Дизайн битовки на дачі всередині. Основні етапи будівництва. Розміри: які більш зручні

64

1. Доброго часу доби вам, шановні дослідники світу присадибного господарства! сьогодні хотілося б обговорити з вами одне важливе питання. Скажіть, де на дачі ви зберігаєте робочі інструменти і різноманітний садовий інвентар? тільки, будь ласка, чесно. Якщо у вас на дачі є гараж – це безумовний плюс. Молотки з пилкою, а також обприскувач і набір секаторів можуть розміститися на одній з численних етажерок.

Тим, у кого немає машини або на худий кінець хоча б велосипеда, доводиться нелегко. Лопату і граблі можна заховати в дальньому кутку веранди дачного будиночка. Або ж розмітити весь арсенал необхідних садових помічників в тісному сараї, між портативним мангалом і полками для господарського одягу. Звичайно, в такому хаосі складно відшукати потрібний предмет з першої спроби. Але зате компактно − — заперечать дачники. І просто-вигадувати нічого не потрібно.

Для чого на дачі потрібна побутівка?

Погодьтеся, на ідеальному дачній ділянці з квітучими клумбами, що б’є з-під землі фонтаном, вимощеними натуральним каменем доріжками, рубаною лазнею старий сарайчик для інвентарю буде виглядати дещо комічно. Тим більше-по сусідству з солідним котеджем або акуратненьким цегляним будиночком. Ми щосили дбаємо про те, щоб на ділянці панував повний порядок і гармонія. Тому сьогодні пропоную поговорити про те, як самому побудувати битовку на дачі.

Побутівка, або підсобне приміщення,-це невеликий будиночок для зберігання різної садово-городньої начиння. І всього іншого, чому немає місця в будинку-дитячі іграшки, шезлонги, розкладачка, змінний одяг і взуття для дачних робіт. А ще газонокосарка, вудки, розкладний столик для посиденьок біля багаття… Та хіба мало всякої всячини ми використовуємо на дачі для роботи і відпочинку! ось саме ці всі предмети і можна зберігати в побутівці, щоб не захаращувати власний життєвий простір в будинку.

Деякі умільці пристосовують побутову споруду під міні-гараж, а також в холодний період встановлюють в ній крільчатник або пташник, розташовують вулики на зимівлю. Коротко кажучи, це нехитре будова має безліч варіантів функціонального використання, все залежить від конкретних потреб кожного окремого господаря. Незалежно від того, яку діяльність ви розгортаєте на своїй ділянці, побутівка дачна стане вашою надійною помічницею.

Варіації конструкцій побутівок для дачі

В принципі, як і в будь-якому питанні, щодо будівництва побутівки є два шляхи. Купити вже готовий промисловий варіант або ж зайнятися хенд-мейдом і спорудити споруду самостійно. Для початку розглянемо, які види дачних побутівок пропонує нам індустрія.

1. Щитова

Найпростіший,» бюджетний » варіант. Як правило, одноразовий. Досить презентабельний зовнішній вигляд оманливий, оскільки через відсутність спеціальних ребер жорсткості споруда може деформуватися і зовсім скластися, як картковий будиночок.

Справа в тому, що щитова технологія має на увазі спорудження каркаса з тонкого дерев’яного бруса, а зовнішньої обшивки з вагонки. Внутрішнє оздоблення обшивається дсп, а дах – листами заліза невеликої щільності. Як правило, щитова побутівка не витримує пориви вітру і заморозків, краще використовувати цей варіант влітку – наприклад, для приготування їжі або в якості господарського блоку.

2. Каркасна

Це вже більш надійний, але фінансово витратний варіант. Переваги-використання стійкого до деформацій дерев’яного бруса, зовнішня привабливість. Недоліки-використання мінвати для утеплення сушить повітря всередині будиночка. Також за рахунок щільного шару пароізоляції зменшується корисна площа битовки.

3. Брусова

Пропозиція класу люкс. Відрізняється від своїх родичів високою ціною. Але це цілком зрозуміло, оскільки для побудови використовуються масивні колоди.

Брусова побутівка – це капітальне будова, розраховане не на один рік експлуатації. Має сенс раз витратитися на її зведення, щоб надовго вирішити відразу кілька дачних проблем. Крім функції зберігання інвентарю такий симпатичний дерев’яний будиночок може виконувати роль лазні. Тільки в цьому випадку про всіх внутрішніх комунікаціях слід потурбуватися заздалегідь (наприклад, про перегородках, установці печі або нагрівача для води).

4. Контейнер

Цілком прийнятний вид дачної побутівки, який може органічно вписатися в будь-який стиль оформлення ділянки. Каркас виготовляється з металевого швелера, а бічні стіни – з панелей сучасного матеріалу з назвою на англійський манер сендвіч. Плюси контейнерної моделі-надійність, довговічність, здатність зберігати тепло всередині.

>дилема: зробити самому або купити готову

Вирішивши, що побутівка для дачі вам неодмінно потрібна, ви зіткнетеся з проблемою вибору. Як краще вчинити-зайнятися будівництвом самостійно або ж заощадити сили і час, купивши вже готовий виріб? ось вже дійсно дилема.

Тут, як то кажуть, все в ваших руках. Маєте досвід будівництва, володієте необхідними навичками, любите майструвати-неодмінно спробуйте! якщо ж ви не відрізняєте шуруповерт від електролобзика або з’являєтеся на дачі раз в тиждень, то краще не ризикувати. вирішивши придбати готову будову, не забудьте про ціну на транспортні витрати.

Крім того, врахуйте, чи є до вашої ділянки під’їзд для вантажних авто. А при покупці побутівки для дачі б / у не забудьте оцінити ступінь зносу. Попередньо вивчіть цінову політику на нові споруди, і виходячи з цих даних судіть, чи варто вкладати кошти в придбання. Може, є сенс витратити трохи часу і побудувати битовку самостійно?

Планування будівництва

Незважаючи на те, що побутівка – другорядне, підсобне приміщення, не варто ставитися до будівництва легковажно. Без креслення тут не обійтися. З його допомогою можна прикинути, як споруда впишеться в ландшафт всієї ділянки, а також прорахувати, скільки матеріалів необхідно для роботи.

Виходячи з конкретних потреб, ви легко визначите, яких розмірів необхідно звести споруду. Чи буде це просто невеликий будиночок без вікон для зберігання дачного інвентарю, або ж будова з перспективою перекваліфікації в ранг літньої кухні.

А може, вам потрібна добротна дачна битовочка з туалетом і душем – такий собі комплекс, що поєднує комфорт і функціональність?

Як правильно вибрати місце

Вибираючи місце для початку будівництва, слід обміркувати деякі нюанси.

По-перше, час експлуатації і можливий перевезення в інше місце. Пояснивши. Наприклад, ви вирішили спорудити на дачі легкий будиночок на сезон-два, а згодом плануєте перевезти його, наприклад, в село до батьків. Якщо у ваших планах переїзд, то розташовуйте битовку ближче до в’їзду на ділянку.

По-друге, продумайте варіанти експлуатації. Побутову споруду, призначену виключно для зберігання інструментів, зручно розмістити приблизно посередині на довгій стороні фазенди, щоб з будь-якого куточка до неї було можливо дійти без перешкод. У разі, коли є перспектива перепланування побутівки на дачі в лазню, сміливо «засовуйте» її на другий план. У найдальшому куточку ділянки побутівка-дача буде на своєму місці в плані пожежної безпеки.

Закладаємо фундамент

Основа будь – якого будівництва-закладка фундаменту. Якщо ваша битовочка буде тимчасовою спорудою, зніміть верхній шар родючого грунту, утрамбуйте землю, постеліть геотекстиль. Потім насипте шар піску, знову ущільните і встановіть поверх шлакоблоки в симетричному порядку, як показано на фото.

Якщо ж ваше будова претендує на капітальність і буде стаціонарним, приділіть більше уваги фундаменту. Його потрібно викласти з цегли, на 10 см під землею і не менше 20 см над її поверхнею. У центрі фундаменту необхідно вбити залізну арматуру висотою не менше метра, а всі стовпці ізолювати бітумною мастикою.

На шлакоблоках, обгорнутих руберойдом, закріплюють каркас побутівки для дачі.

Спочатку розташовують дерев’яні бруси по периметру майбутньої споруди і обов’язково по центру для зміцнення конструкції.

А потім потрібно з’єднати протилежні сторони, укладаючи лаги по шлакоблоків.

Для каркаса битовки підійдуть бруси розміром 1, 5х1 м.з них потрібно змонтувати підлогу і кутові опорні стійки.

Щоб лаги були з’єднані надійно, необхідно користуватися арматурними контурами. На них нанизуються бруси. Для фіксації застосовуйте залізні куточки і саморізи.

Каркас побутівки дляДачі потрібно будувати максимально ретельно. Адже від цього залежить надійність і довговічність споруди.

Вертикальні стійки на фасадній і задній стороні повинні бути різної висоти. Приблизно півметра-оптимальна різниця. Дах повинен бути похилим, щоб опади не затримувалися і не псували будова.

Крокви укладають через рівні інтервали. Досить буде відступу 50-60 см. Обов’язково потрібно стежити за міцністю кріплень на балках покрівельного перекриття.

Зауважте, що дерев’яний дах битовки повинна виступати за периметр всієї будови. Це дасть можливість на фасаді зробити козирок, а на тильній стороні – підстава під водовідведення.

Надійним покриттям для даху може стати ондулін. Його укладання проводиться гранично просто-внахлест у напрямку знизу вгору. Під ондулін потрібно покласти облицювання з дощок. Можна вибрати не товсті бруси, адже цей матеріал важить не багато.

У конструюванні покрівлі не забудьте про утеплення і пароізоляції. Дуже часто дах битовки покривають листами шиферу. Це досить надійний і дуже популярний будматеріал.

Оздоблювальні роботи

Після того, як дах готова, можна встановлювати вікна і двері.

Дошки обов’язково обробити спеціальним антисептичним засобом, який захистить дерево від шкідників і продовжить термін служби настилу. Поверх дощок стелять плівку, прикріплюючи її будівельним степлером.

Потім укладається шар гідроізоляції-мінвата.

Зверху-ще один шар плівки.

Дошки для нього обов’язково повинні бути чистими і сухими. Оскільки зверху підлогу буде розкривати лаком або фарбувати.

Зовнішня обшивка побутівки відбувається за аналогічним принципом. Стіни обтягуються плівкою для ізоляції від холоду.

Щоб дачна битовочка виглядала максимально презентабельно, майстри радять використовувати такий практичний матеріал, як блок-хаус. Це стругана дошка у вигляді сегментів полірованого бруса. Виглядає дуже красиво, відмінно підійде для капітального побутового приміщення.

Завершальний етап-внутрішні оздоблювальні роботи. Не обійтися тут без електропроводки, можна завести всередину водопровід і облаштувати каналізацію. Вентиляція та опалення — для тих, хто хоче додати якомога більше комфорту.

Завершивши ремонт, ви визначитеся, як будете надалі використовувати битовку. Чи буде це просто господарський склад або ж затишний будиночок.

Фото добірка

Відео-каркасна побутівка своїми руками

Більшість будівельних вагончиків для тимчасового проживання, пропонованих на ринку, радує око покупця демократичною ціною. Але ось біда: виготовлені вони з дешевих будматеріалів низької якості, слабо утеплені і обмежені по ширині з метою економії на транспортуванні (2,5 м – стандартний габарит вантажівки). Якщо вам необхідно більш затишне і зручне житло, доведеться зробити його самостійно. Вартість побутівки, побудованої своїми руками, вийде не менше, зате вийде надійне і добротне спорудження бажаних розмірів. А технологія будівництва викладена в нашій статті.

проект і креслення вагончика

Щоб закупити необхідні матеріали, насамперед потрібно визначитися з розмірами дачної побутівки, розробити планування і за кресленнями скласти кошторис. Заодно продумайте, як використовувати цю споруду згодом, коли на ділянці з’явиться повноцінний житловий будинок. Як правило, господарі перетворюють тимчасовий вагончик в баню, сарайчик або гостьовий будиночок.

Рада. Розміри споруди бажано передбачити кратними 1,5, наприклад, 3 х 6, 4,5 х 6 або 4,5 х 9 м.це дозволить заощадити матеріали, більшість яких випускається за будівельними стандартами.

Варіанти планувань

Намалюйте план і бічний вигляд майбутньої будови з урахуванням таких рекомендацій:

  1. користуйтеся принципом мінімалізму. Житло має бути зручним і одночасно компактним, так що за основу приймайте самий «ходовий» розмір – 3 х 6 м.при бажанні його можна розширити до 4,5 м за рахунок прибудови тераси.
  2. намагайтеся не робити прохідних кімнат. Якщо необхідно 2 житлових приміщення, вхід з тамбуром розташовуйте посередині, як показано нижче на кресленні.
  3. для однокімнатного будиночка тамбур і ганок передбачайте збоку або з торця.
  4. двері з санвузла або окремого душу і туалету повинні виходити в коридор, а не в спальню.
  5. покрівлю плануйте односхилим з ухилом не менше 10° і звисами для ефективного відведення води.
  6. вікна невеликого розміру потрібні в житлових кімнатах і на кухні, для санвузла досить зробити вентиляційний отвір.

Коли планування готова, можна переходити до підбору будматеріалів, розрахунку їх кількості і складання кошторису. Треба розуміти, що всі побутівки будуються за каркасною технологією такими способами:

  • з дерев’яних брусів монтується каркас і обшивається з обох сторін вагонкою (або інший облицюванням), всередину закладається утеплювач;
  • те ж, тільки каркас зварюється з металу;
  • конструкція зі сталевих профілів обробляється утепленими сендвіч-панелями.

Примітка. Будівельна побутівка з обшивкою з сендвіча, зображена на фото, дуже приваблює своїх зовнішнім виглядом. До тих пір, поки ви не дізнаєтеся, скільки коштують такі панелі і фасонні добори до них.

Дерев’яний вагончик простіше побудувати, він легше і дешевше металевого, хоча і не настільки довговічний. Якщо ви не зварювальник, але вмієте поводитися з деревом і обмежені в засобах, то будиночок з бруса – підходящий варіант. Кілька порад, як підібрати для нього ліс та інші матеріали:

  1. на основні елементи конструкції-стійки і обв’язувальні балки-піде брус 10 х 5 см. Якщо потрібно зробити будиночок більш теплим і закласти в стіни утеплювач товщиною 100 мм (замість 50 мм), то перетин стійок потрібно збільшити до 15 см.
  2. лаги підлоги і крокви робіть з обрізних дощок 50 х 100 мм.для укосин і перемичок візьміть брус 50 х 50 мм.
  3. дошки 25 х 100 мм згодяться для покрівельної обрешітки.
  4. в якості утеплювача застосовуйте мінеральну вату, захищену зовні дифузійної мембраною (вітробар’єр);
  5. для зовнішньої обшивки використовуйте вагонку, блок хаус або профнастил. Зсередини приміщення краще облицювати пластиковими панелями, а як це правильно зробити, розповідається тут.
  6. варіантів бюджетного покрівельного покриття є кілька: той же профлист, шифер і ондулін.

Споруда з sip-панелей

Рада. Якщо замість мінвати ви хочете взяти більш дешевий утеплювач – пінопласт, то обшивку стін передбачайте з плит осб за прикладом канадських сіп-панелей. Справа в тому, що деревина не любить контактувати з непроникними для вологи полімерами і починає підгнивати.

Якщо ж треба змонтувати надійну сталеву битовку, то приготуйте для каркаса і кроквяної ферми профільні труби перетином не менше 60 х 60 мм, а для обрешітки – 40 х 40 і 40 х 60 мм. Технологія зведення схожа з виготовленням дерев’яного вагончика, різниця полягає в зварювальних кріпленнях.

як побудувати будиночок-керівництво

Будівництво вагона-битовки своїми руками ділиться на кілька етапів:

  1. підготовка підстави.
  2. збірка каркаса, укладання підлог.
  3. монтаж покрівельних конструкцій і покриття.
  4. пристрій зовнішньої і внутрішньої обшивки з утепленням.
  5. підведення інженерних комунікацій.

Оскільки дерев’яний вагончик-будова досить легке, готувати для нього капітальний фундамент не потрібно. Цілком достатньо поставити на вирівняному ділянці землі бетонні блоки таким чином, щоб їх верхні сторони знаходилися в одній площині. Дотримуйтесь крок установки 1,5 м, а це означає, що при ширині битовки 3 м блоки необхідно розмістити в 3 ряди – два зовнішніх і один посередині.

Примітка. Для більш масивних металевих будиночків будуються малозаглиблені фундаменти у вигляді стовпчиків з декількох блоків, що спираються на піщану подушку. Процес розмітки і пристрої стовпчастого підстави показаний на відео:

Найпростіші підстави з повнотілих блоків дозволять простояти вашої конструкції від 2 до 5 років, потім з’являться перекоси внаслідок осідання. Якщо ви розраховуєте на більш тривалий термін, щоб пізніше переробити битовку в баню, то необхідно закласти капітальний стовпчастий фундамент з цегли з гідроізоляцією згідно зі схемою:

Монтаж каркаса

На даному етапі будівництва потрібноВиготовити нижню обв’язку з бруса і змонтувати стіни. Покроково це виглядає так:

  1. деревину ретельно обробіть антисептиком. Верхні площині стовпчиків накрийте руберойдом, складеним вдвічі для гарної гідроізоляції.
  2. виконайте на торцях обв’язувальних брусків врубки для з’єднання в полдерева, як продемонстровано на схемі. Покладіть ці балки на фундаменти і скріпіть між собою, витримавши кут 90° (перевіряється вимірами діагоналей).
  3. випиляєте 2 паза на середині коротких брусів і встановіть середню балку. Обв’язка готова.

Примітка. Є більш простий спосіб-використовувати в якості балок дошки 150 х 50 мм, встановлені на ребро. Але дешевше не вийде, тому що дошки доведеться ставити частіше, та й конструкція вийде не настільки надійною. Про спрощену технологію розповідається на відео:

Наступний крок-монтаж статевих лаг з дощок, встановлених на ребро з кроком 50 або 60 см (залежить від ширини плит утеплювача). До них з боків прибиваються черепні бруски, куди укладаються дошки чорнової підлоги і теплоізоляційний матеріал з гідробар’єром.

Після влаштування теплоізоляційного шару лаги накриваються пароізоляційною плівкою відповідно до схеми, а далі настилаються чистові підлоги з дощок.

Схема утеплення підлог

Збірка стін каркасної побутівки проводиться в горизонтальному положенні, прямо на підлозі. Сколотите щит першої поздовжньої стіни з перемичками (поясами) і стійками для вікон і дверей, обов’язково встановіть укосіни, як це показано на фото. Зверху першої перегородки відразу збирайте другу, а потім – бічні стінки.

По черзі підніміть всі каркаси, поставте їх в проектне положення і скріпіть між собою. Якщо все виконано правильно, то одна поздовжня стіна повинна бути вище іншої на 0,5-0,6 м для забезпечення ухилу односхилим покрівлі.

Довідка. Металевий каркас зварюється з профільних труб або куточків за місцем, у вертикальному положенні. Важливо витримувати кут 90° між стійками і балками і вчасно приварювати косі жорсткості, щоб конструкцію не повело.

влаштування покрівлі

Щоб перекрити дачну битовку, треба встановити і закріпити крокви з дощок 150 х 50 мм, повернених на ребро. Балки монтуються прямо над стійками і з таким же кроком, для кріплення можна використовувати оцинковані куточки, щоб не випилювати пази. Зверху уздовж крокв кладуться дошки обрешітки і прибиваються до них. Є й інший варіант: крокви відразу перекриваються листами фанери осб, як показано на зображенні.

Примітка. Крокви повинні виступати за габарити вагончика мінімум на 150 мм і утворювати покрівельні звіси. Згодом їх торці зашиваються спереду дошками.

В якості покрівельного покриття найчастіше застосовується ондулін, настилається на вітрозахист (супердифузійну мембрану). Полотна плівки розкладаються знизу вгору з нахлестом 100 мм і фіксуються степлером, після чого монтується ондулін або профнастил. Як відбувається каркасно-щитова збірка вагончика, ви можете подивитися на відео:

обшивка і утеплення стін

На відміну від готових побутівок, ми будуємо комфортне тимчасове житло, тому зовнішні стіни необхідно обшивати за технологією будівництва каркасних будинків. «пиріг» утеплення зовнішніх огорож житла зображений на схемі:

Оздоблювальні роботи ведуться в такому порядку:

  1. натягніть і закріпіть із зовнішнього боку полотна вітрозахисної мембрани. Далі зашивайте фасади плитами osb, а потім облагороджують їх вагонкою або профнастилом.
  2. враспор між стійками вкладіть плити базальтової вати (рекомендується) або іншого теплоізоляційного матеріалу. Зсередини закрийте утеплювач пароізоляційною плівкою і прибийте її планками до стійок.
  3. останній крок-внутрішнє облицювання. Зазвичай паробар’єр зашивається тієї ж фанерою осб, до якої кріпиться внутрішній оздоблювальний матеріал – пластикові панелі, блок хаус, шпалери і так далі.

Монтаж плівки для вітрового захисту

Примітка. Теплоізоляція і обробка стель проводиться за такою ж схемою. Але тут бажано використовувати утеплювач більшої товщини, як і на підлогах.

Після закінчення обробки встановіть вікна і двері, змонтуйте відливи і водостічні системи. На зовнішніх кутах, під покрівельними звисами і в нижній частині споруди поставте фасонні елементи, що закривають стики оздоблювальних матеріалів.

внутрішнє облаштування житла

Нормальні умови проживання мають на увазі наявність мінімальних зручностей-опалення, водопроводу з каналізацією та електропостачання. Передбачається, що ці комунікації вже є на дачі, залишається лише підключити їх до битовки. На цей рахунок дамо наступні рекомендації:

  1. опалення можна організувати двох видів-електричне або дров’яне. У першому випадку потрібно в приміщеннях поставити конвектори або інші обігрівачі, у другому – змонтувати димохідну трубу і піч. Тут важливо захистити дерев’яні конструкції від загоряння – стіни близько грубки закрити листами заліза, а димохід ізолювати вогнетривким базальтовим волокном.
  2. водопровідна і каналізаційна труба заводиться через підлоги вагончика, пройшовши туди по заздалегідь викопаних траншеях. Як це реалізується, дивіться нижче на схемі.
  3. електричний кабель (рекомендується марки сіп) прикріплюється до кронштейну, встановленого на стіні, після чого входить в приміщення через отвір. На вводі обов’язково ставиться захисний пристрій (узо), а за ним – щит управління з автоматичними вимикачами на лініях розеток і освітлення.

Рада. Внутрішню електричну розводку краще робити в пластикових кабель-каналах, вони виглядають акуратно і симпатично. Силову лінію до обігрівачів ведіть проводом більшого перетину (орієнтуйтеся за розмірами підключають заводських кабелів з вилками). Всі проходи крізь дерев’яні стіни виконуйте в металевих футлярах, простіше кажучи, — в трубах.

Висновок

Побутівка – будова тимчасова. Але, як водиться, немає нічого більш постійного, ніж тимчасові споруди. Звідси висновок: підійдіть до будівництва грунтовно, як ніби зводите садовий будиночок або лазню. Звичайно, часу буде потрібно набагато більше, та й заощадити не вдасться, але через десяток років вам напевно доведеться оцінити власну працю по достоїнству. Покупної будівельний вагончик за такий період перетвориться на руїну.

Дачні побутівки-це дешевий варіант облаштування тимчасового житла. При зведенні основного будинку призначення побутівки можна поміняти, облаштувавши її під підсобне приміщення.

У зв’язку з невеликими розмірами битовки її обробку можна здійснити самостійно. Для початку слід розрахувати потрібну кількість матеріалів, закупити їх і заготовити інструменти. Найбільш економічними і практичними на сьогоднішній день є:
— дерев’яна або пластикова вагонка;
— мдф, двп;
— сайдинг;
— панелі пвх.

Процес облаштування побутівок

отже, в залежності від типу побутівки, починають її облаштування. Якщо це дерев’яна побутівка, то спочатку проводять установку вікон, дверей і внутрішніх перегородок. Металеві побутівки здатні витримати важкі конструкції: шафки, ніші, дерев’яні стіни. Міні-житло потрібно забезпечити водою і електрикою . Про це слід подбати ще на стадії проектування. Всі комунікації можна приховати під облицюванням.

Внутрішнє оздоблення починається з проведення теплоізоляції побутівки як із зовнішнього боку, так і всередині. Варто розглянути такий варіант обробки, як євровагонка. Завдяки спеціальним канавкам, забезпечується відмінна вентиляція і видалення вологи з приміщення. Також в обробці побутівок часто використовують пластикову вагонку. Стіни, оброблені пластиковими панелями, дуже легко мити. Пол в побутівці можна встелити лінолеумом: просто, чисто і красиво. Також не виключається варіант укладання керамічною плиткою або ламінованим паркетом.

Стіни в побутівці повинні бути багатошаровими. Між кожним шаром слід прокладати мінеральну вату або інший утеплювач товщиною не менше 50 мм. Стелі в побутівках можна обробити оргалітом . Кріпляться вони безпосередньо до крокв. При облаштуванні покрівлі практичніше використовувати листи оцинкованого заліза. В якості гідроізоляційного матеріалу для фундаменту і даху побутівки використовується покрівельний або прокладочний руберойд.

Битовку можна облагородити віконницями, металевими дверима. Внутрішнє освітлення побутівки залежить від функціональних особливостей мобільного житла. Незважаючи на невеликі розміри, краще якщо облаштуванням побутівок займуться професіонали. Утеплення, освітлення, зонування, водопостачання –Це комплекс заходів, який вигідніше доручити будівельним компаніям.

Побутівка-це тимчасове приміщення для побутових потреб, іноді використовується для житла. Найчастіше тимчасова споруда споруджується з теса або в якості побутівки використовуються будівельні вагони, в яких взимку досить холодно навіть при хорошій системі опалення. Щоб утеплити тимчасове приміщення, можна використовувати різні методи, які дозволяють швидко і недорого провести роботи.

Вам знадобиться

  • — мінеральна вата в рулонах або пресованих плитах;
  • — сайдинг або руберойд;
  • — саморізи;
  • — рулонні гідроізоляційні матеріали;
  • — труби опалення;
  • — водяний котел;
  • — циркуляційний насос.

Інструкція

Найбільш простий, швидкий і недорогий вид утеплення – це обтягування зовнішніх стін тимчасового приміщення мінеральною ватою, що випускається в рулонах і пресованих плитах. Для обтягування зовнішніх стін використовуйте спеціальні планки для кріплення вати або прості дерев’яні рейки. Якщо ви плануєте використовувати пресовану мінеральну вату, то виміряйте її ширину, прикрутіть саморізами рейки по ширині і вставте плити, додатково зміцнивши їх саморізами.

Обробку стін ви можете зробити на свій розсуд. Якщо побутівка буде використовуватися досить довго, то можете обробити її металевим сайдингом. Для короткочасного використання обтягніть вату звичайним руберойдом, щоб птахи не могли її розпатрати. До того ж, руберойд не буде пропускати холодний вітер, що сприяє додатковому утепленню.

Обов’язково проведіть зовнішнє утеплення стелі, так як не утеплений стеля пропускає тепла набагато більше, ніж тонкі стіни. Для утеплення стелі використовуйте рулонні гідроізоляційні матеріали і мінеральну вату, якою ви проводили утеплення стін.

Всередині побутового приміщення закрийте всі щілини за допомогою монтажної піни або силіконового герметика. Також проведіть замазку вікон і заклейте їх липкою стрічкою, призначеної для заклеювання вікон. Замість неї ви можете використовувати скотч або вирізати паперові стрічки і приклеїти їх за допомогою клейстеру.

Якщо кімнат в побутовому приміщенні кілька , а обігріває їх тільки одна грубка, то щоб в приміщенні було тепло проведіть монтаж водяного опалення, встановіть на грубку котел і циркуляційний насос. Циркуляційні насоси дозволяють максимально швидко прогріти навіть велику опалювальну систему за короткий проміжок часу.

Навіть зазначених заходів буде цілком достатньо , щоб з максимальним комфортом пережити не одну зиму в побутівці, не вдаючись до дорогих методів утеплення.

Відео по темі

Ви купили ділянку землі або вступили в дачне товариство, і тепер хочете зробити місце свого майбутнього відпочинку якомога більш комфортабельним? це дуже приємне і цікаве заняття. При цьому облаштувати ділянку можна досить швидко, якщо діяти за заздалегідь наміченим планом.

Інструкція

Визначте, для чого ви взяли ділянку . Як правило, мета використання тієї чи іншої території обумовлюється в документах товариства. Там же вказані і способи використання. Земля під городи не передається у власність, городники вносять орендну плату і не можуть на своїй ділянці нічого будувати, крім времянок і сараїв під інструменти. На садовій ділянці можна поставити невеликий будиночок. На дачі може стояти капітальний будинок, в якому можна жити постійно. Крім усього іншого, в дачних товариствах дозволена реєстрація.

У щойно створеному товаристві всі попередні роботи дачники виконують і фінансують разом. Дуже може бути, що від вас будуть потрібні гроші на прокладку дороги, будівництво лінії електропередач , воду, газ і багато іншого. Для того, щоб викорчувати пні, теж найзручніше спільно найняти будь-яку фірму. У старих товариствах, як правило, все це вже зроблено.

Облаштування ділянки, де ви будете перебувати все літо або навіть жити постійно, почніть з планування і будівництва будинку. Якщо ви не можете почати будівництво прямо зараз, визначте місце для будівництва. Можна поставити там тимчасовий будиночок з фанери або паперу. В якості тимчасового притулку підійдуть і будівельна побутівка, і куплений задешево торговий кіоск. Така времянка підійде і для городу . Там цілком можна зберігати інвентар і навіть поставити столик і стілець.

Не забудьте про те, що на період будівництва вам знадобиться невеликий склад для матеріалів. Він повинен знаходиться ближче до майбутнього будинку, але не псувати вигляд. Надалі його можна буде використовувати в якості сараю.

Сплануйте газони. Засієте ви їх потім, а на даному етапі просто визначте, де вони будуть. Вирішіть, яким способом ви будете їх підтримувати. Можна зняти старий шар грунту разом з дерном, нанести родючу землю і засіяти. Можна просто регулярно косити ту траву, яка там вже є. Все залежить від рослин.

Кожен власник земельної ділянки прагне облаштувати його відповідно до своїх уподобань. На період будівництва для комфортного розміщення сім’ї або бригади робітників послужить побутівка. Особливий тип тимчасового житла може являти собою міні-будинок з комфортними умовами. У статті мова піде про те, як зробити дачну битовку своїми руками.

Призначення дачних побутівок

Просте на вигляд спорудження несе в собі велику функціональність. Її наявність на ділянці обумовлюється багатьма факторами:

  • утеплена побутівка прекрасно підійде в якості основного житла на дачній ділянці. Якщо в ній обладнані і комунікації, то цілком можливо проживати і цілий рік;

Побутівка сорочечка дачна

  • поки йде будівництво, битовку можна облаштувати під короткочасне проживання;
  • часто використовують її в якості підсобного приміщення, сховища садового інвентарю, міні-складу для дуже «потрібних» речей;
  • будова можна облаштувати під літню кухню, сарай для розведення домашньої птиці, майстерні або лазні.

Побутівки дачні будиночки

  • на ринку представлений величезний вибір готових побутівок. Виробники пропонують додатково їх обладнати під справжні і майбутні потреби клієнта. На ділянку можуть доставлятися як в збірному, так і розбірному вигляді.
  • стандартна ширина дерев’яних дачних побутівок становить 2,3 м, висота — 2,5 м, що стосується довжини, то вона буває 5, 6, 7 м. Максимальні габарити некапітального будови дорівнюють 3х12 м.
  • міцність металевих споруд, як і екологічна чистота дерева не залишає сумнівів, тому вибір матеріалу залишається за споживачем. До переваг металу слід додати можливість виготовлення 2-х і навіть 3-х поверхових будівель.
  • за індивідуальними замовленнями виробляються дачні побутівки з верандами, оснащенням системою опалення, кондиціонером або іншим обладнанням. Пропонується установка супутніх елементів: розеток, сантехніки з можливістю підключення до різних комунікацій. Внутрішньо приміщення планується з перегородками, які розташовуються в стандартному варіанті або відповідно до побажання замовника. Нерідко у продажу можна зустріти і двоповерхові дачні побутівки.

Зведення битовки своїми руками

Будівництво некапітального житла цілком здійснимо власними силами. Роботи можуть зайняти від тижня до місяця, такий часовий проміжок залежить від використовуваного матеріалу, складності проекту і, звичайно, навички.

  • якщо планується експлуатація побутівки на короткий термін, то даний факт дозволить значно заощадити на внутрішньому облаштуванні приміщення. Можна відмовитися від внутрішніх перегородок, встановити мінімум розеток, використовувати більш дешеві матеріали для обшивки і т. Д. Якщо ж будова планується експлуатувати довгий час, то рекомендується вибирати проект дачної побутівки з душем і туалетом.

Планування побутівки дачної фото

  • перед будівництвом слід продумати чимало важливих моментів, навіть з умовою тимчасового проживання.
  • фундамент необхідний в будь-якому випадку. Зазвичай застосовується основа з стовпів, які розташовують по кутах і довгим сторонам будови. Відстань між ними не повинно перевищувати 2,5 м.
  • гравійна подушка, облаштована перед закладкою стовпів, послужить перешкодою для пробиваються дерев і рослин.
  • ділянка під будівництво вибирається на височині, що запобіжить підтоплення талими і дощовими водами. Якщо дана умова нездійсненно по ряду причин, то в обов’язковому порядку облаштовуються зливові стоки.
  • віконні та дверні прорізи розміщуються з одного боку або на суміжних стінах з виходом на південь або схід.
  • якщо встановити битовку недалеко від лініїЕлектропередач, то можна буде значно скоротити витрати на прокладці повітряної електропроводки.

Матеріал для виготовлення дачної побутівки

Матеріали для мобільної конструкції підбираються в залежності від області застосування будови, фінансових можливостей.

  • фундамент. При будівництві перевага віддається столбчатому або пальового фундаменту. Чим далі один від одного стовпи (палі), тим надійніше повинен бути ростверк. Проводити трудомісткі і дорогі роботи з облаштування капітального підстави не має сенсу.
  • каркас. Основу будь-якої будови становить каркас, що виготовляється з металу або дерева. З швелера і металевих куточків виробляються побутівки повністю готових до експлуатації. Дерев’яний каркас має на увазі як збірну, так і стаціонарну конструкцію.
  • зовнішня обробка. Обшивка проводиться за допомогою профільних листів, сайдингом,вагонкою, блок-хаусом і т. Д.
  • утеплення. Теплоізоляції приділяється особлива увага. Для утеплення дачної побутівки використовуються пінопласт, скловата, шви закладаються піною. Підлоги також прокладаються тепло — і гідроізоляційними матеріалами.
  • внутрішнє оздоблення. Приміщення обшивається оргалітом, вагонкою, панелями з мдф або пвх. При тимчасовій експлуатації стіни оббиваються обрізними дошками.
  • двері. На дверні прорізи встановлюються залізні, пластикові дерев’яні вироби. При облаштуванні прорізів особлива увага приділяється їх зміцненню. У зв’язку з переміщеннями грунту, не капітальністю міні-будиночка горизонтальні і вертикальні балки можуть перекоситися і ускладнити відкривання/закривання дверного полотна.
  • вікна. Тут є всього два матеріали для виготовлення рам — дерево і пластик. Для захисту вікон від зловмисників і вандалів можна встановити металеві віконниці. Останнім часом популярністю у забудовників користуються рольставні.
  • дах. Найчастіше покрівля для даного будови має один скат, рідше облаштовується двосхилий дах. Ухил не повинен бути менше 20°, це дозволить не накопичуватися на поверхні сніжним масам, дощовим водам. В якості покриття вибирається профільований лист або шифер.
  • планування. Дачна побутівка може бути двокімнатної або не містити будь-яких перегородок. Побутівки бувають з прибудованою верандою, душем, туалетом і т.д. Планування і наявність різних благоустроїв залежить від бажання і фінансових можливостей забудовника.

Етапи будівництва дачної побутівки своїми руками

На основі загальних відомостей щодо вибору матеріалу становить приблизний кошторис витрат. Більш точний розрахунок здійснюється за допомогою плану-креслення майбутньої споруди.

Підстава для каркаса

  • під фундамент розчищається майданчик від сміття, коренів рослин і т.д. Виїмка грунту проводиться глибиною 15-20 см трохи більше периметра споруди. На дно насипається пісок шаром в 10 см, зволожується і ретельно трамбується.
  • стовпи з цегли на цементному розчині викладаються висотою 20-30 см.для цих цілей чудово підійдуть бетонні блоки. Їх розташовують по кутах битовки, додатково зміцнити підставу допоможуть стовпи, встановлені посередині довгої сторони будівлі.
  • майданчик навколо стовпів засипається щебенем великої фракції. Захистити подполовое простір від гніздування гризунів або іншої живності допоможе, додана в гравій вапно.
  • якщо ділянка, на якій проводиться будівництво, має ухил, тоді висоту стовпчиків необхідно варіювати, тобто встановлювати різної висоти.

Нижня обв’язка

  • як ростверку виступає швелер. Його фіксація може здійснюватися за допомогою анкерних болтів в заздалегідь просвердлені отвори в металі і опорах.
  • якщо на стовпи (палі) укладаються дерев’яні бруси, товщина яких повинна становити не менше 100х50 мм, то оголовки покриваються 2-ма шарами руберойду або промащуються бітумною мастикою. Дерево обробляється просоченнями, що захищають від гниття, пошкоджень комахами.

Збірка каркаса

  • по кутах виставляються вертикальні бруси перетином 40х40 мм або 50х50 мм.бруси, що утворюють стіну з вхідними дверима повинні бути вище задніх на 15-20 см, в залежності від планованого ухилу покрівлі.
  • зверху проводиться верхня обв’язка. Кріплення дерев’яних деталей виконується цвяхами, саморізами або за допомогою металевих куточків.
  • відстань між вертикалями, як правило, становить 60 см. Відлік слід вести від кута будови до вікон, від вікон до дверних прорізів. Відразу ж виставляються горизонтальні перемички, які послужать опорами для склопакетів і дверної коробки.
  • поперечні бруски, службовці для зміцнення каркаса, розташовують посередині довжини стіни. Якщо планується монтаж гіпсокартону, то поперечки встановлюються під розміри листа.
  • за короткій стіні на нижню обв’язку кладуться лаги, тут можна використовувати пиломатеріал з перетином 100х50 мм.для цього в нижніх брусах вирізаються пази по ширині лаги глибиною 25 мм, таким же чином вибираються пази і з торців опор.
  • лаги можуть встановлюватися і у вигляді розпірок між брусами нижньої обв’язки. В цьому випадку фіксація проводиться металевими куточками і саморізами. Поверх них щільно один до одного прибиваються обрізні дошки, можна укласти і листовий матеріал — плити дсп або двп.
  • потім знову встановлюються лаги, які можна розташувати як уздовж, так і поперек стін. Крок між опорами підлоги вибирається згідно підлогового покриття, але він не повинен бути менше 50 см.між ними укладається шар гідроізоляційного матеріалу і шар утеплювача.
  • далі, настилається підлогове покриття. Якщо використовується лінолеум, то на лаги фіксується дерев’яна плита або гіпсокартонні листи.

Дах, стеля

  • на верхній обв’язці облаштовується кроквяна система, крок якої становить 600-800 мм. Поперечні бруски монтуються на відстані 500 мм.така конструкція обрешітки підійде під покриття з профільованого листа і шиферу.
  • з внутрішньої сторони в отримані осередки укладається гідроізоляція і утеплювач. Закривається пиріг листами фанери, двп, дсп, можна використовувати і гіпсокартон.

Стіни

  • із зовнішнього боку поверхні обшиваються вагонкою, сайдингом, профлистами, скломагнієвими листами.
  • обшивку можна зробити горизонтально розташованими дошками. Їх монтаж починається з найнижчої точки, наступний ряд розташовується з невеликим заступом на попередню дошку. Такий метод збільшить витрату пиломатеріалу, але при цьому забезпечить захист від проникнення вітру і дощових крапель.
  • незайвим буде нагадати, що всі дерев’яні складові будови заздалегідь обробляються просочують засобами. Препарати захистять поверхні від впливу агресивних середовищ, чим значно продовжать термін їх експлуатації.
  • зсередини стіни можна обшивати тими матеріалами, які використовувалися для зовнішніх робіт. Між зовнішніми і внутрішніми стінами при необхідності прокладається плити утеплювача.
  • якщо дачна побутівка обладнана туалетом або душем, то стіни бажано закрити пластиковими панелями.
  • проводка проводиться в металевих або пластикових рукавах;
  • заздалегідь прораховується розташування електричних приладів (світильників, розеток, вимикачів, кондиціонера і т. Д.), а також душа та іншої сантехніки;
  • у місцях кріплення на стіну важких предметів необхідно встановити додаткову поперечину, на яку в принципі і буде здійснюватися їх фіксація;
  • для облаштування зони санвузла застосовуються тільки вологостійкі матеріали. Відмінним варіантом послужать портативні біотуалети;
  • на даху можна встановити бак, з якого буде надходити вода в душ, крани і т.д. Для експлуатації битовки в зимовий період встановлюється бойлер;
  • як утеплювач використовують: сипучі матеріали, мінеральна вата, листи пінополістиролу, скловата.
  • для обігріву приміщення використовуються печі і обігрівачі, що працюють на твердому і рідкому паливі, газі, а також електричні прилади. Слід пам’ятати, що ефективність обігріву досягається укупі з грамотно і якісно утепленими конструктивними елементами (підлога, стіни, дах).

Дачні побутівки підвищеного комфорту

  • побутівки, що мають 2 поверхи, відрізняються підвищеним комфортом для проживання. Це, звичайно, обумовлюється збільшеною площею. Простір дозволяє розмістити санвузол і душову кабіну, кухонну зону, виділити місце для відпочинку.
  • підйом на 2-ий поверх здійснюється за допомогою приставноїСходи, через мобільність конструкції облаштування сходів всередині побутівки не передбачається.
  • при виборі такої будови вибирається більш міцний фундамент. Тут формується стрічковий тип основи, прекрасно підійде і пальово-набивний фундамент.

У будь-якому випадку, чи є бажання купити готову дачну битовку або побудувати її власними руками, головне, грамотно підібрати матеріал і зробити планування в залежності від її призначення.

Дачники замислюються про будівництво на ньому комфортного будиночка. Але на це піде час (а іноді і досить тривалий його період), а жити при цьому на дачі десь потрібно. В такому випадку на допомогу власникам ділянок приходять побутівки-невеликі вагончики, оснащені найнеобхіднішими елементами житла: кухнею, спальним місцем і санвузлом.

Проект і планування двоповерхової побутівки з дерева

Нерідко дачники не можуть зважитися на на ділянці в зв’язку з тим, що це займає величезну кількість часу, сил і грошей. Тому все частіше вони звертають свій погляд на дачні побутівки, які можуть бути виконані в два поверхи.

Переваги дачних побутівок

До переваг побутівок для дачі можна віднести:

  • простоту зведення;
  • відносно низьку вартість;
  • швидкість складання конструкції;
  • екологічність;
  • мобільність;
  • чистоту будівництва.

Поговоримо докладніше про кожен з достоїнств побутівок.

По-перше, простота зведення пояснюється тим, що побутівки не вимагають (цілком достатньо обмежитися столбчатим незаглибленим підставою), а також сама конструкція споруди досить проста і доступна до виконання навіть самим недосвідченим будівельником.

готова дерев’яна побутівка, встановлена на стовпчастий фундамент

По-друге, зведення навіть двоповерхової побутівки обійдеться вам значно дешевше, ніж .

По-третє, збірка тимчасової будови здійснюється досить швидко навіть недосвідченими будівельниками, а спеціалізована бригада зможе звести її на ділянці в лічені дні.

По-четверте, побутівки виготовляються з екологічно чистих матеріалів: деревини з утепленням мінватою.

По-п’яте, ці невеликі тимчасові будови відрізняються високим ступенем мобільності, і при необхідності можуть бути перенесені в цілісності й схоронності в будь-яке інше місце на ділянці і за його межами.

І, нарешті, при зведенні битовки на ділянці не утворюються купи будівельного сміття і землі: будівництво проходить досить чисто.

Недоліки дачних побутівок

Не позбавлені времянки і недоліків. Розглянемо докладніше кожен з них.

інтер’єр і 3d планування дерев’яної побутівки

  1. неестетичний зовнішній вигляд. Стандартні дачні побутівки не можуть похвалитися оригінальним стильним виглядом, красою і привабливістю. Але господар в силах це виправити. Варто змінити скат даху, а також облицювати непривабливі дошки, наприклад, сайдингом, і ваше будова заграє новими фарбами і буде виглядати дорого, оригінально і стильно. Головне, що витратите ви на це відносно невелику суму.
  2. в побутівках не передбачено проживання в холодну пору року. Але при бажанні їх можна утеплити як зсередини, так і зовні, що дозволить підтримувати допустиму температуру всередині міні-будинку в осінньо-зимовий період.
  3. досить малі габарити приміщення не дозволяють створити в побутівці безлічі кімнат з різною функціональним навантаженням.