Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

153

Якщо ви вирішили урізноманітнити домашній інтер’єр або просто відчуваєте необхідність в додатковому місці для відпочинку, немає нічого кращого, ніж компактне і зручне безкаркасне крісло-мішок.
Сьогодні з’являється все більше яскравих і цікавих крісел такого типу, але, якщо ви бажаєте чогось особливого або просто не впевнені, що покупної варіант підійде під дизайн вашої кімнати, спробуйте пошити крісло-грушу самі. Тим більше, що це дозволяє правильно підігнати розміри і зробити його максимально зручним для всієї родини.

Пропонуємо разом з’ясувати, як зробити крісло мішок своїми руками в домашніх умовах.

Незважаючи на те, що на крісло потрібно чимало матеріалів, та й наповнювати його дещо складно, робиться такий елемент інтер’єру просто і відносно швидко. Головне-визначитися з викрійкою і дотримуватися акуратність при пошитті.

Крісло-мішок, фото

Що потрібно для створення крісла

Якщо ви вже давно замислюєтеся над питанням, як зробити м’який пуф мішок своїми руками, прийшов час реалізувати свої ідеї: м’яке крісло-мішок можна пошити і в дитячу кімнату, і в вітальню.

Для початку перевірте, чи немає у вас вдома матеріалів, придатних для пошиття. Оскільки майстер-клас розкриває створення крісла-мішка своїми руками по викрійці, важливо передбачити, щоб тканина або інший основний матеріал мав достатні розміри.

Крісло-мішок, крісло-груша, сидіння-мішок і навіть крісло-пуф і пуф-подушка — як його тільки не називають, адже вони так подобаються і дітям, і дорослим … Що ж необхідно для створення безкаркасного крісла-мішка?

Підготуйте такі матеріали:

Для створення якісного, зручного і зносостійкого крісла необов’язково купувати дорогі матеріали. Така обновка може обійтися вам зовсім недорого, а радувати всю сім’ю вона буде не менше, ніж готове крісло, виконане професійно.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкамішок для сидіння на підлозі

Робимо викрійку

З матеріалами ми розібралися, тепер важливо визначитися зі схемою пошиття. Вони можуть бути різними: для крісел-пуфів, витягнутих грушоподібних форм і навіть імітацій футбольного м’яча.

Порада: якщо ви шукаєте, як зшити дитяче крісло-мішок своїми руками по викрійках, можете використовувати готові схеми для великих крісел, але пропорційно зменшити розміри кожного фрагмента.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкапуф-мішок, фото

Пропонуємо вам скористатися одним з прикріплених варіантів викрійки крісла-мішка з розмірами.

При перенесенні схем на матеріал для викрійки можуть виникнути складнощі зі створенням правильних за формою фрагментів. Щоб накреслити підставу шестикутної форми, порахуйте розмір вершини крісла — і намалюйте коло з радіусом, рівним цьому показнику.

Далі необхідно зробити насічки по всій довжині такої заготовки – і з’єднати такі вершини один з одним для утворення фігури необхідної форми. Нижче-приклад лекала і викрійки крісла-мішка-груші з такою основою і з докладними розмірами.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішказшити крісло мішок своїми руками — викрійки

Ще один варіант викрійки крісла-груші з докладними розмірами: на цей раз підстава має форму кола.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Наступний варіант передбачає створення шестикутної основи і внизу, і вгорі безкаркасного крісла.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло-груша своїми руками-форма

Також ви можете виготовити по викрійці крісло-мішок футбольний м’яч.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкадитяче крісло-мішок своїми руками

Для його створення необхідно підготувати безліч фрагментів шестикутних і п’ятикутних форм, які будуть зшиватися один з одним.

Дизайн може бути двоколірним (з чергуванням) або включати кілька яскравих відтінків.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло-мішок своїми руками: викрійки, фото

Як пошити крісло-мішок

Після того, як ви визначитеся з відповідною викрійкою, можна приступати до процесу розкрою і пошиття. Ознайомтеся з покроковою інструкцією, як зшити мішок-крісло своїми руками.

На першому етапі почніть вирізати на тканинній основі всі фрагменти майбутнього крісла згідно зробленим замальовкам. Кожен фрагмент необхідно вирізати двічі, так як передбачається створення внутрішнього і зовнішнього чохла.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаяк зшити пуфик-мішок своїми руками, фото

Порада: щоб крісло не вийшло занадто великим за розмірами (особливо, якщо ви шиєте його для дитини) – на лекалах не варто робити припуски на шви.

Традиційне крісло-груша мішкоподібного виду буде складатися з шести бічних клинів, шестикутного підстави, верхівки такої ж форми, але менших розмірів, а також ручки, призначеної для його перенесення.

Як правило, ручку виконують з прямокутного фрагмента: буде достатньо параметрів 5 на 12 см.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

При пошитті крісла важливу роль відіграє характер обраної тканини. Якщо ви зупинилися на «сипучому» матеріалі, необхідно обробити всі зрізи фрагментів на оверлок або пройтися по ним зигзагоподібним швом.

Наступний етап-це пришивання фрагментів. Візьміть дві бічних деталі, складіть лицем до лиця – і приступайте до сточування по 15 см у верхній і нижній частині по довгій стороні. Саме тут буде вшиватися блискавка, так що зробіть закріпки там, де починаються і закінчуються шви.

Важливо! довжина швів вираховується з урахуванням довжини блискавок, які будуть втачиваться в оброблювану сторону крісла.

Після пришивання блискавки можна зайнятися іншими клинами. Повторюємо процедуру зі сточуванням швів. Їх необхідно проутюжить і загладити в одну сторону. Візьміть припуски, які робилися за допомогою праски, при формуванні відстрочки по швах з лицьової частини деталей.

Третій етап пошиття-це створення ручки. Прямокутна заготовка розгортається внутрішньою стороною, складається уздовж найдовшої сторони один раз, після чого вільні краї акуратно зшиваються один з одним.

Після того, як ви пройдетеся по деталі на швейній машинці, залишиться вивернути тканину – і пропрасувати поверхню для переміщення утворився шва в центр. По шву робиться відстрочка.

На наступному етапі до майбутнього мішка пришивається верхівка зі схожою на підставу заготовки. Ручка, зроблена перед цим, пришивається до шестикутного верху з однієї зі сторін, розміщуючись між цією деталлю і бічним клином. Знову необхідно пропрасувати припуски і зробити відстрочку.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло-мішок своїми руками

Також необхідно зайнятися сточуванням підстави. Щоб було зручніше виконати цей етап пошиття, відкрийте блискавку, вже пришиту до бічної сторони. Як бачите, немає нічого складного! внутрішній чохол крісла шиється точно так же.

Ми розібралися, як пошити крісло-мішок своїми руками, але є ще один важливий момент. Для того щоб безкаркасне крісло знайшло необхідну нам форму, слід заповнити його пінопластовими гранулами. Як правило, досить заповнити близько двох третин обсягу крісла.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло-мішок своїми руками-наповнювач

Оскільки наповнювач закуповується в мішках, буває складно акуратно засипати його всередину крісла і набити пінополістиролом його за короткий термін. Будьте готові до того, що кульки розлетяться по підлозі, до того ж, пінопласт буде липнути до пальців, що теж завадить швидко наповнити чохол і завершити процес створення крісла.

На щастя, є спосіб, який дозволяє без проблем впоратися із заповненням нутрощі нашого крісла-мішка. Візьміть пляшку (досить полторалитровой). За допомогою ножиць або ножа видаліть верх і дно: у вас вийде подобу труби. Тепер трохи відкрийте блискавку на чохлі крісла – і зафіксуйте в отворі пластикову обрізку за допомогою скотча. Другою стороною пляшка приклеюється до мішка, з якого будуть пересипатися кулі (перед цим трохи обріжте один з його країв).

Порада: замість пляшки можна скористатися і іншими заготовками схожої форми.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаяк засипати наповнювач в крісло-мішок

Переконавшись, що кульки можуть висипатися з мішка тільки через цей отвір, можете приступати до пересипання їх всередину крісла. З кожним мішком проробляється аналогічна процедура. Періодично перевіряйте наповнюваність крісла, щоб домогтися оптимальної «щільності».

Коли крісло-пуф знайде задуману форму, закрийте блискавку внутрішнього чохла. Присядьте на нього — і переконайтеся в тому, що вам досить зручно сидіти. Все відмінно? тоді сміливо надягайте зовнішній чохол — і кличте близьких для демонстрації своїх успіхів!

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкам’які крісла-мішки, фото

Якщо постаратися, можна завершити створення такого крісла протягом одного-двох годин. А це означає, що ви без проблем зможете поповнити домашній інтер’єр навіть кількома цікавими кріслами такого типу. А, головне, що у вас в квартирі з’явиться зручне, стильне і позитивне місце для сидінняІ взагалі для відпочинку, де можна буде розвалитися і дорослим, і дітям.

Відео

Коротка покрокова інструкція з пошиття крісла-мішка або крісла груші — у відео нижче показаний найпростіший спосіб:

Ну а якщо ви не зовсім зрозуміли процедуру створення крісла-груші по викрійці з розмірами, ознайомтеся з додатковими матеріалами і майстер-класами по створенню такого зручного пуфика.

Наприклад, подивіться ще один майстер-клас, як зробити крісло-мішок своїми руками:

Крісло мішок-це легка у виготовленні і стильна безкаркасні меблі. Зробити її цілком можливо своїми силами. Для цього від вас буде потрібно трохи терпіння, необхідні матеріали і бажання розбиратися у всіх тонкощах процесу. Методика виготовлення, корисні рекомендації щодо вибору тканини і наповнювача, поширені викрійки – про все це читайте в представленому огляді.

Види безкаркасних меблів

Варіантів безкаркасних крісел і диванів величезна кількість. Найбільш поширені-це груша, банан і м’яч. Також зустрічаються зразки у формі кавуна, куба і таблетки.

Більш технологічними у виготовленні є повноцінні дивани. В інтер’єрі вони виглядають ефектно і можуть бути як цільними, так складатися з окремих блоків. Поширена форма таких диванів-пряма. Але зустрічаються і кутові моделі.

Вирішивши виготовити настільки оригінальну м’які меблі, ви можете пофантазувати і придумати власний варіант. Але для початку слід розглянути відомі моделі і викрійки до них, а потім, за аналогією, відтворити свою конструкцію.

Тканина для м’яких меблів

Яка тканина знадобитися для виготовлення? для верхнього чохла — будь-яка меблева тканина:

  • меблевий велюр.
  • шеніл.
  • жаккард.
  • кожзам.
  • штучне хутро,
  • нейлон.
  • вельвет.
  • флок.

Для внутрішнього чохла підбирайте більш щільний матеріал:

  • сумішева тканина.
  • бязь.
  • плащова тканина.
  • сатин.

Крім тканини будуть потрібні блискавки відповідних розмірів, лавсанові нитки, липучки для з’єднання верхнього і нижнього чохлів.

Наповнювач крісла-мішка

Найбільш поширений заповнювач безкаркасних меблів — полістирольні кульки. Даний матеріал екологічно безпечний, міцний і вологостійкий.

Крісла, наповнені полістирольними кульками, можна використовувати в таких вологим приміщеннях, як лазня, басейн або тераса. І можливо це завдяки низькій гігроскопічності наповнювача.

Гранули з часом дають усадку. Раз в кілька років проводите досипання для підтримки потрібної форми вироби.

Кульки пінополістиролу вкрай летючі і легко електризуються. Потрапляючи в дихальні шляхи, вони можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю. При роботі з ним рекомендується використовувати респіратор.

Викрійки для крісла-мішка

Розглянемо три поширених розкрою:

буде складатися з шести однакових клинів (відзначено цифрою 1) з висотою 1200 мм і розміром біля основи 450 мм. Форма верху-шестикутник (на схемі відзначений цифрою 2) висотою 182 мм і ширина 210 мм). Дно складається з чотирьох частин: по дві частини, відмічені цифрами 3 і 4.
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло-руша:

1) основна деталь поєднує в собі перед, спинку і бік.

2) верхня частина.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкадля пошиття крісла-м’яча потрібно 20 шестикутників і 12 п’ятикутників.
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Як зшити крісло-мішок

Як видно з розглянутих вище викрійок, самостійне виготовлення крісла-мішка при наявних мінімальних навичках в шиття — заняття не дуже складне.

Для виготовлення крісла груші знадобиться три деталі:

  • основна частина.
  • верхня частина.

За викрійками виготовляються деталі верхнього і нижнього чохлів. У внутрішній чохол з боку (б) вшивається коротка блискавка. У зовнішній чохол довга блискавка вшивається з довгого боку (а ). Чохли один з одним фіксуються липучками.

Після того, як обидва чохла будуть готові, внутрішній через воронку заповнюється пінополістиролом. Воронка робиться з щільного паперу, і її вузький край просовується у внутрішній мішок-капсулу. Завершується процес засипанням необхідної кількості кульок. В процесі наповнення частина гранул може прокидатися на підлогу, тому після роботи ретельно пропилососьте приміщення.

Для пошиття крісла мішка за наведеною викрійці знадобиться:

  • тканина для зовнішнього чохла розміром 2500 х 1400 мм (стільки ж тканини потрібно для внутрішнього чохла).
  • дві блискавки — 1 м і 40 см.
  • наповнювач.
  • липучка 10 х 5 см.
  • міцні армовані нитки.

Починати роботу потрібно з виготовлення паперового лекала викрійки. Потім лекало розташовується на тканині, і відрізаються необхідні фрагменти.

Заготовки виконані. Тепер потрібно скласти два клина лицьовою стороною всередину і зшити з залишенням припуску 1 — 1,5 см.аналогічно зшиваються інші клини і встановлюється блискавка. З лицьового боку робиться відстрочка, захоплююча припуски. Потім пришивається нижня і верхня частина мішка. Всі перераховані вище маніпуляції потрібно провести і з внутрішнім чохлом. Зібравши воєдино два чохла, мішок заповнюється полістирольними кульками за допомогою воронки.

Історія безкаркасних меблів

У 1968 році три молодих архітектора з турина: п’єро гатті, чезаре паоліні, франко теодоро звернулися до керівництва меблевої фабрики zanotta з новаторською ідеєю виробництва безкаркасного крісла-мішка. Далекоглядність директора фабрики дозволило даному виробу вийти в серійне виробництво і отримати широку популярність у всьому світі.

Будучи представниками «антидизайну», творці безкаркасних меблів критично ставилися до розвитку сучасних технологій і споживчого настрою. Вони стверджували теорію «втечі», і через провокаційні дії хотіли показати, що логічний розвиток раціоналізму веде до абсурду. Крісло-мішок (»sacco«) стало класичним зразком»антидизайну».

Крісло-мішок бездоганно. На ньому дуже приємно сидіти, так як наповнювач легко приймає форму, зручну для сидячого. Вирішивши купити або виготовити таку безкаркасні меблі, ви отримаєте краще місце відпочинку і оригінальний елемент дизайну інтер’єру.

Виготовлення безкаркасних пуфів своїми руками-оригінальне хобі. При бажанні можна зробити його і професією. Найпростіший спосіб зшити крісло мішок своїми руками-пошити пуф по готовим викрійках. Пуф у формі груші невеликих розмірів можна зробити оригінальним елементом дизайну. Безкаркасні пуфи можуть бути самих різних розмірів, головне — співвіднести розмір з інтер’єром і підібрати підходящу викрійку пуфика. Такий пуф можна легко перетворити в виріб класу люкс-виготовити для нього цікавий в’язаний чохол, який додасть теплоти і затишку

Якщо починаюча рукодільниця вирішила виготовити крісло мішок своїми руками, викрійки можна в достатку знайти в інтернеті і в спеціалізованій літературі. Найпростіший метод знайти викрійку крісла-мішка-відвідати один з численних інтернет-сайтів, присвячених виготовленню безкаркасних пуфів (у вигляді груші і будь-який інший форми) своїми руками. Також можна відвідати профільний майстер-клас. Якщо немає можливості особисто відвідати майстер-клас з пошиття крісла крапля в творчому клубі або в центрі дозвілля, можна подивитися відео про те, як зробити своїми руками безкаркасний пуф. Для цього достатньо набрати в пошуковому рядку:» крісло мішок своїми руками майстер-клас», або — шиємо стілець мішок — і з’явиться маса підказок, як зшити пуфик.

з чого почати роботу

Якщо починаюча майстриня вирішила зшити пуф мішок своїми руками, потрібно підготувати все необхідне для виготовлення крісла своїми руками.

Знадобиться:

галерея: крісло-мішок своїми руками (25 фото)

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаІнструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаІнструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаІнструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаІнструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

крісло-груша своїми руками: загальний опис процесу

Робота над м’яким пуфом («крісло-м’яч», «крісло-груша») складається з декількох етапів. Початківцям рукодільниця рекомендується кроїти і зшивати основні складові крісла в суворій відповідності з готовою викрійкою, взятої з авторитетних джерел.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкадосвідчені умільці цілком можуть зробити викрійку самостійно. Колір можна вибрати будь-який, в залежності від того, для якої кімнати призначається готовий виріб. Наприклад, для дитячої можна зробити модель веселих, життєрадісних кольорів; підійде тканина з яскравим візерунком, веселим орнаментом, вийде не просто крісло — улюблена м’яка іграшка. Для вітальні рекомендується більш сувора колірна гамма. М’які меблі в спальню можна зробити в темно-синіх тонах, так як психологиСтверджують, що цей колір заспокоює і розташовує до хорошого сну. Але, загалом, все залежить від індивідуальних переваг.

Спочатку необхідно виготовити викрійку . Наступний етап-перенесення готової викрійки з паперу на тканину. Для цього рекомендується використовувати шматок крейди або маркер , призначений для малювання на тканині. Увага: під час роботи з викрійкою необхідно враховувати припуски на шви. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів під час зшивання готових деталей. Далі-розкрій тканини. Для розкрою рекомендується використовувати гострі кравецькі ножиці.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішканаступний етап-шиття внутрішнього мішка . Коли шиття закінчено, потрібно вставити в отриманий мішок застібку-блискавку (або липучку). Потім у мішка вшивається днище. Далі, все ті ж самі етапи необхідно виконати з відрізом тканини, призначеним для виготовлення зовнішнього мішка, тільки розміри будуть більше. По завершенні шиття в останній шов вставляється друга застібка у вигляді блискавки (або липучки), а потім пришивається днище.

Коли внутрішній мішок готовий, його необхідно щільно заповнити наповнювачем . Рекомендується використовувати полістирол або інші синтетичні матеріали для набивної м’яких меблів. Чому набивання роблять саме з них? синтетика практично не пропускає вологу, і крісло з таким наповнювачем прослужить набагато довше, ніж пуф, набитий природними матеріалами. Під час набивання необхідно стежити за тим, щоб щільність заповнення мішка скрізь була однаковою. Ніяких пустот або, навпаки, опуклостей бути не повинно, інакше готове крісло не буде тримати форму і може вийти кривим, негарним.

Набивати мішок бажано поза приміщенням, щоб в кімнаті не накопичувалися дрібні частинки синтетичного наповнювача. В іншому випадку можливі алергічні реакції, особливо у дітей.

Для того щоб під час роботи не виникло неприємних несподіванок і щоб готова модель вийшла не гірше, ніж на фотографії, під час шиття необхідно мати на увазі наступні практичні рекомендації:

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Останнім часом крісло-мішок, виготовлене в домашніх умовах, все частіше зустрічається в інтер’єрах квартир і приватних будинків. Його популярність пояснюється тим, що безкаркасні меблі дуже зручна і автоматично приймає форму сидить на ньому людини. Такі меблі ергономічна, практична і прекрасно виконує свої функції. М’яке крісло у формі груші послужить оригінальним подарунком і стане гідною прикрасою будь-якого інтер’єру.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Безкаркасні крісла використовуються для економії місця, тому питання, як зшити крісло мішок своїми руками, нерідко виникає у жителів сучасних квартир, адже готові екземпляри коштують недешево. Такі предмети інтер’єру яскраві, м’які і можуть являти собою крісло-мішок або пуф, гігантського розміру грушу або м’яч. Зшити крісло мішок своїми руками не надто складно, для цього існує кілька способів. При наявності хоча б невеликих навичок в шиття зазвичай справа йде швидше, але і новачкові, приклавши старання, можна впоратися з цим завданням, витративши, можливо, трохи більше часу. Навіть якщо робота не буде виглядати ідеально, цей факт цілком можна замаскувати як авторську задумку і отримати унікальне крісло-мішок, виготовлене своїми руками.

Крісло мішок популярно завдяки тому, що воно приймає форму тіла кожного, хто на ньому сидить.

Крісло мішок своїми руками: вибір матеріалу

Безкаркасні меблі схильна в процесі експлуатації тим же навантаженням, що і стандартна, а можливо, і більшою мірою. Тому перед тим, як зшити крісло мішок, потрібно правильно вибрати для нього тканину. Матеріал повинен бути міцним і приємним на дотик, а забарвлення кожен вибирає з наявних на свій смак. Для того щоб зшити крісло мішок самостійно, точно не підійдуть шовк, атлас, бязь або сатин, так як вони занадто тонкі і неміцні і не призначені для експлуатації такого роду.

Можна для зовнішнього чохла використовувати велюр, ця тканина нагадує штучне хутро, на дотик вона м’яка і ворсиста, бархатиста і досить міцна. На неї схожий своїми властивостями флок, який до того ж має водовідштовхувальні властивості. Цю тканину рекомендують застосовувати для користування маленькими дітьми, так як вона дуже легко миється або чиститься і довгий час не вигоряє на сонці.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Для пошиття крісла мішка можна використовувати тканину шенилл.

Якщо для того, щоб зшити крісло мішок, можна застосовувати тканини ненатурального походження, то хорошим варіантом є шенилл. Ця тканина має синтетичні волокна в складі, за рахунок цього поверхня не утворює катишков, проста в догляді і, як будь-яка меблева тканина, досить міцна. На шенилл дуже схожий жаккард, який теж має невеликий відсоток синтетичних волокон. Незважаючи на наявність петельного ворсу на лицьовій поверхні, це покриття не розпускається, якщо випадково зачепити і порвати одну нитку. Зшити крісло з такої тканини рекомендується, так як вона міцна і з поверхні її легко відпираються всі забруднення.

Мішок своїми руками можна зшити, використовуючи штучні замшу або шкіру. Ці матеріали не відносяться до бюджетних, але крісло мішок з них прослужить довгий час. Штучна замша має ворс і дуже зносостійка, шкіра може мати тиснення і теж дуже міцна. Не маючи обмеження в засобах, можна використовувати і гобелен, це дуже міцна і щільна тканина натурального складу, на якій виткані різноманітні малюнки. Цей вид матеріалу має антистатичні властивості, тому особливо хороший для того, щоб зшити крісло, наповнене пінополістирольними кульками.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Заповнити крісло мішок можна за допомогою кульок пінопласту.

Тканина, яка буде використовуватися для пошиття внутрішнього мішка, може бути будь-хто. Обов’язковими характеристиками є дихаючі властивості, так як повітря повинен вільно проходити крізь конструкцію, не заважаючи їй приймати потрібну форму. Не можна брати для внутрішнього мішка тканини слизькі і занадто сипучі, підкладкові матеріали, використовувані при пошитті одягу, не підійдуть. Можна брати сатин, бязь або фланель, ситець і бавовна застосовуються в 2 складання.

Найчастіше тканина, що продається рулонами, має заводську ширину 140-150 см, цього вистачає для того, щоб зшити безкаркасне крісло без зайвих швів. Матеріал меншої ширини підходить не для кожної моделі, а велику ширину вибирати недоцільно, так як залишки непридатні до подальшого використання і йдуть у відходи.

Як зшити крісло-грушу з аплікацією

Для роботи знадобляться:

  • бязь, сатин;
  • тканина для зовнішнього чохла;
  • 2 блискавки;
  • тканина на аплікацію;
  • наповнювач;
  • нитки в колір;
  • ножиці;
  • сантиметрова стрічка;
  • олівець;
  • шпильки.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Форма крісла мішка.

Викрійку потрібно перенести на тканину, збільшивши до потрібного розміру. Найчастіше форма складається з невеликої нижньої частини, яка буде служити дном, і 6 клинів для самого крісла. Деталі вирізують, залишивши необхідні припуски на шви. Перед зшиванням або після нього обов’язково потрібно обробити внутрішні кромки швів. Якщо тканина щільна і об’ємна, зручніше обробляти її в один шар до того, як чохол буде зшитий. Штучна шкіра, замша і флок не потребують цієї операції, так як їх край не обсипається.

Для того щоб зшити безкаркасний мішок своїми руками, потрібно спершу скласти і по черзі зшити всі клини, невелику ділянку при цьому потрібно залишити незашітим, в нього вставляється блискавка. Два клина для зшивання складають лицьовими сторонами тканини всередину і сколюють шпильками, щоб тканина не з’їжджала і шви були рівними. Всі 6 клинів зшивають таким чином, не забуваючи про блискавку. Для новачка в швейній справі можна порадити почати з внутрішнього чохла, на якому помилки не так критичні і практично не видно, а потім братися за зовнішній, який повинен бути зшитий бездоганно.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка

Розміри для викрійки дорослого і дитячого крісла.

В останню чергу пришивається дно. Нижній, внутрішній чохол, який має будь-яке крісло мішок, зшивається таким же чином, але працювати з ним, як правило, простіше, так як тканина у нього тонка і легше піддається обробці. Щоб засипати у внутрішній чохол наповнювач, а зовнішній знімати на прання або чистку, в один з клинів вшивається блискавка.

Блискавку в обидва чохла потрібно вшивати з особливою ретельністю, перевіряючи обов’язково міцність фіксації бігунка. Розстебнулася блискавка створить багато складнощів зі збором наповнювача і приміщенням його назад в чохол. Блискавка на внутрішньому чохлі необхідна, так як наповнювач через деякий час злежується, необхідно досипати його, щоб крісло не втрачало форму. Внутрішній чохол на 2/3 об’єму насипається спеціальним наповнювачем, потім блискавкаМагазині покупцеві не треба куди-небудь їхати і довго шукати, все вже готово, підібрано і чекає замовлення. До того ж ми можемо запропонувати дійсно привабливі ціни на рахунок прямих поставок від виробників, а це гарантує справжність товару і наявність офіційної підтримки у випадку будь-яких негараздів.
Купуйте по-сучасному без клопоту, головного болю і шкоди для сімейного бюджету. Бажаємо вдалих покупок всім нашим шановним і дорогим клієнтам!

Цокольний сайдинг компанії «альта-профіль» останнім часом користується підвищеним попитом. Хороші функціональні характеристики, надійність і різноманітність текстур і забарвлень дозволяють по-справжньому якісно оформити зовнішні стіни будинку. Серед асортименту фасадних панелей можна зустріти навіть імітацію кварцу, топазу і малахіту.

Завдяки технології виробництва, продукція «альта-профіль» прекрасно підходить для суворих кліматичних умов. Матеріал порадує тих людей, які хотіли б облицювати будинок натуральним каменем, але не можуть дозволити собі такі витрати. Сайдинг під камінь дуже реалістично імітує фактуру натурального матеріалу, залишаючись при цьому легким, зручним в монтажі і простим у догляді.

функціональні особливості

Цокольний сайдинг «альта-профіль» не втрачає свого первісного вигляду і функціональності протягом усього терміну служби, про це свідчить гарантія якості, яку видають при покупці. Широкий асортимент фасадних панелей виготовляється з екологічно чистих полімерів, не токсичних і не горючих. Завдяки спеціальним замкам, облицювання легко встановлюється і здатна витримувати навіть ураганний вітер. Ще одна особливість продукції «альта-профіль» — це підвищена вологостійкість, яка дозволяє застосовувати матеріал для обробки фонтанів, парних і басейнів.

Сам монтаж фасадних панелей нічим не відрізняється від установки звичайного сайдинга. Справитися з ним можна самостійно, без допомоги фахівців. Цокольний сайдинг широко використовується для облицювання фасадів, дозволяючи змінити звичний вигляд вже трохи всім набридлого «дерев’яного» фасаду на елегантну естетику «каменю». Але на відміну від справжнього каменю, вініл не створює ніякого навантаження на несучі стіни, тому може застосовуватися при будь-якому типі фундаменту.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкавідрізняючись високою стійкістю до негативних впливів, фасадні панелі «альта-профіль» не втрачають своєї міцності і краси ні під яскравими променями сонця, ні при сильному морозі. Треба сказати, що до якості цокольного сайдинга пред’являються більш серйозні вимоги, тому що цоколь, в порівнянні з іншими частинами фасаду, найбільш сильно страждає від агресивних хімічних засобів, які випадають на грунт поблизу фундаменту будинку.

Продукція, що поставляється компанією «альта-профіль» найбільш повно відповідає всім світовим стандартам. Стійкість до граду, снігових буранів і багатометрових заметів робить її незамінною у суворих умовах російської зими. Як показали випробування, сайдинг цієї компанії здатний витримати мінусові температури, характерні для антарктиди, і спеку, яка буває тільки в цукрі. Він не змінює своїх властивостей при будь-яких погодних аномаліях.

Вінілові панелі «альта-профіль» здатні не тільки прикрасити стіни з будь-якого будівельного матеріалу (дерева, каменю, цегли), але і захистити їх від механічних впливів і несприятливих зовнішніх факторів. Спочатку стійкий і надійний цокольний сайдинг призначався для обробки фундаменту, але потім став застосовуватися на всій поверхні фасаду.

Відгуки:

«фасад нашого офісу обшитий цим сайдингом. Хочу сказати, що це дуже якісний матеріал, водостійкий і простий у догляді. За весь час його експлуатації ніяких змін у зовнішньому вигляді я не помітила».

Лена, казань

переваги матеріалу

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка«альта-профіль » вже довгі роки випускає довговічний цокольний і стіновий сайдинг з імітацією натуральних матеріалів. Легка вага, невеликий розмір і мальовничий екстер’єр дозволяє використовувати панелі для оформлення веж, покрівельних ліхтарів, труб і переходів. Завдяки сучасним полімерам, що входять до складу вінілу, термін служби у сайдинга перевищує тривалість експлуатації натуральних матеріалів.

Головні переваги цокольних панелей:

  • адаптованість під російські кліматичні умови;
  • стійкість кольору (фасадні панелі не вигоряють на сонці і не тріскаються при сильних морозах);
  • стійкість до механічних впливів, не схильність корозії і деформацій, на них не з’являється соляних розлучень і забруднень;
  • виробник дає гарантію на 30 років, за цей час вигляд фасаду не зміниться і не втратить початкової краси;
  • завдяки відсутності пір в структурі панелей, вони володіють прекрасною гідрофобністю і можуть витримувати нескінченне число заморозок і відтавань;
  • для монтажу не потрібно вирівнювання стін, на роботу йде не більше трьох днів;
  • простота догляду (сайдинг не потрібно фарбувати і оновлювати);
  • достовірна фактура натурального каменю і природні забарвлення;
  • продукція «альта-профіль» за всіма параметрами відповідає міжнародним вимоги до якості.

Відгуки:

«я вирішила обшити будинок фасадними панелями «альта-профіль». Компанію я вибирала сама. Сам сайдинг мені дуже сподобався. Що ми з ним тільки не робили! і гнули, і крутили, а син навіть підпалити намагався-не горить! установка взагалі не викликала ніяких труднощів, тільки трохи повозилися біля вікон через приварених решіток. Дуже сподобався і колір, і малюнок!»

Людмила, москва

різновиди панелей

Ливарні панелі компанії «альта-профіль» досягають метра в довжину і 45 сантиметрів завширшки. Товщина листа в середньому становить 2 сантиметри. Весь асортимент продукції поділений на наступні колекції:

  • камінь;
  • скелястий камінь;
  • клінкерна цегла;
  • цегла;
  • цегла-антик;
  • граніт;
  • каньйон;
  • фасадна плитка.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішка«клінкерна цегла»

На відміну від справжнього клінкерної цегли, фасадні панелі компанії «альта-профіль» відрізняються легкою вагою і не вимагають наявності потужних стін і фундаменту. У той же час вони елегантно виглядають і прекрасно імітують справжній клінкер. За менші гроші з меншими працями ви зможете надати своєму будинку схожість з цегляним. З колекції можна вибрати сайдинг червоного, коричневого, паленого, жовтого, білого і бежевого кольору.

«звичайний цегла»

Якщо ви віддаєте перевагу традиційні текстури, можна вибрати класичний матеріал під натуральний цегла. Оброблений таким цокольним сайдингом будинок буде схожий на побудований з цегли, з тією лише різницею, що можна вибрати панелі самого різного кольору: паленого, червоного, бежевого, білого і комбінованого відтінку. Оздоблення прекрасно поєднується зі звичайним цеглою, не викликаючи дисонансу.

«натуральний камінь»

Всі колекції цокольного сайдинга компанії виробляються з безпечного полівінілхлориду, до складу якого входять різні барвники, стабілізатори і спеціальні добавки, що надають матеріалу міцність і витривалість. Зовнішня частина фасадних панелей ідеально імітує вигляд природного каменю. Гарний екстер’єр продукції зберігається протягом усього періоду служби. Кольори і фактури не вицвітають на сонці і не тьмяніють з часом. Своїм споживачам компанія пропонує такі різновиди панелей під камінь: малахіт, топаз, кварцит, сланець, піщаник, а також бежеву, сіру, білу і палену імітацію поверхні каменю.

«фагот»

Ця серія, що імітує скельну породу, сподобається любителям брутального стилю, а також всім, хто мріє оформити свій будинок в стилі середньовічної фортеці. Міцний і надійний фасадний сайдинг додасть будівлі вид неприступної фортеці. Для створення більш витонченого стилю ці панелі можна поєднувати з іншими колекціями виробника.

«бутовий камінь»

Ця колекція сподобається тим, хто любить гори і будинки, оформлені в натуральному стилі. Фасадні панелі, що імітують бутовий камінь, безсумнівно, виділять будь-яку будову з однотипної забудови. Ці панелі створюють вигляд надійного і міцного будинку, надаючи масивний і значний вигляд навіть каркасно-щитовим спорудам.

«граніт»

До складу матеріалу, з якого виготовляються фасадні панелі колекції «граніт», входить композитний поліпропілен, що надає виробам міцність і забезпечує тривалий термін їх експлуатації. Кожна панель відповідає всім вимогам безпеки, відрізняється унікальним дизайном і міцністю. Компанія-виробник пропонує своїм клієнтам шість текстур панелей з цієї колекції: уральський, карпатський,Кімнаті дитини може бути не тільки яскравим акцентом. Таке крісло є зручним місцем для відпочинку в корисній для здоров’я позі, що сприяє зміцненню глибоких м’язів спини.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкане тільки красиво, але і безпечно
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісло може бути і яскравою деталлю інтер’єру, і місцем для відпочинку
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкафутбольний м’яч для юного фаната

Екстравагантні моделі пуфів можна використовувати в оформленні кімнати для підлітка.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаваріант оформлення кімнати підліткаІнструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаваріант інтер’єру з оригінальним кріслом для сучасного підлітка
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкакрісла дозволять виділити окрему зону для відпочинку і спілкування

Кілька bean-bag різних форм і розмірів будуть доречні в ігровій зоні.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкав ігровій зоні такі крісла будуть до речі
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаказковий інтер’єр для маленьких мешканців

Незвичайна форма для безкаркасного крісла-квітка. Такий пуф відмінно впишеться в дитячу кімнату як малюка, так і дівчини-підлітка.

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаваріанти крісел у вигляді квітки
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішказручні і м’які крісла для зони відпочинку

які види існують

Незважаючи на відсутність каркаса, якась форма у таких виробів все ж є. Саме вона і служить відмінністю різних типів крісел-мішків.

У якій формі вони можуть бути виконані:

  • груша. Класичний варіант-в залежності від текстури і кольору чохла підійде для будь-якого приміщення. Велике крісло-мішок такої форми виглядає як міні-диван.

    Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкатакий варіант підійде для більшості приміщень

  • подушка. Відрізняється підвищеною м’якістю за рахунок додавання синтетичного пуху, часто використовується для дитячих кімнат.

    Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішказручна велика подушка для відпочинку

  • м’яч. Кулясті моделі зручні і ергономічні. Під вагою людини вони утворюють підлокітники, що збільшує комфортність виробу.

    Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішказручне і ергономічне крісло-м’яч

  • пуф. Такі крісла мало важать, їх можна брати з собою на природу або встановити в ігровій зоні дитячої кімнати.

    Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішканезважаючи на габарити, пуфи легкі і зручні

Це традиційні варіанти виконання подібних крісел. Але є і незвичайні варіанти-зірка, квітка, банан, мультиплікаційний персонаж, трансформер. Такі частіше вибирають для кімнат малюків.

фотогалерея: варіанти і дизайн безкаркасних крісел

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаваріант підійде облаштування вітальні або мансарди розташувавшись в кріслі з книгою, можна забути про час для вашого інтер’єру

переваги та недоліки безкаркасних меблів

Подібна меблі завоювала популярність завдяки багатьом перевагам:

  • мобільності;
  • високої комфортабельності;
  • безпеки;
  • бюджетною ціною.

Чохли легко стираються і змінюються, дозволяючи в стислі терміни змінити інтер’єр кімнати і підлаштуватися до будь-якого дизайнерського проекту.

До недоліків можна віднести необхідність частого чищення чохла через відсутність ніжок, неможливість використання в класичних інтер’єрах і ризик діри через «бойових дій» дитини або домашнього улюбленця.

як зробити крісло-мішок своїми руками

Хоч подібна меблі і недорога, економніше зробити її самостійно. Цей процес нескладний, і дозволяє виготовити крісло-мішок за індивідуальним смаком і розміром.

яку тканину вибирати

Безкаркасні меблі складаються з двох чохлів. Для внутрішнього варіанту необхідно вибирати щільну і практичну тканину. Це може бути плащової або матрацний текстиль, краще на натуральній основі. Але при цьому тканина не повинна сідати, інакше потім зовнішній чохол буде морщити.

Якщо ви не впевнені в усадочних властивостях, виперіть і попрасуйте тканину перед кроєм.

Для зовнішнього чохла важливі не тільки практичність і довговічність, але і привабливий зовнішній вигляд. Ідеально підійдуть меблеві тканини:

  • оксфорд. Тканина має ефект «антикоготь» і водовідштовхувальну властивість. Міцні штучні волокна поліестеру і нейлону утворюють щільність до 600%. Зносостійка тканина проста в догляді. До недоліків можна віднести схильність до накопичення статичної електрики і нестійкість до високих температур.
  • штучна шкіра pu. Сучасний полімерний матеріал відрізняється доступністю за ціною і відмінними характеристиками якості. Тканина не боїться морозів, еластична і стійка до механічних навантажень, не має запаху. Штучна шкіра pu практично не має недоліків, тому активно використовується у виробництві безкаркасних меблів.
  • флок. Міцна зносостійка меблева тканина з водовідштовхувальним ефектом. Основа тканини-бавовна і поліестер, поверхня бархатиста. Добре пропускає повітря, стійка до впливу кігтів домашніх тварин. Меблі з тканини флок рекомендується розташовувати далеко від джерел тепла і використовувати ручний режим прання при температурі не більше 40⁰c.
  • велюр кордрой. Кордрой-сучасний матеріал, отриманий шляхом інноваційних технологій. Тканина має ефект оксамиту, еластична, витримує вплив кігтів домашніх тварин і стійка до стирання. У догляді не рекомендується використовувати засоби для чищення на основі сильних хімікатів, віджимати і піддавати будь-якому грубому механічному впливу.
  • натуральна шкіра. Розкішний і дорогий природний матеріал має високий ступінь стійкості до зносу і практичність. Натуральна шкіра добре пропускає повітря і стійка до перепаду температур. Догляд за цим матеріалом простий, шкіра добре очищається від пилу і бруду, довго зберігає презентабельний вигляд.
  • шеніл. Зносостійка тканина має ніжну бархатисту поверхню. Склад матеріалу буває натуральний, синтетичний і штучний. М’який і еластичний шенилл нагадує велюр, але вартість його нижче. До недоліків можна віднести можливість появи зачіпок на тканини.
  • жаккард. Міцна однакова структура тканини робить її практичною і довговічною. Жаккард пропускає повітря, так як в його складі є бавовняні волокна. Матеріал не чутливий до перепаду температур, але прати його краще в прохолодній воді. Виробництво тканини вимагає великих витрат, тому жаккард відноситься до елітного типу і має високу ціну.

Вуличні крісла краще обтягнути чохлами з матеріалу «оксфорд» — він має водовідштовхувальне просочення і стійкий до забруднень.

Наповнювач

Цінителі еко-матеріалів пропонують наповнювати такі мішки деревною стружкою, натуральним пухом або зернобобовими культурами. Ці варіанти екологічні, але за виробом потрібен ретельний догляд, щоб начинка не розмокла, не запліснявіла і не згнила. Крім того, подібний наповнювач дуже люблять гризуни.

Краще використовувати в якості наповнювача кульки пінополістиролу.

Цей матеріал нешкідливий для екології та здоров’я, довговічний, не боїться вологи, пожежобезпечний і добре зберігає тепло. Єдиним мінусом можна вважати те, що при неправильно підібраних розмірах кульок виріб буде жестковато. Потрібно вибирати гранули не більше 5 мм в діаметрі. 300 літрів-мінімальна кількість для крісла. Додаткову м’якість додадуть добавки з синтетичного пуху.

як розрахувати розміри для викрійки

Діаметр крісла-мішка варіюється в межах від 70 до 130 см. Середнє виріб в діаметрі становить близько 90 см, а по висоті — 1,2 м. На кожен чохол потрібно приблизно 2,5 м тканини при ширині 120-140 см. Для дитини форма і кількість тканини пропорційно зменшується, а якщо хочеться зробити міні-диванчик — збільшується. Ось варіанти лекал виробів різної форми:

Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкадеталі для безкаркасного крісла
Інструкції з виготовлення своїми руками безкаркасних меблів. Як зробити своїми руками зручне і оригінальне крісло-мішок як робити мякі крісла мішкаформа для крісла-подушки

покроковий майстер-клас з виготовлення

Для виготовлення будуть потрібні:

  • міліметрівка або газети;
  • матеріал для чохлів;
  • наповнювач;
  • лінійка і олівець;
  • ножиці, крейда, голки, нитки;
  • швейна машина;
  • дві застібки-блискавки.

Також знадобиться відповідна форма.

Послідовність дій:

  1. виберіть відповідну викрійку і перенесіть її на папір в реальному масштабі. Зручніше користуватися міліметровкой, але можна взяти і стару газету.
  2. накладіть лекала на тканину і розкроїте, залишаючи припуску в 1,5 см.повинно вийти два розкроєних комплекту деталей — для зовнішнього або внутрішнього чохла.
  3. зшийте внутрішній мішок, шви краще робити подвійні або зигзагоподібні, використовувати армовані нитки. В одному з швів вставте блискавку.
  4. виверніть мішок зрізами всередину і заповніть пінополістироловими гранулами на дві третини через воронку, щоб вони не розліталися. Закрийте застібку.
  5. зшийте зовнішній мішок, в одному з швів вставте блискавку. Одягніть його на крісло і закрийте застібку.

відео: виготовлення м’якого крісла-мішка

Правила догляду

Щоб безкаркасні меблі довго служила, зберігаючи при цьому бездоганний зовнішній вигляд, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • час від часу досипати наповнювач, щоб він не втрачав форму;
  • не ставити поруч з радіаторами, щоб не деформувати наповнювач;
  • щоб тканина не вицвітала, прибирати від спрямованих сонячних променів;
  • не чистити меблі складами з отбеливающими частинками, аміаком і розчинниками.

Зробити крісло-мішок самостійно може навіть початківець кравець. Головне, підібрати підходящу викрійку і бути акуратним в процесі шиття. В результаті вийде презентабельний, маловитратний і при правильному догляді довговічний предмет інтер’єру.