Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

103

В російській мові існують умовне, наказове і виявне способу. Принадність для нас, як носіїв російської мови, в тому, що за назвою ми інтуїтивно розуміємо суть даних граматичних категорій, нехай і не можемо пояснити це з позиції лінгвістики. Використовується тоді, коли є певна умова для вчинення дії. Ми використовуємо, коли наказуємо або наказуємо комусь щось зробити, а виразний спосіб — коли щось розповідаємо, викладаємо думки. Але це-обивательський підхід. Давайте розглянемо категорію способу з позиції лінгвістики.

Отже, будь-який, а не тільки виразний, спосіб виражає відношення дії до реальності з позиції того, хто говорить. Тому можна вважати спосіб інтенціональної, тобто залежить від мети мовця, категорією. Для визначення способу завжди спочатку визначається позиція суб’єкта, оскільки він визначає, чи є дія бажаним, можливим або передбачуваним.

Реальність і можливість дії в 3 часах-сьогоденні, минулому і майбутньому-виражає виразний спосіб. Приклад:

Я ніколи не думала, що пекін — таке гарне місто.

Переглядаючи старі фотографії, він мимоволі згадував минуле.

Здається, що повернути вже нічого не можна.

Втомлено спираючись на палицю, старий шкандибав по засніженій алеї.

Наступного тижня я піду і поговорю з ним, а ти на той час приготуй всі документи.

Ознаками виявного способу є закінчення, які вказують особу і виявного способу можуть бути досконалого і недосконалого виду і мати у форму роду і числа.

Виразний спосіб в англійській мові близько до такого в російській. Воно виконує такі ж функції і теж показує, що дія може здійснюватися в різних часах.

Наказовий спосіб показує виявлення волі другій особі, адресату повідомлення. Спосіб може виступати в ролі наказу, прохання. Всі форми наказового способу вживаються в 2 особі виключно в дійсній заставі.

Є дієслова, від яких не утворюється. Це «могти», «бачити», «хотіти». Справа в тому, що ці дієслова позначають дію, яке не може контролюватися людиною. Деякі лінгвісти виносять як вид імперативу і виразний спосіб, вірніше, його форми і поєднання з часткою «нехай». Наприклад:

Залиш дітей в спокої, нехай грають.

Нехай буде, як буде, не потрібно нічого міняти.

А також поетичні форми з часткою «так»:

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Хай живе мирне небо, щастя і сонце!

Описані приклади називаються синтетичними формами імперативу.

Умовний спосіб виражає теоретично можливу дію. Ця дія
Зможе здійснитися, якщо будуть дотримані певні умови. Спосіб утворюється додатком до дієслова частки» б», тобто аналітично:

Якби та якби в роті б виросли гриби!

Спосіб дієслова — дуже важлива його характеристика. При морфологічному розборі вона вказується обов’язково. Також спосіб впливає і на інші ознаки цієї частини мови, наприклад, на час. Не варто забувати і про те, що з цією категорією пов’язані певні орфографічні норми, яких торкнемося в даній статті. Також детально розглянемо, які форми способу має дієслово, наведемо приклади, щоб даний постійний морфологічна ознака не викликав труднощів.

Що виражає категорія способу?

Дієслово надає нашій мові жвавість, робить її динамічною. Неспроста словом» дієслово » наші предки слов’яни називали всю свою мову в принципі. Пропозиції без цих частин мови досить рідкісні.

Однією з характеристик дієслова є його здатність виражати відношення предмета мови до дійсності: відбувається дія з предметом насправді або просто бажано, уявно. Така характеристика ще називається модальністю. Саме вона і реалізується через спосіб дієслова.

Таким чином, саме ця важлива категорія предикату містить в собі основний сенс які форми способу має дієслово? відповідь дамо прямо зараз: виразне, умовне і наказове. Кожне з них покликане повідомити про відповідність дії дійсності. Доведемо це.

Наприклад, порівняємо пропозиції: я буду пити чай. — я попила б чай. — випий чаю. Нескладно здогадатися, що всі три дієслова в цих пропозиції вжиті в різних способах. І якщо в першому з них йдеться про конкретну дію, яка відбудеться в майбутньому, то інші два говорять або про умовність вчинку або спонукання до дії (події можуть і не відбутися).

Ізявітельное спосіб

Найпоширеніша форма способу, що говорить про реальність того, що відбувається з предметом — ізявітельное. Відмітна особливість-наявність форми часу, це говорить про те, що дія відбувалася раніше або буде в майбутньому, а може і виконується зараз.

Дієслово у формі змінюється не тільки за часами, а й особам, також числам.

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Даний тип способу тісно примикає до виду предиката. Так, мають всі три тимчасові характеристики. Причому, майбутній час у таких слів складне, тобто утворене шляхом додавання до дієслова бути, вжитого в простому майбутньому інфінітива, що містить основний сенс.

Наприклад: я готуюся до іспиту цілими днями. (теперішній час) — я готувалася до іспиту цілими днями. (минулий час) — я буду готуватися до іспиту наступними днями.

Які форми способу має якщо говорити про виявному, то такі предикати представлені в двох часах: минулому і простому майбутньому.

Я підготувалася до іспиту дуже добре. (минулий час). — я підготуюся до іспиту дуже добре.

Категорія виявного способу зустрічається у всіх типах мови при різних мовних ситуаціях. Міркування, розповідь, опис, діалог або мова на велику аудиторію — скрізь основними будуть саме ці предикати, вони універсальні і емоційно нейтральні.

Умовний спосіб

Дієслово у формі говорить про дію, яка відбудеться, якщо будуть виконані деякі умови. В іншому випадку воно неможливо.

Наприклад: з твоєю допомогою я б перейшла через ущелину. Перейшла б ти сама через цей невеликий міст. Друге речення висловлює не стільки наявність певної умови, скільки побажання виконання дії.

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Утворити форму цього способу вельми просто. Досить поставити дієслово в минулий час і приєднати частку б (б): подзвонила б, прийшла б, проводив би, відвіз би.

Роль даної в тому, щоб логічно виділити необхідне слово. Вона може стояти в будь-якій частині пропозиції. Наприклад, порівняємо: привіз би ти товар сьогодні. — ти б привіз товар сьогодні. Сьогодні б ти привіз товар. У першому реченні логічно робиться наголос на дієслово-присудок, у другому на підмет, а в третьому на обставину часу.

Наказовий спосіб

Говорячи про те, які форми способу має дієслово, слід сказати про останній — наказовому. З його назви стає ясно, що в такому предикаті укладено будь-яке спонукання до дії слухача. Залежно від оформлення, граматичного та емоційного, це значення може коливатися від ввічливої прохання до наказу.

Вирішіть, будь ласка, завдання. — напишіть наступний приклад. — дістати зошити!

Якщо перед дієсловом в наказовому стоїть частка не, то така пропозиція буде висловлювати небажаність дії. Наприклад: не ображайте тварин! тут висловлюється прохання, щоб дія» ображати » не виконувалося.

Освіта наказового способу

Щоб оформити ввічливе прохання, часто до дієслів наказового способу приставляється особливі вступні слова: будь ласка, будьте ласкаві, будьте люб’язні. Не варто забувати, що дані конструкції виділяються комами: будьте ласкаві, повідомте ваше прізвище та ім’я.

Також для ввічливого спонукання до дії необхідно поставити дієслово в форму множинної особи: катерина валеріївна, передайте, будь ласка, книгу.

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Від дієслів однини наказовий спосіб утворюється за допомогою суфікса-і -. Він приєднується до основи теперішнього часу: приносять — принеси, покладуть — поклади, візьме — візьми. Вживання даного суфікса необов’язково: встають — встань, наливають — налий.

Особливу увагу слід приділяти закривати — закривай — закривайте; але закрити — закрий — закрийте. У першому випадку вжиті дієслова недосконалого виду, у другому — досконалого.

Може утворюватися наказовий спосіб і за допомогою частинок нехай, нехай: нехай хлопчики приберуть сьогодні клас.

ЯкщоХочеться досягти грубого наказу, слід утворити дане спосіб за допомогою інфінітива: всім лягти в ліжку!

Як правило, в реченнях з дієсловами наказового способу підмет відсутній, проте це не стосується тих, в яких форма утворена за допомогою нехай/нехай. Нехай наташа накриє на стіл. Підмет наташа, присудок-нехай накриє.

Як визначити спосіб?

Щоб відрізнити, які форми способу має дієслово (приклади їх ми привели вище), необхідно слідувати алгоритму:

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Однак слід пам’ятати, що один спосіб може використовуватися у формі іншого. Наприклад, виразне в значенні наказового: принесла мені каву! захопиш з собою газету. Може бути і зворотна ситуація: вона візьми і вискочи з рук. В такому випадку, які форми способу має дієслово, визначаємо виключно за змістом всього речення.

На уроці про поняття дієслова ви дізналися, що дія може володіти самими різними властивостями і мислитися може абсолютно по-різному. І дієслово все це розмаїття висловлює своїми формами. На цьому уроці ви дізнаєтеся, які властивості дії дієслово може виражати за допомогою способу.

1. Навчальне спостереження

Розглянемо різні форми дієслів і спробуємо визначити, коли ці дії відбуваються:

Ходила

Ходиш

Буде ходити

Ходив би

Ходи

Отже, ходила . Що робила? — дія відбувається в минулому.

Ходиш . Зараз. Що робиш? — це теперішній час. Дія відбувається зараз, в момент, коли ми це слово вимовляємо.

Буде ходити. Він буде ходити в майбутньому, після того як ми вимовимо ці слова. Тобто дія тільки буде відбуватися.

Ходив би. коли відбувається ця дія? ходив би ти до нас частіше . А чи відбувається дана дія взагалі? ні! хтось тільки бажає, щоб воно відбувалося. І час ми тут визначити не можемо!

Ходи ! коли відбувається дія? в теперішньому часі? у минулому? у майбутньому? а ні в одному з часів! дія представлена як прохання, наказ. І знову-таки невідомо, здійсниться воно чи ні.

2. Три способи дієслова

За допомогою способу виражається відношення дії до дійсності. У російській мові дієслово має три способи.

Виразний спосіб: дія представлена як відбувається в реальності в сьогоденні, минулому або майбутньому часі: читаю, читав, буду читати.

Умовне (умовне) спосіб стоїть поза часом, воно позначає бажане, можливе дію, тобто дія, яка не відбувалося, не відбувається, але може статися за певних умов: читав би, читала б, читали б.

Наказовий спосіб теж стоїть поза часом, і дієслова в цьому способі позначають дію, яке відповідно до наказу, побажанням або проханням мовця може статися (а може і не відбутися): читай, читайте .

Спосіб дієслова — непостійний ознака.

3. Дієслова в умовному (умовному) способі

Утворення форм умовного (умовного) способу

Взяла + б (б)

Умовний спосіб — аналітична форма.

Дієслова в умовному способі змінюються за числами, а в однині — за родами.

Час і особа у дієслів в умовному способі не виділяються!

Відтінки значень умовного способу:

Якби ти прийшла раніше, ми зробили б все до терміну. (умова, можлива дія)

Я б зараз із задоволенням з’їла морозиво. (бажаність)

Як би гроза не почалася… (побоювання, сумнів)

4. Дієслова в наказовому способі

Значення форм наказового способу:

1. Наказ: стій на місці! (увага: стояти! — це не наказовий спосіб, а невизначена форма дієслова)

2. Прохання: приходь до нас частіше.

3. Просте спонукання послухайте уважно, що я вам зараз скажу.

4. Дозвіл, дозвіл: ну, гаразд, сходи погуляй.

5. Застереження: дивись, не позіхай, а то все пропустиш!

6. Благання: помилуй!

7. Іронічне спонукання: тримай кишеню ширше!

Освіта форм наказового способу:

Суфікс і + (ті): приходь, приходьте, вчися, вчіться

— нехай (нехай), так, давайте + форма теперішнього/майбутнього часу: давайте подивимося, хай живе, нехай приходить.

Дієслово в наказовому способі змінюється по числах і по особам і не змінюється за часами і пологами.

Зверніть увагу!

Ховайтеся

Ховайте

Відріжте

Їжте

М’який знак перед — ті зберігається!

Список літератури

  1. російська мова. 6 клас / баранов м.т. Та ін. — м.: просвітництво, 2008.
  2. бабайцева в. В., чеснокова л. Д. Російська мова. Теорія. 5-9 кл. — м: дрофа, 2008.
  3. російська мова. 6 кл. / под ред. М. М. Розумовської, п. А. Леканта. — м: дрофа, 2010.
  1. edu.glavsprav.ru ().
  2. gramma.ru ().

1. Згрупуйте дієслова за нахилами:

Скажіть, сказав би, викиньте, попросив би, кину, попрацював, попрацюй, одужую, бачу, їхав би, лечу, буду крокувати, розсіяв, дихай, схудни-ка, прилягу, ляж.

2. Як змінити спосіб дієслів, не змінюючи жодної літери?

Ходіть, тримайте, носіть, зупиніть.

3. Утворіть наказовий спосіб дієслів:

Вилазити, їхати, лягти.

4. У назві якої старовинної дитячої іграшки наказовий спосіб дієслова пишеться разом з часткою-ка ?

5. Наведіть приклади вживання умовного способу в значенні наказового.

Тема про способи дієслова-одна з найбільш нескладних граматичних категорій, яка засвоюється швидко і легко. Перешкодити можуть лише труднощі незвичайного і непередбачуваного характеру рідної мови. З одного боку, здається, що все зрозуміло, а з іншого, при зустрічі з конкретним завданням можна «впасти в ступор».

Що таке дієслівний спосіб, звідки взялося і навіщо потрібно?

Сам термін і необхідність позначення його виникла ще в середніх століттях. Витоки появи йдуть з грецького словника і латині, де це слово звучить приблизно однаково: enkliss і inclinatio. На русі в структуру слов’янських мов поняття спосіб ввів мелетій смотрицький ще в 16-17-і століття.

Кількість видів нахилів було далеко не три, як зараз це вважається нормою. Хтось стверджував, що його не існує, а хтось виділяв навіть невизначені, потенційні, недійсні способи і ще стільки ж. Невизначеним нахилом вважався інфінітив дієслова. Недійсним-вживання поєднання слів» мало не зловив», наприклад. І, потенційне: «не скажу, що…». У сучасній граматичній енциклопедії збереглося навіть волюнтативний спосіб. Це вживання дієслова досконалого виду в майбутньому часі в союзі з часткою»як». Наприклад: «а він як трісне!». На щастя, знати і розуміти слід тільки три основних.

Функція способу полягає у визначенні характеру зв’язку дії (її наявності або відсутності) з особою або ж предметом. Тобто ця категорія оцінює реальний зв’язок між якоюсь дією і тим, хто його здійснює, або збирається, і чи відбувається воно взагалі. Щоб краще зрозуміти сенс цих слів, треба розглянути всі відмінності форм і відповідних нюансів.

Як розрізняються форми дієслівних нахилів?

Щоб відповісти на питання як визначити спосіб дієслова, треба чітко знати всі три його форми.

Не відрізняється великою складністю. Тут треба всього лише знати про наступне:

  • дане спосіб свідчить про реально сталася дійсності, що розрізняється за часом.
  • про досконалому і недосконалому вигляді треба знати наступне: у недосконалого виду є всі тимчасові форми, включаючи минуле, теперішній час і майбутнє складне. Наприклад, ловив-ловлю — буду ловити. А у досконалого виду є тільки минуле з майбутнім простим, наприклад, зловив-зловить.
  • слід пам’ятати про здатність дієслів минулого часу змінюватися по числах, причому в однині можуть змінювати рід. Приклад: втекли (мн. Ч.), втік (од.ч. М.р.), втекла (од. Ч. Ж. Р.), втекло (од. Ч. Пор. Р.)
  • червоною ганчіркою в очі повинен світити суфікс-л — від форми минулого часу. Адже він приєднується відразу до основи слова і після нього йде родове, нульове (у м.р.) або числове закінчення. Приклад: переможи-л, переможи-л-а, переможи-л-і.

Якщо в дієслові його основа має кінцеву букву приголосну, є суфікс-ну-або-чь -, то вони змінюються або видаляються. Наприклад, винести-виніс, вилізти – виліз; спорудити – спорудив – спорудив-л-а; прилягти – приляжуть – приляже.

Легко помітити саме цю форму способу по тому, що вже реально сталося, зараз йде або планується зробити в майбутньому точно.Адже недарма саме слово» виразне «має корінь»дійсність».

Відео про способи дієслів тут можливо також пару нюансів:

  • виразний спосіб дієслова можна сплутати з наказовим, коли збігається дієслово в 1 особі множини.
  • розрізняються закінчення у дієслів в виявному (і. Н.) і наказовому способі (п. Н.). В і. Н.- закінчення — ете –або — ите –в 1 особі множини залежить від відмінювання , в п. Н. Практично завжди-ите -. Порівняння: якщо виберете (1 відмінювання, 2 особа) чебака – клюне щука або окунь. Виберіть (п. Н.) саме цього живця, не пошкодуєте! у першому випадку в і. Н. Обов’язково в реченні є умова, при якому має відбутися дія. Відмінювання враховується, а по-другому випадку – ні.

Для прикладу буде наведено маленький текст.

Уривок з циклу оповідань про черв’ячка пашку

У тексті вжиті дієслова минулого часу. Це дієслово досконалого виду: настало, виявився, завис, потрапив, не знав, зіщулився, погладшав, не жував, поклали, прогудів, потрапили; і недосконалого виду – не жував.

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

Головна ознака минулого часу-це суфікс -л -. Це треба зарубати на носі.

Дієслова теперішнього часу недосконалого виду: пробиває, не підозрює, чекає, не хоче, насолоджується, зачіпає. Тут ознакою буде закінчення-ет 3 особи однини. (закінчення ставляться і згідно відмінювання).

Майбутнім часом позначені слова: буде рибалити (майбутнє складне), з’явиться і досліджуємо (майбутнє просте).

У контексті останнього речення словосполучення «досліджуємо місце» говоритиме саме про виразний спосіб, хоча за значенням може здатися, що це наказове. Тут слід бути обережними, так як тут йде констатація факту майбутнього, а не спонукання до боротьби.

Як не помилитися з виявленням умовного способу?

По-перше, сама назва – умовний спосіб дієслова говорить про якусь обов’язкову умову, при якому має щось статися, але цього ще не було, або про бажання здійснення чого-небудь. По-друге, його нерідко називають як умовний спосіб дієслова. А по-третє, тут головним моментом буде дієслово минулого часу з часткою б або б, яка завжди пишеться окремо з дієсловами. Вона може стояти в будь-якому місці пропозиції. Дієслова в цьому способі можуть змінюватися тільки по числах і пологах в однині, втім, як і звичайний дієслово минулого часу.

Розглянемо приклад з різним місцем розташування частинок б / б:

…поки пашка лежав в коробочці на полиці холодильника він все мріяв: «якщо б я був сильним, розірвав би цю ємність і втік з друзями! ех! порвати б ці дірочки на кришці і втекти!»– — з тугою думав черв’ячок, « » придумати мені такий собі хороший план би, щоб втекти звідси!».

Як відрізнити наказовий спосіб від інших?

Наказовий спосіб дієслова може виражати такі спонукальні емоції, як наказ, прохання, заборона, рада, пропозиція або команда. Час у нього повністю відсутній. Тут форми наказового способу дієслів залежать від особи, числа і вказівних слів.

  • у першій особі-зазвичай висловлюється пропозиція зробити що-небудь всім разом, і починатися воно може зі слова «давайте».
  • у другій особі однини головну роль грає 0-виття суфікс або-і-. У множині до дієслова приєднується закінчення-ті.
  • у третьому-часто зустрічаються слова:» нехай, так, нехай » в поєднанні з дієсловом майбутньому часу.

Важливо розрізняти один нюанс: форми 2-ого особи множини виглядають наступним чином:

Наказовий спосіб: виберіть, постеліть

Виявний спосіб: виберете (i спр.), постеліть (ii спр.)

Який спосіб у дієслова був. Спосіб дієслово

На прикладі того ж оповідання розглянемо як це виглядає на практиці:

… «давайте влаштуємо втечу!»- закричав друг пашки черв’як базіка. «не треба! не біжіть поки ми в холоді! має бути тепло навколо, щоб відчувати запах землі рідної!»— але його ніхто не чув, бо почалася паніка. Один порвав дірочку в кришечці, інший вистрибнув і впав на нижню полицю холодильника. Всім холодно і страшно, але бігти приготувалися всі: підлізли ближче до кришки. Але тут захарич згадав про них і відніс баночку в город, не підозрюючи про те, що черв’ячки не такі прості, як здається. І це було їхнє щастя. «вперед! повземо до свободи!»,- пропищав пашка, — » не забудьте мене!». Дідусь був розсерджений, втративши 50 вгодованих черв’яків, але пашки і його рідних і слід прохолов.

А ви пам’ятаєте способи дієслів в російській мові? чи допомогла ця стаття вам освіжити пам’ять або дізнатися щось нове? поділіться своєю думкою в

Спосіб тісно пов’язаний з поняттям модальності. Різні модальні значення (можливості, повинності, бажання, емоційної оцінки і т.д.) по-різному виражаються в мовах світу. Так, ці значення часто передаються за допомогою окремих слів-модальних дієслів, прислівників, прикметників , тобто лексичними засобами: я хочу, щоб він скоріше повернувся. з іншого боку, ті ж значення можуть виражатися за допомогою спеціальних морфем, які регулярно приєднуються до дієслова, тобто. За допомогою граматичних засобів: повернувся б він скоріше ! модальні значення, які виражаються граматичними засобами, і називають нахиленнями.

Отже, вживаючи дієслово у формі того чи іншого способу, мовець має можливість висловити своє ставлення до ситуації, що позначається дієсловом, або оцінити її. Наприклад, він може повідомити про те, чи є вона бажаною для нього, засмучує його або дивує. Він може оцінити ймовірність здійснення цієї ситуації, визначити її статус по відношенню до дійсності або вказати на джерело свого знання про неї.

«нейтральний» спосіб, за допомогою якого мовець зображує ситуацію як реальну, не повідомляючи ніяких своїх оцінок, називають виразним, або індикативним. всі інші способи називаються непрямими, або неіндикативними.

Набір нахилів в мовах світу сильно варіюється. Бувають мови, в яких нахилів немає взагалі, а є такі, які розрізняють більше десятка нахилів.

Російська мова не дуже багатий в цьому відношенні. У ньому є всього три способи: виявне, умовне і наказове. Виявний спосіб в російській, як і в більшості інших мов, не має ніякого спеціального морфологічного показника – немає таких суфіксів або приставок, які позначали б виявний спосіб. Відмінною особливістю російського виразного способу є те, що тільки в ньому розрізняються часи. Ні умовний, ні наказовий способу не протиставляють форм справжнього/минулого / майбутнього. Тому можна сказати, що, хоча російське виявне спосіб не має свого власного морфологічного показника, але виражається за допомогою тих морфем, які позначають даний, минулий і майбутній час.

Отже, російські непрямі способи не мають часових форм. Ця обставина неважко пояснити. Умовний спосіб позначає ірреальну ситуацію, тобто таку, яка ніколи не мала місця в дійсності. Ця ситуація існує лише в уяві людини і, тим самим, поза реального часу. Проте в багатьох мовах умовний спосіб (як правило, воно має інші назви) все-таки може мати різні тимчасові форми; так відбувається, наприклад, в англійській. Навпаки, наказовий спосіб, або імператив, не має часових форм і в інших мовах світу (про імператив майбутнього часу см.імператив). У наказовому способі спочатку закладена ідея майбутнього часу, оскільки спонукальне висловлювання може бути вимовлено тільки по відношенню до дії, яке ще не реалізовано.

Російське умовний спосіб утворюється поєднанням форми дієслова в минулому часі з часткою б (б ). Оскільки форма минулого часу в складі умовного способу тут втрачає своє тимчасове значення, іноді її називають «форма на-л» (історично це форма причастя минулого часу). Особливістю умовного способу є те, що воно утворюється за допомогою частки, що для російської мови не характерно (справа в тому, що ця частка сходить до форми дієслова бути ).

Умовний спосіб вживається, по-перше, в складі умовних пропозицій, причому як в його головній частині, так і в залежній. Якщо пропозиція відноситься до плану минулого, то умовний спосіб позначає такий стан справ, про яке відомо, що воно не існувало в дійсності (таку умову називають контрфактичним). Наприклад: якби ми вчора встали рано , то всі гриби дісталися б нам. Якщо умовне речення відноситься до майбутнього, то

Сталкер 600 що входить в комплект. Досвід володіння сигналізаціями сталкер (stalker)

Сигналізація сталкер 600 отримала визнання серед співвітчизників, так як незалежно від конструктивних особливостей авто, дозволить забезпечити ефективний захист від угону. Як стверджують самі розробники, систему можна встановити на будь-яку марку і модель машини.

[ приховати ]

Опис

Автосигналізації stalker 600 light, light3, lan3 та інші версії випускаються в санкт-петербурзі, виробництвом займається бренд magic systems. Виробник впровадив в роботу охоронного комплексу діалоговий код, наявність якого дозволяє запобігти електронний злом. передача коду здійснюється між пейджером сигналізації і процесорними пристроями, які монтуються в машині. Відповідно до посібника із застосування він подається у вигляді змінюється кодового значення. Алгоритм передачі даних відсутній, що не дозволить злочинцям визначити його і зламати комплекс.

Комплектація

Комплект нової сигналізації сталкер lan для авто:

  1. процесорний блок. Цей девайс оснащується декількома додатковими пристроями. Блок розпізнає мітку, його правильна робота дозволяє прописати нові пульти, виконати автозапуск двигуна по температурі і т.д.
  2. основний пейджер, обладнаний екраном. Цей девайс дозволяє здійснити настройку охоронного комплексу. Використовується для управління.
  3. запасний пейджер, не оснащений дисплеєм. Проте він має всі опції, як і головний брелок.
  4. спеціальний девайс для відтворення мовних команд. Цей пристрій можна назвати візитною карткою виробника, оскільки сама по собі система досить зручна і практична. Завдяки використанню мовних команд автовласник може дізнатися про стан машини і про те, що з нею відбувається. Якщо водій забуде замкнути дверні замки, багажник, збільшиться час прогріву мотора, спрацюють охоронні зони, то автовласника попередить про це система. Можна налаштувати систему так, щоб повідомлення відтворювалися чоловічим або жіночим голосом.
  5. перемикач. Його наявність дозволяє провести відключення охоронного комплексу, якщо ви не можете користуватися пейджером. Наприклад, коли пристрій втрачено або в ньому розрядився джерело живлення.
  6. також комплектація включає в себе дві спеціальні антирозбійні картки. За фактом застосовуватися може тільки одна з них, друга використовується в якості запасної. Цей елемент функціонує за принципом індикатора. Він повинен знаходитися в кишені автовласника. Коли водій з якоїсь причини відходить від заведеного двигуна машини, відбувається блокування силового агрегату. Наприклад, таке може трапитися в разі розбійного нападу на авто.

Повний комплект сталкер 600

характеристики і особливості

Технічні властивості «сигналки»:

  • частота, при якій здійснюється передача даних між елементами, становить 433,9 мгц, при цьому відхилення має бути не вище 2%;
  • величина напруги, від якого живиться охоронний комплекс — від 10 до 15 вольт, установка системи на вантажівки з 24-вольтової бортовою мережею не допускається;
  • температурний діапазон функціонування процесорного модуля становить від -45 до +80 градусів;
  • діапазон температури для роботи антиразбойных міток — від 0 до +40 градусів;
  • при активованому режимі захисту величина споживаного струму складе в районі 30 ма;
  • радіус дії сигналу в режимі прийому складе до 2500 метрів, це максимальний показник, якого можна досягти в умовах гарної видимості і відсутності перешкод;
  • при роботі в режимі подачі імпульсів радіус дії охоронного комплексу буде не більше 1300 метрів;
  • завдяки наявності двостороннього зв’язку можна програмувати запуск силового агрегату, тип трансмісії, якою обладнаний автомобіль, не грає ролі.

Особливості, що виділяють сигналізацію сталкер 600 серед інших охоронних комплексів:

  1. наявність lan-шини. Її використання забезпечує не тільки полегшений монтаж «сигналки», але і робить з неї повноцінний протиугінний комплекс. Завдяки lan-шині управління системою розподіляється серед декількома блокуючими пристроями. Коли один з девайсів стає непрацездатним, його замінюють інші модулі. Головна особливість шини полягає у вузькому діапазоні функціонування та ефективній протидії перешкодам. Навіть якщо у злочинців буде інформація щодо діапазону роботи шини, вони не зможуть здійснити перехоплення сигналу в результаті регулярно змінюється коду. При необхідності споживач зможе додатково підключити до шини допоміжні аксесуари, що дозволить збільшити стійкість до злому.
  2. наступна особливість-всі реле системи функціонують практично безшумно. При зломі злочинці часто виконують пошук елементів «сигналки» по звуку. У випадку зі сталкер 600 це неможливо.
  3. важливою особливістю є використання трьохосьового контролера переміщення. Датчик спрацьовує в разі нахилу, підйому автомобіля, а також його зсуву. Тобто пристрій фіксує будь-які зміни, що відбуваються в положенні машини. Використання цього датчика буде корисно в разі евакуації захищається об’єкта. Автовласник зможе своєчасно дізнатися про це.
  4. конструкція пейджера для управління сигналізацією включає в себе металеві компоненти. Це дозволяє забезпечити довговічність і стійкість пристрою до зовнішніх впливів.
  5. «сигналка» захищає практично всі зони в машині, включаючи багажний відсік, капот і люк.

Додатково до сигналізації сталкер 600 можна підключити gsm-маяк. При викраденні машини цей девайс повідомить автовласникові координати машини. Маячки можуть тривалий час функціонувати в автономному режимі.

Види

Моделі «сигналок», які можна знайти у продажу:

  1. stalker 600 lora. Це одна з останніх розробок компанії. Сучасна технологія передачі сигналів дозволяє попередити автовласника про небезпеки навіть при включенні глушилок, які знаходяться фізично біля машини. Для налаштування функцій охоронного комплексу можна скористатися смартфоном, підключившись до системи через бездротовий канал блютуз. Є функція іммобілайзера, що дозволяє зробити блокування двигуна при спробі викрадення. Функція вбудованого автозапуску забезпечить дистанційний старт двигуна машини по температурі або за часом. Радіус дії «сигналки» за містом може скласти до 14 кілометрів. Ця система обійдеться споживачеві приблизно в 18 тисяч рублів.
  2. сталкер 600 супер. Крім традиційних можливостей охоронного комплексу, система виконує пошук автомобіля за сигналами супутників глонасс і gps. В модуль gsm може бути встановлено дві сім-карти, а для моніторингу стану використовується спеціальний додаток на смартфоні. Крім антирозбійних міток, ця модель комплексу оснащується вбудованою батареєю і дозволяє підключити до процесорного блоку до восьми фотокамер. Для запобігання використовується контроль каналу зв’язку. За цей комплекс споживачеві доведеться віддати близько двадцяти тисяч рублів.
  3. сталкер 600 старт. Дана модель оснащується вбудованим інтерфейсом can, що дозволяє зробити її монтаж на будь-які сучасні машини. У автовласника є можливість контролю координат об’єкту, що охороняється завдяки наявності gsm-модуля, за допомогою цього пристрою можна управляти сигналізацією. В системі реалізована дворівнева авторизація, тобто спочатку «сигналка» відключається пейджером, а потім вона ідентифікує автовласника по мітці. Є опція вбудованого автозапуску, що дозволить провести дистанційний пуск мотора по команді або відповідно до різних умов, налаштованими заздалегідь автовласником. Допускається підключення обігрівальних пристроїв вебасто по цифровій шині. Спеціально для власників машин хендай і кіа в комплект входить безключовий обхідник блокіратора мотора. Вартість автосигналізації становить близько 12500 рублів.
  4. stalker 600 nbv. Система розроблена на основі модуля agent ms від сталкер, основна особливість полягає в наявності інтерфейсу кан. У комплектацію входить блок gsm і протирозбійні мітки, моніторинг за машиною можна проводити через офіційний сайт або додаток для мобільного девайса. З метою запобігання перехоплення сигналів використовується штатне блокування радіоканалів. Гнучкість налаштувань дозволить самостійно запрограмувати основні опції навіть недосвідченим автовласникам. Вартість комплексу становить близько 15500 рублів.
  5. модель 600 lan3. Сигналізація з двостороннім зв’язком характеризується великою функціональністю. За твердженням