Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

90

Петунія родом з південноамериканських країн, в більшій частині бразилії. Природно зростаючим цю квітку можна побачити в парагваї, аргентині, бразилії. Ботаніки відносять його до сімейств пасльонових багаторічних рослин. Вирости рослина може висотою до одного метра. За різними джерелами, може мати від 15 до 40 видів.

Культурно розводити цю рослину почали з 18-го століття. Більше ста років тому селекціонерами були виведені балконні гібриди, або ж іншими словами горшкові, балконні види і з багаторічних ці квіти перетворили в однорічні.

Через їх дуже цікавою яскравого забарвлення квіток, петунія придбала дуже велику популярність в квітникарстві. Цей чудовий квітка може не переривчасто формувати нирки і цвісти практично все літо.

У 1921 році, астрономами був виявлений астероїд. На честь квітки йому дали назву:»968 петунія».

У німеччині, в 2017 році, селекціонерами були виведені нові, дуже цікаві сорти цього красивого однорічного декоративного рослини.

сорт: нічне небо

Дивлячись на цей сорт, можна побачити в його розфарбуванні нічне небо, з розсипом яскраво палаючих зірок на його темно синьому, з фіолетовим відтінком тлі. Ця рослина є ампельним. Довжина його звисаючих пагонів може мати до одного метра. У пагонів є відгалуження, кожне з яких може розростися і щільно покритися бутонами красивих квіток.

Сорт: лялечка

Цей пишний, з яскраво рожевими пелюстками, прикрашеними-немов бризки води білими вкрапленнями сорт, нагадує літнє ошатне легке плаття. А довгі пагони, з густим зеленим листям-створюють враження щільного килима, з розсипаними яскравими квітами.Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Способи вирощування та догляду цих двох нових сортів петунії 2017 року — такі ж, як і у інших попередників цього чудесного, зоряного рослини. Якщо потрібно раннє цвітіння, то тільки шляхом висаджування підготовленої розсади. Потрібно підібрати суміш грунту, підготувати її, налаштувати правильно освітлення. Петунія дуже добре реагує на світло і для нормального росту їй потрібно не менше 10-14 годин на добу. За умови недостатньої освітленості, забезпечують рослину штучними джерелами світла.

сприятливі проміжки днів для посадки сортів петунії в 2017 році

Посів на розсаду потрібно проводити починаючи з кінця лютого і до кінця березня. Насіння у петунії мають дуже маленький розмір. Продаються в пакетиках розсипом, або ж в гранулах. Для зменшення надмірної густоти сходів, насіння можна перемішати з піском. У разі гранульованого насіння, можна використовувати пінцет. Під час проростання паростків, потрібно стежити за тим, що б грунт був досить зволожений. Не можна допускати і надмірного переливу, інакше паростки можуть захворіти. Поливаю за допомогою шприца, або медичної гумової груші. Через 13-15 тижнів, квітка можна пересаджувати в грунт, або інші постійні місця для подальшого зростання. Для середньої частини росії, петунію у відкритий грунт можна пересаджувати тільки в другій половині травня, що б виключити можливість замерзання, так-як це теплолюбна рослина. Грунт для висаджування готують на південній, сонячній половині ділянки.

Пасльонова красуня, в залежності від сорту може бути трав’янистою рослиною або квітучим напівчагарником, однорічною або багаторічною . Багатолика петунія полонить серця багатьох садівників і квітникарів. Звернемо свою увагу на найкращі природні і гібридні сорти петуній, опис яких представлено нижче.

Найпростіше класифікувати природні сорти: трав’янисті або напівчагарникові, повзучі розлогі кущики (прототип сучасних ампельних і каскадних петуній). Ці три підвиди діляться на однорічні та багаторічні. Гібридних же сортів в даний час стільки, що складно не заплутатися в їх класифікації.

До природних видів відносяться :

  • (однорічник);
  • — однорічник з червоними квітами у формі зірки;
  • — багаторічник з південної бразилії з фіолетово-червоними квітами, родоначальник ампельних і каскадних і ще 18 видів, що ростуть в природі в дикій формі.

трав’янисті гібриди петуній

карликова або низькоросла

Невеликі однорічні рослини, не вище тридцяти сантиметрів. До сімейства карликових відносяться рослини не вище 15 см , інші (зростанням до 25 см ) вважаються низькорослими . Ідеально підходить для вирощування на балконах, в горщиках і підвісних композиціях. А також в якості бордюрів для відкритого грунту. Сильніше інших сортів потребує гарної освітленості, в невеликому, але частому поливі.

Кращі сорти карликової і низькорослої петунії :

  • – міні кущик близько 15 см у висоту з великими махровими квітками, пелюстки дуже гофровані. Однорічний.
  • — компактний кущик у формі купола висотою в 20 см, в ширину 40 см.перевага в рясному цвітінні, незалежним від ступеня освітлення (на відміну від інших карликових сортів). Однорічний.
  • радник – raadsheer) — невисока однорічна рослина з квітами фіолетового і синього кольору. Добре росте на сонячних і трохи затінених ділянках.
  • — карликовий сорт багаторічної петунії, культивується багатьма як однорічник. Вишневі і фіолетові, червоні і рожеві квіти з білим кантиком по краях пелюсток.
  • — міцний однорічний гібрид з великими махровими віночками кольору лаванди з фіолетовим прожилком.
  • — однорічник з махровими квітами різного забарвлення.
  • — махровий сорт, великі однорічні квіти білого кольору.
  • — суміш махрових однорічних петуній.
  • — світло-червоного, майже лососевого кольору махрові однорічні квіти.

Ампельні

Ампельна петунія більш тендітна, пагони не більше метра. Красиво спадає з високих вазонів і підвісних кашпо. Сорти ампельних однорічні і примхливі в агротехніці :

  • машенька-рясно квітучий гібрид з густим листям і яскраво-рожевими квітами з жовтою серединкою, стійкий до захворювань;
  • — квіти з цієї серії з пагонами до одного метра мають безліч відтінків: лососеві, рожеві і яскраво-рожеві з прожилками іншого кольору або відмінною за кольором серединкою;

Каскадні

Поліпшені ампельні, у них щільні і довгі стебла. Утворюють собою форму фонтану з квітів і листя . Більш невибагливі в догляді. Сорти однорічних каскадних :

  • роуз-насичено рожевий каскад з квітів з темними прожилками від центру;

різноманітність багаторічних петуній

Багаторічні петунії діляться на основні види : кущова, ампельна (садова), махрова, дрібно і крупноцветковая. Всі багаторічники мають спільні риси: поодинокі квіти з короткими квітконосами, цвітіння починається в липні і триває до морозів, не примхлива в догляді, розмножується насінням і живцями (махровий вид).

кущова великоквіткова

Один з видів багатолітника з великими квітами, діаметра від 4 до 15 див . Двоколір з плавним перетіканням з одного кольору в інший і окантовка по краях пелюсток. Згідно з назвою, має форму куща, який зазвичай розпадається від сильного вітру або дощу. Згодом з’явилися сорти стійкі до розпадання куща під час негоди. Це серія гібридів шторм. Поширені такі сорти кущових представників :

багатоквіткова багаторічна

Група багатоквіткових петуній зберегла в собі всю невибагливість і раннє цвітіння диких видів. А численні селекції подарували багатоквітковим буйство фарб. Ці низькорослі кущі можна формувати в щільні кульки, ніж створюється неповторний дизайн саду . Сорти:

садова ампельна

Риси ампельної садової: довгі і гнучкі стебла багаторічної петунії, що ростуть вниз; стійкість до сильного вітру і дощу. Основні з садових представників :

  • сурфінії-квіточки близько 9 см в діаметрі, в гамі кольору відсутні жовті і помаранчеві);
  • кончити-мініатюри квітів близько 5 см, звичної для петунії гами;
  • тумбеліни — махрові японської селекції.

червона-прекрасна

Це справжні принцеси саду, незалежно від їх серії або сорту. Махрові сорти дуже схожі на червоні троянди :

  • ред стар;
  • пурпурні і червоні петунії з серії пірует, і ще багато інших сортів від червоного до пурпурного відтінку.

Ред стар

Пікоті

Компакт кущі гібридної серії :

  • гофрі-квіти з рожевим, малиновим, червоним, фіолетово-синім забарвленням, з широким білим краєм у пелюсток;
  • velvet picot;
  • синя f1.

Жовта

Яскраво-жовті віночки :

  • міраж жовта;
  • лавина золота зірка f1 створюють враження «другого сонця», приНаявні на ній надлишки необхідно промочувати на аркуш паперу. Тільки після цього приступати до малювання;
  • якщо малюнок повинен мати обсяг, необхідно використовувати акрилову шпаклівку. За допомогою шпателя вона рівномірно наноситься в потрібних місцях;
  • особливу увагу необхідно приділити плавному розтіканню фарби по краях. При утворенні надлишків їх слід видалити губкою;
  • ретельно закріплення зразка дозволить отримати чітку красиву картину.

Дотримання цих простих правил дозволить вам уникнути помилок при нанесенні декору і заощадить час на виправленні отриманих огріхів. Великий вибір трафаретів і шаблонів дозволить підібрати оптимальний варіант для будь-якого приміщення і додати кімнаті неповторну родзинку і шарм.

Сучасна індустрія товарів для творчості пропонує величезний вибір готових шаблонів, пристосувань і різних декоративних аксесуарів. Їх можна використовувати для формування цікавих і оригінальних композицій, наклейок, аплікацій. Але, мабуть, найяскравішим і незвичайним варіантом стануть трафарети для декору, створені своїми руками , оригінальні шаблони, які дозволять створити максимально неповторний малюнок і втілити індивідуальні ідеї автора і декоратора приміщень.

Рукотворні сюжети і неповторні поєднання відображають характер мешканця кімнати або будинку, виділяють декор на тлі типових квартир і створюють певний настрій для всіх, хто милується орнаментом або цікавою сюжетною композицією на двері, стіні або на меблях.

Для чого потрібні шаблони

Напевно багато хто з вас бачили в будівельних і меблевих магазинах цікаві набори з готовими трафаретами для стін. Рослинні, тварини, казкові орнаменти оживляють стіни і шпалери, додають родзинки інтер’єру і будь-якого оточення.

Трафарет і шаблон можуть бути корисними для різних декоративних робіт: в кухні, дитячій кімнаті, на стелі. Вони створюють незвичайний простір, надають обсяг і глибину площині, реалізують творчі навички господарів, надихають на незвичайні рішення. До трафаретів можна вдаватися з метою додати родзинку. Це економічний спосіб привнести щось нове в вигляд приміщення без великих вкладень. Можна створити неповторний шаблон самому — тоді цінність малюнка зростає в рази.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Можна використовувати шаблони не тільки для оформлення будинку, але і для інших цілей:

  • створення креативних листівок, плакатів;
  • оформлення картин віньєтками, куточками;
  • з метою створення каліграфічних композицій;
  • для поздоровлень і святкових колажів, написів до фотографій.

Технологія створення трафарету

Зробити свій шаблон в домашніх умовах нескладно-досить простого набору матеріалів та інструментів, а результат буде наочним, нестандартним і дуже цікавим. Щоб зробити якісний, надійний трафарет, виконують кілька простих операцій:

  • підготувати несучу малюнок стінку як під фарбування;
  • наклеїти шпалери під фарбувальні роботи;
  • домагаються гладкості і рівного покриття;
  • використовують губки, валики, фарбу в балончиках різних відтінків.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Готові трафарети з магазину дизайнерських виробів, звичайно, більш професійні. Але унікальний малюнок-справжня знахідка для декоратора. Тому приступаємо до створення власного ескізу. Якщо з малюванням не дуже виходить, можна завантажити відповідний зразок з інтернету і роздрукувати його на принтері – головне, щоб він дозволяв зробити прорізи для фарби і не рвався. Наносять відбиток акриловими фарбами через шаблон на картоні або вінілі.

Корисна порада: знадобляться будь-які візерунки, але надто деталізовані малюнки будуть невдалим вибором. Фарба зіллється, дрібні деталі стануть нерозбірливими і розмазаними, а вид – непрезентабельним.

Приготувавши малюнок, потрібно вибрати хороший, якісний матеріал для основи трафарету. Простіше і найдешевше взяти лист щільного картону або пластику. Головна умова-матеріал не повинен рватися, особливо в місцях з’єднань різних елементів, і не розмокати від фарби. Якщо використовується папір, то можна її замінувати – існують ламінуючі пристрої для домашніх робіт. Ламінований лист можна використовувати багаторазово.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Технологія нанесення візерунків

Щоб фарба лягла на поверхню вдало і не розтікалася, важливо правильно вибрати техніку, за допомогою якої буде завдано малюнок. Існує кілька базових методик:

  • шаблон з використанням одного кольору. У цьому випадку результатом стане монохромний малюнок;
  • багатобарвна комбінована палітра. Тут використовують кілька різних кольорів, але витрачається більше часу і терпіння на просушування різних шарів фарби. Цей спосіб підійде більш досвідченим декораторам, вже працювали монохромним методом;
  • голографічний, або об’ємний метод. Тут застосовують шпаклівку, наносять яку спеціальним шпателем. Так можна досягти «оксамитового» ефекту і деякої товщини зображення (1-3 міліметри), що створює навіть видимість тривимірного зображення.

Корисна порада: якщо шар шпаклівки ліг не дуже рівно, для формування акуратного краю можна використовувати наждачний папір, підтираючи нею надлишки фарби навколо зображення.

  • зворотний трафарет. Якщо в звичайному випадку фарба наноситься всередину прорізів, то з використанням зворотного трафарету досягається протилежний результат – фарба покриває простір поза межами малюнка. За рахунок такого прийому виходить враження, ніби малюнок видає легке світіння. Зазвичай тут зручно брати фарбу в балончиках. В процесі роботи використовують вирізку-частина шаблону, яка потім буде викинута. Її приклеюють до стіни або іншої поверхні, збризкуючи фарбою.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Вибір місця для розміщення малюнка

В цілому територія для шаблону нічим не обмежена. Але для досягнення максимального декоративного ефекту можна скористатися традиційними прийомами.
Найчастіше для нанесення шаблонного малюнка використовується велика, простора площина, порожня і вільна від меблів. Для неї вибирають великий і яскравий трафарет, який створить привабливий малюнок – він допоможе цікаво обіграти обстановку і додати колориту в атмосферу приміщення.

Корисна порада: не варто брати скромний, маленький малюнок для великої і порожньої стіни – це виглядає скупо і біднувато. Занадто великий трафарет невдало виглядає на маленькій стіні, де буде ефект тісноти і невідповідності простору.

Хороший спосіб – з гумором обіграти вже стоїть меблі за допомогою наноситься трафарету. Над столиком можна намалювати вазочку, розетку або свічку в кандели, як ніби вони стоять на стільниці. Над полицею цікавою ідеєю стане зображення корінців книг або силуетів статуеток.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Інструменти для створення шаблону

Доступний набір предметів стане корисним набором для створення трафарету:

  • вибране зображення;
  • відповідний матеріал-від картону і пластику до фотопаперу, іноді використовують лавсан;
  • «копірка»;
  • олівці, фломастери, маркери (можна в одному екземплярі);
  • ніж для паперу або скальпель;
  • малярський скотч і звичайний, прозорий;
  • чернетка паперу для експериментів;
  • дерев’яна дошка (або з іншого матеріалу), яку не шкода для вирізання на ній шаблону.

Корисна порада: перед відповідальним моментом нанесення малюнка» набіло » краще повправлятися на шматочку паперу, також перевіривши оптимальне поєднання кольорів і ступінь плинності фарби.

Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування. Сурфінія: відмінності від петунії, фото і секрети вирощування петунії

Вирізання трафарету

Обраний малюнок треба перекласти на основу шаблону за допомогою копірки. Якщо основою служить плексиглас або пластик, то досить маркера, яким обводять контур малюнка. При копіюванні картинка зсувається по основі, тому краще зафіксувати її положення скотчем.
Потім вирізають отвори для фарби за допомогою гострого канцелярського ножа або скальпеля. Видаляють шари паперу всередині контурів малюнка. Щоб це вийшло якомога якісніше, краще виконувати цю роботу на твердій поверхні, яка витерпить руху лезом – обробну дошку або не потрібне покриття, шматок лінолеуму.

&1&

Нанесення малюнка

Після цього приступають до нанесення зображення на стіну або двері. Поверхня важливо якісно очистити і осушити від надлишку вологи або жирних плям (інакше фарба розтечеться, не ляже). Роблять намітки в місцях розміщення малюнка-використовують рулетку, лінійку.
Вирізаний шаблон кріпиться на поверхню скотчем або клеєм у вигляді розпилювача. Аерозольний вид клею не відірве шматок стіни, шпалер або фарби при знятті шаблону, до того ж він невидимий і не залишає слідів.
Фарбують трафарет зСтебла 90-95 см. Грунт любить родючий, місця «проживання» сонячні, теплі.

«катерина» — крупноцветная ампельна. Триколірна, пелюстки жовто-оранжево-червоні. Цвіте довго, до захворювань стійка, любить тепло і родючий грунт.

Новинки минулого 2016 року

&1&«success violet » — ампельна. Кущ невеликий, але шикарний – до 70 сантиметрів в діаметрі. Розквітає відразу весь.
Колір світло-фіолетовий, центр квітки затемнений. Ще один сорт для кашпо. Так, нові сорти петунії 2016 року вражають не тільки красою, але і розмахом.

«ангора» — новий кущовий гібрид. Кущ пишний, висотою 45 сантиметрів з великою кількістю світло-рожевих квітів. Цвіте петунія до самих заморозків. Багато вологи не вимагає.

«кашемір» — кущова. Рясно, в чомусь схожа на гвоздику. Квіти махрові темно-рожеві або рожево-червоні. Висота куща 45 сантиметрів, кущ дуже красивий. Добре росте при будь-яких погодних умовах.

«designer «royal heart»» – ампельна. Пелюстки можуть мати двох або триколірне забарвлення. Особливість сорту-граціозно хвилясті краї пелюсток. Відмінний сорт петунії для кашпо.

«limbo gp blue veined» – кущова. Квіти блакитного кольору, великі. Кущі низькорослі, висотою максимум 30 см.в підгодівлі не потребує. Швидко відновлюється після сильного дощу і вітру.

«синій ранок» — кущова. Назва на 100% передає зовнішній вигляд цього нового сорту. Враження незабутнє. Кущ 45 см. Основна особливість сорту-відтінок квітів змінюється при зміні погодних умов і з віком. Дивлячись на» синій ранок » розумієш, що нові сорти петунії 2016 року відрізняються особливим шиком.

Які нові сорти пропонує 2017 рік

&1&«нічне небо » — ампельна. Рослина, всіяне яскраво-синіми квітами з білими «зірочками», нагадує зоряне нічне небо, тільки синього кольору. Саме така розмальовка є основною перевагою сорту. Пагони виростають до метра.

«лялечка» — ампельна. Сорт можна назвати майже двійником попереднього. За всіма показниками такий же. Форма квітки, розміри, екстравагантність – все один до одного. Тільки замість синіх пелюсток з білими «зірочками», пелюстки з білими вкрапленнями, але вже рожеві.

«шампань» – ампельна крупноцветная. Квіти великі ніжно рожевого забарвлення з рясною бахромою по краях пелюсток. Рослина по висоті середнє-до 40 см. Для ландшафтного дизайну просто незамінна.

«нуволарі ніжність» – напівампельна елітна. Гідність сорту-повністю приховані пагони, розташованими на них ніжними майже прозорими рожевими квітами. Дивлячись на рослину з боку, створюється враження, що перед тобою не рослина, а один великий шикарний квітка у вигляді кулі діаметром 40 см.

«даймонд рожевий перли» – ампельна. Забарвлення петунії дійсно перлова. Це ніжно рожевий з легким лавандовим відливом колір. Довжина пагонів 80-100 см. Петунія відмінно виглядає в будь-якому місці: в горщиках, на грядках, в кашпо.

«рококо бордо» – гібрид. Колір темно-рожевий майже вишневий. Пелюстки ближче до серцевини темніше, по краю «призібрані» в жабо. З усіх відомих сортів петуній має, напевно, найбільші квіти – 16 сантиметрів в діаметрі.

На цьому все. За нові сорти петунії 2017 і інших років можна розповідати нескінченно. Сортів, серій, видів, підвидів стільки, що перерахувати їх за один раз навряд чи у кого вийде. Та й навіщо їх перераховувати, якщо є кращі, а для прикраси прибудинкової території і цього достатньо.

Разом з цією статтею зазвичай читають:

Вивчаєте корисну інформацію, яка допоможе вам виростити красиву декоративну петунію? тоді не забудьте почитати і про прищипування цих квітів, яке допоможе вашій рослині «давати» великі бутони.