Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

62

Щороку 19 січня православні християни відзначають хрещення господнє або святе богоявлення – одне з найбільших церковних свят. Як свідчить святе письмо, саме в цей день відбулося хрещення тридцятирічного ісуса христа в річці йордан. Крім того, під час хрещення відбулося чудове явище господа в трьох іпостасях-бога-отця, бога-сина і бога-духа святого. Як відомо, головною традицією свята є велике освячення води, яке проводиться в церквах і водоймах. Сьогодні ми дізнаємося, якими унікальними властивостями володіє вода на водохреща, коли і де її набирати, як можна використовувати. Чи є наукове пояснення феномену водохресної води? давайте вивчимо докладніше.

Хрещення господнє традиційно припадає на 19 січня, проте підготовка до свята починається ще з 18 числа – у святвечір. Так, ввечері напередодні хрещення віруючі дотримуються суворого посту, а після сходу першої зірки сідають за трапезу, що складається з 12 пісних страв. Перед частуванням прийнято випити склянку освяченої в церкві води, а потім з’їсти пісної куті. Вважається, що свята вода на водохреща наділяється чудодійною цілющою силою і здатна захистити від багатьох недуг, нечистої сили. Отже, коли набирати воду на водохреща і де вона застосовується? за старих часів віруючі відправлялися за святою водою до будь-якого водоймища або в храм.

коли можна набирати і як використовувати водохресну воду

Наші предки вірили, що вода стає святою ще напередодні водохреща, 18 січня. У цей день можна було запастися освяченою водою з найближчого храму, а на водохреща освячували водойми. Вважалося, що в обох випадках вода наділялася цілющими властивостями – як взята в церкві, так і набрана в освяченому джерелі. Згідно з церковним статутом, воду можна було набрати ще протягом тижня після свята хрещення господнього. Сьогодні для набору святої води використовують чисті пластикові ємності, а ось тривале зберігання можливо тільки в тарі зі скла – пляшці, банку. За правилами, пити освячену воду найкраще невеликим порціями, вранці натщесерце і перед відходом до сну. У лікувальних цілях дозволяється необмежений прийом водички, не забуваючи після пиття прочитати молитву. При зовнішніх хворобах можна робити компреси з водохресної води. Крім того, цілющу рідину використовують для кроплення житла, щоб очистити будинок від негативної енергії – самостійно або із запрошенням священика.

свята вода з-під крана на водохреща-коли набирати, з якої години

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

Вода набуває свої чудові властивості в ніч з 18 на 19 січня, хоча в церкві освячення проводять напередодні хрещення господнього. Однак багато хто цікавиться-коли, з якої години звичайна вода з-під крана стає цілющою і її можна набирати? православні священики дають точні відповіді на ці питання.

в якій годині набирати воду на водохреща

Поява водохресної води в кожному будинку можна вважати справжнім дивом-досить просто відкрити кран і набрати цілющої рідини в потрібній кількості. Починаючи з 18 години в водохресний святвечір (навечір’я богоявлення) водопровідна вода вже вважається чудодійною. Така унікальна властивість зберігається до вечора наступного святкового дня, 19 січня. Правда, священнослужителі радять набирати воду з години ночі-часу настання хрещення господнього. Тому якщо ви не можете відправитися в храм за водохресною водичкою, цілком можна набрати її будинку. При цьому важливо, щоб в душі була віра, а серце відкрито добру.

вода на водохреща-наукове пояснення чудових властивостей

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

З давніх часів відома цілюща сила водохресної води, її унікальні властивості для лікування хвороб тіла і душевних недуг. Отже, свята вода на водохреща-міф чи реальність? на сьогоднішній день є наукове пояснення чудовим властивостям водохресної водички.

чудо водохресної води з точки зору науки

Як стверджують вчені різних країн, в ході численних дослідів було з’ясовано, що в свято хрещення відбувається зміна структури води, а також посилюється її енергетика і корисні властивості. Крім того, на зовнішній вигляд водохресна заморожена вода значно відрізняється від звичайної, взятої з будь-якого джерела в інший день. Якщо подивитися під мікроскопом, то кристали святої води мають ідеальну форму, а їх межі симетричні. Такі чудові зміни структури води вчені пояснюють дією законів природи-адже саме 18-19 січня наша сонячна система піддається особливим космічним випромінюванням. Як результат, відбувається посилення позитивної енергетики всього живого на землі, а також вода отримує потужний «заряд» космосу. Як правило, водохресна вода зберігає свої цілющі властивості протягом року, проте нерідкі випадки, коли баночка з чудодійною рідиною може простояти від 3 до 5 років. Так чому не псується вода, освячена на свято хрещення (богоявлення)? вся справа в тому, що оптична щільність води 18 і 19 січня більш висока, ніж той же показник в інші дні.

Тепер ви знаєте, що собою являє вода на хрещення господнє( богоявлення), в чому секрет її унікальних цілющих властивостей з точки зору науки. Так коли, з якої години і де можна набирати водохресну воду, як її використовувати? тут ви знайдете найбільш докладні відповіді на ці та багато інших питань, пов’язані з відомим феноменом святої водохресної води.

Велике водосвяття на соловках. Богоявлення — 2006

19 січня за новим стилем православна церква святкує одне з великих свят-хрещення господа бога і спасителя нашого ісуса христа. Згідно з євангелієм, коли ісус хрестився «» дух святий спадав на нього в тілесному вигляді, як голуб, і був голос з небес, глаголючий: ти син мій коханий; в тобі моє благовоління!» (лк. 3, 22). Тому свято хрещення також називається святом богоявлення-так як в цей день єдиний бог явив себе світу в трьох особах свого божества.

Для нас, православних християн, це свято має особливий, неповторний колорит. Ми любимо чудовий водохресний святвечір з його особливим богослужінням, що включає безліч читань зі старого завіту. Нам дорого велике водосвяття, водохресна свята вода-агіасма, яку в свято хрещення можна пити скільки хочеш, а весь наступний рік-тільки натщесерце, тому що це велика святиня. Багато хто любить в день хрещення господнього, незважаючи на лютий мороз, зануритися в йордань-ополонку, висікається в льоду водойм спеціально до свята, зазвичай у формі хреста. На річках та інших водоймах в цей день також відбувається велике водосвяття, — за таким же чином, що і велике освячення води в храмі.
«днесь вод освячується єство», — співається в одній зі стихир свята.

1 чи означає це, що вся вода: в річках, ставках і водопроводі-в день хрещення стає святою? є в народі таке повір’я. «вода стає святою тому, що по молитві церкви з нею з’єднується божа благодать, — відповідає доктор богослов’я, професор московської духовної академії олексій ілліч осипов. — але божа благодать — не безлика стихія. Бог завжди дивиться на силу віри і можливості віруючих людей. Якщо у людей є можливість бути присутніми на богослужінні, молитися при освяченні води або, принаймні, прийти і взяти освячену воду, а вони не користуються цією можливістю, кажуть «так наберемо з-під крана-свята буде», вони не отримують святу воду. Інша справа, коли немає можливості отримати освячену воду, як, наприклад, було за часів гонінь на церкву, коли багато віруючих, не маючи можливості отримати воду, освячувану в храмі, йшли опівночі на річку або ключове джерело і набирали там воду. Така вода дійсно була святою, вона стояла роками і не псувалася».

За словами доктора богослов’я священика олега давиденкова, «вода на землі в ніч з 18 на 19 січня освячується тому, що її освятив сам господь своїм хрещенням. В цей час всі земні води являють присутність благодаті божої. Однак вірування в те, що в ніч хрещення освячується всіляка вода, не зрівнює всю воду з тією водою, яка освячується в храмі. Освячення вод в водохресну ніч-це одноразове прояв божої благодаті. Освячена ж в храмі водохресна вода не втрачає свою силу з часом. Те, що в цей день вся вода освячується, не применшує і не скасовує таїнства освячення води в храмі».

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща
Купаються в водохресну ніч і миряни, і духовенство і чернечі. На фото-клірик самарської єпархії о. Володимир балашов в «йордані» (фото з 14 сайту свято-троїцької парафії в єлховке )

Сама традиція купання в ополонці обумовлена саме вірою в освячення водного єства в день хрещення господнього. Людині хочеться не просто, щоб його покропили, але всьому зануритися в освячені води. «думаю, — каже проф. Осипов, — якщо ми робимо це з вірою, ми можемо отримати для себе чималуКористь. А якщо це просто данина народній традиції, а бажання освятитися немає, то не буде і ніякої користі. Приступаємо ми до купання в святому джерелі або просто п’ємо святу воду, вона має благодатну силу тільки для тих, хто при цьому обіцяє: господи, я постараюся жити по-християнськи, пошли мені її благодать». (звичайно, не всім корисно в тридцятиградусний мороз занурюватися в ополонку, до всього потрібно підходити з міркуванням).

Нарешті, зі святом хрещення пов’язано і таке оману, що вода, освячена в святвечір, відрізняється від водохресної. Тим, хто так вважає, можна порадити порівняти чин освячення води в святвечір і в сам день хрещення. Ми не знайдемо жодного слова відмінності, це один і той же чин, а, отже, і вода абсолютно однакова.

Леонід виноградов, юрій максимов

Він має безліч традицій. Одна з них-набирати святу воду і

Чому вода на водохреща — 2017 стає святою.

Щоб відповісти на це питання, необхідно згадати історію і подумки на мить переміститися на 2000 років тому. Потрібно згадати з чого почався земний шлях ісуса христа як вчителя, пророка і великого чудотворця.

До 33 років ісус христос не показував нікому своєї божественної сутності, однак саме в цьому віці прийшов час для явища світу. Тому альтернативна назва свята-богоявлення, тобто явище бога народу.

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

Ісус прийшов до івана хрестителя для того, щоб, подібно звичайній людині, прийняти головне таїнство. Пророк іоанн спочатку сумнівався в своїх діях, бо, по суті, перед ним стояв сам господь. Він сказав ісусу, що не гідний такої честі, проте спаситель зміг його переконати, додавши в кінці фразу про те, що він не тільки присвячується в віру, але і робить святий будь-яку воду на планеті, щоб люди могли потім зануритися в неї і випити її, щоб насититися силами духовними і зцілити свої хвороби і недуги.

З того моменту раз на рік вся вода в світі стає священною, животворящою і воістину чудотворною. люди не тільки купаються в річках, озерах і ставках на водохреща, а й набирають воду собі додому, щоб весь рік вона допомагала їм з духовними і фізичними проблемами.

Набирати воду можна вже 18 січня в водохресний святвечір — після святкової літургії.

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

Також зачерпнути святої води можна і в саме свято 19 січня протягом усього дня. не обов’язково наповнювати великі ємності, адже освяченою стане будь-яка питна вода, в яку ви додасте трохи святий. Це корисна властивість, яка дозволяє літнім людям не перенапружуватися, забираючи додому багато води, щоб її вистачило на весь рік вперед. Також це дозволяє вам ділитися водою з сусідами і друзями, які не змогли відвідати храм самостійно.

Цілющі властивості святої води
Про цілющі властивості водохресної води можна говорити нескінченно, проте є найголовніші властивості, про які повинен знати кожен віруючий.

Свята вода зцілює хвороби. якщо ви захворіли звичайною застудою або ж ваш недуга більш важкий, водохресна вода допоможе від нього позбутися. Пийте воду не тільки під час хвороб, але і в здоров’ї, щоб ваш організм краще чинив опір вірусам. Якщо у вас є хронічні захворювання, то свята вода допоможе краще переносити симптоми хвороби.

Умивання святою водою поліпшить ваш настрій. вранці обполосніть обличчя прохолодною водою, щоб протягом дня негативні емоції не опановували вами. Сюди можна віднести зневіру, смуток, лють, страх, негатив. Водохресна вода подарує вам спокій, радість і любов до самих себе.

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

Є ще одна важлива властивість цієї води-вона відганяє нечисту силу. благословіть своє житло і місце, де ви спите, окропивши його святою водою. Це допоможе вам прогнати бісів і будь-яке зло. Буває так, що людей долають погані сни, кошмари, галюцинації або цілком реальні страхи. У вас ніколи не бувало такого, що здається, ніби хтось дивиться на вас, поки ви спите? якщо ви відчували подібні почуття, то просто побризкайте на ліжко святою водою і окропити вхід в будинок і в кімнату. Віра і сила водохресної води допоможе вам вигнати з дому негатив.

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

З великим святом хрещення вас!

Архімандрит спиридон (ходанич) про поширені помилки і забобони, пов’язані з водохресною водою.

1 чи стає вся вода святою на водохреща або тільки та, яку освятив священик? вважається, що навіть вода з крана в цей день свята… Чи так це?

Дійсно, це питання животрепетне і цікавить дуже багатьох через повсякчасних розбіжностей в думках як священнослужителів, так і мирян.

Найбільш правильним буде звернутися до чинопослідування великого освячення води святих богоявлень і вникнути в сенс слів. У першому ж тропарі ми побачимо, що церква закликає нас прийти і прийняти духа премудрості, духа розуму, духа страху божого з’явився христа. Чи можна отримати ці дари, не бажаючи відвідати церкву і виправдовуючи свою лінь тим, що вода свята і в водопроводі? думаю, відповідь очевидна. У чинопослідуванні також є слова, які багато інтерпретують на свій лад, а саме, що в цей день освячується вод єство, але ніде, зауважте, не говориться, що освячується всіх вод єство. Якщо ж допустити, що освячуються всі води і скрізь, в тому числі в місцях поганих і нечистих, то виникає питання: хіба дух святий діє в нечистотах?

Традиція шанування святої води, набраної в день богоявлення, відома з iv століття. Святитель іоанн златоуст у своїй промові на день хрещення господнього в 387 році сказав, що в свято богоявлення все, почерпавши води, приносять її додому і зберігають цілий рік, так як в цей день відбулося освячення її. Знову виникає питання: невже ні у кого з давніх не було в будинку води, щоб її і вважати святою, а потрібно було черпати і приносити додому? ніде ми не знайдемо такої практики.

Якщо ж вникнути в усі молитви і особливі прохання в чині освячення води на водохреща, стає ясним, що святий, точніше освяченої, стає тільки та вода, яку освятили з молитвословіями в церкві або на річці. Думаю, на ваше запитання я відповів, хоча впевнений, що у багатьох виникнуть заперечення.

Про водохресну святу воду. Що відбувається з водою на водохреща

— чи потрібно запастися на рік водохресною водою? кажуть, що її потрібно пити при недугах. І як її зберігати?

Кожен благочестивий християнин намагається зберігати водохресну воду протягом року, вживаючи її натщесерце, при цьому не потрібно набирати величезну кількість: можна додати трохи освяченої води у велику ємність, і вся вона під дією благодаті стає водохресною.

При недугах обов’язково з молитвою потрібно випити святої водохресної води, адже якщо ми подивимося на особливі прохання єктенії в день освячення вод богоявлення, то побачимо, що водохресна вода дається нам для того, щоб розтрощитися сатані під ногами нашими, щоб просвітитися нам просвітою розуму і благочестя і натхненням святого духа, гріхів позбавлення і в зцілення душі і тіла.

Водохресна вода має назву «велика агіасма«, що означає» велика святиня», і ставитися до неї потрібно відповідно — з благоговінням. Зберігати воду бажано в темному місці біля святого кута в скляній баночці або в іншому посудині, що застосовується тільки для святої води.

— чи потрібно обов’язково пити воду на водохреща? при цьому читаються якісь молитви?

У день богоявлення всі молитви священиком вже вимовлені, і ми всі п’ємо святу водохресну воду цілий день і не натщесерце. В інші ж дні п’ємо тільки натщесерце і з молитвою: «господи боже мій, нехай буде дар твій святий і свята твоя вода у залишення гріхів моїх, в просвітництво розуму мого, в зміцнення душевних і тілесних сил моїх, у здоров’я душі і тіла мого, в підкорення пристрастей і немічної моїх по безмежному милосердю твоєму молитвами пречистої твоєї матері і всіх святих твоїх. Амінь»»

— чи обов’язково освячувати своє житло святою водою в цей день?

Так, обов’язково! адже в чинопослідуванні освячення вод богоявлення є пряма вказівка:»у освячення будинків».

Доктор фізико-математичних наук михайло курик

Щороку 19 січня люди шикуються в черги біля храмів, щоб набрати водохресної води, а найсміливіші поспішають скупатися в ополонці. Адже здавна вважається, що ця вода-цілюща. У цьому впевнені і церковники, і прості люди. А з недавніх пір і вчені!

Фізики і хіміки в різних країнах проводили досліди і з’ясували: структура святої водохресної води у багато разів гармонійніше, ніж у звичайний день, а її енергетика і корисні властивості просто унікальні.

Українські досліди над добровольцями

В інституті фізики нан україни вже близько 9 років веде свої дослідження водохресної води доктор фізико-математичних наук, професор михайло курик. У лабораторії вченого-десятки пляшечок з водою, датовані кінцем грудня-січня різних років. Водохресна вода довгі роки залишається прозорою, без запаху і майже без осаду.

— мене як вченого насамперед зацікавив сам факт-що з точки

&1&

Інгредієнти для торта:

  • полуничний йогурт 1 ст.
  • сир 200 г.
  • желатин.
  • цукрова пудра 1п.
  • полуничне желе 1п.
  • полуниця свіжа 0,3 кг.

1.змішуємо йогурт з сиром, додаємо цукрову пудру. За допомогою міксера перемішуємо масу до однорідності.

&1&

2.водою заливаємо желатин і чекаємо, поки той набухне.

&1&

3.тепер його потрібно сильно нагріти, до закипання не доводити. Після змішуємо з ним сирну масу і ретельно заважаємо міксером.

&1&

4.суміш наливаємо зверху бісквіта і ставимо в холодильник на 60 хвилин.

&1&

5.моєму полуницю і ріжемо її на тонкі пластини.

&1&

6.заливаємо полуничний шар желе. Як його розвести ви можете прочитати на упаковці.

&1&

7.поверх викладаємо новий шар з полуниці і знову заливаємо желе.

&1&

8.відправляємо в холодильник. Як тільки маса застигне, можна знімати пробу з торта!

&1&

Всім приємного апетиту!

Торт зі згущеним молоком в домашніх умовах

Це хороший десерт, як в будній день, так і на будь-якому застіллі.

&1&

Інгредієнти:

  • яйце 3 шт.
  • цукор 150 г.
  • борошно 150 г.
  • масло вершкове 250 г. Для крему.
  • варене згущене молоко 0,5 банки.
  • шоколад 1 плитка.
  • арахіс.
  • варення.

&1&

1.розбиваємо всі яйця, збиваємо міксером на невеликих оборотах. Кладемо цукор і починаємо перемішувати швидше. Після 5 хвилин повинна утворитися світла піна.

&1&

2.потихеньку додаємо борошно і ретельно перемішуємо.

3.заповнюємо тестом форму і ставимо в духовку на 25 хвилин при температурі 160 градусів.

4.наш бісквіт готовий. Даємо йому охолонути деякий час, потім ділимо його на 2 коржа.

&1&

5.кожен корж потрібно просочити повидлом. Розводимо кілька ст. Л. Повидла в невеликій кількості води і мажемо бісквіт.

&1&

&1&

7.рівномірно промазуємо один корж шоколадним кремом, склеюємо обидва коржа разом, верхню частину знову промазуємо кремом.

&1&

8.арахіс трохи підсмажуємо і дрібним ножем.

&1&

9.натираємо шоколад і перемішуємо з арахісом.

&1&

10.прикрашаємо зверху торт шоколадно-горіховою присипкою.

&1&

Наш торт зі згущеним молоком приготований! нехай він трохи постоїть в холодильнику для того, щоб крем загус. Поділіть торт на шматочки і подавайте на стіл. Приємного апетиту!

Бісквітний торт по-домашньому

1.знову повертаємося до початку статті і робимо класичний бісквіт. Розрізаємо його на 2 коржа.

2.тепер необхідно зробити вершковий крем, для якого буде потрібно вершкове масло і згущене молоко. Обидва компоненти ми змішуємо за допомогою міксера, додаємо ванілін.

&1&

3.просочуємо нижній один корж джемом. Підійде скоєно будь-який, вибирайте на свій смак.

&1&

4.поверх мажемо шар крему.

&1&

5.зверху кладемо другий корж, його верхівку також промазуємо.

&1&

6.тепер покриваємо кремом всі частини бісквіта, посипаємо подрібненими солодкими сухарями.

&1&

7.за допомогою печенюшок з бізе прикрашаємо торт.

&1&

8.посипаємо верхівку тертим шоколадом і наш десерт готовий.

Відео рецепт:

Я вам розповім, як приготувати найкращий бісквіт: повірте, до цього у мене ніколи не виходив такий високий і смачний корж. Його мені розповіла моя знайома, яка працює в ресторані шефом-кондитером. Завдяки її порадам, бісквіт перевершив всі мої очікування: добре піднімається тісто, неймовірно насичений аромат, ніжна м’якоть і красива скоринка апетитно золотистого відтінку. Тільки діставши випічку з духовки, хочеться відразу ж відрізати свій ласий шматочок — і з’їсти його. Знаєте, ніколи ще не виходило піч настільки легко і з задоволенням. Ну, що ж, спробуйте і ви: я впевнена, що легкий, повітряний бісквіт підкорить всіх.

Інгредієнти:

  • 4 курячих яйця середнього розміру (якщо у вас вони занадто маленькі, то візьміть 5: загальна вага повинна бути приблизно 250 грам);
  • 175 грам цукру;
  • 150 грам борошна;
  • 50 грам кукурудзяного крохмалю (за бажанням можна замінити картопляним: тоді потрібно грам 40 крохмалю, так як він більш густий).

Найкращий бісквіт. Покроковий рецепт

    1. перш, ніж приготувати ніжний бісквіт, давайте підготуємо форму для випікання. Виріжемо пергамент, застелимо їм дно і змажемо рослинним маслом. Тепер включаємо духовку і нагріваємо її до температури 180 градусів.
    2. далі поставимо на конфорку водяну баню. У робочу ємність вбиваємо яйця, всипаємо цукор і ставимо її на баню. Збиваємо масу за допомогою віночка до однорідності і розчинення цукрових кристаликів.
    3. знімаємо і переливаємо в миску з високими бортиками. Після збиваємо консистенцію міксером до її загустіння: перевірити готовність збитою маси можна, зробивши невелику канавку на її поверхні. Якщо форма тримається, то можна закінчити процес. Тривалість збивання приблизно 10 хвилинок.
    4. борошно з крохмалем перемішуємо і просіваємо через ситечко, після поступово додаємо до збитих яєць і перемішуємо знизу вгору.
    5. виливаємо бісквітне тісто за найкращим рецептом у формочку, розрівнюємо поверхню і ставимо в розігріту духовку. Випікаємо хвилин 20, не відкриваючи духовки. Тільки після закінчення цього часу можна перевірити готовність добре піднімається бісквіта. Робити це необхідно не зубочистками, а пальчиками: злегка придавлюємо бісквіт, якщо форма швидко повертається в колишній стан, то випічка готова.
    6. по готовності дістаємо бісквіт і залишаємо постояти у формі хвилин 7. Після викладаємо на тарілку.
  • як приготувати хороший бісквіт ми з вами з’ясували. Тепер я рекомендую вам його розрізати на коржі: так як він виходить дуже високий, то можна зробити три шари. Для того, що він був більш соковитий і ніжний, можна використовувати будь-який крем. (їх рецепти ви зможете знайти на сайті «люблю готувати»).
  • жовтки ставимо в холодильник, щоб вони охололи, а білки навпаки: в тепле місце.
  • починаємо збивати жовтки: додаємо цукор і працюємо міксером до утворення повітряної піноподібної консистенції.
  • потім беремо теплу білкову масу, додаємо цукор і збиваємо до стоячої суміші: як на безе.
  • далі потихеньку з’єднуємо обидві маси, щоб вийшла однорідна консистенція.
  • наступні дії такі ж, як і за представленим кращим рецептом бісквіта.

Поради приготування кращого тіста для бісквіта.

  • оптимальна температура для випічки бісквітного тіста — 180 градусів. Саме за таких умов корж встигає максимально піднятися.
  • бортики форми для випікання не можна змащувати маслом, так як це може позначитися на висоті коржа: він впаде.
  • тісто для бісквіта необхідно відразу вилити в формочку і випікати: зберігати його не можна, інакше корж не підніметься.
  • якщо ви вирішили зробити кілька коржів з одного бісквіта, то врахуйте, що він повинен постояти 8 годин: і тільки тоді можна розрізати його — в такому випадку шари вийдуть рівними.
  • для того, щоб випічка вийшла більш сухою, четверту частину борошна замініть крохмалем.

Для того, щоб порадувати себе і своїх близьких смачненьким десертом під час чаювання, нічого краще не придумаєш, як спекти хороший бісквіт. Повітряний і неймовірно легкий корж, що тане в роті, подарує дивовижні відчуття. Заварюйте улюблений чай: і приємного вам апетиту!

Приготувати смачний, пишний і високий бісквіт не складе великих труднощів. Бісквіт стане відмінною основою для пирогів, тортів, різних тістечок. Простий і швидкий рецепт приготування порадує всіх господинь. Бісквіт неможливо зіпсувати, рецепт перевірений і надійний.

Інгредієнти:

Борошно — 2 склянки

Яйце — 3 шт

Цукор — 1 стакан

Ванільний цукор — 1 пакетик (за бажанням)

Молоко — 3 ст. Л.

Розпушувач — 1 ч.л або 1/2 ч. Л соди (гашеної)

Вершкове масло — 15 гр (для змазування форми)

Приготування:

Для приготування бісквіта необхідно в високу ємність розбити яйця, додати цукор, за допомогою міксера збити вміст в пишну масу.

Поступово додати просіяне борошно, перемішуючи. Додати розпушувач або соду гашену оцтом або соком лимона. Перемішавши. Влити молоко, за бажанням додати ванільний цукор. Тісто добре перемішати до однорідної маси, консистенції густої сметани.

Форму для випічки (діаметр не більше 22-23 см) змастити вершковим маслом. Заповнити підготовленим тестом і помістити в розігріту до 180 с духовку. Випікати до золотистого кольору 25-30 хвилин. ВНеобхідності перевірити зубочисткою або дерев’яною паличкою. Ще добре печеться і виходить дуже смачний .

Готовий бісквіт остудити. Дістати з форми, по необхідності розрізати уздовж і т.д. За бажанням в тісто можна додати мак, родзинки, горішки, цукати.

Смачного!