Як поливати кімнатні рослини під час від’їзду?

50

Попросити сусідів

Перше, що спадає на думку, коли треба подбати про кімнатні рослини під час від’їзду, — це попросити сусідів. Здавалося б, очевидне рішення, адже в такому випадку сусіди зможуть доглянути не тільки за квітами, але і за будинком в цілому. Як ви, напевно, вже здогадалися, у цього рішення є тільки один мінус – ви віддаєте ключі чужим людям.

На жаль, я знаю чимало історій, коли навіть самі добропорядні сусіди, з якими ви прожили пліч-о-пліч роки і навіть десятиліття, отримавши ключі, раптом починали красти або пускали в квартиру сторонніх людей. Тому просити сусідів доглянути за кімнатними рослинами, варто тільки в разі абсолютної довіри до них.

Поставити горщики в воду

Якщо ви все-таки не зважилися довірити ключі від свого будинку сусідам, то найпростіший спосіб – це помістити горщики з рослинами в ємність з водою, наприклад, великий таз або ванну. Розмістити їх слід таким чином, щоб у воді перебувала лише нижня частина горщика.

Важливо! врахуйте, що подібний спосіб підходить перш за все для вологолюбних рослин, так як в грунт буде надходити зайва волога.

Ще один спосіб допомогти рослинам пережити ваш від’їзд-накрити їх «куполом», в ролі якого може виступити будь-яка відповідна прозора тара, наприклад, скляна банка або пластикова пляшка без горлечка. Завдяки такому нехитрому способу випаровується волога буде конденсуватися під «куполом» і стікати назад в горщик.

Зверніть увагу! краї «купола» не повинні виходити за межі горщика, так як в іншому випадку конденсується вода буде стікати за його межі.

Полив через «гніт «

Якщо рослини все-таки потребують поливу, але при цьому не люблять зайву вологу, то варто організувати, так званий, полив через»гніт». Для цього з бинта, вовняної нитки або вузької смуги тканини скручується «гніт» (або купується в садовому магазині), один кінець якого поміщається в горщик з рослиною, а інший в ємність з водою. Таким чином волога буде поступово переходити з ємності з водою в горщик з рослиною.

Рада. Врахуйте, що великі рослини можуть споживати багато води і одного «гніту» може бути недостатньо для поливу рослини.

Зволоження через тканину

В якості альтернативи «гніту» можна використовувати тканину, один кінець якої буде також поміщений в ємність з водою, а на іншій частині полотна будуть розташовані горщики з улюбленими рослинами. На мій погляд, цей варіант не найвдаліший, так як вода не буде розподілятися рівномірно по такій великій площі. Через це рослинам, що знаходяться на далекому кінці тканини, може не вистачати вологи. До того ж, якщо під тканиною і по її краях не підстелити непромокальний матеріал, то волога буде шкодити поверхні, на якій знаходиться рослина, наприклад, підлозі або столу.

Крапельний полив

Куди більш ефективний варіант з крапельним поливом. Для цього в кришці звичайної пластикової пляшки робиться невеликий отвір. Сама пляшка наповнюється водою і вставляється в грунт шийкою вниз так, щоб вода потрапляла в грунт через отвір.

У цього способу є тільки один мінус – дуже важко визначити, якого розміру має бути отвір, щоб з одного боку рослині вистачило вологи, а з іншого грунт не перетворилася б в болото.

Система автополиву

Але навіщо винаходити велосипед, коли на дворі xxi століття, а технології міцно вкоренилися в повсякденному житті? зараз купити і організувати систему автополиву абсолютно не важко, а вартість такого агрегату рідко перевищує кілька тисяч рублів. Тим більше, що продаються вони практично в будь-якому садовому магазині.

Звичайно, мова йде про досить простих системах, які подають в горщики воду один раз в певний інтервал часу, наприклад, один раз на добу. Існують і більш просунуті системи, якими, наприклад, можна управляти віддалено вручну, проте коштують вони істотно дорожче, але при цьому не сильно ефективніше.