Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні

136

Перебування у водному середовищі в поєднанні з фізичною активністю робить благотворний вплив на організм жінки, зміцнює різні групи м’язів, покращує самопочуття і настрій. Плавання є найбільш прийнятним видом фізичного навантаження під час вагітності. Це заняття корисно майже всім майбутнім мамам, за деякими винятками.

Перед початком відвідування басейну майбутній мамі необхідно проконсультуватися з лікарем і пройти обстеження з метою виявлення можливих протипоказань. Якщо все в порядку — можна сміливо купувати абонемент для занять плаванням.

Користь

Плавання як вид фізичної активності корисно практично для всіх здорових людей, а для майбутніх мам – подвійно. Водні процедури в басейні впливають на організм жінки і розвиток плода наступним чином:

  • при плаванні зміцнюється мускулатура різних частин тіла;
  • підвищується витривалість організму жінки, що важливо в якості підготовки до майбутніх;
  • поліпшується кровообіг, ліквідується застій крові в ногах і області таза, а це є профілактикою появи і ;
  • під час перебування у воді значно зменшується навантаження на хребет, що сприяє ослабленню больових відчуттів в поперековій області;
  • відбувається тренування дихальної системи;
  • під час плавання збільшується ймовірність того, що дитина займе правильне положення в животі (головне ).

Особливості занять в різні періоди вагітності

Рада і лікарі, і тренери вважають, що приступати до тренувань в басейні слід якомога раніше. Ідеальний варіант-займатися плаванням ще до настання вагітності: в цьому випадку організм буде досить натренований.

Якщо майбутня мама вирішила записатися в басейн під час вагітності – не слід зволікати, адже плавання корисно на будь-якому терміні вагітності.

Протягом можна плавати по 20 хвилин в день, відвідуючи при цьому басейн через день, тобто три-чотири рази на тиждень. Згодом тривалість занять в басейні можна збільшити до 45 хвилин, але при цьому слід орієнтуватися на своє самопочуття. Заняття плаванням слід припинити лише при наближенні терміну, особливо при відходження і появі болю в животі.

Запобіжні заходи

Будь-який вид фізичної активності вимагає дотримання певних правил техніки безпеки, і плавання не є винятком. При заняттях в басейні майбутнім мамам рекомендується звернути увагу на наступне:

  • плавати краще в басейнах за умови дотримання персоналом санітарно-гігієнічних нормативів якості води. Перед купанням у відкритих водоймах необхідно оцінити рівень чистоти хоча б візуально, а ще краще – поцікавитися результатами обстеження в місцевій санстанції.
  • слід уникати значних перепадів температур при зануренні у воду.
  • плавати необхідно повільно, бажано-звичним стилем. Від плавання на спині краще відмовитися .
  • для відвідування басейну слід придбати неслизьку гумове взуття, щоб уберегтися від випадкового падіння на мокрій поверхні.

Плавати необхідно тільки за умови гарного самопочуття. У разі появи будь-якого дискомфорту або неприємних відчуттів під час занять слід вийти з води.

Протипоказання

Відвідування басейну протипоказано майбутнім мамам в наступних випадках:

  • при загрозі переривання вагітності — в разі високої ймовірності або;
  • якщо виявлено;
  • при наявності, що виникли внаслідок будь-якої інфекції або порушення балансу мікрофлори;
  • в разі алергії на хлорвмісні сполуки, які використовують для дезінфекції води в басейнах.

Важливо перед початком занять слід обов’язково повідомити про свій намір лікаря, який спостерігає вагітність, так як жінка може не розпізнати самостійно симптоми, при яких плавання може бути протипоказано.

Висновок

Відвідувати басейн можна протягом всієї вагітності, за винятком періодів тимчасового погіршення самопочуття або в разі заборони лікаря. За умови дотримання необхідних вимог обережності заняття плаванням є практично безпечними для майбутньої мами і малюка.

Жінки, які обрали плавання як основний вид рухової активності при вагітності, мають більше шансів уникнути значних больових відчуттів в процесі пологів і таких неприємностей, як розриви промежини, адже під час занять відбувається тренування відповідних груп м’язів. Тому при відсутності протипоказань і наявності можливості і місця для занять не слід відмовлятися від такого приємного і корисного виду спорту.

Давно ні для кого не секрет, що вагітність не є хворобою, і провести ці 9 місяців можна досить активно, з користю для себе і для майбутньої дитини. Все більше жінок не обмежують себе у фізичній активності під час свого цікавого положення. Сьогодні поговоримо про плавання для вагітних: яка користь, а можливо, і шкода очікує жінок, які обрали для себе це заняття.

Користь плавання під час вагітності

Плавання має безліч незаперечних переваг. Давайте розглянемо основні з них:

  • зміцнення м’язів спини. Як відомо, спина і, зокрема, поперек страждають під час вагітності від надмірних навантажень. У воді ці навантаження мінімізуються, і поперек може на час розслабитися.
  • плавання допомагає позбутися набряків і варикозу.
  • у воді рівномірно розподіляється навантаження на всі групи м’язів, особливо на м’язи живота і малого таза, які відіграють важливу роль в процесі пологів. Породіллі, активно займалися водними процедурами протягом усього терміну вагітності, народжують набагато швидше і без ускладнень.
  • на пізніх термінах вагітності важливо контролювати вагу, щоб уникнути набору зайвих кілограмів. З цим також успішно допомагає боротися плавання.
  • під час плавання майбутня мама заспокоюється і розслабляється, що сприятливо позначається на малюкові.
  • під час плавання дихання стає глибоким, організм краще насичується киснем, йде тренування дихальної системи.
  • підвищується загальний імунітет.


На якому терміні можна плавати

Якщо немає ніяких протипоказань, на питання, чи можна займатися плаванням під час вагітності, всі фахівці відповідають ствердно.

Чи знаєте ви? різновидом звичайного плавання для вагітних є дельфінотерапія. Крім всіх переваг плавання, це заняття надає сприятливий психоемоційний вплив на вагітних.

Де можна плавати майбутнім мамам

Кожна жінка вибирає для себе середовище, в якому вона буде відчувати себе найбільш комфортно. Комусь приємніше перебувати в природних водоймах, а комусь комфортніше і безпечніше-в спеціально обладнаних місцях, якими є басейни.
Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні

Басейн

Перевагою плавання в басейнах при вагітності безсумнівно є той факт, що жінка може зайнятися водними процедурами незалежно від сезону і погодних умов.

Крім того, вагітні можуть вибрати групові заняття під керівництвом досвідченого тренера. Водне середовище в басейні досить нешкідлива при дотриманні основних правил безпеки. Крім безпосередньо плавання, вагітні можуть практикуватися в пірнанні, яке допомагає навчитися контролювати і затримувати дихання. Цей навик допоможе при потугах на пологах.
Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні
однак басейн має і свої недоліки. Найвагоміший з них-хлорована вода. На сьогоднішній день додавання хлорки в воду є поширеним способом її знезараження в басейнах. При плаванні хлорка вбирається шкірними покривами і через організм матері може надійти до плоду.

Цей фактор зупиняє багатьох і наводить на суперечливі думки про те, чи можна вагітним плавати в басейні. Деякі дослідження вчених демонструють, що відвідування басейну вагітної один раз в тиждень має такий же вплив на плід, як вплив куріння на організм дорослої людини.

Чи знаєте ви? вправа» родовий шлях», коли вагітні шикуються в своєрідний тунель і пропливають один у одного між ніг, допомагає уявити, як дитина проходить по родових шляхах.

Також вважається, що від хлорки підвищений ризик виникнення алергій. З огляду на ці моменти, краще вибрати басейн, в якому відмовилися від застосування хлорки.

Море

У теплу пору року багато вагітних віддають перевагу природним водойм. Купання в морі, крім перерахованих вище переваг, також надаєСприятливий вплив на організм завдяки високому вмісту мінералів і солей.
Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні
за рахунок підвищеного надходження кальцію в організм вагітної зміцнюється і кісткова система плода. Однак, незважаючи на користь морської води, вагітним на пізніх термінах рекомендують утриматися від далеких і утомливих поїздок до моря.

Не забувайте також про наступні заходи безпеки:

  • не купайтеся при наявності високих хвиль;
  • уникайте забруднену воду;
  • не контактуйте з медузами;
  • користуйтеся сонцезахисними кремами.

Річки і озера

Більш прийнятними в плані доступності для більшості жінок вважаються прісні водойми: річки і озера. Проте, в цих водоймах часто підвищений рівень хвороботворних бактерій.

утримайтеся від купання в річках в період їх цвітіння. Не купайтеся при температурі води нижче 22 °c: холодна вода може викликати судоми кінцівок.

Аквааеробіка під час вагітності

У багатьох фітнес-центрах і басейнах організовані спеціальні групи для вагітних з аквааеробіки. Фахівцями розроблені програми, що враховують особливості організму в період вагітності. В основному, вправи допомагають зміцнювати м’язи тазового дна, тренувати дихання, навчають технікам розслаблення.
Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні
в аквааеробіці існує також комплекс вправ, призначений для вагітних з сідничним передлежанням плода. Як показує практика, їх виконання допомагає перевернутися дитині навіть на самих пізніх термінах.

Коли не можна плавати: протипоказання

При всьому своєму позитивному впливі на організм вагітної і її плоду, плавання, на жаль, все ж має свої протипоказання:

  • рясні виділення з піхви;
  • загроза викидня;
  • гіпертонус матки;
  • інфекційні захворювання.

крім того, відмовтеся від водних процедур в періоди поганого самопочуття і при токсикозі.
Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні

Наостанок представляємо вам ряд корисних порад:

  • віддавайте перевагу таким стилям, як кроль і брас;
  • намагайтеся не плавати на самоті, тому що в будь-який момент вам може знадобитися стороння допомога;
  • збільшуйте навантаження поступово, відпочивайте при найменшому відчутті втоми;
  • в басейн обов’язково захопіть гумові тапочки на неслизькій підошві;
  • по можливості вимірюйте артеріальний тиск, перш ніж приступити до плавання;
  • не допускайте переохолодження, температура води повинна бути комфортною.

Важливо! перед тим як почати займатися водними процедурами, проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Сподіваємося, представлена інформація була вам корисна і ви прояснили для себе спірні питання, наприклад, як плавати вагітним в басейні і чи можна купатися у відкритих водоймах. Легкої вагітності та пологів!

Питання про відвідування басейну хвилює багатьох майбутніх матусь. Чи можна відвідувати вагітним басейн? до яких термінів вагітності можна плавати і коли плавати в басейні не рекомендується? на ці та інші питання про плавання в період вагітності ми відповімо в нашій статті.

Користь від плавання

Плавати вагітним не тільки можна, але і рекомендується і вітається лікарями. У воді тіло стає практично невагомим, майбутня матуся зможе відпочити від напруги м’язів спини і черевної стінки, разом з тим зміцнюються м’язи рук і ніг і інші групи м’язів. Зміцнення м’язів малого таза дозволить легше перенести пологи. А з розслабленням м’язів хребта вщухнуть болі в попереку.

Позитивний вплив виявляється і на серцево-судинну систему вагітної жінки. Кров швидше циркулює по кровоносних судинах, що допомагає зменшити застої в них, є хорошою профілактикою від варикозів і набряків.

На дихальну систему плавання надає стимулюючу дію. Поліпшується приплив кисню в кров мами, отже, і малюка. Крім того, тренування дихальної системи допоможе майбутній мамі краще підготуватися до пологів.

Як і будь-яка фізична активність, плавання відмінно відбивається на здоров’ї майбутньої мами

Плавання допомагає малюкові зайняти правильне положення в животику у мами. Іноді, при неправильному передлежанні плода лікарі рекомендують жінкам поплавати в басейні.

Сучасні курси підготовки для вагітних важко уявити без відвідувань басейну. Крім того, плавання дозволяє зміцнити імунну систему, розвиває витривалість, та й просто піднімає настрій, що також важливо для майбутньої мами!

Однак незважаючи на всю користь від плавання, іноді лікарі не рекомендують відвідування басейну майбутнім мамам. У яких випадках це відбувається? основним протипоказанням до відвідування басейну є загроза викидня. При гіпертонусі матки лікарі також не рекомендують плавати, при будь-яких підозрілих виділеннях з піхви, при ранньому токсикозі або гестозі. і, звичайно, не відвідуйте басейн при вірусних та інфекційних захворюваннях і поганому самопочутті.

А ось хвилюватися заразитися інфекцією в басейні не варто – в даний час в басейнах використовують системи очищення води і спеціальні засоби, які не містять хлор. Регулярно беруться проби на чистоту і обсіменіння води.

Якою б очищеною не була вода в басейні, намагайтеся не наковтатися її, в їжу вона абсолютно не придатна.

На яких термінах вагітності можна відвідувати басейн?

Якщо у вас немає протипоказань, то чим раніше ви підете в басейн – тим краще. Відвідувати басейн бажано в складі спеціалізованої групи для вагітних. Плавати можна аж до пологів, починати ніколи не пізно. Головне пам’ятайте, не варто виконувати вправи через силу, отримуйте задоволення від плавання.

Запобіжні заходи

Не забувайте взяти з собою гумове взуття, яку зніміть безпосередньо перед тим, як зайти у воду. Це вбереже вас від грибка. Про шапочці теж не потрібно забувати – вона зможе вберегти вас від можливих вошей.

Певну небезпеку становить басейн з великим скупченням людей, адже існує загроза отримати удар в живіт, тому зберігайте пильність під час плавання

Намагайтеся не робити різких рухів, під час плавання. Тримайтеся ближче до бортика. В середину басейну запливати не рекомендується, це мотивується тим, що вагітній жінці може стати погано, може прихопити судома, в результаті вона нахапається води і сильно злякається. У басейн найкраще ходити з коханою людиною або подругою, вони можуть допомогти у виконанні деяких корисних вправ, а також будуть поруч в разі небезпеки.

Виходячи з вищесказаного, можна сказати, що плавати дуже корисно під час вагітності. Однак, пам’ятайте про те, що перед відвідуванням басейну вам необхідно порадитися з спостерігає вас лікарем і надати відповідну довідку.

Дівчина, яка очікує появу малюка, намагається в цей період тримати себе у формі, щоб не набрати зайві кілограми. Плавання-це відмінний помічник в цьому питанні.

Вода сприятливо впливає на жіночий організм і дає можливість підготувати його до пологів. Під час плавання тіло дівчини знаходиться в розслабленому стані, а м’язи в тонусі. Не варто боятися води. Вона небезпечна тільки в тому випадку, якщо потрапить всередину організму. Плавання робить позитивний вплив на організм вагітної жінки, а яке ми зараз розберемося.

Користь від плавання при вагітності

Плавання завжди допомагає при проблемах з хребтом, суглобами і опорно-руховим апаратом. Під час вагітності збільшується навантаження на них. У дівчат з’являються болі в хребті, варикозне розширення вен, важко ходити. Заняття в басейні дозволяє уникнути цього. Вода розслабляє і прибирає набряклість і болі.

Плавання допомагає тримати вагу в нормі. Під час вагітності дівчата набирають зайву вагу. Заняття дають можливість стежити за фігурою і набрати всього лише пару кілограмів.

Плавання допомагає правильно дихати. Це допомагає як малюкові, який ще знаходиться в утробі, так і мамі під час пологів.

Плавання дозволяє зняти нервову напругу, яке з’являється під час вагітності. Кожна дівчина переживає за свого малюка і майбутні пологи. Вода заспокоює і розслабляє.

Плавання нормалізує роботу серцево-судинної системи. У вагітних дівчат змінюється серцевий ритм. Заняття у воді нормалізують його. Дівчина відчуває себе набагато краще.

Займатися у воді набагато краще, ніж на суші. По-перше, вода робить дівчину легше. Тому всі рухи виконуються з легкістю. По-друге, вода-це захисний бар’єр. Під час занять на суші легко можна отримати травму, а в воді — ні. По-третє, температура у воді набагато нижче, ніж на суші. Це дозволяє уникнути опіків або сонячних ударів.

Багато дівчат турбуються про появу на тілі розтяжок. Під час вагітності дівчата борються з цією проблемою косметичними та іншими способами. Вода найкраща косметика, яка дозволяє запобігти появі розтяжок або позбутися від них.

Плавання корисно для малюка в утробі матері. Якщо малюк знаходиться в неправильному положенні, що може ускладнити процес пологів, то лікарі рекомендують відвідувати басейн. Плавання дозволяє малюкові змінити своє положення.

Шкода від плавання при вагітності

Незалежно від самопочуття майбутньої мами, перед заняттям плаванням, необхідно відвідати свого лікаря-гінеколога. Заборонено займатися плаванням дівчатам із загрозою викидня. Крім того, якщо після плавання з’являється нудота, кровотеча, біль, тягне живіт, задишка, запаморочення, втома, то заняття з плавання варто скасувати.

Не радять займатися плаванням дівчатам із захворюваннями нирок і циститом.

Якщо є схильність до появи грибка на ногах і нігтях, то від занять плаванням рекомендується відмовитися. Басейн і пляжі це ті місця, де легко підхопити грибкову інфекцію. Вилікувати її під час вагітності не можна. Лікарські препарати, які застосовуються в період лікування, протипоказані вагітним дівчатам.

Якщо лікар дозволив займатися плаванням, то все одно необхідно бути акуратними. Прислухатися до свого організму. При поганому самопочутті відмовлятися від занять.

на яких термінах можна плавати

Займатися плаванням починають з 12-го тижня. Припинити тренування рекомендують лікарі за 3-4 тижні до пологів. Чому саме такі терміни? у перші місяці вагітності (іноді це відбувається на 7 тижні) формується слизова пробка. Ця пробка закриває вхід в утробу і вберігає плід від різних інфекцій, які можуть потрапити через піхву. Відходить пробка за місяць до пологів. Але організм кожної жінки індивідуальний. Ці терміни можуть бути різні. Тому рекомендується завжди радитися зі своїм лікарем.

правила відвідування басейну при вагітності

Перед тим як йти в басейн, необхідно правильно його вибрати . Вибираючи басейн, варто звернути увагу на температуру води, систему очищення і стан внутрішньої обробки чаші басейну. Температура води не повинна бути нижче 28 градусів. Система очищення повинна складатися з декількох етапів з обов’язковим використанням хлору або брому. Рекомендуємо спробувати стінки басейну. Якщо вони покриті слизом, то це означає, що басейн давно не чистили і плавати в ньому не варто. Крім того, сходинки в басейні повинні бути не слизькими. Часто їх обробляють прогумованим матеріалом.

Проводити заняття в басейні краще з тренером або інструктором. Часто в спортивних комплексах відкриті спеціальні групи аквааеробіки для занять з вагітними жінками. Якщо таких груп немає, тоді плавати доведеться самостійно.

Стилів плавання кілька, але для жінок в положенні рекомендують плавати тільки брасом . На першому занятті варто проплисти 25 м.після цього відпочити трохи. Постояти в басейні або вдіяти легкі вправи. Після цього проплисти ще 25 метрів. Це дозволить вранці відчувати себе бадьоро, без будь-яких відчуттів болю в м’язах. Через пару тижнів дівчина з легкістю долатиме дистанції більше 25 метрів.

Займатися плаванням варто 2 або 3 рази на тиждень по 30-40 хвилин. Згодом час перебування в басейні можна збільшити до 50 хвилин.

Якщо протипоказань немає, то заняття плаванням дозволить дівчата, яка очікує на появу малюка, не набрати зайві кілограми і підготувати свій організм до майбутніх пологів.

Підготовлено «person sport.ru»

Майбутнім мамам в період вагітності необхідно стежити за своїм здоров’ям. На це йде не один комплекс заходів, в тому числі і фізичні навантаження. Найзручнішим і безпечним видом спорту є плавання в басейні. Але дами в положенні бояться зайвих навантажень. У багатьох виникає питання про те, чи можна вагітним в басейн ходити.

Переваги плавання в басейні

Заняття в басейні мають масу переваг. Тіло набуває якусь легкість і невагомість під час занурення у воду. Тому всім майбутнім мамам, особливо тим, хто вже на останніх термінах вагітності, басейн допомагає позбавити м’язи і хребет від навантаження, знижує тиск на судини і допомагає хоч ненадовго впоратися з болем в попереку. При зануренні тіла в воду відбувається приємний і легкий масаж всіх внутрішніх органів і м’язів тіла.

А якщо майбутні мами страждають від набряків, в такому випадку чи можна вагітним в басейн ходити? заняття у воді рекомендуються і тим жінкам, які зіткнулися з зазначеною проблемою. Крім того, мами, які регулярно відвідували басейн під час вагітності, через приплив крові до серця і грудній клітці під час плавання не мають проблем з лактацією після пологів. А найголовніше, заняття в басейні сприяють витраті енергії, а значить, допомагають тримати оптимальну вагу, що дуже важливо для жінки.

Велику користь для організму майбутньої мами приносить просте пірнання. При малюк звикає до відсутності кисню і активізує всі свої резерви. Під час пологів і сутичок дитина не отримує кисень, тому пірнання корисно для немовляти і є свого роду тренуванням для нього.

Зміцнення імунітету

Крім того, заняття в басейні є відмінним загартуванням. З рідше хворіють, а це значить, що ризик для здоров’я дитини знижується. Під час відвідування басейну майбутні мами розслабляються, знімають втому і напругу, відпочивають від побутових проблем. Перебування у воді врівноважує психічний стан вагітної жінки, що також важливо.

До того ж психологи рекомендують пам’ятати відчуття умиротворення і легкості, які дама відчуває під час занять, і під час пологів. Це сприятливо впливає на жінку в такий важкий період. Відвідування басейну-це відмінна можливість завести нові знайомства і налагодити спілкування з іншими майбутніми мамами. А це відмінний відповідь на питання про те, чи можна вагітним в басейн ходити.

Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні

Що необхідно знати для занять в басейні?

Оптимальний час для занять — від 20 хвилин в день. Температура води повинна бути 27-29 градусів, більш прохолодна може спровокувати ми вже відповіли на питання про те, чи можна вагітним в басейн. Але якщо під час його відвідування відчувається якийсь дискомфорт, частішає пульс, паморочиться голова, необхідно негайно припинити заняття.

У багатьох жінок передбачається інструктор, а також створюються групи для занять, під час яких поруч обов’язково повинна знаходитися медсестра. Інструктор зможе підібрати оптимальний варіант вправ саме для вас, а медсестра проконтролює здоров’я протягом усього вашого перебування у воді. Фахівці впевнено говорять, що можна вагітним плавати в басейні.

Басейн при вагітності протипоказання і користь. Чи можна вагітним плавати в басейні

Протипоказання

Також слід дізнатися, як саме очищається басейн. Перед заняттями з вагітними жінками очищення води повинно відбуватися без хлору.

Але, незважаючи на те, що відвідування басейну дає так багато плюсів, для деяких майбутніх мам такі заняття категорично протипоказані. До цих протипоказань відносяться сильний токсикоз, наявність звичних викиднів, маткові кровотечі, систематичні болі після занять у воді, прееклампсія і еклампсія, захворювання крові, наявність інфекційних і шкірних хвороб, хронічний апендицит, а також до того ж необхідно проконсультуватися з лікарем і дізнатися, чи можна вагітним в басейн ходити. Якщо протипоказань немає, то можна сміливо йти.