Саморобна теплиця з профільної труби. Процес виготовлення і монтажу

60

Саморобна теплиця з профільної труби. Процес виготовлення і монтажу

Ламати не будувати і насамперед ми геройськи розібрали стару теплицю і підготували будівельний майданчик. На фото п’ятачок землі на якому нам належить зробити трудовий подвиг:

Півдня зайняла підготовка матеріалу. Розмічаємо майбутні дуги, приводимо їх до єдиного розміру.

Проганяємо через трубогиб всі труби 40х25х3 :

Ідея використовувати дерев’яний брус в якості фундаменту нам не подобається. Заливати бетонний як то перебір. Тому теплицю ми ставимо на цеглу і приварюємо з спеціальним опор — трубок, які залишилися від старої.

Виставляємо підставу. По довгій стороні йде труба 40x40x3, по ширині з метою зменшення ваги конструкції використовуємо профтрубу такого ж розміру як на дугах: 40х25х3 (див.фото).

Звіряємося з рівнем, перевіряємо перпендикулярність кутів, контролюємо по діагоналі через єгипетський трикутник 3:4:5 відомий ще з часів античності.

Расчехляем зварювальний і варимо горизонтальний і вертикальні шви. Підстава готова-пішла справа!

Складаємо навпіл гнуті труби, щоб отримати арки з потрібним кутом. Для цього розмічаємося:

Вирізаємо метал наступним чином:

Далі зводимо обидва кінці і прихоплює зварюванням.

Прийшов час найскладнішого і трудовитратного етапу. Потрібно рівно виставити і зафіксувати всі арки. Висоту арок дуже зручно контролювати за допомогою рулетки прямо на тільки що виготовленій підставі.

Намагаємося розставити їх таким чином, щоб вкластися в допустиму похибку і мінімізувати відхилення розмірів, які неминуче з’явилися після етапу роботи трубогибом. Використовуємо рівень і схил. Фіксуємо першу арку:

На цьому етапі ми вчинили наступним чином. Вибрали дві «еталонні» дуги і поставили їх з торців. Натягнули по 2-м вершинам шнур і інші виставляли згідно орієнтиру. Пошукайте в інтернеті метод групового підбору (селективна збірка) для складання машин і механізмів. Тут використовуємо аналогічний принцип. Якщо одна дуга» грає » вправо, то іншу підбираємо так, щоб відхилення було вліво.

Після того як закінчили з дугами, зварюємо поздовжні і поперечні ребра. Для перших тягнемо трос за рівнем. В процесі усуваємо похибки всієї конструкції-після цієї процедури каркас вашої теплиці повинен виглядати ідеально. Зробити це досить просто.

Один вставляє важіль між двох елементів і з усієї дурі тисне на дугу, геометрія якої невдала. Другий фіксує зварюванням з ребром жорсткості. Щоб зробити фото цього процесу рук не вистачило, але він повинен бути зрозумілий інтуїтивно.

Наступним кроком приварюємо куточки на коник. У нашому випадку можна було обійтися і без нього, але все ж вирішили зробити — так красивіше і буде зручніше обшивати.

Варимо ребра з торців. Виготовляємо двері і кватирки. Розміри дверного отвору визначили від балди на око. Ширину з запасом-так, щоб було зручно ходити з двома відрами. Висоту виходячи з зростання найвищого члена сім’ї, яким виявився автор цього безсмертного опусу.

Тепер наводимо марафет. Перевіряємо всі зварювальні шви, зачищаємо іржу, знежирюємо і фарбуємо. Фарба-банальна серебрянка. Отримуємо наступний результат:

Приварюємо петлі, вішаємо двері, кватирки, засувки, ручки та іншу фурнітуру. На фото вище можна розгледіти майбутню двері лежить горизонтально на бочці.

Креслення теплиць з розмірами. На що потрібно звернути увагу при проектуванні

Щоб правильно розрахувати, скільки буде потрібно матеріалу, спершу складають креслення теплиці з двосхилим дахом. Можна скопіювати креслення, представлений в інтернеті, а можна придумати свій варіант. Розробляючи свій проект будівництва, рекомендується розраховувати кількість матеріалу, спираючись на стандартну довжину профілів. Розміри теплиці вигідніше робити такими, щоб при нарізці залишалося якомога менше відходів.

Розробляючи креслення своєї теплиці, потрібно враховувати наступні нюанси:

  • розміри стандартних листів полікарбонату і їх розкрій;
  • збільшення матеріалу під дією спеки;
  • здатність витримувати можливі зовнішні навантаження;
  • краї листів полікарбонату повинні розміщуватися на опорах з профілю;
  • наявність ряду комплектуючих: перфоровані стрічки, термічні шайби, саморізи і т. Д.

У кресленнях не забудьте передбачити певну кількість з’єднань, щоб забезпечити надійне кріплення листів полікарбонату до каркасу і між собою. Отвори під саморізи повинні бути з урахуванням термічного розширення матеріалу. Якщо це не врахувати, то полікарбонат може покоробитися під дією високої температури влітку, а при морозі можливе розтріскування пластика.

Важливо також правильно розміщувати листи стільникового полікарбонату. Їх потрібно встановлювати так, щоб осередки розташовувалися вертикально, і конденсат безперешкодно стікав по каналах листа назовні.

Розбірна теплиця з профільної труби. Каркас теплиці з профільної труби-креслення і розрахунки

Робота в теплиці частіше протікає за принципом: я розігнувся подивитися, чи не розігнулася вона, щоб подивитися не розігнувся я. Тому важливо для полегшення і максимального комфорту праці правильно розрахувати висоту споруди. Оптимально, якщо людина встане в повний зріст + 300-400 мм.

Докладний креслення арочної споруди

Середня ергономічна висота арочної теплиці – 1,9-2,4 метра-це по суті радіус згину полікарбонатного листа. Згадуємо формулу довжини кола: l= π*d, де π – 3,14, d – діаметр = 2 радіусів.

Припустимо, висота теплиці з профтрубы – 2 м, тоді l (довжина кола) = 3,14*4 = 12,56 м. Нам потрібно половина цієї довжини — 12,56:2 = 6,28 м. Але це не раціонально при використанні обшивки з полікарбонату, виходить, що одного листа довжина якого 6,0 м не вистачить, доведеться доточувати невелику смугу, то ж зі стандартною довжиною профтрубы. Щоб уникнути зайвих витрат, необхідно зменшити висоту теплиці, раціонально якщо, н=1,85-1,9 м, при ширині споруди 3,7-3,8 м.

Схема теплиці з профільної труби, своїми руками таку конструкцію можна виготовити практично без відходів матеріалу

Для двосхилим покрівлі розрахунок висоти залежить від ухилу даху, для різних регіонів, в залежності від вітрової і снігової навантажень, зазвичай укіс становить 30-45о. Зручна висота прямої стіни – 1,7-2 метра до нижнього краю крокви. На прикладі прорахуємо загальну висоту теплиці з профільної труби до коника.

Припустимо, ухил двосхилим даху становить 30о, ширина теплиці 4 м. За теоремою піфагора: с2=а2 + в2, де с – гіпотенуза (довжина одного ската), а – катет (перпендикуляр від краю каркаса з профтруби до середини), в – катет (висота від коника до прямої стіни по перпендикуляру). У нашому випадку:а = 4: 2 = 2 метри. З геометрії: катет, що лежить навпроти кута в 30о, дорівнює половині гіпотенузи. Складаємо рівняння:

В=х, отже,

С=2х, звідси (2х)2= 22+х2, 4х2= 4+х2, 3х2= 4, х2 = 4:3, х = √1,33(3) = 1,154 м – це довжина гіпотенузи, значить, катет в = 0,58 м, звідси загальна висота теплиці з профтруби: 2+0,58=2,58 м.

Виготовлення теплиці з профільної труби, креслення стандартної двосхилим споруди

Відзначимо важливий нюанс, скат даху повинен на 100-300 мм бути довшим ніж сама теплиця, тому його довжина = 1,154+0,1(0,3) = 1,25-1,45 м-це необхідно врахувати при розкрої профільної труби для кроквяної системи теплиці.

Теплиця своїми руками. Види і етапи будівництва теплиць

На жаль, не вся територія росії сприяє вирощуванню власних овочів і фруктів протягом багатьох місяців. У більшості кліматичних зон країни дачний сезон вкрай нетривалий, в той час як багато людей прагнуть виростити на своїй ділянці якомога більше культур для подальшої їх заготівлі. У зв’язку з чим садівники і городники охоче використовують теплиці, за допомогою яких збільшується вегетаційний період, що дає можливість зняти урожай ранній і більш рясний. У ряді випадків при наявності грамотно побудованого парника власноруч вирощені культури можна вживати цілий рік.

Зрозуміло, для цих цілей необхідно враховувати ряд особливостей, про які ми детально поговоримо в даній статті.

Особливості

Побудована своїми руками теплиця завжди гріє душу садівника. Конструкція може бути самого різного розміру і форми, а саморобні теплиці нітрохи не гірше у використанні і функціональності. Пристрій легко можна подивитися на схемах і кресленнях, матеріали для виготовлення можуть бути різними. Найчастіше в якості каркаса використовується склопластикова арматура, зі знімним покриває матеріаломТакож не виникає-в основному, це поліетиленова плівка, скло або ж полікарбонат. З огляду на всі ці особливості, звести на ділянці подібну споруду можна за одні вихідні, і саморобні споруди нітрохи не поступаються за якістю придбаним в магазині.

Плюси і мінуси

Зручні саморобні парники користуються великою популярністю серед дачників. До безперечних плюсів можна віднести той факт, що зроблена самостійно теплиця на дачі обійдеться порівняно дешево. Бюджетна теплиця може бути зроблена з різних матеріалів, найголовніше – оснастити її відкривається дахом і подбати про якість освітлення для рослин. Говорячи про мінуси, зрозуміло, слід врахувати, що доведеться витратити час на вивчення видів і конструкцій, а також на ознайомлення з кресленнями і планами побудови на дачі.

Види

Теплиці проектуються з урахуванням ботанічних характеристик тих видів рослин, під потреби яких вибудовується парник. До них відносяться також кількість пропускається світла і температура всередині. Теплиця може бути як цілорічної, так і використовуваної в певний сезон. В цілому, всі види теплиць підходять для вирощування різноманітних культур – будь то китайська капуста або квіти.

При першому наближенні парники можна розділити на наступні категорії:

  • односхилі;
  • двосхилі;
  • каплевидні;
  • купольні;
  • багатокутні;
  • голландські.
  • у більшості випадків односхилі дахи використовуються при будівництві оранжерей або зимових садів, оскільки даний вид споруди має прохід. Як наслідок, входити в приміщення легко можна без оглядки на погодні умови. Даний вид теплиць найкраще встановлювати з південного боку житлового будинку.
  • парники з двосхилими дахами користуються величезною популярністю на території нашої країни і на даний момент є найбільш поширеною конструкцією.
  • каплевидний парник являє собою дуже міцну конструкцію, відмінно пропускає сонячне світло, не затримує на поверхні опади у вигляді снігу, проте його досить складно монтувати, тому такі теплиці рідко виготовляються самостійно.
  • купольна тепличка володіє ефектним зовнішнім виглядом і не вимагає великої витрати матеріалів, але головне її достоїнство полягає в тому, що в силу особливостей конструкції її можна встановлювати в районах з сейсмічною небезпекою. Головні завдання при будівництві – хороша герметизація і якісне утеплення.

Труба для теплиці. Труби пвх для зведення теплиці: плюси і мінуси

Труби з полівінілхлориду є відмінним і недорогим матеріалом, який застосовується для створення теплиць і парників різних форм і розмірів. Для того щоб побудувати їх, не потрібно великої кількості інструментів і спеціальних навичок, тому такий вид конструкції доступний навіть для дачників або власників приватних будинків з невеликим достатком.

Теплиця з труб пвх може бути виготовлена з покриттям з полікарбонату

Переваги матеріалу

Цей матеріал володіє великою кількістю переваг:

  • збірка і розбирання конструкції відбувається досить швидко;
  • конструкція в розібраному вигляді не займає багато місця;
  • споруда теплиці не вимагає наявності професійних навичок роботи з матеріалом;
  • невелика вага;
  • доступність матеріалів, невисока їх вартість;
  • висока ступінь міцності і стійкості готової конструкції;
  • тривалий термін служби (більше 10 років);
  • можливість створення теплиці будь-якої форми і розміру, монолітні конструкції;
  • стійкість до перепадів температури і вологи, утворенню корозії, розмноженню грибка і цвілі;
  • екологічність.

Недоліки пвх-труб і теплиць з них

Недоліків теплиць з труб пвх небагато, але вони все-таки є. Наприклад, при установці конструкції в регіонах, де переважають сильні вітри, вона може деформуватися. Поліетиленове покриття є недовговічним, а також володіє поганими теплоізоляційними властивостями, тому його доведеться міняти раз в кілька років або купувати більш дорогий матеріал, такий як полікарбонат. Взимку ж таку конструкцію використовувати в північних районах країни буде неможливо.

Існує кілька видів теплиць з пвх труб, які можна зробити своїми руками.

  1. арочні конструкції з поліетиленовим або полікарбонатним покриттям.

    Арочна теплиця з труб пвх може бути виготовлена з дерев’яною основою

  2. споруди з односхилим дахом, прибудовані до основної будівлі.

    Теплиця з труб пвх може бути прибудована до вашого будинку

  3. теплиці з двосхилим дахом з будь-яким типом покриття.

    Каркас теплиці з двосхилим дахом з труб пвх може нагадувати будинок

Великою популярністю користуються теплиці арочного типу, так як вони легко і швидко зводяться, швидко демонтуються при необхідності.

Теплиця з профільної труби 20х20. Види профілю для теплиці своїми руками з полікарбонату. Фото-приклади каркасів

Для складання каркасів теплиць і парників використовуються різні види матеріалів. Це може бути дерево, пластиковий або металевий профіль. Нерідко зустрічаються моделі, виконані з капелюшного профілю, профілю для гіпсокартону, алюмінієвого профілю. Кожен вид профільної труби володіє конкретними властивостями і застосування його обумовлюється режимом функціонування теплиці. Для більш легких варіантів сезонного використання цілком згодиться пластиковий або оцинкований профіль.

Каркас теплиці виконаний з оцинкованого профілю

У спорудах, що плануються використовуватися протягом усього року, зазвичай застосовують матеріал з високими показниками міцності, так як несуча конструкція повинна витримувати додаткові навантаження у вигляді тиску снігової шапки або сильних поривів вітру.

Популярність застосування профільної труби для зведення каркаса теплиці пояснюється такими властивостями:

  • завдяки ребрам жорсткості, труби мають хорошу опірність навантаженням і не деформуються під їх дією;
  • невисока вартість профілю;
  • мала вага;
  • правильно підібрана труба дозволяє споруджувати будь-які види конструкції каркаса;
  • простий процес монтажу;
  • висока міцність в будь-яких кліматичних умовах.

Профільна труба з металу забезпечує високу міцність і надійність конструкції

Розміри перетину профільної труби, застосовуваної в тій чи іншій конструкції, визначаються функціями, покладеними на профіль: чим міцніше повинен бути каркас, тим більший перетин використовується. У кресленнях теплиць з профільної труби з розмірами 2х6 м враховується перетин для рами обрешітки 20х40 мм, для зв’язки елементів конструкції — 20х20 мм.

Правильно підібрана труба дозволяє споруджувати будь-які види конструкції каркаса

Якщо обрана конструкція каркаса з профільної труби має напівкруглу форму, слід враховувати, що при вигині труби основне навантаження ляже на краї труби, при цьому середина профілю залишиться не схильна до деформації. У цьому сенсі, профільні труби з успіхом застосовують для арочних конструкцій. Питання лише в наявності спеціального пристрою для вигину труб (трубогибе). Слід зазначити, що при ручному вигині отримати геометрично вірну форму дуги досить складно.

Каркас теплиці з алюмінієвого профілю

Якщо ж у вас немає в наявність трубогиба, рекомендується зупинити вибір на прямокутному каркасі з двосхилим або односхилим дахом. Виконується такий каркас теплиці з профільної труби 20 * 20 своїми руками (креслення, фото готових конструкцій можна знайти на тематичних сайтах). Розрахунки, креслення і схеми каркасів допоможуть розрахувати необхідну кількість профілів і уникнути придбання зайвого матеріалу.

Профільні труби з успіхом застосовуються для арочних конструкцій

Розробляючи своїми руками креслення каркаса для теплиці з профільної труби, рекомендується брати в розрахунок стандартну довжину реалізованих профілів. Розміри теплиці підбираються так, щоб при нарізці необхідних відрізків залишалося якомога менше відходів.

Теплиця з профільної труби 40 20 своїми руками. Початковий етап створення парника з профільних труб – креслення і підбір матеріалу

Визначитися з точною кількістю необхідних матеріалів можна максимально точно, якщо попередньо прикинути в кресленнях розміри парника з профільної труби, а також врахувати самі параметри виробів, що випускаються.

Оптимально для створення несучої конструкції підійдуть профілі перетином 40×20 мм або 40×40 мм. Вони досить міцні і мають товщину стін в 2 мм і більше. У той же час, для стяжки по горизонталі можна застосовувати вироби зБільш тонкими стінками,порядку 1-1, 5 мм – цього буде достатньо.

Проект теплиці з профільної труби може передбачати кілька різновидів конфігурацій:

  • прибудована до головного будинку теплиця, покрівля якої має асиметричну овальну або односхилий форму;
  • окрему будову з дахом двосхилим форми;
  • парник з арочної конфігурацією.

При розрахунку кількості закуповуваних труб варто взяти до уваги мірну довжину трубопрокатів, доступних у продажу – вона становить 6,05 метрів.

Враховуючи дану величину, можна виготовити креслення теплиць з профільної труби з розмірами 3, 4, 6 або 12 метрів в довжину, а також 2, 3, 4 або 6 метрів в ширину. Оптимальними габаритами теплиці, в якій розміщені дві паралельні грядки, будуть значення в межах 3×3-6 метрів, а якщо грядок три, то – 4-6×3-12 метрів. Однак найчастіше креслення парника з профільної труби складається з розрахунку розмірів 3х6 метрів – це найбільш зручне співвідношення.

А ось що стосується висоти будови, то тут необхідно враховувати індивідуальні параметри господаря. Як правило, стеля повинна бути розташований вище зростання людини на 30-40 см.тобто, висота парника може коливатися в межах 1,9-2,5 метрів.

Ще одним важливим фактором розрахунку висоти теплиці є оздоблювальний матеріал для обшивки. У випадку зі звичайною плівкою, це не має принципового значення, а ось якщо ви купуєте полікарбонат, то краще, якщо його розмірів вистачить для покриття висоти без обрізки або надставок.

Стандартна довжина листа стільникового полікарбонату становить 6 м, а якщо використовувати формулу довжини кола (l=π x d), можна вирахувати, чи вистачить його для обшивки арочної теплиці.

Отже, для прикладу, візьмемо плановану висоту споруди в 2 метри і підставимо в формулу:

L=3,14 x 4=12,56 метрів.

Тоді половина довжини складе 12,56/2=6,28 метрів – цього не вистачить, щоб повністю покрити поверхню теплиці, а буде потрібно додатковий відрізок в 28 см. Отже, краще в кресленні арочної теплиці з профільної труби передбачити висоту парника в межах 1,9 метрів.

Відео теплиця з профільної труби — через 3 роки