Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

82

Для багатьох дачників початок сезону починається з кінця квітня-початку травня з посадки різних рослин і культур. Актуальне питання для більшості людей, що потрібно зробити при посадці і вирощуванні картоплі, щоб збільшити кількість врожаю? відомий за старих часів спосіб, знову стає популярним-це посадка картоплі під солому . Ті овочівники, які на практиці застосували цей метод, відзначають його перевагу. Розповідають про його плюси. По-перше, це простота і економічність, а по-друге, це висока продуктивність даного способу. Доведено, що мульча з соломи створює особливий клімат, який підвищує родючість грунту. Відповідно, збільшується кількість врожаю. Під соломою-відмінний варіант для дачників, який займає не багато часу і сил.

переваги та недоліки способу

Прості дачники і овочівники почали активно цікавитися методом вирощування картоплі під соломою, так як багато хто хоче утримувати город без клопоту . Але через те, що цей спосіб для них новий, то не всі наважуються втілити цю ідею на своїй ділянці.

Щоб без сумніву користуватися новим способом вирощування бульбоплода, потрібно бути в курсі його плюсів і мінусів.

Спочатку розглянемо переваги посадки картоплі під соломою:

Рада! після збору врожаю, солому можна не прибирати, а перекопати її на земельній ділянці. Тоді навесні вийде ще більш родючий грунт для вирощування овочів.

У способу вирощування картоплі є такі недоліки:

  1. не кожен городник може знайти і замовити потрібну кількість соломи або сіна. Робити заготовки самостійно надзвичайно ретельно і довго, так як для зберігання сіна потрібно окреме приміщення і сухі умови зберігання;
  2. якщо сонце потрапляє на бульби, де мало соломи – відбувається позеленіння картоплі;
  3. сіно або солома може стати притулком для дрібних гризунів. Вони завдають непоправної шкоди врожаю.

Варто подивитися відео, як правильно висаджувати картоплю під сіно або солому.

подивіться відео! картопля в сіні

підготовка бульб до посадки

Високоякісний матеріал для посадки в рази підвищує кількість і якість врожаю. Дуже важливо, перед тим, як садити картоплю під соломою, провести підготовчі роботи. Насамперед потрібно відсортувати бульби: відокремити цілі картоплини від пошкоджених.

Рада! для посадки під соломою найкраще використовувати бульби середнього розміру, як куряче яйце. Через брак таких, можна розділити великі картоплини навпіл.

За кілька днів до посадки бульбоплоди бажано виставити на сонці, щоб вони прогрілися – це забезпечує більш ранні сходи. Для отримання раннього врожаю варто прогрівати посівну картоплю протягом 3-4 тижнів. Якщо покласти бульби в ящики і посипати тирсою і торфом і залишити в теплому місці, то через 3 тижні це буде ідеальний посадковий матеріал. Для захисту картоплі від мікроорганізмів і різних шкідників перед висадкою треба посипати бульби деревною золою.

умови посадки

Перед висадкою бульб потрібно проконтролювати, щоб грунт був в міру пухкої і вологою. Добре буде, якщо висадити картоплю після дощу. Але якщо будуть сильні опади, то посадку краще відкласти на кілька днів. Нехай земля трохи підсохне.

Після зими грунт довго залишається вологим, тому навіть в жарку погоду верхній шар грунту можна лише трохи зволожити. Перед посадкою бульб варто подбати про достатню кількість сухої трави. Картопля варто щільно вкривати, але так, щоб бульби змогли легко прорости. Потрібно стежити за просіданням соломи і в потрібний час її додавати.

технологія посадки

Провести висадку картоплі дуже просто, так як можна на деяких заходах максимально заощадити час. Технологія посадки дуже проста:

Дозволяється зверху бульб посипати удобрену землю (грунт перемішана з перепрілим гноєм або золою). При жаркій погоді варто періодично поливати грядку.

збирання врожаю

У цього процесу суцільні плюси в порівнянні з традиційним методом, так як він дуже простий і економить час. Не потрібно застосовувати лопату і постійно знаходиться в зігнутому стані, вишукуючи картопля. Коли бадилля стане сухою, то за допомогою грабель необхідно зняти солому і зібрати коренеплоди.

Суху траву викидати не варто – її можна використовувати в наступному році, як добриво. Якщо під час посадки бульби були присипані землею, то в кінці сезону потрібно просто потягнути за бадилля і коренеплоди виявляться на поверхні. Тепер картоплю можна легко зібрати в відра, мішки або в ящики під солому.

Висновок

Сезон закінчився, і урожай вже зібраний. Дуже приємний той момент, що картопля під сіном виростає великим, рівним і чистим.

Звичайну картоплю виростити в грунті досить непросто і, як виявляється, не швидко. Восени потрібно удобрити землю, скопати її по осені і навесні, вирівняти, зробити лунки для посадки, закопати їх, полити, після поливу розпушити грунт, щоб уникнути появи скоринки, під час дозрівання картоплі потрібно неодноразово його підгорнути, і як тільки стебла рослини висохнуть, проводиться викопування. Таким чином, сьогодні вирощують картоплю .

У 19 столітті хлібороби наших регіонів вирощували картоплю під соломою та іншими матеріалами для укриття. Цей метод занадто простий і показує прекрасну ефективність. На сьогоднішній день відмінно використовують таку техніку, проводячи експерименти, коригуючи їх виходячи з умов вирощування. Даний спосіб надзвичайно спрощує вирощування картоплі.

Переваги використання соломи при вирощуванні картоплі:

  1. вирощуючи рослину під соломою, земля і бульби не перегріваються. Це важливий фактор, адже картопля перестає рости, якщо температура перевищує 22 градуси.
  2. під соломою зберігається і формується за рахунок конденсату вологість.
  3. солома не перешкоджає проникненню повітря.
  4. брак світла зупиняє ріст бур’янів.
  5. солома через пару років стає добривом грунту.

умови посадки картоплі під соломою:

  • пухкий грунт-вимагає обробки пропольником або плоскорізом, глибина розпушування — 5 см, ширина 10-15 см;
  • обов’язковий полив після посадки;
  • насипаючи солому, потрібно враховувати, що вона дає усадку вполовину. Якщо її буде недостатньо, земля буде сохнути. Якщо покласти соломи занадто багато, грунт погано прогріється, що стане перешкоджати росту рослини. При злежалася соломі відбувається погане надходження повітря.

кращий метод посадки картоплі

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

На вологій і пухкої землі слід розкласти на деякій відстані картопляні бульби, засипати їх соломою. Товщина шару повинна становити приблизно 30 см.як тільки картопляна бадилля висохне, солому прибирають і приступають до збору врожаю.

Можна зробити борозенки близько 10 см глибиною, в них укладаються картопляні бульби, і зліг засипаються вологою землею, а поверх насипається солома, товщиною приблизно 15 см. Картопля зійде швидше, оскільки земля краще прогріється.

Після того, як паростки досягли 5 см в висотку, між паростками лягає солома шаром в 15-20 см, при цьому дивіться, щоб не зламати паростки. Більше догляду не буде потрібно.

Сильний вітер може понести солом’яне покриття, отже, його злегка присипають землею. Вирощуючи картоплю під соломою, овоч поливати не потрібно. Солома захистить грунт від сонця, утримає вологу, а завдяки різниці температури вдень і вночі в землі з’явиться конденсат, тому грунт буде прохолодним і вологим це прекрасні умови для ефективного росту картоплі.

картопля під соломою вирощування відео

При такому способі вирощування є недолік-розмноження під соломою мишей. Можуть пошкодити картопляні бульби, як шкідник капустянка. дуже цікавий спосіб, який збільшить ваш урожай і допоможе легше впорається з супутніми проблемами.

Такий незвичайний метод посадки картоплі був відомий ще в 19 столітті, його застосовували в основному селяни для підвищення врожайності. Через століття спосіб знову набув популярності серед дачників. Правда, з часом він злегка модифікувався, тому що кожен намагався внести в нього щось своє, але від цього він не став менш ефективним.

Картопля під соломою — переваги

Метод має масу позитивних моментів, наприклад, тут не потрібно:

  • полоти;
  • підгортати;
  • рихлити;
  • поливати;
  • вести боротьбу з колорадським жуком.

Картопля під соломою-важливі моменти

Все що потрібно, це:

  1. солома або сіно;
  2. якісний посадковий матеріал.

Підготовка грядок

Підготовка грядок до посадки починається восени. Не обов’язково займатися перекопуванням, досить землю розпушити лопатою. Для цього лопатою знімається пласт землі товщиною всього 5 см. Після вноситься компост. Через два тижні землю знову необхідно розпушити.

Весняні роботи

Коли зійде сніг, землю під посадку необхідно розпушити. Бур’яни будуть з’являтися і за тиждень до посадки їх слід зрізати, розпушивши повторно грунт. Перед посадкою в землю вносяться торф і компост, розташовуються вони на поверхні грунту. Товщина шару не менше 10 см. Додатково можна всипати золу.

Посадка
Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

На посадку відбираються картоплини середнього розміру з хорошими і міцними паростками. Укладаємо бульби в лунки маленькими паростками вгору. Поливати їх не потрібно. Поверх укладається шар соломи таким чином, щоб лунка повністю закрилася.

Догляд

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Шар соломи не дає пробитися бур’янам назовні, тому в прополюванні гряди не потребують. Згодом солома буде осідати, тому її періодично додають. В іншому випадку під впливом світла плоди почнуть зеленіти.

Замінити сіно можна свіжоскошеною травою. Солома зберігає вологу, тому поливати саджанці немає необхідності. Виняток становить спекотне літо.

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Добрива

При даному способі посадки не потрібна ніяка спеціальна обробка рослини. А всі добрива (торф, компост) були внесені заздалегідь під час посадки. Цього цілком достатньо.

Прибирання-приємне заняття

Збирати урожай дуже приємно. Не потрібно возитися з лопатою. Досить підняти солому і вилучити звідти чисті бульби.
Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Плюси методу

Завдяки мульчі, в якості якої виступає солома, врожаї набагато багатшими. Крім цього мульча:

  1. насичує землю повітрям;
  2. грунт більш пухкий;
  3. солома виступає в якості добрива;
  4. грунт залишається вологою.

Мінуси методу

В будь-якій справі не обійтися без негативних моментів. Тут вони теж присутні:

  1. у соломі часто заводяться гризуни і слимаки;
  2. недостатня кількість соломи.

Але всі мінуси перекриваються відмінним урожаєм картоплі при невеликих витратах.

Кожен дачник мріє отримати максимальний урожай картоплі, приклавши мінімум витрат. Ми звикли проводити на картопляній плантації багато часу, прополюючи, підгортаючи і поливаючи посадки. Але ж колись для вирощування цієї культури застосовували дуже простий і дієвий метод-використання соломи.

Вирощування картоплі під соломою

Картоплю під соломою успішно вирощували багато років тому

150 років тому у селян не було можливості витрачати час на догляд за картопляними посадками. Традиційно цю культуру вирощували так: на розораній землі рівномірно розкладали бульби, а зверху вкривали їх шаром соломи товщиною в 20-50 см.використовували і інші залишки рослин, але саме солома зарекомендувала себе як найбільш підходящий матеріал.

Зараз вирощування картоплі під соломою повертається і стає популярним завдяки простоті, доступності та результативності методу. Такий спосіб не зажадає подальшої прополки і підгортання. Літні місяці можна залишити для інших справ, а в підсумку ви отримаєте гідний урожай.

Укриття картоплі соломою має масу переваг перед традиційним вирощуванням в землі:

  1. солома відмінно захищає грунт і все, що в ній знаходиться, від висихання. Вона зберігає вологу, і ваш картопля навіть в найспекотніші дні буде перебувати в прохолоді.
  2. при розкладанні солома виділяє вуглекислий газ. Як відомо, він дуже корисний для картоплі, і може виступати в якості добрива.
  3. солома, особливо розкладається-улюблене місце проживання черв’яків і мікроорганізмів, сприятливо впливають на грунт. Це, в свою чергу, благотворно позначиться на зростанні і розвитку бульб.
  4. комахи, що живуть в соломі-природні вороги колорадських жуків. Вам більше не доведеться обприскувати картоплю хімікатами, жуків буде набагато менше.
  5. бур’яни теж перестануть бути головним болем: їх паросткам складно пробитися до сонця крізь товстий шар соломи.

Зверніть увагу! у цього способу є і довгострокову перевагу. Регулярне використання соломи на ділянці допоможе вам підняти родючість грунту, а значить, підвищити врожайність картоплі через кілька років.

Вирощування картоплі під соломою застосовується для будь-якого регіону. наприклад, в середній смузі, де літо настає рано, і спекотні дні припадають на травень–червень. Саме в цей час картопля починає проростати і набирати силу. На такому етапі йому потрібні прохолода і вологість, а покриття з соломи забезпечить їх в повній мірі.

У південних регіонах з теплими зимами можна почати вирощування картоплі під соломою набагато раніше, ніж зазвичай, і вже на початку літа знімати урожай.

Примітно, що для такого методу вирощування підходять будь-які сорти картоплі. Вибір залежить від того, чи поспішаєте ви отримати урожай.

Правда, є і деякі недоліки методики. Якщо ви вирішите засіяти велику площу, то необхідну кількість соломи дістати буде важко. У тих місцях, де шар мульчі буде тонким, бульби картоплі можуть позеленіти. крім того, в соломі іноді заводяться миші, які нашкодять врожаю.

Покроковий опис процесу

  1. перш ніж приступити до посадки, розмітьте ділянку і розпушити грунт. Для цього скористайтеся сапкою або плоскорізом. Глибина розпушування повинна становити близько 5 см.не забувайте, що грунт повинна бути вологою. У разі необхідності полийте землю після посадки бульб. 1 розпушіть грунт, щоб підготувати її до посадки картоплі

  2. покладіть картоплю на підготовлену грядку в 1 ряд. Якщо сієте в 2 ряди, розкладайте бульби в шаховому порядку. 1 розкладіть картопляні бульби на підготовленому грунті

  3. для поліпшення росту можна присипати бульби землею, змішаної з добривом, перегноєм або торфом. Грунту має бути зовсім небагато. 1 присипте бульби картоплі землею, змішаної з добривами

  4. накрийте картоплю шаром соломи товщиною в 25 см.на цьому роботи практично закінчуються. Тільки з часом потрібно буде додати мульчі, якщо вона осяде. 1. Прикрийте картоплю соломою

Альтернативні способи посадки

Багато хто скаржиться на невдалий досвід вирощування картоплі під соломою. Тому фахівці і захоплені городники додали до класичного способу кілька своїх секретів.

Поєднання традиційної та природної агротехніки

Гребінь з грунту з боків лунки вбереже бульби від вимивання

Цей метод підійде тим, у кого недостатньо солом’яної мульчі для повноцінного покриття бульб.

  1. щоб отримати рання картопля, проростіть його приблизно за 3 тижні до того, як висаджувати. Для цього насіннєві бульби пересипте зволоженими тирсою, торфом або грунтом і помістіть в сонячне місце. Через 3 тижні у бульб сформуються повноцінні паростки і пучки коренів.
  2. склад грунту для посадки значення не має, так як ви не будете обробляти її занадто глибоко. Потрібно тільки виконати неглибокі лунки лопатою або сапкою.
  3. покладіть в лунки картопляні бульби і злегка присипте їх землею. Сформуйте гребінь з грунту шириною близько 20 см і висотою в 10 см.завдяки цьому бульби не позеленіють і не будуть вимиті з грунту при сильних зливах.
  4. з боків гребеня укладіть невеликий шар сухої соломи. Цього буде достатньо, щоб зберігати вологу і не дати більшій частині бур’янів пробитися до сонця. Солома повинна лежати рівномірним килимом.

Ще одне зауваження: грунт повинен бути добре прогрітою.

Метод валерії защітіной

Чергуйте грядки картоплі з іншими овочами

Ця молода жінка вже давно відома користувачам інтернету завдяки докладним описам вирощування плодоовочевих культур на власній дачній ділянці.

  • ширина кожної грядки, при вирощуванні за методом захисної, повинна становити 50 см, міжряддя — 70-80 см.вітаються змішані посадки: картопляні грядки поєднуються з посадками інших овочевих культур.
  • насіннєві бульби бажано пророщувати заздалегідь, наприклад, з січня, якщо ви плануєте висаджувати картоплю в кінці квітня–початку травня. Коли грунт на грядках прогріється, викладайте бульби прямо на неї. Зверху покладіть шар соломи.
  • в кінці червня-початку липня зробіть віялове разокучивание. Розкладіть кущ» промінчиками » по землі, не ламаючи гілки, і зверху присипте соломою або інший сухою травою так, щоб залишилися стирчати тільки верхівки стебел. На наступнийДень вони вже піднімуться.
  • прибирати урожай можна тоді, коли шкірка на бульбах почне грубіти.

Спосіб вирощування з одночасною заготівлею соломи

Чергуючи вирощування картоплі і зернових для соломи, ви підвищите якість грунту

Якщо дістати солому в потрібній кількості для вас важко, ви можете самостійно заготовити її у себе на ділянці:

  1. виберіть площу, на якій плануєте висаджувати картоплю, розділіть її умовно навпіл. Коли сніг розтане, і грунт прогріється, засійте одну половину вівсом, вікою або іншими злаковими. На другій половині посадіть картоплю традиційним способом. Ділянка не потрібно переорювати.
  2. виросли на першій половині ділянки культури залиште на зиму, не прибираючи. Наступної весни на цьому місці буде рівний шар полеглої соломи, яка і потрібна нам для подальшої роботи.
  3. не переорюючи і не скопуючи грунт, висаджуйте прямо в цю солому картоплю. Для цього зробіть маленькі поглиблення, покладіть в них бульби і присипте землею на 5 см.
  4. на другій половині, де минулого року була картопля, посійте злакові. До наступного року у вас знову буде готова солома.

Постійно чергуючи вирощування різних культур на двох половинах ділянки, ви поліпшите якість грунту, збільшите врожайність, і з кожним роком будете економити все більше часу, що йде на посадку картоплі.

Догляд за грядками

Вже через деякий час після посадки ви побачите міцні, здорові сходи картоплі. На цьому етапі потрібно укласти ще один шар соломи висотою в 15-20 см. Це потрібно, щоб збільшити кількість осілої мульчі.

Якщо ви хочете скористатися методом в .защітіной, проводите віялове мульчування приблизно раз в тиждень. Коли перші паростки з’являться з-під соломи, акуратно розсуньте їх і покладіть на середину куща залишки рослин, не пошкоджуючи стебел. Через тиждень бадилля знову вийде на поверхню, і вам потрібно буде знову підсипати солому і мульчу.

У міру зростання бадилля додавайте солому або мульчу

Завдяки цьому способу значно подовжуються підземні пагони, на яких зав’язуються бульби.

Якщо літо видалося занадто спекотним, час від часу поливайте посадки з картоплею. В інших випадках в цьому немає необхідності-солома відмінно зберігає вологу завдяки утворенню конденсату.

Щоб солома не розліталася при сильному вітрі, можна накрити її декількома дошками, гілками, покласти цеглу або злегка присипати землею.

Збір врожаю

Ця задача дуже проста в порівнянні з традиційним способом вирощування картоплі. Ви збережете масу часу, сил і здоров’я – про болі в спині після довгої роботи в городі можна забути. Коли бадилля підсохне, просто зніміть солому з грядки граблями і зберіть картоплю в відра і мішки.

Зверніть увагу, якого розміру можна виростити картоплю під соломою

Особлива принадність в тому, що бульби виходять рівними і гладкими, а головне – сухими, без налиплих грудок землі, звільняючи вас від зайвого клопоту з очищення врожаю. Не доведеться чекати, поки картопля підсохне на сонечку, щоб запроторити її в підвал.

Відео про вирощування картоплі під соломою — » город без клопоту»

Колись була популярна посадка картоплі під солому: город без клопоту виходив у селян, яким потрібно було стежити за багатьма іншими культурами. Але цей сільський простий спосіб після революції був забутий і тільки сьогодні знову починає набувати свою незаслужено забуту популярність.

Звичайно, картопля не вимагає настільки ретельного або томати, але все одно, його класичне вирощування пов’язане з багатьма городніми роботами. Землю потрібно зорати, потім викопати луки, потім внести добрива і посадити бульби. Причому, на посадці догляд не закінчується: потрібно полив, прополка і боротьба з колорадськими жуками.

А ось спосіб посадки картоплі під солому можна назвати для ледачих людей. Хоча, ми б сказали не для ледачих, а для практичних господарів: вільний час можна буде розподілити між іншими обов’язками. У чому суть способу посадки картоплі під солому розглянемо в цій статті.

Про переваги вирощування під соломою

Отже, потрібно буде знайти багато соломи або просто обрізків трави з городу. Також знадобляться бульби картоплі і час на висадку. Справа в тому, що після посадки про свою картоплю можна забути до самого моменту збору урожай: ні поливу, ні прополки, ні інших маніпуляцій не потрібно.

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Більш того, картоплю не потрібно буде копати, тому що, урожай очікує господарів прямо під соломою. Отже, в чому ж полягає суть методу.

Садимо картоплю під солому

Щоб зробити , город без клопоту потрібно підготувати. Орати землю не потрібно, просто береться підготовлена для висадки земля і зверху викладається на обрану ділянку рівними рядками. Зверху потрібно покласти підготовлені бульби картоплі і накрити їх шаром соломи. Мінімальний шар може бути 40 см, але відмінно, якщо вийде укласти солому на бульби шаром до 70 см.

У чому переваги укриття картоплі в соломі:

  • у суху погоду грунт під соломою буде зберігати достатню кількість вологи;
  • суха трава виділяє вуглекислий газ, який йде тільки на користь активному росту картоплі;
  • коли солома розкладається, то в ній діє велика кількість мікроорганізмів і навіть черв’яків. Завдяки їх роботі картопля отримати необхідні компоненти для свого росту і розвитку;

Якщо хочеться збільшити врожайність, то при посадці кожен бульба картоплі потрібно присипати родючою землею, змішаної з певною кількістю добрива. Щоб солома не розлетілася від сильного вітру, який можливий і навесні, і влітку, можна трохи присипати її грунтом після закінчення процесу посадки.

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Як збирати урожай

Це все. Присипали солому грунтом і про своє картоплі можна забути до самої осені, до моменту збору врожаю. Коли прийде цей день, беруться граблі і солома розгрібається, тепер можна збирати картоплю. Вона вийде смачною і розсипчастою і збереже всі позитивні характеристики сорту. Причому, бульби при вирощуванні таким способом, не потрібно буде очищати від землі: вони будуть чистими і красивими, зможуть довго зберігатися в такому вигляді.

Важливо! звичайно, якась частина колорадських жуків може оселитися і на картоплі, яка росте під соломою. Але суть в тому, що мікроорганізми і черв’яки, які знаходяться в розкладається соломі, будуть боротися з жуками.

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Де взяти стільки соломи

Начебто, у способу є одні суцільні плюси. Але, може виникнути один єдиний підводний камінь, пов’язаний з великою кількістю соломи, яка потрібна. Солому можна самостійно виростити, а потім використовувати її для вирощування власного врожаю картоплі.

Трава вирощується на ділянці, яка призначена для майбутньої картоплі. Як тільки зійде сніг, потрібно висадити овес, віку і горох, змішавши насіння ще до посадки. На другій половині можна традиційним способом висадити картоплю. Коли ж трава підросте, то потрібно буде прямо в цю солому висаджувати картоплю. А на тій половині ділянки, де картопля вирощувалася традиційним способом, потрібно буде знову посіяти овес, горох і так заготовити солому для майбутнього року.

Посадка овочів під солому город без клопоту. Город без клопоту: посадка картоплі під солому

Що стосується відгуків про посадку картоплі під солому, то вони позитивні. Не всі відразу можуть повірити в такий спосіб посадки і збору картоплі без прополки і іншої городньої мороки. Тому, на початку року виділяють тільки маленьку ділянку землі: для експерименту. Але, судячи з численних відгуків, можна не перестраховуватися двічі. Адже вже в цьому році ви можете просто і швидко отримати прекрасний урожай смачної картоплі.