Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми руками

95

Для розрахунку саморобного регістра, радіатора або конвектора нам необхідно визначиться з потужністю, яку ми хочемо від нього отримати, а після виходити з наявних матеріалів, які є під руками для виготовлення.
Припустимо нам необхідно виготовити регістр в гараж потужністю 2 кіловати. Задамо температуру води на вході в радіатор в 80 °с а на виході 60 °с. Тоді середня температура вийде:

(80+60)/2=70 °с.

Температуру повітря в гаражі або цеху при якій ще цілком комфортно можна працювати приймаємо в 10 °с.
Різниця температур між радіатором і повітрям складе

70-10=60 °с.

Згадаємо, що при вільній конвекції коефіцієнт теплопередачі від гарячої поверхні до повітря становить 10 ват/метр кв*град. Тобто при перепаді температур в 1 градус 1 квадратний метр поверхні радіатора віддає 10 ват тепла. У нашому випадку перепад температур становить 60 градусів і отже 1 квадратний метр віддасть 600 ват.
Тоді шляхом нескладних обчислень знаходимо, що площа поверхні нашого радіатора складе

2000/600=3,33 квадратних метрів.

Тепер подивимося якими матеріалами ми володіємо. Наприклад уявімо, що сусід петрович приніс нам саму ходову тубу діаметром 57мм. Площа одного метра такої труби становить:

Ѕтр=0,057*3,14*1=0,179 квадратних метра.

Отже для нашого саморобного радіатора знадобиться

L=3,33*0,179=18,6 метрів такої труби.

Забагато, чи не так? а якщо взяти трубу діаметром 76 мм? тоді

Ѕтр=0,076*3,14*1=0,239 кв метрів
L=3,33 * 0,239=13,9 метрів.

Вже краще. Якщо ж взяти 89 трубу, то

Ѕтр=0,089*3,14*1=0,28 кв метра
L=3,33 * 0,28=11,9 метрів.

Тепер визначимося з конструкцією. Можна зробити радіатор з послідовним підключенням труб або з паралельним. а далі вже кожен може дати волю фантазії і розташовувати труби як йому заманеться. Однак необхідно пам’ятати, що радіатор повинен дренуватися і повітря з нього повинен віддалятися.
Як приклад розглянемо саморобний регістр який недавно виготовляла наша команда. Підключення регістра проводилося до системи з природною циркуляцією і тому, щоб зменшити гідравлічний опір радіатор був зварений з паралельним підключенням труб. Висоту радіатора визначили в 1 метр.
Виготовили його з 89 труби, якої як ми вже порахували знадобилося 11,9 метрів. Ми взяли 12 метрів. Два метри пішли на вертикальні стояки, а інші 10 ми розділили 4 паралелі. Разом довжина однієї гілки склала 2,5 метрів.
Іноді виникає потреба в регістрах більшої потужності і вони не завжди вписуються в певний габарит. Тоді є сенс ділити його і виготовляти два або три маленьких. Загалом дивитися, прикидати і рахувати.

Димохід-конвектор є непоганою альтернативою радіаторним опалювальним приладам. У нього простий пристрій і багато переваг. Ще його називають економайзером. При бажанні можна зробити такий пристрій самостійно, що актуально для грубок зі зниженим ккд. Але перед цим потрібно ознайомитися з їх принципом роботи.

Подібний конвектор можна зробити власноруч

Область використання

Труби-конвектори діляться на три типи, вони можуть бути газовими, електричними, водяними. Встановлювати димохід-конвектор потрібно лише на банних печах і газових системах. Конвективні труби використовують для швидко нагріву суміжних приміщень. Він здійснюється за рахунок відбору теплових потоків, які йдуть через дим. Ще це хороший захист від інфрачервоного випромінювання , що виходить від димових труб.

Конвектори відрізняються простотою в експлуатації, легким монтажем. Монтувати їх можна двома методами:

  • облаштувати свою систему димовідведення;
  • підключити до загального димовідведення труби.

З цього відео ви дізнаєтеся, як зробити теплообмінник на димохід своїми руками:

У першому випадку можна одночасно опалювати дві кімнати: конвектор ставиться в одному приміщенні, димохід — в сусідньому. Ця система ідеально впишеться в лазню, де є окрема кімната відпочинку.

Принцип роботи

По суті, конвектори утворюють потоки, через які і йде передача тепла. Постійна циркуляція відбувається через закриту камеру або корпус. Конструкція димовідводу складається з самої димовідвідної труби в центрі, яка виводить в навколишнє середовище продукти горіння. Другий елемент-це зовнішній контур, де захоплюється холодне повітря, що перешкоджає прогріванню системи до істотних температур.

Димохід проходить по центру будинку через другий поверх:

Конвектор на трубу димоходу може мати й інший варіант конструкції: в роботі бере участь дим з димоходу, а також вода в бочці, що циркулює після нагріву. Центральна труба така ж, як у випадку з першою конструкцією, вона підключена до опалювальної печі. Друга труба-це навколишній першу бочок, що мають дві трубки для циркуляції рідини. Вода прогрівається і відбувається нагрів приміщення.

Димовідводи-економайзери можна встановлювати навіть в дерев’яних стінах приміщень. Вони вважаються безпечними для установки в житлових будинках.

Є як і металеві конвектори, так і з нержавійки

Металевий варіант

Димохід-конвектор своїми руками зробити можна легко, так як з його простим пристроєм не виникає ніяких проблем. Повинна бути труба великого діаметру, а на ній вже наварені кишені, виконати які можна з невеликих трубок, металевих пластин або профілю. Звичайно, потрібно вміти користуватися зварювальним апаратом. В іншому ж покрокова інструкція доступна всім:

  1. беруть трубу такого ж діаметру, як і та, що виходить з печі. Зазвичай вона не менше п’ятнадцяти сантиметрів. Далі її обрізають щодо довжини труби димовідводу. Вийде в середньому п’ятдесят п’ять сантиметрів.
  2. далі беруть трубку з діаметром п’ять сантиметрів, розрізають на шість частин по сорок п’ять сантиметрів.
  3. шість одержаних заготовок приварюють до основної — вийде навколо центрального елемента повне коло.
  4. після цього готовий конвектор залишається з’єднати з трубами. Для кращого нагріву можна пофарбувати пристрій в чорний колір. А щоб домогтися естетичного вигляду, можна прикрити його оцинкованим листом або який-небудь металевою накладкою.

Димохід конвектор — як опалити суміжне приміщення:

Створення з нержавійки

Багато хто вибирає саме цей варіант, так як тут не потрібно володіти спеціалізованими навичками. При монтажі не потрібно зварювання. Бажано брати харчову сталь з нержавійки, яка відрізняється стійкістю до агресивних середовищ, високій температурі. Матеріал прослужить тривалий термін. Для створення димоходу з нержавійки виконують наступні кроки:

  1. для димовідводу беруть товсту нержавіючу трубу, а також лист з цього ж матеріалу.
  2. лист нержавійки прикріплюють до центральної труби, використовуючи для цього клепки. Найкраще закріплювати великими хвилями.
  3. залишається вийшов конвектор з’єднати з димовідвідною трубою. Зовні готовий економайзер потрібно обробити пічним лаком.

Димохід-конвектор:

При такому пристрої повітря буде йти по центральній трубі, нагріваючи потоки, що потрапляють в кишеню. Назовні вони будуть виходити гарячими. При установці будь-якого економайзера потрібно пам’ятати і про загальні рекомендації:

  1. пристрій завжди розташовують біля димоходу в нижній частині.
  2. поруч не повинні знаходитися предмети, здатні легко запалюватися.
  3. у випадку з водяними економайзерами потрібна достатня потужність-вода повинна прогріватися до 250°c, інакше тепла буде недостатньо.

Якщо ж немає часу займатися створенням пристрою самостійно, то завжди можна підібрати на ринку готовий підходящий варіант. Але потрібно обов’язково звертати увагу на всі стикувальні вузли — зварювання повинна бути надійною, ніде не повинно бовтатися відходять патрубків. Якщо ж на поверхні видно розлучення, плями, то це вказує на використання низькоякісної сталі.

Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамине забуваємо, що димохід повинен бути розміщений в нижній частині

Плюси конверторних пристроїв

У таких димоходів багато переваг, які оцінили по достоїнству вже багато. До них можна віднести:

  1. простий монтаж. Конвектор підключають до труби з одного боку, з іншого — до димовідводу, що виводить назовні.
  2. безпечна експлуатація. Через головну димовідвідну трубу продукти горіння йдуть на вулицю, не затримуючись в приміщенні.
  3. користь. Приміщення нагрівається дуже швидко, витрачаючи на це зовсім небагатоЕнергія.
  4. деякі покупні моделі наділені функцією перекриття димовідводу, за рахунок чого можна регулювати інтенсивність віддачі тепла.
  5. коли пристрій виготовлено з якісних матеріалів, то в його довговічності не доводиться сумніватися.

Загалом, димохід-конвектор дійсно є недорогою конструкцією, яку під силу зробити і самостійно. У нього багато переваг, завдяки яким його широко використовують для опалення лазень, житлових будинків та інших приміщень.

Теплообмінник на димохід своїми руками:

Використання води в якості теплоносія є економічно вигідною ідеєю. Все частіше замість звичних батарей в квартирах встановлюють водяні конвектори опалення. Такі переваги як: безпека, компактність, ексклюзивний дизайн тільки сприяють зростанню популярності конвекторів.

Конструктивні особливості

Зовні агрегат являє собою прямокутний суцільний корпус з,прикритий гратами. Підлоговий варіант схожий на маленьку лавочку, настінний – панель невеликої товщини, а вбудовані можна помітити завдяки тільки решітці.

Класичний кожух виготовляється з нержавіючої сталі. Але, враховуючи особливості дизайну приміщення та побажання клієнтів, корпус може бути виконаним з дерева, мармурової крихти або мдф-панелей.

Аскетичні зовні, всередині конвектора водяного опалення влаштовані складніше. Їх» серцем » вважається теплообмінник, який являє собою мідну рівну або трубу у вигляді змійовика. На неї перпендикулярно методом тугий посадки кріпляться ламелі.

Місце їх з’єднання з трубою має виключати найменші зазори, які знижують тепловіддачу. Для виготовлення пластин найчастіше використовується мідь, можуть зустрічатися варіанти зі сталі та алюмінію, головне, щоб теплопровідність була на висоті.

Зверніть увагу!
З огляду на постійний контакт з водою, цей елемент повинен бути ще й стійким до корозії.
Так що кольорові метали краще.

Під’єднання до стояка або центрального трубопроводу здійснюється через спеціальні вводи з різьбленням всередині, які знаходяться з торця приладу або збоку. На сучасні опалювальні водяні конвектори встановлюються крани-клапани або ручні/автоматичні клапани для спуску зайвого повітря, що погіршує тепловіддачу.

Якщо в комплект входить електронний термостат / терморегулятор, він буде контролювати робочий ритм приладу. Процес нагрівання періодично припиняється при досягненні заданої температури і починається знову при охолодженні повітря.

Для посилення циркуляції повітря використовується вентилятор, який або вже вбудований, або його доведеться докуповувати.це корисне доповнення (1-2 штуки) зустрічається тільки у внутрішньопідлогових конвекторних обігрівачів для опалення.

Як конвекція допомагає зігріватися

На відміну від звичних батарей, які зігрівають повітря, випромінюючи тепло зі своїх поверхонь, конвектори водяного опалення діють по-іншому. Вони перемішують повітряні маси, заміщаючи тепле повітря холодним і створюючи приємну атмосферу. При цьому не відчувається сухості і специфічного неприємного запаху згорілої пилу.

В теплообмінник надходить гаряча вода з системи опалення і нагріває пластини. З огляду на теплопровідність використовуваного матеріалу, про що говорилося вище, деталі нагріваються дуже швидко. Через отвори в решітці теплі маси безперешкодно піднімаються, витісняються холодними.

Вбудований вентилятор стимулює цей процес, і через лічені хвилини вже можна відчути результат. При цьому ккд підвищується до 95%, що робить доречним використання водяних конвекторів в просторих приміщеннях з великими віконними і дверними прорізами.

Відповідно до вимог госту 20849-94 водяні опалювальні конвектори повинні володіти найпершим невід’ємним властивістю – герметичністю і міцністю, яку перевіряють пробним тиском води 1,5 мпа. Нагрівальні елементи і кожух повинні бути покриті антикорозійним теплостійким складом.

Крім усього іншого, водяний конвектор опалення, відносно недорогий, враховуючи його зростаючу популярність. Монтаж фахівцями настінної, підлогової або плінтусної конструкції обійдеться вам майже вдвічі дешевше, ніж внутріпольной. Така ціна обгрунтована складністю попередніх робіт по влаштуванню ніші в фальшполу.

Коротка характеристика типових конвекторів

Важливе значення для водяних обігрівачів мають їх технічні характеристики, саме на їх підставі виконується підбір конкретної моделі обігрівача.

Характеристики більшості типових конвекторів знаходяться в таких межах:

  • максимально допустимий тиск під час роботи становить 16 бар;
  • обпресувальний – 25 атм;
  • температура води може досягати 130 °c;
  • максимальний нагрів корпусу – 60 °c;
  • теплообмінник може бути 4 або 6-рядний;
  • об’єм води в теплообміннику становить 0,7–0,9 л;
  • пропускна здатність за годину від 90 до 170 л;
  • потужність від 100 до 200 квт;
  • вага коливається від 14 до 21 кг

Монтажні роботи

Інструкція по установці водяних обігрівачів нескладна і полягає в приєднанні до опалювального трубопроводу. Внутрішньопідлогові моделі встановлюються одночасно з пристроєм підлоги, настінні або плінтусні моделі можуть встановлюватися в будь-який час.

Процес установки включає в себе розводку електрокабелів, контурів подачі теплоносія, пристрій ніші для короба агрегату, який повинен бути врівень з чистовим підлогою. Краще довірити цю роботу кваліфікованим фахівцям.

Зверніть увагу!
Розрахунок потужності установки теж доручіть фахівцеві, якщо ви не теплотехнік, то можете не врахувати, наприклад, тепловтрати при розрахунку опалення.
Від вас буде потрібно інформація про площу кімнати, її теплоізоляції і висоті стель.

Залежно від призначення опалювальний водяний конвектор може виконувати 2 функції:

  • обігрівати приміщення-прилад встановлюється в стороні від віконних прорізів;
  • створювати повітряний заслін холодному повітрю у віконній зоні-обігрівач навпроти вікна на відстані від 20 до 30 см.

Бездоганне опалення досягається дотриманням обов’язкових умов при установці:

  1. підведення / відведення теплоносіїв виконується з жорстких або гнучких з’єднань і запірних кранів (в комплекті).
  1. конвекторна ніша повинна мати таку глибину, щоб декоративна кришка приладу була на одному рівні з готовим підлогою .
  2. допустимі зазори на ширину і висоту конвектора від 10 до 15 мм .
  3. регулювальними болтами конвектор водяного опалення вирівнюється по горизонталі і закріплюється .
  4. зазори ізолюються і ущільнюються спеціальним матеріалом .
  5. після монтажу чистової підлоги підключити підводки (електрична необхідна при наявності вбудованого вентилятора).
  6. залишилися щілини ущільнити герметиком / оздоблювальним матеріалом, включити прилад і накрити гратами .

Установка настінних і плінтусних обігрівачів не має стількох нюансів і полягає в приєднанні об’єкта до водопровідної мережі, а це легко зробити своїми руками.

Перед роботою з настінним обігрівачем потрібно зняти батарею, потім приступати безпосередньо до монтажу.

  1. замість радіаторних пробок навернути на згони дві муфти з аналогічним підводці діаметром – зазвичай 20 мм.
  2. на кронштейнах зафіксувати конвектор і поєднати його осі різьб з осями зганянь.
  3. підмотати різьблення на обігрівачі, зігнати на них муфти до упору і підтягнути контргайки.
  4. щоб уникнути гідроудару, запускаючи стояк, відкривати вентилі повільно.

Зверніть увагу!
При підключенні плінтусної моделі до міської тепломережі використовуйте багатошарові пластикові труби із зшитого поліетилену зі спеціальними фітингами.
Другий варіант-з’єднання пайкою мідними фітингами для труб.
Це убезпечить вашу конструкцію від фокусів з перепадами температури води і стрибками тиску.

Підведення підсумків

Використання водяних конвекторів – найбільш дешевий вид опалення. Різноманітність монтажу установок дозволяє ненав’язливо прогрівати приміщення, не пересушуючи повітря. Системи контролю температури дозволяють підтримувати постійний тепловий поріг, економлячи сімейний бюджет.

Відео в цій статті детально і доступно продемонструє процес установки водяного внутрішньопідлогового конвектора.

Gidroguru.com

Пристрій і принцип роботи водяного конвектора

Водяний конвектор – компактний опалювальний прилад, що підключається до системи центрального або автономного водяного опалення. В основі роботи цього обігрівальногоПриладу лежить принцип конвекції-переміщення повітряних потоків.

В якості теплообмінника в водяному конвекторі використовується нагрівач, що складається з мідної труби, на якій для збільшення тепловіддачі закріплені алюмінієві ребра. Для приєднання до труб системи опалення з торця конвектора передбачені фітинги. Для стравлювання повітря з системи передбачений повітряний клапан.

Робоча частина конвектора укладена в корпус з металу, пофарбованого порошковою фарбою. У корпусі передбачені решітки або отвори для забору і виходу повітря. Деякі моделі оснащені терморегулятором, що дозволяє виставити бажану температуру повітря.

Конвекція може бути як природна, так і примусова. При природній конвекції шари повітря, розташовані в зоні теплообмінника, нагріваються, стають легше і піднімаються вгору, замінюючи більш важкий холодне повітря. Він, в свою чергу, опускається вниз і процес повторюється. Для примусової конвекції в деякі моделі вбудований вентилятор.

Принцип роботи водяного конвектора:

  • теплоносій-вода або антифриз – проходить по трубах з алюмінієвими ребрами і нагріває їх;
  • холодне повітря надходить через забірну решітку і, проходячи через нагрівач, гріється, після чого повітряні потоки піднімаються вгору;
  • на їх місце надходять нові порції холодного повітря.

Від звичайних радіаторів опалення водяні конвектори відрізняються тим, що швидше нагрівають повітря в приміщенні і здатні створювати ефективну теплову завісу. З цієї причини водяні конвектори часто розташовують уздовж панорамних вікон, істотно знижуючи теплові втрати, а також вбудовують в підлогу уздовж зовнішніх холодних стін.

Зверніть увагу! на відміну від радіаторів опалення, водяні конвектори швидко нагріваються і так само швидко остигають. При перервах в подачі теплоносія температура в приміщенні з водяними конвекторами швидко знижується.

Переваги та недоліки водяних конвекторів

До переваг водяних конвекторів опалення можна віднести:

  • швидкий і ефективний прогрів приміщення;
  • можливість створення теплової завіси перед вікнами або дверима;
  • невелика маса і малий обсяг теплоносія, водяні конвектори можна вішати на легкі гіпсокартонні перегородки;
  • великий вибір типорозмірів і видів виконання;
  • можливість вбудувати конвектор в підлогу, стіни або плінтуса;
  • естетичність, конвектори добре вписуються в будь-який дизайн;
  • стінки водяних конвекторів не нагріваються вище +45 градусів, тому їх можна без побоювання встановлювати в дитячій;
  • водяні конвектори володіють абсолютною пожежобезпечністю.

Недоліки конвекторного водяного опалення:

  • ціна на водяні конвектори вище, ніж на радіатори тієї ж теплової потужності;
  • габарити настінних водяних конвекторів часто більше, ніж радіаторів;
  • у приміщеннях з великою висотою стель водяні конвектори можуть виявитися неефективними, так як тепле повітря буде накопичуватися під стелею.

Зверніть увагу! конвекційні потоки піднімають пил в зону дихання, тому в приміщенні з конвекторами необхідно частіше робити вологе прибирання, щоб забезпечити чистоту повітря.

Типи виконання водяних конвекторів

За типом виконання водяні конвектори вельми різноманітні, що дозволяє встановити їх в будь-якому приміщенні, а також заховати в елементах обробки, так, конвектори бувають:

  • настінні;
  • підлогові;
  • внутрішньопільні;
  • плінтусні;
  • цокольні.

Принцип дії конвекторів різного типу практично не відрізняється, різниця полягає тільки в розташуванні решіток для забору і виходу повітря.

Настінні водяні конвектори

За зовнішнім виглядом настінні моделі мало чим відрізняються від звичайних радіаторів. Їх кріплять до стіни за допомогою кронштейнів, встановлюють зазвичай під підвіконням або на зовнішній, найбільш холодній стіні. При цьому важливо дотримуватися відстані до підлоги і підвіконня, зазначені в паспорті, щоб забезпечити вільний рух повітряних потоків.

Настінні моделі водяних конвекторів відрізняються по тепловій потужності і геометричним розмірам, кількості теплообмінників і матеріалу, з якого виготовлені. Додатково настінні конвектори оснащують краном маєвського, регулювальними клапанами і терморегулятором.

Підлогові водяні конвектори

Зручність підлогових конвекторів в тому, що їх можна встановити в будь-якому місці без прив’язки до стін. Підлогові моделі часто використовують для обігріву квартир-студій без внутрішніх стін. Труби опалення при цьому розташовують в підлозі. Забір повітря в підлогових конвекторах здійснюється знизу, тому важливо не перекривати їх предметами меблів.

Оригінальне рішення-конвектор-лава, він оснащений зручним сидінням з дерева, що не перешкоджає руху теплого повітря. Такі конвектори встановлюють в торгових центрах та інших громадських місцях, а також в оранжереях і зимових садах. Можна встановлювати підлогові конвектори і в звичайних квартирах, розміщуючи їх на підлозі під вікнами або біля вхідних дверей – там, де вони створюють теплову завісу.

Внутрішньопідлогові водяні конвектори

Вбудовані в підлогу моделі часто використовують для обігріву приміщень з панорамними вікнами або для кімнат, виконаних в мінімалістичному дизайні. Внутрішньопільні конвектори не віднімають зайвого простору, їх можна розташовувати в будь-якому зручному місці. Корпус конвектора вбудовують в спеціальну нішу в підлозі, труби прокладаються так само приховано. Прокладку труб і нішу виконують на стадії заливки стяжки підлоги.

Зверху конвектор закривають гратами з дерева, пластику або металу, вибір матеріалу залежить від фінішного покриття підлоги. Грати встановлюють врівень з чистовим підлогою, що полегшує пересування по ньому. Забір повітря здійснюється через ту ж решітку, що і його вихід. Внутрішньопільні конвектори можна використовувати як самостійне джерело опалення або додатковий — для створення теплової завіси перед вікнами і дверима.

Плінтусні водяні конвектори

Ще один спосіб вдало приховати опалювальні прилади – встановити плінтусні водяні конвектори по периметру всіх холодних стін. Плінтусні конвектори складаються з теплообмінників, з’єднаних паралельно або послідовно і підключених до труб опалення. Теплообмінники закриті алюмінієвими або сталевими кожухами з гратами для виходу повітря.

Установка плінтусних водяних конвекторів дозволяє максимально вирівняти температуру в приміщенні і нормалізувати вологість. Замкнутий контур істотно знижує тепловтрати. Плінтусні моделі компактні і добре вписуються в дизайн приміщення, крім того, вони дозволяють приховати труби опалення під корпусом.

Цокольні водяні конвекори

Цокольні моделі також відносяться до вбудованих, але можливості їх застосування значно ширше. Цокольні конвектори монтують в стінові ніші, перегородки, ступені або предмети інтер’єру, що дозволяє зробити систему опалення практично непомітною і підвести тепло до тих ділянок приміщення, де воно найбільш необхідно.

Розміщення цокольних конвекторів планують на стадії чорнової обробки: готують ніші, прокладають приховані трубопроводи, встановлюють розводку і запірну апаратуру. При цьому в місці розташування запірних вентилів обов’язково роблять ревізійні лючки.

Зверніть увагу! вбудовані моделі віднімають менше корисної площі і краще вписуються в дизайн приміщення, але їх установку планують на стадії проектування. Підлогові і настінні моделі монтують після закінчення чистової обробки.

Вибір водяного конвектора

Для вибору водяного конвектора необхідно визначитися з місцем установки і типом конструкції, після чого можна приступати до теплового розрахунку і підбору параметрів. При виборі моделі важливо враховувати наступні характеристики.

Теплова потужність конвектора-параметр, що показує, яку площу здатний обігріти прилад. На 1 м 2 площі квартири або будинку зі стандартною висотою стель необхідно 100 вт теплової потужності. Тепловтрати через вікна вище, ніж через стіни, тому на кожне вікно необхідно додати ще 200 вт.

Приклад розрахунку: для кімнати площею 20 м 2 з двома вікнами необхідно 20·100+2·200=2400 вт, або 2,4 квт. Це значення краще рівномірно розподілити на кілька конвекторів, підключивши їх паралельно або послідовно. В цьому випадку температура в приміщенні буде більш стабільною і рівномірною.

Габаритні розміри-ще одна важлива характеристика. Від неї залежить можливість установки конвектора в обраному місці. При цьому важливо враховувати не тільки розміри самого приладу, але і необхідні відстані до підлоги, стін іСхожість — це схожість в ідеальних умовах. Таких умов навряд чи можна домогтися в реальному житті, тому відніміть від зазначеного числа 5-15 одиниць, щоб дізнатися справжню, або польову схожість.

  • знайдіть дату фасування насіння-бажано, щоб від неї до дня сортування пройшло не більше року. Якщо насіння зберігалися не в паперовому пакеті, а в спеціальному кульку з фольгою, допускається трохи більший термін зберігання без втрати якості насіння.
  • шифровані позначки на упаковках насіння допомагають вибрати якісну сировину. Якщо бачите маркування з буквою » б » — значить, насіння були оброблені киснем, що підвищує схожість. Позначка «гібрид f1» вказує на підвищену врожайність і стійкість насіння. Але за гарантовану схожість гібридів доведеться заплатити дорожче.
  • якщо ви купили насіння, які повністю влаштували вас схожістю, живучістю і якістю врожаю – обов’язково запам’ятайте їх сорт і торгову марку, щоб в наступному році не експериментувати з пошуком. Але врахуйте, що збирати і запасати насіння гібридів з метою економії абсолютно безглуздо. Гібридні рослини зберігають свої видатні властивості тільки в першому поколінні, а їх потомство буде володіти, м’яко кажучи, невиразними характеристиками. 1. Як перевірити схожість насіння в домашніх умовах?
    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукаминасіння в стані спокою виглядають не однаково. Їх зовнішній вигляд визначає перший етап сортування: калібрування насіння. Навіть початківець городник здогадається, що великі і важкі насіння володіють великим потенціалом, ніж дрібні і порожнисті. Саме з калібрування починається поетапне сортування і перевірка насіння на схожість:

    1. виберіть з насіння одного виду найбільші і вагомі. Пошкоджені, потемнілі, з цятками цвілі насіння без жалю відсівайте: вони не тільки не дадуть врожаю, але і можуть заразити здорові посіви.
    2. візьміть чисту воду і приготуйте 4-5%-й сольовий розчин (1 чайна ложка кухонної солі на літр води). Покладіть добірні насіння в розчин солі години на 2. За цей час все дефективні і/або порожні насіння спливуть на поверхню, а повновагі і наповнені – осядуть на дно.
    3. відкиньте спливли насіння, а пройшли перевірку обполосніть від солі і просушіть на відкритому повітрі. Повновагі дрібні насіння викидати не варто – просто висівайте їх окремо від тих, що помітно крупніше.
    4. можна обмежитися описаної сортуванням, але якщо ви хочете точних розрахунків схожості насіння, візьміть зручне для обчислень кількість (наприклад, 10 штук) і проведіть такий експеримент. Покладіть тестові зразки між двох шарів вологого паперу або тканини, покладіть на блюдце і поставте в тихе місце при кімнатній температурі.
    5. періодично зволожуйте тканину, щоб насіння не пересихали. Через 7-14 днів, в залежності від конкретної рослинної культури, насіння дадуть сходи. Порахуйте їх, щоб отримати відсоток схожості арифметичним шляхом: 6 з 10 будуть 60%, 8 з 10 – 80%, 10 з 10 – 100% схожості насіння.

    задовільна схожість вище 80% дозволяє використовувати перевірені насіння. Менший показник схожості можна розцінювати як рекомендацію до застосування добрив: стимулятори росту можуть значно підвищити схожість насіння. При схожості 30% і нижче використовувати насіння не рекомендується. На щастя, настільки низькі показники зустрічаються вкрай рідко, а перевірка насіння на схожість перед посівом дозволяє виростити хорошу і міцну розсаду!

    Астраханські помідори чудово визрівають лежачи на землі, але не варто повторювати цей досвід в підмосков’ї. Нашим томатам потрібна опора, підтримка, підв’язка. Мої сусіди використовують всілякі кілочки, підв’язки, петлі, готові підпори для рослин і огорожі з сітки. У кожного методу фіксації рослини у вертикальному положенні є свої переваги і «побічні ефекти». Розповім, як я розміщую кущі помідорів на шпалерах, і що з цього виходить.

    Мухи-ознака антисанітарії і переносники інфекційних захворювань, небезпечних як для людей, так і для тварин. Люди постійно шукають способи, як позбутися від неприємних комах. У цій статті ми розповімо про бренд «злісний тед», який спеціалізується на засобах захисту від мух і знає про них дуже багато. Виробник розробив спеціалізовану лінійку препаратів для позбавлення від літаючих комах в будь-якому місці швидко, безпечно і без зайвих витрат.

    Літні місяці — час цвітіння гортензій. Цей красивий листопадний чагарник розкішно пахне квітами з червня по вересень. Великі суцвіття флористи охоче використовують для весільних декорів і букетів. Щоб помилуватися красою квітучого куща гортензії в вашому саду, варто подбати про належні умови для нього. На жаль, деякі гортензії не розквітають з року в рік, незважаючи на турботу і зусилля садівників. Чому так відбувається, розповімо в статті.

    Кожен дачник знає, що для повноцінного розвитку рослинам потрібен азот, фосфор і калій. Це три основних макроелементи харчування, дефіцит яких істотно позначається на зовнішньому вигляді і врожаї рослин, а в запущених випадках може привести і до їх загибелі. Але при цьому далеко не всі розуміють важливість інших макро — і мікроелементів для здоров’я рослин. А вони важливі не тільки самі по собі, але і для ефективного засвоєння того ж азоту, фосфору і калію.

    Садова суниця, або полуниця, як звикли ми її називати — одна з ранніх ароматних ягід, якій нас щедро обдаровує літо. Як же радіємо ми цьому врожаю! щоб «ягідний бум» повторювався щороку, нам треба влітку (після закінчення плодоношення) подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав’язі, а влітку — ягідки, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення.

    Гострий маринований кавун-пікантна закуска до жирного м’яса. Кавуни і кавунові кірки маринують з незапам’ятних часів, проте процес цей трудомісткий і вимагає часу. За моїм рецептом просто приготувати маринований кавун за 10 хвилин, і вже до вечора буде готова гостра закуска. Зберігається кавун маринований зі спеціями і чилі в холодильнику кілька днів. Обов’язково тримайте банку в холодильнику, не тільки заради збереження-в охолодженому вигляді ця закуска-просто пальчики оближеш!

    Серед розмаїття видів і гібридів філодендронів є чимало рослин як велетенських, так і компактних. Але жоден вид не потягається в невибагливості з головним скромником-філодендроном червоніючим. Правда, його скромність не стосується зовнішності рослини. Червоніють стебла і живці, величезні листя, довгі пагони, що формують хоча і дуже великий, але і разюче витончений силует, виглядають дуже ошатно. Філодендрон червоніючий вимагає тільки одного — хоча б мінімального догляду.

    Густий суп з нуту з овочами і яйцем — простий рецепт ситного першого блюда, приготованого за мотивами східної кухні. Подібні густі супи готують в індії, марокко, країнах південно-східної азії. Тон задають спеції і приправи — часник, чилі, імбир і букет пряних спецій, який можна зібрати на свій смак. Обсмажувати овочі і спеції краще на топленому вершковому маслі (дхі) або змішати в каструлі оливкова і вершкове масло, це, звичайно, не те ж саме, але схоже за смаком.

    Слива-ну хто з нею не знайомий?! вона улюблена багатьма садівниками. А все тому, що має значний список сортів, дивує відмінними врожаями, радує своєю різноманітністю за термінами дозрівання і величезним вибором кольору, форми і смаку плодів. Так, десь вона відчуває себе краще, десь-гірше, але від задоволення вирощувати її на своїй ділянці не відмовляється практично жоден дачник. Сьогодні її можна зустріти не тільки на півдні, в середній смузі, а й на уралі, в сибіру.

    Багато декоративні і плодові культури, крім посухостійких, страждають від палючого сонця, а хвойні в зимово-весняний період — від сонячних променів, посилених відображенням від снігу. У цій статті розповімо про унікальний препарат для захисту рослин від сонячних опіків і посухи — саншет агроуспіх. Проблема актуальна для більшості регіонів росії. У лютому і на початку березня сонячні промені стають більш активними, а рослини ще не готові до нових умов.

    «кожному овочу свій термін», а кожній рослині свій оптимальний час для посадки. Будь-якому, хто стикався з посадкою рослин, добре відомо, що гарячий сезон висадки рослин — весна і осінь. Це обумовлено декількома факторами: навесні рослини ще не рушили в бурхливе зростання, немає виснажливої спеки і частенько випадають опади. Однак, як би ми не старалися, нерідко обставини складаються так, що посадки доводиться проводити в самий розпал літа.

    Чилі кон карне в перекладі з іспанської мови-чилі з м’ясом. Це блюдо техаської та мексиканської кухонь,Конвенція.

    До недоліків можна віднести тільки абсолютну неможливість експлуатації в приміщеннях з високим рівнем вологості і необхідність виконати професійний монтаж такого обладнання.

    Як вибрати внутрішньопідлоговий конвектор

    Грамотний підбір теплової віддачі внутрішньопідлогових конвекторів не має відмінностей від розрахунку даних показників для традиційних радіаторів. При розрахунках потрібно пам’ятати, що на кожен квадратний метр опалювальної площі необхідно витрачати 0,1 квт теплової енергії, а на кубометр-близько 40 вт тепла, але з урахуванням спеціального поправочного коефіцієнта:

    • без утеплення стін — 1,1;
    • при наявності одношарових склопакетів — 0,9;
    • для кутової кімнати — 1,2;
    • при висоті стелі 280-300 см — 1,05.

    Наприклад, для прогріву кімнати довжиною 300 см, шириною 250 см і висотою 270 см, із загальним обсягом 20,25 кубометрів, потрібно встановити внутрішньопідлоговий конвектор з потужністю 0,81–1,0 квт. При використанні обладнання в якості додаткової системи опалення, необхідно підрахувати потужність з розрахунку 20 вт на кожен кубометр.

    Важливо пам’ятати, що розрахункова потужність вбудованого водяного конвектора визначається при температурному режимі теплоносія на рівні +75° c.

    Загальна кількість приладів, а також їх габарити безпосередньо залежать від потреб в теплі і розраховуються на стадії проектування опалювальної системи з урахуванням передбачуваних теплових втрат.

    Регулювати потужність приладу можна за допомогою запірно-регулюючої апаратури, представленої кульовими кранами, ручними вентилями і традиційними автоматичними терморегуляторами, які монтуються на підводці конвектора. Перший варіант володіє простою і досить надійною конструкцією, незначними розмірами і можливістю зберегти перетин кранів, але експлуатація допускається тільки в двох положеннях.

    Застосування ручного вентиля забезпечує плавність підключення до системи опалення, гарантує високу точність регулювання теплової віддачі приладу, але в цьому випадку може відзначатися природне зниження показників прохідної здатності. Крім іншого, необхідна постійна присутність людини.

    Оптимальним варіантом є оснащення системи обігріву терморегулятором з датчиком виносного типу. Такий пристрій забезпечить стабільність і надійність експлуатації, а також помітну економію енергетичних витрат. Рідше використовуються термостати, оснащені сервоприводом. Наявність в конструкції стабільно функціонуючого виконавчого елемента робить такі моделі неймовірно практичними, а також позитивно позначаються на габаритах всієї монтируемой системи обігріву.

    Останнім часом досить часто на конвектори встановлюються термостатичного типу клапани, що мають сучасний інтегрований температурний датчик, яким легко забезпечується дистанційний контроль роботи приладу.

    Найпопулярніші і затребувані в нашій країні, доступні за вартістю моделі з гідними технічними характеристиками:

    • бриз (росія);
    • eva (росія;
    • itermic (росія);
    • техно (росія);
    • minib (чехія);
    • varmann (росія).

    Інструкція по установці і підключенню

    Установка внутрипольного конвектора виправдана при наявності в приміщенні елементів, які утворюють значні теплові втрати. Такі ділянки можуть бути представлені скляними дверима» в підлогу», вхідними зонами на лоджію і виходами на терасу, а також панорамними або вітражними вікнами.

    Монтаж водяних конвекторів опалення

    Для виконання правильного монтажу та ефективної роботи встановленого приладу потрібно дотримуватися кількох рекомендацій:

    • ніша або канал робиться із заглибленням на 1,0-2,0 см від повної висоти приладу, а також приблизно на 5-10 см більше по ширині і глибині;
    • відступ від вікна становить 5-15 см, а зліва і праворуч від стіни — приблизно 15-30 см;
    • додаткова захисна ізоляція і звукопоглинання підвищують ефективність приладу;
    • оптимальним є підключення із застосуванням гнучких шлангів, що допомагає легко і швидко вирівнювати стики;
    • жорстке підключення подає клапаном у вигляді ручного радіаторного крана, кульового крана, термостатичного клапана є більш надійним;
    • на «обратку» слід обов’язково встановлювати надійну запірну клапанну арматуру.

    Найскладніше монтується водяна внутрішньопідлогова опалювальна система з примусовим типом вентиляції:

    1. прокласти підводку теплового носія і електричного кабелю відповідно до схеми монтажу, що додається виробником.
    2. зробити заливку підлоги відповідно до розмірів каналу, виділеного під монтаж встановлюваного приладу.
    3. встановити обладнання в підготовлений канал, виконати вирівнювання по горизонталі за допомогою регулювальних болтів.
    4. зафіксувати конвектор всередині каналу, виконати ізоляцію і ущільнення простору навколо приладу.
    5. виконати монтаж чистового підлогового покриття.
    6. підключити підводку теплового носія і електричного кабелю.
    7. заповнити всі щілини за допомогою силіконового герметика або оздоблювального ущільнювального матеріалу.
    8. виконати тестовий запуск встановленого обладнання і зафіксувати декоративну решітку.

    В процесі проектування опалювальної системи дуже важливо грамотно розташувати труби на подачу і «обратку», передбачити злив води і можливість здійснювати прокачування в разі попадання у внутрішню частину повітря. Внутрішньопідлогові конвектори водяного опалення, що мають примусовий варіант конвекції, вимагають обов’язкового підключення до електричної мережі на 220 вт.

    Монтаж електричних

    Для самостійного монтажу приладу слід придбати електричний кабель і вибрати оптимальну схему підключення.

    Стандартна схема монтажу внутрішньопідлогового електричного конвектора:

    • 1 — прилади з властивістю конвекції;
    • 2 — електрична проводка;
    • 3 — подача живлення на 220 в;
    • 4 — модуль;
    • 5 — термостат.

    Основні етапи установки електричних моделей:

    1. вмонитровать конвектор в нішу чорнової підлоги.
    2. зафіксувати прилад куточками, гвинтами і дюбелями, передбаченими в комплекті.
    3. вирівняти пристрій за рівнем за допомогою технологічних болтів.
    4. під’єднати до встановленого конвектора електричні кабелі.
    5. укласти теплоізоляційні матеріали, в якості яких найчастіше використовуються пінополістирольні листи.

    Останній етап досить складний і вимагає зусиль. Теплоізоляція складається з наступних частин:

    • бетонування;
    • теплоізоляція;
    • підлога безшовна;
    • накладка-фіксатор;
    • юстирування за показниками висоти;
    • звукоізоляція;
    • стяжка;
    • фінішне підлогове покриття;
    • підводка;
    • фальшполи;
    • ущільнювачі.

    На заключному етапі здійснюється тестування працездатності встановленої системи обігріву, заливка підлоги і укладання фінішного підлогового покриття, а також прикручування декоративного гратчастого елемента.

    Правила експлуатації та технічного обслуговування

    До переліку заходів з технічного обслуговування входять наступні операції:

    • демонтаж захисної декоративної решітки, яка обережно виймається з встановлених напрямних;
    • вологе прибирання каналу або конвекторної ніші ганчіркою, попередньо змоченою в чистій воді без додавання миючих складів;
    • сухе очищення теплообмінника за допомогою побутового пилососа;
    • контрольні заходи, спрямовані на візуальну перевірку опалювального приладу з метою своєчасного виявлення протікання або порушень в цілісності ізоляції.

    Якщо при візуальному огляді дефекти не виявлено, то декоративна решітка встановлюється на своє місце. Виявлені витоку зажадають відключення приладу від мережі і виклику фахівця з обслуговування опалювальних систем.

    Саморобка — це слово позначає, що виріб зроблено своїми руками, але іноді воно вживається з якимось зневажливим відтінком. А тим часом це далеко не так. Найдорожчі в світі автомобілі ручної збірки створюються за індивідуальними проектами. Як їх називати? саморобками? все, що забезпечує життя людства, створено руками людини.

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамитема цієї статті-саморобки для опалення будинку, але її мета не навчити, а дати огляд тих варіантів саморобок, які втілюють в життя талановиті люди. Звичайно, самостійне виготовлення вимагає наявності певних знань, досвіду,Інструменту і матеріалів для роботи. Тільки в цьому випадку можливе виготовлення якісного і безпечного приладу опалення не гірше, а в багатьох випадках навіть краще, ніж котли промислового виробництва.

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукаминайчастіше умільці починають створення опалювальної системи з визначення типу котла, створення креслень і подальшого спорудження котла. Робота ця непроста, тому без хороших знань пристрою і принципу дії обраного типу котла, досвіду, наявності потрібного інструменту і матеріалів для його монтажу, виконати її важко.

    Найчастіше самостійно виготовляють такі види котлів:

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми руками

    Газові котли важко виготовити самостійно, тому що це обладнання підвищеної небезпеки і до нього пред’являються особливі технічні вимоги. Спроби зробити саморобний обмежені необхідністю отримання сертифіката якості та дозвільних документів наглядових інстанцій. Пройти всі необхідні перевірки, на відповідність параметрам якості, проблематично. А ось ремонт конвектора своїми руками допустимо. Найчастіше прогорає центральна труба коаксіального виходу і її можна і потрібно замінити.

    електричні котли

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамикотли такого типу відрізняються граничною простотою і невисокими вимогами з безпеки при монтажі. Електричний котел можна порівняти зі звичайними електроприладами, які експлуатуються в будинку. Єдиний недолік-висока і постійно збільшується ціна на електроенергію. Але для гаража або дачі, якщо він буде включатися іноді, цілком підійде.

    котли на рідкому паливі

    Котли, що використовують рідке паливо, теж прості у виготовленні. Перешкодою для виготовлення може служити висока ціна форсунок.

    твердопаливні котли

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамицей клас котлів, а вони діляться на дров’яні, піролізні і пелетні, найбільш популярний для самостійного виготовлення. Дров’яної котел опалення зроби сам-один з найпростіших і дешевих, але ккд його досить низький. В інтернеті є безліч креслень і практичних порад з виготовлення котла такого типу. Працювати дров’яної котел може на будь-якому виді твердого палива.

    піролізні котли

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамидвокамерні піролізні котли досить дорогі у виготовленні своїми силами. Вони мають дві камери згоряння. В одній горить паливо при мінімальному доступі кисню. Тобто відбувається процес піролізу або сухої перегонки деревини. Газ, виділений з деревини, згорає в другій камері з виділення великої кількості енергії. Працювати піролізний котел може на дровах, на вугіллі і торфі. умільці навчилися виготовляти піролізний котел з газового балона своїми руками, економічний і прекрасно працює. Найлегше виготовити котел з газового балона ємністю 50 літрів.

    саморобні батареї опалення

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукаминезважаючи на величезний асортимент радіаторів опалення на ринку, для дач, гаражів і в невеликих будинках економніше застосувати радіатори опалення саморобні, які обійдуться значно дешевше. Виготовити подібні батареї можна з круглих труб, і з труб квадратного або прямокутного перетину. Така конструкція називається регістром опалення. Принцип роботи регістра аналогічний роботі . Теплоносій нагріває метал регістра, а він нагріває повітря в приміщенні.

    Розрізняють два типи саморобних приладів опалення — саморобні радіатори опалення з труб круглого або прямокутного перетину. Саморобні регістри з труб прямокутного перетину більш компактні, вони легко ховаються в інтер’єрі і непогано зарекомендували себе при експлуатації.

    Регістри з круглих труб поділяються на два види:
    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми руками

    1. секційні регістри;
    2. змієвикові регістри.

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамиці прилади виготовляються з труб різного діаметру і розрізняються по геометрії конструкції. У секційних регістрах труби великого діаметру розташовуються паралельно і з’єднуються між собою трубою меншого діаметру, а в змійовикових регістрах труба великого діаметру може мати кілька вигинів. Після виготовлення регістри потрібно піддати випробуванням високим тиском. Випробувальний тиск — 13 атмосфер.

    Теплі підлоги

    Власники будинків використовують підлоги з підігрівом водяні своїми руками, в двох варіантах.

    Теплі підлоги можуть бути додатковим опаленням спільно з батареями або основним опаленням приміщення.

    Теплі підлоги рівномірно прогрівають кімнату, збільшують рівень комфортності і не вимагають додаткових витрат енергії, тому що батареї і контур підлог живиться від одного котла.

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамисамостійний монтаж підлог цілком доступний власникам, уважно вивчили принцип дії і порядок розрахунку теплої підлоги. Перед монтажем необхідно визначитися і придбати необхідні матеріали та комплектуючі для теплої підлоги. В процесі установки контуру чітко дотримуватися правил і рекомендації фахівців.

    способи створення теплої підлоги

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамив принципі тепла підлога можна створити в квартирі, яка розташована в багатоповерховому будинку. Але зазвичай підключення до системи опалення заборонено. Якщо ж є дозвіл, то для підключення буде потрібно експертиза впливу теплої підлоги на роботу системи. Зазвичай така конструкція вимагає установки окремого насоса і змішувального вузла. Ці додаткові елементи збережуть тиск в системі на виході. У приватних будинках тепла підлога і система опалення в приватному будинку своїми руками нерозривно пов’язані.

    Найпопулярніші способи установки теплих підлог:

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми руками

    труби, що застосовуються для теплої підлоги

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамидля організації теплої підлоги застосовують, в основному, три види труб. Найкращий варіант-металопластикові труби, які відносно дешеві, легко монтуються і довговічні. Знаходять застосування мідні труби, але вони дуже дорогі, а також . В роботі незручні, тому що жорсткі, але вони не бояться замерзання і легко ремонтуються.

    саморобні конвектори

    Самостійний монтаж конвекторів опалення. Чим хороші внутрішньопільні опалювальні конвектори решітки для підлогових конвекторів своїми рукамидля опалення свого житла можна легко зробити конвектор своїми руками використовуючи відповідні матеріали. Це може бути водяний конвектор. Ідея полягає в тому, що встановлюються спеціальні оребрені труби в контур опалення. Теплоносій віддає тепло, а повітря швидко нагрівається, завдяки ребренню, і конвекційними потоками обігріває приміщення.

    Теж легко створюється своїми руками. Досить зробити корпус з отворами для руху повітря, а в ньому помістити повітряний тен. Головний недолік такої конструкції-сушка повітря.

    Масляний радіатор має досить просту конструкцію і її легко можна повторити своїми руками.

    &1&для корпусу зазвичай використовують старі батареї, можна використовувати газовий балон, радіатор автомобіля і т.д. Все залежить від фантазії конструктора. Ємність потрібно буде заповнити маслом, а нагрівальні елементи (тени) вмонтувати в корпус. Масло можна використовувати як трансформаторне, так і машинне. Обов’язково потрібно встановити терморегулятор і вимикач.

    Газові конвектори істотно поступаються в популярності аналогічному електричному обладнанню. Перш за все, тому, що для установки цього обладнання необхідно централізоване газопостачання або, принаймні, газ в балонах. Крім того, електрообладнання безпечніше. Однак експлуатація газових пристроїв обходиться дешевше, тому конвектор газового типу — прекрасне рішення для заміського або дачного будинку, для підтримки нормального мікроклімату в приміщенні. Тема сьогоднішньої статті: газовий конвектор своїми руками — його установка і застосування.

    Що являє собою газовий конвектор?

    Відразу необхідно сказати, що це — не котел в звичному розумінні. За допомогою приладу відбувається нагрівання не теплоносія, а повітря в приміщенні. Крім того, і область використання у газових конвекторів дещо інша. Вони застосовуються для обігріву невеликих приміщень, де потреба в опаленні виникає лише час від часу. Іншими словами, газовий конвектор, зібраний своїми руками, може обігріти тільки ту кімнату, де він встановлений.

    Загальний пристрій

    Складовими конвектора на газі є:

    • теплообмінник, який і виробляє нагрівання повітря в приміщенні.
    • програматор-пристосування для підтримки і контролю над температурою повітря.
    • контрольна панель з індикаторами.
    • газовий клапан, що дозволяє контролювати подачу газу.
    • вентилятор-для подачі повітря на теплообмінник і клапан.
    • вентилятор-для примусової подачі нагрітого повітря в кімнату.

    Важливо! принцип роботи досить простий. В основу функціонування приладу покладено фізичне явище конвекції. Підігріте повітря піднімається вгору, а охолоджений — опускається донизу. Прилади можутьПрацювати як за принципом природної, так і примусової конвекції (в цьому випадку прилад оснащений спеціальним вентилятором).

    Переваги

    До позитивних сторін такого обігрівача відносяться:

    • економічність, швидке нагрівання приміщення.
    • простота монтажу, можливість установки газового конвектора своїми руками.
    • відсутність необхідності у водяному опаленні.
    • прийнятна вартість.
    • на відміну від електричного приладу, газовий — не спалює кисень.
    • автономний режим роботи.
    • немає прив’язки до електромережі.
    • можливість підключення пристрою до газового балона.

    Чи є недоліки?

    Мінуси теж є:

    • необхідність отримання дозволу на монтаж пристрою.
    • необхідність пробивання наскрізного отвору в стіні там, де пристрій закріплено.
    • значні розміри.

    Важливо! якщо ви вирішили обзавестися декількома конвекторами, то підведення газу знадобиться до кожного з приладів, а це — непросто.

    Класифікація

    Газові конвектори, в основному, поділяються за двома ознаками: по потужності і виконанню. З потужністю більш-менш ясно. Вибирати потрібно той прилад, який може опалити приміщення.

    Залежно від виконання, розрізняють такі обігрівачі:

    1. підлогові-встановлюються на підлогу. Для монтажу підлогового пристрою не потрібно ніяких спеціальних умінь. Прилад може опалювати досить просторі приміщення.

    Важливо! з недоліків можна відзначити значну масу і необхідність в підставі.

    1. настінні. Це-більш компактний варіант. Прилад прекрасно вписується в домашній інтер’єр. Найчастіше його монтують над вікном для створення теплової завіси від холодного повітря. Потужність приладів невелика. Вони годяться для використання в будинках площею до 100 «квадратів».

    Важливо! крім підлогових і настінних пристроїв, є ще й вбудовані. Вони мають гарний дизайн, і не тільки не псують, але і прикрашають інтер’єр. За своїми параметрами конвектори не відрізняються від настінного варіанту. Мінус-складності монтажу (потрібно заздалегідь підготувати нішу під установку газового конвектора своїми руками.

    Вибираючи конвектор, обов’язково зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений теплообмінник. Він може бути сталевим, мідним або чавунним.

    Важливо! найпоширеніший варіант-сталь, але чавунний теплообмінник забезпечує більший ккд і більш довговічний. Мідний теплообмінник ефективний і довговічний, але вартість приладу висока.

    Що потрібно для установки конвектора своїми руками?

    • дриль і свердла до неї.
    • труборіз.
    • розвідний ключ, гайкові ключі.
    • перфоратор.
    • лопатка.
    • кран газовий.
    • силікон (високотемпературний, сантехнічний).
    • викрутка.
    • саморізи, дюбелі.

    Важливо! для початку, потрібно вибрати місце, де буде розташований конвектор. Не лінуйтеся вивчити гост, згідно з яким обігрівач буде розташовуватися під вікном. Всі поверхні і меблі потрібно закрити текстилем, оскільки робота має бути досить «курна».

    Як зробити конвектор своїми руками: алгоритм установки:

    1. визначтеся з місцем розташування отвору для введення газової труби.
    2. відповідно до діаметра витяжної труби, просвердлите в стіні отвір наскрізь. Перфоратор ідеально підходить для цього.

    Важливо! це-самий трудомісткий етап роботи. Отвір доведеться пробивати досить велике, і пилу з’явиться більше, ніж хотілося б.

    1. просвердлите отвори для кріплення обігрівача, вбийте в них дюбелі.
    2. підключіть до конвектора витяжну трубу, загерметизуйте стик силіконом.
    3. закріпіть обігрівач на стіні за допомогою саморізів.

    Важливо! на цьому етапі без помічника не обійтися, оскільки пристрій досить важкий.

    Підключення до газопостачання

    Це — найвідповідальніший етап, до нього потрібно поставитися дуже серйозно. Якщо у вас немає спеціальних навичок, бажано довірити виконання роботи фахівцям. Ремонт газових конвекторів своїми руками — також зайве. Це доля професіоналів.

    Підключення здійснюється за таким алгоритмом:

    1. виготовлення відводу на газовій трубі. Якщо спеціальний відвід є, вам потрібно просто накрутити на трубу кран.
    2. підведення газової труби до конвектора. При цьому необхідно простежити, щоб фітингове з’єднання було бездоганним.
    3. при прокладанні труби її необхідно закріпити на кліпси з інтервалом в 1,0 м.
    4. виклик працівника газової служби для перевірки з’єднань.

    Важливо! порядок перевірки якості з’єднань наступний: