Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

113

Не так давно прижився в нашій країні, але вже так полюбився! доларове дерево або заміокулькас — шикарне прикраса для вашої квартири або будинку.

Герані, фіалки, кактуси, алое і каланхое — напевно ви про ці рослини чули, або вони вже прекрасно прижилися у вас на підвіконні. А що ви знаєте про доларове дерево? його ще називають заміокулькас. Назва зустрічається не дуже часто, напевно ви мало про нього знаєте. Проте ця рослина виростає дуже красивим, якщо за ним правильно доглядати. Догляд за доларовим деревом дуже цікавий. Рослина обов’язково відповість пишним листям і молодими пагонами на ваші старання.

Ознайомтеся зі статтею, щоб розбиратися у всіх тонкощах вирощування заміокулькаса.

Доларове дерево-квітка заміокулькас: види, користь і шкода, батьківщина, отруйний чи ні?

Як і багатьох інших рослин, видів доларового дерева існує достатньо, щоб вибрати з них один-єдиний «свій» варіант.

Заміокулькас носить такі імена в простолюдді:

  • доларове дерево
  • вічне дерево
  • занзібарська перлина
  • товстун
  • ароїдна пальма
  • золоте дерево

Частково заміокулькас відносять до роду сукулентів. Так називають рослини, які ростуть на посушливих піщаних грунтах десь в глибинах пустель. Батьківщиною доларового дерева можна вважати африку. Саме африка створила всі найсприятливіші умови для створення такого красивого і потужного рослини.

Це цікаво! замиокулькас неймовірно популярний в китаї. Там його вважають символом нового року.

У догляді заміокулькас невибагливий, проте вимагає дотримання деяких норм у поводженні з собою, про які ми розповімо трохи пізніше статті.

Заміокулькас — назва загальна. Включає в себе кілька підвидів:

  • заміокулькас лацентовідний
  • заміокулькас заміелістний
  • заміокулькас замікро
  • варіегатний заміокулькас

Порівняно недавно це прекрасна рослина з’явилося в росії. Тому і нові види поки селекція обійшла стороною. Незважаючи на це в 2007 році був виведений сорт міні-заміокулькаса, який у висоту всього 60 см замість стандартний 100 см.ім’я йому zamicro.

Помилково вважати, що доларове дерево отруйне. Його листя містять речовину, яка при попаданні в порожнину рота може викликати невелике печіння, проте до летального результату точно не призведе. Це не означає, що тепер заміокулькас потрібно використовувати як пряну траву в салаті. Просто врахуйте, що, можливо, неспокійна поведінка вашого вихованця або сльози дитини можуть бути викликані тим, що обидва вони спробували рослину «на зуб».

Говорити про користь цієї рослини доведеться небагато. Він не очищає повітря, як хлорофітум і не знезаражує його, як хвоя. Доларове дерево грає чисто декоративну роль.

Вважається, що замиокулькас приносить жіноче щастя в будинок. Але для цього квітка повинен бути подарований з чистими намірами і без злого умислу.

Чому заміокулькас називають квіткою безшлюбності, чи можна його тримати вдома?

Якщо вірити прикметам, то всі квіти так чи інакше впливають на атмосферу в будинку і на своїх власників зокрема. З приводу заміокулькаса ходить багато легенд і чуток, але які з них можна вважати правдою, а які вигадкою? питання не з легких.

З приводу заміокулькаса думки розходяться. Одні називають його «жіночим щастям«, інші — »квіткою безшлюбності». Кому вірити? вирішувати тільки вам. Для кого-то доларове дерево дійсно буде квіткою безшлюбності, а для кого-то ні. А може справа зовсім не в квітці? дуже нерозумно звинувачувати рослина в своїх невдачах.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Велика частина жінок впевнені в зворотному. Замиокулькас-таки приносить щастя в будинок. Та щастя не просте, а жіноче. Справжнє жіноче щастя. Згідно з прикметами, щоб щастя прийшло в будинок, квітка не можна купувати, а потрібно прийняти в дар від близької людини. Незважаючи на те, що заміокулькас не вимагає до себе підвищеної уваги, за його станом потрібно стежити. Мляві листя, жовті кінчики, млявий стебло — будь-який з цих ознак говорить про те, що про рослину ви не дбали і жіночого щастя вам доведеться чекати досить довгий час.

До чого заміокулькас зацвів, плаче, загинув: прикмети і забобони

І знову звернемося до прикметів. Згідно з народними повір’ями, крім жіночого щастя квітка здатний своєю енергетикою залучити в будинок господаря багатство і процвітання. З чим же це пов’язано?

Історична довідка. ще 100 років тому квітка стояла тільки у знатних панів, які мали кошти, зелені папірці, щоб перетнути океан і купити це закордонне диво. Можливо через свою чималу на той момент вартості рослина так і прозвали «доларове дерево».

Толстянка-теж відоме багатьом рослина з прізвиськом «грошове дерево». Але листя у нього значно дрібніше і, скоріше, нагадують монетки, ніж великі купюри.

Однією з найголовніших прикмет, що відносяться до заміокулькасу можна вважати наступну: «якщо рослина чахне — чекають фінансові проблеми господарів». Можливо, так воно і є. Адже доларове дерево все ж впливає на енергетику будинку. Хоча б тому слід піклуватися про нього на належному рівні.

Ще одна прикмета: «заміокулькас раптом в цвіту — згадай, мила, мрію». Під мрією розуміється весілля, вагітність, народження дитини або хоча б поява на горизонті гідного чоловіка. Все це відноситься до жіночої мрії, жіночого щастя.

Худо доведеться тим людям, в будинку яких заміокулькас гине. Виправити ситуацію можна, налагодивши догляд, але якщо навіть це не допомагає, можливо незабаром проблеми з грошима придбають серйозний масштаб. У цій ситуації можна порадити уникати всіляких фінансових ризиків і рятувати рослину якомога швидше. Якщо незважаючи на всі ваші наполегливі старання квітка зачах — можливо і всі ваші фінансові зусилля також підуть прахом.

А як же ставитися до того, що рослина почала «плакати»? але ж плакати можна як від щастя, так і від горя. Тому в цьому випадку будь-які висновки необачні.

Вірити прикметам чи ні — справа особисто кожної людини. Для багатьох культур це мало і має вагу.

Заміокулькас: який грунт, грунт, горщик потрібні для посадки і пересадки?

Зазвичай для даної рослини прекрасно підходить грунт сукулентів — земля з великою домішкою піску, дрібної цегли або керамзиту, досить щільна, не схожа на глинисту. У таку землю добре додавати торф і грунт, взятий під листяними деревами в період скидання крони. Тобто восени. Ця інформація вам стане в нагоді для самостійного виготовлення грунтової суміші.

У магазині ви можете попросити грунт для сукулентів, якщо не дуже розбираєтеся в різновидах грунту для різних видів рослин.

Увага! не забудьте насипати на дно горщика щедрий шар дренажу (близько 1,5-2 см)!

для маленького рослини вибирайте маленький горщик, для великого — побільше

Чим більше коренева система рослини, тим більше повинен бути горщик, але не переборщіть з розміром. Ідеальний варіант, коли діаметр горщика на 1-2 см більше діаметра кореневища.

Матеріал для горщика може бути будь-яким від пластику до обпаленої глини і кераміки. Все залежить від ваших уподобань.

Як садити і пересаджувати заміокулькас в домашніх умовах восени і взимку?

Садять заміокулькас в маленькі горщики. Можна садити по кілька відростків або листочків в одну ємність, щоб коренева система правильно формувалася.

Рада! у великому горщику відросток або листочок буде дуже повільно давати корінці і рости. Тому подбайте про те, щоб тара була за розміром квітки.

Первинна посадка рослини здійснюється наступним чином:

  1. у горщик з отворами на дні під воду насипається шар дренажу.
  2. наступним шаром йде заздалегідь підготовлена земля (покупна або «власної збірки»). Земля насипається в горщик так, щоб від країв горщика зверху залишалося 1,5 см.
  3. в землі робиться невелике поглиблення під корінь або лист рослини.
  4. у це поглиблення здійснюється посадка квітки. Після цього стебло прикопується, щоб кореня не було видно зовсім.
  5. земля не дуже рясно поливається відстояною водою.

Посадка завершена! в один горщик можна посадити відразу кілька листя, якщо обсяг дозволяє.

укорінення рослини в горщиках

Посадку можна проводити в будь-який час року, а ось пересадку можна робити виключно в весняно-літній період. Взимку рослина краще не турбувати.

При подальшій пересадці просто додавайте трохи більше землі по краях горщика.

Замиокулькас потрібно рідко, але рясно і тільки після повного висихання грунту. Навіть якщо про нього надовго забути, він не постраждає: адже запаси води є в бульбі. Взимку поливи скорочують до мінімуму. Обприскувати рослину не потрібно. Але періодично необхідно обережно протирати від пилу тендітні листочки м’якою тканиною. У період активної вегетації зрідка можна підгодовувати добривами для кактусів і сукулентів: навесні-влітку раз в 3-4 тижні, взимку при теплому утриманні – раз в 5-6 тижнів.

Пересадка і розмноження. Грунт для заміокулькаса повинна бути пухкої і водопроникної. Можна скласти її з рівних частин родючої землі, торфу і крупнозернистого піску. У горщику обов’язкова наявність великого шару дренажу і дренажного отвору. Заміокулькас добре реагує на щорічну перевалку в більший горщик. Поверхня грунту можна засипати камінчиками. Коренева система у нього невелика, росте він дуже повільно, тому пересаджувати молоді екземпляри слід не частіше одного разу на рік, лише злегка збільшуючи обсяг горщика і оновлюючи грунт, а дорослі – не частіше одного разу на п’ять років.

Заміокулькас легко розмножується вегетативним шляхом. Найчастіше для цього використовують нижні листові пластинки від дорослих визріли листя. Свіжі зрізи обробляють порошком активованого вугілля і підсушують 2-3 дні. Потім заглиблюють приблизно на 1,5 см в сухий пісок, який не потрібно зволожувати. Приблизно через 6 місяців в нижній частині листочків розвиваються бульби з корінцями. Тільки після цього листочки обережно пересаджують в грунт і дуже обережно поливають до появи першого справжнього листа. Можна розділити старе велике рослина таким чином, щоб в кожному новому екземплярі було по одній точці зростання.

При неправильному догляді і загниванні коренів відбувається різке опадання листочків. Крім того, у старих рослин нижні листочки частково опадають незалежно від догляду, просто за віком їм так належить. З шкідників заміокулькас може пошкоджуватися попелиць і павутинним кліщиком, але це буває дуже рідко.

Увага! всі частини рослини містять дуже отруйний сік! тому при догляді за ним необхідно дотримуватися обережності.

Www.stranamam.ru

Що навіть якщо листя просто помацати після цього обов’язково треба добре руки помити і пари від нього теж отруйні. На різних сайтах по-різному написано, просто у мене маленька дитина

Заміокулькас з ароїдних, все ароїдні отруйні. Правда, рівень отруйності його «помірний», так що сильне токсичне отруєння ви навряд чи отримаєте. Однак, на листя і бульби може виникнути алергічна реакція. І дітям або домашнім тваринам краще його не вживати в їжу.

Якщо він просто стоїть у вас на підвіконні, він ніяк вам не зашкодить. Отруйні пари теж навряд чи виникнуть, якщо не ставити практично на батарею, щоб спровокувати виділення соку.якщо пересаджуєте, і знаєте за собою алергічні реакції — користуйтеся рукавичками). У мене такі помірно-отруйні стоять на шафках вище або на кухні. Про всяк такий-растакой випадок (доньці 3 роки буде навесні і кіт присутній)

Ну так викинь його, посади краще герань або кактус

Ніколи нічого подібного не чула. У мене вдома величезний заміокулькас. Виріс з малюка. Завжди чіпаю його, пил на листках витираю, нічого такого не помічала… Зараз спробувала пошукати інформацію на цю тему… Нічого немає. Ти не переплутала назву. Ось який заміокулькас:

Всі частини рослини містять дуже отруйний сік! тому при догляді за ним необхідно дотримуватися обережності.

Не знаю з приводу отруйності, чую в перший раз. У мене росте і начебто поки живі, ніяких запобіжних заходів не дотримувалася ніколи.

Абсолютно не отруйний

Я теж чула, що він отруйний, при роботі з ним потрібно проявляти обережність, якщо він просто у вас росте то небезпеки не представляє, але раптом маленька дитина захоче спробувати блискучий листочок, краще поставити його куди-небудь вище, щоб дитина не могла дістати. Та й самим не пробувати на смак, а то тут вже був один дифембахію лизнув, потім запитує що робити?

Перший раз чую, погуглила, нічого немає.

Не викидайте… Не їжте його і все… Або в магазин віддайте або в лікарню..

Голодуємо? антуріум, молочаї, дифенбахія, заміукулькас і багато інших рослин отруйні) ну і що? поставити вище від дитини і проблем не (у нас в квартирі троє маленьких дітей і гори квітів) не переживайте…

Треба ж…, перший раз чую, правда і є його не намагалася)

Indoor-plants-tips.ru

заміокулькас заміелістний один з представників сімейства ароїдні, яке включає безліч різних рослин, в тому числі і кали, диффенбахії і монстери. Заміокулькас родом з африки, з місцевості з досить екстремальним кліматом і з бідними піщаними грунтами. З особливостей природного клімату і складаються його вимоги до умов утримання його в кімнаті. Заміокулькас часто називають доларовим деревом, товстуном, вічним, деревом, особливо він шанується в китаї, де він вважається рослиною китайського нового року. Замикулькас витривала, невибаглива домашня рослина з красивою зеленою кроною, що і надає йому популярності. Він відмінно підходить для кімнатного озеленення. Будова квітки дуже незвичайне, він має стебло, коріння, листя і квітки, проте стебло заміокулькаса і є бульбою — кореневищем.

Листя у рослини шкірясті, покриті восковим нальотом,

Що дозволяє економити вологу. Листя прямостоячі, перисті, розміщені на міцних м’ясистих черешках. Черешки виростають з великого підземного кореня. Рослина настільки пристосувалося до важких умов зростання, що при сильному пересиханні грунту скидає листя, а з відновленням поливу з кореневища знову відростають пагони.

У природі заміокулькас досить високий, але в домашніх умовах росте дуже повільно і за багато років може вирости всього до метра. Тому коли заводите заміокулькас не бійтеся великих розмірів. У природі рослина цвіте, утворюючи, як це часто ми спостерігаємо у інших рослин його сімейства, початок. Початок покритий дрібними квіточками, і прикритий зеленим покривалом, яке робить квітка майже не помітним. У кімнаті заміокулькас не цвіте.

купується заміокулькас не заради красивих квіток, їх від нього чекати не доводиться, а ось в інтер’єрі кімнати виглядає він, як екзотична рослина з красивою зеленою кроною, це відмінне кімнатна рослина для розташування його у великій діжці на підлозі. Рослина, як і всі ароїдні, вважається отруйним, тому його листя не варто пробувати на смак, чим часто займаються домашні кішки, у яких немає спеціально посадженої «котячої» трави, кішки можуть отримати отруєння, якщо почнуть гризти листя квітки. Людина повинна ретельно помити руки після догляду за заміокулькасом, а краще використовувати рукавички, сік рослини, що потрапив на слизову очей або рота може викликати роздратування.

Поливати рослину треба помірно, а в зимовий час полив можна скоротити до мінімуму. Заміокулькас не вимагає особливих умов утримання, добре росте в півтіні і помірно теплій кімнаті. Літо може пережити на балконі або не вулиці. Пересаджувати квітка треба в міру переростання з горщика і якщо не потрібно поділу для розмноження коріння можна не турбувати, а зробити перевалку з додаванням свіжої землі. Грунтову суміш для рослин можна використовувати будь-яку, вони в будь-який добре ростуть, досить щоб вона була проникною. При пересадці або перевалці не слід занадто заглиблювати коріння, залиште їх на 0,5-1,0 см над поверхнею грунту.

Заміокулькаси коли підростуть, добре виглядають в підлогових вазонах, вони не займають багато місця, так як мають компактну крону. Однак їх не треба ставити в дитячих кімнатах . Ця рослина для холу і вітальні. Підживлення можна проводити у весняний період, комплексними добривами.

Розмножується заміокулькас листовими живцями і будь-якою частиною рослини, при цьому все виконується як зазвичай при розмноженні живцями. Можна при пересадці взяти кореневі нащадки, вони приживаються швидше.

заміокулькас практично не хворіє і рідко пошкоджується шкідниками. До псування рослини може привести зайвий полив, при цьому розвиваються хвороботворні грунтові гриби, що може привести спочатку до пожовтіння окремих частин заміокулькаса, а потім і до повної його загибелі. Якщо це станеться, треба терміново зробити пересадку рослини в свіжу землю. Попередньо треба промити коріння в розчині марганцю. Після пересадки не проводити полив 3-5 днів. Природний процес пожовтіння окремих листя у заміокулькаса, їх треба зрізати, але не поспішайте позбутися від усієї рослини, натомість їх виростають нові, листя.

Заміокулькас може дивуватися шкідниками кімнатних рослин павутинним кліщем, попелиць і щитівкою. Однак якщо поруч немає інших кімнатних рослин або вони здорові, побоюватися їх появи неГрунтові води. Переносить значне засолення грунту, нерідко можна зустріти у водоймах з солоною і гіркуватою водою. Зустрічається навіть на солончаках, покритих білою пеленою солі. Росте майже завжди чистими заростями.

Врожайність зеленої маси коливається від 0,8-1 т/га на сухих солончаках до 40 т.при висоті 8 м середній урожай зеленої маси 30-35 т/га, сухий 10-12 т. Добре відростає після стравлювання. Отава в зеленому стані зберігається до осені. Очерет їдять коні і велику рогату худобу. Сіно тварини поїдають добре, якщо рослини скошені раніше викидання волоті. Скошувати на сіно слід при наявності на стеблі восьми-дев’яти добре розвинених листя.

Особливо важливе кормове значення має по берегах більшості озер і річок. Придатний для силосування. Іноді уражається сажкою, в цьому випадку при згодовуванні в свіжому вигляді може бути небезпечний для худоби. Очерет звичайний навіть до колосіння містить не менше 30% клітковини, а в фазі плодоношення кількість клітковини часто становить 40% і більше. Протеїну в фазі цвітіння містить в середньому 8,2%. У молодому очереті багато цукрів.

Малюнок а11-щучка дерниста-плотнокустовой багаторічний злак висотою 20-90 см з гладкими прямими стеблами. Коріння проникають на глибину 80-70 см, на болотах — не глибше 20 см, в сторони поширюються до 70 см. Листя вузьколінійні, плоскі або трохи згорнуті. Суцвіття-розлога волоть; колоски золотисті, білуваті або фіолетові, з характерним металевим блиском. Нижня квіткова луска з прямою остю, що виходить з основи луски. Росте по околицях боліт, в сирих низинних місцях, розріджених лісах, на вологих і сирих луках, затоплюваних порожнистими водами, при відсутності відкладення наілка переважає в травостоях. На суходільних луках менш рясний.

Може рости на грунтах з різною забезпеченістю поживними речовинами і різною кислотністю. У коренях добре розвинена повітроносна тканина, тому здатний виростати на грунтах, бідних киснем. Добре переносить затінення. Має багато підвидів. З весни розвивається повільно і зацвітає пізно (в червні-липні). Прикореневі листя зимують в зеленому стані. Розмножується зазвичай насінням, які швидко проростають і мають високу схожість.

Добре відростає після скошування і стравлювання, переносить випас, в травостої зберігається багато років. Врожайність щучковых луків в середньому 1,5-2.5 т/га. В 100 кг сіна міститься 34,7 корм. Од. І 5,4 кг перетравного протеїну, в траві-відповідно 23,7 і 1,7.

Як сінокісна рослина представляє малу цінність, тому що сильно грубіє після викидання волоті. На пасовищах в молодому стані добре поїдається великою рогатою худобою, кіньми і вівцями. На правильно використовуваних пасовищах, де не допускається огрубіння трави, молоде листя луговика задовільно поїдаються протягом усього пасовищного періоду. Але на більшості пасовищ лісової зони цю траву худоба їсть гірше інших злаків. Тому щучку оцінюють як пасовищна рослина середніх кормових достоїнств. Через здатність утворювати невеликі купини, що ускладнюють сінокосіння, вважається луговим бур’яном. На луках з великою кількістю щучки необхідно докорінне поліпшення.

Малюнок а11-щучка дерниста

Малюнок а12-комірник в’язолистий. Багаторічна рослина з сімейства розанних з повзучими кореневищами і міцними ребристими стеблами до 1-2 м заввишки. Листя переривчасто-перисті, щільні, зверху голі, темно-зелені, знизу біловійлочні. Квітки дрібні з жовтувато-білим віночком, зібрані у великі густі волотисте верхівкові суцвіття. Росте на сирих і заболочених луках, трав’яних болотах, на вирубках сирих лісів, в заростях чагарників, вільшаниках, по берегах річок, струмків і озер. Місцями утворює зарості в кілька сот гектарів. Цвіте в червні-липні. Розмножується переважно вегетативно. На заплавних луках починає вегетувати після спаду порожнистих вод і продовжує до пізньої осені. Наявність комірника вказує на те, що грунти бідні доступними формами калію і фосфорної кислоти. Чутливий до витоптування. Поживна цінність невисока: містить протеїну 8,7%, клітковини 26,1%. Задовільно поїдається кіньми разом з іншими рослинами, велика рогата худоба на пасовищах поїдає цю рослину погано, влітку олені посередньо їдять листя і суцвіття. Гарне кормова рослина для бобрів, промислової птиці, маралів. На сінокосах вважається бур’яном. Тверді стебла роблять сіно грубим. Кореневище і верхня частина стебел містять багато дубильних речовин.

Малюнок а13-лисохвіст тростинний і луговий-багаторічний кореневищно-рихлокустовой верховий злак озимо — ярого типу розвитку висотою 70-120 см.коріння проникають на невелику глибину. Стебла прямостоячі або піднімаються, м’які, рясно облистнені, з великою кількістю довгих прикореневих листя, по масі листя кілька переважають над стеблами. Суцвіття-султан, відцвілі колоски бліді, білуваті або попелясто-чорні.

Широко поширений в лісовій зоні і гірських районах, почасти в лісостепу на вологих і болотистих луках, нерідко утворює чисті зарості на помірно вологих заливних луках з рясним наілком. Віддає перевагу багатим пухким грунтам, забезпеченим вологою, не виносить засолення. Добре витримує тривале (до 30-45 днів) затоплення, але не переносить застійних вод.

Страждає від посухи, морозостійкий, устій — чин до весняних заморозків і крижаній кірці, тіньовитривалий. Цінна кормова рослина. У 100 кг сіна міститься в середньому 47,7 корм. Од., 5,1 кг перетравного протеїну і 10 г каротину, в траві пасовища-відповідно 23,2; 2,7 і 40. Дає урожай сіна від 2,5-3 т/га на суходолах до б т/га на заплаві. Як сіно, так і пасовищну траву добре поїдають майже всі види худоби, вівці їдять цю траву дещо гірше.

Ранній злак, з весни швидко росте, дає ранній зелений корм на пасовище. Повного розвитку досягає на третій рік після посіву, тримається в травостоях до десяти років. Добре, але повільно відростає після скошуванні стравлювання, при інтенсивній пастьбі худоби і низькому стравлюванні випадає з травостою. При несприятливих умовах нерідко на початку літа покривається іржею. Висівається при створенні культурних пасовищ і сіножатей на осушених болотах, низинних, заплавних луках, а також на забезпечених вологою суходільних і гірських луках. Норма посіву насіння в чистому вигляді розкидним способом 20 кг/га, рядовим — 16, в травосуміші 4-6 кг/га.

Малюнок а14-лядвенец рогатий-стержнекорневой багаторічник з дуже потужною розгалуженою кореневою системою, що заглиблюється до 1,5 м.стебла численні, піднімаються або лежачі, сильно гіллясті, висотою 10-40 см, в культурі б0-80 см. Листя п’ятірні: три верхніх листочка розташовані на верхівці черешка, два нижніх — біля основи. Квітки зібрані по п’ять-шість в парасольки, що сидять в пазухах листків. Віночок жовтий, іноді з помаранчевим прапором. Боби лінійно здавлені, прямі або слабоізогнутие, голі. Поширений на луках, схилах, по берегах річок, часто як бур’ян. Навесні відростає дуже рано, зацвітає раніше інших бобових і вегетує до пізньої осені. Фази цвітіння, плодоношення і дозрівання насіння розтягнуті.

Повного розвитку досягає на другий рік життя, в сіяних травостоях тримається до десяти років. Урожай сіна 3-4 т / га, в сприятливих умовах до б т / га. Сіно ніжне, охоче поїдається всіма видами худоби. У фазі вегетації ця рослина добре їдять на пасовище всі сільськогосподарські тварини. У квітучому стані худоба не їсть цю рослину через вміст в квітках гіркого речовини. Силос тварини їдять добре. Виключно высокоотавное рослина. Лядвенец рогатий відноситься до кращих кормових трав. У 100 кг зеленого корму міститься 25,7 корм. Од. І 4,5 кг перетравного протеїну. Містить каротин і вітамін с. Рекомендується в травосумішах для створення сіяних сіножатей і пасовищ, особливо на вологих солончакових луках.

Малюнок а15-ситник-багаторічна сіро-зелена рослина з сімейства ситникових висотою до 50 см з повзучим кореневищем. Стебла біля основи одягнені довгими і широкими світло-іржавими піхвами. Листя гладкі, жолобчасті. Суцвіття довгасто-волотисте. Приквітковий лист коротше суцвіття або дорівнює йому. У лісостепових, степових і напівпустельних районах на солончакових грунтах, біля боліт і лиманів нерідко утворює самостійний пояс рослинності. На заливаються приморських луках є цінною сінокісною травою.

Відомості про кормову цінність суперечливі. У західному сибіру і казахстані на пасовищах велика рогата худоба поїдає цю траву задовільно. Квіти добре їдять кролики. У сіні добре і задовільно поїдається всіма видами сільськогосподарських тварин. Сіно містить 9,7% протеїну, 30,9 клітковини, 50,4% безазотистих екстрактивних речовин.

Малюнок а16 -Щавель кінський-багаторічна рослина сімейства гречаних висотою 90-150 см.кореневище потужне, стрижневидне, розгалужене. Глибина проникнення коренів 2,1-4 м, бічні корені розростаються в сторони до 2 м.стебло прямостояче, борознисте, у верхній частині гіллясте. Листки великі, довжиною до 25-30 см, шириною 15 см, довгасто-трикутні або яйцеподібні, біля основи серцеподібні, знизу бархатисто-опушені; черешки довгі, жолобоподібні, з плівчастим по краю війчастим розтрубом. Верхні листки дрібніші. Суцвіття довге, мутовчато-гіллясте, довгасто-пірамідальне. Плід-тригранний горішок. Розмножується насінням і вегетативно.

Особливо рясний в центральній частині річкових заплав. У заплавах річок переносить замулення до 20 см.росте на досить багатих вологих грунтах з реакцією, близькою до нейтральної. Іноді зустрічається на слабозасолених грунтах. Щавель кінський стійкий до весняних заморозків. На луках шкідливий бур’ян, так як пригнічує розвиток цінних кормових трав і знижує їх врожаї. Стебла сохнуть повільно, через що сіно в стогах часто загниває. Погано переносить систематичне скошування, нестійкий до випасу. Тварини поїдають тільки молоде листя. Поживна цінність невисока. Плоди є хорошим кормом для домашньої птиці.

Заходи боротьби: скошування до дозрівання насіння, використання луки під пасовище з підкошуванням нез’їдених залишків трави, підрізування кореневищ протягом ряду років на глибині 10-20 см.

( apera spica-venti (l.) beauv .)- однорічна рослина родини метликові (злакові).

Метлиця-рослина озимого типу, але в разі холодної і тривалої весни, здатне розвиватися як яра рослина. Цей бур’ян росте в заплавах річок, в лісах, в полях, особливо засмічує озимі посіви хліба, ячменю, вівса та інших культур.

Зустрічається метлиця звичайна в багатьох нетропічних країнах – в європі, центральній азії, в європейській частині росії, на кавказі.

Метлиця звичайна опис

Стебло рослини прямий, голий і гладкий, досягає висоти до 120 см.листя – лінійно-ланцетні, плоскі. Листові пластинки вузькі, шириною до 5 мм, з обох сторін шорсткі. Корінь сильно розгалужений, мочкуватий. Бур’ян дуже кущиться і може дати від 30 до 50 плодоносних стебел. Розмножується насінням.

Суцвіття представлені у вигляді гіллястої і пухкої волоті з одноцветковимі колосками. Волоть виростає до 50 см, колоски довжиною близько 2,5 мм, зеленого або лілового кольору. Період цвітіння мітлиці звичайної-червень-липень, а перші «плоди» з’являються в липні-серпні. Плодами є зернівки, які після дозрівання обсипаються і засмічують грунт. Одна рослина здатна дати великий урожай — до 10 тисяч насіння. Насіння проростає після дозрівання. Їх життєздатність зберігається до п’яти років. Найбільш оптимальні умови для проростання насіння на поверхні створюються при періодичному зволоженні грунту. Однак сходи не з’являться, якщо насіння потрапили в землю глибше 5 см.

Метлиця звичайна заходи боротьби

Цей бур’ян надзвичайно шкідливий. Не виконання агротехнічних заходів і несвоєчасна обробка грунту, тимчасовий застій води призводять до дуже швидкого поширення і засмічення посівів. До гербіцидів 2,4 д і 2м-4х бур’ян нечутливий.

Кращий спосіб боротьби з метлицею-це обприскування грунту симазином в дозі 0,25 кг/га. Таке обприскування потрібно проводити одночасно під час посіву озимих і після нього.

На сьогоднішній день, метлицю звичайну почали використовувати в ландшафтному дизайні. Насіння мітлиці дуже затребувані в якості газонної трави. Головне, вчасно стригти газон.

Метлиця звичайна фото

насіння мітлиці звичайної apera spica-ventiметлиця звичайна apera spica-ventiСклад грунту: дернова, торф’яна, листова земля і пісок в рівних кількостях. Іноді додають трохи землі з перепрілим перегноєм. Більш доросла рослина пересідає 1 раз в 2 роки. Горщик для заміокулькаса потрібно підбирати з урахуванням розміру його кореневої системи, між корінням і стінками горщика повинні входити приблизно два пальці. При посадці не слід забувати про хороше дренажі.

    Розмноження заміокулькаса: розмножують шляхом ділення куща, листком або живцями. Лист можна укоренять в легкому грунті або воді. Зріз листа перед укоріненням слід кілька годин підсушити. Для підвищення шансів вкорінення рекомендується використовувати грунтовий підігрів, фітогормони і корнеутворювачі.

    Шкідники: найбільше занепокоєння рослині приносить попелиця і павутинний кліщик.

Також слід зауважити що заміокулькас отруйний , його сік, при попаданні на шкіру або в очі, може викликати роздратування тканин, щоб запобігти цьому, ділянку шкіри контактував з соком рослини, слід промити великою кількістю проточної води. Та й взагалі непогано б взяти собі за правило: мити руки з милом після догляду за кімнатними рослинами.

Не так давно прижився в нашій країні, але вже так полюбився! доларове дерево або заміокулькас — шикарне прикраса для вашої квартири або будинку.

Герані, фіалки, кактуси, алое і каланхое — напевно ви про ці рослини чули, або вони вже прекрасно прижилися у вас на підвіконні. А що ви знаєте про доларове дерево? його ще називають заміокулькас. Назва зустрічається не дуже часто, напевно ви мало про нього знаєте. Проте ця рослина виростає дуже красивим, якщо за ним правильно доглядати. Догляд за доларовим деревом дуже цікавий. Рослина обов’язково відповість пишним листям і молодими пагонами на ваші старання.

Ознайомтеся зі статтею, щоб розбиратися у всіх тонкощах вирощування заміокулькаса.

доларове дерево-квітка заміокулькас: види, користь і шкода, батьківщина, отруйний чи ні?

Як і багатьох інших рослин, видів доларового дерева існує досить, щоб вибрати з них один-єдиний «свій» варіант.

Заміокулькас носить такі імена в простолюдді:

  • доларове дерево
  • вічне дерево
  • занзібарська перлина
  • товстун
  • ароїдна пальма
  • золоте дерево

Частково заміокулькас відносять до роду сукулентів. Так називають рослини, які ростуть на посушливих піщаних грунтах десь в глибинах пустель. Батьківщиною доларового дерева можна вважати африку. Саме африка створила всі найсприятливіші умови для створення такого красивого і потужного рослини.

Це цікаво! замиокулькас неймовірно популярний в китаї. Там його вважають символом нового року.

У догляді заміокулькас невибагливий, проте вимагає дотримання деяких норм у поводженні з собою, про які ми розповімо трохи пізніше статті.

Заміокулькас — назва загальна. Включає в себе кілька підвидів:

  • заміокулькас лацентовідний
  • заміокулькас заміелістний
  • заміокулькас замікро
  • варіегатний заміокулькас

Порівняно недавно це прекрасна рослина з’явилося в росії. Тому і нові види поки селекція обійшла стороною. Незважаючи на це в 2007 році був виведений сорт міні-заміокулькаса, який у висоту всього 60 см замість стандартний 100 см.ім’я йому zamicro.

Помилково вважати, що доларове дерево отруйне. Його листя містять речовину, яка при попаданні в порожнину рота може викликати невелике печіння, проте до летального результату точно не призведе. Це не означає, що тепер заміокулькас потрібно використовувати як пряну траву в салаті. Просто врахуйте, що, можливо, неспокійна поведінка вашого вихованця або сльози дитини можуть бути викликані тим, що обидва вони спробували рослину «на зуб».

Говорити про користь цієї рослини доведеться небагато. Він не очищає повітря, як хлорофітум і не знезаражує його, як хвоя. Доларове дерево грає чисто декоративну роль.

Вважається, що замиокулькас приносить жіноче щастя в будинок. Але для цього квітка повинен бути подарований з чистими намірами і без злого умислу.

чому заміокулькас називають квіткою безшлюбності, чи можна його тримати вдома?

Якщо вірити прикметам, то всі квіти так чи інакше впливають на атмосферу в будинку і на своїх власників зокрема. З приводу заміокулькаса ходить багато легенд і чуток, але які з них можна вважати правдою, а які вигадкою? питання не з легких.

З приводу заміокулькаса думки розходяться. Одні називають його «жіночим щастям«, інші — »квіткою безшлюбності». Кому вірити? вирішувати тільки вам. Для кого-то доларове дерево дійсно буде квіткою безшлюбності, а для кого-то ні. А може справа зовсім не в квітці? дуже нерозумно звинувачувати рослина в своїх невдачах.

Велика частина жінок впевнені в зворотному. Замиокулькас-таки приносить щастя в будинок. Та щастя не просте, а жіноче. Справжнє жіноче щастя. Згідно з прикметами, щоб щастя прийшло в будинок, квітка не можна купувати, а потрібно прийняти в дар від близької людини. Незважаючи на те, що заміокулькас не вимагає до себе підвищеної уваги, за його станом потрібно стежити. Мляві листя, жовті кінчики, млявий стебло — будь-який з цих ознак говорить про те, що про рослину ви не дбали і жіночого щастя вам доведеться чекати досить довгий час.

до чого заміокулькас зацвів, плаче, загинув: прикмети і забобони

І знову звернемося до прикмет. Згідно з народними повір’ями, крім жіночого щастя квітка здатний своєю енергетикою залучити в будинок господаря багатство і процвітання. З чим же це пов’язано?

Історична довідка. ще 100 років тому квітка стояла тільки у знатних панів, які мали кошти, зелені папірці, щоб перетнути океан і купити це закордонне диво. Можливо через свою чималу на той момент вартості рослина так і прозвали «доларове дерево».

Толстянка — теж відоме багатьом рослина з прізвиськом «грошове дерево». Але листя у нього значно дрібніше і, скоріше, нагадують монетки, ніж великі купюри.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Однією з найголовніших прикмет, що відносяться до заміокулькасу можна вважати наступну: «якщо рослина чахне — чекають фінансові проблеми господарів». Можливо, так воно і є. Адже доларове дерево все ж впливає на енергетику будинку. Хоча б тому слід піклуватися про нього на належному рівні.

Ще одна прикмета: «заміокулькас раптом в цвіту — згадай, мила, мрію». Під мрією розуміється весілля, вагітність, народження дитини або хоча б поява на горизонті гідного чоловіка. Все це відноситься до жіночої мрії, жіночого щастя.

Худо доведеться тим людям, в будинку яких заміокулькас гине. Виправити ситуацію можна, налагодивши догляд, але якщо навіть це не допомагає, можливо незабаром проблеми з грошима придбають серйозний масштаб. У цій ситуації можна порадити уникати всіляких фінансових ризиків і рятувати рослину якомога швидше. Якщо незважаючи на всі ваші наполегливі старання квітка зачах — можливо і всі ваші фінансові зусилля також підуть прахом.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

А як же ставитися до того, що рослина почала «плакати»? але ж плакати можна як від щастя, так і від горя. Тому в цьому випадку будь-які висновки необачні.

Вірити прикметам чи ні — справа особисто кожної людини. Для багатьох культур це мало і має вагу.

заміокулькас: який грунт, грунт, горщик потрібні для посадки і пересадки?

Зазвичай для даної рослини прекрасно підходить грунт сукулентів-земля з великою домішкою піску, дрібної цегли або керамзиту, досить щільна, не схожа на глинисту. У таку землю добре додавати торф і грунт, взятий під листяними деревами в період скидання крони. Тобто восени. Ця інформація вам стане в нагоді для самостійного виготовлення грунтової суміші.

У магазині ви можете попросити грунт для сукулентів, якщо не дуже розбираєтеся в різновидах грунту для різних видів рослин.

Увага! не забудьте насипати на дно горщика щедрий шар дренажу (близько 1,5-2 см)!

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобонидля маленького рослини вибирайте маленький горщик, для великого — побільше

Чим більше коренева система рослини, тим більше повинен бути горщик, але не переборщіть з розміром. Ідеальний варіант, коли діаметр горщика на 1-2 см більше діаметра кореневища.

Матеріал для горщика може бути будь-яким від пластику до обпаленої глини і кераміки. Все залежить від ваших уподобань.

як садити і пересаджувати заміокулькас в домашніх умовах восени і взимку?

Садять заміокулькас в маленькі горщики. Можна садити по кілька відростків або листочків в одну ємність, щоб коренева система правильно формувалася.

Рада! у великому горщику відросток або листочок буде дуже повільно давати корінці і рости. Тому подбайте про те,Щоб тара була за розміром квітки.

Первинна посадка рослини здійснюється наступним чином:

  1. у горщик з отворами на дні під воду насипається шар дренажу.
  2. наступним шаром йде заздалегідь підготовлена земля (покупна або «власної збірки»). Земля насипається в горщик так, щоб від країв горщика зверху залишалося 1,5 см.
  3. в землі робиться невелике поглиблення під корінь або лист рослини.
  4. у це поглиблення здійснюється посадка квітки. Після цього стебло прикопується, щоб кореня не було видно зовсім.
  5. земля не дуже рясно поливається відстояною водою.

Посадка завершена! в один горщик можна посадити відразу кілька листя, якщо обсяг дозволяє.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобониукорінення рослини в горщиках

Посадку можна проводити в будь-який час року, а ось пересадку можна робити виключно в весняно-літній період. Взимку рослина краще не турбувати.

При подальшій пересадці просто додавайте трохи більше землі по краях горщика.

доларове дерево-квітка заміокулькас, коли цвіте в домашніх умовах?

Квітка заміокулькас в домашніх умовах цвіте дуже рідко, як і більшість сукулентів. Пов’язують це з багатьма факторами:

  • грунтом
  • неправильним поливом
  • поганим освітленням
  • бідної поживними елементами грунтом
  • неправильно підібраною грунтом
  • надто тісним або вільним горщиком

Навіть при дотриманні всіх умов немає ніякої гарантії, що квітка буде радувати вас своїм цвітінням.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Цвітіння заміокулькаса ви спочатку можете навіть не помітити. Рослина випускає кілька стріл, на кінці яких можна побачити довгу губчасту шишку, як у рогозу. Тільки рогіз в даному випадку має коричневий колір, доларове дерево — світло-бежевий. Зрештою прикрасою цієї квітки служить не цвітіння, а саме листя.

замиокулькас як правильно доглядати і як часто поливати в домашніх умовах?

Догляд за квіткою мінімальний: своєчасний полив, грамотно підібрана спочатку грунт і хороше освітлення. Якщо освітлення і грунт вибираються один раз, то поливати рослину доведеться в літній період приблизно раз на тиждень. В осінньо-зимовий і того рідше.

Важливо! при поливі орієнтуйтеся на поверхню землі в горщику. Вона повинна бути досить сухою, але не пересушеною. Тріщин бути не повинно, як і застою вологи. Сукуленти набагато краще переносять посуху, ніж зайвий полив.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Обрізки листя рослина не вимагає. Можна лише зрідка видаляти старе листя, які можуть заважати і створювати занадто великий обсяг крони.

А взагалі рослина заміокулькас має досить цікаву будову. Те, що ми звикли у звичайних рослин називати кореневищем, у заміокулькаса є стеблом. А довгі стріли з листочками — це якраз і є велике листя, на яких розташовуються більш дрібні.

як розмножити заміокулькас листом, гілкою?

Заміокулькас має кілька способів розмноження.

  1. листовою пластиною. Листочок зрізають, протягом 1-2 днів підсушують в марлі, а потім садять у вологий грунт. На кілька днів накривають плівкою або пластиковим стаканчиком, періодично провітрюючи.
  2. кореневищем. Рослина виймається з горщика і корінь ділиться навпіл. Такий спосіб підходить виключно для дорослих рослин.
  3. гілочкою. Для того зрізається гілка разом з ниркою, далі принцип як у листочка. Такий спосіб швидше першого, але повільніше другого. Нових листочків можна чекати кілька місяців.

Є також спосіб розмноження насінням, але в наших широтах, на жаль ця рослина не росте, тому добути насіння вкрай проблематично.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

доларове дерево-квітка заміокулькас: чим підгодовувати, удобрювати?

Доларове дерево здатне в принципі прожити без добрив. Звичайно, тоді воно істотно втратить в зростанні і навіть може почати скидати листя, але навряд чи це спричинить за собою загибель рослини. Швидше за все воно просто «завмре». Щоб цього не сталося, регулярно підгодовуйте заміокулькас добривами для сукулентів.

Важливо! заміокулькасу не підійдуть добрива для листяних або квітучих рослин!

Підживлення мінеральними добривами прийнято чергувати з підгодівлею органічними добривами. Концентрація добрива повинна становити 50% від тієї, що рекомендують виробники на упаковках.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобонихороші добрива додадуть рослині кілька десятків сантиметрів в зростанні

як правильно розташувати заміокулькас в інтер’єрі по фен-шуй?

За фен-шуй ставлять подібні рослини в зоні багатства, що на південному сході будинку. Вибирають світле місце і поміщають туди квітка. Вважається, що так в квартирі будуть «правильні» енергії, що сприяють залученню в будинок грошей і благополуччя.

Намагайтеся не ставити квітку під прямі сонячні промені, наприклад, на підвіконня. Рослина цього дуже не любить!

Щоб посилити грошовий «приріст», який обіцяє вам заміокулькас, рекомендуємо покласти під горщик згорнуту в кілька разів купюру номіналом 1$.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

замиокулькас погано росте: що робити?

Якщо ваша квітка погано росте, виглядає блідим і чахлим, можлива причина може критися в наступному:

  1. ви пересушили рослину. Якщо не поливати його кілька місяців, квітка починає чахнути.
  2. ви перелили рослину. Припиніть полив і дочекайтеся, поки грунт у верхньому шарі добре просохне. Тоді почекайте ще трохи і відновіть полив, на цей раз помірний.
  3. ви поставили замиокулькас в занадто світле місце або під прямі сонячні промені. Рослина цього дуже не любить. Виберіть для нього притінене місце.
  4. ви не удобрюєте рослину. В такому випадку зростання зупиняється.
  5. занадто маленький або занадто незручні горщик. Багато кімнатні рослини вимагають тісних горщиків. Заміокулькас в їх числі.
  6. ви занадто часто пересаджуєте квітку. Залиште його не час в спокої і, якщо інші умови сприятливі, доларове дерево рушить в зростання.

Це список найбільш ймовірних причин, за якими рослина може не рости. Список можна було б продовжити, але прочитавши нашу статтю до кінця, ви напевно самі визначите, що з вашим красенем не так.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони
Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

чому жовтіють, сохнуть і опадають листя, зморщився стебло, плями на стовбурі, загнив бульба у заміокулькаса — що робити, як врятувати: хвороби заміокулькаса їх лікування

Іноді трапляється так, що квітникар випускає з уваги якусь деталь, і рослина починає чахнути на очах. Якщо це відбувається з ваших заміокулькасом, прочитайте нижче список можливих причин недуги у квітки.

як проявляється недуга чим є чим лікувати жовте листя, коричневі плями опіки прибрати від прямих сонячних променів жовте листя, мляві, без плям рясний полив

Зменшити полив, дочекатися висихання

Земляної грудки і відновити полив

зморщений стебло проблеми з корінням або перелив

Можливо, пошкодили при пересадці.

Якщо ситуація не критична, може допомогти час.

Рослина сама вкорениться.

Якщо тривалий час минув, але квітці все гірше, рекомендується вийняти з горщика і оглянути корінь (стебло).

Уражені ділянки видалити, або видалити весь стебло, а листя укоренити.

плями на стовбурі можлива інфекція або опіки оцінить характер плям, щоб зрозуміти, що саме лікувати. Звернутися за допомогою до статей інтернету, або до досвідчених квітникарів. загнив корінь надто рясний полив або хвороба

Викопати квітка, видалити уражені частини.

Пролити слабким розчином марганцівки. Можна злегка присипати золою.

Обробити засобом від шкідників або антисептиком.

Це були основні правила по догляду за заміокулькасом. Сподіваємося, дана стаття допоможе виростити вам красивий і великий квітка!

відео: великий заміокулькас догляд в домашніх умовах / доларове дерево

Заміокулькас більше відомий як доларове дерево. Це зелене квітуча рослина підходить для або квартири, вписується в стиль будь-якого інтер’єру. Популярність до нього прийшла не так давно, але в останні роки квітникарі вирощують заміокулькас в будинку.

Старовіри говорили, що доларове дерево забезпечує достаток і багатство в житло.

Ця рослина відрізняється невибагливістю. Якщо ви хочете вирощувати таку квітку, далі читайте, як доглядати за ним. Кажуть про токсичність заміокулькаса. Отруйне чи ні доларове дерево-належить з’ясувати.

Ботанічна довідка про кімнатну рослину

Про цю квітку родом з південної америки відгукуються як про самому фешенебельному і елегантному рослині. Листя темно-зелені, щільні, блискучі; однакового розміру,Перисто-розсіченої форми.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Як цвіте заміокулькас? качани білого, блідо-жовтого і світло-рожевого забарвлення особливою декоративністю не відрізняються.

Рослина, що вирощується в домашніх умовах, зацвітає вкрай рідко. Тому, як цвіте заміокулькас, знають тільки одиниці.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Правда чи міф: все про отруйність домашнього рослини

Квартира без виглядає нудно. Вона ніби позбавлена життя. Крім інтер’єрної функції такі елементи декору, будучи живими представниками флори, покликані очищати повітря за допомогою фотосинтезу, чим допомагають людині відчувати себе комфортніше. Відзначено, що деякі з домашніх рослин надають психологічний вплив на господарів, стабілізуючи їх психосоматичний стан.

Багато квітолюби хотіли б бачити у себе в будинку заміокулькас. Отруйний чи ні цей представник кімнатних рослин і як таке сусідство може вплинути на здоров’я людини?

65 % декоративних квіток і вазонів містять в своєму соку отруйні речовини, які становлять потенційну загрозу для здоров’я дорослої людини і дитини, домашніх тварин.

Майже всі представники сімейства araceae( ароїдні), в числі яких і заміокулькас, шкідливі. До цього великого роду належать відомі вам кімнатні рослини: спатифиллум, диффенбахія, сциндапсус, філодендрон, епіпремнум і багато інших.

Давайте разом розберемося, отруйний чи ні заміокулькас для будь-яких живих істот.

Токсичний сік циркулює у всіх частинах екзотичної рослини. Не панікуйте і не поспішайте позбавлятися від свого улюбленця. Не бійтеся доторкатися листя до доларового деревця або інших його частин.

Питання » заміокулькас отруйний чи ні?»викликає суперечки.

В результаті проведеного дослідження 10 з 10 опитаних квітолюбів кажуть, що вирощування такої рослини вдома не принесло їм дискомфорту. Погіршення стану здоров’я не спостерігалося, а значить, зростаюче доларове деревце своєю присутністю ніяк не виляло на господарів: алергічні реакції не проявлялися, а випадки опіків шкіри рук при акуратному поводженні з квіткою не зафіксовані.

Не забувайте, що сік тому, пошкодивши його, будьте з ним обережні. Сам квітка не виділяє токсичні пари, які могли б викликати інтоксикацію у живого організму.

Але! оскільки заміокулькас отруйний-значить, потенційно небезпечний.

Як поводитися з шкідливим домашнім квіткою

Маючи справу з доларовим деревом, дотримуйтесь запобіжних заходів:

  • звертайтеся з ним акуратно.
  • контактуючи з шкідливими рослинами, надягайте рукавички.
  • будьте уважні, захищайте органи зору і уникайте потрапляння соку на слизові оболонки та інші частини тіла. Пам’ятайте, що прямий контакт може бути небезпечний.
  • при попаданні соку заміокулькаса в очі рясно промийте органи зору проточною водою.
  • не забувайте стежити за маленькими дітьми і домашніми тваринами, які можуть пошкодити листя або стебла квітки або спробувати його на смак. У разі виникнення такої ситуації зверніться за допомогою до кваліфікованого фахівця. Краще тримайте кімнатна рослина в важкодоступних для дітей місцях.

Тонкощі догляду за квіткою в домашніх умовах

Якщо забезпечити доларовому дереву належний догляд, через 2-5 років на вашому вікні буде красуватися декоративний кущ, що прикрашає інтер’єр, — квітка заміокулькас. Догляд в домашніх умовах сконцентрований на дотриманні основних правил вирощування кімнатних квіток.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Освітлення

Щоб забезпечити рослині комфортні умови, подбайте про оптимальний світловий режим. Поставте горщик з квіткою в добре освітленому місці-заміокулькас любить сонце.

Важливо! прямі сонячні промені небезпечні для доларового дерева і можуть спровокувати опіки листя.

Влітку рослину можна тримати на вулиці в світлому місці, в тіні сонячних променів. На зиму-прибрати в прохолодне приміщення, видаливши від опалювальних приладів або батарей.

Вологість повітря і грунту

Грунт для заміокулькаса бажано не перезволожувати. Досить регулярно обприскувати рослину і протирати листя від пилу. В поливі потрібно грамотний догляд. Не перестарайтеся з водою, інакше коріння почнуть швидко загнивати, і ви втратите вихованця. Бульбова коренева система квітки добре накопичує рідину, тому нечутлива до посухи.

Важливо! для поливу використовується тепла відстояна вода.

Внесення добрив

Грунт для заміокулькаса можна удобрювати сумішами, призначеними для кактусів і сукулентів.

На підгодівлі доларове дерево реагує добре. Під час вегетаційного періоду їх вносять з періодичністю 1 раз в 2 тижні. Починати додавати добриво для заміокулькаса можна з квітня і проводити до самої осені.

Необхідність пересадки рослин

Пересадка квіток в домашніх умовах здійснюється в міру зростання кореневої системи. Молоді екземпляри пересаджують 1 раз на рік, що сформувалися — раз в 2-5 років методом перевалки земляної грудки. При цьому важливо не пошкодити занадто чутливу кореневу систему.

Рослини краще поміщати в пластикові контейнери, укладаючи на дно ємності дренажний шар. Можна використовувати покупну суміш для домашніх рослин або приготувати її самостійно, взявши торф, пісок, дернову або листову землю в рівних пропорціях.

Розмноження доларового дерева: як провести самостійно?

Розмножують рослину двома способами: діленням куща і живцюванням.

Найчастіше використовується другий метод. Процедуру проводять навесні — в травні. В якості посадкового матеріалу виступають молоді пагони. Від квітки відокремлюють здорові і щільні листя і живці, після чого поглиблюють їх в суміш для посадки, що складається з торфу і піску.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Після вкорінення рослини дістають з пластикових або паперових стаканчиків і пересаджують в горщики.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Важливо! висаджені пагони накривають поліетиленовою плівкою або прозорими пластмасовими стаканчиками з метою створення ефекту штучної теплиці.

Деякі садівники експериментують, практикуючи розмноження доларового дерева за допомогою гілки. Її поміщають в ту ж суміш, що і для живців, і чекають, поки вона згниє. На її місці з’явиться новий стеблинка з бульбою і молодим листям.

Розмноження квітки довгий процес. Тому доведеться запастися терпінням. Зростання нового рослини можна стимулювати за допомогою фітогормонів.

Як зрозуміти, що доларове дерево відчуває себе некомфортно

Зовнішні ознаки, такі як осипання листя, їх пожовтіння, скручування свідчать про хворобливий стан квітки.

Симптоми інвазії та дії при ураженні заміокулькаса визначаються за такими реакціями рослини:

  1. листя обсипаються, а коріння піднімаються догори і покриваються цятками: ознака того, що квітці стало тісно в горщику і необхідно пересадити рослину.
  2. заміокулькас жовтіє. Що робити, якщо ви помітили зміну кольору листя з одного боку деревця? переставте його в інше місце з достатнім освітленням.
  3. гниття кореневої системи може бути спровоковано надлишком вологи в горщику з доларовим деревом. Обмежте полив і систематизуйте його. Краще пересадите заміокулькас в інший горщик з новою грунтовою сумішшю.
  4. грибкові ураження, що проявляються у вигляді плям на стеблах і листках. В такому випадку ефективно впливають спеціальні спреї і препарати. Іноді причиною появи грибка виявляється підгодівля, тому в таких випадках її рекомендовано замінювати, а уходовие кошти купувати тільки в спеціалізованих магазинах.

На цьому все. З основними правилами вирощування доларового дерева ви ознайомилися.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Виявляється, не так і складно виростити вдома квітка заміокулькас. Догляд в домашніх умовах за рослиною не відрізняється особливою працею, тому виростити красиву квітку зможе кожен відповідальний садівник. А якщо цветолюб постарається, то в нагороду отримає не просто зелене «дерево», а заміокулькас, що радує господаря цвітінням. Рослина гиппоаллергенное, тому вирощувати його можуть навіть страждають від алергії люди.

Заміокулькас-квітка безшлюбності (також доларове дерево) входить в число незвичайних кімнатних рослин, з яким пов’язані різні легенди і повір’я. В одних будинках він з’являється через те, що приваблює господаря своєю оригінальністю, в інших – через різних прикмет, пов’язаних з ним.

Чому заміокулькас — квітка безшлюбності, цікавить багатьох любителів кімнатних рослин. Щодо цього є кілька версій. В якості основної прийнято вважати схожість з листям спатифиллума, який вважається рослиною мужегоном. Наукового підтвердження цієї причини появи повір’я і назви квітка — безшлюбності немає.Також не можна знайти і підтвердження того, що жінки в будинках у яких є рослина, не можуть вийти заміж.

прикмети і забобони, пов’язані з рослиною

Прикмет, пов’язаних з квіткою, багато, і вони відносяться не тільки до заміжжя, а й матеріального благополуччя.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

  1. якщо жінка сама купує рослину в магазині, то вона, розплачуючись за нього, віддає з грошима своє щастя; і тому до тих пір, поки квітка буде в будинку, у неї нічого не вийде в особистому житті.
  2. якщо молоде рослина подаровано жінці, і вона віддала за нього дарувальнику кілька монет золотого кольору, то воно стане працювати як потужний магніт для тяжіння щастя, і незабаром володарка зустріне нареченого.
  3. рослина здатна розуміти, як до нього ставляться, і відповідати господареві тим же. Якщо заміокулькас люблять, оточують турботою і доглядом, то він відповідає взаємністю і приносить жінці удачу в особистих справах і достаток.
  4. властивість притягувати матеріальне благополуччя і жіноче щастя проявляється в кілька разів сильніше, якщо рослина дарується на свято, особливо на новий рік, день народження або різдво. Також приносить щастя і заміокулькас, подарований на весілля, а ось до народження дитини вручати його не варто.
  5. тільки повністю здорова рослина притягує матеріальне благополуччя.
  6. отриманий в подарунок заміокулькас необхідно пересадити якомога швидше, використовуючи в якості дренажу керамзит і кілька монет. Це посилить властивість рослини притягувати матеріальне благополуччя.
  7. якщо листя на рослині почали жовтіти і опадати, варто бути обережними з грошима і не робити ризикованих фінансових операцій, так як це є попередженням про те, що може статися різке погіршення матеріального становища.
  8. якщо у незаміжньої жінки розцвів заміокулькас, то незабаром їй буде зроблено пропозицію про вступ в шлюб.
  9. якщо продати паросток від домашнього квітки, то і своє щастя буде віддано разом з ним. Заміокулькас можна тільки дарувати, отримуючи за нього викуп в кілька монет. не можна віддавати паростки в значущі для себе дні, щоб також не віддати свого щастя.

Прикмет, що відносяться до кімнатної рослини, багато, а ось вірити в них чи ні, кожен повинен вирішувати сам.

заміокулькас-догляд в домашніх умовах

Квітка відноситься до невибагливим рослинам, але все, ж за ним потрібно правильний догляд, без якого він буде відчувати себе погано і не зможе виконувати свого призначення по залученню благополуччя.

Полив

Момент поливу для рослини найважливіший. Якщо зволоження грунту проводиться неправильно, то квітка почне хворіти і, швидше за все, загине.

Заміокулькас набагато простіше переносить недолік води, ніж надлишок. Якщо відбудеться застій води, то у рослини почнуть гнити коріння, і врятувати його буде неможливо. Сильно пересушувати квітка також не можна.

Для поливу слід використовувати тільки чисту відстояну воду кімнатної температури. Блюдце, яке стоїть під рослиною, після поливу слід залишати сухим, виливаючи з нього всю воду, що витекла з горщика. Земля перед поливом повинна бути сухою. Не варто поливати заміокулькас, коли грунт в горщику навіть злегка волога.

Квітка, яка росте в маленькому горщику, поливається частіше. Також варто врахувати і те, що взимку води рослині треба менше, ніж влітку.

температура і освітлення

Рослині необхідна температура від +19 до +26 градусів і сухе повітря. Квітка світлолюбний і переносить прямі сонячні промені, але в той же час він може пристосовуватися і до півтіні. У дуже сильну спеку заміокулькасу потрібно притінення.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Рослині необхідний регулярний потік свіжого повітря. Для цього кімнату треба провітрювати, але квітка не повинен стояти на протязі.

Підживлення

Застосовувати для підгодівлі слід спеціальні рідкі добрива, які призначені для кактусів і сукулентів. В крайньому випадку, застосовні засоби для декоративних листяних рослин. Добрива розчиняють у воді в пропорції, яка вказана в інструкції.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Вносити добриво треба у вологий грунт, стежачи за тим, щоб воно не потрапило на листя. Проводити підгодовування слід 1 раз в 2 тижні з весни до осені. Взимку у рослини період спокою, тому добриво не потрібно.

отруйна квітка?

Рослина отруйна і становить небезпеку для маленьких дітей, які в силу своєї природної допитливості тягнуть в рот різні предмети і можуть важко отруїтися, пожувавши лист заміокулькаса. У важких випадках отруєння становить небезпеку для життя дитини.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Дорослі люди, якщо з якоїсь причини проковтнуть шматочок листа рослини, небезпечного отруєння не отримають. Для них максимальна шкода зведеться до блювоти і проносу.

можна чи ні тримати вдома?

Згідно з народними повітріями, рослина не просто можна, а потрібно мати в будинку. На користь присутність заміокулькаса піде в рівній мірі жінкам і чоловікам, сімейним чи ні.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

Якщо людина не забобонний, то можна просто купити квітка в магазині. Коли ж прикмети мають велике значення, треба натякнути близьким людям на те, що хочеться отримати в подарунок це кімнатна рослина.

міфи і правда про заміокулькаса

Правда, про рослину те, що воно отруйне. Також квітка швидко реагує на несприятливу екологічну обстановку, через що за його станом можна визначити мікроклімат в квартирі.

Отруйне чи доларове дерево для тварин. Доларове дерево або кімнатна квітка заміокулькас: посадка, догляд, розмноження, полив, пересадка восени, взимку, вирощування, підгодівля в домашніх умовах, хвороби, прикмети і забобони

  • всі прикмети про те, що квітка притягує гроші і щастя, – це не більше ніж міф, який для багатьох робить рослина особливо привабливим.
  • як і всі кімнатні рослини, заміокулькас прикрашає квартиру, і якщо його зовнішній вигляд подобається, варто завести його вдома.

Квітка має незвичайний зовнішній вигляд, який дозволяє йому відмінно вписуватися в різні інтер’єри офісів, банків, солідних установ. В останні роки він отримав велику популярність і визнання.