їдальні менш зручна, ніж прямокутна 4,5 х 8 м з тією ж площею.

За своїм призначенням загальна житлова кімната вимагає центрального положення в будинку, вона включає в себе наступні функціональні, зони: прийняття їжі (їдальня); зберігання предметів дозвілля; аматорської та/або професійної діяльності (занять); спілкування; тихого відпочинку; перегляду телевізора.

Рис. 2. Функціонально-планувальна організація загальної житлової кімнати: а — приклади планувальної організації; б — загальні кімнати складної форми; в-трансформовані перегородки; г-функціональна зона спілкування; д-зона перегляду телевізора

Столову зону розташовують поблизу кухні, недалеко від входу в кімнату або від роздавального вікна; функціональні зони спілкування і тихого відпочинку просторово поєднуються (одна і та ж меблі), але використовуються послідовно; зони перегляду телевізора і прослуховування музики проектують виходячи з мінімальних і найбільш зручних відстаней між апаратом і глядачем (слухачем) (250-300 см) в стороні від проходів.

Вікна в житловій кімнаті роблять великими, часто одне широке і високе вікно, або поміщають по її головній осі еркер, іноді кілька менших вікон об’єднують в загальну групу. Еркер-виходить з площини фасаду частина приміщення, частково або повністю засклена, поліпшує його освітленість і інсоляцію. Еркери ефективні з північного боку будинку, де дозволяють висвітлювати приміщення в другій половині дня.

Загальній кімнаті потрібне пряме сонячне світло, тому її орієнтують на південний схід. Для неї найкраще відводити кут будинку з тим, щоб вікна були звернені в різні боки.

Всупереч різноманіттю процесів життєдіяльності сім’ї, що проходять в загальній кімнаті, вона повинна бути (або здаватися) самою просторою, мебліПовинна займати близько 35% площі кімнати, тоді як інші житлові приміщення квартири щільніше завантажені меблями (45-50%).

Загальна кімната зі складним планом виходить в результаті об’єднання основної прямокутної частини приміщення і додаткової — прямокутної або квадратної форми — алькова. За призначенням розрізняють такі види альковов: спальний, для відпочинку, столовий, робочий і ін.такі кімнати мають велику виразність і дуже зручні в експлуатації.

Особисті житлові кімнати (спальні) призначені для здійснення пасивних форм відпочинку дорослих членів сім’ї і. Діти. Спальні проектують для 1, 2 чоловік і подружньої пари. Основне значення особистого житлового приміщення — це усамітнення, індивідуалізація використання житлового простору. Вимога ізоляції є головним при проектуванні спалень (рис. 3).

У комфортабельному житло особисту кімнату проектують як житлову кімнату, де можливе здійснення всіх видів життєдіяльності людини. Наявність у кожного члена сім’ї своєї кімнати-спальні є показником комфортабельності житла.

В економічних будинках площа житлової кімнати повинна мати мінімум 8 кв. М, для двох осіб приймають 10-12 кв.м, для подружньої пари (головна спальня) — 13-15 кв. М, що дозволяє помістити дитяче ліжко. У більш комфортабельних будинках кімната на 1-2 чоловік приймається площею 12 — 14 кв.м, спальня подружжя — 16-18 кв. М. Надмірне збільшення площі спальні порушує її масштаб і робить незатишною. Площа спальної житлової кімнати в мансардному поверсі двох і більше кімнатних квартир допускається не менше 7 кв. М за умови, що загальна кімната має площу не менше 16 кв. М.

Мінімальний розмір спальні на одну людину-8 кв. М прийнятий у багатьох країнах. У такій спальні можна помістити ліжко, робочий столик зі стільцем, тумбочку і шафа для білизни та сукні.

Пропорції особистих житлових приміщень більш подовжені, мають прямокутну форму, що дає можливість зручніше розміщувати спальне і робоче місця. Для подружньої спальні значно зручніше квадратна форма плану. Гострі кути в житловій кімнаті неприпустимі. Глибина спальні не повинна перевищувати її подвійної ширини. При площі близько 20-24 кв.м велику комфортність проживання дають спальні зі складним планом. Ніші, алькови використовують як робочу зону або для дитячого ліжечка.

Спальні розміщують в глибині будинку, поруч розташовують санвузол. Особиста житлова кімната складається з ряду функціональних зон: сну та індивідуального відпочинку; занять (професійних або аматорських); зберігання сукні та білизни; зберігання предметів дозвілля (книг); фізичної зарядки, ігор; косметичного туалету (подружня спальня).

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 3. Функціонально-планувальна організація особистих житлових кімнат 0-приклади планувальної організації особистих приміщень 1 — на одну людину; 2 — на двох осіб; 3 — батьків б — вбудовані шафи; в — гардероб; г-функціональна зона сну

Спальня повинна бути досить велика, світла і спокійна. Зону сну розташовують біля внутрішніх стін в глибині кімнати таким чином, щоб голова сплячого була орієнтована на схід (південь), а ноги на захід (північ). При цьому бажано ліжка розміщувати біля поперечної стіни подалі від дверей і не в кутку, ліжко рекомендується розташовувати паралельно світловому фронту кімнати. Особа сплячого не повинно перебувати проти світла. Зона занять знаходиться біля вікна, а зберігання одягу найчастіше в глибині кімнати біля входу. Відстань від зовнішньої стіни до торця ліжка має бути не менше 40 см, до поздовжньої сторони ліжка — не менше 80 см.

Всі житлові кімнати проектують непрохідними. Входи в спальні переважно робити з коридору або шлюзу, минаючи загальну кімнату, особливо в спальнях для дітей.

Найкраща орієнтація спалень — схід, південний схід, південь. Вікна спалень доцільно направляти у двір будинку, на зелені зони, враховуючи зорову ізоляцію від вікон інших будинків.

Для особистих житлових кімнат характерно застосування вбудованих шаф, в більш дорогих і комфортабельних будинках — гардеробів. Вбудовані шафи мають ширину 60 см для зберігання сукні і 30 см-для зберігання книг. Секції шаф кратні 50, 60 або 90 см.вбудовані шафи влаштовують у вигляді перегородки між двома кімнатами або вбудовують у внутрішню поздовжню стіну.

Гардероб-невелика кімната (ніша) для зберігання білизни, одягу, валіз і т.п. І переодягання (для цього влаштовують дзеркало і туалетний столик). Вхід може бути зі спальні або шлюзів і коридорів, гардероб може бути прохідним приміщенням. Гардероб має глибину не менше 1,0-1,5 м, ширину 1,2-2,5 м (площа 2-4 кв.м) і більше.

Дитяча кімната являє собою житлову кімнату, яка служить дитині спальнею, а вдень — для дитячих ігор і занять, прийому друзів. Мінімальна площа-8 кв.м, оптимальна — 12-16 кв. М (в залежності від класу житла). У разі розміщення більшого числа дітей доцільно проектувати кілька окремих кімнат, ніж одну кімнату тієї ж площі. Кожній дитині необхідні ізоляція особистих процесів і свій персоніфікований простір. Дитячу кімнату найзручніше розташовувати біля спальні батьків. Переважно напрямок вікон на південь і південний схід. Кімнати для дорослих дітей розташовують в плані будинку більш самостійно, вони використовуються багатопланово: як спальня, як кабінет і як вітальня.
Для сімей з дітьми доцільно суміжне розміщення двох спалень з трансформованою перегородкою між кімнатами для можливості їх об’єднання при необхідності в ігрову кімнату.

Кухня призначена для приготування їжі, господарського обслуговування сім’ї, а також для прийняття їжі (мал. 4). Відмінністю кухні від інших приміщень квартири є особлива мікрокліматичне середовище: загазованість, підвищена температура і вологість повітря. Тому кухня повинна мати хорошу вентиляцію і освітленість. Робоча зона кухні-сама насичена за кількістю технологічних процесів і предметів обладнання. У сучасних будинках кухню обладнають штучною витяжною вентиляцією. Площа кухні повинна бути не менше 6 кв.м. Пропорції кухні досить різноманітні — від квадратної форми до прямокутної, з простою формою і більш складними обрисами. Ширина кухні і кухонної зони в кухні-їдальні — 1,7 м.

Кухню розташовують в загальносімейній частині будинку в зручному зв’язку з входом. Повноцінне приміщення кухні складається з двох основних частин: робочої зони і прийому їжі. Зона прийому їжі може мати різну величину-від малого столу на одну людину в економічному житло до нормального столу для сніданків і столу для повсякденних обідів в комфортабельному. У кухні розміщують функціональні зони: зберігання сирих продуктів; підготовки продуктів і миття посуду; приготування їжі (страв); сервірування столу; прийому їжі (їдальня).

Основні процеси, що здійснюються в кухні, визначають склад обладнання. Порядок розташування обладнання в робочій зоні-від сировини до готового продукту. Функціональні зони розміщують послідовно в напрямку з глибини приміщення до світлового фронту: комора ( холодильник) — додатковий стіл — мийка — робочий стіл — плита — сервірувальний стіл-обідній стіл для сніданків (табл. 3). Функціональна зона прийому їжі має розміри на площині столу з розрахунку на кожну людину 50-60 см в ширину і 30 см в глибину.

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 4. Функціонально-планувальна організація кухні а-кухонна зона для сім’ї з трьох осіб; б-типи кухонь 1-кухня-ніша; 2-робоча кухня; 3-кухня з епізодичним прийомом їжі; 4 — кухня-їдальня в-схеми розміщення обладнання 1 — однорядне; 2 — кутове; 3 — дворядне; 4 — п-образне; р — мінімальні проходи; д — обладнання кухонь; е — приклади планувальної організації кухонь 1 — кухня-ніша; 2 — робоча кухня; 3 — кухня-їдальня; 4 — кухня-їдальня-вітальня

Оптимальні висоти робочих поверхонь і розміщення обладнання: висувна дошка (для роботи сидячи)- 65 см, робочий стіл, мийка, плита (для роботи стоячи) — 85 см, нижня поверхня підвісної шафи — 130 см, верхня поверхня підвісної шафи р 190 див. Глибина робочої поверхні кухонного обладнання в усьому світі прийнята 60 см, а глибина навісних шаф 30-35 см.

Раціональне планування і розміщення обладнання дозволяють скоротити час і полегшити процес приготування їжі. Повсюдно переходять до типізованого, розставленого в певній послідовності і на одному рівні вбудованому обладнанню. Набір предметів регламентований, а кількість строго відповідає площі кухні. У житлових будинках складу обладнання прямо залежить від спроможності жителів і має досить насичену номенклатуру: витяжка, мікрохвильова піч, пральна машина, багатокамерний холодильник, посудомийна машина, обігрівається, кондиціонер і всілякі побутові прилади — процесори, соковижималки і т. П.

Вікна кухні доцільно звертати на північ абоПівнічний схід.

Залежно від величини кухні бувають декількох типів: кухні-ніші, робочі кухні, кухні-столові, кухні-їдальні-вітальні.

Кухня-ніша — це кухня, обладнання якої розміщується в ніші житлової кімнати, їдальні або передньої. Кухні-ніші припускають ведення домашнього господарства в мінімальному обсязі і є в будинку додатковими (в гостьовій зоні, в кімнаті прислуги). Площа кухні-ніші приймають від 1 кв.м до 4 кв. М. Глибина ніші — від 0,7 до 1,1 м. Розміщення обладнання в кухні-ніші лінійне або кутове. При лінійному розміщенні нішу відокремлюють розсувною перегородкою, при кутовому-стулками. Обладнання кухні-ніші має скорочений набір: мийка, робочий стіл і електроплита.

Робоча кухня-ізольоване приміщення, призначене тільки для приготування їжі, повинно мати природне освітлення і витяжну вентиляцію. У житлових будинках розташовують поруч з їдальнею. Головна вимога при розташуванні в будинку-безпосередній зв’язок із загальною кімнатою або їдальнею — здійснюється через дверний отвір або передавальне,вікно. Вхід, в робочу кухню роблять з передньої або з коридору підсобної частини будинку, можливий додатковий вихід на ділянку. Робоча кухня знаходить широке застосування в будинках для сімей середнього достатку. Мінімальна площа обумовлена внутрішнім об’ємом приміщення, обладнаного газовою плитою-8 кв. М. Пропорції робочої кухні, як правило, прямокутні. Мінімальна ширина робочої кухні становить 1,7 м.

Кухня-їдальня призначена для приготування і прийому їжі, влаштовується в житло економічного і комфортабельного класів. Крім кухонного обладнання в ній розміщують обідній стіл і стільці. В експлуатації кухня-їдальня дуже зручна, так як перетворюється в додаткову кімнату невеликих розмірів. Вхід проектують з передньої. Іноді кухню-їдальню пов’язують із загальною кімнатою заскленими дверима або розсувною перегородкою. Поруч із загальною кімнатою розташовувати кухню-їдальню не обов’язково, але бажана коротка зв’язок на випадок прийому гостей.

Площа, кухні-їдальні для сімей з 4 і більше осіб — не менше 10-12 кв. М. У такому приміщенні можливе чітке просторове поділ на дві повноцінні зони — робочу і їдальню. Кухню мінімального розміру в соціальному житлі (8 кв. М) можливо використовувати як кухню-їдальню для невеликої сім’ї. У комфортабельному житло кухня-їдальня має площу 15-18 кв. М і більше. При цьому бажано наявність двох вікон: одне використовується для освітлення робочої зони, інше для — їдальні. Обідню зону доцільно виносити в окремий еркер або особливу нішу. Найбільш зручна кухня-їдальня з кутовим розміщенням обладнання.

Кухня-їдальня-вітальня-досить велике приміщення (не менше 16 кв.м, оптимум — 25-30 кв. М), в якому приймають гостей, обідають і готують їжу. Крім основних функціональних зон, тут розміщують місце для відпочинку і позасімейного спілкування, перегляду телевізора і домашніх занять (захоплень). В економічному житло кухня-їдальня-вітальня виконує

Функцію основної сімейної, кімнати, будучи планувальним ядром будинку; у комфортабельному житло кухня-їдальня-гості-ва утворюється об’єднанням трьох самостійних просторів-кухні, їдальні і вітальні на основі вільного планування.

Основні схеми розміщення обладнання в робочій кухні. Однорядна схема розміщення обладнання є найпоширенішою у вітчизняній практиці, обладнання вибудовується в лінію уздовж однієї з поперечних стін. Розстановка обладнання в напрямах від дверей до вікна виконується в наступному порядку: холодильник, робочий стіл, плита, сервірувальний стіл.

Дворядна схема розміщення обладнання дозволяє зручно розставити розширений склад меблів і агрегатів в дві лінії по двох протилежних поперечних стін. Мінімальна ширина кухні при такій схемі 2,3 м.

Обладнання розставляють згідно однорядною схемою, при цьому холодильник і стіл-шафа ставлять навпроти мийки в другому ряду.

Г-подібна схема-найпоширеніший прийом організації обладнання за кордоном; обладнання розташовують під кутом по двох суміжних стінах. Уздовж поперечної стіни ставлять холодильник, робочий стіл, плиту і сервірувальний стіл, у зовнішньої стіни під вікном розміщують мийку і додатковий робочий стіл. Особливу увагу приділяють конструкції вікна з поворотом навколо горизонтальної осі, а також роблять підвищений підвіконня.

П-подібна схема застосовується в основному в зарубіжній практиці. Обладнання розміщують уздовж трьох стін: у поперечної-холодильник і робочий стіл, уздовж зовнішньої стіни — мийку з дренажем і стіл, уздовж другої поперечної стіни — плиту і робочі столи.

Острівна схема доречна в кухнях великої площі і продуктивності, зустрічається в індивідуальних будинках в зарубіжній практиці. Обладнання блокується в центрі приміщення кухні, залишаючи стіни вільними.

Їдальня-житлове приміщення, призначене для прийому їжі. Розрізняють їдальню для урочистих випадків — прийому гостей, званих обідів і т.п., яку влаштовують у високоякісних будинках і їдальню для повсякденного користування всієї родини і прийому гостей в комфортабельних будинках. Така їдальня в більшості випадків грає ще роль другої загальної сімейної кімнати, крім вітальні. Звичайно їдальня займає центральне положення в будинку і є прохідною кімнатою, вона повинна мати зручний зв’язок з вітальнею, житловими кімнатами, кухнею і підсобними приміщеннями. У ряді країн їдальню проектують як розвинену функціональну зону в загальносімейній зоні будинку. У сша найбільш поширена форма організації місця для їдальні-альков в загальній кімнаті (мал. 5).

Площа їдальні дорівнює 13-24 кв. М, мінімальна ширина — 2,5 м.

Головна меблі в їдальні обідній стіл: його ширина 1 (0,75) -1,25 м, висота 0,75 м, а довжина залежить від кількості поміщаються за ним осіб (табл. 4). На кожну людину в середньому відводять 0,6 м і додають додатково для зручності по 0,15 м з двох сторін столу. Таким чином, стіл на 6 осіб має розміри 0,9 х 1,5 м. Круглий стіл на 6 персон має діаметр 1,15 м, на 4 персони — 0,75 м.

Габарити стільців — 45(50) х 45 см. Ширина ряду стільців приймається 40 см, висота — 42-45 див. Крім обіднього столу встановлюють буфет для посуду і столової білизни.

Господарські вбудовані шафи і комори влаштовують в передній, коридорах, в кухні, в підвалі. Розміри комор-0,9 х 1 (1,5) м, глибина шаф — 60 см.вентильовані шафи для продуктів розміщують в кутку кухні біля зовнішньої стіни.

Холодильну камеру проектують при кухні в комфортабельних будинках. Це комора з низькою температурою, обладнана всередині збірними ємностями для продуктів. Температура повітря підтримується на 10 °с, площа холодильної камери-2,2-2,8 кв. М.

Холодна комора-комора плопдадью до 2 кв.м, що розміщується в неопалюваному (прибудові, підвалі) обсязі будинку. При цьому комора повинна щільно закриватися дверима і мати отвір для доступу зовнішнього повітря.

Комфортабельний будинок характеризується наявністю розвинених приміщень для зберігання-комор для зберігання продуктів, предметів і обладнання для професійної та аматорської праці, для зберігання предметів дозвілля. Площа комор не нормується, встановлюється виходячи з потреб сім’ї.

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 5. Функціонально-планувальна організація їдальні а-їдальня з круглим столом; б — варіанти планувальної організації їдалень; в — габарити столів; г — функціональна зона прийому їжі

Темні приміщення комор площею 1-3 кв.м розміщують в глибині квартири в зв’язку з комунікаціями або в приміщеннях будь-якого призначення.

Санітарно-гігієнічні приміщення призначені для забезпечення процесів особистої гігієни, лікувально-оздоровчих процедур, косметичного туалету і господарських процесів — прання, сушіння і зберігання білизни, а також аматорських занять. Санітарно-гігієнічні приміщення багатофункціонального та індивідуального використання вимагають умов суворої ізоляції.

Санітарні вузли-група санітарно-гігієнічних приміщень, наприклад, ванної та вбиральні, їх обладнають витяжною вентиляцією. Санвузол є одним з дорогих і насичених обладнанням приміщень житлового будинку(мал . 6).

В залежності від розміру житлового будинку застосовують санвузли різних типів: в житловій кімнаті допускається пристрій суміщеного санвузла; для двох-трьох спалень проектують один роздільний санвузол; у котеджах влаштовують два санвузли: один на першому поверсі при кухні в господарській зоні, інший — на другому поверсі при спальнях: в особняках доцільно розташовувати три і більше санвузла: у вхідній частині — гостьовий суміщений санвузол, в зоні кухні розташовують вбиральню з рукомийником, в зоні спалень — суміщений санвузол. У комфортабельних будинках в зоні спаленьПроектують два санвузли-один в батьківській спальні, інший — при інших спальнях; в високоякісному житло суміщені санвузли проектують при кожній спальні.

Традиційне розміщення санвузлів-біля входу в будинок, в глибині будинку уздовж несучої стіни. Необхідно блокувати санвузли або підсобні технічні приміщення. В результаті скорочується кількість витяжних каналів і труб в будинку. Інтерес представляє центральне розташування санвузлів, при якому всі приміщення будинку групуються навколо санвузла, що дає деякі переваги при трансформації планування. Для економії підсобної площі в зарубіжній практиці застосовуються прохідні ванні кімнати. Не рекомендується розміщення вбиральні та ванної (або душової) безпосередньо над житловими кімнатами і кухнями. Розміщення вбиральні та ванної (або душової) над кухнею, допускається в будинках, розташованих в двох рівнях.

Площа душової приймають рівною 1,7 — 2,25 кв. М, суміщеного санвузла — 3,3-4 кв. М, роздільного санвузла (вбиральня і ванна) в межах від 4 до 6 кв. М і більше, вбиральні — 1-1,8 кв. М, ванній — 2,6-3,3 кв. М.

Мінімальна ширина ванної — 1,5 м, вбиральні — 0,8 м і її глибина — 1,2 м при.відкриванні дверей назовні і не менше 1,5 м при відкриванні дверей всередину.

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 6. Санітарно-гігієнічні приміщення

Групування приладів повинна враховувати зручність експлуатації, техніко-економічні вимоги, сприйняття інтер’єру. Наприклад, американський досвід проектування суміщених санвузлів в комфортабельному житло дає зручний прийом угруповання санітарних приладів: в напрямку від входу в глибину приміщення розміщують послідовно умивальник, унітаз, потім — ванну.

Вхід в приміщення, обладнане унітазом, безпосередньо з кухні і житлових кімнат не допускається. Двері вбиральні, ванної та суміщеного санвузла повинні відкриватися назовні. У iii і в iv кліматичних районах орієнтують санвузли на північ, північний схід. Підвищує комфорт санвузлів природне освітлення, в економічних плануваннях і в допоміжних санвузлах їх висвітлюють другим світлом, через кухню або інше приміщення.

Робоча кімната (пральня) — приміщення для господарських робіт-для прання, шиття, прасування з відповідним обладнанням. Розташовують робочу кімнату суміжно з кухнею і санвузлом. Бажано організувати природне освітлення, і вихід на господарську лоджію. Площа робочої кімнати не менше 3,5 кв. М. Обладнання робочої кімнати включає в себе: стіл-шафа, ємність для брудної білизни, сушильна шафа, мийку, пральну машину, шафа для інвентарю і стіл для прасування. У високоякісному житло робочу кімнату розміщують поруч з кімнатою прислуги і кухнею.

Сауна (лазня) площею 2,25 кв.м (1,5 х 1,5 м) і більше розміщується в прибудові, цокольному або підвальному поверсі. У цокольному поверсі комфортабельних будинків проектують саунно-банний комплекс-зал басейну, кімната відпочинку, ванна з встановленим в ній міні-басейном, туалет, спортивний зал, підсобне приміщення. У дорогому житлі влаштовують так званий блок здоров’я, що складається з вбиральні, ванної, сауни, російської лазні, невеликого басейну — купелі, тренажерного залу, кімнати відпочинку і відкритої частини — тераси-солярію площею близько 25 кв.м (5х5 м), що виходить до басейну.

Піч сауни завдяки пристрою загальної топки може бути поєднана з каміном або кухонною піччю. Економічно і технічно доцільні блоки» сауна і камінний зал«,»сауна і літня кухня».

Приміщення для аматорських і професійних занять в будинку відображають прогресивні соціальні тенденції в розвитку середовища для праці та відпочинку. Майстерні, комори для зберігання предметів дозвілля розміщують в підсобній частині будинку, в цокольному або підвальному поверхах. Місце для професійних занять влаштовують поруч із загальною кімнатою, або зі спальнею батьків в єдиному блоці.

Кабінет-ізольоване житлове приміщення для занять професійною працею у людей розумової, інформаційної праці. Площа кабінету може бути різною — від 10 кв. М в комфортабельному житло до 30-40 кв.м і більше в високоякісному житло, де кабінет поєднують з бібліотекою. В умовах насичення робочих приміщень електронним обладнанням планувальне відокремлення робочої зони підвищує санітарно-гігієнічні та екологічні якості будинку.

Передня (передпокій) і коридори — підсобні приміщення для забезпечення функції комунікації — пересування людини в будинку. Передня — це своєрідний вестибюль житлового будинку. Вигляд передньої формує перше враження про будинок і господаря, а планування передньої допомагає зорієнтуватися в просторі будинку. Ширина передньої повинна бути не менше 1,4 м, а внутрішньоквартирних коридорів — не менше 0,85 м, рекомендована ширина-1м.освітлення передньої і коридорів здійснюється, як правило, другим світлом через засклені двері.

Рішення зв’язку передньої з вітальнею і загальною сімейною кімнатою грає важливу роль в архітектурному задумі інтер’єру житлового будинку. Зазвичай застосовують двостулкові двері або розсувну перегородку, розташовуючи отвір по осі входу в будинок (рис. 7). При вільному плануванні передню і житлове приміщення просторово об’єднують.

У шлюзах і переходах, висота яких може бути до 2,1 м, раціонально влаштовувати антресольні і стінні шафи для зберігання господарських речей і предметів дозвілля. У передній проектують вентильовані сушильні шафи для верхнього одягу і взуття. Ширина вішалки для одягу приймається 30 см.

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 7. Функціонально-планувальна організація вхідної зони житлового будинку: а-функціональні процеси в передній; б-варіанти розміщення передпокою в квартирах; в-тамбур — передпокій і хол в квартирі; г-функціональна зона зберігання

Передня містить наступні функціональні зони: прийому гостей; зберігання верхнього одягу, взуття, господарських і спортивних приладдя; гардероба; комунікації (початок і центр всіх внутрішньоквартирних комунікацій).

Раціональним прийомом є поділ площі передньої на дві частини: власне вхідний і комунікаційної. У комфортабельних будинках передню вирішують як хол-світле приміщення для прийому гостей або за передньою по осі руху влаштовують хол із зимовим садом і виходом на терасу, тим самим, розвиваючи просторовість вхідного вузла. Хол в цьому випадку часто виконує функції їдальні зони.

Сходи. В односімейних житлових будинках застосовують різні за призначенням і архітектурно-планувальної організації сходи: вхідні — перед входом, внутрішні — головні, другорядні і допоміжні (для додаткових зв’язків між приміщеннями) , а також зовнішні-пожежні
(рис. 8).

В односімейному житловому будинку, як правило, потрібна одна сходи. Розміщують сходи на основі загальної схеми комунікацій в житловому будинку так, щоб забезпечити зручний зв’язок приміщень, просту орієнтацію в будинку і евакуацію людей. Найбільш правильне розташування сходів в передпокої, або в холі, рідше розміщують сходи в житлових кімнатах — вітальні або загальній кімнаті.

Внутрішньоквартирні сходи забезпечує зв’язок і ізоляцію приміщень будинку, розташованих в декількох рівнях. Сходи в житловому будинку часто грає роль головної або парадної. Вона пов’язує вхідну групу з приміщеннями загальносімейної зони будівлі першого поверху і житловими кімнатами другого поверху. Головну сходи відкривають в простір житлового будинку, в цьому випадку вона прикрашає інтер’єр будівлі, граючи важливу роль в архітектурно-художньому рішенні інтер’єру. В економічних і комфортабельних будинках сходи роблять простіше, розміщують в сходовій клітці.

Другорядні сходи потрібні у великому будинку: особняку, віллі, представницької резиденції. Вони з’єднують основний рівень з підвальною частиною будівлі, ведуть в мансарду або на горище. Гвинтові сходи влаштовують тільки для допоміжного повідомлення внаслідок їх підвищеної небезпеки і відносного незручності. Пожежні сходи проектують у великих будинках, вони потрібні для підйому пожежників у разі пожежі на поверхи і дах будинку.

Мінімальна ширина сходового маршу — 90 см.парадні сходи рекомендується приймати шириною 1,05-1,2 м. Ширина майданчиків приймається рівною ширині маршу або більше її. Пристрій забіжних ступенів дозволяє скоротити площу сходів. Число ступенів в марші має бути не менше 3 і не більше 18.

Назва кімнат в житловому будинку. Приміщення будинку

Рис. 8. Внутрішньоквартирні сходи: а — одномаршеві сходи; б — двомаршеві сходи; в — тримаршеві сходи; г-гвинтові сходи

Висота проходу під сходовим майданчиком і маршами повинна бути не менше 2 м до низу виступаючої конструкції. Максимальний ухил внутрішньоквартирних сходів не більше 1:1,25, допустимі ухили 1:1,5 — 1:1,75, в комфортабельних житлових будинках рекомендується ухил — 1: 2.

При висоті поверху 2,8 м мінімальне число підйомів для всіх випадків сходів — 15, при висоті поверху 3 м — 16. По зручних сходах ви,…………………………………….

5 лексика по темі: кімнати будинку і меблі (відео)

…………………………………….

6 назви предметів меблів і побутової техніки по-англійськи

…………………………………….

7 особливості вживання англійських слів, що позначають квартиру

Іменники, що позначають місце знаходження (apartment, flat, hall, house ) вживаються при позначенні положення в ряду їм подібних, як правило, з кількісним числівником і без артикля. Числівник ставиться після такого іменника. Ці іменники нерідко пишуться з великої літери: room s, apartment 20, hall 5 .

…………………………………….

8 квартира і меблі в англійських ідіомах

Bachelor flat (apartment) – (досл. Холостяцька) однокімнатна квартира

Hell » s kitchen-місце, що користується поганою славою; кримінальний квартал
Soup kitchen-безкоштовна їдальня (де видається суп біднякам і безробітним)
Thieves » kitchen-злодійський притон
Everything and the kitchen sink-майже все, потрібне і непотрібне

Armchair critic-критик, сліпо наступний який-л. Доктрині, догмі

To be on the carpet – бути на обговоренні (про питання); to call smb. On the carpet-викликати кого-небудь на килим
To have somebody on the carpet-давати наганяй кому-небудь
To roll out the red carpet for somebody-надати кому-небудь теплий прийом
To sweep something under the carpet-намагатися приховати що-небудь

Chair days-старість
To take the chair-стати головою зборів; відкрити збори
Chair! — до порядку!

Cupboard love – корислива любов, прихильність (зазвичай у дітей, коли вони хочуть що-небудь отримати від дорослих)

Upon the table-публічно обговорюваний; загальновідомий
To lay on the table-політ. Відкласти обговорення (законопроекту)
To turn the tables (up)on smb. — бити противника його ж зброєю; помінятися ролями
Under the table-п’яний; таємно, таємно, підпільно

On the couch – жарг. Що знаходиться на сеансі у психоаналітика; проходить курс психоаналізу

…………………………………….

9 ігри, пісні та історії: кімнати в квартирі і меблі англійською мовою (флеш)

Відмінності між британським і амерканським англійським в назвах житлових приміщень і меблів

Будівлі, квартири, мешканці, агенти

Житловий масив-housing development (am) – housing estate (br)
Готель квартирного типу-apartment hotel (am) – service flats (br)
Спальний район, спальний передмістя-bedroom (am) – dormitory (br)
Багатоквартирний будинок-apartment building / house (am) – dwelling house, block of flats (br)
Багатоквартирний будинок( в якому квартири знаходяться в приватному володінні); квартира в такому будинку-condominimum, condo (am) – apartment (br)
Квартира-apartment (am) – flat (br)
Однокімнатна квартира-studio (am) – bed-sitter (br)
Мешканець, квартирант-roomer (am) – lodger (br)
Меблевий магазин — furniture store – am) — furniture shop (br)
Агент з продажу нерухомості-realtor (am) — estate agent (br)

Кімнати

Вестибюль, фойє-lobby, foyer (am) – entrance hall, foyer( br)
Коридор, передпокій-hallway (am) – hall (br)
Дитячий куточок-kidspace – am) — children » s corner (br)
Вітальня-living room – am) — sitting room, lounge, drawing room (br)
Кімната відпочинку-recriation room (am) – restroom (br)
Робочий кабінет-den, study (am) – home office (br)
Туалет-bathroom, toilet, john, restroom (am) – lavatory, battery (br)
Комора-lumber room – am) — box room (br)
Комора-pantry – am) — larder (br)

Меблі та інше

Комод (для одягу) – bureau, dresser (am) – chest of drawers (br)
Шафа, буфет-closet (am) – cupboard (br)
Диван-couch, davenport (am) – sofa, settee (br)
Розкладачка-cot – am) — camp bed (br)
Фіранки – тюлеві) — sheers, underdrapes – am) — net curtains (br)
Штори, жалюзі- (window) shades (am) – blinds (br)
Ванна-bathtub (am) – bath (br)
Кран (водопровідний) — faucet (am) – tap (br)
Стічна труба-soil / sewer pipe (am) – drain (br)
Електрична розетка-electric outlet – am) — power point, socket( br)
Ліфт-elevator (am) – lift (br)

З книги м.с. Євдокимова, г. М. Шлєєва «короткий довідник американо-британських відповідностей».

Ігри та вправи на тему: кімнати та меблі (англійською мовою)

Англійські вірші, в яких згадуються частини будинку і меблі

I never want to go to bed
Kenn nesbitt

I never want to go to bed.
I like to stay up late.
I»m bouncing off the bedroom walls
And, frankly, feeling great!

I»m dancing like a maniac
Instead of counting sheep.
My mom says, «time for bed.»
My dad yells, «get your butt to sleep!»

I»m not sure what my bottom
Has to do with anything,
But that»s okay because i»d rather
Jump around and sing.

I don»t know what it was
That made me feel so wide awake.
Could it have been the red bull
And the double-chocolate cake?

I wonder if the seven cups
Of coffee plus dessert
Of hershey bars and skittles
Are what left me this alert?

Whatever it turns out to be
That made me feel this right,
I hope i track it down
So i can stay up every… Zzzzzzzz

The kitchen

A home is made of many rooms
To rest, to sleep, to shower,
To play, and read, and talk a lot,
Do hobbies by the hour.

But the kitchen, ah, the kitchen
Is a room that»s made of dreams
Of fantasies… Created by
A love of cooking schemes.

To touch, to smell, to visualize
The wonders that occur…
And then to taste, and then to taste
Results of things that were.

At one time just «ingredients,»
In their places on the shelves
But become a wondrous mixture
As though transformed by elves.

Yes, a home is made of many rooms.
Each one has it»s pleasures,
But the kitchen is the best of all
For finding hidden treasures.

Please remember – don»t forget…
Mabel lucie attwell

Please remember – don’t forget!
Never leave the bathroom wet.
Nor leave the soap still in the water. –
That’s a thing we never ought»er! –
And as you»ve been so often told,
Never let the «hot» run «cold»;
Nor leave the towels upon the floor.
Nor keep the bath an hour or more –
When other folks are wanting one;
Just don»t forget – it isn’t done! –
An» if you»d really do the things –
There»s not the slightest need to sing!

Незвичайні назви конференц-залів і переговорних кімнат в різних компаніях. Цп дізнався, як дають назви приміщенням в «яндексі», gettaxi, avito і 2gis.

Facebook

Колишній співробітник соціальної мережі донн лі розповідає, що найбільш дотепною йому здається серія переговорних, названих на честь найгірших ідей: наприклад, windows vista, sub-prime mortgages (субстандартна іпотека), beacon, running with scissors (біг з ножицями), fighting chuck norris (боротьба з чаком норрісом). У facebook facebook

Офіс facebook у каліфорнії

Крім того, у facebook є кілька конференц-залів, назви яких придумані таким чином, щоб заплутати співробітників. Якщо перед ними вимовити привід in, то фраза набуває деяку неоднозначність: наприклад, переговорна з ім’ям five minutes. Фразу «the meeting is in five minutes «можна зрозуміти по-різному: як» зустріч відбудеться через п’ять хвилин «або як»зустріч пройде в п’яти хвилинах».

Такий зал в facebook не один — є ще кімнати з назвою stagram, finite, ternet, genius, conceivable, decent.

Baidu

У компанії baidu (китайська пошукова система), розповідає її співробітник кайсер го, назви для конференц-залів вибираються з назв літературних творів, написаних при китайській династії сун. Ім’я для сервісу, зазначає го, з’явилося так само.

Є і ще одне правило вибору назви: число ієрогліфів в ньому має відповідати номеру поверху. Так, на третьому поверсі розташовується конференц-зал manjianghong (满江红). А зал засідань ради директорів названий ім’ям вірша, з якого і було взято слово baidu — green jade table in the lantern festival.

Avito

Співробітники avito використовують назви планет або небесних тіл — «земля», «сонце», «місяць», «меркурій», «венера», «плутон», «юпітер», «сатурн», «уран», «нептун». «сонце» — дуже сонячна, а «сатурн» — дуже велика. Крім того, деякі співробітники захоплюються астрономією, в офісі навіть є телескоп. Представник avito розповів цп, що іноді при згадці переговорних самі собою складаються забавні фрази: «вирушаємо на марс», «аня, ми на землі», «щось холодно сьогодні на сатурні» і так далі.

У деяких кімнат є ще й неофіційні імена. Наприклад, переговорну «меркурій «співробітники називають»кабінетом психолога». У ній стоїть всього два великих синіх крісла, так що можна поговорити зі співрозмовником наодинці.

Gettaxi

В головному офісі gettaxi вТель-авіві всього чотири переговорних, і названі вони на честь міст, в яких працює сервіс (крім тель-авіва): moscow, saint petersburg, london і new-york.

Flotype

У компанії flotype, що займається розробкою програмного забезпечення для створення месенджерів, конференц-зали названі на честь різних шрифтів. Засновник проекту шрідатта татіпамала наводить кілька прикладів таких імен: arial, baskerville, caslon, dingbat, egyptienne, futura, garamond, helvetica і interstate.

2гіс

У картографічному сервісі назви переговорних кімнат, як і багатьох інших кабінетів, придумують співробітники. Найзнаменитіші переговорки, мабуть, це» операційна «і»терочная».

Зустрічаються й інші підходи до неймінгу, наприклад, географічний — є конференц-зали «ленінград», «амстердам», «європа», «азія».

Представники компанії також розповіли цп про назви деяких кабінетів. Наприклад, в офісі є bla bla room (колл-центр), «рада галактики» (конференц-зал), «правошная» (в цьому кабінеті працює група коректури рекламних матеріалів). Серед кімнат відпочинку зустрічаються назви «гаваї», «веранда», «морська».

«яндекс»

У першому офісі «яндекса», який розташовувався на вулиці вавилова, переговорка була тільки одна. Вона не мала назви.

Наступний офіс «яндекса» розташовувався на самокатній, і там переговорних кімнат було вже більше. Поруч із зоною ресепшна знаходилося три переговорки: «скляна», «олов’яна» і «дерев’яна» — в них були столи та інші елементи декору з відповідних матеріалів. У надрах офісу розташовувалися кімнати «інь», «ян»і «німеччина». «німеччина «була найбільшою, але в ній можна було звести стіну-перегородку, і тоді кімната ділилася на» ндр «і»фрн».

Коли московський офіс «яндекса» переїжджав на вулицю льва толстого, перед співробітниками, за словами представників компанії, постало нетривіальне завдання: в будівлі сім поверхів, складна архітектура і 50 приміщень, які повинні стати переговорками. Необхідно було зробити так, щоб кожен член команди міг легко знайти потрібну.

Тоді співробітники вирішили кожній переговорці придумати назву, співзвучну з поверхом. Так з’явилися «7 верст не гак«,» 6 соток«,» 5 точка» і багато інших назв. Московський офіс ріс,» яндекс » займав сусідні будівлі і навіть прибудував ще один корпус. Переговорки стали називати командам, які поруч з ними «живуть».

Якщо ви хочете відкрити дитячу ігрову кімнату, але не можете підібрати відповідну назву, наведені нижче приклади і класифікація допоможуть вам зробити правильний вибір. У цій статті описані основні принципи формування яскравих і тематичних назв для дитячих ігрових кімнат, а також наведено чимало прикладів вже діючих залів по всій країні.

Принципи побудови назв дитячих ігрових кімнат

Як правило, власники подібних залів намагаються дати їм назви, які так чи інакше будуть асоціюватися з веселощами, дитинством, грою. Нижче описуються головні категорії таких назв і пояснюються основні принципи їх формування.

  1. назви, що включають слова» гра«,» play«,»game». Дана група імен для дитячих кімнат є однією з найпопулярніших. Комбінуючи перераховані вище слова з іншими, ви отримаєте цікаве і тематичне назва для свого залу. Так, такі назви, як «ігрове місто«,» грай-ка«,» game time» відмінно звучать і виконують свою пряму функцію — повідомляють про специфіку кімнати і залучають як дітей, так і дорослих.
  2. назви з включенням слів «діти», «дитячий», «kids». По суті, дана категорія назв відрізняється від попередньої лише ключовим словом. Такі назви як, наприклад,» діти при справі», наприклад, залучать батьків, які зможуть зайнятися своїми справами в потрібний для них час.
  3. назви, що включають слова «веселий», «fun», «joy». «fun jump», «happy panda», «веселий острівець» — такі назви є відмінними варіантами для дитячої ігрової кімнати. Візьміть російське або англійське слово, пов’язане з радістю і веселощами, і скомбінуйте з іншим словом, будь-то «джунглі», «острів», «світ», «планета» і т.д. Так ви отримаєте лаконічний, тематичний і помітний варіант назви.
  4. інші назви. Як не крути, навіть якщо назва дитячої ігрової кімнати не підпадає ні під одну з перерахованих вище категорій, воно все одно відноситься до «дитячої» тематики. Ви можете використовувати назви тварин, наприклад « «совеня», «розумний кролик», «равлик» і т.д., персонажів з мультфільмів і казок, наприклад «капітошка», «колобок», і казкові імена: «ліс чудес», «лукомор’я», «чарівна країна». Не обмежуйте свою фантазію, але пам’ятайте про те, що назва повинна бути не тільки тематичним, але і помітним, лаконічним — необхідно щоб воно добре запам’ятовувалося і легко вимовлялося.

Приклади назв дитячих ігрових кімнат

Назви, що включають слова «гра»,» play«,» game «

Назви з включенням слів» діти«,» дитячий«,» kids «

Назви, що включають слова» веселий«,» fun«,» joy »

Інші назви

Run fantastic world

Ай! папуга

Анастасія

Анімасікі

Апельсин

Апельсинка

Астероїд

Аеродром

Банзайка

Боб-будівельник

Велика пісочниця

Бебі розумник

Чарівна країна

Вище веселки

Галактика

Місто мрії

Джуманджі

Джунглі звуть

Зебреня

Поклик джунглів

Цікава академія

Капітошка

Карамелька

Карусель

Кльове місце

Конфетті

Корпорація малюків

Котокошка

Кролик міша

Лабіринт

Ліс чудес

Лісова поляна

Лукомор’я

Мадагаскар

Мимимишки

Мишелька

Мурашник

Невагомість

Непосида

Нескучайка

Острів скарбів

Паровозкино

Пісочниця

Планета свята

Свято land

Стриб-скок

Стриб-скок

Птахи і бджоли

Пупсландия

Робогейм

Ромашкіно

Ромашково

Світлячок

Сімейний мотив

Сонячне царство

Сонячний арлекіно

Строй-ка!

Твін кідс

Творчість

Теремоша

Тілімілітрямдія

Тутбатут

Туту-сіті

Розумний кролик

Умпа-лумпа

Фан-чулан

Філиняня

Харрісон

Чудо острів

Чудо-парк

Шоколадна фабрика

Елефантік

Я улюблений