Проникаюча гідроізоляція для бетону-особливості та способи нанесення. Аналіз проникаючої гідроізоляції для бетону-відгуки, плюси і мінуси, порівняння цін

88

Будівництво будь-якого будинку починається з фундаменту, якому необхідний захист від вологи і грунтових вод. Для цього проводять ряд заходів з гідроізоляції підстав будинків, із застосуванням всіляких рулонних покриттів, мастик, герметиків і т.д. Такі матеріали повинні служити надійним бар’єром від води.

Останнім часом все більшої популярності набирає так звана . Що це таке і які переваги вона має, буде розглянуто в цій статті.
Найбільш часто для захисту фундаменту від вологи застосовуються рулонні покриття або бітумні мастики, які вимагають певних знань і досвіду при монтажі. Невеликий брак при влаштуванні захисного бар’єру фундаменту на основі цих матеріалів може привести до серйозних наслідків. Волога буде проникати крізь стіни фундаменту, що призведе до передчасного руйнування бетону, зниження теплоізоляційних властивостей, постійної вогкості в підвалі або цокольному поверсі.

Традиційно гідроізоляцію роблять зовні стрічкового фундаменту, на етапі закладення будинку. Що ж робити, коли ваш будинок вже повністю побудований, а в підвальному приміщенні крізь бетонні стіни просочується вода.

Насамперед необхідно визначити причину протікання. Найбільш поширеними причинами є прорив водопровідної труби або погана гідроізоляційна захист. Якщо усунути текти в трубі досить просто, то зробити заново гідроізоляцію фундаменту дуже трудомістке і дороге заняття. Для цього доведеться відкопати весь будинок по периметру, осушити бетонну конструкцію, очистити від забруднень, знайти місце протікання після чого поставити латку. Правда через кілька років може виникнути нове місце протікання і весь процес доведеться повторювати заново.

Тому з’явилася гідроізоляція проникаючої дії для бетону і фундаменту , яку можна наносити зсередини, на відміну від традиційних матеріалів, що наносяться тільки зовні. Для цього не потрібно особливих навичок, а всю роботу можна зробити самостійно, без залучення найманих робітників.

Принцип дії проникаючої гідроізоляції

Не оброблені бетонні стіни фундаменту, не є серйозною перешкодою для води, тому при відсутності хорошого захисту вона рано чи пізно починає просочуватися в підвальні приміщення. Вода також може проникати крізь цементні шви між фундаментними блоками або крізь шви цегляної кладки. Про те що усунути ці протікання після побудови будинку проблематично написано трохи вище. У таких випадках оптимальним рішенням буде нанесення проникаючої гідроізоляції на бетон з внутрішньої або з житлової сторони приміщення.

даний матеріал представляє з себе суміш з високомарочного цементу з додаванням меленого кварцового піску і спеціальних добавок, які виконують основну функцію з гідроізоляції бетону.

Принцип дії проникаючої гідроізоляції наступний – при нанесенні суміші на стіни фундаменту або на бетонні поверхні, хімічно активні добавки починають проникати по капілярах, а при контакті з водою утворюють нерозчинні кристали заповнюють порожнечі, пори, мікротріщини. Завдяки чому бетонні конструкції стають водонепроникними, більш щільними, міцними і морозостійкими.

Якщо при захисті бетону, а зокрема фундаментів будівель від води полімерно-бітумними мастиками, рулонними або полімерними покриттями необхідна суха поверхня, то для проникаючої гідроізоляції навпаки потрібно щоб матеріал був добре зволожений тому за рахунок контакту з водою відбувається активне зростання кристалів в порах бетону.

Проникаючі склади можна наносити як зсередини так і зовні конструкції. Завдяки хімічним процесам властивість водонепроникності набуває сам бетон. Це принципова відмінність проникаючої гідроізоляції від інших видів.

Область застосування проникаючих складів

Гідроізоляція проникаючої дії завдяки своїм властивостям і простоті нанесення набула широкого поширення не тільки при зведенні будинків, а так само при влаштуванні басейнів, погребів, ванних кімнат, колодязів тобто для споруд схильних до активного впливу води.

Застосовувати її можна як зовні, так і всередині, на початку будівництва, так при подальшому ремонті тому вона практично незамінна при захисті стін і підлоги підвальних приміщень у вже побудованих будівель, де проблематично провести зовнішню гідроізоляцію.

У монолітному будівництві або при влаштуванні басейну, можна додати проникаючу гідроізоляцію в бетонну суміш завдяки чому застиглий бетон стане водонепроникним. Таким способом користуються при будівництві гребель, ємностей для нафтопродуктів, причалів, мостів, каналізаційних колекторів, насосних станцій і т. Д. Цей список можна продовжувати довго. Як видно застосування таких складів досить широке.

На жаль, багато хто до сих пір не знають про такий вид гідроізоляції і використовують різні покриття на основі бітуму. Мінусом бітумовмісних матеріалів є те, що при нанесенні їх знівечення вони не витримують тиск води тому перестають виконувати свою функцію. До того ж при зміщенні або усадці грунту, зовнішня традиційна бітумна захист може отримати механічні пошкодження, що призведе в непридатність всю систему гідроізоляції фундаменту.

Нанесення проникаючої гідроізоляції

1) перше що необхідно зробити це підготувати поверхню для нанесення проникаючої гідроізоляції. Зробити це можна механічним або хімічним способом. Незалежно від способу підготовки потрібно позбутися від висолів на поверхні бетону, які сильно перешкоджають проникненню складу вглиб конструкції.при механічному способі можна використовувати дриль або болгарку з жорсткою металевою щіткою.

більш просунутий спосіб-це використання водоструминних машин високого тиску, які досить швидко і ефективно позбавляють від висолів великі площі. При такій обробці необхідно використовувати захисний костюм і респіратор.

При хімічному способі використовують спеціальні склади, які наносяться на поверхню і розчиняють висоли на поверхні бетону.

З усіх способів підготовки найпростішим, ефективним і економічним є зачистка поверхні за допомогою болгарки або дрилі. Як правило, ці інструменти є у кожного, а купувати або брати в оренду водоструминні машини дорогувато, а часом і ніде. При хімічній обробці доведеться витратитися на реагенти, які коштують не дешево.

2) другим важливим етапом є насичення оброблюваної поверхні водою. Зробити це необхідно особливо ретельно, тому що від якості просочення залежить наскільки глибоко склад проникаючої гідроізоляції проникне в бетон. Необхідно щоб один квадратний метр поверхні ввібрав не менше 5 літрів води. Робити це потрібно в кілька заходів тобто. Обприскуємо поверхню за допомогою пульверизатора, чекаємо поки все вбереться і повторюємо процес заново.

3) завершальним етапом буде нанесення суміші на оброблювану поверхню. Зазвичай спосіб нанесення написаний на упаковці з проникаючою гідроізоляцією. Якщо такої інструкції немає, то нанесення складу відбувається в два етапи. Перший шар втирається за допомогою жорсткої губки або щітки, а наступний шар наноситься перпендикулярно попередньому шпателем або пензлем в залежності від консистенції. Так само існують рідкі суміші, які можуть наноситися за допомогою фарбопульта.

Приблизно через годину після нанесення фінішного шару, необхідно повторно зволожити поверхню бетону.

Якщо всі роботи виконані ретельно і з дотриманням всіх технологій, то бетон стає водонепроникним на глибину до 400 мм.підвищується міцність бетону, збільшується кількість циклів заморожування і відтавання.

Пристрій проникаючої гідроізоляції для цегляної кладки

Виникають ситуації, коли необхідно захистити від впливу вологи цегляні стіни. Але проникаюча гідроізоляція призначена для захисту матеріалів на основі цементно-піщаних складів, а вглиб цегли вона проникнути не в змозі. Що ж робити в цьому випадку?

для цього роблять так звану гідроізоляційну штукатурку. Влаштовується вона наступним чином:

— на цегляну кладку кріпиться штукатурна сітка з розміром осередку 50х50 мм, на відстані 15 мм від стіни;

— отштукатуривается поверхню за допомогою цементно-піщаної суміші. У цьому випадку не можна застосовувати штукатурки на основі гіпсу або вапна. Товщина штукатурного шару повинна бути більше 40 мм;

— через добу можна наносити склад проникаючої гідроізоляції.

В результаті цих дій утворюється захист від води, товщина якоїСтановить товщину штукатурного шару. Надійність гідроізоляції в даному випадку залежить від того, наскільки добре штукатурка зчеплена з цегляною кладкою.

Переваги проникаючої гідроізоляції

Підводячи підсумки перерахуємо головні переваги проникаючої гідроізоляції, які вигідно відрізняють її від традиційних матеріалів:

  • склад може наноситися з внутрішньої і зовнішньої сторони;
  • зберігається паропроникність конструкції;
  • легкість нанесення, не потрібно спеціальних знань;
  • можливість застосування у вже побудованих будівлях;
  • збільшується морозостійкість, довговічність і міцність бетонних конструкцій;
  • можна наносити на вологу поверхню;
  • екологічно безпечна, тому застосовується для влаштування плавальних басейнів і резервуарів з питною водою.

Зараз на ринку представлені матеріали різних виробників. Найбільш поширеними є пенетрон, лахта, xypex, drizoro, гідрохіт, антигідрон, кристалізол та ін. всі проникаючі склади трохи розрізняються своїми технічними характеристиками, способом нанесення і ціною. Тому перед покупкою краще проконсультуватися у фахівців різних виробників, щоб отримати більш достовірну інформацію.

Надійність будинку починається з фундаменту. У дощовий час волога неодмінно буде проникати в підвал будинку, а потім — через цементні шви — в приміщення. Чим краще захист основи від вологи і погодних факторів, тим довше простоїть будівлю.

Якщо заздалегідь при будівництві будинку не були вжиті заходи, то усунути проблему після допоможе проникаюча гідроізоляція бетону з внутрішньої частини житлового приміщення. Тому основний упор будівельники роблять на якісну гідроізоляцію. Останнім часом стала популярною проникаюча гідроізоляція.

Як це працює

Основну функцію по захисту стін від вологи виконують спеціальні добавки для сумішей високомарочного цементу і кварцового піску. Принцип дії полягає в наступному: після нанесення хімічні компоненти складу починають поширюватися по капілярах. А потім, стикаючись з водою, вони перетворюються в нерозчинні кристали, заповнюючи найбільш уразливі місця – мікротріщини, пори і т. П.

1<&порівняно з іншими способами гідроізоляції, наприклад, полімерно-рулонними мастиками, вона має вагомі переваги, зокрема:

  • підвищення ;
  • прокладка шару матеріалу безпосередньо в бетоні;
  • можлива обробка зовнішніх і внутрішніх поверхонь незалежно від тиску води.

Область застосування

Прискорити виникнення вологозахисних кристалів можна через нанесення гідроізолятора на вологу поверхню. Такий захист здатна протистояти рідинам, проникаючим ззовні. Саме тому її часто застосовують для реконструкції приміщень, в яких виконати гідроізоляцію іншим методом вже неможливо. Проникаючі гідроізолятори довели свою ефективність при зведенні житлових будинків та інших об’єктів, схильних до впливу високої вологості (колодязі, ванні, льохи).

Багато будівельників досі не обізнані про існування такого способу, вважаючи за краще мастики на основі бітуму. У них є істотний недолік — при нанесенні зсередини мастики нездатні протистояти воді, втрачаючи свою функцію. А будь-яка усадка грунту призводить до непридатності всього шару.

Незважаючи на свої позитивні характеристики, дія суміші в деяких випадках не має належного ефекту. Зокрема, це стосується стін з піноблоків та інших великопористих матеріалів і збірних фундаментів.

Алгоритм роботи

Тепер розглянемо докладніше методику нанесення проникаючої . Спочатку знадобиться підготовка поверхні під гідроізоляцію. Її можна виконати хімічними, механічними засобами або за допомогою водоструминних машин. Ключова мета працівника-викорінити висоли (наліт, який перешкоджає попаданню гідроізоляції вглиб бетону).

Способи нанесення

Хімічний спосіб має на увазі використання спеціальних розчинників. Механічна зчищення висолів проводиться ручним інструментом (дрилі або болгарки). Використання машин, що випускають струмінь води під напором – більш просунутий і швидкий спосіб ліквідації висолів на великій площі. Найбільш економним, але більш трудомістким вважається механічний метод. Хімічні реагенти коштують дорого, та й оренда водоструйок теж не завжди виправдана.

Нюанси і ефект

Далі слід особливо ретельно зволожити поверхню пульверизатором. Робити це потрібно терпляче, в кілька заходів до тих пір, поки кожен 1 м2 поверхні не вбере мінімум 5 л.води. Інтервал між повторами процедури ідентичний часу висихання бетону. Фінішний етап полягає в нанесенні самої суміші згідно наведеної інструкції на упаковці.

якщо інструкція відсутня, процес розбивають на два етапи. Спочатку суміш наноситься жорсткою щіткою або губкою. Після висихання перпендикулярними мазками наноситься ще один шар шпателем або пензлем. Приблизно через годину поверхню зволожують.

Ідеально виконана гідроізоляція на довгі роки позбавить вас від проблем, викликаних проникненням вологи. Крім цього бетон стає непроникним до дії води на глибину до 40 см.а кількість циклів стійкості до коливання температури зростає в кілька разів.

Використання для цегли

Дія проникаючої гідроізоляції розраховане для бетону, але іноді необхідно застосувати її для ізоляції цегляних стін. Тільки в даному випадку мова піде про спеціальну гідроізоляційної штукатурці. Зробити її майстру не складе особливих труднощів. Процедура проводиться в три етапи:

  • закріпіть штукатурну сітку (осередки 50х50 см) на цегляній кладці таким чином, щоб відстань від стіни не перевищувало 15 мм;
  • отштукатурьте її тільки піщано-цементною сумішшю. Товщина шару повинна бути не менше 40 мм. Власне, вона визначає глибину ізоляції;
  • через добу нанесіть проникаючу гідроізоляцію.

Виробники

Лідируючі позиції на ринку займають вітчизняні виробники – «пенетрон», «лахта», «кальматрон» та ін. Розглянемо особливості кожної з них.

Марки для первинної ізоляції

Виробник «пенетрон» відносить свою суміш до групи первинної гідроізоляції бетону. Принцип її дії спрямований на підвищення атмосферної стійкості бетону. Крім цього, зростає його корозійна стійкість. До складу входять пісок, цемент і активні добавки. Суха суміш розлучається в співвідношенні 2 частини води на 1 частину пенетрона. Термін служби заявлений як необмежений.

Марки кальматрон

Бетонна гідроізоляція «кальматрон» модифікує поверхню на молекулярному рівні. Завдяки цьому вологонепроникність поліпшується в кілька разів. Різновиди суміші успішно використовуються на всіх етапах будівництва – від закладки фундаменту до фінішної обробки. До її складу входять портландцемент, особливий гранульований пісок і запатентовані реагенти, які приймають на себе основний удар при контакті з водою.

Ступінь концентрації їх різна, що утворило три різновиди товару:

  • базовий варіант «кальматрон» для ізоляції споруд, в т. Ч. Мають безпосередній контакт з водою;
  • «кольматекс «відрізняється додаванням білого цементу для естетичності;
  • «кальматрон економ» — бюджетний варіант складу з тими ж властивостями. Може використовуватися як за прямим призначенням, так і в якості штукатурного складу по цеглі.

Комплексні продукти

Ще один виробник, який заслуговує на увагу – «пенетрат». Він пропонує не просто гідроізоляційний продукт, а цілий комплекс. Кожен елемент ланцюжка має власне призначення. Без одного з них стабільність дії захисту може порушитися. У лінійці комплексних продуктів наступні типи:

  • препарат «пенетрат» глибокого проникнення усуває просочування вологи через пори і мікротріщини поверхні бетону;
  • «пенетрат шов» герметизує шви, стики плит, тріщини в будівлях, через які може проникати волога;
  • «пенетрат аква стоп «встане на шляху фонтануючих течей, що виникають при поривах теплових і водопровідних комунікацій;
  • добавка в суміш «пенетрат мікс» підвищує морозостійкість, водонепроникність і міцність бетону;
  • «пенетрат ін’єкційний» стане в нагоді в разі відсічної гідроізоляції;
  • «пенетрат гідро » робить захист від вологи більш ефективною.

Активна хімія

Останній виробник, на який хотілося б звернути увагу – «кттрон». В його суміш входятьХімічно активні частинки. Поєднуючись з піском і цементом, вони створюють міцну основу, яка і захищає бетон. Механізм дії такий:

  • розчин вбирається в тіло промоченого бетону за рахунок зустрічної дифузії молекул компонентів і розчинника (води), що підштовхується осмотичним тиском. Максимальна глибина проникнення-близько 600 мм;
  • при контакті рідини з молекулами важких металів утворюються кристалогідрати. Вони служать щитом для органів дихання і тріщин бетону;
  • поверхневий натяг рідин не пропускає вологу і підвищує стійкість до випаровування.

Представлені марки і виробники проникаючих гідроізоляторів – лише мала частина широкого асортименту торгових точок.

Будівництво дерев’яного будинку включає захист його від згубного впливу вологи. Причому захистити потрібно не тільки стіни, фундамент і покрівлю, а й підлоги стелі і будь-які елементи. Проникаюча гідроізоляція бетону може зіграти не останню роль, особливо у весняний час паводків. Про те що таке проникаюча гідроізоляція бетону, як її використовують в дерев’яному житловому будівництві і які відгуки про існуючі складах звучать від користувачів дізнаємося прочитавши цю статтю.

Що таке проникаюча гідроізоляція

проникаюча гідроізоляція бетону або пенетрирование було винайдено в данії і прийшло до нас порівняно недавно. Перший склад називався вандекс і був випущений компанією vandex. Пізніше на основі цього винаходу з’являються канадський ксейплекс від компанії xypex, іспанський дрейзеро від drizoro, американський пенетрон від penetron.

Судячи з відгуків користувачів американський пенетрон глибокої дії є найкращим з усієї перерахованої лінійки. Він надійніше захищає бетон від розтріскувань і проникнення вологи. Але є великий мінус-пенетрон коштує дорого.

Наші компанії виробники вирішили цю проблему розробивши власні проникаючі склади глибокої дії: акватрон, лахта, корал, кальматрон, гідротекс, вессон і т.д. Серед найпопулярніших можна виділити лахта. За своїм складом лахта і пенетрон аналогічні, але ціна на вітчизняний склад нижче.

Відгуки про лахта в основному позитивні. Негативні пов’язані з неякісними підробками, або з роботою з складом у якого закінчився термін придатності. У деяких магазинах можна знайти склади глибокої дії лахта і пенетрон з хорошим терміном придатності, але зберігався склад не правильно. Від таких покупок складно підстрахуватися. Купуючи якісну проникаючу гідроізоляцію можна наділити бетон унікальними захисними властивостями.

Дія пенетрування

у дерев’яному будинку проникаючу гідроізоляцію використовують для захисту бетонних поверхонь фундаменту, стін підвалу і цокольного приміщення, гаража і колодязів.
Будь-яка бетонна конструкція має пористу структуру. У найдрібніші тріщини легко потрапляє волога, піднімаючись вона проникає в деревину. А говорити а взаємодії води і дерева говорити зайвий раз не варто.

Використання рулонних гідроізоляторів не дає тривалого ефекту. Відбувається відшарування і фундамент деформується і тріскається. А бітумні обмазувальні склади наносити трудомістко. 90% з них необхідно нагрівати і наносити швидко, так як застигання відбувається протягом декількох хвилин. Крім усього подібні заходи не безпечні.

Проникаюча гідроізоляція глибокої дії допомагає вирішити більшу частину проблем. Головне правильно підібрати склад і провести обробку комплексно. Основна дія проникаючих складів для бетону засноване на хімічній взаємодії вільного вапна (гідроксид кальцію) і капілярної водою всередині бетону. Завдяки реакції цих елементів утворюються гідросилікати і гідролюмінати які практично не розчиняються водою. Ці кристали утворюють міцний захист всередині структури бетонної конструкції і підсилюють текстуру матеріалу. Наносять гідроізоляцію простий пензликом або валиком, для спрощення можна скористатися краскопультом. Склад проникає в структуру бетонної стіни на 10-20 см.

Плюси і мінуси пенетрирующих покриттів

Для дерев’яного будинку пенетрирующии склади застосовую для захисту підвального приміщення, фундаменту, покрівлі. Але область використання складу практично безмежна, їм можна обробляти стіни,статеві лаги, кроквяну систему. Працювати з матеріалом можна всередині будинку і зовні. Позитивні відгуки про гідроізоляції пов’язані з її основними плюсами:

  1. гідроізоляція шаром в 10 см за 1-н прохід.
  2. загоєння мікротріщин на бетонній конструкції.
  3. морозостійкість бетонних конструкцій збільшується в 2-3 рази.
  4. стійкість до хімічних впливів.
  5. термін служби просочує захисту бетону більше 25 років.
  6. будова залишається паропроницемым, значить циркуляція кисню в дерев’яному будинку не порушується.
  7. можна наносити з внутрішньої і зовнішньої сторони будови при будь-якій температурі.

Згодом дія гідроізоляції стає тільки сильніше. А наносити можна на будь-яку поверхню, суху і вологу.
Негативні відгуки в основному про високу ціну матеріалу.

Особливості нанесення бетонної гідроізоляції

Наносити проникаючі емульсії на бетонну поверхню стін і підлоги підвалу необхідно наступними етапами:

Залежно від виду робіт можуть змінюватися заходи з гідроізоляції за допомогою проникаючих емульсій.

Ін’єкції для бетонної або цегляної частини будинку

будова з дерева, наприклад бурсовий будинок можуть будуватися на стовпчастому фундаменті. Його можна зібрати з червоної цегли. Раніше для гідроізроляції таких конструкцій проникаючий склад не застосовували, ситуація змінилася в останні 5 років. Аналогічно обробляють будь-яку цегляну кладку.
Проводять обробку двома способами:

  1. гідроізоляція проникаюча бетонна відсічна. З кроком в 25 см в кладці свердлять неглибокі отвори під кутом 45 °. У них спеціальним шприцом заженуть захисну емульсію.
  2. гідроізоляція»сорочка полога». Цегла зрубують частинами і обробляють деякі шви. Замість них наноситься штукатурка упереміш з проникаючим складом, зверху ще раз заганяють склад.

Важливо: всі роботи в цегляній частині фундаменту можна проводити тільки спеціальним приладом. Тому здійснюють роботи фахівці. Наносити склад на цегляний фундамент пензликом або валиком не ефективно.
Головне для робіт вибрати ефективний і якісний склад.

Лахта або пенетрон, плюси і мінуси

суміші лахта російського виробництва і пенетрон американського можна купити у вигляді сухого складу з сіруватим кольором. У складі є кварцовий пісок і спеціального цементу-портланд.
Застосовується лахта і пенетрон:

  1. для монтажу гідроізоляції відсічної.
  2. в кладку цегли і каменю.
  3. захист басейнів.
  4. для обробки підлоги стелі і стін фундаменту з бетону.

Виконує захисну функцію від: води, масел, лугу, кислоти, та інших рідких речовин. Лахта і пенетрон мають унікальну властивість: кристали утворюючи всередині фундаменту при попаданні вологи будуть збільшуватися, в сухому стан розмір не змінюється. Це дає можливість захисному шару підлаштовуватися під різну ступінь вологості. Глибина проникнення: лахта — 13 см, пенетрон-15 см.

Купити суміш можна в різних будівельних магазинах або в інтернеті. Продається вона вагою по 5, 10, 20 кг. Ціна на склади відрізняється на 200-500 р.

Плюси гідроізоляції лахта і пенетрон:

  1. не токсичні і не викликають алергічної реакції.
  2. переносять будь-який тиск води.
  3. підлаштовуються під структуру фундаменту і стають єдиним цілим.
  4. не перекривають доступ кисню крізь фундамент.
  5. при потрапляння в структуру підвищують морозостійкість і міцність фундаменту.
  6. можна використовувати в будь-якій кліматичній зоні.

Коментарів:

  • інструменти та матеріали
  • профілактична обробка
  • додаткові вказівки

Проникаюча гідроізоляція бетону заснована на властивостях матеріалу. Бетон має достатню міцність і відмінну довговічність. Старіння і руйнування бетонних конструкцій пов’язано з насиченням вологою їх пористої структури. Проникаючи до армування, вода призводить до корозії стрижнів, зниження їх перетину і несучої здатності.

Ще більш згубні наслідки тягне замерзання води в порах і капілярах монолітної поверхні. Розширюючись, вода руйнує бетон зсередини. Проникаюча гідроізоляція бетону заснована на здатності деяких хімічних речовин взаємодіяти з основою цементного сполучного, якою є силікати і алюмінати. В результаті цієї взаємодії випадають

Приклеить металл к дереву. Склеивание различных материалов: советы специалистов

Практически любой клей для металла, который можно найти в магазинах, обладает высокой прочностью. Чаще всего склеиваемая конструкция разрушается не внутри клеевого слоя, а на границах соединяемого металла. Таким образом, прочность в первую очередь зависит от подготовки поверхности.

Обычно покрытие загрязнено различными маслами, окалиной, остатками краски, следами коррозии. Устранить все это можно как химическим, так и механическим способом.

Перед тем как применить клей для металла, загрязненную поверхность обрабатывают растворами кислот или щелочей, а также специальными составами для и очистки. Действие кислоты или щелочи основано на том, что окислы быстрее разрушаются, чем основной материал. Очистка с помощью химических реагентов выполняется быстрее и обходится значительно дешевле, чем механическая обработка. К тому же на поверхности металла образуется стойкий слой, увеличивающий прочность и долговечность клеевого соединения.

Механическую зачистку поверхности также выполняют прежде чем нанести клей для металла.

В данном случае производят обработку с использованием абразивных материалов (металлических щеток, дробеструйных или наждачной бумаги). Получаемая поверхность становится более шероховатой, что повышает площадь взаимодействия клея и металла, следовательно, увеличивается прочность соединения.

Сегодня на рынке представлены различные клеи для металла, которые имеют свои характеристики и состав.

Одним из распространенных материалов является поливинилацетатный он позволяет работать с деревом, стеклом, металлом, кожей, тканями и др. Вещество наносят тонким слоем на предварительно обезжиренные поверхности, которые плотно сжимают. Схватывание клея происходит через 20 минут, полное высыхание наблюдается спустя сутки.

Востребован и такой известный клей для резины и металла, как «момент». Он также способен соединять дерево, керамику, пластик, войлок, жесткий поливинилхлорид и т.д. Данный материал отличается токсичностью и огнеопасен. С ним следует работать только в хорошо проветриваемых или открытых помещениях, подальше от источников огня.

Средство наносят тонким слоем на подготовленные поверхности, выдерживают в течение четверти часа, а затем сжимают соединяемые материалы на несколько секунд.

Практически все знают об который также позволяет соединять металл, стекло, древесину и другие материалы. Кроме этого, средство используют для заделывания трещин и отверстий, его можно применять как лаковое покрытие.

Данный клей для металла обладает масло- и водостойкостью, а также служит хорошим изолятором. Вещество токсично. При попадании на кожу, его необходимо сразу же смывать теплой водой с мылом. Средство нельзя использовать для склеивания пищевых изделий. Сам клей готовят с помощью входящих в комплект смолы и отвердителя в соотношении 10 к 1. После перемешивания в течение 10 минут, следует нанести раствор на поверхности тонким слоем, а затем их соединить. Частичная полимеризация раствора наступит через 4 часа, полное отвердевание происходит в течение суток.

виды клея. Каким клеем что приклеить

Уважаемые покупатели!

Мы торгуем клеями с 1992 года.если вам нуженклей для дома или для продажи в магазине, мы можем предложить огромный выбор самых разных клеёв и в различной расфасовке.

Существует множество типов клеёв. Как в них разобраться? каким клеем, что и как можно клеить? и какой клей подойдёт именно вам?

Надеемся, что данная статья поможет вам прояснить эти вопросы.

Клеи в тюбиках

Клеи в тюбиках, которые вы можете купить на нашем сайте, можно разделить на 5 больших категорий:

1. полиуретановые клеи

2. полихлоропреновые клеи

3. Резиновые клеи

4. супер клеи, или клеи на основе цианокрилата

5. Эпоксидные клеи

1. Полиуретановые клеи – это клеи на основе полиуретанового каучука с различными добавками.

Это универсальные клеи, обладающие прекрасной адгезией к очень широкому спектру материалов, среди которых: резина, кожа, ткани, поролон, дерево, мдф, пробка, бумага, картон, фарфор, керамика, стекло, пвх, полиуретан, оргстекло.

Не подходят для стиропора, полиэтилена и полипропилена. Не применяются для склеивания посуды, контактирующей с пищей.

Цвет полиуретановых клеев – прозрачный.

Свойства:

· прозрачный эластичный клеевой шов

· быстрое схватывание

· прочность, долговечность клеевого шва

· водо-, масло-, бензостойкость;

· термостойкость

· универсальность, широкий спектр применения

· клеевой шов сохраняет прочность при отрицательных температурах

· нагревание (термоактивация) при склейке значительно усиливает прочность клеевого шва.

«специалист» – профессиональный прозрачный полиуретановый клей для особо ответственных креплений. Склеивает любые виды натуральной и синтетической кожи, ткани, войлок, резину, дерево, пластик, полиуретан. Подходит для металла, дерева, керамики, картона, бумаги, поролона, большинства пластмасс в любом сочетании (кроме полиэтилена и полипропилена).

Специалисты по изготовлению мебели применяют его для высококачественного приклеивания мебельной кромки. Для большей прочности клеевой шов прогревают с помощью фена.

«десмоколл» (харьков), «топ-топ », «скороход» – профессиональные специальные обувные клей клеи для изготовления и ремонта обуви. Также подходят для изделий из натуральной и искусственной кожи, замши, нубука, меха, полиуретана, жесткого и мягкого пвх, различных резин и каучуков, тканей.

«кросс» – также полиуретановый специальный обувной клей с повышенной эластичностью шва, подходит для ремонта кроссовок.

«момент кристалл» – известный универсальный прозрачный клей. Популярен среди любителей рукоделия (скрапбукинга, изготовление открыток, цветов, и т.д.), студентов-архитекторов, а также дизайнеров. Выпускается в двух объёмах – 30 мл и 125 мл.

«момент гель» . Кроме всех преимуществ полиуретанового прозрачного клея, обладает отличительной особенностью – густой, не растекается. Удобно использовать на вертикальных и пористых поверхностях.

«глобус» – универсальный прозрачный полиуретановый клей для гладких поверхностей. Для быстрого и качественного склеивания изделий из металлов, пластмасс, дерева, кожгалантереи, резины, керамики, стекла в любом сочетании.

«лодка пвх» – для ремонта лодок из пвх, разнообразных надувных изделий, тентов, детских бассейнов, надувных игрушек, мячей и т.п.

Клей-раствор «десмоколл» (киев) – универсальный прозрачный клей для склейки полимерных материалов: полиуретан, пвх, теп, а также для натуральной и искусственной кожи, резины и ткани.

Клей профессионал мккд металл-кожа-керамика-дерево

Предназначен для склеивания между собой и наклеивания на любую поверхность большинства материалов. Применяется для ремонта обуви в т.ч. И подошв, при ламинировании поверхностей из большинства материалов полимерами. Прозрачный, водостойкий, долговечный.

Клей профессионал полиуретановый для пвх ткани

Предназначен для ремонта лодок из ткани пвх, батутов, тентов изделий из пвх ткани и пленки, работающих на открытом воздухе, в морской и пресной воде. Водостойкий, термостойкий, устойчивый к воздействию солнечных лучей.

2. полихлоропреновые клеи на основе неопренового , или полихлоропренового каучука (что одно и то же). Это универсальные клеи для ответственных соединений. Обладают хорошей адгезией практически ко всем материалам: металлу, резине, дереву, шпону, мдф, камню, паркету, плитке, керамике, стеклу, и многим другим.

Цвет полихлоропреновых клеёв – желтовато-коричневый.

По области применения полихлоропреновые клеи делятся на две группы:

2.1. для жесткой склейки (жесткий клеевой шов);

2.2. для гибкой склейки (гибкий, эластичный клеевой шов).

2.1. Полихлоропреновые (неопреновые) клеи для жесткого клеевого шва – это клеи со сравнительно короткими молекулярными цепочками, клеевой шов этих клеёв – достаточно жесткий, прочный. Клеи обладают хорошей адгезией к металлам, стеклу, дереву, камню.

В основном используются для крепления к жестким поверхностям, к металлу (в т.ч. Окрашенному), дереву, бетону, кирпичу, оштукатуренным поверхностям) таких материалов,