Чи потрібен цокольний поверх в приватному будинку?

45

Плюси

Існує думка, що будинок без цоколя-це неповноцінний будинок, і ось чому:

  1. додатковий поверх дає можливість використовувати площу під будь-які потреби. Власники цоколів облаштовують в них спортзал, комору, котельню, пральню, овочесховище, сауну або ігрову кімнату.
  2. згідно із законом, якщо висота стелі в цокольному приміщенні не перевищує 2 м, то податки з цієї площі не стягуються. Цоколь визнають технічним підпіллям.
  3. якщо будинок знаходиться на ділянці з різким ухилом, то заливаючи звичайний фундамент, ви втратите багато корисної площі.
  4. цоколь є ідеальним фундаментом для будинку: монолітна залізобетонна плита на піщано-щебеневій подушці надійна і стійка.
  5. цокольний поверх-вихід для тих, на чиєму ділянці і в будинку не вміщається все необхідне.

Мінуси

Труднощі експлуатації та зведення нульового поверху пов’язані з тим, що приміщення заглиблене в землю:

  1. зведення додаткового поверху несе за собою великі фінансові витрати. Перед будівництвом необхідно враховувати не тільки ціни на якісні матеріали, але і вартість робіт, обробки, підведення комунікацій, електричної проводки та вентиляції. Будівництво краще довірити професіоналам.
  2. якщо ви вирішили побудувати цокольний поверх, будьте готові, що на зведення всього будинку буде потрібно більше часу.
  3. якість цокольного приміщення залежить від грамотного розрахунку, суворого дотримання будівельних норм, якості будівельних матеріалів, а також дренажу і гідроізоляції. Якщо розрахунки не виправдаються, через близькість грунтових вод і типу грунту цоколь буде заливати водою. Також знадобиться спеціальне обладнання для підтримки нормального рівня вологи.
  4. приміщення, частина якого знаходиться під землею, вимагає додаткового освітлення через невеликі вікон і продуманого опалення.
  5. якщо у цокольного поверху немає окремого входу, то він не підійде для зберігання врожаю або майстерні: важкі і брудні мішки, а також інструменти і матеріали доведеться носити через будинок, спускаючи по сходах. Подумайте, наскільки зручним цей варіант буде для вас.

Висновки

Нульовий поверх рекомендується зводити, якщо місця на ділянці і в будинку дуже мало, а вам необхідно розширити корисну площу більш ніж на 100 кв.м. Якщо ж ви не володієте значною вільної сумою (за приблизними розрахунками, на цокольний поверх буде потрібно мінімум 1,5 млн. Рублів), а планування будинку відповідає всім вимогам, цоколь вам не потрібен. При необхідності господарські будівлі і лазню можна звести на ділянці.