Як витравити харчову моль. Зернова або харчова моль: як позбутися від личинок і дорослих особин і ліквідувати джерело зараження

63

Комахи, які заводяться в продуктах, псують їх і ставлять під сумнів охайність господині. Якщо ви не знаєте способи вивести харчову моль, вам потрібно вивчити всі доступні варіанти боротьби в домашніх умовах.

Ми зібрали ефективні варіанти, щоб можна було вибрати найкращий.

Харчова моль – це невеликий метелик, який досягає в розмірі 8-10 мм.комаха забарвлене в сіро-коричневий колір з смужками і точками. Активність починається в темний час доби, коли люди не перешкоджають їх розмноженню.

Доросла моль — імаго — нічим не харчується через нерозвиненість жувальних щелеп. Вона обходиться тільки водою.

Потомство-основна мета дрібного метелика, тому що у вигляді метелика моль живе максимум до трьох тижнів.

Саме личинки, гусениці, псують продукти, після того як вилупляться з 100-400 яєць, які з крупою та іншими сипучими продуктами.

причини з’являється продуктового метелика

  • у приміщення моль залучають сипучі продукти. Перевірте на наявність метеликів в крупах, борошні, злакових, чаї, кави, сухих травах, насінні і горіхах. А також зверніть увагу на макаронні вироби, дитяче харчування і сухофрукти.
  • у кімнаті підвищена вологість і недостатнє очищення повітря, чекайте небажаних гостей. Адже створені ідеальні умови життєдіяльності метеликів.
  • купуючи продукти в гіпермаркетах і супермаркетах, перевіряйте якість упаковки: герметичність порушена, додому ви самостійно принесете яйця шкідників.

Здоров’ю людини крилаті комахи загрози і небезпеки не представляють. Вони не переносять інфекції. Але під час народження личинок в продуктах залишаються мертві особини, фекалії, яєчні оболонки.

В результаті їжа стає непридатною. Людям неприйнятно співіснувати з лускокрилими.

Якщо їх розведеться велика кількість, це призведе до дискомфорту. Отже, потрібно терміново дізнатися, як же вивести харчову лускокрилу на кухні.

народні способи

Моль в житло людини влаштувалася давно. Можна скористатися мудрістю поколінь і позбавлятися від метеликів і результатів їх життєдіяльності власними силами, без застосування хімічних препаратів.

  • якщо ви виявили нове місце проживання шкідників і усунули їх, то розкладіть там сильно пахнуть предмети. Підходять кірки цитрусових, гілочки м’яти, гвоздики, пижма, чебрецю, розмарину і корінь женьшеню. Ви не знищите літаючих гадів, але надовго відлякаєте моль і тарганів.
  • при підозрі на появу личинок метеликів, виставите заражені продукти на підвіконня. Дія сонячних променів згубно впливає на їх розвиток влітку. А взимку потомство комах не витримує температуру нижче -10 с.
  • під час вологого прибирання додавайте в воду оцет. Характерний різкий запах відлякує метеликів. Оцет можна замінити нашатирним спиртом.
  • після приходу з магазину поставте крупу в мікрохвильову піч на 5 хвилин і просушіть її при температурі 70 с.личинки будуть знешкоджені.
  • розкладіть зубчики часнику в контейнери з крупами. Вони не зіпсують смакові якості круп, зате відлякають непрошених гостей.
  • позбутися від харчової молі допоможе розкладений в тумбочках тютюн. Шкідники терпіти не можуть його запах. А також візьміть на озброєння листя волоського горіха і камфорне ефірне масло.
  • викидайте продукти, які вже зіпсовані комахами.

Як витравити харчову моль. Зернова або харчова моль: як позбутися від личинок і дорослих особин і ліквідувати джерело зараження

Агресивним запахом володіє бензин, гас і скипидар. Намочіть ватний спонж одним з розчинів і розкладіть на кухонних полицях.

Аромат вам не сподобається, краще покиньте приміщення на 2-3 години. Повторюйте процедуру щодня, поки не відлякаєте всіх комах.

Зверніть увагу на те, що народні методи боротьби полягають у відлякуванні шкідників. Для знищення використовуйте хімічні препарати.

Відмовтеся від використання тютюну, махорки і нафталіну.

Вони володіють специфічним запахом, який не тільки відлякує мотилів, але і забруднює повітря приміщення.

промислові засоби

Коли після довгого вашої відсутності на кухні розлучилися метелики, потрібно діяти кардинально. Народні способи допомагають відлякати шкідників, але це займає багато часу. Зверніть увагу на продукцію хімічної промисловості.

Позбутися за один раз від усієї популяції молі допоможе аерозоль нервово-паралітичної дії.

Перш, ніж вивести комах, обов’язково надягайте маску, гумові рукавички і респіратор.

Як витравити харчову моль. Зернова або харчова моль: як позбутися від личинок і дорослих особин і ліквідувати джерело зараження

Після цього покиньте приміщення на кілька годин. Застосовуйте аерозолі двічі на тиждень, поки повністю не винищите шкідників.

Ефективними препаратами вважаються: «раптор», «комбат», «антимоль», mosquitall, raid і «дифокс».

Еже ви не знаєте, як знищити комах без шкоди мешканцям квартири і домашнім тваринам, використовуйте фумігатори.

Вони виділяють невелику кількість інсектицидів, коли включені в мережу. Не допускайте перегріву насадки, тому періодично відключайте її.

Фумігатор вважається слабкіше аерозолю, тому що знищити шкідників вийде за 3-4 тижні. Найбільш популярні препарати:» раптор«,» дік-3″, raid і mosquitall.

Пастки

Пастки для молі використовуються для лову дорослих особин і перешкоди їх розмноження. Виробники пропонують кілька ефективних варіантів, які допомагають у профілактиці та боротьбі з комахами.

  1. безклейові пастки залучають запахом метеликів в спеціальний контейнер, звідки вони не можуть вибратися.

Пастки на основі запаху феромонів користуються популярністю через безпеку, ефективність, простоту використання і низьку вартість. Пристосування можна розмістити на будь-якій поверхні.

  1. клейові пристосування не шкодять здоров’ю людей і домашніх тварин, так як не містять отруйних компонентів. Принцип дії полягає в механічній ловлі крилатих. Конструкції виготовляються з щільного картону, обробленого зверху липким клейовим шаром і феромонами, що привертають чоловічих і жіночих особин. Найбільш поширені і результативні пристосування: aeroxon, «глобал», «натурал контрол».

Як витравити харчову моль. Зернова або харчова моль: як позбутися від личинок і дорослих особин і ліквідувати джерело зараження

Пастка» раптор » запобіжить появі нових комах, так як відразу їх приваблює. Пристрій не токсичний, а також володіє запахом, невідчутним людині.

Не розміщуйте на кухні більше двох пасток. Від надлишку феромонів комахи можуть дезорієнтуватися, і вийде зворотна реакція.

  1. саморобні пастки ви можете робити в домашніх умовах. Але вони не гарантують повне винищення комах.
  • візьміть двосторонній скотч і прикріпіть його на будь-яку поверхню. Метелик, який помилково сяде на клейку стрічку, там і залишиться. Спосіб призначений для дорослих особин дрібного розміру. Велика моль з легкістю звільниться. Мінус пристосування в тому, що воно не приваблює комах запахом, тому в пастку потрапляють не всі.
  • зробіть в пластиковій пляшці невеликі отвори і налийте всередину води. Метелик залетить поласувати, а назад виходу не знайде.

Зверніть увагу: після лову дорослих метеликів можуть залишитися личинки. А значить не поспішайте прибирати пастку. Коли вони перетворяться у дорослих особин, процедуру потрібно повторити.

заходи профілактики

Навіть якщо у вас в будинку немає метеликів, важливо вживати профілактичних заходів. Їх нескладно дотримуватися, просто приділіть цьому кілька хвилин. Тоді і виводити нікого не потрібно буде.

  1. зберігайте продукти, що залучають шкідників в закритій тарі. Пересипте крупи, злаки і борошно в металеві контейнери, щоб перевірити їжу на наявність личинок і зайву вологість. У магазині не дотримувалися умови зберігання, велика ймовірність появи метеликів. Скляні ємності використовуйте для зберігання горіхів, сухофруктів, чаю та інших сухих продуктів.
  2. купуйте тільки свіжі продукти харчування.
  3. регулярно проводите вологе прибирання. Перевіряйте затишні кути шафок на наявність павутини дорослих метеликів, личинок і їх екскрементів. Додавайте в воду оцет або кілька крапель камфорного ефірного масла.
  4. встановіть сітки на вікна і віддушини, щоб перегородити дорогу метеликам.
  5. провітрюйте в квартирі 2-3 рази на тиждень. При цьому використовуйте відлякують ароматизатори.
  6. розмістіть в затишних куточках кухні пастки проти молі. У них великий термін дії, тому їх не потрібно постійно міняти.
  7. прожарюйте сухі продукти, придбані за акційними цінами в духовці при температурі вище 600. Так ви позбудетеся відВисохнути поверхонь. Всі ємності, в яких зберігалися продукти, потрібно вимити, прогріти в мікрохвильовці 5 хвилин або заморозити на 3 дні. Ці заходи дозволять позбутися від яєць і личинок молі.

    Знищення дорослих особин

    Для притягування дорослих самців молі можна використовувати спеціальні пастки, просочені феромонами. Вони злітаються на привабливий аромат і потрапляють в пастку. Самки, відповідно, без чоловічих особин розмножуватися не зможуть. При використанні таких пасток бажано залишати вікна закритими, щоб не залучити метеликів молі з сусідніх житлових приміщень.

    На замітку! промислові засоби від молі випускають у вигляді аерозолів, розчинів. Але розпорошувати їх не рекомендується на кухні, де містяться продукти харчування. Краще розкласти по кухні репеленти у вигляді таблеток, пластинок, які будуть відлякувати комах (молебень, дезмоль, арсенал).

    Заборонені дії

    Як витравити харчову моль. Зернова або харчова моль: як позбутися від личинок і дорослих особин і ліквідувати джерело зараження

    Краще заздалегідь подбати про те, щоб харчова моль не могла розмножуватися в продуктах, ніж потім викидати їх після зараження.

    Загальні правила і особливості догляду за кімнатною трояндою описані сторінці.

    Перейдіть за адресою і прочитайте про те, як і чим почистити килим в домашніх умовах.

    • не запасатися продуктами про запас;
    • перевіряти їх після покупки на наявність шкідників;
    • зберігати крупи і бакалію в щільно закриваються скляних ємностях або з харчового пластику;
    • фрукти і овочі зберігати в холодильнику;
    • проводити регулярне провітрювання приміщення;
    • крупи після покупки краще прогрівати в духовій шафі при 60 градусах або виморожувати протягом 3 днів;
    • ставити в кухонні шафки секції або мішечки з жахливими ароматами (лаванда, часник, лавровий лист, цедра апельсина);
    • ретельно протирати кухонні поверхні від зайвої вологи;
    • періодично мити шафки оцтовим розчином.