Вічнозелені рослини для саду

59

Азалія японська

Коли мова заходить про азалії, більшість згадує лише про невеликі кімнатних квітах в горщиках на підвіконні. Але природа створила безліч видів цього чагарнику. Нас же цікавить азалія японська, яку ще іноді називають вічнозеленої.

Під час цвітіння (квітень – травень) азалія покривається настільки великою кількістю квітів, що іноді навіть неможливо побачити сам кущ. Завдяки природній яскравості азалію часто використовують в центрі композицій, наприклад, великих клумб. До того ж на ринку є величезна кількість сортів практично будь-якого кольору.

Догляд. Азалія японська-одне з небагатьох вічнозелених рослин, яке вкрай вимогливо до догляду. Щоб цей чагарник не загинув, йому необхідно забезпечити відповідне місце (зазвичай найкраще підходить півтінь), достатню вологість, а в зимовий період укриття.

Самшит

Самшит-це чагарник з благородним зовнішнім виглядом і фаворит топіарного мистецтва, який в умілих руках може стати основою вишуканого саду.

В ландшафтному дизайні. Для оформлення вічнозеленого саду використовується buxus sempervirens, який досягає 3 м у висоту. На додаток до нього часто використовують сорт suffruticosa, який має карликову висоту, а для колірного розмаїття – сорт aureovariegata, чиї листя покриті жовтими плямами. Завдяки густому листі і формі чагарнику, самшит найкраще підходить для зелених огорож, наприклад, по периметру будинку або уздовж доріжок. Також самшит може бути використаний для створення зелених скульптур.

Догляд. Самшит — це невибагливий чагарник, який спокійно переносить і сильний вітер, і лужний грунт. Найбільше самшит залежить від світла, тому для гарного росту його необхідно висаджувати на сонці або в півтіні. Сама трудомістка частина догляду за самшитом – нескінченне підстригання гілок, без якого він перетвориться в звичайний неакуратний кущ.

Бамбук

Бамбук-ідеальне рішення для тих, хто хоче розбавити свій вічнозелений сад крапелькою екзотики. Незважаючи на те, що цій рослині чужий клімат середньої смуги, бамбук відмінно приживається і стійко переносить помірні морози.

В ландшафтному дизайні. Так як бамбук став з’являтися у вітчизняних садах зовсім недавно, єдина думка про його місце в ландшафтному дизайні поки не сформувалося. На мій погляд, бамбук найкраще підходить для формування невеликих гаїв.

Догляд. Як вже було сказано, бамбук – це одне з небагатьох екзотичних рослин, яке без проблем приживається в умовах центральної росії і не вимагає особливого догляду. Однак в зимовий час його все-таки слід укрити.

Аукуба

Аукуба – ще один чагарник, який може стати зеленим прикрасою вічнозеленого саду. Найчастіше для цього використовується аукуба японська.

В ландшафтному дизайні. На відміну від самшиту він має менш щільну листя і більші листя, тому не підходить для топіарного мистецтва і найчастіше використовується для зелених огорож уздовж бордюрів і стін будинку.

Догляд. Цей чагарник росте практично де завгодно і здатний вижити в умовах середньої смуги. Однак тривалий крижаний вітер може пошкодити новий приріст. Щоб цього уникнути, в зимовий період аукубу слід укрити від вітру.

Суничне дерево

Суничник-ще одна цікава рослина, яка допоможе прикрасити вічнозелений сад. В кінці осені цей чагарник (так, це не дерево) наповнюється великою кількістю плодів, здалеку нагадують суницю. Втім, за смаковими якостями цим плодам до суниці дуже далеко, так як вони абсолютно несмачні.

В ландшафтному дизайні. При проектуванні оформлення саду варто враховувати, що суничне дерево росте дуже повільно. Наприклад, щоб досягти висоти 5 м йому буде потрібно приблизно 50 років. А деякі види, такі як суничник великоплідний, не виростають вище 2 м.

Залежно від горизонту планування суничник може бути посаджений як окремо стоїть «дерево» або як частина загальної композиції.

Догляд. Найбільше суничне дерево потребує світла, тому йому найкраще підходить відкритий простір або півтінь.

Розмарин

Мало хто знає, що розмарин – це не тільки приправа, але і красива рослина, яке до того ж не скидає листя круглий рік.

В ландшафтному дизайні. Зазвичай розмарин використовується для формування «зеленої маси» уздовж бордюрів або по краях клумб. Під час цвітіння (квітень – травень) на стеблах з’являються невеликі квіти, що відрізняються за кольором в залежності від виду.

Догляд. Розмарин не вимагає особливо догляду і вважає за краще відкрите сонячне місце або півтінь.

Еріка

Любителям квітів обов’язково варто придивитися до еріці. Це прекрасна рослина виглядає як невеликий кущ, висота якого рідко перевищує 20-25 см, а під час цвітіння еріка наповнюється величезною кількістю невеликих бутонів.

В ландшафтному дизайні. Головна особливість еріки-це величезна кількість сортів, які можна вибрати виходячи з місяця цвітіння і бажаного відтінку квітів. Найчастіше еріка використовується для оформлення клумб.

Догляд. Догляд за нею сильно відрізняється в залежності від виду. Наприклад, еріка рум’яна терпимо ставиться до вапна, в той час як еріка попеляста абсолютно не пристосована до неї. Тому догляд для даної рослини варто підбирати, в першу чергу виходячи з обраного виду.

Трахікарпус

Якщо ви любитель екзотичних рослин в саду, то обов’язково придивіться до трахікарпус. Це єдина справжня пальма, яка здатна прижитися в умовах центральної росії.

В ландшафтному дизайні. Пальми-досить рідкісне явище за межами південних регіонів, тому часто виглядають трохи безглуздо. Проте і для такої екзотики можна знайти місце. Найкраще трахікарпус буде скрашувати великі ділянки трави, а також може виступити центральною «фігурою» будь-якої композиції. У будь-якому випадку, де б ви не посадили трахікарпус, найчастіший питання буде «це що, пальма?».

Догляд. Трахікарпус-це досить стійке до холоду та інших негараздів рослина, яке в більшості випадків не вимагає особливого догляду. Однак крижаний вітер може погубити пальму. Тому в зимовий період трахікарпус обов’язково слід укрити від вітру. Якогось іншого спеціального догляду ця рослина не вимагає.

Кордилина

Кордилина – ще одна рослина, на яке варто звернути увагу любителям пальм. Втім, кордиліна лише схожа на пальму, але насправді нею не є.

В ландшафтному дизайні. Доля у цієї рослини така ж як у трахікарпуса, тільки замість справжньої пальми буде її імітація. Найкраще кордилина підходить для оформлення бордюрів і вирощування біля будинку. А за допомогою сортів purpurea (листя пурпурного відтінку) і torbay dazzler (лисяча в білу смужку) можна додати колірного розмаїття.

Догляд. Як і інші південні рослини, кордилина вимагає багато сонячного світла, не особливо приживається в умовах середньої смуги і найкраще підходить для оформлення садів в регіонах з більш м’яким кліматом.

Вирішити цю проблему можна, якщо вирощувати кордиліну в спеціальних горщиках, які з настанням холодів слід понести в опалювальне приміщення.

Юка

Юка – рослина з вкрай екзотичним зовнішнім виглядом, яке одночасно нагадує пальму, морського їжака і щось позаземне. Проте юка досить» рідне » нам рослина, так як росте в дикій природі криму і кавказу.

В ландшафтному дизайні.

Зверніть увагу! юку славну не варто висаджувати біля краю дороги, так як вона має загострені листя.

Догляд. Юка хоч і звикла рости в теплому кліматі південних регіонів, непогано приживається в широтах центральної росії, тому не вимагає особливого догляду. Однак для гарного росту їй потрібна велика кількість сонячного світла.

Це далеко не всі вічнозелені рослини, які можна використовувати для оформлення саду. Однак навіть з перерахованих вище прикладів можна організувати сад на будь-який смак. Головне пам’ятайте, що вічнозелені рослини мають переважно південне походження, тому в зимовий час багато з них вимагають догляду.