Розрахунок двотаврових балок. Двотаврові балки перекриття

73

На сьогоднішній день все частіше і частіше при зведенні будинків стали використовувати каркасний тип будівництва. Він передбачає під собою збірку з уже готових деталей конструкції, виробництво, якого здійснюється на заводі. Але сьогодні зробити подібні вироби можна навіть в домашніх умовах. Їх монтаж дуже простий і не займає багато часу, зате отримане підставу для підлоги виходить міцним і естетичним.

Для двотаврової балки характерна наявність двох елементів, які розташовані у формі двох діаметрально протилежних букв т. Якщо ви вирішили виготовити таку конструкцію в домашніх умовах, то варто задіяти для цих цілей клеєний брус.

На відео-розрахунок дерев’яних двотаврових балок перекриття:

Як використовувати суху дубову обрізну дошку з метою балок можна з даної

Тепер можна переходити до розрахунків навантаження на перекриття. На представлену конструкцію впливає навантаження його власної маси, експлуатаційне навантаження, яка включається в себе масу меблів, підлоги, елементів побуту.

Розглянемо розрахункові заходи на такому прикладі: горищне приміщення, утеплене легким матеріалом, є легка підшивка, може витримувати навантаження власної маси 50 кг/м2. Для визначення експлуатаційного навантаження необхідно скористатися нормативними документами. якщо горищне перекриття зроблено з дерев’яних основних матеріалів і легким утеплювачем, то навантаження згідно сніп2.01.07-85 буде відповідати: 70*1,3=90 кг/м2. 70 кг / м2. В результаті вдалося отримати навантаження з урахуванням нормативів. У формулі присутній коефіцієнт запасу, рівний 1,3.

Для обчислення загального навантаження необхідно скласти такі цифри: 50+90=140 кг/м2. Щоб бути впевненим надійності отриманого значення його варто округлити в більшу сторону. В такому випадку загальне навантаження становитиме 150 кг/м2.

Про те скільки коштує дошка обрізна 50х150х6000 для використання у вигляді балок можна дізнатися з даної

У тому випадку, коли приміщення буде використовуватися інтенсивно, необхідно збільшити нормативне значення навантаження. Для цих цілей розрахунок має наступний вигляд: 50+150*1,3=245 кг / м2. Після округлення приймає 250 кг/м2. Якщо при виготовленні балки застосовували більш важкі матеріали, то це також потрібно враховувати при розрахунку.

Коли на горищі буде відбуватися облаштування мансарди, то враховувати слід вага підлоги і меблів. В такому випадку загальне навантаження може досягти 400 кг / м2.

Як використовувати дошку обрізну розміром 40х150х6000 і яка її ціна можна дізнатися

Ціни

Придбати такий виріб можна в будь-якому будівельному магазині. Його ціна не така висока, вона складе 200 -250 рублів за одиницю.

Оптимальних параметрів жорсткості перекриттів в сучасному будівництві домагаються за рахунок монтажу двотаврових балкових конструкцій, що мають поперечний переріз у вигляді букви h. Металевий двотавр давно відомий вітчизняним будівельникам, а ось двотаврова дерев’яна балка поки ще викликає певні побоювання. Які переваги існують у застосування цього будматеріалу, чи є нюанси по його монтажу і чи можливо виготовити такий відповідальний конструктивний елемент своїми руками?

Універсальний будматеріал – клеєдерев’яна двотаврова балка

Ключові особливості дерев’яних двотаврів

Основне вагове навантаження при експлуатації споруди будь-якого типу лягає на міжповерхові, цокольні і горищні перекриття. Їх несучі елементи повинні гарантовано витримувати постійні і змінні навантаження, що включають їх власну вагу, а також вагу людей і меблів.

На перший погляд, збірні дерев’яні конструкції по міцності не можуть конкурувати із залізобетоном або металом, але практика і розрахунок доводять зворотне.

Виробництво двотаврового елемента з дерева

Двотавровий перетин дерев’яної балки виходить в результаті комбінації трьох елементів – двох полиць, зазвичай виготовляються зі столярного лісу, і стійки з орієнтовано-стружкової плити. Нерідко матеріалом для полиць служить соснова дошка або брус lvl (склеєний з декількох шарів хвойного шпону пиломатеріал, що відрізняється від фанери і масиву деревини високою стійкістю до горизонтальних навантажень).

Щоб підвищити робочі якості деревини і запобігти гниттю, виробник її висушує в кілька етапів, а для захисту від комах і підвищення пожежної безпеки обробляє продукцію антисептиком і антипіреном.

Частини двотавра з’єднуються між собою подвійним шипом на спеціальних пресах з використанням водостійкого клею. Така технологія виробництва дає можливість:

  • отримати більш високу міцність виробу на вигин (в порівнянні з масивними балками прямокутного перетину);
  • уникнути недоліків, властивих деревині-усушки, усадки, появи скрипів, зрушень і тріщин.

Виробництво балки-двотавра з дерева

По готовності балки її можуть посилити додатковими накладками – ребрами жорсткості. Таким чином, несуча здатність клеєного дерев’яного двотавра при рівних площах перетину перевищує аналогічний показник інших систем, що застосовуються в малоповерховому і котеджному будівництві.

Область застосування і сортамент балок-двотаврів

Сьогодні двотаврові балки з дерева головним чином задіюються в каркасному виробництві будинків. У кам’яних будівлях такий будматеріал також застосовується все активніше, оскільки з його допомогою можна швидко провести наступні роботи:

  • облаштування всіх видів перекриттів, а також кроквяної конструкції покрівлі;
  • монтаж безшумних підлог, міжкімнатних перегородок;
  • створення високоякісної монолітної опалубки під бетонний фундамент;
  • всілякі реконструкції – заміна балок перекриття, підйом рівня підлоги;
  • зведення додаткових приміщень – мансард, альтанок, терас і т. Д.

Види lдеревянних двотаврів

Щоб задовольнити зростаючий попит, виробники розробили досить широкий асортимент, що дозволяє легко підібрати потрібний розмір і характеристики балок або стійок:

  • бдк-балка двотаврова клеєна, призначена для використання в коротких прольотах;
  • бдку-балка посилена, відрізняється збільшеною шириною полиці і застосовується на довгих прольотах;
  • бдкш – балка широка, призначена для використання у вкрай навантажених конструкціях, кроквяних системах або на наддовгих прольотах;
  • сдку-стійка посилена, використовується як основа стінового каркаса;
  • сдкш – стійка широка, застосовується в монтажі стінових панелей.

Про використання в якості конструктивного матеріалу бруса лвл покупець інформується літерою л в маркуванні. Також тут вказуються геометричні розміри перетину, важливі для визначення несучої здатності дерев’яної двотаврової балки перекриття.

Пофарбовані балки для підлог і перекриттів

Як визначити необхідні розміри клеєної балки

Підбір перетину «на око» неприпустимий, так як несучі конструкції можуть не витримати навантаження і деформуватися або обрушитися. Розрахунок параметрів дерев’яної двотаврової балки для перекриття капітальних споруд краще довірити інженеру, здатному врахувати умови експлуатації та особливості роботи.

Самостійні обчислення ускладнені тим, що регламентують їх документи мають безліч поправок і оновлених вимог, розібратися в яких непросто.

Наведені у відкритих джерелах дані можуть бути застарілими, а актуальна інформація часто закрита від безкоштовного доступу.

Міжповерхове перекриття з балок

Розраховувати «на коліні» допускається тільки конструктивні частини підсобних приміщень невеликої площі. При спрощених обчисленнях важливо враховувати нормативне навантаження, крок укладання балок і розмір перекривається прольоту. Зразкові значення навантаження на перекриття виглядають таким чином:

  • для перекриття неексплуатованого горища постійне навантаження приймається в межах 50 кг/м2, а експлуатаційна – 90 кг / м2, отже, загальна розрахункове навантаження становить 130 кг / м2 (з округленням в більшу сторону 150 кг / м2);
  • у разі інтенсивного використання горищного простору експлуатаційне навантаження повинна бути збільшена до 195 кг / м2, а значить, її сумарний показник буде дорівнює 245 кг / м2 (для збільшення запасу міцності він збільшується до 250);
  • при використанні горищного простору в якості мансарди додатково враховується вага підлог, перегородок, меблів і, як результат, загальна розрахункове навантаження повинна становити неЕволюціонує в трохи більш корисного віпінбела, а той вже в потужного віктрібела. Якщо вас цікавить, як багато в даній статті буде розглянуто видів, то вам варто відповісти на просте питання про те, чи дивилися ви переведений на російську серіал «покемони». Всі види (картинки це тільки підтвердять) будуть вам знайомі, так як дана стаття саме про ці покемонів першого покоління. До них відносяться і пари тентакул-тентакруель, і трійки джеодуд-гравелер-голем, а також найвідоміша кінь поніта з її еволюціонувала формою рапідаш. Також варто відзначити слоупоука, який встиг стати героєм інтернет-мемів, а також його наступну форму слоубро. Багато хто міг і забути деяких покемонів, таких як магнемайт і магнетон, зате набагато більше ймовірності того, що ви пам’ятаєте фарфетчда, а скоріше, його розвинені форми — додуо і додріо. Не можна забувати і про маленького тюлені силі, який перетворюється в результаті в дьюгонга. У» майнкрафт » види покемонів залишаються колишніми, так що згадати молодість і популярний аніме-серіал можна і за улюбленою грою.

    Покемони з 87 по 101

    Кращий спосіб вивчати в серіалі «покемони» всі види-список. Найкраще, якщо це буде список покедекса, так як там буде вся необхідна інформація. Ви зможете дізнатися, що граймер стає маком, шелдер перетворюється в клойстера, а гастлі перевтілюється спочатку в хонтера, а потім і в генгара. Зверніть увагу на онікса — цей покемон зіграв важливу роль, але при цьому був швидко забутий, так як на момент трансляції не мав ніякої нової форми. Дроузі і гіпно, волторб і електрод, краббі і кінглер — всі вони викликають певні спогади. Відразу ж хочеться згадати абсолютно всі види покемонів, опис їх здібностей, трансформацію і еволюцію.

    Покемони зі 102 по 151

    Ще багато покемони не були згадані: коффинг і візінга з команди «р», маленький іві, який може перетворюватися в одну з трьох можливих форм — вапореона, джолтеона і флареона, а також мью і мьюту — одні з найпотужніших покемонів, які є центральними фігурами оригінальної серії і якщо ви хочете згадати молодість, то всі ці види покемонів в pixelmon присутні, тому вирушайте вивчати їх в «майнкрафте».

    Продовження серіалу

    На жаль, продовження «покемонів» не отримало величезної слави в російськомовних країнах, тому даний твір відомо тут тільки по першому сезону, але він був просто неймовірно популярний протягом багатьох років. І якщо у вас є бажання дізнатися, чим все закінчилося, ви можете подивитися інші сезони.

    Комп’ютерні ігри

    Особливу можливість вам дають комп’ютерні ігри, яких існує досить багато. У них ви зможете дізнатися багато нового про самих покемонів і їх здібності, а також познайомитися з тими істотами, про які ви раніше і не підозрювали.

    Аніме та ігри за участю покемонів випускаються вже протягом 20 років, однак, спостерігаючи за цими істотами, ми все ж не завжди в змозі знайти відповіді на деякі питання. Але, виявляється, якщо поглянути на японські імена монстрів, все стає набагато цікавіше і зрозуміліше. А ви знаєте що приховують імена покемонів?

    Вже саме слово «покемон» несе в собі додатковий сенс, про який складно здогадатися просто так. Напевно, багато хто чув про те, що покемони — це насправді скорочення словосполучення pocket monsters «кишенькові монстри».

    Але що ж тоді приховують їхні імена? тут ми розглянемо найцікавіші на наш погляд приклади. Про походження імен інших покемонів ви можете уточнити в коментарях.

    Імена покемонів, що походять від словосполучень

    Бульбазавр, івізавр і венузавр (фусігідане, фусігісо і фусігібана)

    Японське ім’я бульбазавра – покемона, що займає перше місце в списку – містить в собі цікаву гру слів. Перша частина імені фусігі перекладається як «дивний» або «загадковий», проте все ім’я фусігідане в цілому може сприйматися по-різному, в залежності від того, як його записати.

    Тут можливі наступні варіанти:

    1. 不思議だね, що буде являти собою досить часто використовувану повсякденну фразу і переводитися як » дивно, так?», «ну і дивно».

    2. 不思議種-є поєднанням двох слів фусігі «дивний» і тане «насіння», де перший звук останнього слова озвончается. Виходить щось на зразок»дивний бутон». Все логічно, якщо звернути увагу на спину покемона.

    Зазвичай імена покемонів записуються катаканою, що дозволяє зберігати двозначність, якщо така є.

    Схожа історія відбувається і з еволюціями бульбазавра.

    Івізавр: フシギソウ фусігісо: може перекладатися як » виглядає дивним» (不思議そう) або як «дивна трава», якщо записати зі: в кінці імені ієрогліфом «трава» (不思議草).

    І на завершення, бутон, який перетворився на траву, перетворюється… На квітку.

    Венузавр: フシギバナ фусігібана без будь-якого додаткового сенсу перекладається як » дивний квітка», де у слова хана «квітка» (花) озвончается перший приголосний звук (不思議花).

    Чармандер, чармелеон і чарізард (хітокаге, різадо і різадон )

    Японське ім’я чармандера-хитトカゲ хітокаге – походить від поєднання слів 火 хі «вогонь» і トカゲ токаге «ящірка». Виходить»вогняна ящірка».

    Чармелеон-по-японськи リザー ри риза: до , тобто англійське слово lizard «ящірка» на японський лад.

    Японське ім’я чарізарда – リーーーン різа:дон – походить від поєднання англійського слова ящірка «lizard» та іспанського титулу «don». Виходить»пан ящірок».

    Тепер стає зрозуміло, чому чармандер, чармелеон і чарізард не відносяться до драконьему типу, чи не так?

    Сквіртл, вартортл і бластойз (дзенігаме, камеру і камекс )

    Японським ім’ям сквіртла -ддзенігаме-називають дитинчат японської ставкової черепахи.

    Вартортл :ーール каме: ру походить від поєднання слів 亀 каме «черепаха» і テール те:ру від англійського tale «хвіст». Виходить «черепаха з хвостом»або «черехвост». Або «хвостопаха», як вам буде угоднее.

    Бластойз :ッックス камеккусу походить від поєднання слів亀 каме «черепаха» і англійської max в значенні великий. Виходить «максимальних розмірів черепаха».

    Глум (кусайхана )

    Японське ім’я глума-クイイイ кусайхана – походить від поєднання слів臭い кусай «смердючий» і 花 хана «квітка». Виходить»смердючий квітка».

    Джинкс (рудзюра )

    Японське ім’я джинкс – nissージュラ ру:дзюра-походить від французького слова rouge «губна помада» і гавайського hura «танець». Ну а що, танцюючий губастий покемон.

    Імена покемонів, що походять від ономатопоетичних слів.

    Ономатопоетичні слова японської мови – це слова, часто складаються з декількох повторюваних складів, звучання яких відображає будь-які звуки, емоції або явища. З російської мови можна згадати, наприклад, такі поєднання як гав-гав, тук-тук, кап-кап тощо. У японській мові цей пласт лексики набагато ширше, ніж у нас, і всі японці досить часто користуються ономатопоетіческімі словами.

    Але повернемося до наших покемонів.

    Пікачу

    Пікачу у всіх версіях мультфільму звуть однаково. Але чи говорить вам про що-небудь його ім’я? і, до речі, ви знали, що пікачу відноситься до виду «миша»?

    Той, хто добре розбирається в японських ономатопоетичних словах, зможе відразу визначити і вид, і тип цього покемона по імені.

    Слово ピカチュウ пікатю: складається з поєднання скорочення слова ぴかぴか пікапіка, що позначає спалах блискавки, і ちゅゅ тю: — звуку, який видає миша. Це ім’я дуже чітко дає зрозуміти, що пікачу – це миша, яка може бити струмом.

    Пижи (поппо )

    ポッポпоппо-це звук, який в японській мові видають голуби.

    Тангела (мондзяра )

    Японське ім’я покемона тангела-モンジャジャ мондзяра – походить від ономатопоетичного виразу もじゃもじゃ модзямодзя , що позначає «бути волохатим».

    Покемони, названі на честь людей

    Хітмонлі і хітмончан (савамура і ебівара )

    Японські імена цих покемонів нагадують японські прізвища, чи не так?

    Хитмонли – サワムラー савамура: – був названий на честь відомого японського кікбоксера тадасі савамура. Хітмончан-エビワラー ебівара: – отримав своє ім’я від професійного боксера хіроюкі ебіхари.

    Кадабра (юнгера )

    ви коли-небудь замислювалися про те, чому кадабра тримає ложку? все стає набагато зрозуміліше, якщо розібратися в походженні його японського імені.

    ユンゲラー юнгера: походить від імені ізраїльського ілюзіоніста і знаменитого згинача сталевих ложок урі геллера (по・японськи звучить як ユリ-ゲ ゲー юрі гера: ).

    Цікавий той факт, що урі геллер навіть подавав до суду на nintendo, стверджуючи, що кадабра – це злісна пародія, яка ображає його честь. На відшкодування моральної шкодиSteiko. Дешеві аналоги ненадійні і часто становлять небезпеку для здоров’я людини.

    Схема будови каркасного будинку

    Обшитий каркас зсередини

    Будинок з дерев’яних двотаврових балок вельми вразливий щодо вандалостійкості-дерев’яні стіни легко руйнуються бензопилою, і господарям будівлі важливо забезпечити систему захисту прибудинкової ділянки.

    Втім, виробники, прагнучи до розширення ринку, постійно розвивають технології, тому, швидше за все, каркасні будинки в найближчому майбутньому позбудуться цих недоліків.

    Для облаштування перекриттів при будівництва будинку будуть потрібні балки. У приватному будівництві найчастіше використовують дерев’яні варіанти. Для вибору конкретних розмірів потрібно провести розрахунок дерев’яних балок перекриття.

    Перекриття по дерев’яних балках. Фото

    якої довжини потрібні балки?

    Необхідна довжина дерев’яних балок перекриття визначається декількома моментами. Балки повинні перекривати проліт і мати деякий запас, щоб можна було закрити їх в стіни. Якщо стіни зроблені з цегли або бетонних блоків, то поглиблення балок виконується на 10 — 15 см.нижня межа для дощок, верхня для бруса. У стінах з дерева поглиблення роблять на сім сантиметрів.

    У деяких варіантах балки кріпляться куточки, хомути та інші пристосування. В такому випадку довжина дерев’яних балок перекриття дорівнює відстані від однієї стіни до іншої. Іноді балки виводять на 30-50 см назовні і вони беруть участь в створенні ската даху.

    Оптимальні балки з дерева для перекриття відстаней від двох з половиною метрів до чотирьох. Максимальна довжина, яку може перекрити такий елемент з дерева — 6 м.далі міцність виявляється недостатньою. Для більш довгих прольотів використовують варіанти з клеєного бруса або ставлять додаткові опори, наприклад, колони.

    як визначити навантаження?

    На дерев’яні балки перекриття постійно впливає навантаження, що складається з декількох складових. Першим доданком є власна вага всіх деталей, складових перекриття. Другий доданок-експлуатаційне навантаження. Вона буває тимчасовою або постійною. Точний розрахунок досить складний, але цілком можливо застосовувати спрощений варіант формули.

    Якщо розраховується навантаження для перекриття горища, в якому не будуть що-небудь зберігати, то постійне навантаження приймається за 50 кг/м2.

    Експлуатаційне навантаження в такому варіанті буде: 70 * 1,3=90 кг/м2. 70-нормативне значення для даного горища, 1,3-коефіцієнт запасу.

    Загальна розрахункове навантаження — сума з двох названих, тобто 50+90=130 кг/м2. Округляємо і отримуємо 150 кг/м2.

    Дані розрахунки припускають, що буде використовуватися легкий утеплювач. Якщо ж будуть застосовуватися матеріали з великою вагою або горище буде активно використовуватися для різних цілей, то нормативне навантаження, що діє на перекриття підвищується до 150 кг/м2. У цьому випадку 150*1,3+50=245 кг / м2. Дане значення можна округлити до 250 кг/м2.

    При створенні мансарди враховується вага підлогового покриття і основи підлоги, меблів, людей. В результаті навантаження виходить від 350 до 400 кг/м2.

    балки перекриття: перетин і крок

    Коли значення довжини балок відомо і проведені розрахунки загального навантаження, то можна визначити необхідне перетин цієї деталі і крок монтажу, який повинен використовуватися.

    При розрахунку дерев’яних балок перекриття враховується, що оптимальним варіантом перетину є прямокутне. Висота і ширина повинні мати співвідношення 1,4:1.

    Ширина балок варіюється від 4 см до 20, а висота від 10см до 30. Висоту намагаються вибрати таку, щоб було зручно укладати утеплювач.

    На перетин балок дерев’яного перекриття впливає і такий показник, як крок, з яким вони укладаються. Зазвичай крок балок дерев’яного перекриття знаходиться в діапазоні від 60 см до 1м.але може змінюватися в меншу сторону до 30 см і в більшу до 1,2 м. Іноді крок підбирають по ширині плити теплоізоляційного матеріалу. У каркасних будівлях його прив’язують до кроку каркасних стійок для забезпечення максимальної жорсткості.

    Для перевірки і розрахунків підходять онлайн-калькулятори, які широко представлені в інтернеті.

    економічний варіант перекриття

    Економічним називається перекриття, що складається з дерев’яних щитів . Ці деталі бувають з обшивкою з однієї або з двох сторін. Вони з’єднані з каркасом , що допомагає їм добре витримувати всі навантаження вертикального характеру. Щити є несучими тільки тоді, коли вони надійно з’єднуються з каркасними дошками. Дошки повернені ребрами до щитів і з’єднуються саме цими поверхнями. Оскільки ребра з дощок і обшивка міцно з’єднані в єдину конструкцію, вони мають несучу здатність не менше, ніж дерев’яні балки перекриття.

    Відмінним матеріалом для обшивки є будівельна фанера і плити дсп . Застосовуються і звичайні дошки, але вони не створюють перекриття, що володіє високими несучими характеристиками. При їх застосуванні виходить значна кількість швів, що мають один напрямок.

    Не можуть бути додатковими несучими елементами і гіпсокартонні плити, а також столярні і цементостружечние плити. Раціональність їх використання невелика ще й тому, що вони коштують дорожче, ніж дсп і фанера.

    звукоізоляція перекриттів

    Зазвичай проводиться утеплення перекриттів по дерев’яних балках, але міжповерхові перекриття не вимагають високого рівня теплоізоляції. Рівень звукоізоляції є більш важливим показником в даному випадку. Висока міцність перекриттів не завжди поєднується з необхідними показниками шумозахисту. Нерідко балки перекриття в дерев’яному будинку доводиться додатково ізолювати , щоб позбутися від проникаючих звуків. Особливо складно доводиться проектувальникам збірних будинків. Їм необхідно поєднати два напрямки. Необхідно створити конструкцію, яка буде відрізнятися високою міцністю і витримувати значні навантаження. При цьому в ній повинні бути «м’які» елементи, що поглинають звукові хвилі. Саме вони створюють найкращу звукоізоляцію.

    Балки, заповнені шлаком або керамзитом, не відповідають сучасним нормам. Вони не підходять ні за рівнем гідроізоляції, ні за технологічними особливостями створення.

    Сучасні норми містять вимоги щодо скорочення кількості ударних шумів, які можуть пропускатися перекриттям. При цьому шумозахист повинна підвищуватися навіть на шкоду несучої здатності конструкції. В результаті були створені нові варіанти, що об’єднують показники.

    Стали використовуватися пружинні скоби . Вони роз’єднують нижню обшивку і балки, завдяки чому ударні шуми передаються менше і швидше гасяться.

    Поліпшити звукоізоляцію допомагають і спеціальні обважнювачі всередині конструкції. Для цієї мети використовують пісок та інші матеріали, що зменшують звукопередачу.

    Оскільки пісок матеріал сипучий, то з цим пов’язаний його основний недолік. При вільної відсипання в простір перекриття він може прокидатися вниз через щілини між плитами. Щоб цього уникнути, простір застеляють плівкою або використовують спеціальні мати, що складаються з двох шарів плівки і піску між ними.

    Замість піску можуть бути використані плити на цементній основі . Основний їх недолік-висока вага. В результаті необхідно збільшувати міцність балок, що робить конструкції менш економічними.

    Неможливо забезпечити високу звукоізоляцію для відкритого знизу перекриття. Якщо балки знизу не обшиваються, а всередину не закладаються ізолюючі матеріали, то рівень проникнення шумів буде досить високий.

    захист балок від вологи та інших зовнішніх впливів

    Спеціальний захист від вологи і кліматичних впливів балкам перекриття в дерев’яному будинку не потрібно. Всі конструкції мансарди, горищне перекриття по дерев’яних балках, дерев’яні елементи зовнішньої стіни надійно захищені в тому випадку, якщо покрівля виконана правильно і не протікає.

    Захищати деревину перекриттів спеціальними засобами потрібно тільки в тому випадку, якщо перекриття розташовується над вологою зоною . Це може бути ванна кімната, лазня, пральня і будь-яке інше приміщення з високою вологістю. Вентиляція для перекриттів не потрібно.

    Для захисту будь-яких конструкцій досить стандартної обробки. Відкриті балки або інші види невентильованих перекриттів можна обробити лакофарбовими матеріалами. Спеціальні хімічні засоби для обробки не потрібні.

    захист дерев’яних перекриттів від вогню

    Будівельні матеріали повинні відповідати нормам пожежної захисту . Всі матеріали поділяють на дві групи: горючі і негорючі. Конструкції буваютьПолуогнестойкие і вогнестійкі. Перші тільки затримують поширення вогню, знижують швидкість загоряння. Другі ж не горять, тому не дають вогню поширюватися.
    &1&

    У житловому будівництві ці норми повинні дотримуватися максимально повно. Щоб забезпечити максимальну безпеку . Зокрема перекриття, які розташовані в семи метрах над землею повинні протистояти вогню не менше, ніж півгодини.

    Оскільки для перекриттів часто використовується дерево, то рекомендується використовувати цільну деревину . Якщо ж застосовуються інші деревні матеріали, то вони повинні володіти певним рівнем щільності. Нерідко дерево обробляють спеціальними речовинами, що додають вогнестійкість горючому матеріалу.

    Коли проектується конструкції з відкритими балками , то слід враховувати вплив вогню з декількох сторін.

    Для виявлення стійкості конструкції до вогню використовують спеціальні значення. Наприклад, для хвойної деревини швидкість вигорання прийнята за 0,8 мм в секунду.

    Розраховуючи конструкції з відкритими балками, враховують необхідний рівень вогнестійкості. Коли висота задається параметрами утеплювача, підвищують ширину балок для збільшення часу затримки вогню.

    Питання до пожежної безпеки, також як і до шумозахисту, ще є. Їх продовжать вирішувати найближчим часом всі зацікавлені сторони.

    несуча здатність балок: способи підвищення

    Щоб підвищити несучі характеристики балок, використовується кілька способів. По-перше, кріпляться накладки з дощок , що збільшують перетин.

    По-друге, на балці можна закріпити п-подібний профіль з металу. Це також збільшує її жорсткість і міцність.

    &1&

    По-третє, скорочується крок між балками, тобто вони укладаються набагато частіше, ніж потрібно. Це дає певний запас міцності і дає свободу дій без занепокоєння про надійність конструкції.

    Періодично стан перекриттів треба перевіряти. Пошкоджені балки замінюють або ремонтують за допомогою накладок. Руйнують їх шкідники. Волога спільно з гниттям.

    двотаврові балки перекриття

    Сучасні двотаврові балки перекриття дерев’яні виготовляються з декількох матеріалів. Для їх виробництва використовують брус, плити osb і хвойні породи дерева. Ці балки мають безліч позитивних характеристик. Вони екологічні, оскільки виробляються виключно з матеріалів, що не виділяють шкідливих речовин. Служать двотаврові балки довго, а завдяки особливій формі і надійно. Вони відрізняються унікальним поєднанням невеликої ваги і високої міцності. ці балки не змінюють свої геометричні параметри і не деформуються. Їх легко застосовувати, оскільки всі поверхні ретельно вивірені, а всі елементи мають однакові параметри.

    &1&

    Двотаврові балки перекриття дерев’яні. Фото

    Ціни на двотаврові балки залежать здебільшого від двох характеристик. Перша-площа перетину , а конкретно, висота балки. Друга-матеріали , з яких виготовлені полиці.