Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

169

Кілька красивих тонких берізок зі світлими стовбурами створюють особливе почуття радості і навіть гордості за свій рідний край. З давніх – давен це дерево вважалося символом росії-стрункий білий стовбур берези, тонкі гілки легко колишуться навіть від найменшого подиху вітру. Тільки заради цього варто посадити на своїй ділянці цю красуню. Хто зважиться на такий крок – посадити березовий гай недалеко від свого будиночка, необхідно знати, що дерево береза – не тільки красиве, але ще і дуже вимогливе до вологи. Вірніше, сама берізка буде добре рости і радувати всіх своєю красою, навіть не вимагаючи особливого догляду і внесення підгодівлі, тільки необхідну вологу воно буде брати з грунту, витягаючи максимум поживних речовин. Так що якщо ваш присадибна ділянка не надто просторий, подумайте про полив грунту, перш ніж посадити березу.

що потрібно враховувати перед посадкою

Посадка дерева-це рішучий крок, але необхідно попередньо все продумати наперед, на кілька років, а то і десятків років. Посадимо берізку ми тоненьким деревцем, а виростає в результаті велике дерево, що займає багато простору. Чекати, поки дерево зміцніє і вийде красива березовий гай, потрібно довго, тому багато недосвідчені садівники відразу висаджують багато саджанців, не думаючи про наслідки. Так, доросле дерево досягає в зростанні від 15 до 30 м, діаметр стовбура – до 7-8 м, а то і більше, якщо береза росте на відкритій, добре освітленій місцевості.

Відмовитися від посадки беріз на своїй ділянці не потрібно, важливо враховувати такі рекомендації:

  • дотримуємося відстань при посадці: від житлового будинку чи сараю необхідно, щоб відстань була не менше 5 м, від підпірної стінки – 3 м;
  • враховуємо розташування комунікацій: водопровідні труби, каналізаційні, тепломережі і газ, а також кабель та дренажна система – все це потрібно враховувати і витримувати відстань при посадці не менше 3 м;
  • якщо поруч ростуть високорослі дерева, тоді треба відступити від них і посадити березу на відстані 3-5 м;
  • при цвітінні дерево викидає красиві «сережки», які виділяють алергенний пилок.

І це ще не все, якщо береза росте неподалік від городніх культур, то з півночі вона буде створювати тінь. Чи зручно це буде вам або вашим сусідам? з огляду на ще й те, що дерева почнуть розростатися в ширину, необхідно дотримуватися відстань між кожним саджанцем. Тому садимо березу через кожні 4 м.

Крім цього, якщо ви ще не встигли звернути увагу, це дерево не любить сусідства з іншими культурами. Якщо подивитися на березовий гай, то в ній крім білих стовбурів беріз ви більше нічого не побачите. Це ще одне пояснення, що береза не уживається з іншими рослинами. Якщо ваша ділянка невелика, подумайте про те, що в результаті залишиться тільки красива березовий гай, а посадити інші рослини і городні культури вже не вийде. І не тільки через те, що береза не любить рости по сусідству з іншими культурами, а й ще отруює грунт для сусідніх рослин, забираючи всі поживні речовини і вологу.

Помилуватися красунею березою можна на фото:

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

особливості підготовки грунту для посадки берези

Якщо уважно подивитися на березовий гай в лісі, то можна зробити такий висновок – дерево любить вологу і добре себе почуває на вологих і прохолодних грунтах. Якщо посадити деревце на відкритому сонячному ділянці, то навіть короткочасні посушливі періоди можуть негативно позначитися на зростанні берези. Тому необхідно добре продумати і вибрати відповідне місце для посадки берези.

Повністю затінене місце для посадки саджанців не підходить, так як рослина буде набирати силу і зеленій масі необхідно повноцінне освітлення. Допускається посадка берези на затіненій місцевості, але тільки наполовину. Вибирайте ділянку, де навіть в літній період грунт залишається вологою і прохолодною, а в денний час листя повинні отримувати достатньо світла і тепла. Гарне місце для посадки стрункої красуні – північна або східна сторона будинку або будь-якої госпбудівлі. Здійснювати посадку берези з західної або південної сторони не рекомендується, щоб сонце не пересушувало грунт.

Якщо з місцем ви визначилися, зверніть увагу на електропроводи, через кілька років, коли береза досягне зростання до 20 м, є ризик, що вони можуть пошкодитися.

Повертаючись до якості грунту, варто звернути увагу читачів на такий нюанс – доросле дерево здатне в добу витягати з грунту до 200 л вологи, а це в середньому 20 відер води. Уявляєте, як сильно буде зневоднена грунт навколо берези? можливо, що іншим городнім культурам вологи не буде вистачати. З огляду на таку особливість дерева, необхідно заздалегідь подбати про організацію поливу ділянки.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

як взяти саджанець в лісі

Не у всіх є можливість поїхати в розплідник і купити молоду берізку, це може бути клопітно і затратно. Інша справа-відправитися в ліс і підшукати підходящий варіант. Якщо ви хочете виростити на своїй дачній ділянці белоствольную березу з дикого лісу, тоді необхідно викопати здоровий міцний саджанець. Відправляйтеся в ліс ранньою весною, коли листя на березі ще не встигли розпуститися. Можна і восени знайти підходящу молоду берізку, але в зиму садити деревце небажано, так як береза може не прижитися.

Пройдіться по березовому гаю-виберіть дичку середніх розмірів, зростом не більше 1 м, так як високі деревця погано приживаються.

Як правильно викопати саджанець:

  1. лопатою потрібно обкопати місце навколо молодої берізки так, щоб не пошкодилися коріння. Береза не дуже примхлива і невелике пошкодження кореневої системи переносить спокійно, але краще робити цю роботу якомога акуратніше.
  2. заглиблюйте лопату код корінь з 3-х сторін, а потім акуратно і з натиском витягніть дерево з землі. Найкраще працювати в парі, так точно можна викопати хороший саджанець і не пошкодити коріння.
  3. вам знадобиться щільний поліетиленовий мішок або відро. Потрібно, щоб на коренях берізки залишалося якомога більше землі. Разом із землею поміщаємо березу в мішок або відро, обв’язуємо мотузкою і транспортуємо на місце пересадки.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

як посадити березу

Місце для посадки берези вибрано, грунт підготовлена (можна заздалегідь добре полити цю ділянку). Тепер необхідно придбати саджанці берези. Можна відправитися в розплідник і вибрати відповідне дерево (вік, товщина і висота) або поїхати в найближчу березовий гай і викопати молоде деревце. Якщо ви привезли берізку з лісу, то, швидше за все, це сорт класичної бородавчастої берези, яка досягає в зростанні до 20 м.

Можна вчинити інакше і не робити велику тінь на своїй ділянці, а вибрати в розпліднику компактний сорт берези. Наприклад, з низькорослих сортів белоствольной красуні користується популярністю сорт «tristis». Красива» плакуча » крона з не чорніючим стовбуром і рідкісною листям подобається багатьом дачникам.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Ще кілька видів карликових беріз відрізняються невибагливістю і ростуть навіть в міських умовах: це плакуча берізка «youngii». Доросле дерево у висоту виростає всього на 8 м, гілки спрямовуються вниз, практично до самої землі. Береза нагадує форму купола, її стовбур відрізняється від інших видів дерев (сорти «lanciniata», «gracillis», «crispa») яскравим білим стовбуром, що лущиться практично цілий рік.

Основне правило успішного зростання берези – правильна посадка саджанця. Необхідно вибрати відповідний день, щоб рослина прижилося і радувало цілий рік. Тому в літній спекотний день садити березу не можна. Кращий період для посадки-друга половина жовтня або рання весна. В цей час в грунті зберігається багато вологи, а сонце вже не таке пекуче. Оптимальна температура для посадки берези + 10 о с.

Не завжди дерево приживається після посадки, навіть якщо взяти великий міцний саджанець. Секрет посадки в тому, що необхідно викопувати деревце з грудкою землі або купувати в розпліднику саджанці в невеликих контейнерах, щоб коренева система не залишалася надовго на відкритому повітрі і не позбавлялася вологи.

Допускається навіть посадка берези в зимовий час (вік саджанця – 6-7 років), коли кому землі трохи приморожений, але це тільки в рідкісних випадках. Найкраще подбати про посадку заздалегідь, щоб до весни саджанець встиг прижитися і пішов у ріст.

Як посадити березу:

  • після вибору місця необхідно викопати лопатою неглибоку яму, щоб помістився кому землі і не були пошкоджені коріння;
  • внесення підгодівлі не буде потрібно, але береза буде вам вдячна, якщо ви покладете в яму кілька лопат листової землі, торф, пісок і перегній в рівних пропорціях. Можна додати і трохи будь-якого комплексного добрива, особливо якщо саджанець привезений з лісу;
  • в центрЯмки вставте саджанець з грудкою землі і акуратно притрусіть грунтом;
  • ущільните землю навколо, щоб дерево не нахилилося. Якщо саджанець тонкий, то можна зробити опору і прив’язати до стовбура мотузку. Так береза не буде нахилятися від вітру і не впаде.

Не забудьте полити березу після посадки. Необхідно час від часу забезпечувати помірний полив (в літній посушливий період – рясний), поки берізка не вкорениться. Надалі поливати дерево не потрібно, сильна коренева система самостійно бере вологу і харчування з грунту. До речі, в радіусі 3-х метрів не намагайтеся задіяти грунт, посадивши навіть «заячу» траву або квіти – рослини не приживаються, так як гинуть через нестачу вологи, а забезпечувати постійний полив можуть не всі дачники.

догляд за деревом після посадки

Молоде деревце відразу після посадки потребує затіненні. Забезпечити захист від сонця можна будь-яким покривним матеріалом: мішковиною, гілками рослин, кропивою і навіть будь-якими бур’янами. Якщо ви використовуєте траву, то до обіду потрібно накрити грунт, а ввечері прибрати сушняк.

У перший рік після посадки можна внести в землю добриво. Підійде аміачна селітра, коров’як і сечовина. На 10 л води беремо майже 2 кг коров’яку, 20 г сечовини і стільки ж селітри.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

чи потрібна обрізка?

У звичайної берези крона розвивається рівномірно, тому обрізати без потреби гілки не потрібно. Деякі садівники домагаються непоганих результатів, формуючи крону дерева навіть звичайної берези (вона погано переносить обрізку). Бажано видаляти з дерева пошкоджені і сухі гілки, а в разі необхідності, коли дерево досягає у висоту великих розмірів, можна спиляти зайві гілки. Це робимо тільки після того, як закінчиться період сокоруху. Рани на дереві необхідно обробити садовим варом.

З кожним роком цінність берези збільшується, так як можна приступити до заготівлі корисного для здоров’я людини сировини.

Для заготовки можна використовувати:

  • березові бруньки. Період збору з початку січня по кінець березня. Для цього гілки потрібно зрізати, зв’язати в невеликі пучки і очистити від сміття;
  • молоді листочки зриваємо з дерева в травні, коли на них є липка речовина. Листя необхідно просушити в провітрюваному і теплому приміщенні. Якщо правила сушіння не дотримуються, то якість листя може бути знижено;
  • любителям російської баньки необхідно вже в липні почати заготовку віників для лазні, як раз листя встигнуть розпуститися і підрости;
  • заготівля берести (тонкий шар кори) для виготовлення туеса (посудина для зберігання напоїв), шкатулок та інших виробів з берести починається в кінці весни – початку літа. Гострим ножем потрібно зчистити верхній шар кори, а потім добре висушити бересту;
  • заготівля березового соку – на початку весни, поки не встигли розпуститися на деревах листя. Для того щоб отримати сік з берези, необхідно зробити надріз гострим ножем, глибина до 2 см.буром виконати невеликий отвір і вставити трубку, по якій і буде стікати в посудину (будь-яка відповідна тара) цілющий сік. Після збору соку трубку потрібно прибрати, а отвір закрити дерев’яною заглушкою і замазати садовим варом. Зберігається зібраний сік в холодному місці в скляному посуді.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Як посадити березу, дивіться це відео:

Біла струнка береза завжди вважалася символом росії, уособленням російської душі. Вона вимоглива до себе і умов зростання. Багато років пройде поки саджанець берізки перетвориться в красиве дерево, висота його досягає від 15 до 30 м. Велика розлога крона витягує з грунту багато вологи, тому саджанці лісових красунь рекомендують садити на просторих площах.

Маючи невелику присадибну ділянку від посадки берези відмовлятися не варто. Тут прийдуть на допомогу карликові сорти, висота яких максимум досягає 8-10 м.

Вибираючи місце під посадку берези, зверніть увагу:

— від стіни будь-якої будівлі до дерева повинно бути не менше 5 м;

— відстань до комунікацій і дренажної системи не менше 3 м;

— відстань до плодово-ягідних чагарників і дерев становить 3-5 м;

— у період цвітіння березові » сережки» виділяють пилок, що містить алергени;

— при посадці декількох беріз, відстань між саджанцями 4-5 м;

— якщо місце під посадку вибрано біля паркану, що межує з сусідами, то це питання з ними варто обговорити, щоб потім не було конфліктів;

— з північного боку крона берези створює тінь. Це потрібно врахувати при посадці овочевих культур.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощуваннякупити саджанець берези виходить не у всіх, а ось викопати деревце в лісі, має місце бути. Тому вибирати потрібно міцне, здорове зовні, белоствольное деревце висотою не більше 1 м.дуже вдалий час для цього – рання весна, коли листя ще не розпустилися.

Знайшовши потрібний екземпляр, обкопайте його навколо лопатою на відстані 30-40 см від стовбура, намагаючись якомога менше торкнутися коріння. Акуратно витягніть із землі і разом із земляною грудкою помістіть у відро або поліетиленовий мішок, обв’язавши мотузкою. Не можна надовго залишати кореневу систему на відкритому повітрі, волога швидко випаровується.

Береза з лісу виросте високою (до 20 м), якщо такий нюанс лякає, то краще відправитися все ж в розплідник і купити карликовий сорт «youngii», що користується популярністю у дачників. У нього гарне листя і яскраво-білий стовбур.

Вибір місця і грунту для посадки берези

Посуха негативно впливає на розвиток берези, тому відкрита сонячна галявина їй не підходить. У тіні буде відчуватися недолік освітлення зеленій масі. Виходячи з таких обмежень, вибираємо ділянку на північній або східній стороні, півтінь. На півдні і заході грунт пересушується сонцем.

Берези ростуть на вологих і прохолодних грунтах. Доросле дерево в добу здатне «випивати» до 20 відер води, тому про полив потрібно подбати заздалегідь, щоб потім інші культури не відчували нестачу вологи від зневоднення землі.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощуванняпосадка берези

Ранньою весною, коли температура за вікном + 10°с, грунт ще волога, а сонце не таке пекуче, дуже вдалий час для посадки берези. Викопують посадкову ямку розміром із земляний кому. Додаєте в неї торф, пісок, перегній і листову землю в рівних кількостях. По центру встановлюєте саджанець, заправляєте зверху грунтом, ущільнюєте і підв’язуєте до опори. Так як деревце ще не вкоренилося і крихке до вітру, то опора допоможе встояти рівно, не нахилятися і не падати. Після посадки полити.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощуваннядогляд за березою

Відразу після посадки в першій половині дня дерево притіняють мішковиною, після полудня укриття знімають.

Поливають в спекотні дні з розрахунку 1 відро води на 1 кв. М. Крони.

Щорічно навесні березу обробляють фунгіцидом для попередження хвороб і шкідників. А після закінчення періоду сокоруху, з берези видаляють пошкоджені і сухі гілки. Зрідка спостерігається .

При необхідності висоту берези вкорочують, обрізаючи занадто довгі гілки.

Доросле дерево має масу цілющих властивостей, ранньою весною можна , робити заготовки з березових бруньок, листя. А в липні, коли підростуть листочки, для лазні роблять березові віники.

Як зібрати насіння берези

Спочатку насіння перевіряють на зрілість, розтирають в руці і якщо вони обсипаються, значить готові до збору. Гілочки пов’язують в пучок і вішають в сухому захищеному від вітру місці. Внизу розстеляють тканину, щоб в разі осипання насіння, їх можна було зібрати. Через 7 день висушені насіння струшують на тканину, очищають від сміття і залишають на просушування ще на 7 днів. Сіють пізньої осені того ж року.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощуванняТерміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

За 10 днів до посіву роблять борозни глибиною 5 см, шириною 8-10 см в напрямку зі сходу на захід. Перед посівом насіння обробляють протигрибковими препаратами. Висівають в безвітряну погоду. Після посіву присипають тонким шаром соломи і поливають з пульверизатора. Надалі поливати також з нього, щоб не утворювалася грунтова кірка.

Пророщування насіння відбувається протягом 2 тижнів. Розвиток сіянців відбувається дуже повільно, тому в перший час вони вразливі. Висмикуючи бур’яни потрібно проявляти обережність, щоб випадково не зачепити маленькі паростки берези.

На зиму посіви мульчують і вкривають снігом при першому ж випаді.

Навіть якщо ви не збираєтеся вирощувати березовий гай, насіння посіяти потрібно багато, так як схожість низька і частина сіянців може загинути від механічного впливу при прополюванні.

Посадка берези-це відмінне рішення для облагороджування садового або прибудинкової ділянки. Це дерево прикрасить будь-який стиль ландшафту, воно ефектно виглядає і не потребує специфічного догляду.

Щоб рослина надалі приносило тільки радість споглядання його красою і стрункістю, важливо уважно поставитися до процедури посадки.Існують деякі особливості і правила, яких необхідно дотримуватися.

підготовка саджанців-на що звернути увагу

Молоде деревце можна викопати в лісі, перенести на власну ділянку і посадити березу. Це найбільш швидкий і не витратний спосіб. Але щоб бути впевненим в якості саджанця, рекомендується купувати його в спеціалізованому розпліднику або у перевірених і надійних приватних ліц.

Принісши на територію ділянки хворий саджанець, є великий ризик поширення захворювань на інші, що ростуть поблизу, дерева і чагарники.

Що стосується розміру, то найкраще приживаються і легше адаптуються рослини не більше 1 метра зростанням. Якщо береза вже доросла, буде складно витягти її з землі, не пошкодивши кореневища.

Якщо з покупкою все зрозуміло, то процес викопування і транспортування дерева з лісу має свої нюанси:

  1. 1. Після того як вибрано конкретне рослина, його обкопують з усіх боків, а потім за допомогою багнетної лопати прорізають грунт і викорчовують кореневище, дістаючи його з ями разом із земляною грудкою.
  2. 2. Витягнуту березу необхідно відразу ж поставити на підготовлену заздалегідь фанеру або іншу рівну поверхню для транспортування. Якщо відстань доведеться подолати неблизька, то замість плоского листа буде зручно використовувати відро відповідного розміру. Поміщене в ємність дерево бажано присипати зверху землею, щоб повністю закрити нею кореневі відростки.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Існує ще один спосіб заготівлі матеріалу для вирощування берези – це посадка з насіння. Справа досить трудомістка і займає час, однак, і такий метод має місце бути.

вирощування берези з насіння

Насіння дозріває всередині березових сережок, які рослина випускає навесні. Згодом вони стають коричневими і після повного дозрівання розлітаються в пошуках місця проростання.

Повністю готові до посадки насіння легко відокремлюються один від одного, якщо розтерти сережку в руці.

Збір насіння проводиться зазвичай в самому кінці літа або початку осені. Дозрілі сережки збирають, пов’язують разом в пучки і розвішують в темному теплому місці до подальшого визрівання приблизно на тиждень. Після закінчення цього терміну можна підстелити під них білу тканину або простирадло і витрусити на неї насіння.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

У кімнатних умовах береза проростає досить швидко і легко, не доставляючи клопоту. Однак, щоб уберегти посадковий матеріал від ураження грибком рекомендується протравити його марганцівкою або перекисом водню перед приміщенням в грунт. У розчині насіння повинні знаходитися близько 15-20 хвилин, а потім їх слід ретельно просушити.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Перед висіванням у відкритий грунт посадковий матеріал також повинен пройти процедуру стратифікації-обробки холодом. З цією метою насіння близько місяця тримають в холодильнику або погребі.

Сам процес посадки насіння нескладний. Процедура проводиться безпосередньо на поверхню грунту на початку зими, коли грунт вже встиг підмерзнути. Це важливо, так як раннє висівання в ще теплу грунт може сприяти появі паростків перед сильними морозами, і це стане причиною їх загибелі. Зверху місце рекомендовано прикрити дощечками, щоб не допустити поширення посівного матеріалу на небажані ділянки двору або саду.

Якщо осінь видалася посушливою, то посаджені насіння потрібно злегка полити водою кімнатної температури.

Якщо все було зроблено правильно, то навесні на місці посадки з’являться невеликі паростки берези. В цей час рослина найбільш вразливе, воно потребує зволоження поверхні грунту, але боїться зайвого поливу. Вода здатна розмити коріння, що знаходяться на глибині 7-10 сантиметрів, тому зручніше рясно обприскувати маленькі берізки з пульверизатора до самого кінця літнього сезону.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

До початку осені при гарному догляді молоді берези досягають зростання 25-35 сантиметрів і можуть бути пересаджені на постійне місце вирощування. Якщо рослини все ще виглядають слабкими, то процес відкладається до наступного вересня, коли культури остаточно приймуть вигляд міцних саджанців.

критерії вибору місця і заготівля посадкової ями

Береза хоч і є одним з найбільш невибагливих дерев, використовуваних для прикраси прибудинкових територій, але і її місце посадки повинно відповідати деяким вимогам:

  1. 1. Якщо планується вирощування декількох культур, то необхідно розрахувати інтервал посадок. Він повинен бути не менше 4 метрів для того, щоб вони не заважали вільному розвитку один одного.
  2. 2. Береза любить сонячне світло, а тому при виборі місця потрібно витримати відстань від будинку та інших будівель, що створюють тінь.
  3. 3. Ці дерева забирають багато вологи з грунту. Земля навколо них непридатна для вирощування плодових культур, яким просто не буде вистачати води і поживних речовин при посадці ближче 2 метрів.
  4. 4. Розташування рослини має бути не ближче 3 метрів від каналізації, щоб воно не страждало від шкідливих речовин, що потрапляють з неї до коріння з водою.

Підготовка посадкової ями полягає в проведенні простих заходів: вибране місце очищається від бур’яну і сміття. Лунка викопується такого розміру, щоб земляний кому з кореневищем міг вільно в неї поміститися.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Глибина ями не повинна перевищувати 40 сантиметрів, інакше рослина розміститься занадто низько і через брак вологи на тому рівні загине, не вкоренившись.

Якщо садова ділянка не заболочена, то на дно ями для висаджування берези не вкладається дренаж, як у випадку з плодовими деревами. Першим шаром в неї засипається суміш з піску, торфу і перегною. Другий шар-родючий грунт або, якщо рослина була викопана в лісі, земля зі звичної йому середовища проживання. При можливості підготовлену яму потрібно рясно полити і залишити на кілька днів для усадки. І тільки після цього садити березу.

технологія посадки-інструкція для новачків

Коли посадкова яма і саджанці готові, можна сміливо приступати до проведення процедури:

  1. 1. Безпосередньо перед приміщенням рослини в яму рекомендовано занурити його кореневу систему в розчин корневина або епін. У разі коли дерево пересідає з великою земляною грудкою, можна обійтися рясним обприскуванням з пульверизатора водою з розчиненим засобом.
  2. 2. Саджанець акуратно поміщається на призначене йому місце і поступово засипається грунтом, яка ретельно утрамбовується вручну для того, щоб уникнути утворення повітряних пустот біля коріння.
  3. 3. Потрібно простежити, щоб коренева шийка неодмінно залишилася на поверхні землі, інакше вона почне гнити.
  4. 4. Для того щоб молоде дерево було надійно захищене від вітрів, в центр ями вбивається кілочок, до якого по завершенні посадки прив’язується стовбур берези. Він буде служити опорою і не дозволить рослині деформуватися.
  5. 5. В кінці заходу саджанець поливається двома відрами води, навколо нього формується пристовбурні кола, який мульчується листям або тирсою для утримання вологи і недопущення розтріскування поверхні грунту.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Так, відповідально поставившись до вибору саджанця і дотримуючись усіх особливостей посадки російської красуні – берези, можна без праці виростити на своїй ділянці прекрасне декоративне деревце, під кроною якого так приємно посидіти літнім вечором.

Зміст статті:
Береза (beluta) відноситься у роду рослин, що входять до складу сімейства березові (betulaceae). Поширення у неї досить велике, так як вона зустрічається на території всієї північної півкулі планети, а якщо говорити про росію, то береза є найбільш поширеною деревною породою. Кількість видів досягає позначки в 100 або трохи більше одиниць. Переважними місцями зростання беріз є ліси, що складаються з листяних і хвойних порід дерев, розташовані в помірній і холодній частині євразії і на півночі американського континенту.

назва сімейства березові життєвий цикл багаторічник особливості росту листопадні дерева або чагарники розмноження насіннєве і вегетативне (живцювання або укорінення відводок) період висадки у відкритий грунт саджанці висаджують навесні або восени схема висадки на відстані 4 м субстрат вологий, пухкий і поживний освітленість північний або східний напрямок з хорошим освітленням показники вологості дуже рясний, особливо в літню спеку або відразу після посадки особливі вимоги невибагливо висота рослини 1,2–45 м забарвлення квітів зелений, бурий тип квітів, суцвіть складні суцвіття-тирси, сережки час цвітіння літо час декоративності весняно-осіннє місце застосування альпінарії, міксбордери, кам’яні сади, в якості солітера або в групових посадках usda-зона 3-6

Свою назву російською мовоюСпека. Витяжка, отримана з бруньок берези, пропонувалася при дерматологічних проблемах. Ну а віники з березових гілок з листям завжди в росії брали з собою в баню.

Види берези

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Береза звичайна (betula pendula) або як її ще називають береза повисла (betula verrucosa) або береза бородавчаста. Найбільш поширений різновид, що зустрічається в європі і сибіру, а також на півночі америки. Володіє розлогою короною, сформованої плакучими гілками. Стовбур у рослини прямий, може досягати 10-15 м, а зрідка і 30-ти. Прийнято використовувати в якості солітера або групових посадках. Кора відрізняє білим кольором, може відшаровуватися. Коли береза стає дорослою, то внизу кора починає товщати і покривається борозенками або тріщинами чорного тону. Молоді пагони на голій поверхні мають бородавчасті нарости. Листя глянцева, зелена, по кромці зубчаста. У довжину може досягати 5-7 см, при ширині близько 4 см.сережки мають зелений колір, який при перецветании змінюється на зеленувато-бурий колір. Через потужності, коренева система допомагає скріплювати грунт обсипаються ярів або по гирлах річок.

Найбільш популярними сортовими формами вважаються:

  • юнга (joungii). висота цього тендітного рослини, що має несиметричну крону, яка іноді нагадує парасольку, становить 4 м.
  • тростяний карлик (trost’s dwarf), відрізняється зниженою швидкістю росту, і висота його не перевершує півтора метра. Крона при цьому має ажурні обриси і листя сірувато-зеленого кольору.
  • пурпурова (purpurea), зрозуміло, що листя у цієї рослини відливає красивим пурпуровим відтінком, який з приходом осені змінюється на кольори, що варіюються від темно-коричневого з золотисто-коричневим подтоном до червонуватого або яскраво-червоного. Деревце має компактні обриси кущі і по висоті досягає 15 м.
  • грацилис (gracilis). дерево поєднало в собі стовбур білосніжного кольору з ніжним покриттям і шатром з плакучих гілок, чим нагадує плакучу вербу.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Береза китайська біла (betula albosinensis). Рідним ареалом природного зростання вважаються території західних районів китаю. Стовбур в тих місцях може по висоті досягати 30 м, але в середніх широтах його показники не перевищують 8 м.застосовується для групових посадок, висадки рядами або в якості солітера. Кора цієї рослини по відтінку змінюється від білосніжного до оранжево-коричневого або мідно-золотистого кольору. Поки рослина молодо, то його кора часто відливає сизуватим тоном через нальоту. З плином часу йде її відшарування і закручування в «кучерики».

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Береза карликова (betula nana) виростає в природі в російських лісах європейської частини, на заході як європи, так і сибіру. Віддає перевагу мізерні болотисті грунти і торф’яної грунт. Форма чагарникова, листопадна. Пагони не витягнуться по висоті більше 1,2 м. Зростання повільне. Насіння можуть не втрачати схожості протягом пари місяців, але перед посадкою необхідна тримісячна стратифікація при температурі 1-10 градусів. Цвітіння починається в середині травня.

Терміни посадки берези восени. Як посадити березу – терміни і особливості вирощування

Береза максимовича (betula maximowicziana). Листя цього виду має найбільші розміри. Має деревовидні обриси, ареал зростання припадає на територію японії і острова кунашир. Відрізняється досить важкою деревиною, яка може бути застосована в будівництві. Цей матеріал експортується під найменуванням «червона береза», так як забарвлення кори рослини приймає коричнево-вишневий, білувато-помаранчевий або сірий відтінок. Береста починає добре відшаровуватися. На гілках кора також темно-вишнева.

Береза даурська (betula dahurica) також носить назву береза чорна далекосхідна. У природних умовах воліє рости в гірських лісах. Є однією з тих небагатьох різновидів, які можна розмножувати шляхом живцювання, якщо проводиться обробка зелених живців стимуляторами росту (приживлюваність досягає 99 %) або відводками, які дала молода поросль. Обрізка при цьому дуже негативно впливає на рослину. Кора пофарбована в чорний або темно-коричневий колір з білими крапками. При цьому йде розтріскування її поверхні уздовж. Забарвлення гілок-рожево-коричневий, ними формується падаюча крона. Деревина виявляється більш важкою, ніж у берези звичайної. Щільний грунт непридатний для вирощування.

Відео про березу: