Декоративна бордюрна стрічка для газону. Садовий бордюр і бордюрна стрічка. Оформляємо межі газону

61

У сучасному ландшафтному дизайні часто використовується бордюрна стрічка. Але її неправильна установка часто призводить до сумних наслідків. Іноді можна побачити ділянки, відокремлені такою стрічкою, коли вона занадто виступає над поверхнею землі. У цей момент клумба або інший елемент дизайну починає нагадувати міське звалище з розпатланими поліетиленовими пакетами. Цього можна уникнути, якщо правильно вибирати і укладати стрічку.

укладаємо правильну стрічку

при виборі бордюрної стрічки зверніть увагу на матеріал, з якого вона зроблена. Перш за все, вона повинна бути міцною. Крім того, важливо, щоб її поверхня була матовою. Якщо вибирати моделі з блискучою поверхнею, то найменший фрагмент виступив на поверхню глянцевого дешевого пластика, відразу зіпсує весь зовнішній вигляд ділянки.

Стрічка з матовою поверхнею при високій міцності, на вигляд і навіть на дотик нагадує тканину. Вона виглядає дуже стильно, не привертає зайвої уваги і відмінно відтіняє всю красу ділянки, який нею обмежується.

Для отримання ефекту від використання бордюрної стрічки, необхідно навчитися її правильно укладати. Стрічка може бути різної ширини, яка залежить від того, де вона використовується. Щоб обмежити ділянки з однорічними рослинами використовується порівняно вузька стрічка, для багаторічних — більш широка. Основним правилом, яке ні в якому разі не можна порушувати при укладанні стрічки, є те, що вона повинна знаходитися врівень з поверхнею грунту або майже врівень. Тобто бути непомітною.

Для цього викопується канавка, достатня для того, щоб вертикально встановити в неї бордюрну стрічку, ретельно її натягнувши. Після цього канавка засипається і ретельно утрамбовується. При цьому верхній край стрічки не повинен виступати над поверхнею. В цьому випадку, всі ділянки будуть чітко розмежовані, а пластик залишиться під землею. Такий ландшафт відповідає найвищим стандартам.

альтернативні варіанти

Легка в установці, недорога і практична бордюрна стрічка хороша при відділенні ділянок газону, клумб або пристовбурних кіл. Але на будь-якій ділянці повинні бути зроблені доріжки, причому такі, щоб по ним можна було пересуватися в будь-яку погоду. Найпопулярнішим і практичним рішенням є тротуарна плитка. Але доріжка з неї повинна бути обмежена, інакше її краю почнуть руйнуватися.

Раніше для цього використовувався звичайний бетонний бордюр. Але він має безліч недоліків. Перш за все, це естетична ущербність цього елемента. Бетонна болванка є в саду або на ділянці чужорідним елементом, який псує загальну концепцію. Вирішити проблему обмеження доріжок з тротуарної плитки допоможуть пластикові бордюри-невидимки.

Цей елемент кріплення виготовляється з високоміцного пластику, який не схильний до корозії і може пролежати в землі довгий час без будь-якої обробки. Для того, щоб встановити пластиковий бордюр, потрібно вирівняти і утрамбувати грунт по краях доріжки і прибити його спеціальними пластиковими цвяхами. Цей бордюр повторює контури ділянки, який він обмежує, і є дуже надійним кріпильним елементом. При цьому його установка не вимагає значних зусиль, а сам він залишається практично непомітний . У сторонньої людини створюється враження, що доріжка покладена настільки майстерно, що їй не потрібне додаткове кріплення.

Так як для правильного вибору і установки бордюрної стрічки необхідний певний досвід, то перші спроби самостійного дизайну можуть виявитися не зовсім вдалими. Щоб відразу отримати ідеальне оформлення своєї ділянки, ви можете звернутися в нашу фірму. Наші досвідчені співробітники не тільки підберуть і правильно її змонтують, але і дадуть гарантію її багаторічної стійкості.

Щоб встановити бордюрну стрічку, не потрібно володіти будь-якими певними навичками. Її установка досить легка. Стрічка простягається через кільця, які встановлюються на стійки, а її нижню частину потрібно трохи вкопати в землю. Потім стрічку злегка натягують, що запобігає перекоси і надає їй чітку форму. Здатність стрічки приймати будь-які форми дозволяє створювати безліч варіантів оформлення ділянки.

Садова бордюрна стрічка має ряд переваг. Це і швидке просихання землі після танення снігу, і більше вентилювання землі, що зменшує можливість розвитку шкідливої мікрофлори, а кореневій системі рослин дозволяє більше вбирати мінеральних речовин і добрив. Ще один плюс стрічки-вона служить обмежувачем для рослин, не даючи їм розростатися на території більшої, ніж відведено.

Бордюрні стрічки виробляються в декількох варіантах:

  • гофрованими,
  • плоскими,
  • фігурними.

Висота стрічки коливається від 10 см до 90 см при товщині 1,2 мм.довжина рулону від 10 до 50 метрів. Температурний режим, який вона витримує-від-50о с до +50ос. Стрічка виготовляється з пластику, володіє підвищеною міцністю і довговічністю.
колірна гамма представлена в шоколадному, чорному, білому, сріблястому, бузковому, синьому, червоному, помаранчевому, жовтому кольорах. А також в численних відтінках коричневої і зеленої гами. Така палітра фарб дає можливість творити шедеври ландшафтного мистецтва.

Ми пропонуємо такі моделі стрічки:

  • для бордюрів і клумб,
  • бордюрна (гофрована),
  • бордюрна серій б (10, 15,20,30,50), і (10,15, 22,5, 30, 90),
  • «ельза «фігурна,
  • бордюрна «ельза» (15, 20, 28,5).

Огородження для квітників і газонів є значущим елементом в ландшафтному оформленні будь-якої ділянки. Садові бордюри грають декоративну роль, дозволяють грамотно зонувати територію, а також не допускають розростання грядок. Але у випадку з квітниками нестандартних форм із завданням їх обрамлення буде впоратися складніше. Тому садівники використовують гнучкі бордюрні стрічки, які допоможуть акуратно оформити газони і клумби.

Переваги бордюрної садової стрічки

Гнучкі огорожі для квітників і грядок виконують ряд корисних функцій на ділянці. До їх плюсів можна віднести наступні:

  • стійкість до гниття;
  • зберігає свій колір і форму;
  • відрізняється високою гнучкістю, дозволяючи формувати клумби будь-якої конфігурації і плавні лінії;
  • довгий термін служби — достатньо створити елемент один раз і далі не підтримувати його форму;
  • простота в експлуатації — вироби легко миються водою з шланга;
  • сприяє економії води при поливі, оскільки не дає їй виходити за межі обгороджених клумб і грядок;
  • гнучкий бордюр для газону в достатній мірі сприяє насиченню рослин добривами;
  • невисока вартість. Більш економний варіант, ніж дерево, цегла або вироби з декоративного каменю;
  • за рахунок свого простого демонтажу може використовуватися багато разів;
  • бордюрні стрічки можуть застосовуватися і в будівництві, наприклад, за допомогою них проводять герметизацію теплиць або захищають підстави будівель від води;
  • мають високе декоративне значення — використовуються для огорожі квітників, альпінаріїв, садових стежок, водойм і т. Д.

Але при всіх перевагах садової стрічки потрібно пам’ятати, що вона не зовсім стійка до природних і механічних впливів. У холодний сезон бордюр захищають від морозів. Прибравши з землі, стрічку зберігають згорнутою в рулон. Також варто враховувати, що пластикові огорожі мають неприродне походження.

Види бордюрних стрічок

Гнучкі огорожі для садових елементів можуть відрізнятися по висоті, фактурі і квітам. Їх висота може варіювати від 10 до 50 см, чого вистачає для створення багатоярусних квітників незвичайних форм. Такі стрічки мають товщину 1,2 мм.представлені у продажу у вигляді рулонів довжиною 10 — 50 метрів.

За фактурою гнучкі садові стрічки бувають:

  • прямими;
  • хвилястими;
  • фігурними;
  • гофрованими.

Бордюрні стрічки зазвичай бувають коричневими або зеленими, але можна знайти такі пластикові огорожі кольору хакі, а також чорні, білі і сірі варіанти.

Якщо сад оформлений в природному стилі, то варто звернути увагу на гнучку огорожу коричневого кольору. Такий виріб не буде занадто контрастувати з оточуючими посадками, а стане простим облямівкою грядки.

Використання гнучких бордюрів в саду

Варіантів застосування цього матеріалу існує чимало. Слід познайомитися з найпоширенішими.

Дизайн клумби

Пластикова стрічка допомагає сформувати квітники навіть самих незвичайнихФорм, включаючи багатоярусні елементи.

Насамперед, відповідно до плану клумби, роблять поглиблення в грунті і вкопують туди бордюрну стрічку на половину своєї ширини. Потім засипають ямку грунтом і утрамбовують. Далі в центр вироби поміщають наступний ярус квітника і повторюють даний етап по необхідності. Для огорожі квітників підійдуть гнучкі бордюри для клумб шириною 20-50 см.

Створення грядок

Гнучкі стрічки також допомагають оформляти підняті грядки і не дозволяють їм обсипатися. Високі грядки стали частіше зустрічатися в садах через те, що вони швидко нагріваються навесні. Тому можна висаджувати овочі раніше, щоб отримати ранній урожай. Також облямовані грядки виглядають на ділянці акуратніше.

Відділення газону від садових елементів

За допомогою бордюрної стрічки можна створити кордон між газоном і доріжкою, альпінаріїв та інших складових ландшафтного середовища. З цією метою пластиковий бордюр шириною 7,5 — 10 см вдавлюють в землю, залишивши відкритим верхній край 1 — 3 див. Щоб при стрижці газону уникнути перешкод, між ним і стрічкою бажано залишити невелику ямку без рослинності. Тоді підстригати газон буде легше, використовуючи тример або газонокосарку. Також для стрижки трави підійдуть спеціальні ножиці для газонів.

Подібний варіант огорожі має і інші способи використання. Ділянки тротуару в саду, обгороджені таким матеріалом, виглядають ефектно. Гнучкий бордюр для тротуарної плитки дозволить надійно захистити її по краях.

Ще садовим гнучким бордюром можна обгородити пристовбурні кола плодових дерев, що захистить посадки від бур’янів і додасть їм доглянутий вигляд. Досить вкопати стрічку в грунт по колу і підняти на певну висоту.

Межа для гравійних доріжок і сухих композицій

Пластиковий садовий бордюр дозволяє захистити насипні стежки на ділянці. Для цього беруть виріб невеликої ширини, вкопують його по краях доріжок. Стрічку піднімають на 2-3 см над рівнем грунту і засипають гравієм.

Висновок

Гнучкі бордюри для клумб та інших садових елементів стануть незамінною деталлю на ділянці з будь-яким дизайном. Пластикові стрічки створять в саду унікальну і стильну обстановку, гармонійно поєднуючись з зеленими посадками, кам’яними композиціями та іншими штучними предметами. Крім того, бордюр гнучкий садовий не вимагає великих тимчасових витрат, особливих навичок і може монтуватися своїми руками.

Доглянутий вигляд городу неможливий без належного оформлення посадок. Впорядкувати кожен елемент садової ділянки допоможе бордюрна стрічка для грядок. Вона внесе в ландшафт ділянки акуратність, індивідуальність і сама стане декоративним елементом, що збагачує загальний простір новими фарбами і фігурами. Це «паличка-виручалочка» будь-якого садівника і городника, яка істотно полегшує роботу з благоустрою насаджень.

Бордюрна стрічка являє собою пластикову стрічку зазвичай зеленого або чорного кольору, але також можна знайти коричневого, білого, сірого, синього, жовтого, червоного кольорів.

Переваги бордюрної стрічки

Назва «бордюрна стрічка» говорить сама за себе – бордюр, огорожа, бар’єр. І в цьому і є головне призначення пластикового стрічкового матеріалу.

Основні функції, які виконує на ділянці бордюрна стрічка:

  • оформлення грядок, пристовбурних кіл дерев, газонів, квітників, альпійських гірок, водойм і садових доріжок;
  • запобігання змішування рослин і їх хаотичного розростання;
  • економія води при поливі завдяки тому, що вона не розтікається по городу;
  • забезпечення рослин в повному обсязі необхідними підгодівлями.

За допомогою бордюрної стрічки можна оформити грядку, загерметизувати теплицю.

Стрічка широко застосовується в будівництві: служить захистом основ будівель від грунту і води або використовується для герметизації теплиці по периметру. Її також можна встановити по нижній частині паркану, щоб на ділянку не проникали дрібні домашні і дикі тварини.

У продажу можна зустріти садову бордюрну стрічку різної висоти – від 10 до 50 см. Товщина пластика становить від 0,5 до 2 мм. У рулоні зазвичай знаходиться від 10 до 50 м. Фактура теж різна: пряма, хвиляста, фігурна і гофрована. Виробляється вона в росії, німеччині, китаї та польщі.

Пластикова бордюрна стрічка для грядок має масу переваг. Назвемо тільки деякі:

  • широкий вибір кольору стрічки-на будь-який смак: білий, сірий, жовтий, зелений, кольори хакі, чорний та ін всього 15 кольорів;
  • її надзвичайна гнучкість, що дозволяє створювати будь-які фігури, в т. Ч. Плавний контур;
  • вона прекрасно тримає форму;
  • не гниє і не вигоряє на сонці;
  • легкий монтаж-демонтаж своїми руками, що не займає багато часу;
  • має цілком доступну ціну і в порівнянні з огорожами з цегли, дерева або декоративного каменю набагато економічніше;
  • тривалий термін використання;
  • багаторазове використання.

Якщо призначення бордюрної стрічки зводиться тільки до огорожі грядок і квітників, то краще вибрати коричневий колір, який не буде виділятися на тлі землі. Для більш ефектного дизайну багатоярусних клумб кращий варіант яскравих стрічок.

Використання для оформлення грядок і квітників

Інструменти для роботи: лопата, степлер, ножиці, рулетка, кілочки.

За допомогою бордюрної стрічки можна створювати клумби будь-якої форми і висоти. Для даних робіт використовують стрічковий матеріал шириною більше 20 см. Для роботи нам знадобляться:

  • невелика лопата;
  • меблевий степлер;
  • ножиці або садовий секатор;
  • рулетка;
  • кілочки.

Стрічку вкопують наполовину ширини по периметру клумби. Краще здійснювати монтаж удвох, щоб забезпечити рівномірний натяг конструкції. Кінці скріплюють степлером. Потім насипають грунтову суміш і злегка приминають. Якщо в планах створити ще один ярус-встановіть знову пластикове огорожу по периметру нового ярусу, знову підсипте грунт і примніть. Також формують і інші яруси. На заключному етапі висаджуються декоративні рослини і квіти. Багатоярусні клумби-предмет особливої гордості квітникарів, а допоможе їх створити садова бордюрна стрічка.

При створенні піднятих грядок бордюрна стрічка теж виступає незамінним помічником. Вона запобіжить їх осипання і буде тримати форму. А підняті грядки, як відомо, швидше прогріваються навесні, і на них можна вирощувати зелень і овочі в більш ранні терміни.

Грядки оформляються стрічкою, що має ширину 20-30 см.її вкопують в грунт, залишаючи зверху необхідну висоту. Можна її зміцнити дерев’яними кілочками або іншими підручними засобами: дротом, частинами труби, пластиковими стрижнями. Після установки огорожі грядку підсипають компостом або перегноєм.

Можна грядки і не піднімати, а просто вивести їх чітку межу для більш охайного і стильного вигляду.

Інші оформлення за допомогою стрічки

За допомогою бордюрної стрічки можна зробити окантовку газону.

Надати газону чітко окреслені краї або відокремити його від насипної доріжки теж можна за допомогою пластикового стрічкового матеріалу. Для даних робіт знадобиться більш вузька стрічка-7,5 — 10 см в ширину. Її також вкопують в грунт, висота піднесеності над землею повинна становити 1-3 см. Між газоном і огорожею потрібно залишити невелику канавку, де не буде нічого рости. Це потрібно для того щоб полегшити стрижку газону тримером або газонокосаркою. Щоб техніка не зачіпала за огорожу і не ламалася.

Для додання посадженим деревам більш естетичного вигляду і для захисту їх від бур’янів навколо них вкопують стрічкове огорожу. Піднімається стрічка над рівнем ділянки на власний смак. Не тільки дерева, а й чагарники, і окремі рослини можна виділити за допомогою садової стрічки.

Можна використовувати стрічку бордюрну і для огорожі насипних доріжок. Для цього беруть неширокий пластик і вкопують по межі доріжки (висота піднятого краю – 2-3 см). Після установки огорожі доріжку засипають гравієм або щебенем. Бордюрна стрічка допоможе створити доріжки найоригінальніших форм, утримуючи декоративну мульчу, камінчики і пісок на відведеному просторі.

Огорожі можна виконати своїми руками і з інших матеріалів, наприклад, з шиферу, пластикових пляшок, дерев’яних виробів, металу, цегли або каменю. Але зусиль буде витрачено набагато більше, ніж при установці стрічкового огородження. І дерево схильне до гниття, метал-іржі, а камінь від вологи покривається мохом. Пластик теж не вічний (стандартний термін експлуатації – 5 років), проте протягом служби він зберігає форму іКолір. Він не токсичний, не шумить під дощем, не нагрівається і стійкий до перепадів температур.

А застосовувати бордюрну стрічку можна абсолютно по-різному, надаючи ділянці стиль, вишуканість і красу.

Догляд за стрічкової конструкцією полягає в періодичному промиванні водою, а на зиму бажано прикривати її разом з тим ділянкою грунту, який вона обрамляє. Крім того, на стрічку не можна наступати.