Як правильно побілити. Чим і як зробити ремонт? крейда, гашене вапно і водоемульсійна фарба – ось, що використовується для побілки стелі. У кожного з них є, як переваги, так і недоліки. Але

63

Як правильно побілити. Чим і як зробити ремонт? крейда, гашене вапно і водоемульсійна фарба – ось, що використовується для побілки стелі. У кожного з них є, як переваги, так і недоліки. Але

При виборі матеріалу слід орієнтуватися на те, чим був оброблений стелю раніше . Проведіть пальцем по поверхні. Якщо вона була покрита крейдою, то сліди від нього залишаться на шкірі. Вапно і фарба рук не забруднить.

Рада

Не змиваючи побілку з вапна, побілити стелю крейдою не вийде, так як великий ризик, що на поверхні залишаться плями, розлучення — доведеться заново все фарбувати.

Як розвести крейду?

Крейда забезпечує найглибший білий колір, ніж інші покриття . Він дешевий, має бактерицидні властивості, має хорошу покриваючу здатність, стійкий до вологи, безпечний як для людей, так і тварин. Але приготування розчину вимагає часу, а через 3-4 роки стеля набуває помітний жовтуватий відтінок. Є маленька хитрість: якщо додати в приготований розчин синьку, такої проблеми не буде.

Вапно

Теж має бактерицидні властивості, довго тримається, дешево коштує. Якщо на стелі є невеликі тріщини або щілини – вапняна побілка їх замаскує. Однак покриття довго сохне, виділяє при цьому малоприємний різкий запах. На вапно можлива алергічна реакція, що робить ремонт з нею неможливим. Білити стелю вапном потрібно в гумових рукавичках, інакше речовина роз’їсть шкіру.

Водоемульсійна фарба

водоемульсійна фарба-універсальний матеріал для обробки стелі . Хоч ціна її істотно вище, ніж у крейди або вапна, але позитивних сторін у неї більше. Фарба продається вже в готовому вигляді, готувати розчин не потрібно, вона не пахне, не викликає алергії. Пофарбована поверхня не брудниться, довго зберігає колір. Види емульсії:

  1. матова володіє щільною текстурою, замаскує істотні дефекти стелі. Однак сохне вона довго.
  2. у атласної фарби текстура трохи інша, але приховує недоліки вона не гірше, ніж матова емульсія.
  3. емульсії, призначені для приміщень з підвищеним рівнем вологості – ванних кімнат і кухонь.

Увага

Перед нанесенням водоемульсійної фарби необхідно заґрунтувати стелю. При побілці вапном і крейдою підставу не гарантують.

Як білити стелю водоемульсіонкой. Побілка

При побілці стелі дуже важливо, щоб після ремонту на ньому не було видно погано фарбованих ділянок, темних або світлих смуг. Досвідчені маляри радять, як побілити стелю водоемульсійною фарбою без розлучень. Потрібно дотримуватися технологію нанесення білил в різних напрямках:

  • перший шар фарби-перпендикулярно стіні, на якій розташоване вікно
  • другий шар-паралельно стіні з вікном
  • третій прохід фарбою повинен бути спрямований паралельно сонячним променям

Тільки при такому способі зафарбовування можна уникнути розлучень, пропусків і погано профарбованих місць.

Побілка стелі проводиться в певній послідовності:

Починайте фарбувати зі стиків між стелею і стінами. Ширина пофарбованої поверхні з боку стін і стелі повинна бути не менше 5 см, інакше при подальшій роботі валиком можуть залишитися просвіти. Для фарбування використовуйте широку малярську кисть-занурюйте її до половини в водоемульсіонку, злегка віджимайте і послідовно наносите білила по всьому периметру. Ретельно прокрасьте кути;

Подальшу роботу виконуйте валиком, дотримуючись рекомендацій фахівців з нанесення шарів фарби. Між проходами валиком витримуйте інтервал, необхідний для повного висихання попереднього шару. Час висихання водоемульсіонки зазвичай вказано на упаковці разом з іншими характеристиками.

Багато новачків в будівельній справі не знають, як правильно білити стелю водоемульсійною фарбою. Процес фарбування простий і легко виконаємо:

Заповніть кювету фарбою. Занурте в неї валик і 2-3 рази проведіть по похилій ребристій поверхні, щоб фарбувальний склад рівномірно розподілився.

Пройдіть валиком по стелі, починаючи побілку від лівого кута тієї стіни, яка знаходиться навпроти вікна.

Переміщайте валик w-подібними рухами, час від часу занурюючи його в кювету для змочування в водоемульсіонці. Слідкуйте, щоб не залишалося непрокрашенних просвітів і чітких переходів.

Якщо на стелі утворюються краплі, знімайте їх тим же валиком, тільки попередньо звільніть його від фарби, прокатавши з невеликим натиском по ребристій поверхні кювети кілька разів.

Час від часу оглядайте пофарбовану поверхню під різними кутами, щоб побачити пропуски і нерівномірно зафарбовані ділянки. Якщо фарба ще не висохла, відразу підправте» проблемні » місця. На висихає поверхні не намагайтеся підфарбовувати пропуски – дочекайтеся повного висихання, а при нанесенні наступного шару більш ретельно фарбуйте пропущене місце.

У роздумах над тим, як швидко побілити стелю водоемульсійною фарбою, не варто створювати протяги або висушувати пофарбовану стелю будівельними фенами, тепловентиляторами або обігрівачами – тільки природне висихання дасть якісне покриття.

Рада! для нанесення останнього шару фарби візьміть новий валик. Шубка старого валика за два попередніх проходу псується, а завдяки новому інструменту біла поверхня стелі буде виглядати більш однорідною.

Знаючи, як самому побілити стелю водоемульсійною фарбою, легко зробити ремонт в квартирі власними силами. Не доведеться запрошувати будівельних працівників і платити гроші за не завжди кваліфіковані та якісні послуги. Побілка водоемульсіонкой-швидкий спосіб оновити інтер’єр приміщення, повернувши стелі білий колір.

Побілка стелі крейдою своїми руками дозволяє заощадити значні кошти. Щоб вийшов бажаний результат, при виконанні робіт потрібно врахувати всі нюанси, від підготовки поверхні до підготовки розчину. Стеля білого кольору завжди в моді, він гармонійно вписується в будь-який інтер’єр приміщення.

Переваги та недоліки побілки крейдою

Як і всі будівельні технології, побілка стелі крейдою має свої переваги і недоліки.

Переваги:

  • кімната здається вище, якщо стеля побілений в білосніжний колір
  • невисока вартість матеріалів і роботи
  • екологічна безпека
  • не потрібні спеціальні інструменти
  • легкість і швидкість нанесення
  • стеля виходить красивого матового кольору

Недоліки:

  • за зовнішнім виглядом побілка програє багатьом сучасним будівельним матеріалам
  • процес нанесення супроводжується пилом і краплями розчину, тому попередньо виносять або накривають всі меблі і предмети побуту
  • потрібно дотримуватися техніки безпеки, так як пил від крейди може потрапити в дихальні шляхи

При нанесенні на стелю потрібно надіти окуляри, рукавички, захистити органи дихання респіратором, надіти косинку і робочий халат. Хоч крейда екологічно чиста, але має дрібнодисперсну структуру, здатну дратувати слизові і шкірні покриви.

Крейдяний розчин

Розглянемо, як розвести крейду для побілки стелі, і пропорції компонентів, використовуваних для приготування суміші.

Існує кілька стандартних рецептів для приготування складу. Якщо потрібно надати поверхні певний відтінок, додають кольори.

Інгредієнти для приготування розчину:

  • крейда, крейдяна паста
  • господарське мило
  • синька, кольори
  • столярний клей

Процес приготування крейдяної побілки не вимагає особливих навичок і трудових витрат. Перед приготуванням білил крейда обов’язково просівають, щоб видалити з нього сміття і великі фракції.

Кілька рецептів, як розвести крейду для побілки стелі.

  • простий метод

Просіяний крейда (1,5 кг) розводять в глибокій ємності з 2,5 л води і з 30 г столярного клею. Всі компоненти перемішують до утворення однорідної маси.

  • з додаванням синьки

На 3 кг крейди беруть 3,5 л.води, додають 50 г господарського мила, 100 г столярного клею. Змішують компоненти. Розводять окремо синьку, додають її в приготований склад, перемішують до отримання однорідного відтінку.

  • білила з порошку крейди

Готують компоненти в співвідношенні: 6 кілограм сухої крейди, 10 літрів води, 150 гр стружки господарського мила, 120 г столярного клею. Щоб побілка не віддавалаЖовтизною, в розчин додають попередньо розведену з водою синьку.

  • розведення крейдяний пасти

Розчиняють в теплій воді шпалерний клей кмц до отримання 1,5% розчину. Змішують з крейдяний пастою в співвідношенні 4:1. Розчин готовий до використання, не вимагає проціджування.

Побілка виходить потрібної консистенції за умови, що предмет, опущений в розчин, рівномірно забарвлюється, побілка стікає рівною цівкою. Якщо розчин вийшов занадто густим, його розбавляють водою. Якщо суміш надмірно рідка, потрібно залишити ємність на деякий час. Коли крейда осяде на дно, зливають зайву воду і розмішують.

Щоб побілка добре лягала на поверхню, після приготування білила необхідно процідити через марлю, складену в кілька шарів.

Інструменти для побілки

Крейдяна побілка стелі здійснюється ручним або механізованим способом.

Для побілки ручним способом знадобляться такі інструменти і допоміжні матеріали:

  • ємність для суміші
  • шпатель
  • валик на довгій ручці або широка кисть
  • драбина або стіл, з якого легко дістати до стелі
  • марля, щоб проціджувати розчин
  • респіратор, робочий одяг, рукавички, захисні окуляри
  • клейонка, щоб накрити меблі, підлогу і т. Д.

Щоб білити стелю механізованим способом, знадобиться пульверизатор. Він скоротить час нанесення і знизить витрату матеріалів.

Побілка стелі крейдою

Потрібно купувати якісні матеріали. Крейда для побілки стелі гост 17498-72 буде оптимальним варіантом.

Крейдяна суміш виглядає на стелі більш білою, ніж вапняний розчин. Поверхня, раніше покриту крейдою, білять крейдяним складом, оброблену вапном-вапняним. Якщо зробити навпаки, склад не схопиться і буде мати непривабливий вигляд.

Як побілити стелю вапном. Крейдою і вапном

Після очищення і вирівнювання стелі, приступають до приготування розчину крейди.

Для цього беруть крейду і розводять його у воді в співвідношенні 1:2. Додають трохи синьки для отримання блакитного відтінку. Деякі початківці майстри цікавляться, чи можна додавати в крейдяну суміш інший пігмент. Фахівці відповідають, що можна, але для додання стелі свіжості і збереження його чистоти рекомендують використовувати синьку.

як побілити стелю крейдою по фото, описано нижче:

  1. мазки першого шару накладають поперечно променям світла, що надходять в кімнату з вікна.
  2. після висихання першого шару наносять другий. Мазки при цьому роблять перпендикулярно напрямку попередньої обробки.
  3. при необхідності наносять третій шар.
  4. декорують стелю молдингом.

Власники квартир, які своїми силами виконують облицювання стелі, часто стикаються з проблемою того, що на поверхні з’являються смуги, плями, бульбашки, розлучення. Результат роботи багато в чому залежить від якості матеріалу. Тому, щоб не виникало питань, що робити з дефектами, треба дотримуватися пропорції при приготуванні крейдяного розчину.

На стелі, побіленому вапном, також нерідко з’являються плями і розлучення. Але таке облицювання більш довговічна. Тому багато хто віддає перевагу саме гашеного вапна. Вапняний розчин готують наступним чином: 0,4 кілограма вапна розводять в 0,6 літрах води. Іноді додають 5 грам солі і 1/3 столової ложки оліфи для додання водостійкості і міцності. Щоб зробити побілку блакитного кольору, варто додати в неї 25 грам ультрамарина. Такої суміші вистачає на 2,5 квадратних метра кімнати.

Як побілити вапном, описано нижче:

  • трохи змочити стелю водою.
  • побілити поверхню в два шари. При цьому другий шар наносять на невисохлий перший. Це робить побілку більш міцною.

Після штукатурення поверхні для побілки потрібно використовувати чисте вапняне молоко. Його розводять у воді до певної концентрації, яка залежить від здатності покриття поглинати вологу. Не слід робити склад занадто густим. Інакше його не вийде розподілити по поверхні рівномірно.

Як побілити стелю пилососом. Як побілити стелю водоемульсійною фарбою

Один з найбільш затребуваних способів побілки стелі є його фарбування водоемульсіонкой . Сьогодні модно використовувати різні конструкції і обробки полків. Це можуть бути панелі пвх , мдф, стельова плитка, гіпсокартонні візерунки на бетонній стіні. Після шпаклівки таких поверхонь доцільніше фарбувати стелі водоемульсійною фарбою .

Для фарбування стелі нам знадобиться:

  1. водна емульсія (виробників маса і якість приблизно однакова)
  2. грунтовка
  3. валик
  4. ванночка для фарби
  5. набір пензликів
  6. малярський скотч

Якщо ви будете фарбувати стелю не в білий колір, тоді вам буде потрібен колор. Виберіть його в відтінок того кольору який хочете отримати.

Як правильно побілити стелю водоемульсійною фарбою

Процес вирівнювання стелі шпателем перед фарбуванням

Для цього цей процес потрібно розбити на кілька етапів:

  • найважливішим є процес підготовки і грунтовки.
  • так як поверхня повинна бути відшліфованою і рівною. Для шліфування використовують спеціальну сіточку або дуже дрібну наждачний папір. Вони одягаються на терку і кріпляться спеціальними затискачами.
  • дочекайтеся зникнення темних плям після шпаклівки. Це буде означати, що поверхня підсохла.
  • грунтовку налийте в миски або відро.
  • візьміть малярський валик. Валик може бути як поролоновий, так і вовняний. Так само для цього процесу можна використовувати маклавіци.
  • наносите рідину на стелю рівномірними рухами.
  • після чого дайте час для висихання.

Підходячи все ближче до етапу фарбування:

  • радимо вибирати вовняний валик. Завдяки його фактурі, фарба лягає рівно.
  • не залишаючи після себе залисин, патьоків та інших слідів.

Процес фарбування стелі водоемульсійною фарбою

Якщо ви вирішили зробити стелю іншого кольору додайте у відро колор. Ретельно розмішайте консистенцію, довівши його однорідного кольору. Перед фарбуванням спробуйте на стелі, чи підходить вам відтінок. Тільки обов’язково дайте йому просохнути, для набрання природного кольору. Можна пофарбувати в різні кольори. А для того щоб колірні грані не перетиналися між собою використовуйте малярський скотч.

Як ви вже переконалися побілка стелі це кропітка праця. Але якщо підійти до цієї справи з усією серйозністю, наполегливістю і слідувати інструкціям у вас все вийде.

Часи, коли ремонт в квартирі визначався не бажанням квартиронаймача, а тими матеріалами, які були в наявності в будівельних магазинах, давно минули. Сьогоднішній вибір дозволяє задовольнити самий примхливий і вишуканий смак гурманів інтер’єру. Однак будь-яка обробка буде служити довго лише в тому випадку, якщо повністю дотримана технологія застосування будматеріалу.

Стельові малярні покриття лише трохи поступилися підвісним системам, застосовним лише при достатній відстані від підлоги до панелей перекриття. Тому фарбування стелі, яка простою мовою все ще називається побілкою, є актуальною і затребуваною операцією на сьогоднішній день.

Будь-яка технологія фарбування полягає в методі нанесення лакофарбового матеріалу на поверхню. Таких способів може бути кілька, і кожен з них повинен забезпечити як довговічність подальшої експлуатації покриття, так і повністю передати його декоративні властивості.

Якщо говорити про візуальний ефект, то він дуже сильно залежить від того, який саме спосіб побілки стелі обраний. Всього є три основні методи нанесення будь-яких лфм (лакофарбових матеріалів):

  • кисть
  • валик
  • розпилення

Фарбування пензлем на великій поверхні – процес трудомісткий і тривалий, а результат — на «трієчку». Хоча, безумовно, є майстри, які і пензлем можуть домагатися дуже якісного результату. Але все ж технології не стоять на місці, інструменти теж не відстають, і кисть в обробці стель застосовується тільки при грунтуванні або фарбування кутів і важкодоступних ділянок.

Як побілити стелю на стару побілку. Підготовчі роботи перед обробкою

Спочатку слід оцінити покриття на площині – на стару побілку новий шар без підготовки не наноситься, білила не пристане, будуть відходити краплями. Тому побілка стелі своїми руками починається з зачистки.

Як робити:

  1. розмочити старе покриття. Тут все залежить від типу декору. Крейдяні білила легко розмочуються водою, вапняні знімаються шпателем, а водоемульсіонку доведеться розмити іПотім зачистити шпателем. Розмивати так-вологою ганчіркою наносити на стелю теплу воду з додаванням мильного розчину (20:1), залишити на деякий час розмокнути, потім зняти шар білив або фарби.
  2. залишки білил змивати м’якою губкою. Просушувати серветками стелю не потрібно, слід залишити його сохнути самостійно. При просушуванні ретельно оглянути цілісність підстави.
  3. якщо є щілини, дефекти у вигляді відколів, все потрібно закрити шпаклівкою. Для щілин глибиною до 2 мм застосовується фінішна шпаклівка, все, що глибше потрібно закладати стартовим складом.

Важливо! при наявності щілин між плитами перекриття, а також якщо підстава неабияк послужило і починає тріскатися по всій площині, будинок – новобудова або дає постійну усадку, штукатурити стелі тільки по армуючої сітці.

  1. всі щілини розширюються стамескою, шпателем для більш зручного шпаклювання і закладаються врівень з площиною. Після закладення вся поверхня вирівнюється, стеля шліфується і просочується грунтом, антисептиком. Антисептик застосовується для усунення ризику утворення цвілі, а грунтовка глибокого проникнення потрібна для збільшення зчеплення декоративного шару з базовою основою.
  2. якщо на стелі є плями іржі, цвілі або грибка, все це потрібно зачистити, інакше розлучення проступлять через шар нової побілки. Видалити іржу можна розчином хлорки, а зони з цвіллю зачистити до усунення суперечка, потім фарбувати сумішшю мідного купоросу і води, дати просохнути, потім також прибрати синяву хлорним розчином білизни.

На замітку! щоб не сумніватися в тому, ляже чи ні побілка стелі крейдою, вапном, варто обробляти базову основу грунтом після будь-яких обробок. Спочатку просушити, потім прогрунтувати і знову просушити.

  1. якщо на стелі є значні вибоїни і відколи, вирівнювання поверхні може займати багато часу і виконуватися в кілька шарів. Варто знати-товщина всіх шарів стартової шпаклівки не може бути більше 1,5 см, товщина фінішного шару – не більше 0,2 см.

Порада! можна обійтися без стартового складу, якщо дефекти мінімальні, а ось при нанесенні стартової шпаклівки обробляти поверхню фінішної (вирівнювати) обов’язково.

  1. після закладення стелю шліфується теркою будівельної з абразивною сіткою або наждаком з абразивом від №140-180. Потім грунтується і просушується. Шарів грунту може бути 2-3, наносити кожен наступний після просушування попереднього.

Важливо! якщо прийнято рішення побілити стелю самостійно на стару побілку, то вибирається склад, який вже є на стелі.

Розберемося, як визначити склад білив, щоб новий вибілений стелю на старий шар не відвалився.

Відео фарбування стелі-крок за кроком