Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканням

64

Джерело-вікіпедія

Котовський григорій іванович (12 (24) червня 1881 — 6 серпня 1925) — радянський військовий і політичний діяч, учасник громадянської війни.
Зробив кар’єру від кримінального злочинця до члена союзного, українського і молдавського центрального виконавчого комітету. Член реввійськради срср. Легендарний герой радянського фольклору та художньої літератури. Батько російського індолога григорія григоровича котовського . Загинув за нез’ясованих обставин від пострілу свого знайомого мейєра зайдера .

Григорій котовський народився 12 (24) червня 1881 року в селі ганчешти (нині місто хинчешти в молдавії), в сім’ї міщанина міста балта подільської губернії. Крім нього, у батьків було ще п’ять дітей. Батько котовського був зросійщеним православним поляком, мати-російською. По батьківській лінії григорій котовський походив із старовинного польського аристократичного роду, що володів маєтком у подільській губернії. Дід котовського за зв’язки з учасниками польського національного руху був достроково звільнений у відставку. Пізніше він розорився, і батько григорія котовського, інженер-механік за освітою, змушений був перейти в міщанський стан і виїжджати в бессарабію на заробітки.
За спогадами самого котовського, в дитинстві він любив спорт і авантюрні романи. З дитинства відрізнявся атлетичним складанням і мав задатки лідера. Володів винятковою сміливістю, хоробрістю і зухвалістю характеру, що поєднувалися з великим особистим чарівністю, природним розумом і спритністю. Страждав логоневрозом. Лівша. У два роки котовський втратив матір, а в шістнадцять — батька. Турботу про виховання гриші взяла на себе його хрещена мати софія шалль, молода вдова, дочка інженера, бельгійського підданого, який працював по сусідству і був другом батька хлопчика, і хрещений — поміщик манук-бей. манук-бей допоміг юнакові вступити в кокорозенське агрономічне училище і оплатив весь пансіон. В училищі григорій особливо ретельно вивчав агрономію і німецьку мову, так як манук-бей обіцяв направити його на «дообученіе» в німеччину на вищі сільськогосподарські курси. Надії ці не виправдалися через смерть манук-бея в 1902 році.

За заявою самого котовського, під час перебування в агрономічному училищі познайомився з гуртком есерів . Після закінчення сільськогосподарського училища в 1900 році працював помічником керуючого в різних поміщицьких маєтках бессарабії , але ніде довго не затримувався — його виганяли то за злодійство, то за любовний зв’язок з поміщицею, то переховувався сам, прихопивши видані йому господарські гроші, к1904 році, ведучи такий спосіб життя і потрапляючи періодично в в’язниці по дрібних кримінальних злочинах, котовський стає визнаним лідером бессарабського бандитського світу. Під час російсько-японської війни в 1904 році не з’явився на призовний пункт. У 1905 році його заарештували за ухилення від військової служби і визначили служити в 19-й костромській піхотний полк, розквартирований в житомирі.
Незабаром дезертирував і організував загін, на чолі якого здійснював розбійницькі набіги — палив маєтки, знищував боргові розписки, грабував населення. Селяни надавали загону котовського допомогу, переховували його від жандармів, постачали продуктами, одягом, зброєю. Завдяки цьому загін довгий час залишався невловимим, а про зухвалість скоєних ним нападів ходили легенди. Котовський був заарештований 18 січня 1906 року, але зміг через півроку втекти з кишинівської в’язниці . 24 вересня 1906 року — знову заарештований, і в 1907 році був засуджений до 12 років каторги і відправлений по етапу в сибір через єлисаветоградську і смоленську в’язниці. У 1910 році доставлений в орловський централ. У 1911 році етапований до місця відбуття покарання — в нерчинську каторгу . На каторзі співпрацював з владою, став десятником на будівництві залізниці, що робило його кандидатом на амністію з нагоди 300-річчя будинку романових. Однак за амністією бандитів випускати не стали, і тоді 27 лютого 1913 котовський втік з нерчинська і повернувся в бессарабію. Переховувався, працюючи вантажником, чорноробом, а потім знову очолив групу нальотчиків. Особливо зухвалий характер діяльність групи набула з початку 1915 року, коли від пограбувань приватних осіб бойовики перейшли до нальотів на контори і банки. Зокрема, ними було скоєно велике пограбування бендерського казначейства, яке підняло на ноги всю поліцію бессарабії та одеси. Ось як описувала котовського секретна депеша, отримана повітовими справниками і начальниками розшукових відділень:

Прекрасно говорить російською, румунською, і єврейською, а одно може висловлюватися німецькою і мало не французькою мовами. Справляє враження цілком інтелігентної людини, розумного і енергійного. У зверненні намагається бути з усіма витонченим, ніж легко привертає на свою сторону симпатії всіх мають з ним спілкування. Видавати він себе може за керуючого маєтками, а то і поміщика, машиніста, садівника, співробітника будь-якої фірми або підприємства, представника по заготівлі продуктів для армії та інше. Намагається заводити знайомства і зносини у відповідному колі… У розмові помітно заїкається. Одягається пристойно і може розігрувати справжнього джентльмена. Любить добре і вишукано харчуватися…
25 червня 1916 року після нальоту не зміг піти від погоні, був оточений цілим загоном розшукової поліції, був поранений в груди і знову заарештований. Засуджений одеським військово-окружним судом до смертної кари через повішення. У камері смертників котовський писав покаянні листи і просив відправити його на фронт. Одеський військово-окружний суд перебував у підпорядкуванні командувача південно-західним фронтом прославленого генерала а.а. Брусилова , і саме брусилову належало затвердити смертний вирок. Один зі своїх листів котовський направив дружині брусилова, яке справило потрібний ефект.

Спочатку генерал брусилов, погодившись з переконаннями своєї дружини, домігся відстрочки страти. А потім грянула лютнева революція . Котовський миттєво виявив усіляку підтримку тимчасовому уряду. За нього клопотали, як це не парадоксально, міністр гучков і адмірал колчак . Звільнив же його особистим розпорядженням сам керенський у травні 1917 року. Хоча до цього офіційного вердикту котовський вже кілька тижнів розгулював на волі. А в день помилування з’явився наш герой в оперний театр одеси, там давали «кармен», і викликав шалені овації, виголосивши полум’яну революційну промову, тут же влаштував аукціон з продажу своїх кайданів. В аукціоні переміг купець гомберг, який придбав реліквію за три тисячі рублів. Цікаво, що за голову котовського влада рік тому готова була заплатити всього дві тисячі рублів.

Після отримання звістки про зречення миколи ii від престолу в одеській в’язниці стався бунт, і у в’язниці встановилося самоврядування. Тимчасовий уряд оголосив широку політичну амністію.

Учасник першої світової війни
У травні 1917 року котовський був умовно звільнений і направлений в армію на румунський фронт. Вже в жовтні 1917 року указом тимчасового уряду був проведений в прапорщики і нагороджений георгіївським хрестом за хоробрість в бою. На фронті став членом полкового комітету 136-го таганрозького піхотного полку. У листопаді 1917 року приєднався до лівих есерів і обраний членом солдатського комітету 6-ї армії. Потім котовський, з відданим йому загоном, був уповноважений румчеродом наводити нові порядки в кишиневі і його околицях.

Громадянська війна
У січні 1918 року котовський очолював загін, що прикривав відхід більшовиків з кишинева. У січні-березні 1918 року командував кавалерійською групою в тираспольському загоні збройних сил одеської радянської республіки , які воювали з румунськими інтервентами, що окупували бессарабію.
У березні 1918 року одеська радянська республіка була ліквідована австро-німецькими військами, що увійшли на україну після укладеного українською центральною радою сепаратного миру. Червоногвардійські загони йдуть з боями на донбас, потім в росію.
У липні 1918 котовський повертається до одеси і знаходиться тут на нелегальному становищі.
Кілька разів потрапляє в полон до білих. Його громить анархістка маруся никифорова . Його дружби намагається домогтися нестор махно. Але в травні 1918 року, втікши від дроздовців, опиняється в москві. Що він робив у столиці досі нікому невідомо. Чи то брав участь у заколоті лівих есерів і анархістів, чи то придушував цей заколот… Але вже в липні котовський знову в одесі. Водить дружбу з не меншою одеською легендою-ведмедиком япончиком . Япончик, між іншим, бачив у ньому свого і ставився до нього як до заслуженого пахана. Котовський платить ведмедику тим же. У всякому разі він підтримує япончика, коли той захоплює владу над усім тутешнім кримінальним світом. 5 квітня 1919 року, коли частини білої армії і французькі інтервенти почали евакуацію з одеси, котовський під шумок вивіз з держбанку на трьох вантажівкахМошок, позбавлять вас від мух і комарів.

  • перевіряйте свої кімнатні рослини на предмет скупчення рідини в піддонах для горщиків.
  • методи боротьби з комахами на кухні

    Позбавиться від мошки досить просто, для цього потрібно лише прибрати продукти, в яких мешкає мошка. Якщо вони починають гнити, можна викинути, коли фрукти цілі, можна заховати в холодильник. Після цього мошка зникне сама, так як її життя дуже коротка, а середовища для розмноження не буде.

    Джерелом харчування мошки можуть стати різні крупи, хліб або харчування домашніх вихованців. Щільно зав’яжіть всі крупи, сухофрукти, банки з варенням. Якщо не прибрати всі продукти харчування, тоді мошка буде розмножуватися шаленими темпами і позбудеться від неї, буде зовсім не просто.

    існує кілька способів, які допоможуть позбутися від докучливих комах. Чистота в будинку-запобіжить появі мошок.

    Оцет і мильна вода проти мошки. Можна взяти банку або невелику ємність, в яку налийте 3 стіл ложки оцту і мильну воду. Поставте готовий розчин ближче до місця, де мешкають мошки, вони будуть йти на запах і тонути в оцтовому розчині.

    Липучка від мух. Дозволить зібрати не тільки мошку, а й інших комах мешкають в будинку. Спеціальні липучки можна придбати в магазині або на ринку. Апельсин з гвоздикою. Хороший засіб для боротьби з харчовою мошкою. Візьміть шкірку апельсина, поставте в суху гвоздику і покладіть там, де мешкає мошка.

    Позбавиться від мошки в будинку не так вже й складно. Візьміть сміттєвий пакет, покладіть в нього шкірку банана, огризок яблука або інший підгнилий фрукт. Поставте його у відкритий пакет і залиште на ніч.

    Сутра акуратно згорніть пакет, в якому за ніч назбиралася мошкарня і викиньте на сміття. Існує кілька видів мошки, яка може мешкати в будинку, але найбільш частіше вона з’являється в продуктах харчування або кімнатних рослинах.

    Якщо наші поради ви прочитали пізно, і хмари мушок вже заполонили ваш будинок:

    1. пастка 1
    2. Покладіть часточку дині або кавуна в новенький целофановий пакет так, щоб комахи могли безперешкодно залітати в нього. Таким частуванням вони обов’язково поласують. Вранці ви повинні просто зав’язати пакет з комахами і винести на сміття. Якщо мушки незабаром знову з’явилися, значить, це вже нове потомство.

    3. пастка 2
    4. У пляшку налийте квас або фруктовий сік (приблизно на чверть), отвір закрийте паперовою лійкою. Комахи потраплять в ємність, але вибратися через вузький отвір для них буде проблематично.

      з кімнатних квітів дрозофіл виводять за допомогою інсектицидів, розчину марганцівки. Але перш ніж використовувати хімію, спробуйте просто повісити над рослиною липку стрічку.

    Дієвий метод для позбавлення від фруктових мушок-суміш з яблучного оцту і рідини для миття посуду. Розведіть компоненти в баночках 1: 1, поставте в тих частинах квартири, де комахи були помічені. Щотижня оновлюйте розчин, і незабаром проблема зникне.

    як позбавиться від мошки в вазонах

    Якщо мошка розлучилася в кімнатних рослинах, спочатку що потрібно зробити, це відокремити здорові вазони від пошкоджених, інакше велика ймовірність того, що мошка почне розмножуватися і на інші рослини. Щоб запобігти розмноженню мошки, потрібно провести профілактику.

    Візьміть невелику кількість марганцівки, розведіть її у воді і полийте грунт рослин. Розчин марганцівки повинен бути дуже слабким, інакше можна спалити квітка. Розведіть мило у воді і полийте вазон. Такий засіб допоможе позбутися від мошки і не завдати шкоди вазонам.

    Очищений часник. Часник потрібно розрізати на кілька тонких часточок і розкласти на поверхні грунту вазона. Шкірка апельсина. Шкірку апельсина наріжте смужками і трохи підсушіть і застроміть в грунт рослин.

    У магазині з товарами по догляду за кімнатними рослинами, купіть спеціальні засоби по догляду за вазонами. Вони допоможуть позбутися від мошок і збережуть сама рослина. Застосовувати дані кошти потрібно згідно з інструкцією, яка вказується на кожній упаковці з товаром.

    як позбутися від мошок у ванній кімнаті

    Ванна кімната в будинку-теж вразливе місце, яке може стати улюбленим для мошок. Здавалося б, в цьому приміщенні немає брудного смітника, гнилих фруктів, кислого компоту, а кількість мошок продовжує збільшуватися. Вони проникають з каналізаційної труби, де створені ідеальні умови для їх розмноження.

    Для профілактики появи мошок і позбавлення від них необхідно розбирати і чистити труби, якщо це можливо. Менш радикальний метод-використання засобу, що усувають засмічення. Багате розмаїття видів гранул, порошків і гелів дозволить вибрати підходящий варіант.

    так само можна скористатися народним методом, що має такий же ефект. Для очищення засмічень знадобляться підручні засоби: оцет, сода, вантуз.

    Алгоритм дій наступний: насипати соду в отвір раковини, далі налити оцет. Через 15-20 хвилин налити 0,5 склянки води. Якщо попрацювати після цього вантузом, то ефект буде відчутніше. Такі прості маніпуляції дозволять видалити засмічення і допоможуть запобігти його появі.
    Джерело: «ecology-of.ru; sitelena.ru; stinex.ru; mke.ee; nasekomye-vrediteli.ru»

    Засоби боротьби

    Якщо після генерального прибирання і тотальної дезінфекції всього будинку, все ще літає зграйка мошок і чекати, поки вони зникнуть самі, не вистачає терпіння, можна скористатися спеціальними засобами. Вибирати, що використовувати, залежить від ступеня зараження будинку мошками.

    Якщо їх небагато, досить буде народних способів:

    • окропити зграйку з пульверизатора водою, спиртом або засобом для миття вікон, а потім зібрати віником;
    • викурити з дому камфорою (нагрів її на сковорідці) або відлякати запахом часнику, герані, хрону;
    • зібрати фруктових мошок пилососом або на липку стрічку;
    • виготовити своїми руками пастку.

    Якщо кількість фруктових мошок носить масовий характер, можна застосувати готові засоби:

    1. пастки. Завдяки спеціальній формі і приманці всередині, дозволяють в короткі терміни позбутися від нахлібників;
    2. спреї. Містять контактні, смертельні для дрозофіл речовини;
    3. заппери. Спеціальні пристрої, що вражають мушок струмом;
    4. репеленти. Їх робота заснована на відлякуванні фруктових мошок, але є і такі, які сприяють їх загибелі;
    5. гелі. Рідкі речовини, токсичні для комах. Дуже добре підходять для обробки стоків.

    При використанні врахуйте, що деякі з них токсичні і вимагають дотримання правил безпеки. У боротьбі хороші всі методи, головне, усунути шляхи, звідки можуть з’явитися мошки в квартирі і не давати їм шансу на подальше розмноження.

    Куплені фрукти, принісши додому, потрібно добре промити або обдати окропом (тоді яйця мошки загинуть) і прибрати в холодильник.

    У холоді ці комахи не розмножуються. Якщо десь якийсь фрукт підгнив, відразу потрібно від нього позбутися і місце, на якому він знаходився відразу ретельно вимити. Обов’язково часто перевіряти місця, де зберігаються продукти:

    • картопля;
    • морква;
    • цибуля і т. П.

    При цьому важливо очищати їх від можливого гниття. При поливі кімнатних рослин не слід захоплюватися занадто сильним насиченням грунту водою. Не слід довго зберігати сміттєві мішки і відра, так як сміття має властивість псуватися, а звідси поява мошки тільки збільшується. Якщо дотримуватися цих правил, то можна і не застосовувати хімічні засоби — мошки самі зникнуть, навіть не з’явившись.

    чим потравити мошок

    Не важливо, від чого заводяться мошки, якщо вони вже з’явилися. Коли необхідно якомога швидше позбутися від них, потрібно вдатися до сучасних засобів, не забуваючи про гігієну приміщення.

    У народі давно відомо не тільки чому з’являються мошки, але і як від них краще позбавлятися. Такі способи виведення не завдадуть шкоди ні домашнім тваринам, ні рослинам, ні дитині або дорослому.

    • у банку налити води, додати засіб для миття посуду і яблучного оцту.
    • Банку розмістити в місцях скупчення комах. Всього через кілька годин вони зникнуть. Пастка притягне мошкару, а миючий засіб в складі не дозволить вибратися. Щоб підвищити ефективність, його необхідно оновлювати щотижня.

    • аналогічну дію надає стаканчик з солодким напоєм.
    • Поверх слід натягнути плівку, в якій виконати дірочки голкою. Мошкара буде заповзати за їжею через ці отвори, але назад вилетіти вже не зможе.

    • якщо немає бажання споруджувати пастки, можна скористатися наявними засобами. Можна налити в кришку від торта пиво або вино так, щоб дно було закрито.Житомирських есерів отримав фальшиві документи і гроші на дорогу до одеси.

      Організував озброєний загін, з яким грабував поміщиків і обдаровував бідняків. Зразком для наслідування отаман обрав легендарного молдавського розбійника xix століття василя чумака. Переховувався в бардарському лісі біля ганешт, потім у лісах в околицях кишинева. Крім численних пограбувань прославився нападом на поліцейський конвой і звільненням двадцяти селян, які були заарештовані за аграрні заворушення (залишив записку: «звільнив заарештованих григорій котовський»). У лютому 1906 року знову був заарештований, в травні спробував втекти з кишинівського тюремного замку, разом з 17 співкамерниками роззброїв вартових, але втеча зірвався, так як втекли захотіли звільнити всіх ув’язнених в’язниці, і до будівлі встигло підійти підкріплення. У серпні біжить один, зламавши залізну решітку, спустившись по мотузці у двір в’язниці і подолавши паркан. У вересні знову схоплений. У 1907 році був засуджений до 12 років каторги, втік з нерчинська в 1913 році, дістався по тайзі до благовєщенська. Працював вантажником на волзі, кочегаром на млині, чорноробом, кучером, молотобійцем. У сизрані був упізнаний і заарештований, але знову втік з в’язниці.

      Діставшись до рідної бессарабії знову організував озброєний загін і зайнявся грабежами. 25 червня 1916 року був поранений у перестрілці з поліцією і заарештований. Засуджений одеським військово-окружним судом до смертної кари. Але після лютневої революції вирок був скасований, а котовський звільнений в травні 1917 року і направлений в діючу армію.

      Через п’ять місяців проведений в прапорщики і нагороджений георгіївським хрестом 4-го ступеня за хоробрість (відомості про це дійшли тільки в повідомленні самого котовського). У листопаді 1917 року котовський був обраний у члени армійського комітету. Тоді ж приєднався до лівих есерів і був обраний членом солдатського комітету 6-ї армії. У 1918 році очолив «партизанський революційний загін, що бореться проти румунської олігархії». У біографії котовського 1918-початку 1919 року особливо багато білих плям.

      Чим знаменитий

      Григорій котовський

      Легендарний герой радянського фольклору, нальотчик і авантюрист, що став в результаті червоним командиром і удостоєний власного мавзолею.

      З липня 1919 року григорій котовський командує бригадою червоної армії. Бере участь у 400-кілометровому поході від дністра до житомира, коли 12-а армія зуміла піти від військ денікіна на територію, контрольовану більшовиками. З січня 1920 року командував кавалерійською бригадою 45-ї стрілецької дивізії. За бої зі звільнення тирасполя нагороджений орденом червоного прапора, другий орден отримав за розгром загонів петлюри. З грудня 1920 року начальник 17-ї кавалерійської дивізії червоного козацтва, у квітні-серпні 1921 року командир окремої кавалерійської бригади. Брав участь у придушенні повстання антонова. У 1921-1922 роки начальник 9-ї кримської кавалерійської дивізії, за бої проти тютюнника нагороджений третім орденом червоного прапора. З жовтня 1922 року командир 2-го кінного корпусу.

      У 1924 році котовський, за підтримки фрунзе, домігся створення молдавської автономної радянської республіки у складі української рср. Стає членом цвк рад молдавської автономії, а також членом цвк рад срср і урср. Влітку 1925 року призначений заступником наркома з військових і морських справ фрунзе.

      Про що треба знати

      Таємнича історія загибелі григорія котовського. 6 серпня 1925 року під час відпочинку в селищі чебанка під одесою він був застрелений мейєром зайдером. Зайдер познайомився з котовським в 1918 році, коли б власником публічного будинку в одесі. Тоді котовський деякий час переховувався на його горищі. У 1919 році зайдер був ад’ютантом ведмедика япончика. У 1922 році котовський в подяку за давню допомогу влаштував його на посаду начальника охорони цукрового заводу.

      Мотиви вбивства незрозумілі. Під час слідства зайдер спочатку стверджував, що лише намагався заспокоїти котовського, який під час сварки з одним з офіцерів, вихопив пістолет. При спробі відібрати зброю стався постріл. На суді зайдер змінив свідчення, визнавши, що стріляв сам, так як котовський не підвищував його по службі. У народі широко поширився слух, що причиною вбивства став роман дружини зайдера з котовським. Деякі автори висували версію, що вбивство було наслідком боротьби за владу в керівництві рсча і що котовський був усунений тими ж силами, які винні у смерті фрунзе. За ще однією версією, вбивство було помстою за ведмедика япончика, залишки полку якого були в 1919 році знищені кавалеристами котовського. За вбивство зайдер був засуджений на 10 років, але всього через два роки (в 1928 році) звільнений за зразкову поведінку. Восени 1930 року він був убитий трьома колишніми котовцями.

      Пряма мова:

      «…прекрасно говорить по-російськи, румунськи, і єврейськи, а одно може висловлюватися німецькою і мало не французькою мовами. Справляє враження цілком інтелігентної людини, розумного і енергійного. У зверненні намагається бути з усіма витонченим, ніж легко привертає на свою сторону симпатії всіх мають з ним спілкування. Видавати він себе може за керуючого маєтками, а то і поміщика, машиніста, садівника, співробітника будь-якої фірми або підприємства, представника по заготівлі продуктів для армії та інше. Намагається заводити знайомства і зносини у відповідному колі… В розмові помітно заїкається. Одягається пристойно і може розігрувати справжнього джентльмена. Любить добре і вишукано харчуватися…»» з поліцейської характеристики (1915)

      «чим далі, тим більше з’ясовується своєрідна особистість цієї людини. Доводиться визнати, що назва» легендарний » їм цілком заслужено. Котовський як би бравірував своєю беззавітною удаллю, своєю дивовижною безстрашністю… Живучи за підробленим паспортом, він спокійно розгулював вулицями кишинева, просиджував годинами на веранді місцевого кафе «робін», займав номер в самій фешенебельній місцевому готелі». Газета » одеські новини» (1916)

      «я знав т. Котовського, як зразкового партійця, досвідченого військового організатора і майстерного командира. Я особливо добре пам’ятаю його на польському фронті в 1920 році, коли т.будьонний проривався до житомира в тилу польської армії, а котовський вів свою кавбригаду на відчайдушно-сміливі нальоти на київську армію поляків. Він був грозою білополяків, бо він умів «кришити» їх, як ніхто, як говорили тоді червоноармійці. Хоробрий серед скромних наших командирів і скромніший серед хоробрих — таким пам’ятаю я т.котовського. Вічна йому пам’ять і слава», — йосип сталін (1926)

      12 фактів про григорія котовського

      • в анкетах за радянських часів котовський вказував національність»бессарабець».
      • у реальному училищі котовський носив прізвисько «береза«, під час розбійних нальотів 1905 — 1906 років був відомий як» отаман пекла«, в кишинівській в’язниці отримав кличку»кіт».
      • в одному з маєтків котовський захопив оброблену золотом палицю-подарунок від перського шаха і подарував її кишинівському поліцейському приставу хаджі-колі, який тричі заарештовував котовського.
      • після звільнення з в’язниці в 1917 році котовський влаштував в одеському оперному театрі аукціон, де продав свої кайдани за 3100 рублів. Через кілька днів він повторив аукціон (вже з іншими кайданами) в кафе «фальконі».
      • у 1917-1918 роках котовський віддавав частину коштів з награбованого на утримання кількох футбольних команд в одесі.
      • досі на херсонщині та бесарабії ходять легенди про скарби, зариті котовським.
      • коли в 1920 році котовський після поранення лікувався в одесі, він домігся звільнення з чк сина поета а. Федорова, який у 1916-1917 роках за скасування смертного вироку котовського. Ця історія лягла в основу повісті в.катаєва «вже написаний вертер».
      • син котовського григорій григорович (1923-2001) став відомим істориком-індологом, очолював відділ індії та південної азії інституту сходознавства ан срср.
      • після виходу на екрани в 1942 році пригодницького фільму «котовський» став популярним вираз «підстригти під котовського», що означає стрижку налисо.
      • після смерті котовського його тіло було забальзамовано і поміщено в мавзолей в місті бірзула (нині — котовськ одеської області). У 1941 році мавзолей був знищений румунськими військами. Тіло котовського було викинуто в траншею разом з трупами розстріляних місцевих євреїв. Робітники залізничного депо розкрили траншею і перепоховали вбитих, а останки котовського таємно зберігали в мішку до закінчення окупації в 1944 році. Мавзолей відновлений в 1965 році.
      • заспиртоване серце григорія котовського довгий час зберігалося в музеї одеського медичного інституту, але в 1941 році було втрачено.
      • у тирасполі діє

      Отже, сьогодні у нас субота, 20 травня 2017 року і ми традиційно пропонуємо вам відповіді на вікторину у форматі «питання — відповідь». Питання нам зустрічаютьсяЯк найпростіші, так і досить складні. Вікторина дуже цікава і досить популярна, ми ж просто допомагаємо вам перевірити свої знання і переконатися, що ви вибрали правильний варіант відповіді, з чотирьох запропонованих. І у нас чергове питання у вікторині-що влаштував котовський в одеському оперному театрі в день помилування від смертної кари?

      • банкет
      • мітинг
      • аукціон
      • молебень

      Правильна відповідь с-

      Спочатку генерал брусилов, погодившись з переконаннями своєї дружини, домігся відстрочки страти. А потім в росії грянула лютнева революція. Котовський миттєво виявив усіляку підтримку тимчасовому уряду. За нього клопотали, як це не парадоксально, міністр гучков і адмірал колчак. Звільнив же його особистим розпорядженням сам олександр керенський у травні 1917 року. Хоча до цього офіційного вердикту котовський вже кілька тижнів розгулював на волі. А в день помилування з’явився наш герой в оперний театр одеси, там давали «кармен», і викликав шалені овації, виголосивши полум’яну революційну промову, тут же влаштував аукціон з продажу своїх кайданів. В аукціоні переміг купець гомберг, який придбав реліквію за три тисячі рублів. Цікаво, що за голову котовського влада рік тому готова була заплатити всього дві тисячі рублів.

      Григорій котовський народився на території нинішньої молдови (а тоді бессарабії, що входила до складу російської імперії) в селі ганчешти в родині механіка винокурного заводу (за походженням — поляка). З молодості був авантюристом, а пізніше став і справжнім бандитом. Майбутній «червоний герой», член реввійськради срср і один із засновників придністровської молдавської автономії докотився до нерчинської каторги, але зумів втекти і звідти, повернувся в бессарабію і створив вже цілу зграю нальотчиків. До 1915 року банда котовського грабувала тільки обивателів, але потім перейшла до нальотів на контори і банки. Найгучнішим злочином стало пограбування казначейства в місті бендери.

      Григорій котовський в 1907 році, з блогу

      Котовського знову заарештували лише в червні 1916 року. Він був засуджений до смертної кари, але… Перебуваючи в камері смертників, написав настільки переконливий покаянний лист з проханням відправити його на фронт першої світової війни і «спокутувати провину», що змусив пустити фігуральну сльозу навіть командувача південно-західним фронтом олексія брусилова. Брусилов домігся відстрочки страти котовського, а після лютневої революції котовський написав листи вже військовому міністру олександру гучкову, командувачу чорноморським флотом олександру колчаку , і вони теж клопотали, — вже за його звільнення. У травні 1917 року «почав нове життя» бессарабського нальотчика помилував сам олександр керенський, який змінив гучкова на посаді військового міністра. У день помилування котовський прийшов в оперний театр одеси, виголосив там «полум’яну революційну промову», чим викликав шалену овацію публіки. «ловлячи момент«, заповзятливий котовський тут же влаштував і аукціон з продажу своїх кайданів, виручивши за них у вигляді» підйомних для початку нового життя» три тисячі рублів.

      «хоробрий серед скромних наших командирів і скромніший серед хоробрих — таким пам’ятаю я товариша котовського», — так сказав про котовського сталін. Але котовський був, виявляється, не тільки хоробрим і відчайдушним бандитом, він був ще й природженим бізнесменом.

      григорій котовський, з блогу

      1922 рік на україні-рік блискавичного утвердження нової економічної політики. З’явилися бізнесмени-непмани, стали «крутитися» великі гроші і створюватися капітали «з повітря».

      Бізнес пішов у тінь, багато начальників-більшовиків стали займатися «конвертацією влади в гроші». Можна припустити, що котовський також «вдарився в бізнес».

      в районі умані, де знаходилося ядро корпусу, комкор взяв в оренду цукрові заводи, обіцяючи постачати цукром червону армію. Він намагався контролювати торгівлю м’ясом і постачання м’ясом армії на південному заході урср. Все це почало приносити величезні гроші, особливо після введення «золотого рубля».

      Одеська газета» чутка «(у грудні 1942 р.) назвала котовського»напівдільцем». При корпусі було створено військово-споживче товариство з підсобними господарствами і цехами: шили чоботи, костюми, ковдри. Район, де стояв корпус, став неконтрольованою «республікою котовією», в якій діяв тільки один закон — воля григорія івановича.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканням» моргала виколю!», з блогу

      Військово-споживча кооперація 2-го кінного корпусу котовського влаштовувала грандіозні облави на здичавілих собак, зграї яких наповнили поля недавніх битв громадянської і нерідко глодали кістки загиблих або померлих з голоду. Відловлені собаки «утилізувалися» миловарним і шкіряним заводами корпусу: з «собачого матеріалу» виготовлялися мило, шапки, взуття.

      Про розмах «комерції» говорить той факт, що котовський створив і контролював млини в 23 селах. Він організовує переробку старого солдатського обмундирування в вовняну сировину. Були підписані вигідні договори з лляною і бавовняною фабриками. Солдатська безкоштовна праця використовувалася на заготівлі сіна і збиранні цукрових буряків, яка відправлялася на цукрові заводи кінного корпусу, що в рік виробляли до 300 тис.пудів цукру. При дивізіях були радгоспи, пивоварні, м’ясні магазини. Хміль, який вирощувався на полях котовського в радгоспі «рея» (підсобне господарство 13-го кав. Полку), купували купці з чехословаччини на 1,5 млн.золотих рублів на рік. У серпні 1924-го котовський організовує у вінницькій області бессарабську сільськогосподарську комуну.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканням

      У 1924 році котовський, за підтримки фрунзе, домагається рішення про створення молдавської автономної радянської республіки. Котовський власноруч проводить кордони цієї республіки, включивши в неї більшість територій з переважаючим українським населенням (молдаван в молдавській автономії було всього 30-40 %). (автономія розташовувалася на лівому березі дністра, на територіях нинішнього придністров’я і частково-україни, тому що власне бессарабія з 1918 по 1940 роки перебувала у складі румунії , — прим.ред.)

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканнямгригорій котовський в 1920-і роки, з блогу

      Автономія потрібна була котовському, який записав себе в молдавані, щоб безконтрольно панувати в придністров’ї. Він стає членом цвк рад молдавської автономії, а також членом цвк рад срср і урср. Ініціативна група котовського пропонувала створити молдавську автономію у складі урср, в той час як частина молдавських комуністів вимагала наділити молдавію статусом союзної республіки.

      Котовський активно взявся пропагувати ідею автономії серед забитих молдавських селян. Близько двохсот політпрацівників і комуністів зі свого корпусу він «кинув» на агітацію в молдавські села.

      Котовський був убитий. Але абсолютно неясно,що послужило причиною цього вбивства: п’яна сутичка, жінка, зачистка армії від героїв в запорошених шоломах або просто кримінальний переділ.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканнямольга котовська біля труни чоловіка, 1925 рік, з блогу

      Але цим історія не скінчилася. У 1925 році котовському спорудили мавзолей, який зруйнували в 1941 році. Відновлений в 1965 році в зменшеному вигляді за проектом одеського архітектора проценко і являє собою стелу зі склепом. Тіло котовського зберігається в закритій труні з невеликим віконцем.

      На наступний день після вбивства г.і. Котовського, 7 серпня 1925 року, з москви до одеси терміновим порядком була направлена група бальзаматорів на чолі з професором воробйовим. Через кілька днів робота з бальзамування тіла котовського була закінчена.

      У спеціально обладнаному приміщенні на невеликій глибині був встановлений скляний саркофаг, в якому при певній температурі і вологості зберігалося тіло котовського. Поруч із саркофагом, на атласних подушечках зберігалися нагороди григорія івановича — три ордени бойового червоного прапора. А трохи віддалік, на спеціальному постаменті знаходилася почесна революційна зброя — інкрустована кавалерійська шашка.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканняммавзолей котовського, з блогу

      У 1934 році над підземною частиною було споруджено фундаментальну споруду з невеликою трибуною і барельєфними композиціями на тему громадянської війни. (мавзолей котовського знаходиться в українському місті подільськ (до 1935 року бірзула, до 2016 року-котовськ), який у 1920 — ті роки був столицею молдавської арср, а після 1940 року залишився у складі української рср, — прим.ред.) так само, як і у мавзолею леніна, тут проводилися паради і демонстрації, військові присяги і прийом в піонери. До тіла котовського був відкритий доступ трудящим.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканнямбіля мавзолею котовського, 1930-ті роки, з блогу

      У 1941 окупаційна влада зруйнувала мавзолей і викинула останки котовського в рів, куди скидали тіла розстріляних. Робітники залізничного депо на чолі з начальником ремонтних майстерень іваном тимофійовичем скорубським, розкрили траншею і перепоховалиУбитих, а останки котовського зібрали в мішок і зберігали у себе до закінчення окупації в 1944 році.

      Ноги на стіл! неймовірні пригоди мумії котовського. котовський бив усіх, хто насміхався над його заїканнямостанки мумії котовського, з блогу

      Мавзолей відновлений в 1965 році в зменшеному вигляді. Тіло котовського зберігається в закритій цинковій труні з невеликим віконцем.

      У квітні нинішнього року надійшла інформація, що гробницю котовського намагалися розграбувати вандали, які збили замок і проникли всередину мавзолею (після розпаду срср доступ до труни котовського був закритий, а сам склеп замкнений через все більш погіршується стану останків і дефіциту коштів у місцевому бюджеті). Але злодії нічого не вкрали, так як не виявили нічого, на їх погляд, цінного — ордена і шашка котовського були викрадені ще в 1941 році румунськими окупантами, що знищили перший мавзолей.