Темна підлога світлий плінтус. Поєднання підлоги і дверей

88

Темна підлога світлий плінтус. Поєднання підлоги і дверей

Світла підлога універсальний для комбінації з темними і яскравими дверима в інтер’єрі.

Світлі двері в інтер’єрі

Білі двері з будь-якого матеріалу поєднуються зі світлим підлогою в бежевому, пісочному відтінку і чисто білим підлогою. Лиштви і плінтус можуть бути темними або в колір стін.

Двері з вибіленого дуба поєднуються з матовим або глянсовим підлогою в світло-жовтому, бежевому, ванільному кольорі. Також підійде ламінат під вибілений або золотистий дуб.

На фото коридор в класичному стилі з білими міжкімнатними дверима і глянсовим підлогою з плитки з декором «під килим».

Бежеві двері поєднуються з білим, бежевим, карамельним, відтінком кави з молоком.

Світло-сірі двері поєднуються з підлогою срібного, молочно-білого, мигдального, білого, цирконієвого кольору.

Темні двері в інтер’єрі

Венге комбінується в інтер’єрі з золотистим, персиковим, рожевим, мигдальним кольором ламінату або паркетної дошки.

На фото двері венге з білими лиштвами і плінтусами, з ламінатом під старовинну дошку. Темна двері виділяється на однотонному тлі.

Темно-сірі двері поєднуються з білим, димчастим, світло-сірим покриттям підлоги в інтер’єрі.

Чорні є універсальними і підходять до підлоги в бежевих, жовтих, світло-коричневих і рожевих відтінках. Поєднання з білим надає ошатний вигляд інтер’єру кімнати.

Коричневі поєднуються з підлогою у відтінку кави з молоком, кремовим, рожево-коричневим, рожево-білим, молочним.

На фото вітальня в середземноморському стилі з візерунчастим ковроліном і коричневими арочними дверима з масиву дерева.

Яскраві двері в інтер’єрі

Червоні поєднуються з усіма бежевими відтінками, які створюють баланс між нейтральним і яскравим, білим, світло-коричневим і світло-сірим.

Зелені підходять для білого, бежевого, персикового, рожевого, білого з зеленими або червоними розводами під мармур.

Сині поєднуються з лососевим, білим, бежевим, срібним підлогою в інтер’єрі.

На фото сині двері в спальні зі світлим ламінатом.

Світлий лінолеум темний плінтус. Як підібрати плінтус до лінолеуму та інших підлогових покриттів?

Отже, лінолеум обраний . Ви вже уявили собі, як здорово він буде виглядати в поєднанні з вашими стінами і меблями, а прийшли в гості родичі і друзі будуть захоплюватися такою красою. Але ми забули одну важливу деталь – до лінолеуму потрібно вибрати плінтус .

Для початку вважаємо, скільки потрібно плінтусів і фурнітури на підставі плану приміщення. Обчислюємо периметр приміщення, віднімаємо відстані, які не будуть закриті плінтусом, наприклад, дверні прорізи. Довжина плінтуса становить 2,5 м, на цю величину ділимо метраж, який треба закрити.

Зразок обчислення. Довжина кімнати 6м, ширина 3м, периметр буде (6+3)х2=18 м, віднімаємо довжину двері 0,9 м, виходить погонаж 17,1 м.цю величину ділимо на 2,5 м, отримуємо 6,84 штуки і округляємо в більшу сторону на запас. Таким чином у нас вийшло 7 штуки плінтуса. Далі вважаємо, скільки потрібно внутрішніх і зовнішніх кутів, з’єднувачів і заглушок (ліві і праві). Про всяк випадок плінтус і фурнітуру краще брати з невеликим запасом на випадок поломки або неправильного підрахунку.

Плінтуси найчастіше бувають дерев’яні і з пвх. Найбільш зручними вважаються плінтуси пвх з кабель-каналом — вони дозволяють вмістити в себе дроти, що надає естетичність приміщенню і збереження проводів.

Висота плінтуса. Найчастіше у продажу існують плінтуси висотою 47, 58 і 86 мм.перший варіант найнижчий і дешевий, другий стандартний, третій дорожче. Плінтус висотою 86 мм підійде, якщо треба закрити відстань більше стандартного, наприклад, якщо наклеєні раніше шпалери не дотягують до підлоги. Крім того, високий плінтус в інтер’єрі виглядає привабливо.

Високий і низький плінтус ↑

Стандартний і низький плінтус ↑

Тип конструкції. Найбільш поширені конструкції плінтусів:

Після того, як визначилися з кількістю, можна приступити до вибору кольору. Найчастіше колір плінтус підбирається під колір покриття: або такого ж кольору, або трохи темніше. Якщо колір покриття холодного тону, то і плінтус теж повинен бути холодного тону, відповідно теплий тон під теплий. Ще можна підібрати під колір дверей в приміщенні, це теж вдале поєднання.

Сучасні виробники профілів і плінтусів забезпечили ринок великою різноманітністю конструкцій, кольорів і фактур. Однак треба пам’ятати, що точнісінько колір плінтуса підібрати не завжди вдається, і тоді береться найбільш підходящий варіант.

Під будь-яке покриття можна підібрати плінтус, якщо дотримуватися всіх вищевказаних правил.

Найпростіше підібрати плінтус до покриття з забарвленням під дерево . Таких моделей найбільше. У даних двох прикладах плінтус підібраний на тон темніше, ніж лінолеум.

Якщо забарвлення абстрактна , або як її ще називають, крихта , то такий плінтус теж можна знайти.

Якщо забарвлення покриття під плитку , то плінтус вибирається спокійних тонів під основний колір.

І, нарешті, найскладніша ситуація-це коли покриття різнобарвне . Підбирати потрібно за тим кольором, якого присутня найбільше. Якщо такого плінтуса немає, то підбирається під другий колір, якого теж багато.

Темний лінолеум з контрастами.

Ще один варіант-підбір плінтуса під колір міжкімнатних дверей . При підборі при собі потрібно мати шматочок або зразок того самого кольору, що і двері.

Купивши плінтус з пвх, потрібно пам’ятати, що він гнучкий, і краю у нього гнуться, тому транспортувати його потрібно обережно. Те ж відноситься і до фурнітури.

Тепер залишилося встановити плінтус по периметру кімнати, розставити меблі і насолоджуватися затишком оновленого приміщення.

Як правильно встановити плінтус, ми розповімо вже в іншій статті.

Світлі двері і темна підлога. Як обіграти темні двері в інтер’єрі

Просто поставити в інтер’єрі темну двері-вхідні або міжкімнатні — і милуватися – не вийде. Потрібна закінчена ідея, якась думка, яку дизайнер намагається донести.

Потрібно враховувати колір стін:

  • на світлих шпалерах темна двері буде виділятися і неминуче стане акцентом;
  • на темних, навпаки, загубиться повністю і буде непомітна.

У поєднанні з яскравими квітами дасть помітний контраст, незалежно від того, світлі вони або темні. А в поєднанні з квітами пастельними, ніжними, буде контрастувати навіть сильніше — це можна використовувати, якщо хочеться зробити сильний акцент саме на двері.

Потрібно враховувати колір меблів:

  • зі світлими меблями темне полотно буде контрастувати-це ефектно, якщо зробити весь інтер’єр навколо однорідно світлим або темним;
  • темні меблі буде добре поєднуватися з дверима.

Можна поєднувати відтінок меблів з відтінком двері не за кольором, а за його тепловою характеристикою. Тобто, якщо двері теплого відтінку, то і двері повинні бути теплого відтінку. Інакше ні адекватного контрасту, ні спорідненого поєднання не вийде.

Потрібно враховувати колір самих дверей:

  • чорні двері в інтер’єрі. Відмінний заділ для контрастів. Якщо поєднувати її з повністю білим оформленням, стане найяскравішим акцентом, хоч інтер’єр і буде виглядати строго і навіть холодно. Щоб оживити його, можна додати яскраві кольори в дрібних акцентах — в картинах, в текстилі, в фотографіях. Якщо поєднувати її з чорною підлогою і білим оформленням, ефект буде менш виражений, але близький. Якщо поєднувати з темним оформленням, буде виглядати похмуро. А якщо з яскравими квітами-то дуже ефектно. Таке поєднання добре підійде для сучасних стилів, для коридору або передпокою, але погано для спальні або дитячої;
  • темно-сірий. Абсолютно нейтральний колір, який повністю залежить від оточення. Можна вписати куди завгодно, навіть зробити на двері акцент-вона буде виглядати однаково виграшно;
  • темно-коричневий. Може бути холодного або теплого відтінку. Теж виглядає нейтрально і може поєднуватися з чим завгодно, але особливо добре підходить для класичних стилів.

Можна додати на двері прикраси-різьблення, молдинг, кольорові лиштви, скляні вставки — або залишити її в первозданній простоті.

Поширені поєднання з темними дверима виглядають так:

  • чорна двері плюс біла підлога, білі стіни, стеля, велике вікно, чорна меблі. У такому монохромному інтер’єрі дуже добре виглядає будь-яка кімната, крім дитячої. Основну красу надають інтер’єру яскраві акценти, без яких не обійтися: картина на стіні, яскраве покривало на дивані, горщик з квіткою з помітним орнаментом, книжкова шафа з акуратно підібраними книгами. Замість чорної двері можна взяти будь-який інший темнийКолір, але виглядати буде не так ефектно;
  • темно-коричнева двері, схожого відтінку підлогу, світлі (блакитні, наприклад) стіни, світла стеля, яскравого кольору (або з яскравими акцентами) меблі. Дозволяє створити інтер’єр в класичному стилі-наприклад, скандинавський може бути оформлений саме в таких кольорах, якщо додати текстиль ручної роботи і морські пейзажі;
  • чорні двері плюс чорна підлога, стіни яскравого кольору (синього, наприклад) з вкрапленнями інших яскравих кольорів (оформленими, наприклад, у вигляді графіті або картин в жанрі сучасного мистецтва), стеля, за кольором є продовженням стін, і чорні меблі. Важливо, щоб кімната була дуже простора і дуже світла, інакше враження буде давить. Ще важливо, щоб серед акцентів на стінах зустрічалися світлі відтінки. У таких кольорах можна оформити лофт-досить додати шкіряний диван, барну стійку і світильники-споти, щоб стилістичне рішення було завершеним. Колір двері можна міняти на сірий, але не варто на темно-коричневий;
  • темно-коричнева двері і золотистий підлогу відповідного до дверей відтінку, пастельного кольору стіни, світла стеля. Обов’язково велике вікно. У таких кольорах добре оформляти кухню, щоб вона здавалася просторою. На стіни можна додати картини або графіті, в залежності від стилю (обов’язково яскравих кольорів). Можна повісити яскраві фіранки або поставити квітку на підвіконня.

Як підібрати колір плінтуса до ламінату. Вибір плінтуса

Вибір підлогового покриття залежить і від дизайнерського проекту, і від ціни на продукцію, і від способу укладання. Не завжди в цей момент виникає думка про те, що після закінчення монтажу до ламінату треба буде підібрати плінтус, критеріїв пошуку якого теж кілька.

Спочатку треба вирішити, з якого матеріалу буде окантовка. Рішення залежить від дизайну міжкімнатних дверей, віконних палітурок, предметів меблів. Обробку стін теж треба враховувати. Адже плінтус гармонійно об’єднує вертикальну поверхню і підлогу в єдиний простір.

Має значення і практичне призначення кімнат. Для кожного виду плінтуса існують прийнятні умови навколишнього середовища, при яких він прослужить багато років без ремонту і заміни. Дерев’яне обрамлення не бажано використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю. І оброблене вологостійкими засобами дерево в таких умовах довго не прослужить. Зате пластикові плінтуси відмінно себе почувають у ванній, на кухні, в туалеті. Вони не вбирають вологу і запах, їх легко мити. Але там, де будуть багато ходити по дому, пвх-моделі доведеться регулярно замінювати на нові.

  • у солідному інтер’єрі з меблями, дверима з масиву дерева і рівними стінами дерев’яний багет підкреслить статус господарів. В якості більш дешевого аналога підійде плінтус з мдф, покритий шпоном з цінних порід дерева. Вартість такого матеріалу компенсується благородним зовнішнім виглядом і тривалим терміном експлуатації при гарному догляді.
  • пластиковий плінтус допоможе виграти в ціні, з ним не треба замислюватися про форму стін. Демократичний матеріал з безліччю відтінків імітує будь-яку фактуру, так що вибрати окантовку під колір ламінату або дверей, вікон, меблів не складе великих труднощів.

Ще один важливий критерій, за яким вибирають плінтус на ламінат – це колір оздоблювального матеріалу. Добре, коли виробник випускає колекцію ламінованого покриття разом з поріжками і плінтусами. В цьому випадку не треба підбирати відтінки або малюнок, тільки правильно розрахувати кількість.

Але частіше ламінований плінтус для нового статі доводиться шукати серед безлічі пропонованих зразків. Щоб не розгубитися і зробити правильний вибір, дизайнери радять купувати ламінат і окантовку для нього в одній колірній гамі.

  • вдало обраний колір плінтуса не тільки буде гармонійно виглядати в інтер’єрі, але і створювати візуальні ефекти. Наприклад, на фото кімната буде здаватися просторіше, ніж в реальності, якщо ламінат і плінтус виготовлені в світлих тонах. Правда, білий колір досить мазкий і зажадає додаткового догляду.

  • оригінально буде виглядати світлий плінтус на темному ламінаті. Але тут без художнього смаку не обійтися, адже в колірному тлі важливу роль будуть грати і стіни, всі відтінки повинні поєднуватися один з одним. Класичний приклад для кімнат з високими стелями-широкий білий плінтус, що створює урочисту піднесену атмосферу.
  • ефектно виглядає кімната зі світлими підлогами і темним плінтусом, який за своєю фактурою і кольором обов’язково повинен відповідати знаходиться в кімнаті меблів.

Найнадійніший спосіб не помилитися-купити матеріали для укладання і окантовки підлогового покриття від одного виробника. Тоді не доведеться думати, який плінтус краще, а просто придбати всі деталі в одній гамі відтінків і з однаковим малюнком.

Звичайний підлоговий багет легко реалізує найсміливіші дизайнерські рішення. Фактуру і колір можна підібрати в тон шпалер, дверей, віконних рам. Обмежень немає, тільки, захоплюючись вибором деталей, постарайтеся не втратити сприйняття простору кімнати, перетворивши його в нагромадження різнорідних предметів.

Декоративне призначення плінтуса не повинно затуляти собою його практичну сторону. Адже основне завдання фінішної обробки-закрити всі технологічні зазори і необроблені краю ламінату. Тому ще одна ознака, за яким відбирається плінтус – його ширина. Її повинно з запасом вистачити на те, щоб заховати всі огріхи, та ще, по можливості, замаскувати дроти і кабелі від побутової техніки і домашньої електроніки.

Сірий плінтус в інтер’єрі. Вибір плінтуса під колір елементів приміщення

Не завжди хочеться використовувати просто класичний білий плінтус в інтер’єрі. Іноді для дотримання балансу виріб підбирається під колір елементів приміщення:

  • пол. Якщо виберемо стандартне поєднання підлоги з підлогової планкою, то воно не приверне увагу. Іноді не вдається знайти потрібний колір плінтуса, тоді на допомогу приходить елемент під фарбування. Склад підбирається строго під відтінок наявного підлогового покриття. Фарбування проводиться до або після установки.
  • стіни. Плінтуса в інтер’єрі під колір стін також не грають ніякої декоративної ролі. Зате вони здатні візуально збільшити висоту стелі. Планка фарбується в темний або світлий відтінок одночасно з обробкою стін.
  • двері. Отвір в стіні, полотно і виступи оформляються в єдиному колірному рішенні. З боку виглядає, ніби планка окільцьовує весь простір кімнати. Так чорний або кольоровий плінтус об’єднує всі елементи інтер’єру.
  • вікно. Цікаве і сміливе поєднання використовується нечасто. Воно виглядає найбільш ефектно, якщо віконний отвір буде чорним, оливковою, сірим або виконаним в будь-якому іншому нестандартному відтінку. Дизайнерський прийом не спрацює з закритим шторами вікном.
  • меблі. Вона є найбільшою композицією в кімнаті, тому колірне оформлення в подібному відтінку створює стильний інтер’єр. Наприклад, кухня з сірим гарнітуром доповнюється сірим плінтусом, незалежно від тону стін, стелі або підлоги.